کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام
تمام دوستان 2014 دقت نمایید که اولین نفر شما از یک ماه دیگر به مصاحبه می رود.
با توجه به میزان تقاضا در 8 ماهه اول 2014 در بدترین حالت پروسسه تمامی 2014 ی ها در هفت ماه به اتمام می رسد.
لذا عزیزانی که در ماههای 11 و 12 ثبت نام کرده اند در بدترین حالت تا اسفند به مصاحبه می روند.
دوستان جامانده از لاتاری عموما ماههای 10 و 11 و 12 هستند و عده کمی هم ماه9.
امیدوارم مرکز ورمونت تمام 2014 ها در این ماه و ماه بعد اپرو نماید.
لذا مصاحبه اکثر جاماندگان لاتاری زمستان 94 است.(فراتر از پیش بینی های قبلی)

جدول پیش بینی برای دوستان (در شرایط ایده آل)

[عکس: uZrJ7.jpg]

اگر اشکالی می بینید در پیغام خصوصی اطلاع دهید.

وقت وصال نزدیک است
پاسخ
سلام
دوستانی که دارند مدارک به NVC ارسال می کنند یک کاور شیت دیگر هم در صفحه رسید پرداخت ها می باشد که باید ان را هم پرینت بگیرید و علاوه بر کاور شیت چک لیست مدارک ، این را هم روی مدارک بگذارید.
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
(2015-08-17 ساعت 16:02)rahelejam نوشته:  سلام دوستان ،برای nvc اصل ترجمه ها رو بفرستیم یا ازش کپی بگیرم و کپی رو بفرستم .
در ضمن من یه سری ترجمه دارم که مال ۲۰۱۴ است و اصل مدارکمم تغییر نکرده میتونم از انها استفاده کنم؟ یا باید دوباره ترجمه کنم؟(آخه دارالترجمه ها میگن اگه از تاریخ ترجمه ۶ ماه بگذره قابل قبول نیست)

سلام دوست عزیز
در سایت نوشته شده است که کپی مدارک را به NVC ارسال کنید و اصل ان را در هنگام مصاحبه همراه خود داشته باشید
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، dream.land ، USA2014 ، rezahoorjandi ، smpf ، wayfarer ، reza16 ، alireza51
دوستان عزیز
در سایت نوشته شده است که چنانچه petitioner فایل مالیاتی رد نکرده باشد باید نامه ای همراه مدارک ارسال کند و دلیل آن را ذکر کند ایا کسی از دوستان تجربه ای در این خصوص دارد لطفا راهنمایی نمایید
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، dream.land ، USA2014 ، rezahoorjandi ، smpf ، wayfarer ، alireza51
(2015-08-17 ساعت 21:46)جواد حبيبي نوشته:  دوستان عزیز
در سایت نوشته شده است که چنانچه petitioner فایل مالیاتی رد نکرده باشد باید نامه ای همراه مدارک ارسال کند و دلیل آن را ذکر کند ایا کسی از دوستان تجربه ای در این خصوص دارد لطفا راهنمایی نمایید

من یه جا خوندم که ظاهرا میشه تقاضای یه فرم عدم پرداخت مالیات از خود Irs کرد، دارم سرچ میکنم چیزی متوجه شدم بهتون میگم، سایت IRS خیلی پیچیدگی داره، ولی سعی میکنم باهاشون تماس بگیرم.ضمنا این فقط در مورد پتیشنر نیست اگر جوینت اسپانسر هم باشه باید نامه دلیل معافیت رو بده
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، smpf ، alvan ، wayfarer ، alireza51
(2015-08-18 ساعت 01:41)USA2014 نوشته:  من یه جا خوندم که ظاهرا میشه تقاضای یه فرم عدم پرداخت مالیات از خود Irs کرد، دارم سرچ میکنم چیزی متوجه شدم بهتون میگم، سایت IRS خیلی پیچیدگی داره، ولی سعی میکنم باهاشون تماس بگیرم.ضمنا این فقط در مورد پتیشنر نیست اگر جوینت اسپانسر هم باشه باید نامه دلیل معافیت رو بده
سلام
صفحه 169 نمونه نامه ای که همسرم از IRS را گرفته، برای دوستان گذاشتم.
مراجعه کنید و بگید کار نداشتید یا مشمول نمی شدید، سریع نامه را به شما می دهند.
برای محکم کاری هم یک نامه هم خودتون اضافه بنویسید بزارید روش.
پاسخ
سلام به همه دوستان،دو روز پيش از Nvcبراي ما ايميل اومد و اعلام كردن كه eligibleشده پرونده و ميتونيم مراحل بعدي رو انجام بديم،اما ما وقتي به سايت مراجعه ميكنيم اجازه ورود نميده،به نظرتون مشكل كجاست؟؟در ضمن نوشته كه يك بسته هم براتون فرستاديم كه البته اون هم نرسيده،ممنون ميشم جواب بديد
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، rezahoorjandi ، جواد حبيبي ، wayfarer ، reasonable ، alireza51
(2015-08-18 ساعت 19:17)Karensh نوشته:  سلام به همه دوستان،دو روز پيش از Nvcبراي ما ايميل اومد و اعلام كردن كه eligibleشده پرونده و ميتونيم مراحل بعدي رو انجام بديم،اما ما وقتي به سايت مراجعه ميكنيم اجازه ورود نميده،به نظرتون مشكل كجاست؟؟در ضمن نوشته كه يك بسته هم براتون فرستاديم كه البته اون هم نرسيده،ممنون ميشم جواب بديد
یکم صبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، rezahoorjandi ، جواد حبيبي ، wayfarer ، smpf ، پدی
دوستان سلام،
یه موردی، توی فرم 260 محل هایی که زندگی کردیم رو چه جوری باید بنویسیم، از 16 سالگی به بعد رو می خواد، یا اینکه 16 سال به 16 سال باید نوشته شه؟! من تمام مکانهایی که از 16 سالگی تا الان در آن بودیم رو لیست کردیم ولی مرحله بعد نمی ره؟!

پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، جواد حبيبي ، wayfarer ، alvan ، pari pari ، smpf ، reasonable ، پدی ، alireza51
(2015-08-19 ساعت 11:05)حاجی واشنگتن نوشته:  دوستان سلام،
یه موردی، توی فرم 260 محل هایی که زندگی کردیم رو چه جوری باید بنویسیم، از 16 سالگی به بعد رو می خواد، یا اینکه 16 سال به 16 سال باید نوشته شه؟! من تمام مکانهایی که از 16 سالگی تا الان در آن بودیم رو لیست کردیم ولی مرحله بعد نمی ره؟!

سلام
تمام مکان هایی که از 16 سالگی بودند را به صورت مجزا با وارد کردن زمان هر کدام باید درج کنید در غیر این صورت به مرحله بعد نمی رود چون خودش با توجه به تاریخ تولد شما زمان ها را جمع می کنه و اگر تطابق نداشته باشد به مرحله بعد نمی رود
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: wayfarer ، rezahoorjandi ، alvan ، حاجی واشنگتن ، pari pari ، smpf ، reasonable ، alireza51
سلام دوستان
من حدود 2 هفته هست که agent را انجام داده ام و completed هست و هر دو پرداخت به صورت pay now هست من الان باید چیکار کنم ؟در ضمن در سایت اعلام کرده
Please allow 15 days for the NVC to process your DS-261 before continuing to the next step
.
پاسخ
تشکر کنندگان: wayfarer ، rezahoorjandi ، alvan ، smpf ، reasonable ، alireza51
(2015-08-19 ساعت 12:43)rahelejam نوشته:  سلام دوستان
من حدود ۲ هفته هست که agent را انجام داده ام و completed هست و هر دو پرداخت به صورت pay now هست من الان باید چیکار کنم ؟در ضمن در سایت اعلام کرده
Please allow 15 days for the NVC to process your DS-261 before continuing to the next step
.

سلام دوست عزیز
لطفا در بالای همان صفحه قسمت Fee را کلیک کنید اگر در این صفحه پرداخت 120 دلاری برای شما باز شده است ان را انتخاب کنید و پرداخت را به صورت انلاین انجام دهید در غیر این صورت باید کمی صبر کنید تا اجازه پرداخت به شما داده شود
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
من زمانی که fee را از بالا میزنم وارد صفحه Fee Invoice for IV Case.....
وقتی روی select تیک میزنم ،pay selected fee فعال میشه اما وقتی کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و مرحله بعد نمیره.این به این معنی که هنوز فعال نیست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، alvan ، جواد حبيبي ، wayfarer ، smpf ، reasonable ، alireza51
(2015-08-19 ساعت 14:29)rahelejam نوشته:  من زمانی که fee را از بالا میزنم وارد صفحه Fee Invoice for IV Case.....
وقتی روی select تیک میزنم ،pay selected fee فعال میشه اما وقتی کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و مرحله بعد نمیره.این به این معنی که هنوز فعال نیست؟؟

اره هنوز فعال تشده است
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: wayfarer ، rahelejam ، smpf ، USA2014 ، alvan ، rezahoorjandi ، حاجی واشنگتن ، alireza51
سلام دوستان عزیز
طبق انچه که درسایت به صورت کاملا واضح نوشته شده و تجربیات دوستان قبلی که در مهاجر سرا ذکر شده است petitioner و joint sponsor هر کدام باید جداگانه فرم I864 را تکمیل کنند ولی الان از یکی از دوستان شنیدم که وکیلش گفته که باید فرم I864a را نیز برای تعریف رابطه این دو در چارچوب household member تکمیل کنند که به نظر من این موضوع با توجه به اینکه این دو کاملا با هم غریبه هستند و جز یک خانواده نیستند بسیار عجیب می باشد لطفا شما نیز اعلام نظر نمایید.
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: reza16 ، smpf ، reasonable ، alvan ، wayfarer ، پدی ، rezahoorjandi ، حاجی واشنگتن ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان