کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام دوستان سوالی داشتم میشه توضیح بدید این کاور شیت چی هست؟ و سوال دیگه اینکه لینک ۳۲۵ دلار من هنوز بعد از ده روز باز نشده ?و سوال دیگه اینکه فرم DS-260 باید انلاین پر بشه یا دستی بنویسیم و به همراه بقیه مدارک بفرستیم؟ میدونم سوالاتم بدیهی هستند اما خواهش میکنم جوابمو بدید چون بنا به دلایلی من حدود چهارماه اصلا اینجا نبودم و از همه چیز بیخبرم?
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد
بازمانده از لاتاری 2014، ورود به آمریکا 22 سپتامبر،ارسال مدارک همسر 3 اکتبر، pd همسر 6 اکتبر،اپروو 13مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، reasonable ، alvan ، جواد حبيبي ، wayfarer ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-08-20 ساعت 04:42)فریاد تنها نوشته:  سلام دوستان سوالی داشتم میشه توضیح بدید این کاور شیت چی هست؟ و سوال دیگه اینکه لینک ۳۲۵ دلار من هنوز بعد از ده روز باز نشده ?و سوال دیگه اینکه فرم DS-260 باید انلاین پر بشه یا دستی بنویسیم و به همراه بقیه مدارک بفرستیم؟ میدونم سوالاتم بدیهی هستند اما خواهش میکنم جوابمو بدید چون بنا به دلایلی من حدود چهارماه اصلا اینجا نبودم و از همه چیز بیخبرم?

فرم 260 انلاین پر میشه
برای پرداخت 325 دلار باید هنوز صبر کنید
کاورشیت رو بهتون ایمیل زدن احتمالا ولی اگه ندارین وقتی که توی سایت www.ceac.state.gov برید ومشخصاتتونو بزنید یه قسمتی داره که بهتون رسید میده از پرداختها یا کاورشیت .
کاورشیتو به ایمیلتون ارسال میکنه
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
پاسخ
دوستان من چند سوال در مورد ds260 دارم ممنون میشم جواب بدهید.
در قسمت previous u.s travel information
3 تا سوال مطرح شده است .(من petitioner هستم و برای همسرم اقدام کرده ام و همسرم از بازماندگان لاتاری هست )
have you ever been in u.s? no/yes
have you ever been issued a u.s visa ? no/yes
have you ever been refused a u.s visa....?no/yes
جواب اول .......no هست
2.3 را چی باید جواب داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، alireza51
جواب این سوالاتم ممنون میشم جواب بدید.
کمی گیج شدم
is your spouse immigrating to the u.s with you
is your spouse immigrating to the u.s at a later date to join you
پاسخ
جواب این سوالمم ممنون میشم بدید.
do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with u.s law
ما زمان مصاحبه لاتاری که رفتیم هم واکسیناسیون شدیم هم معاینه پزشکی ،اینجا باید چه جوابی بدهیم ؟
پاسخ
(2015-08-20 ساعت 19:47)rahelejam نوشته:  جواب این سوالمم ممنون میشم بدید.
do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with u.s law
ما زمان مصاحبه لاتاری که رفتیم هم واکسیناسیون شدیم هم معاینه پزشکی ،اینجا باید چه جوابی بدهیم ؟

پاسخ مثبت است

(2015-08-20 ساعت 18:35)rahelejam نوشته:  جواب این سوالاتم ممنون میشم جواب بدید.
کمی گیج شدم
is your spouse immigrating to the u.s with you
is your spouse immigrating to the u.s at a later date to join you

چون همسر قبلا به آمریکا مهاجرت کرده است پاسخ هر دو سوال منفی است
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، wayfarer ، rahelejam ، alvan ، پدی ، rezahoorjandi ، reasonable ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2015-08-20 ساعت 18:01)rahelejam نوشته:  دوستان من چند سوال در مورد ds260 دارم ممنون میشم جواب بدهید.
در قسمت previous u.s travel information
۳ تا سوال مطرح شده است .(من petitioner هستم و برای همسرم اقدام کرده ام و همسرم از بازماندگان لاتاری هست )
have you ever been in u.s? no/yes
have you ever been issued a u.s visa ? no/yes
have you ever been refused a u.s visa....?no/yes
جواب اول .......no هست
۲.۳ را چی باید جواب داد؟
جواب دو سوال بعدی نیز no است
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، wayfarer ، rahelejam ، alvan ، پدی ، rezahoorjandi ، reasonable ، حاجی واشنگتن ، alireza51
سلام دوستان کسی میدونه این فرم IRS چیه و چطوری میتونم تهیه کنم در ضمن من خودم اسپانسر همسرم هستم اما هنوز یکسال نیست که کار میکنم بنابراین فرم w2 بهم نمیدن به نظرتون باید چیکار کنم؟ وسوال دیگه اینکه وقتی فرم DS-260را انلاین پر میکنیم چطوری باید امضاش کنیم؟
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد
بازمانده از لاتاری 2014، ورود به آمریکا 22 سپتامبر،ارسال مدارک همسر 3 اکتبر، pd همسر 6 اکتبر،اپروو 13مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، wayfarer ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، reasonable ، alireza51
دوستان عزیز سلام.
من 31 جولای پرداخت 120 دلاریم انجام شد، سه روز بعدش هم به "PAID" تغییر حالت داد. الان 21 روز میگذره و همچنان منتظر باز شدن پرداخت 325 دلاریم. بزرگان و علما آیا همچنان صبر را توصیه میکنید؟
جامانده از لاتاري ٢٠١٤، F2A، تاريخ اولویت: سپتامبر 2014، تاریخ اپروو 9 مارس 2015، ۲۰۱۵/07/31= DS261+120$ ، تاریخ مصاحبه 5 می 2016، نتیجه: AP
واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش...صلوات بفرست...
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، hamid_fs3 ، wayfarer ، alvan ، جواد حبيبي ، پدی ، rezahoorjandi ، reasonable ، alireza51
دوستان عزیز یه سوالی داشتم
کاور شیتو باید رو پاکت بچسبونیم یا بذاریم داخل پاکت ؟
از دوستان کسی میدونه باید چیکار کنیم
تشکیل پرونده : ۲۰۱۴/۱۱ _ اپروو : ۲۰۱۵/۳ _ کیس نامبر : ۲۰۱۵/۷ پرداخت ۱۲۰ و ۳۲۵ : ۲۰۱۵/۷ _ فرم ۲۶۰ : ۲۰۱۵/۸ _ ارسال ۸۶۴ و مدارک : ۲۰۱۵/۹
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، پدی ، rezahoorjandi ، reasonable ، alireza51
(2015-08-21 ساعت 10:32)wayfarer نوشته:  دوستان عزیز یه سوالی داشتم
کاور شیتو باید رو پاکت بچسبونیم یا بذاریم داخل پاکت ؟
از دوستان کسی میدونه باید چیکار کنیم

خودشون گفتن بزارید روی مدارکتون. یعنی داخل پاکت روی مدارک.
پاسخ
[quote='فریاد تنها' pid='650771' dateline='1440106325']
سلام دوستان کسی میدونه این فرم IRS چیه و چطوری میتونم تهیه کنم در ضمن من خودم اسپانسر همسرم هستم اما هنوز یکسال نیست که کار میکنم بنابراین فرم w2 بهم نمیدن به نظرتون باید چیکار کنم؟ وسوال دیگه اینکه وقتی فرم DS-260را انلاین پر میکنیم چطوری باید امضاش کنیم؟
پاسخ
(2015-08-21 ساعت 12:39)USA2014 نوشته:  [quote='فریاد تنها' pid='650771' dateline='1440106325']
[/quote
اگه فقط w2 رو ندارید و 1040 رو پرکردید میتونید از توی خود سایت Irs.gov یه رونوشت از وضعیت مالیاتیتون بگیرید و خودش به ادرستون پست میکنه یعنی باید فرم 4506-t رو پر کنید تا رونوشت بهتون بدن. اگر هم کلا تکس ریترن پر نکردید که باید ظاهرا طبق چیزی که دوستان در صفحه 169 گذاشتن حضوری برید اداره مالیات منطقتون تا اون نامه رو که فرم مالیاتی فایل نکردید بهتون بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، reasonable ، mehdi didam ، alireza51
یه چیزی من امروز خوندم دوستان، اینجا میذارم:
Note: It is important to follow the NVC’s instructions carefully. Sending the NVC documentation (or paying fees) when they were not requested by the NVC will delay your visa

و اینم نوشته که ابتدا ایجنت شما اینویس هر دو پرداخت رو از NVC دریافت میکنه و بعدش باید طبق دستورالعمل پرداخت کنید. و من زودتر از نامه NVC پرداخت رو انجام دادم و 21 روز هم هست که از پرداخت بعدی خبری نیست، بماند که تو متن بالا تهدید به عقب افتادن پروسه ویزا کرده... Sad
به نظرتون کار درستی کردیم که زود پرداخت کردیم؟
جامانده از لاتاري ٢٠١٤، F2A، تاريخ اولویت: سپتامبر 2014، تاریخ اپروو 9 مارس 2015، ۲۰۱۵/07/31= DS261+120$ ، تاریخ مصاحبه 5 می 2016، نتیجه: AP
واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش...صلوات بفرست...
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: wayfarer ، smpf ، alvan ، USA2014 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، reasonable ، mehdi didam ، alireza51
سلام به دوستاني كه پرونده شون در مركز ورمونت است.
چارت ورمونت به تاريخ ٣٠ جون آبديت شد اما باز هم پرونده هاي ١٣٠ روي اول سپتامبر مونده و متاسفانه جلو نرفته.
واقعاً ديگه من موندم چيكار كنم. اگه به ١٠ ماه انتظار هم باشه كه تا دو هفته ديگه ١٠ ماه من تمام ميشه. حتي ميدونم كه دوستي هم كه در اكتبر مداركش را فرستاده هنوز اپروو نشده. يعتي دوستمون ١٠ ماه را گذرانده.
( البته خودشون در سايت هم همين را ميگن و پرونده ها تا تاريخ اول سپتامبر ٢٠١٤ بررسي شده )
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان