کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-10-22 ساعت 16:54)خانوم دکتر 3 نوشته:  سلام دوستان .میشه منو راهنمایی کنین .ان وی سی ازم ۲۰۱۴ irs transcript خواسته .من گرین کارتم رو که گرفتم با پاس سفید برگشتم و برای همسرم اقدام کردم نه اونجا زندگی کردم نه موندم حالا اینو باید جکار کنم؟
اگه میشه لطف کنین سریع تر بهم جواب بدین .اعصابم خورد شده بعد از اینهمه علافی نمیفهمم چرا اینا اصلا کیس رو نمیخونن و عین ماشین به همه یه چیز میگن.یعنی اصلا وضع ما جامانده های لاتاری واسشون فرقی نداره.به خدا بعد از درد سر اسپانسر این یکی دیگه حسابی اشفته ام کرده.لطفا کمکم کنین

سلام دوست عزیز
بله دقیقا همینطوره! اصولا هیچکس کیس رو نمیخونه و اصولا یک ماشین داره پاسخ شمارو میده و پرونده رو بررسی میکنه. ولی نگران نباشید یک نامه ی کوتاه بنویسید و توضیح بدید که در امریکا زندگی و کار نمیکنید و به همین دلیل پرونده مالیاتی ندارید. یکی از دوستان زحمت کشیده متنی را نوشته که بد نیست ، میتونید از همون استفاده کنید . چند صفحه قبل را بگردید پیداش میکنید.
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
با سلام , دوستان کسی ترجمه فارسی فرم 261 و 864 رو داره؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، sam11 ، negarin60
سلام دوستان
اسپانسر من الان 4 ماه که شغلی دارند که درآمدش واسه اسپانسر شدن من کافیه ، اما تو فرم تکس 2014 درآمدشون پایینتر از حداقل مقدار بوده!
الان با شغل فعلی هم میتونند ثابت کنند که تا 3 سال آینده میزان درآمدشون کافیه ،
آیا با این حساب که سال پیش درآمدشون کافی نبوده و این شغل 4 ماه هست که مشغولن میتونن اسپانسر من بشوند؟
پیشاپیش ممنون
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي ، alireza51 ، alvan ، sam11
باسلام
ضمن تشکر از زحماتتون جناب اقای علیرضا جهت تکمیل جدول پیام خصوصی نتونستم بدم تاریخ ارسال مدارک ما 19 اکتبر شد و پرداخت بعدی هم که باز نشده است
و هیچ تغییر جدیدی انجام نشده است. با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، reasonable ، alireza51 ، smpf ، alvan ، sam11 ، mehdi didam
(2015-10-25 ساعت 00:52)aida123 نوشته:  سلام دوستان
اسپانسر من الان ۴ ماه که شغلی دارند که درآمدش واسه اسپانسر شدن من کافیه ، اما تو فرم تکس ۲۰۱۴ درآمدشون پایینتر از حداقل مقدار بوده!
الان با شغل فعلی هم میتونند ثابت کنند که تا ۳ سال آینده میزان درآمدشون کافیه ،
آیا با این حساب که سال پیش درآمدشون کافی نبوده و این شغل ۴ ماه هست که مشغولن میتونن اسپانسر من بشوند؟
پیشاپیش ممنون

سلام بله طبق ان چیزی که در سایت نوشته شده ایشان برای درامد فعلی خودشان می توانند evidence of income ارائه بدهند که این مدرک بر اساس اینکه ایشان چه نوع شغلی دارند متفاوت است و در سایت به آن اشاره شده است

(2015-10-24 ساعت 14:48)تاتارها نوشته:  با سلام , دوستان کسی ترجمه فارسی فرم 261 و 864 رو داره؟ ممنون

سلامت دوست عزیز چنانچه در تکمیل فرم ها نیاز به کمک دارید بنده در خدمت هستم
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: aida123 ، حاجی واشنگتن ، alireza51 ، alvan ، sam11 ، smpf ، تاتارها ، mehdi didam
سلام به همگی
من تازه این تاپیک و پیدا کردم که با تاپیک ما ویزای ازدواج با گرین کارتیها 99% مشابه هست
واقعا تاپیک فعال و پویایی هست و من که خیلی خوشم اومد طوری که از دیشب شروع کردم به خوندن تمام صفحات تاپیک .
فقظ چیزی که هست در ارسالهای #2407 و #2390 و #2400 عکسها باز نمیشه که مراحل کارها توضیح داده شده آقای علیرضا میشه لطفا بررسی کنید ؟
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، alireza51 ، smpf ، alvan ، sam11 ، Shahabpk ، hamid_fs3
(2015-10-25 ساعت 14:27)aida123 نوشته:  سلام به همگی
من تازه این تاپیک و پیدا کردم که با تاپیک ما ویزای ازدواج با گرین کارتیها 99% مشابه هست
واقعا تاپیک فعال و پویایی هست و من که خیلی خوشم اومد طوری که از دیشب شروع کردم به خوندن تمام صفحات تاپیک .
فقظ چیزی که هست در ارسالهای #2407 و #2390 و #2400 عکسها باز نمیشه که مراحل کارها توضیح داده شده آقای علیرضا میشه لطفا بررسی کنید ؟
سلام
تشکر از یادآوری
انجام شد.
من اله توفیق

راهنمای روندکار بازماندگان لاتاری (F2A)
جدول آخرین وضعیت دوستان همراه با ایالت انتخابی
پاسخ
تشکر کنندگان: aida123 ، smpf ، alvan ، baaraan2015 ، milad_magnet ، sam11 ، جواد حبيبي ، parsush ، Shahabpk ، hamid_fs3 ، mehdi didam
سلام دوستان.میخواستم بپرسم موقع مصاحبه اگر یکی از مدارکمان ناقص باشه مثلا دلیلی برای دامسایل ارائه نداده باشیم و افیسر قبول نکنه آیا کل پرونده ریجکت میشه و از اول باید فرم 130 رو پر کنیم و بریم تو انتظار یا اینکه مهلت میدن مدرک رو ارائه بدیم و نوبت دومی برای مصاحبه میدند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، alvan ، smpf ، sam11 ، Shahabpk
(2015-10-26 ساعت 13:24)خانوم دکتر 3 نوشته:  سلام دوستان.میخواستم بپرسم موقع مصاحبه اگر یکی از مدارکمان ناقص باشه مثلا دلیلی برای دامسایل ارائه نداده باشیم و افیسر قبول نکنه آیا کل پرونده ریجکت میشه و از اول باید فرم 130 رو پر کنیم و بریم تو انتظار یا اینکه مهلت میدن مدرک رو ارائه بدیم و نوبت دومی برای مصاحبه میدند؟

سلام
مردود شدن پرونده در کار نیست و هر ناقصی که باشد به شما فرصت داده خواهد شد که آن را تکمیل کنید
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
(2015-10-26 ساعت 13:24)خانوم دکتر 3 نوشته:  سلام دوستان.میخواستم بپرسم موقع مصاحبه اگر یکی از مدارکمان ناقص باشه مثلا دلیلی برای دامسایل ارائه نداده باشیم و افیسر قبول نکنه آیا کل پرونده ریجکت میشه و از اول باید فرم 130 رو پر کنیم و بریم تو انتظار یا اینکه مهلت میدن مدرک رو ارائه بدیم و نوبت دومی برای مصاحبه میدند؟

سلام
نوبت دومی برای مصاحبه وجود نداره!
اگر تشخیص بدهند که میتونند به شما ویزا بدهند و مدرکی ناقص هست ، به شما اعلام میکنند که زمان دریافت ویزا مدرک ناقص را کامل کنید و ارائه بدید . در مورد اسپانسر خیلی جدی رفتار میکنند و مدارک کامل نباشه اصلا مصاحبه ای در کار نیست. احتمال اینکه ویزا رو دریافت نکنید هم خیلی هست . اما اگر مدارک اسپانسر کامل باشه و شما مثل خیلی از دوستان پاس سفید گرفتید و به ایران برگشتید . باید دلیلشو براشون بنویسید. میپذیرند!
اگر در امریکا زندگی میکنید ولی نمیتونید مدرکی دال بر زندگی و کار در امریکا ارائه بدید خب اینجا یکم کار مشکل میشه!
مدارک دامیسیل مثل فیش حقوقی ، مدارک مالیاتی ، صورت حساب ها مثل اجاره یا تلفن و بانک ، نامه رسید کارت کتابخانه ، نامه از مدرسه که فرزندتون اونجا درس میخونه یا دانشگاهی که خودتون درس میخونید ... امثال اینها!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2015-10-27 ساعت 20:47)Shahabpk نوشته:  
(2015-10-26 ساعت 13:24)خانوم دکتر ۳ نوشته:  سلام دوستان.میخواستم بپرسم موقع مصاحبه اگر یکی از مدارکمان ناقص باشه مثلا دلیلی برای دامسایل ارائه نداده باشیم و افیسر قبول نکنه آیا کل پرونده ریجکت میشه و از اول باید فرم 130 رو پر کنیم و بریم تو انتظار یا اینکه مهلت میدن مدرک رو ارائه بدیم و نوبت دومی برای مصاحبه میدند؟

سلام
نوبت دومی برای مصاحبه وجود نداره!
اگر تشخیص بدهند که میتونند به شما ویزا بدهند و مدرکی ناقص هست ، به شما اعلام میکنند که زمان دریافت ویزا مدرک ناقص را کامل کنید و ارائه بدید . در مورد اسپانسر خیلی جدی رفتار میکنند و مدارک کامل نباشه اصلا مصاحبه ای در کار نیست. احتمال اینکه ویزا رو دریافت نکنید هم خیلی هست . اما اگر مدارک اسپانسر کامل باشه و شما مثل خیلی از دوستان پاس سفید گرفتید و به ایران برگشتید . باید دلیلشو براشون بنویسید. میپذیرند!
اگر در آمریکا زندگی میکنید ولی نمیتونید مدرکی دال بر زندگی و کار در آمریکا ارائه بدید خب اینجا یکم کار مشکل میشه!
مدارک دامیسیل مثل فیش حقوقی ، مدارک مالیاتی ، صورت حساب ها مثل اجاره یا تلفن و بانک ، نامه رسید کارت کتابخانه ، نامه از مدرسه که فرزندتون اونجا درس میخونه یا دانشگاهی که خودتون درس میخونید ... امثال اینها!
شهاب جان سلام و عرض ارادت؛
آقا منور فرمودین تاپیک رو... مرسی که هنوز این تاپیک رو فراموش نکردی...
آقا چه خبر اوضاع ردیفه!!! بدو بدو ادامه داره!!!

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، alireza51 ، جواد حبيبي ، smpf ، alvan ، sam11 ، Shahabpk ، hamid_fs3 ، mehdi didam ، پدی
(2015-10-27 ساعت 22:07)حاجی واشنگتن نوشته:  شهاب جان سلام و عرض ارادت؛
آقا منور فرمودین تاپیک رو... مرسی که هنوز این تاپیک رو فراموش نکردی...
آقا چه خبر اوضاع ردیفه!!! بدو بدو ادامه داره!!!

بله قربان!!
ایشالا شما هم به زودی تشریف میارید و بدو بدو شروع میشه !! خیالتون راحت تمام هم نمیشه!!! Smile
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2015-10-25 ساعت 09:28)جواد حبيبي نوشته:  
اسپانسر من الان ۴ ماه که شغلی دارند که درآمدش واسه اسپانسر شدن من کافیه ، اما تو فرم تکس ۲۰۱۴ درآمدشون پایینتر از حداقل مقدار بوده!
آیا با این حساب که سال پیش درآمدشون کافی نبوده و این شغل ۴ ماه هست که مشغولن میتونن اسپانسر من بشوند؟
پیشاپیش ممنون

سلام بله طبق ان چیزی که در سایت نوشته شده ایشان برای درامد فعلی خودشان می توانند evidence of income ارائه بدهند که این مدرک بر اساس اینکه ایشان چه نوع شغلی دارند متفاوت است و در سایت به آن اشاره شده است

(2015-10-24 ساعت 14:48)تاتارها نوشته:  با سلام , دوستان کسی ترجمه فارسی فرم 261 و 864 رو داره؟ ممنون

سلام دوست عزیز و تشکر چند سوال راجع به فرم 864 داشتم
1- همسرم و دخترم ساکن آمریکا هستند و همسرم اسپانسر من هست در پارت 3 فرم اسم من باید نوشته شود و یا دخترم هم باید نوشته شود؟
2- A نامبر همان USCIS نامبر است ؟
3- در پارت 5 کدام قسمت شامل ما میشه ؟
4- در پارت 6 در ردیفهای 3 الی 14 باید اسم من باشد؟ ردیف 15و16و17 این پارت چطور؟
5- آیا من که در ایران هستم باید درآمد و اموال خود را در این فرم بیاورم؟
6- به نظر شما با توج به اینکه درآمد همسرم ماهیانه حدود 3000 دلار هست لزومی دارد من مقداری پول در حساب همسرم بفرستم؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي ، alvan ، mehdi didam
(2015-10-30 ساعت 13:29)تاتارها نوشته:  
(2015-10-25 ساعت 09:28)جواد حبيبي نوشته:  
پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز و تشکر چند سوال راجع به فرم 864 داشتم
۱- همسرم و دخترم ساکن آمریکا هستند و همسرم اسپانسر من هست در پارت ۳ فرم اسم من باید نوشته شود و یا دخترم هم باید نوشته شود؟
۲- A نامبر همان USCIS نامبر است ؟
۳- در پارت ۵ کدام قسمت شامل ما میشه ؟
۴- در پارت ۶ در ردیفهای ۳ الی 14 باید اسم من باشد؟ ردیف 15و16و17 این پارت چطور؟
۵- آیا من که در ایران هستم باید درآمد و اموال خود را در این فرم بیاورم؟
۶- به نظر شما با توج به اینکه درآمد همسرم ماهیانه حدود 3000 دلار هست لزومی دارد من مقداری پول در حساب همسرم بفرستم؟
با تشکر
1- فقط شما
2-خیر برای شما احتیاجی نیست جون ندارید فقط همسر شما به عنوان اسپانسر باید A نامبر خودشان را بنویسند
3- پارت 5 مهمترین قسمت فرم است که معمولا 4 ایتم اول تکمیل می شود ولی
به دلیل مشکل طراحی فرم چنانچه همه این ایتم ها تکمیل شود تعداد جمع اعضای خانواده که در ایتم 8 می اید یک نفر اضافه تر محاسبه می شود چون فرد مهاجر هم در ایتم 1 و هم 3 شمرده می شود لذا بایستی ایتم 3 را خالی بگذارید و در پارت 11 فرم این موضوع را توضیح دهید
4-خیر خالی بگذارید فقط ایتم 15 جمع درامد ذکر شود
5- خیر
6-خیر ولی برای اطمینان بیشتر درامد سالانه همسرتان را با I-864P مقایسه کنید
بازمانده لاتاری 2014  
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، alireza51 ، smpf ، تاتارها ، mehdi didam ، حاجی واشنگتن
سلام دوستان عزیز
من 2ماه پیش با دارنده گرین کارت در ایران ازدواج کردم
در پر کردن فرم G325 نیاز به راهنمایی دارم
دوستان در تاپیک های مختلف نظرات کاملاً متفاوتی داده اند و من دچار سر در گمی شده ام
در این قسمت در فرم همسرم و فرم خودم کدوم گزینه را علامت بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
This form is submitted in connection with an application for:

-Naturalization
-Status as Permanent Resident
-Other (Specify):
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان