کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
? ​نامه كری به ظریف درباره قانون جدید ویزا: ما به رفع تحریم‌ها بر طبق برجام كاملا متعهد هستیم
تغییرات جدید برای كسب روادید به هیچ وجه مانع ما نمی‌شود كه تعهدات خود بر طبق برجام را اجرا كنیم

ترجمه نامه آقای کری به شرح زیر می باشد:

آقای وزیر عزیز:

​از ملاقات سازنده دیروز تشکر می کنم. می خواستم با شما در پاسخ به سوالی که جنابعالی در مورد اصلاحیه «برنامه لغو روادید» ما داشتید مکاتبه کنم. ابتدا، می خواهم خطاب به جنابعالی تایید کنم که ما به رفع تحریم ها بر طبق برجام کاملا متعهد هستیم. ما به اجرای کامل تعهدات مان طبق توافقات پایبند می‌مانیم. تیم ما سخت کار می کند تا خود را بدین منظور آماده کند و به محض آن که به روز اجرایی شدن برسیم ما تحریم‌های مربوطه را برخواهیم داشت.

​اینجانب همچنین اطمینان دارم که تغییرات جدید برای کسب روادید که در کنگره تصویب شده است، و دولت اختیار توقف اجرای آن را دارد، به هیچ وجه مانع ما نمی‌شود که تعهدات خود بر طبق برجام را اجرا کنیم، و ما [این تغییرات را] به گونه‌ای اجرا می‌کنیم که هیچ مانعی برای منافع اقتصادی مشروع ایران ایجاد ننماید. بدین منظور ما بالقوه ابزارهای متعددی را در اختیار داریم، شامل [صدور] ویزاهای تجاری ده ساله چندبار ورود، برنامه هایی برای تسریع در [صدور] ویزاهای تجاری، و اختیار توقف اجرای قانون که طبق این مصوبه جدید به ما داده شده است. خوشحال می‌شوم که در این خصوص باز هم صحبت کنم و توضیحات بیشتر ارائه نمایم.

ارادتمند - جان اف کری
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، alireza51 ، جواد حبيبي ، romance33
دوستان سلام. در خصوص پست بالا چي فكر ميكنيد ؟
يعني كساني كه ميان ايران كه خانواده هاشون را ببينند باز بايد توي نوبت وقت سفارت و گرفتن ويزا و ... قرار بگيرند ؟

هدف واقعي امريكا روي سرمايه گزاري نكردن اروپايي ها در ايران بعد از برداشتن تحريم بوده
با اين شگرد يك اروپايي براي از دست ندادن سفر بدون ويزاي امريكاش از خير تجارت با ايران ميگذره.
اما اين وسط كساني كه دو مليتي هم هستند دچار مشكل شده اند.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، romance33
"آن‌ دسته از شهروندان کشورهایی که در برنامۀ معافیت از ویزا شرکت دارند و ملیت دوگانۀ این چهار کشور را دارند نیز از سفر بدون ویزا منع می‌شوند."
دوستان در خصوص اين لايحه چه نظري داريد ؟
يعني ايراني هاي مقيم امريكا كه دو مليتي هم هستند هر بار كه بخواهند خانواده شان را در ايران ببينند بايد دوباره وقت سفارت بگيرند و مصاحبه و ويزا ؟؟؟؟

هدف اصلي امريكا اين بوده كه اروپايي ها از سرمايه گزاري در ايران بعد از رفع تحريم ها منصرف شوند و عملاً سفر راحت و بدون ويزا به امريكا را ترجيح بدهند به رفتن به ايران و تجارت با ايران.
يك راه غير عادلانه براي ادامه تحريم ايران براي تجارت با ساير كشورها
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
با عرض سلام
دوستان با توجه به اوضاع تركيه،امكان تغيير مكان سفارت از آنكارا به جاي ديگري هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan
(2015-12-26 ساعت 01:51)Nooshinsalamat نوشته:  با عرض سلام
دوستان با توجه به اوضاع تركيه،امكان تغيير مكان سفارت از آنكارا به جاي ديگري هست؟
سلام
نگران نباشید.
سفارت و NVC جبران زمان را می کنند.

راهنمای روندکار بازماندگان لاتاری (F2A)
جدول آخرین وضعیت دوستان همراه با ایالت انتخابی
پاسخ
(2015-12-26 ساعت 02:28)alireza51 نوشته:  
(2015-12-26 ساعت 01:51)Nooshinsalamat نوشته:  با عرض سلام
سلام
نگران نباشید.
سفارت و NVC جبران زمان را می کنند.

سلام
ممنونم از پاسخ تون.راستش منظور من اتفاقات اخير داخل تركيه و نا امن بودنش هست كه واقعا من رو نگران مي كنه.
مگه مشكل ديگه اي هم در رابطه با تركيه هست كه شما فرموديد سفارت و NVC جبران زمان مي كنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51 ، alvan ، smpf
(2015-12-20 ساعت 21:47)Farnood1234 نوشته:  "آن‌ دسته از شهروندان کشورهایی که در برنامۀ معافیت از ویزا شرکت دارند و ملیت دوگانۀ این چهار کشور را دارند نیز از سفر بدون ویزا منع می‌شوند."
دوستان در خصوص اين لايحه چه نظري داريد ؟
يعني ايراني هاي مقيم امريكا كه دو مليتي هم هستند هر بار كه بخواهند خانواده شان را در ايران ببينند بايد دوباره وقت سفارت بگيرند و مصاحبه و ويزا ؟؟؟؟

هدف اصلي امريكا اين بوده كه اروپايي ها از سرمايه گزاري در ايران بعد از رفع تحريم ها منصرف شوند و عملاً سفر راحت و بدون ويزا به امريكا را ترجيح بدهند به رفتن به ايران و تجارت با ايران.
يك راه غير عادلانه براي ادامه تحريم ايران براي تجارت با ساير كشورها

با سلام
اينطور كه من در ميان اخبار داخلي و خارجي راجع به اين طرح جستجو كردم،همه جا اشاره شده كه اين طرح ، ايرانياني را كه گرين كارت يا پاسپورت امريكايي دارند،تحت تاثير قرار نمي دهد و مشكلي براي آن ها هنگام سفر به ايران و بالعكس نيست.
البته باز اشاره شده كه جزئيات طرح مي تونه تغيير كنه.
پاسخ
(2015-12-26 ساعت 11:27)Nooshinsalamat نوشته:  سلام
ممنونم از پاسخ تون.راستش منظور من  اتفاقات اخير داخل تركيه و نا امن بودنش هست كه واقعا من رو نگران مي كنه.
مگه مشكل ديگه اي هم در رابطه با تركيه هست كه شما فرموديد سفارت و NVC جبران زمان مي كنند؟
سلام
تعطیلی سفارت و تاخیر در امر رسیدگی به پرونده ها، در موارد کوتاه مدت با برنامه ریزی سفارت و در موارد بلند مدت توسط NVC مدیریت می شود.
تاخیرهای سفارت آنکارا فعلا کوتاه و به سادگی توسط سفارت مدیریت می شود.
لذا درخواست تغییر سفارت وقت مصاحبه خیلی عقب می اندازد.

توجه:
سال 2015 با توجه به تعداد اعلام شده اولیه برندگان، بازمانده بسیار کمی نسبت به سال 2014 داریم.
حجم تقاضا در گروه F2A امسال کاهش محسوسی را نشان می دهد.
با توجه به ثابت ماندن ظرفیت ویزای این گروه و تقاضای کمتر از سال گذشته، فاصله تقاضا تا مصاحبه این گروه در حالت ایده آل افت محسوسی کرده و در تا نیمه سال 2016 این افت حدود 40% نسبت به سنوات قبل خواهد شد.

بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
(2015-12-27 ساعت 12:46)alireza51 نوشته:  
(2015-12-26 ساعت 11:27)Nooshinsalamat نوشته:  سلام
ممنونم از پاسخ تون.راستش منظور من اتفاقات اخير داخل تركيه و نا امن بودنش هست كه واقعا من رو نگران مي كنه.
سلام
تعطیلی سفارت و تاخیر در امر رسیدگی به پرونده ها، در موارد کوتاه مدت با برنامه ریزی سفارت و در موارد بلند مدت توسط NVC مدیریت می شود.
تاخیرهای سفارت آنکارا فعلا کوتاه و به سادگی توسط سفارت مدیریت می شود.
لذا درخواست تغییر سفارت وقت مصاحبه خیلی عقب می اندازد.

توجه:
سال 2015 با توجه به تعداد اعلام شده اولیه برندگان، بازمانده بسیار کمی نسبت به سال 2014 داریم.
حجم تقاضا در گروه F2A امسال کاهش محسوسی را نشان می دهد.
با توجه به ثابت ماندن ظرفیت ویزای این گروه و تقاضای کمتر از سال گذشته، فاصله تقاضا تا مصاحبه این گروه در حالت ایده آل افت محسوسی کرده و در تا نیمه سال 2016 این افت حدود 40% نسبت به سنوات قبل خواهد شد.

ممنون بابت پیگیریهاتون
من هم از کسانی هستم که در حال ارسال مدارک به NVC و وقت گرفتن از سفارت امریکا در ترکیه هستم.
چه جوری میتونم اسمم را توی لیست شما وارد کنم؟
لیست خیلی خوبی هست که میتونیم هم اعضا را بهتر بشناسیم و هم از روند کارها بیشتر با خبر بشیم
کتگوری:F2A
ارسال مدارک: 28 اکتبر 2014
سرویس سنتر: ورمانت← انتقال به سرویس سنتر کالیفرنیا: آگوست 2015
اپروو:1 اکتبر 2015
دریافت کیس نامبر: 11 نوامبر 2015 ← (سفارت: آنکارا)
پرداخت $120: 30 نوامبر 2015
پرداخت $325: 16 دسامبر 2015
تکمیل DS260 فرم :22 دسامبر 2015
ارسال مدارک: 30 دسامبر 2015 ← رسید مدارک: 13 ژانویه 2016
نقص مدارک: 13 مارچ 2016 ← رسید مدارک: اپریل 2016
کامپلیت: جولای 2016
مصاحبه: 11 اکتبر 2016
پروسه ap ... در انتظار آپدیت
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51 ، smpf ، alvan ، reasonable ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi
سلام بر همه دوستان و یاران. ممنونم از محبت دوستانی که پی‌گیر وضعیت کیس من هستند. من بعد از نزدیک به پنج ماه از دریافت نامه کامپلیت هنوز وقت سفارت نگرفتم. خب این کاملاً غیرطبیعی است. بعد از پی گیری‌های شخصی و سناتور ایالتی در آمریکا جوابی که گرفتیم این بود: NVC آن تاریخی که پرونده را از USCIS دریافت می کند به عنوان معیار انجام کارها و اولویت‌ها قرار می‌دهد. در واقع وقتی پرونده به NVC میرود دیگر PD ارزش ندارد. آنها در پاسخ گفتند چون اپرووال شما خیلی دیر انجام شده و پرونده نسبت به کیس‌های دیگر با تاخیر به دست‌شان رسیده باید صبر کنیم تا نوبت‌مان شود! می‌بینید چقدر احمقانه است؟ انگار که دیر اپروو شدن من در مرکز ورمونت تقصیری بوده که از خودم سرزده! خلاصه ما که همه جور لطمه خوردیم و هزار جور باری برایمان درآوردند. امیدوارم بروبچه‌های 2014 که پرونده شان در ورمونت بررسی شده ، مشمول این ماجرا نشوند و به خیر و خوشی و در اسرع وقت کارشان انجام شود. در ضمن با اطمینان کیس بنده مقام نخست بدترین بازمانده تمام ادوار لاتاری را به خود اختصاص می‌دهد. بالاخره یک جا اول شدم Cool
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
پاسخ
(2015-12-30 ساعت 22:11)SHABAH51 نوشته:  سلام بر همه دوستان و یاران.
ممنونم از محبت دوستانی که پی‌گیر وضعیت کیس من هستند.
من بعد از نزدیک به پنج ماه از دریافت نامه کامپلیت هنوز وقت سفارت نگرفتم.
با اطمینان کیس بنده مقام نخست بدترین بازمانده تمام ادوار لاتاری را به خود اختصاص می‌دهد. بالاخره یک جا اول شدم.
سلام
آقا شهاب بیا تو جمع ما، از تنهایی در میایی.
درد ما رو جز خود ما کسی نمی فهمه.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي ، alvan ، SHABAH51 ، reasonable ، Farnood1234 ، rezahoorjandi ، romance33 ، pari1392
(2015-12-30 ساعت 22:11)SHABAH51 نوشته:  سلام بر همه دوستان و یاران. ممنونم از محبت دوستانی که پی‌گیر وضعیت کیس من هستند. من بعد از نزدیک به پنج ماه از دریافت نامه کامپلیت هنوز وقت سفارت نگرفتم. خب این کاملاً غیرطبیعی است. بعد از پی گیری‌های شخصی و سناتور ایالتی در آمی‌دهد. بالاخره یک جا اول شدم Cool

شه به جان سلام
نگران نباش ما هم شد شش ماه كه منتظر يه آپديت هستيم،
پس بدون با هميم
حتي ديگران هم كه ويزاشون زود كلير شد هم به بهانه اييي منتظرن
من مثلا رتبه زود اپروو شدن سه هفته ايي را دارم كجا هستم
همين جا
تقدير ما نوشته شده
نصف شبه همه اينوري ها و نيمروز اونوري ها خوش و سلامت
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51 ، جواد حبيبي ، alvan ، SHABAH51 ، reasonable ، rezahoorjandi ، romance33
سلام به همگی
یه سوال
بعد از دریافت رسید ارسال مدارک به uscis
حالا میخام بدونم مرحله بعدی چیه و من باید چه کار کنم؟
مرسی
[font=Verdana] 2014AS14## & ایروان & تاریخ ارسال مدارک : 29 may & تاریخ مصاحبه : 6 nov & تاریخ دریافت ویزا : بعد از حدود 286 روز انتظار ، 14 آگوست 2014[/font]
سفر نامه 1و2

[font=Tahoma]به فردا دلخوشم ...[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، rezahoorjandi
(2015-12-30 ساعت 22:11)SHABAH51 نوشته:  سلام بر همه دوستان و یاران. ممنونم از محبت دوستانی که پی‌گیر وضعیت کیس من هستند. من بعد از نزدیک به پنج ماه از دریافت نامه کامپلیت هنوز وقت سفارت نگرفتم. خب این کاملاً غیرطبیعی است. بعد از پی گیری‌های شخصی و سناتور ایالتی در آمریکا جوابی که گرفتیم این بود: NVC آن تاریخی که پرونده را از USCIS دریافت می کند به عنوان معیار انجام کارها و اولویت‌ها قرار می‌دهد. در واقع وقتی پرونده به NVC میرود دیگر PD ارزش ندارد. آنها در پاسخ گفتند چون اپرووال شما خیلی دیر انجام شده و پرونده نسبت به کیس‌های دیگر با تاخیر به دست‌شان رسیده باید صبر کنیم تا نوبت‌مان شود! می‌بینید چقدر احمقانه است؟ انگار که دیر اپروو شدن من در مرکز ورمونت تقصیری بوده که از خودم سرزده! خلاصه ما که همه جور لطمه خوردیم و هزار جور باری برایمان درآوردند. امیدوارم بروبچه‌های 2014 که پرونده شان در ورمونت بررسی شده ، مشمول این ماجرا نشوند و به خیر و خوشی و در اسرع وقت کارشان انجام شود. در ضمن با اطمینان کیس بنده مقام نخست بدترین بازمانده تمام ادوار لاتاری را به خود اختصاص می‌دهد. بالاخره یک جا اول شدم Cool

پس با اين اوصاف بدبختي ما ورمونتي ها تمومي نداره
يكسال كه توي اون مركز خراب شده ورمونت خاك خورديم و بعدش يادشون افتاد پرونده ما را بفرستند كاليفرنيا
دو ماه هم كه اونجا معطل شديم تا اپروو بشيم
حالا كه كامپليت شديم معيار وقت سفارت شده به رسيدكي پرونده به nvc ?
پس pd چي ميشه ؟
مگه به كارنت شدن نيست ؟
كارنت بشيم بايد بهمون وقت سفارت بدن
وگرنه داعش را خبر ميكنيم شيشه هاي سفارت را بشكونه ??
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
(2016-01-02 ساعت 05:11)امین 13 نوشته:  سلام به همگی
یک سوال
بعد از دریافت رسید ارسال مدارک به uscis
حالا میخواهم بدانم مرحله بعدی چیست و من باید چه کار کنم؟
مرسی
سلام
جواب سوال شما در همین تایپیک و تایپیک ازدواج با گرین کارتی وجود دارد.
همچین در زیر پست های اینجانب نیز مکررا یادآوری می شود.

ولی اگر حوصله خواندن ندارید چنین است :
1- منتظر اپرو شدن باشید
2- بعد یک ماه از اپرو شدن به NVC زنگ بزنید و کیس نامبر و اینویس نامبر بگیرید.
3- از الان حدود 7 ماه دیگر کار شما در NVC به جریان می افتد.

مراحل بعد هم در لینک بالا هم گرافیکی و هم نوشتاری توضیح داده شده است.
در پیام خصوصی برای هر چه بهتر پیش رفت کیس شما پیشنهادی داده شد.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان