کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-09-12 ساعت 20:38)poni نوشته:  
(2014-09-12 ساعت 15:06)poni نوشته:  
(2014-09-12 ساعت 01:26)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 17:22)poni نوشته:  من سر بازی نرفتم! به نظر شما اگر ظرف 2 ماه آینده برم ممکنه زودتر از اتمام سربازی من دعوت به مصاحبه شم (سربازی 21 ماه است) یا اینکه می تونم مصاحبه ام رو تا بعد سربازی به تعویق بندازم؟!!

در هر صورت کارت پایان خدمت رو که لازم داری! موقع مصاحبه ازت میخوان! اگر تا اون موقع به مصاحبه دعوت شدی میتونی درخواست کنی مصاحبه رو به تعویق بندازن!

من در حال حاضر تازه درسم تموم شده در خارج از ایران. دو تا آپشن دارم یا برگردم ایران و برم سربازی. یا بیخیال سربازی شم همین جا کار کنم تا خانومم کارامو از آمریکا پیگیری کنه و اگر هم بخوام برم ایران از این قانون جدید ناجا استفاده کنم که اجازه میده سالی 2 بار به مدت مجموع 3 ماه بدون تعیین تکلیف سربازی از ایران بیام بیرون. اجازه ام گرفتم از سفارت ایران و مهر ورود خروجشم تا پبیان سال 95 تو پاسم هست.
منتها نمیدونم در زمان مصاحبه کارت سربازی اجباری هست یا می شه به افسر ویزا شرایط رو توضیح داد. نمی دونم پیچیده است. متخصصین آقا شهاب و پپدی نظرتون چیه؟!
آقا شهاب و پدی نظری ندارید؟
مقطع تحصیلی کنونی شما را نمی دانم اما در صورت امکان در ایران ادامه تحصیل بدید ویا در کشوری که هستید.الان هم در فرمها میتوانید بنویسید دانشجو هستید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: manamilad ، amjad ، ali_gh ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 14:28)zzarin نوشته:  دوستان یک سوال دارم که خیلی برام مهمه ، آیا من میتونم وقتی وارد آمریکا شدم و فرم های مهاجرت همسرم رو پر کردم پاس سفید بگیرم و به ایران برگردم یا نه

زرین جان اگه تاپیک رو بخونی متوجه میشی که میشه برگشت اما ممکنه برای پروسه همسرتون ایجاد اشکال کنه و پروسه رو طولانی تر بکنه
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، pari pari ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 15:04)پدی نوشته:  
(2014-09-11 ساعت 17:22)poni نوشته:  من سر بازی نرفتم! به نظر شما اگر ظرف 2 ماه آینده برم ممکنه زودتر از اتمام سربازی من دعوت به مصاحبه شم (سربازی 21 ماه است) یا اینکه می تونم مصاحبه ام رو تا بعد سربازی به تعویق بندازم؟!!

در هر صورت کارت پایان خدمت رو که لازم داری! موقع مصاحبه ازت میخوان! اگر تا اون موقع به مصاحبه دعوت شدی میتونی درخواست کنی مصاحبه رو به تعویق بندازن!

من در حال حاضر تازه درسم تموم شده در خارج از ایران. دو تا آپشن دارم یا برگردم ایران و برم سربازی. یا بیخیال سربازی شم همین جا کار کنم تا خانومم کارامو از آمریکا پیگیری کنه و اگر هم بخوام برم ایران از این قانون جدید ناجا استفاده کنم که اجازه میده سالی 2 بار به مدت مجموع 3 ماه بدون تعیین تکلیف سربازی از ایران بیام بیرون. اجازه ام گرفتم از سفارت ایران و مهر ورود خروجشم تا پبیان سال 95 تو پاسم هست.
منتها نمیدونم در زمان مصاحبه کارت سربازی اجباری هست یا می شه به افسر ویزا شرایط رو توضیح داد. نمی دونم پیچیده است. متخصصین آقا شهاب و پپدی نظرتون چیه؟!
مقطع تحصیلی کنونی شما را نمی دانم اما در صورت امکان در ایران ادامه تحصیل بدید ویا در کشوری که هستید.الان هم در فرمها میتوانید بنویسید دانشجو هستید
پدی جان من دکترام تموم شد. دیگه مقطعی نمونده که ادامه بدم.
همسرم برنده لاتاری 2014. خودم در پروسه پس از جاماندگی!
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، smpf ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 00:47)Shahabpk نوشته:  

خب ، والا من که دیگه پیر شدم ، از این حرفام گذشته Big Grin . پدی هم که از من جوون تره صداش در نمیاد! دیگه کسی ما رو سربازی نمیبره! به قوانینش زیاد وارد نیستیم! Big Grin
تا اینجا که من میدونم کارت پایان خدمت رو میخواستند! ولی میتونی به سفارت بگی خارج از کشور تحصیل میکردی! فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد! شاید کمک به کلیرنست هم بشه زودتر کلیر بشی! نمیدونم تو چه مقطع تحصیلی هستی . اگه میتونی بازم ادامه تحصیل بده تا کارت ردیف بشه . نسبت به سن و سالت احتمال داره ازت تعهد بگیرند که در آمریکا بری خدمت سربازی! که البته خدمت کردن برای آمریکا ، در آمریکا مزایا داره و در ایران دردسر! این سوال رو تو تاپیک پرسش و پاسخ دوباره مطرح کن، کسانی که در آمریکا هستند شاید بهتر بتونن جواب بدن که سربازی تو آمریکا چه شرایطی داره!
دکترام تموم شده شهاب جان.
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، alireza51
با مدرک فوق لیسانس اگه در ایران از دکتری شما خبر ندارن وی با مدرک لیسانس در صورت امکان ادامه بدیم ببینید چه راهی وجود داره ویا خانمتان فرم را سریعتر با وضیت وکنونی شما پر کنند یک جور کشش بدید که حداکثر در انتظار رفتن به خدمت هستید
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، mehdi didam ، alvan ، smpf ، amjad ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 14:28)zzarin نوشته:  دوستان یک سوال دارم که خیلی برام مهمه ، آیا من میتونم وقتی وارد آمریکا شدم و فرم های مهاجرت همسرم رو پر کردم پاس سفید بگیرم و به ایران برگردم یا نه

قطعا می توانید.اما ترجیح براین که اگه مجبور نیستید بدون پاس سفید تردد کنید ومدارک مربوط به اقامت جور کنید مثل کرایه خانه.قبض آب وبرق...وتحصیل فرزندان.اونا باید قانع بشن که شما در آمریکا زندگی می کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، mehdi didam ، smpf ، amjad ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51

سلام بله ميتونيد پاس سفيد بگيريد و برگردين توي روند كاريتون هم تاخيري پيش نمياد فقط ديگه شما نميتونيد اسپانسر همسرتون بشيد و بايد به فكر اسپانسر باشيد
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، smpf ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 15:36)پدی نوشته:  با مدرک فوق لیسانس اگه در ایران از دکتری شما خبر ندارن وی با مدرک لیسانس در صورت امکان ادامه بدیم ببینید چه راهی وجود داره ویا خانمتان فرم را سریعتر با وضیت وکنونی شما پر کنند یک جور کشش بدید که حداکثر در انتظار رفتن به خدمت هستید
ایران که خبر داره چون برای دکترا وثیقه گذاشتم. از طرفی یه قانونی هم هست که در ازای برداشت وثیقه توسط ناجا می تونم اگر بخوام سالی 2 بار مجموع 3 ماه برم ایران و برگردم تکلیف سربازی رو هم معلوم نکنم. یعنی غایب محسوب می شم ولی در عین حال می تونم خارج هم بشم از ایران. حالا الانم می تونم اینجا خارج کار پیدا کنم و بمونم. تنها مورد اینه که سفارت امریکا با این قضیه چه جوری برخورد می کنه! ایا نرفتن سربازی براشون مهمه، رفتنش براشون مهمه، ی اینکه من که تکلیف سرباریم معلوم نیست نکتهی منفی هست؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، پدی ، alvan ، smpf ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 15:55)پدی نوشته:  

قطعا می توانید.اما ترجیح براین که اگه مجبور نیستید بدون پاس سفید تردد کنید ومدارک مربوط به اقامت جور کنید مثل کرایه خانه.قبض آب وبرق...وتحصیل فرزندان.اونا باید قانع بشن که شما در آمریکا زندگی می کنید
پدي جان من واسه خانمم وكيل گرفتم با وجوديكه خانمم و بچه ها قصد برگشتن ندارن ولي من واسه دوستاني كه ميخوان برگردن إز وكيل پرسيدم و ايشون نظرشون اين بود كه پاس سفيد بگيرن بهتره
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، Shahabpk ، alvan ، Nooshinsalamat ، mehdi didam ، smpf ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 13:43)manamilad نوشته:  با سلام و تشکر بسیار از دوستان به خاطر کمکهای ارزندشون.
من بیشتر صفحات تاپیک رو خوندم و متوجه شدم اگر کمتر از 2 سال از ازدواجمون گذشته باشه نباید فرم I130 رو پر کنیم و مثل اینکه فرم دیگه ای هست. ما تازه یک ماه دیگه اولین سالگرد ازدواجمونه و من سه ماه دیگه میرم آمریکا. دوستان میتونند منو راهنمایی کنند که باید چه فرم هایی رو پر کنم برای درخواست ویزای همسرم؟(البته میدونم دوستان چند بار این سوالو پرسیدن اما من جواب قاطعی ندیدم در بعضی پستها گفتند همون فرم i130 کافیه و در بعضی از پستها هم گفتند که باید فرم دیگه ای برای این شرایط پر کرد)

سلام
ممنون میشم از دوستان این سوال رو جواب بدن چون ما بیش از 2 سال هست که ازدواج کردیم می خوام بدونم چه فرمی رو باید پر کنیم.
Case Number: 2014AS6xxx/Kuala lumpur/2persons: 1 Visa,1 AP/Interview: May
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، ali_gh ، mehdi didam ، smpf ، pari pari ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 15:33)poni نوشته:  
(2014-09-12 ساعت 01:26)Shahabpk نوشته:  در هر صورت کارت پایان خدمت رو که لازم داری! موقع مصاحبه ازت میخوان! اگر تا اون موقع به مصاحبه دعوت شدی میتونی درخواست کنی مصاحبه رو به تعویق بندازن!

خب ، والا من که دیگه پیر شدم ، از این حرفام گذشته Big Grin . پدی هم که از من جوون تره صداش در نمیاد! دیگه کسی ما رو سربازی نمیبره! به قوانینش زیاد وارد نیستیم! Big Grin
تا اینجا که من میدونم کارت پایان خدمت رو میخواستند! ولی میتونی به سفارت بگی خارج از کشور تحصیل میکردی! فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد! شاید کمک به کلیرنست هم بشه زودتر کلیر بشی! نمیدونم تو چه مقطع تحصیلی هستی . اگه میتونی بازم ادامه تحصیل بده تا کارت ردیف بشه . نسبت به سن و سالت احتمال داره ازت تعهد بگیرند که در آمریکا بری خدمت سربازی! که البته خدمت کردن برای آمریکا ، در آمریکا مزایا داره و در ایران دردسر! این سوال رو تو تاپیک پرسش و پاسخ دوباره مطرح کن، کسانی که در آمریکا هستند شاید بهتر بتونن جواب بدن که سربازی تو آمریکا چه شرایطی داره!
خیلی مشکله که آدم در این مورد نظر قطعی بده! از من با تاکید کارت پایان خدمت رو خواستن! اگر افسر کنسولی ازت بپرسه چرا غیبت کردی چه جوابی میخوای بدی؟ چون با ایران رابطه کنسولی مستقیم ندارند نمیشه نظر قطعی داد! هیچ قانون یا پروتوکل همکاری این وسط وجود نداره! اما از من میشنوی سربازی رو برو! اینکار هم تکلیفتو با سفارت روشن میکنه و هم دولت ایران . حساب کن فقط این دو سال نیست! بعد ها هم که میخوای برای دیدن خانواده به ایران بیای دچار مشکل نمیشی!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، poni ، ali_gh ، mehdi didam ، smpf ، alvan ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 17:04)majid_eng نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 13:43)manamilad نوشته:  با سلام و تشکر بسیار از دوستان به خاطر کمکهای ارزندشون.
من بیشتر صفحات تاپیک رو خوندم و متوجه شدم اگر کمتر از 2 سال از ازدواجمون گذشته باشه نباید فرم I130 رو پر کنیم و مثل اینکه فرم دیگه ای هست. ما تازه یک ماه دیگه اولین سالگرد ازدواجمونه و من سه ماه دیگه میرم آمریکا. دوستان میتونند منو راهنمایی کنند که باید چه فرم هایی رو پر کنم برای درخواست ویزای همسرم؟(البته میدونم دوستان چند بار این سوالو پرسیدن اما من جواب قاطعی ندیدم در بعضی پستها گفتند همون فرم i130 کافیه و در بعضی از پستها هم گفتند که باید فرم دیگه ای برای این شرایط پر کرد)

سلام
ممنون میشم از دوستان این سوال رو جواب بدن چون ما بیش از 2 سال هست که ازدواج کردیم می خوام بدونم چه فرمی رو باید پر کنیم.

http://www.mohajersara.com/thread-5622.html
http://www.mohajersara.com/thread-2914.html
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
(2014-09-13 ساعت 17:50)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 15:33)poni نوشته:  
(2014-09-12 ساعت 15:06)poni نوشته:  من در حال حاضر تازه درسم تموم شده در خارج از ایران. دو تا آپشن دارم یا برگردم ایران و برم سربازی. یا بیخیال سربازی شم همین جا کار کنم تا خانومم کارامو از آمریکا پیگیری کنه و اگر هم بخوام برم ایران از این قانون جدید ناجا استفاده کنم که اجازه میده سالی 2 بار به مدت مجموع 3 ماه بدون تعیین تکلیف سربازی از ایران بیام بیرون. اجازه ام گرفتم از سفارت ایران و مهر ورود خروجشم تا پبیان سال 95 تو پاسم هست.
خیلی مشکله که آدم در این مورد نظر قطعی بده! از من با تاکید کارت پایان خدمت رو خواستن! اگر افسر کنسولی ازت بپرسه چرا غیبت کردی چه جوابی میخوای بدی؟ چون با ایران رابطه کنسولی مستقیم ندارند نمیشه نظر قطعی داد! هیچ قانون یا پروتوکل همکاری این وسط وجود نداره! اما از من میشنوی سربازی رو برو! اینکار هم تکلیفتو با سفارت روشن میکنه و هم دولت ایران . حساب کن فقط این دو سال نیست! بعد ها هم که میخوای برای دیدن خانواده به ایران بیای دچار مشکل نمیشی!
خودم بار ها به این نتیجه می رسم بعدش دوباره به یه نتیجه ی دیگه! هی فکر می کنم هنوز نتونستم خودم رو با یه نتیجه ی خاص قانع کنم. این سربازی هم شده دردسر. ایران ول کنه بقیه بی خیال نمی شن. بساطی ها
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، mehdi didam ، smpf ، mohammadg846 ، alireza51
(2014-09-13 ساعت 17:04)majid_eng نوشته:  

سلام

شرایط خاصی وجود نداره! دنبال راه های میانبر هم نباشید.
پس از ورود به خاک امریکا ، گرین کارت بگیرید، شماره سوشیال بگیرید و اقدام کنید.
فرم I-130 درخواست ویزای مهاجرتی برای همسر!
فرم G-1145 برای اینکه جواب ها رو با ایمیل هم براتون بفرستند!
فرم G-325A بیوگرافی ازدواج برای همسران (برای هر نفر یک فرم)
چک به مبلغ 420 دلار
کپی پاسپورت ها
ترجمه رسمی شناسنامه ها و عقد نامه
دو قطعه عکس برای هر نفر
بعد از تحویل دادن فرم ها به یکی از دفاتر USCIS یک رسید با کد I-797 براتون میاد. و اگر استثنایی وجود داشته باشه خودشون به شما اعلام میکنند و شماره فرم مربوطه رو میدن.
دست آخر هم مکیدن سماق تا کارنت بشین ، اپروو بشین و ایشالا وقت مصاحبه بیاد!
ضمنا به همه دوستانی که میخواهند مجوز بارگشت (پاس سفید) بگیرند اکیدا توصیه میکنم گواهینامه رانندگی هم بگیرید ، In State شدن مزایایی داره که بعد ها خیلی بدردتون میخوره! مجددا تاکید میکنم همه مدارکتون (گرین کارت ، سوشیال ، گواهینامه ، پاس سفید) خودتون را خودتون بگیرید ، بعد برگردید! دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود . نوشته بود در صورتی که کسی قبل از دریافت گرین کارتش از امریکا خارج بشه گرین کارتشو باطل میکنند!! یعنی حتی اگه بعدا بدستش برسه دیگه بدرد نمیخوره!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-09-13 ساعت 18:13)poni نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 17:50)Shahabpk نوشته:  خیلی مشکله که آدم در این مورد نظر قطعی بده! از من با تاکید کارت پایان خدمت رو خواستن! اگر افسر کنسولی ازت بپرسه چرا غیبت کردی چه جوابی میخوای بدی؟ چون با ایران رابطه کنسولی مستقیم ندارند نمیشه نظر قطعی داد! هیچ قانون یا پروتوکل همکاری این وسط وجود نداره! اما از من میشنوی سربازی رو برو! اینکار هم تکلیفتو با سفارت روشن میکنه و هم دولت ایران . حساب کن فقط این دو سال نیست! بعد ها هم که میخوای برای دیدن خانواده به ایران بیای دچار مشکل نمیشی!

خودم بار ها به این نتیجه می رسم بعدش دوباره به یه نتیجه ی دیگه! هی فکر می کنم هنوز نتونستم خودم رو با یه نتیجه ی خاص قانع کنم. این سربازی هم شده دردسر. ایران ول کنه بقیه بی خیال نمی شن. بساطی ها

میدونم دلت نمیخواد بری سربازی دکتر جان!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، ali_gh ، smpf ، alvan ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان