کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
مصاحبه ما آنکارا و تاریخ مصاحبه 19 فروردین
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، Shahabpk ، alireza51
***این پست با تذکر و راهنمایی دوستان مرتب در حال بروز رسانی است! لطفا در صورتی که سوالی دارید کل متن این پست را کپی نکنید ، ممکن است متن آن تغییر کند!***
درک میکنم چون برای خودم هم پیش آمده! اما نگران نباشید ، اگر برنده اصلی کیس شما ویزا رو گرفته این پست بدردتون میخوره!
اکثر دوستانی که از لاتاری جا میمونند ، طبیعی است که در شرایط روحی و روانی نابسامانی بسر میبرند و خب متاسفانه حوصله ندارند تاپیک را از اول بخونند و طبیعتا سوالات تکراری میپرسند ، برای همین خلاصه ای از آنچه باید انجام بشه را اینجا تکرار میکنم!
اولا شرایط خیلی خاصی وجود نداره! استثنا هم وجود نداره! اگر اعلام کرده اند که ویزا ها تمام شده ، منتظر 30 سپتامبر هم دیگه نشید! پرونده ی لاتاری تمام شده و دیگه نیست! به دنبال راه های میانبر نباشید. وقتتون را برای ویزا های توریستی و دانشجویی طلف نکنید چون نتیجه ای در بر نداره! وکیل خوبه ولی اول کار بیش از این کاری برای شما نمیتونه بکنه! هرچند بعد ها در تنظیم اظهار نامه های مالیاتی و فرم های اسپانسرینگ کمک خوبی خواهد بود!
پس از ورود به خاک امریکا ، درخواست گرین کارت و شماره سوشیال بدهید اما نیاز به وجود فیزیکی اینها نیست! شما میتونید به محض ورود با همون کپی از ویزا که مهر ورود خورده اقدام کنید! شماره گرین کارت شما یا همون A number در ویزا شما به صورت Registration Number درج شده!
بدلیل اینکه در این شرایط خانواده ها از هم جدا میشند توصیه میکنم جایی برید که حداقل یک آشنا وجود داشته باشه که بتونه راهنمایی کنه و دلواپسی ها کمتر بشه! اگر فرزند بالای 21 سال هم دارید همزمان با همسرتون میتونید براش اقدام کنید . البته پروسه ی این یکی بیشتر طول میکشه.
فرم ها و مدارکی که نیاز دارید اینهاست:
* فرم I-130 درخواست ویزای مهاجرتی برای اعضای خانواده!
* فرم G-1145 درخواست پیام رسانی الکترونیک برای اینکه جواب ها رو با ایمیل هم براتون بفرستند!
* فرم G-325A بیوگرافی ازدواج برای همسران (برای هر نفر یک فرم) یک نسخه از این فرم را بدید همسرتون امضا کنه و با خودتون ببرید!
* فرم I-131 درخواست مجوز بازگشت یا Re-Entry Permit برای کسانی که میخواهند برگردند و بیش از یکسال خارج از امریکا بمانند!
تمامی فرم ها میتونند با دست پر بشند (با حروف درشت) ولی اگر تایپ کنید خیلی بهتره! این کار با کمک نرم افزار Adobe Reader ورژن 10 به بعد امکان پذیره!
* چک یا مانی اوردر از بانک به مبلغ 420 دلار که باید در متن چک بنویسید U.S. Department of Homeland Security نحوه صحیح پرداخت و نوشتن چک
* کپی پاسپورت ها + قسمت درج ویزا!
* کپی گرین کارت و سوشیال اگه به دستتون رسیده ، وگرنه شماره اش کافیه!
* ترجمه رسمی شناسنامه ها و عقد نامه!
* دو قطعه عکس برای هر نفر petitioner و همسرش!
* آخرین نامه لاتاری اگر دارید. ندارید هم مهم نیست . خودشون تو پرونده هاشون رکورد شما رو دارند. بدردتون هم نمیخوره!
* ترجمه ها با مهر مترجم هم به شرطی که کپی اصلی توسط مترجم بهش ضمیمه شده باشه مورد قبول هستند. اما من توصیه میکنم ترجمه مدارک را با تایید دادگستری و وزارت خارجه بفرستید بهتره!
* بعد از تحویل دادن فرم ها به یکی از دفاتر USCIS (میتونید با پست اکسپرس هم بفرستید) یک رسید با کد I-797C براتون میاد. این نامه هم رسید پرداختتون هست و هم یک شماره مثل این داره: EAC123456789 که از این طریق میتونید در سایت USCIS در قسمت Check your Case Status پیشرفت پرونده تون را ببینید! اگر استثنایی وجود داشته باشه در همین نامه به شما اعلام میکنند و شماره فرم مربوطه رو به شما میدن. تاریخ این نامه PD همون Priority Date یا تاریخ تشکیل پرونده شما هست که میتونید با این تاریخ به ویزا بولتن مراجعه کنید و زمان کارنت شدنتون را حدس بزنید! پرونده شما در کتگوری F2A قرار میگیره و فرزند بالای 21 سال شما F2B .

* نمیشه گفت دقیقا چقدر طول میکشه ولی اگر فرم ها را درست پر کنید و چیزی جا نمونده باشه بعد از مدتی یک نامه با کد I-797 Notice of action براتون میاد و معنیش اینه که شما اپروو شدید و پرونده شما به NVC فرستاده میشه! در این مرحله NVC در نامه ای به شما کیس نامبر میده و باقی مراحل و مدارکی را که نیاز دارید را به شما اعلام میکنه!

* در ارسال فرم ها عجله نکنید ! با دقت فرم ها را پر کنید! یک اشتباه کوچک در پر کردن فرم ها ممکنه اپروو شدن شما را تا مدت ها عقب بیاندازه!

* به همه دوستانی که میخواهند بیش از 6 ماه خارج از امریکا بمونند اکیدا توصیه میکنم اولا کار ها را به یک وکیل بسپارند نه یک شخص عادی و دوما حتما مجوز بارگشت (پاس سفید) بگیرید.

* کلا سعی کنید یکی دو ماه وقت بگذارید ، همه مدارکتون را - گرین کارت ، سوشیال ، پاس سفید ، گواهینامه (خیلی خوبه که وقت بگذارید گواهینامه رانندگی هم بگیرید ، In State شدن مزایایی داره که بعد ها خیلی بدردتون میخوره!) - "خودتون" بگیرید ، بعد برگردید! [بقیش اشتباه بود حذف کردم لطفا در پست های دیگر هم حذف کنید!]

الان دیگه ثابت شده این پروسه چیزی بین یک تا دو سال طول میکشه!
" میدونم نصف شدن خانواده ها و جدا شدن ها چقدر سخته! میدونم تنهایی با بچه در امریکا چکار کنم یعنی چی؟ میدونم وقتی فرزندت با چشمهای پر از اشک و نگرانی تورو نگاه میکنه و تو مجبوری دستشو ول کنی یعنی چی! میدونم دلواپسی از اینکه نمیدونی الان همسرت با چه مشکلاتی دست به گریبان شده یعنی چی؟ میدونم! میدونم افسردگی یعنی چی؟ حتی مشکلات فیزیولوژیک پیش میاد! همه ی اینها رو میدونم! ولی اینو بدونید که شما دارید برای یک هدف بزرگتر میجنگید!
خود امریکایی ها هم از این موضوع خوشحال نیستند! همه ی سعیشون را هم میکنند که این پروسه به حداقل برسه! از زمانی که مدیر مدرسه دخترم بهش کمک کرد که نامه برای رییس جمهور اوباما بنویسه و خودش پیگیر شد که بدستشون برسه و خودش دخترمو به کنگره برد و اون سناتوره مستقیما برام نامه نوشت و پیگیر پرونده شد ، متوجه این موضوع شدم! کی تو ایران همچین کاری میکنه؟! اونم برای یک خارجی! به بچه ها و مادر ها خیلی اهمیت میدهند . تقریبا همه مدرسه ها دولتی هستند و با بهترین امکانات! بچه ها به محض دریافت کارت سوشیال میتونند بدون هیچ محدودیتی به مدرسه برند ."

پس امیدوارانه پیگیر کارتون باشید ، صبر پیشه کنید و شک نکنید که موفق میشید!

پ .ن . برای اونهایی که اینجا میمونند: زبان انگلیسی یاد بگیرید!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-09-15 ساعت 13:44)جواد حبيبي نوشته:  
(2014-09-15 ساعت 11:24)Shahabpk نوشته:  

سلام دوست عزيز و تشكر از مطالب بسيار مفيد شما
من دارم مدارك را اماده مي كنم همسر و فرزندانم انجا هستند از مداركي كه شما اشاره كرديد فقط ترجمه شناسنامه خودم انجا نيست و ارسال ان باعث تلف شدن زمان مي شود ضمنا از روي سايت كه خواندم اين مدرك را نخواسته بود نظر شما چيست؟

ترجمه شناسنامه ها لازم هست برای اینکه شما باید فرم g-325a را هم پر کنید. ولی همسرتون میتونن درخواست را بفرستند ، بعدا ترجمه شناسنامه شما را اضافه کنند. از مدارکتون و فرما کپی بگیرید . از ترجمه ها هم چند نسخه داشته باشید . بعدا بدردتون میخوره!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-09-15 ساعت 14:00)Shahabpk نوشته:  

من دارم مدارك را اماده مي كنم همسر و فرزندانم انجا هستند از مداركي كه شما اشاره كرديد فقط ترجمه شناسنامه خودم انجا نيست و ارسال ان باعث تلف شدن زمان مي شود ضمنا از روي سايت كه خواندم اين مدرك را نخواسته بود نظر شما چيست؟

ترجمه شناسنامه ها لازم هست برای اینکه شما باید فرم g-325a را هم پر کنید. ولی همسرتون میتونن درخواست را بفرستند ، بعدا ترجمه شناسنامه شما را اضافه کنند. از مدارکتون و فرما کپی بگیرید . از ترجمه ها هم چند نسخه داشته باشید . بعدا بدردتون میخوره!
ممنون از راهنمايي شما يك سوال ديگه هم داشتم
كجاي فرم مي توانم در مورد لاتاري توضيح بدهم
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Shahabpk ، smpf ، ali_gh ، reasonable ، mehrdad1348 ، alireza51
(2014-09-15 ساعت 15:56)جواد حبيبي نوشته:  
(2014-09-15 ساعت 14:00)Shahabpk نوشته:  

ممنون از راهنمايي شما يك سوال ديگه هم داشتم
كجاي فرم مي توانم در مورد لاتاري توضيح بدهم

جای خاصی نداره . میتونید نامه سفارت رو ضمیمه کنید و در یک برگ جداگانه توضیح بدید!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-09-13 ساعت 18:13)poni نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 17:50)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 15:33)poni نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 00:47)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-12 ساعت 20:38)poni نوشته:  آقا شهاب و پدی نظری ندارید؟
خب ، والا من که دیگه پیر شدم ، از این حرفام گذشته Big Grin . پدی هم که از من جوون تره صداش در نمیاد! دیگه کسی ما رو سربازی نمیبره! به قوانینش زیاد وارد نیستیم! Big Grin
تا اینجا که من میدونم کارت پایان خدمت رو میخواستند! ولی میتونی به سفارت بگی خارج از کشور تحصیل میکردی! فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد! شاید کمک به کلیرنست هم بشه زودتر کلیر بشی! نمیدونم تو چه مقطع تحصیلی هستی . اگه میتونی بازم ادامه تحصیل بده تا کارت ردیف بشه . نسبت به سن و سالت احتمال داره ازت تعهد بگیرند که در آمریکا بری خدمت سربازی! که البته خدمت کردن برای آمریکا ، در آمریکا مزایا داره و در ایران دردسر! این سوال رو تو تاپیک پرسش و پاسخ دوباره مطرح کن، کسانی که در آمریکا هستند شاید بهتر بتونن جواب بدن که سربازی تو آمریکا چه شرایطی داره!
دکترام تموم شده شهاب جان.
خیلی مشکله که آدم در این مورد نظر قطعی بده! از من با تاکید کارت پایان خدمت رو خواستن! اگر افسر کنسولی ازت بپرسه چرا غیبت کردی چه جوابی میخوای بدی؟ چون با ایران رابطه کنسولی مستقیم ندارند نمیشه نظر قطعی داد! هیچ قانون یا پروتوکل همکاری این وسط وجود نداره! اما از من میشنوی سربازی رو برو! اینکار هم تکلیفتو با سفارت روشن میکنه و هم دولت ایران . حساب کن فقط این دو سال نیست! بعد ها هم که میخوای برای دیدن خانواده به ایران بیای دچار مشکل نمیشی!
خودم بار ها به این نتیجه می رسم بعدش دوباره به یه نتیجه ی دیگه! هی فکر می کنم هنوز نتونستم خودم رو با یه نتیجه ی خاص قانع کنم. این سربازی هم شده دردسر. ایران ول کنه بقیه بی خیال نمی شن. بساطی ها

از سایت سفارت مجازی آمریکا و یا از وکلای معتبر استعلام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، alireza51
سلام دوستان ظاهرا ما هم نصفه نیمه موندیم. من و پسرم ویزا گرفتیم ولی به خانم نرسید. البته نامه نگرفتیم ولی ایمل زدم گفتند ویزا تموم شده.
من چند وقت اومدم به امید اینکه خانومم با پسرم بیاند و این چند وقت یکم کارا رو روبراه کرده باشم. از دوستان مطلع کمک می خواستم ممنون می شوم راهنماییم کنید.
به نظرتون اگه پسرم پیش خانومم بمونه و ویزاش بسوزه تاثیری توی صدور مجدد داره یا نه چون اصلا بدون مامانش نمی یاد. البته یه راه هم به ذهنم رسیده بود که با آشنایی کسی بفرستمش ولی خب ریسک خودشو داره.
می دونم کسایی که به این تاپیک سر میزنند احتمالا مشکلاتی مشابه ما دارند که امیدوارم کارای همگی به زودی درست بشه.
بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، pari pari ، alireza51
(2014-09-15 ساعت 11:24)Shahabpk نوشته:  I-130
فرم G-1145 برای اینکه جواب ها رو با ایمیل هم براتون بفرستند! g-1145
فرم G-325A بیوگرافی ازدواج برای همسران (برای هر نفر یک فرم) g-325a
چک به مبلغ 420 دلار

دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود . نوشته بود در صورتی که کسی قبل از دریافت گرین کارتش از آمریکا خارج بشه گرین کارتشو باطل میکنند!! یعنی حتی اگه بعدا بدستش برسه هم دیگه بدرد نمیخوره! لینکشو بعدا اضافه میکنم!

شهاب جان !!!!!!!
خراب بودم خرابتر شدم !!!
من بدلیل بیماری پسرم در آخرین فرصت باقیمانده برای اولین ورود به آمریکا استفاده کردم و دهم اسفند پارسال رفتم تا ویزام باطل نشه ، فقط هم دو روز موندم و برگشتم ، البته با کمک دو نفر از مدیران اسبق مهاجر سرا اونجا برای همسر و فرزندم اقدام کردم و پسرم هم به گفته همین دوستان مدتی پیش اپرو شد ، من در حال ردیف کردن کارهام هستم تا قبل از پایان یک سال از اولین ورودم ، برگردم ، اما با این چیزی که شما نوشتی ، خشکم زد ، خب مشکلات من واقعا" عجیب و غریبه و جای گفتنش اینجا نیست ، مطمئنا" اگر میتونستم همون روز اول صدور ویزام کلا" میرفتم ، ولی خب دیگه نشد !!!
حالا با این مطلبی که نوشتی خیلی نگران شدم چون بچه هایی هم که اونجا برام اقدام کردن الان مدتیه که جواب تلفنهام رو نمیدن ، میگم ممکنه به همین خاطر باشه و اونها در واقع چیزی برای گفتن ندارن یا .....
ضمنا" دوتا سوال هم دارم :
اول اینکه شش ماه از روز برگشتنم از آمریکا میگذره آیا این مسئله مشکل ساز شده اخیرا" ، یا اینکه من میتونم درهمون فرصت یک ساله برگردم ؟؟
دوم اینکه گرین کارتم رو هم نگرفتم و بچه ها هیچ خبری به من نمیدن که گرین کارتم اومده یا نه و ...
شهاب جان من صدور گرین کارتم رو چه جوری میتونم پیگیری کنم ؟؟
ممنون ازلطفت
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، پدی ، alvan ، ali_gh ، smpf ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-09-16 ساعت 11:00)mehdi didam نوشته:  
چک به مبلغ 420 دلار
دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود

شهاب جان !!!!!!!
خراب بودم خرابتر شدم !!!
من بدلیل بیماری پسرم در آخرین فرصت باقیمانده برای اولین ورود به آمریکا استفاده کردم و دهم اسفند پارسال رفتم تا ویزام باطل نشه ، فقط هم دو روز موندم و برگشتم ، البته با کمک دو نفر از مدیران اسبق مهاجر سرا اونجا برای همسر و فرزندم اقدام کردم و پسرم هم به گفته همین دوستان مدتی پیش اپرو شد ، من در حال ردیف کردن کارهام هستم تا قبل از پایان یک سال از اولین ورودم ، برگردم ، اما با این چیزی که شما نوشتی ، خشکم زد ، خب مشکلات من واقعا" عجیب و غریبه و جای گفتنش اینجا نیست ، مطمئنا" اگر میتونستم همون روز اول صدور ویزام کلا" میرفتم ، ولی خب دیگه نشد !!!
حالا با این مطلبی که نوشتی خیلی نگران شدم چون بچه هایی هم که اونجا برام اقدام کردن الان مدتیه که جواب تلفنهام رو نمیدن ، میگم ممکنه به همین خاطر باشه و اونها در واقع چیزی برای گفتن ندارن یا .....
ضمنا" دوتا سوال هم دارم :
اول اینکه شش ماه از روز برگشتنم از آمریکا میگذره آیا این مسئله مشکل ساز شده اخیرا" ، یا اینکه من میتونم درهمون فرصت یک ساله برگردم ؟؟
دوم اینکه گرین کارتم رو هم نگرفتم و بچه ها هیچ خبری به من نمیدن که گرین کارتم اومده یا نه و ...
ممنون ازلطفت
آخه چرا این کارا رو با من میکنین شماها؟! پستای اول تاپیکو بخون! من خودمو کشتم که بابا جان گرین کارت و سوشالتونو بگیرین بعد برگردین!! یکی از درس هایی که مهاجرت به آدما میده اینه که باید فقط و فقط روی خودت حساب کنی!
گرین کارتت باید حداکثر تا یک یا دو ماه به آدرسی که تو فرم های اولیه داده بودی رفته باشه! باهاشون تماس بگیر ببین چی شده؟ اگر نرفته باشه احتمالا تو پست مونده یا برگشت خورده! اما چون پسرت اپروو شده بعیده که گرین کارتتو باطل کرده باشن. این قانونی که من حرفشو زدم از 2014 اومده! اون بچه ها هم اگه جوابتو نمیدن مهم نیست. تو امریکا همه گرفتار کار هستن و کم وقت میکنن جواب تلفن بدن. ویزایی که تو پاست خورده با همون یکبار ورود تا یکسال معتبره! میتونی از همون استفاده کنی دوباره بری! احتمالا تو فرودگاه ازت میپرسن گرین کارتتو چکار کردی؟ فقط راستشو بگو! پاشو زود ردیف کن ، برو گرین کارتتو بگیر ، سوشیالتو بگیر ، گواهینامه بگیر ، بعد برگرد! یک دو ماه بمون کاراتو خودت ردیف کن!
بدو!
کدوم ایالتی؟
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
با سلام خدمت اقایان شهاب و پدی عزیز
من و همسرم از بازماندگان نصفه نیمه 2014 هستیم و پس از مطالعه کل این تاپیک میخواستم از شما دو نفر تشکر کنم که بسیار زحمت میکشید بابت راهنمایی ما و از انجام شدن پروسه شما بسیار زیاد خوشحال شدم و امیدوارم هرچه زودتر به خانواده محترمتان بپیوندید.
پاسخ
(2014-09-16 ساعت 12:53)Shahabpk نوشته:  
چک به مبلغ 420 دلار

دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود . نوشته بود در صورتی که کسی قبل از دریافت گرین کارتش از آمریکا خارج بشه گرین کارتشو باطل میکنند!! یعنی حتی اگه بعدا بدستش برسه هم دیگه بدرد نمیخوره! لینکشو بعدا اضافه میکنم!

شهاب جان !!!!!!!
خراب بودم خرابتر شدم !!!
من بدلیل بیماری پسرم در آخرین فرصت باقیمانده برای اولین ورود به آمریکا استفاده کردم و
ممنون ازلطفت
آخه چرا این کارا رو با من میکنین شماها؟!
! احتمالا تو فرودگاه ازت میپرسن گرین کارتتو چکار کردی؟ فقط راستشو بگو! پاشو زود ردیف کن ، برو گرین کارتتو بگیر ، سوشیالتو بگیر ، گواهینامه بگیر ، بعد برگرد! یک دو ماه بمون کاراتو خودت ردیف کن!
بدو!
کدوم ایالتی؟

به روی چشم ، ولی بخدا تقصیر من نبود ،مجبور شدم فورا" برگردم وگرنه چه کسی 24 ساعت پرواز میکنه که 48 ساعته برگرده ؟؟ الا یک آدم دیوانه یا مجبور !! گویی عالم و آدم دست بدست هم دادن که عمرم تو خراب آباد بگذره ، اگر روزی فرصت شد و نشستم پیشت و قصه ام رو گفتم اونوقت خودت دهنت باز میمونه که تو چقدر پر رویی که هنوز نفس میکشی !!
بگذریم . . .
دارم به همین کارهائی که میگی فکر میکنم ، یه فامیل دور دارم توی لوس آنجلس قراره برم پیشش ، راستی برای پیگیری گرین کارت سایتی چیزی وجود نداره ؟
باز هم ازت ممنونم
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، alvan ، ali_gh ، lighter ، manamilad ، pari pari ، alireza51
دوستان ببخشید با پاس سفید چند وقت میتونم از امریکا دور باشم یکسال یا دوسال
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، USA2014 ، alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، alireza51
(2014-09-16 ساعت 13:52)zzarin نوشته:  دوستان ببخشید با پاس سفید چند وقت میتونم از آمریکا دور باشم یکسال یا دوسال

فکر کنم دو ساله
پاسخ
(2014-09-16 ساعت 13:52)zzarin نوشته:  دوستان ببخشید با پاس سفید چند وقت میتونم از آمریکا دور باشم یکسال یا دوسال

سلام
دو سال و مثل اينكه دو بار هم ميشه پاس سفيد گرفت
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، Shahabpk ، alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، sam11 ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2014-09-16 ساعت 13:33)mehdi didam نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 12:53)Shahabpk نوشته:  
چک به مبلغ 420 دلار

شهاب جان !!!!!!!
خراب بودم خرابتر شدم !!!
من بدلیل بیماری پسرم در آخرین فرصت باقیمانده برای اولین ورود به آمریکا استفاده کردم و
ممنون ازلطفت
آخه چرا این کارا رو با من میکنین شماها؟!
! احتمالا تو فرودگاه ازت میپرسن گرین کارتتو چکار کردی؟ فقط راستشو بگو! پاشو زود ردیف کن ، برو گرین کارتتو بگیر ، سوشیالتو بگیر ، گواهینامه بگیر ، بعد برگرد! یک دو ماه بمون کاراتو خودت ردیف کن!
بدو!
کدوم ایالتی؟

به روی چشم ، ولی بخدا تقصیر من نبود ،مجبور شدم فورا" برگردم وگرنه چه کسی 24 ساعت پرواز میکنه که 48 ساعته برگرده ؟؟ الا یک آدم دیوانه یا مجبور !! گویی عالم و آدم دست بدست هم دادن که عمرم تو خراب آباد بگذره ، اگر روزی فرصت شد و نشستم پیشت و قصه ام رو گفتم اونوقت خودت دهنت باز میمونه که تو چقدر پر رویی که هنوز نفس میکشی !!
بگذریم . . .
دارم به همین کارهائی که میگی فکر میکنم ، یه فامیل دور دارم توی لوس آنجلس قراره برم پیشش ، راستی برای پیگیری گرین کارت سایتی چیزی وجود نداره ؟
باز هم ازت ممنونم

در مورد بیماری پسرت قبلا گفته بودی! بعضی وقت ها سرنوشت بازی هایی با آدم میکنه که واقعا درکش سخته! مذهبیون بهش میگن امتحان الهی! من به مذهب اعتقادی ندارم!
من میگم هنوز هیچ اتفاق بدی نیافتاده و اگر به چیز های خوب فکر کنی اتفاقات خوب میافته! قبل از اینکه اقدامی برای رفتن بکنی با آدرسی که تو فرم های لاتاری داده بودی تماس بگیر ببین گرین کارتت چی شده؟ 99% رفته اونجا . پس یا پیش خودشونه یا برگشته به uscis یا گم شده اصلا!
اینجا رو بخون:
http://www.uscis.gov/green-card/after-gr...on-appeals
اینم برای اینکه اگر دیدی اصلا نرسیده درخواست کنی یکبار دیگه برات بیاد:
http://www.uscis.gov/i-90
میتونی هم از یک وکیل بخوای گرین کارتتو پیگیری کنه و برات بفرسته! هزینه داره نمیدونم!
امیدوارم هرچه زودتر پسرت حالش خوب بشه و کار ها ردیف بشه!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان