کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-09-16 ساعت 10:54)spider007 نوشته:  سلام دوستان ظاهرا ما هم نصفه نیمه موندیم. من و پسرم ویزا گرفتیم ولی به خانم نرسید. البته نامه نگرفتیم ولی ایمل زدم گفتند ویزا تموم شده.
من چند وقت اومدم به امید اینکه خانومم با پسرم بیاند و این چند وقت یکم کارا رو روبراه کرده باشم. از دوستان مطلع کمک می خواستم ممنون می شوم راهنماییم کنید.
به نظرتون اگه پسرم پیش خانومم بمونه و ویزاش بسوزه تاثیری توی صدور مجدد داره یا نه چون اصلا بدون مامانش نمی یاد. البته یه راه هم به ذهنم رسیده بود که با آشنایی کسی بفرستمش ولی خب ریسک خودشو داره.
می دونم کسایی که به این تاپیک سر میزنند احتمالا مشکلاتی مشابه ما دارند که امیدوارم کارای همگی به زودی درست بشه.
بازم ممنون

ویزای پسرت همین الانم از بین رفته چون میبایست همراه شما به امریکا میومده! ولی نگران نباش . به محض اینکه برای خانمت درخواست کنی پسرت خود به خود در زیرمجموعه ویزای مادرش قرار میگیره!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
سلام
من چند روز دارم تمام صفحات مهاجرت خانوادگی رو میخونم. خیلی مفید بودن...
البته این دو سوال مبهم رو که فکر کنم سوال خیلی از 2014 ها هست رو نتونستم جواب قانع کننده واسش پیدا کنم، شاید هم من هنوز جواب رو پیدا نکردم.
یکی ریسک برگشت با پاس سفید به خاطر اثبات قضیه domicile در روز مصاحبه
یکی هم اینکه اگه بخوام اسپانسر خودم باشم آیا میتونم یه مقدار پول از حساب امریکا و اسناد ایران رو نشون بدم، و نداشتن برگه مالیاتی نقص محسوب میشه اگه با پاس سفید برگردی?
یه جا دیدم آقای پدی فکر کنم نوشته بودن خودشون اسپانسر شدن? اگر درسته میشه لطفا شرایطش رو یه توضیح بدید. البته منظورم از خودتون همسرتون بودنSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، mehdi didam ، ali_gh ، smpf ، sam11 ، alireza51
سلام دوستان برای سیتیزن امریکا چقدر طول میکشه تا همسرشو ببره پیش خودش?
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد
بازمانده از لاتاری 2014، ورود به آمریکا 22 سپتامبر،ارسال مدارک همسر 3 اکتبر، pd همسر 6 اکتبر،اپروو 13مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: ofr ، mehdi didam ، ali_gh ، alvan ، smpf
یه سوال دیگه دوستان
شما اطلاع دارید خانمی که گرین کارت داره ، اگه بچش توی ایران دنیا بیاد
میتونه بچشو ببره? اصلا اون نوزاد شهروند امریکا میشه یا نه?
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، ali_gh ، alvan ، smpf ، sam11 ، alireza51
(2014-09-16 ساعت 15:50)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 10:54)spider007 نوشته:  سلام دوستان ظاهرا ما هم نصفه نیمه موندیم. من و پسرم ویزا گرفتیم ولی به خانم نرسید. البته نامه نگرفتیم ولی ایمل زدم گفتند ویزا تموم شده.
من چند وقت اومدم به امید اینکه خانومم با پسرم بیاند و این چند وقت یکم کارا رو روبراه کرده باشم. از دوستان مطلع کمک می خواستم ممنون می شوم راهنماییم کنید.
به نظرتون اگه پسرم پیش خانومم بمونه و ویزاش بسوزه تاثیری توی صدور مجدد داره یا نه چون اصلا بدون مامانش نمی یاد. البته یه راه هم به ذهنم رسیده بود که با آشنایی کسی بفرستمش ولی خب ریسک خودشو داره.
می دونم کسایی که به این تاپیک سر میزنند احتمالا مشکلاتی مشابه ما دارند که امیدوارم کارای همگی به زودی درست بشه.
بازم ممنون

ویزای پسرت همین الانم از بین رفته چون میبایست همراه شما به آمریکا میومده! ولی نگران نباش . به محض اینکه برای خانمت درخواست کنی پسرت خود به خود در زیرمجموعه ویزای مادرش قرار میگیره!

خیلی ممنون از پاسختون
پس ما هم رفتیم تو جمع دور افتادگان از خانواده
امیدوارم کار همه زودتر درست بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، پدی ، ali_gh ، alvan ، smpf ، زری وحدتی ، Shahabpk ، sam11 ، alireza51
(2014-09-17 ساعت 00:54)USA2014 نوشته:  یه سوال دیگه دوستان
شما اطلاع دارید خانمی که گرین کارت داره ، اگه بچش توی ایران دنیا بیاد
میتونه بچشو ببره? اصلا اون نوزاد شهروند آمریکا میشه یا نه?

سلام. من قبلا در این مورد تحقیق کردم و نتیجه اینطور بود:
نوزاد شهروند حساب نمیشه، ولی میتونه گرین کارت بگیره با این شرط:
باید قبل از ذو سالگی، در اولین سفر مادر به آمریکا، همراه با مادرش وارد بشه. در اینصورت تو فرودگاه کارهای مهاجرتی واسش انجام میشه و گرین کارتش به آدرس میاد.

این چیزیه که من دستگیرم شد، بقیه دوستان اگر نظری دارند عنوان کنند.

لینک 1
لینک 2
لینک 3
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، ali_gh ، پدی ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، sam11 ، alireza51
(2014-09-16 ساعت 11:00)mehdi didam نوشته:  
(2014-09-15 ساعت 11:24)Shahabpk نوشته:  I-130
فرم G-1145 برای اینکه جواب ها رو با ایمیل هم براتون بفرستند! g-1145
فرم G-325A بیوگرافی ازدواج برای همسران (برای هر نفر یک فرم) g-325a
چک به مبلغ 420 دلار

دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود . نوشته بود در صورتی که کسی قبل از دریافت گرین کارتش از آمریکا خارج بشه گرین کارتشو باطل میکنند!! یعنی حتی اگه بعدا بدستش برسه هم دیگه بدرد نمیخوره! لینکشو بعدا اضافه میکنم!

شهاب جان !!!!!!!
خراب بودم خرابتر شدم !!!
من بدلیل بیماری پسرم در آخرین فرصت باقیمانده برای اولین ورود به آمریکا استفاده کردم و دهم اسفند پارسال رفتم تا ویزام باطل نشه ، فقط هم دو روز موندم و برگشتم ، البته با کمک دو نفر از مدیران اسبق مهاجر سرا اونجا برای همسر و فرزندم اقدام کردم و پسرم هم به گفته همین دوستان مدتی پیش اپرو شد ، من در حال ردیف کردن کارهام هستم تا قبل از پایان یک سال از اولین ورودم ، برگردم ، اما با این چیزی که شما نوشتی ، خشکم زد ، خب مشکلات من واقعا" عجیب و غریبه و جای گفتنش اینجا نیست ، مطمئنا" اگر میتونستم همون روز اول صدور ویزام کلا" میرفتم ، ولی خب دیگه نشد !!!
حالا با این مطلبی که نوشتی خیلی نگران شدم چون بچه هایی هم که اونجا برام اقدام کردن الان مدتیه که جواب تلفنهام رو نمیدن ، میگم ممکنه به همین خاطر باشه و اونها در واقع چیزی برای گفتن ندارن یا .....
ضمنا" دوتا سوال هم دارم :
اول اینکه شش ماه از روز برگشتنم از آمریکا میگذره آیا این مسئله مشکل ساز شده اخیرا" ، یا اینکه من میتونم درهمون فرصت یک ساله برگردم ؟؟
دوم اینکه گرین کارتم رو هم نگرفتم و بچه ها هیچ خبری به من نمیدن که گرین کارتم اومده یا نه و ...
شهاب جان من صدور گرین کارتم رو چه جوری میتونم پیگیری کنم ؟؟
ممنون ازلطفت
دوست عزيز جناب شهاب
با توجه به اهميت مطلب جديدى كه از سايت uscis اعلام كرديد در مورد ابطال گرين كارت به علت خروج از آمريكا قبل از دريافت آن،واينكه اكثر هموطنا منتظر دريافتش نميمونن و از آمريكا خارج ميشن،اگه براتون مقدوره لطف كنين و لينكشو بزارين.بسيار ممنون از حسن نظر و راهنمايى شما
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Shahabpk ، mehdi didam ، alvan ، shandiz ، Nooshinsalamat ، USA2014 ، ali_gh ، smpf ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
آقا شهاب عزیز
میشه لینک USCIS که گفته اگر شخص قبل از گرفتن گرین کارت برگرده،گرین کارتش باطله رو بزارید.
چون مطلب مهمیه،من پیداش نکردم.
با تشکر
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Shahabpk ، mehdi didam ، alvan ، shandiz ، USA2014 ، majid_eng ، smpf ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
عجب کاری کردم
دوستان اون متن مربوط به موضوع دیگری میشد و اشتباه بود!
اشتباه کردم! SadSad
عذرخواهی میکنم!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-09-16 ساعت 12:53)Shahabpk نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 11:00)mehdi didam نوشته:  
(2014-09-15 ساعت 11:24)Shahabpk نوشته:  I-130
فرم G-1145 برای اینکه جواب ها رو با ایمیل هم براتون بفرستند! g-1145
فرم G-325A بیوگرافی ازدواج برای همسران (برای هر نفر یک فرم) g-325a
چک به مبلغ 420 دلار

دیروز در سایت uscis مطلبی رو دیدم که خیلی مهم و جدید بود . نوشته بود در صورتی که کسی قبل از دریافت گرین کارتش از آمریکا خارج بشه گرین کارتشو باطل میکنند!! یعنی حتی اگه بعدا بدستش برسه هم دیگه بدرد نمیخوره! لینکشو بعدا اضافه میکنم!

شهاب جان !!!!!!!
ممنون ازلطفت
آخه چرا این کارا رو با من میکنین شماها؟! !! یکی از درس هایی که مهاجرت به آدما میده اینه که باید[b] فقط و فقط روی خودت حساب کنی!! یک دو ماه بمون کاراتو خودت ردیف کن! [/b]
بدو!
کدوم ایالتی ؟؟

شهاب جان خیلی دو دل بودم که اینو بنویسم یا نه ؟

چند خط رو خودم حذف کردم

من روی پولی که در آورده و خرج کردم ، حساب کردم نه روی مثلا"دوستی و رفاقت و امثالهم !!!
که البته تو این مملکت و برای 99 در صد مردم ، اینا ( دوستی و رفاقت و معرفت و . . . ) همش حرف مفته . . . حالا بگذریم از اون یک درصد بقیه ، که خدا رو شکر تو و دو سه نفر دیگه توی این سایت جزو اون یک درصد هستید ، اما خدائیش ما مردمی نیستیم که بر اساس معرفت و مرام ، مشکل هم دیگه رو حل کنیم یا حتی دو تا مطلب مهم و به درد بخور به هم یاد بدیم یا حداقل . . .
بگذریم ، بزار جلوی جمع بگم شهاب جان ، خیلی با مرامی ، هم تو هم دکتر پدی هم سرکار خانم smpf
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
(2014-09-17 ساعت 14:16)mehdi didam نوشته:  شهاب جان خیلی دو دل بودم که اینو بنویسم یا نه ؟؟ . . .
بگذریم ، بزار جلوی جمع بگم شهاب جان ، خیلی با مرامی ، هم تو هم دکتر پدی هم سرکار خانم smpf

به جون شهاب داری اشتباه میکنی! اصلا منظور من همچین چیزی نبود! اتفاقا درست به همین فکر کردم که ببین چه مردمی پیدا میشن؟!! برای همینم ازت پرسیدم کدوم ایالتی که شاید بتونم خودم برات پیگیری کنم! من میرم مریلند اگه تو محدوده ویرجینیا ، مریلند و واشنگتن دی سی هستی پیام خصوصی بده رفتم خودم کارتو پیگیری کنم!
الانم که اصلا اون متنی که بهش اشاره کردم رو هرچی میگردم پیدا نمیکنم . دارم یواش یواش خودمم شک میکنم نکنه اشتباهی مربوط به موضوع دیگه ای رو اینجا آوردم! Sad
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
باسلام خدمت بچه های این تاپیک
من تازه با این تاپیک آشنا شدم میخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم من همسرم قرار یک هفته دیگر مهاجرت کنند و به من هم ویزا نرسید می خواستم بدونم
1.چقدر طول می کشه تا بتونه کارای منو درست کنه
2.و آیا راهی هست که بشه این مراحل به سرعت انجام بشه
3.آیا نیاز به گرفتن وکیل هست برای سرعت در کارا متشکرم از راهنماییهاتون

Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
I-130 & I-797 & 420$ & priority number = ۲۰۱۵/04/01
----------------( Estimates )----------------
Approved = ۲۰۱۵/08
Case Number = ۲۰۱۵/09
Invoice ID Number: ۲۰۱۶/01
۲۰۱۶/02 = DS261 + 120$
۲۰۱۶/03 = DS260 + 325$
Current Visa Bulletin = ۲۰۱۶/06
Interview = ۲۰۱۶/۱۰
Entering USA (No Clearance) = ۲۰۱۶/11
ٍEntering USA (Clearance) = 2017/02
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، arenfard ، alvan ، Shahabpk ، mehdi didam ، smpf ، ali_gh ، pari pari ، sam11 ، alireza51
(2014-09-17 ساعت 15:27)rk20000 نوشته:  باسلام خدمت بچه های این تاپیک
من تازه با این تاپیک آشنا شدم میخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم من همسرم قرار یک هفته دیگر مهاجرت کنند و به من هم ویزا نرسید می خواستم بدونم
1.چقدر طول می کشه تا بتونه کارای منو درست کنه
2.و آیا راهی هست که بشه این مراحل به سرعت انجام بشه
3.آیا نیاز به گرفتن وکیل هست برای سرعت در کارا متشکرم از راهنماییهاتون

١-حدود ٢ سال ٢- خير ٣- اكه كمي زبانتون خوب باشه بتونيد فرمهارو بر كنيد خير لازم نيست
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
سلام دوستان
ميشه يكي راهنمايي كنه منو و بگه گرين كارتم رو چطوري بايد دريافت كنم ؟ و به چه ادرسي مياد ؟
ممنون ميشم اگه كسي راهنماييم كنه

پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، smpf ، alvan ، ali_gh ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
آقا من یک اشتباهی کردم! مطرح کردن یک موضوع به این مهمی اونم بدون اینکه منبعشو معرفی کنی تو مهاجر سرا جرم بزرگی محسوب میشه! خودم اون متنو خوندم لینکشم کپی کردم ولی متاسفانه اشتباهی پاک شد !
من همین جا از همه آقایون و خانم ها عذر خواهی میکنم و حرفم را در مورد باطل شدن درخواست گرین گارت اگر زودتر از موعد برگردی را پس میگیرم! هر وقت موفق شدم لینکشو پیدا کنم موضوع را دوباره مطرح میکنم!
بازم عذر میخوام!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان