کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-10-08 ساعت 19:53)mehdi didam نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 15:20)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 14:46)mehdi didam نوشته:  الان از منزل تماس گرفتند که یک نامه به نام پسرم از یو اس رسیده !!!! آیا کسی میداند ممکن است موضوع چه باشد ؟ ...
به هر حال فردا که آمدم اصل ماجرا را مینویسم با تشکر
به نظرم یک استثنا داره در پرونده شما بوجود میاد! من که امیدوارم خبر خوبی باشه!

شهاب جان تصویر این استثناء رو برات ایمیل کردم ، ظاهرا" زیاد جالب نیست !! به نظرت راه حلی داره ؟؟
اتفاق بدی نیافتاده نگران نباش ! ولی بیشتر به من توضیح بده که چکار کردی! من از اولم گفتم شما تو فرم ها یکجایی رو اشتباه کردین! ولی میشه درستش کرد!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، amjad ، پدی ، SHABAH51 ، USA2014 ، smpf ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-08 ساعت 23:41)rahelejam نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی ،ممنون از زحمات شما .
من و همسرم از بازماندگان نصفه نیمه 2014 هستیم .من ویزا گرفتم و 10 روز دیگر به آمریکا میروم و می خواهم خودم مراحل اولیه کارهای همسرم را انجام دهم ،البته فرم ها و مدارک مورد نیاز را جمع اوری کرده ام که بدو ورود اقدام کنم .من 45 روز می خواهم بمانم به نظر دوستان این مدت برای انجام این کار کافیست؟چون بیشتر از این نمی توانم بمانم در ضمن برادر همسرم ساکن آمریکاست آیا می توانم به او وکالت دهم که ادامه ان را او انجام دهد؟
ممنون میشم من را در این زمینه راهنمایی کنید.

بله این زمان کافی هست ضمن اینکه میتونید به برادر همسرتون هم وکالت بدید کار شما رو پیگیری کنه!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، پدی ، smpf ، rahelejam ، SHABAH51 ، USA2014 ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-08 ساعت 23:54)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 19:53)mehdi didam نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 15:20)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 14:46)mehdi didam نوشته:  الان از منزل تماس گرفتند که یک نامه به نام پسرم از یو اس رسیده !!!! آیا کسی میداند ممکن است موضوع چه باشد ؟ ...
به هر حال فردا که آمدم اصل ماجرا را مینویسم با تشکر
به نظرم یک استثنا داره در پرونده شما بوجود میاد! من که امیدوارم خبر خوبی باشه!

شهاب جان تصویر این استثناء رو برات ایمیل کردم ، ظاهرا" زیاد جالب نیست !! به نظرت راه حلی داره ؟؟
اتفاق بدی نیافتاده نگران نباش ! ولی بیشتر به من توضیح بده که چکار کردی! من از اولم گفتم شما تو فرم ها یکجایی رو اشتباه کردین! ولی میشه درستش کرد!

تشکر وافر شهاب جان
از اطلاعاتی که از طریق ایمیل فرستادی بسیار سپاسگذارم / انشاءالله هرچه زودتر در کنار خانواده محترم آرام و قرار بیابید /
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، پدی ، Shahabpk ، smpf ، SHABAH51 ، USA2014 ، alvan ، sam11 ، alireza51
بعضی از دوستان در پیام خصوصی راجع به پی دی سوال کردند.پی دی زمانی است که درخواست شما وصول شده و اولویت امور وانجام پروسه و کارنت شدن بر اساس آن است.حتی اپروو شدن با تاخیر صورت گیرد
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-10-09 ساعت 01:11)پدی نوشته:  بعضی از دوستان در پیام خصوصی راجع به پی دی سوال کردند.پی دی زمانی است که درخواست شما وصول شده و اولویت امور وانجام پروسه و کارنت شدن بر اساس آن است.حتی اپروو شدن با تاخیر صورت گیرد
من در تکمیل توضیح دکتر هم عرض کنم PD یا Priority Date تاریخ نامه ای است که با کد I-797C براتون میاد که رسید دریافت مدارک و 420 دلار هست و یک شماره Receipt Number هم مثل این EAC123456789 داره . شما میتونید با این شماره در سایت uscis برید و در قسمت check your status پیشرفت پرونده تون را چک کنید!
ضمنا من این توضیح را کامل در پستی که لینکش تو امضام هست هم آورده ام!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-10-08 ساعت 21:03)dr_miliman نوشته:  برای اینکه خود درخواست کننده اسپانسر باشه که در آمریکا ساکنه نوشتند درامدش 125 درصد فقر باشه.در حالی که مثلا الان 3 ماه فقط کار کرده.ایا با حساب احتمالی درامد در یکسال اینده باید اینو مطرح کرد؟ که یعنی 12 ماهه اینقدر میشه کلش،البته انشالااه.؟
2.در صورتی کمبود درامد از 125 درصد گفته اختلاف این درامد با 125 درصد رو باید 5 برابرش رو assetیا دارایی داشت که هم خود اسمانسر هم فرد مهاجر میتونه داشته باشه. درسته؟

if there is a will,there is a way

چرا از الان دنبال حل کردن این مسئله هستید؟! دوستان 2013 باید بیشتر به فکرش باشند!
در هر حال ...
قضیه ی تمکن مالی که در زمان لاتاری استفاده میکردید در کیس های خانوادگی تقریبا منتفی هست! مگر اینکه اون 5 برابر را که دکتر پدی عزیز گفتند در حساب بانکی پتیشنر در امریکا موجود کنید! در اصل هم در کیس های خانوادگی این خود پتیشنر هست که باید اسپانسر اصلی باشه . در صورتی که پتیشنر در امریکا درآمدی نداشته باشه و یا درآمدش کم باشه باید از یک نفر دیگر به عنوان جوینت اسپانسر کمک بگیره! و در این صورت مجموع درآمد های این دو مد نظر هست! تصمیم گیری با اینکه درآمد پتیشنر و جوینت اسپانسرش چقدر کافی هست معمولا با اداره مالیات هست و در فرم های 1040 و W2 مشخص میشه! اینجاست که اون مسئله 125% و اون اعداد پاشو میگذاره وسط!
خود من همیشه به دوستان توصیه میکنم در این مرحله از یک وکیل کمک بگیرند ، چون کیس ها با هم متفاوته و حتی محل و نحوه زندگی افراد ، هزینه ها ، گردش مالی و نوع شغلی هم که به آن مشغول هستند در این مورد تاثیر گذار هست! چه پتیشنر و چه جوینت اسپانسرش! و حتی اعضای خانوادشون! برای مثال در کیس خود من nvc درخواست کرد که همسر جوینت اسپانسر ما به دلیل اینکه در زمان خرید خونه (n سال پیش) بخشی از درآمدش برای پرداخت اقساط بانکی ملک برداشت شده ، باید فرم جداگانه ای را پر کنه و بفرسته! با وجودی که درآمد جوینت اسپانسر ما به تنهایی کافی بود!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام مجدد به دوستان
من سوالاتی در مورد فرم I-130 دارم ،از بازماندگان لاتاری 2014 هستیم و بچه هم نداریم.
در پارت part B information about you قسمت 2 که ادرس هست ادرس امریکا رو که می خواهم بروم باید بزنم یا ادرس ایران ؟
در قسمت 14b.did you gain permanent statuse marriage to a us citizen or lawful premanent resident ? yes or no این جوابش برای ما no هست؟
در پارت C.information about your relative (مربوط به همسر مانده در ایران) قسمت 2 که مربوط به ادرس هست کدام ادرس را وارد کنم ؟ ایران یا امریکا
در همین پارت قسمت 13 من no زدم (کلا امریکا نبوده و نرفته) به همین ترتیب قسمت 14 و 15 هم مربوط به ما نمی شود ،درست است؟ has your relative ever been in the us?yes or no
در همین پارت قسمت 17 باید اطلاعات خودم را وارد کنم ؟
در همین پارت قسمت 19 باید ادرس ایران را وارد کنم ؟ your relative 's address abroad
در پارت D قسمت 1 را چی باید پر کنم ؟بزنم NONE
1.if separate petitions are also being submitted for other relative ,give name of each and relationship (یعنی چی ؟اقدام کردن برای افراد دیگر)
2. have you ever befor filed a petition for this or any other alien ? yes or no چی باید بزنم ؟
ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: SHABAH51 ، Shahabpk ، smpf ، USA2014 ، زری وحدتی ، alvan ، alireza51
سلامی دوباره
من در مورد فرم G.325 A هم سوالاتی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید .
در این قسمت باید ادرس ایران و امریکا رو که به مدت 45 روز میروم را هم وارد کنم؟
Application ' residence last five years.
در این قسمت باید ادرس ایران را وارد کنم؟
application ' last address outside the united state of more than 1 year
در این قسمت باید شغل ایران را وارد کنیم ؟
پس این سوال چیه ؟
last occupation abroad if not shown above
من کمی گیج شدم !!!!!
کمک کنید لطفا.
در این قسمت باید کدام مورد را بزنم ؟(برای خودم که ویزا گرفتم)
this form is submitted in connection with an application for
Naturalization / statuse as permanent resident / other(specify) f
در فرمی که برای همسرم پر می کنم این قسمت را چی بزنم ؟(ویزا نگرفته )
در اخر فرم complete this box در فرم همسرم باید مشخصات همسر را وارد کنم و در در قسمت alien registration number باید بزنم none ?
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، mehdi didam ، USA2014 ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-08 ساعت 23:37)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 23:23)حاجی واشنگتن نوشته:  
(2014-10-08 ساعت 16:43)جواد حبيبي نوشته:  
(2014-09-25 ساعت 00:44)پدی نوشته:  
دوستان آدرس، تلفن و یا لینک اداره مهاجرت مرکز کالیفرنیا را می زارین، مرسی
من متوجه نشدم شما چی رو میخواهید ولی فکر کنم این بدردتون بخوره!
http://www.uscis.gov/i-130-addresses

شهاب جان منظورم اداره مهاجرت توی لس آنجلس آدرسش رو می خواستم مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان: SHABAH51 ، Shahabpk ، smpf ، mehdi didam ، USA2014 ، alvan ، sam11 ، alireza51
دوستان من دچار چالشی شدم این که من می خواهم در بدو ورودم به امریکا و گرفتن شماره ssn ودر صورت نیامدن گرین کارت(چون مهم شماره ان است که در ویزا موجود است)فرم های مربوط به همسرم را پست کنم و بعد از آن برای پاس سفید اقدام کنم .ولی با توجه به تاپیک هایی که در صفحه های قبل خواندم دوستان گفتن بعد از اپروو شدن همسرم در خواست
پاس بدهم ،یعنی تا زمانی که اپروو نشه در خواست ندم .آخه این پروسه معلوم نیست چقدر طول میکشه ؟من 45 روز بیشتر نیستم تا کی منتظر اپروو باشم ؟! بعد کی در خواست بدم بره پاس تا کی برم انگشت نگاری ؟!!منو راهنمایی کنید لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، mehdi didam ، USA2014 ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
سلام
سوال های شما زیاد هستند و برای اینکه درست متوجه بشید پاسخ هر سوال را به رنگ قرمز در جلوی هر سوال مینویسم!

(2014-10-09 ساعت 13:19)rahelejam نوشته:  سوالاتی در مورد فرم I-130
* در پارت part B information about you قسمت 2 که ادرس هست ادرس آمریکا رو که می خواهم بروم باید بزنم یا ادرس ایران ؟ باید آدرس امریکا را بزنید!
* در قسمت 14b.did you gain permanent statuse marriage to a us citizen or lawful premanent resident ? yes or no این جواب NO هست!
* در پارت C.information about your relative (مربوط به همسر مانده در ایران) قسمت 2 که مربوط به ادرس هست کدام ادرس را وارد کنم ؟ آدرس ایران!
* در همین پارت قسمت 13 من no زدم (کلا آمریکا نبوده و نرفته) به همین ترتیب قسمت 14 و 15 هم مربوط به ما نمی شود ،درست است؟ has your relative ever been in the us?yes or no [/b][/color] درست است
* در همین پارت قسمت 17 باید باید اطلاعات همسرتون را وارد کنید!
* در همین پارت قسمت 19 باید ادرس ایران را وارد کنید! your relative 's address abroad
* در پارت D قسمت 1 چیزی نمینویسید و در قسمت 2 No!

(2014-10-09 ساعت 13:51)rahelejam نوشته:  در مورد فرم G.325 A
* در این قسمت باید ادرس ایران و آمریکا رو که به مدت 45 روز میروم را هم وارد کنم؟
Application ' residence last five years.
در ردیف اول (فقط فرم خودتون) آدرس اقامت امریکا را بزنید زمانش را هم از تاریخ ورود بزنید مثلا اکتبر 2014 . از ردیف های بعدی آدرس ایران
* در این قسمت باید ادرس ایران را وارد کنم؟
application ' last address outside the united state of more than 1 year
در این قسمت باید آخرین آدرس ایران را بزنید! در فرم همسرتون هم همینطور
* در این قسمت باید شغل ایران را وارد کنیم ؟
تمامی شغل ها را تا 5 سال گذشته . اگر شغلی ندارید N/A
* پس این سوال چیه ؟
last occupation abroad if not shown above
آخرین شغلی که در ایران داشته اید. اگر در بالا نوشته اید میتوانید اینجا چیزی ننویسید!
در این قسمت باید کدام مورد را بزنم ؟
this form is submitted in connection with an application for
Naturalization / statuse as permanent resident / other(specify) f
در هر دو فرم خودتون و همسرتون status as permanent resident را تیک بزنید!
در اخر فرم complete this box در فرم همسرم باید مشخصات همسر را وارد کنم و در در قسمت alien registration number چیزی نمینویسید!

(2014-10-09 ساعت 15:55)rahelejam نوشته:  دوستان من دچار چالشی شدم این که من می خواهم در بدو ورودم به آمریکا و گرفتن شماره ssn ودر صورت نیامدن گرین کارت(چون مهم شماره ان است که در ویزا موجود است)فرم های مربوط به همسرم را پست کنم و بعد از آن برای پاس سفید اقدام کنم .ولی با توجه به تاپیک هایی که در صفحه های قبل خواندم دوستان گفتن بعد از اپروو شدن همسرم در خواست
پاس بدهم ،یعنی تا زمانی که اپروو نشه در خواست ندم .آخه این پروسه معلوم نیست چقدر طول میکشه ؟من 45 روز بیشتر نیستم تا کی منتظر اپروو باشم ؟! بعد کی در خواست بدم بره پاس تا کی برم انگشت نگاری ؟!!منو راهنمایی کنید لطفا
در مورد این سوال شما اختلاف نظر وجود دارد! در حال حاضر بهتره بعد از اینکه کارتون انجام شد با همون گرین کارت به ایران برگردید و هر 6 ماه یکبار به امریکا برید و برگردید تا همسرتان اپروو بشود!
من دارم روی این موضوع تحقیق میکنم به محض اینکه به نتیجه ی قطعی برسم اطلاع میدم!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
مژده بولتن برای ما 1 ماه پیشرفت کرد
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-10-10 ساعت 18:21)پدی نوشته:  مژده بولتن برای ما 5.5 ماه پیشرفت کرد

سلام دكتر جان اف تو إ به اول مارس ٢٠١٣ رسيد كه از فوريه تا مارس يكماه ميشه
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mehdi didam ، SHABAH51 ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
ممنون شهاب جان ،خیلی متشکرم از شما و زحماتتون .
شهاب جان من در تاپیک های قبلی که خوانده بودم یکی از دوستان زحمت کشیده بود و تا حدودی فرم 130 را توضیح داده بود گفته بود در قسمت D شماره 2
have you ever befor filed a petition for this or any other alien ? yes or no
جواب YES بزنید و
DV CASE .2014..... I RECEIVED VISA BUT MY HUSBAND IS REACHED TO NUMERICAL LIMIT OF 2014
حالا شما میگویید NO بزنیم .کدام درست است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، USA2014 ، SHABAH51 ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-10 ساعت 20:27)rahelejam نوشته:  ممنون شهاب جان ،خیلی متشکرم از شما و زحماتتون .
شهاب جان من در تاپیک های قبلی که خوانده بودم یکی از دوستان زحمت کشیده بود و تا حدودی فرم 130 را توضیح داده بود گفته بود در قسمت D شماره 2
have you ever befor filed a petition for this or any other alien ? yes or no
جواب YES بزنید و
DV CASE .2014..... I RECEIVED VISA BUT MY HUSBAND IS REACHED TO NUMERICAL LIMIT OF 2014
حالا شما میگویید NO بزنیم .کدام درست است؟

شاید دوستمون اشتباه کرده باشند! نمیدونم!
معنی این سوال اینست که آیا شما تا به حال درخواست ویزا برای این شخص یا شخص دیگری داده اید یا نه ؟ که شما باید جواب منفی بدهید چون این اولین بار شماست که برای کسی درخواست میدهید!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان