کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-10-10 ساعت 19:03)smpf نوشته:  
(2014-10-10 ساعت 18:21)پدی نوشته:  مژده بولتن برای ما 5.5 ماه پیشرفت کرد

سلام دكتر جان اف تو إ به اول مارس ٢٠١٣ رسيد كه از فوريه تا مارس يكماه ميشه

ببخشید این خبر برای ماه بعد بود.زود گفتم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-10-10 ساعت 20:59)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-10 ساعت 20:27)rahelejam نوشته:  ممنون شهاب جان ،خیلی متشکرم از شما و زحماتتون .
شهاب جان من در تاپیک های قبلی که خوانده بودم یکی از دوستان زحمت کشیده بود و تا حدودی فرم 130 را توضیح داده بود گفته بود در قسمت D شماره 2
have you ever befor filed a petition for this or any other alien ? yes or no
جواب YES بزنید و
DV CASE .2014..... I RECEIVED VISA BUT MY HUSBAND IS REACHED TO NUMERICAL LIMIT OF 2014
حالا شما میگویید NO بزنیم .کدام درست است؟

شاید دوستمون اشتباه کرده باشند! نمیدونم!
معنی این سوال اینست که آیا شما تا به حال درخواست ویزا برای این شخص یا شخص دیگری داده اید یا نه ؟ که شما باید جواب منفی بدهید چون این اولین بار شماست که برای کسی درخواست میدهید!
اقا شهاب عزيز ما بله را زديم چون در لاتاري شخص برنده درخواست كننده ويزاي همسرخود است و در فرم هاي لاتاري هم در قسمت درخواست كننده همين فرد جامانده نام برنده لاتاري را بعنوان پتيشينر داده بوده است كه متاسفانه ان درخواست به محدوديت عددي ويزا در فايل لاتاري خورده و الان براشون ويزا صادر نشده است.
كه همين نكته را در قسمت توضيحات يك خطي شخص ساكن أم ر ي ك ا ميتونه بنويسد
اميد به موفقيت
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
سلام يكي از دوستان دقيقا ميتونه منظور اين متن را بگه چي هست؟*NOTE: For November, F2A numbers EXEMPT from per-country limit are available to applicants from all countries with priority dates earlier than 22SEP12. F2A numbers SUBJECT to per-country limit are available to applicants chargeable to all countries EXCEPT MEXICO with priority dates beginning 22SEP12 and earlier than 01MAR13. (All F2A numbers provided for MEXICO are exempt from the per-country limit; there are no F2A numbers for MEXICO subject to per-country limit.)
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، SHABAH51 ، smpf ، mehdi didam ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-11 ساعت 02:52)smpf نوشته:  
(2014-10-10 ساعت 20:27)rahelejam نوشته:  ... در قسمت D شماره 2
... معنی این سوال اینست که آیا شما تا به حال درخواست ویزا برای این شخص یا شخص دیگری داده اید یا نه ؟ که شما باید جواب منفی بدهید چون این اولین بار شماست که برای کسی درخواست میدهید!
اقا شهاب عزيز ما بله را زديم چون در لاتاري شخص برنده درخواست كننده ويزاي همسرخود است و در فرم هاي لاتاري هم در قسمت درخواست كننده همين فرد جامانده نام برنده لاتاري را بعنوان پتيشينر داده بوده است كه متاسفانه ان درخواست به محدوديت عددي ويزا در فايل لاتاري خورده و الان براشون ويزا صادر نشده است.
اميد به موفقيت
همین کار ها رو میکنین که اپروو شدنتون انقدر طول میکشه دیگه!
معنی اون سوال رو من اینجا نوشتم . اصلا ربطی به این موضوع نداره! شما دارید درخواست ویزا برای اعضاء خانواده میدهید! آیا شما قبلا این کارو کرده اید؟ نه! شما در پرونده لاتاری پتیشنر نیستید! همسر و فرزندان در لاتاری شامل قانون 212 following to join benefits میشوند . ویزا را با کیس نامبر نفر اصلی میگیرند و با 02 و 03 و بیشتر کنارش . در زیر توضیحات هم بعد از شماره سکشن قانون 212 مینویسند Valid Only if Acc/FTJ Mother یا Spouse. در حالی که شما الان پتیشنر شامل قانون 203 هستید!
در بخش c سوال 16 پرسیده شده:
Has your relative ever been under immigration proceedings?
و میتونید اینجا جواب بله بدید کی؟ و کجا؟ و removal را تیک بزنید و در برگ جداگانه که ضمیمه میکنید توضیح بدید که موضوع چی بوده! که حتی اینکار رو هم من توصیه نمیکنم به دلیل اینکه این بخش از uscis هیچ اطلاعی از پرونده های لاتاری نداره! اصلا نمیدونند لاتاری چی هست!؟ و تا بیاد بفهمه موضوع چی بوده و چه اتفاقی افتاده خیلی طول میکشه! بهتره اینجا هم جواب منفی بدید! و فقط توضیحات را ضمیمه کنید!
(2014-10-11 ساعت 11:33)reza16 نوشته:  سلام يكي از دوستان دقيقا ميتونه منظور اين متن را بگه چي هست؟*NOTE: For November, F2A numbers EXEMPT from per-country limit are available to applicants from all countries with priority dates earlier than 22SEP12. F2A numbers SUBJECT to per-country limit are available to applicants chargeable to all countries EXCEPT MEXICO with priority dates beginning 22SEP12 and earlier than 01MAR13. (All F2A numbers provided for MEXICO are exempt from the per-country limit; there are no F2A numbers for MEXICO subject to per-country limit.)
بطور خلاصه این نوشته pd های قبل از 22 سپتامبر 2012 شامل محدودیت کشوری* نمیشند . برای Pd های بین 22 سپتامبر 2012 تا اول مارس 2013 شامل محدودیت کشوری ویزا موجود هست . یعنی امروز فردا nvc بهشون وقت میده . مکزیک هم اصلا شامل محدودیت کشوری نمیشه. فقط کتگوری F2A!
* بطور کلی همه ویزا ها دارای محدودیت ماهانه ، سالانه و کشوری هستند و اگر ویزا های یک کشور در یک کتگوری تمام بشه یعنی به cut-off برخورد کنه باید صبر کنید تا نوبت بعدی! که ممکنه ماه بعد باشه یا سال بعد! تعدادش تو همون ویزا بولتن نوشته شده! فقط مثل لاتاری شامل محدودیت 30 سپتامبر نمیشه! اما ممکنه شما را به مصاحبه دعوت کنند ، کلیر هم بشید ولی ویزا موجود نباشه! تاپیک کلیرنس پرونده های خانوادگی را ببینید ، بعضی ها امسال به این موضوع برخورد کرده اند! البته بیشتر کتگوری f3 و f4 بوده! و اگر بیشتر از یکسال طول بکشه یکبار دیگه به مصاحبه دعوت میشن و پروسه کلیرنس هم تکرار میشه! نگران نباشید تعداد ویزا های کتگوری ما زیاده و به این موضوع برخورد نمیکنه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-10-11 ساعت 13:02)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-11 ساعت 02:52)smpf نوشته:  
(2014-10-10 ساعت 20:27)rahelejam نوشته:  ... در قسمت D شماره 2
... معنی این سوال اینست که آیا شما تا به حال درخواست ویزا برای این شخص یا شخص دیگری داده اید یا نه ؟ که شما باید جواب منفی بدهید چون این اولین بار شماست که برای کسی درخواست میدهید!
اميد به موفقيت
همین کار ها رو میکنین که اپروو شدنتون انقدر طول میکشه دیگه!
معنی اون سوال رو من اینجا نوشتم . اصلا ربطی به این موضوع نداره! شما دارید درخواست ویزا برای اعضاء خانواده میدهید! آیا شما قبلا این کارو کرده اید؟ نه! شما در پرونده لاتاری پتیشنر نیستید! همسر و فرزندان در لاتاری شامل قانون 212 following to join benefits میشوند . ویزا را با کیس نامبر نفر اصلی میگیرند و با 02 و 03 و بیشتر کنارش . در زیر توضیحات هم بعد از شماره سکشن قانون 212 مینویسند Valid Only if Acc/FTJ Mother یا Spouse. در حالی که شما الان پتیشنر شامل قانون 203 هستید!
در بخش c سوال 16 پرسیده شده:
Has your relative ever been under immigration proceedings?
و میتونید اینجا جواب بله بدید کی؟ و کجا؟ و removal را تیک بزنید و در برگ جداگانه که ضمیمه میکنید توضیح بدید که موضوع چی بوده! که حتی اینکار رو هم من توصیه نمیکنم به دلیل اینکه این بخش از uscis هیچ اطلاعی از پرونده های لاتاری نداره! اصلا نمیدونند لاتاری چی هست!؟ و تا بیاد بفهمه موضوع چی بوده و چه اتفاقی افتاده خیلی طول میکشه! بهتره اینجا هم جواب منفی بدید! و فقط توضیحات را ضمیمه کنید!
(2014-10-11 ساعت 11:33)reza16 نوشته:  سلام يكي از دوستان دقيقا ميتونه منظور اين متن را بگه چي هست؟*NOTE: For November, F2A numbers EXEMPT from per-country limit are available to applicants from all countries with priority dates earlier than 22SEP12. F2A numbers SUBJECT to per-country limit are available to applicants chargeable to all countries EXCEPT MEXICO with priority dates beginning 22SEP12 and earlier than 01MAR13. (All F2A numbers provided for MEXICO are exempt from the per-country limit; there are no F2A numbers for MEXICO subject to per-country limit.)
بطور خلاصه این نوشته pd های قبل از 22 سپتامبر 2012 شامل محدودیت کشوری* نمیشند . برای Pd های بین 22 سپتامبر 2012 تا اول مارس 2013 شامل محدودیت کشوری ویزا موجود هست . یعنی امروز فردا nvc بهشون وقت میده . مکزیک هم اصلا شامل محدودیت کشوری نمیشه. فقط کتگوری F2A!
* بطور کلی همه ویزا ها دارای محدودیت ماهانه ، سالانه و کشوری هستند و اگر ویزا های یک کشور در یک کتگوری تمام بشه یعنی به cut-off برخورد کنه باید صبر کنید تا نوبت بعدی! که ممکنه ماه بعد باشه یا سال بعد! تعدادش تو همون ویزا بولتن نوشته شده! فقط مثل لاتاری شامل محدودیت 30 سپتامبر نمیشه! اما ممکنه شما را به مصاحبه دعوت کنند ، کلیر هم بشید ولی ویزا موجود نباشه! تاپیک کلیرنس پرونده های خانوادگی را ببینید ، بعضی ها امسال به این موضوع برخورد کرده اند! البته بیشتر کتگوری f3 و f4 بوده! و اگر بیشتر از یکسال طول بکشه یکبار دیگه به مصاحبه دعوت میشن و پروسه کلیرنس هم تکرار میشه! نگران نباشید تعداد ویزا های کتگوری ما زیاده و به این موضوع برخورد نمیکنه!

با تشكر فراوان از اينكه وقت گذاشتين بابت اين اطلاعات، پس در واقع دوستاني كه پي دي انها قبل از ١ مارس هست الان كارنت شدن؟
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، پدی ، alitab ، جواد حبيبي ، USA2014 ، smpf ، mehdi didam ، زری وحدتی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-11 ساعت 14:42)reza16 نوشته:  با تشكر فراوان از اينكه وقت گذاشتين بابت اين اطلاعات، پس در واقع دوستاني كه پي دي انها قبل از ١ مارس هست الان كارنت شدن؟
در واقع از ماه آینده کارنت میشن!
اینطوری که داره جلو میره فکر کنم دوستان 2013 ما تا 8 یا 9 ماه دیگه به مصاحبه دعوت میشن! مگر اینکه پیش بینی پدی عزیز درست از آب در بیاد و یک پیشرفت اساسی بکنه و 5-6 ماه بره جلو! به به! چه شود!!
پس از یکی دو ماه دیگه باید منتظر نامه های nvc باشیم و پرداخت ها و مدارک و غیره!
به فکر اسپانسر باشییییید! Wink
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
ممنون ازهمه دوستان .
شهاب جان بلاخره این گفتگو ها به چه نتیجه ای رسید ؟
کدام درست است؟(سوال 16 پارت C , قسمت2 پارت D)
از زمانی که این فرم ها را پست میکنیم تا اپروو شدن چقدر زمان می برد؟
برای فرستادن فرم های بعدی که مربوط به ضمانت مالی است چه مدت زمان طول میکشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، USA2014 ، Shahabpk ، mehdi didam ، SHABAH51 ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-11 ساعت 22:46)rahelejam نوشته:  ممنون ازهمه دوستان .
شهاب جان بلاخره این گفتگو ها به چه نتیجه ای رسید ؟
کدام درست است؟(سوال 16 پارت C , قسمت2 پارت D)
از زمانی که این فرم ها را پست میکنیم تا اپروو شدن چقدر زمان می برد؟
برای فرستادن فرم های بعدی که مربوط به ضمانت مالی است چه مدت زمان طول میکشد؟
دوست عزیز من پاسخ این سوالات را قبلا داده ام! کمی هم تاپیک را مطالعه کنید!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، پدی ، mehdi didam ، SHABAH51 ، rahelejam ، smpf ، alvan ، sam11 ، حاجی واشنگتن ، alireza51
سلام دوستان
میشه بگید این 165 دلار را باید چگونه پرداخت کنیم؟به چه سازمانی و به چه حسابی باید پرداخت کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mehdi didam ، SHABAH51 ، smpf ، alvan ، sam11 ، alireza51
دوستان کسی اطلاعات دارد که به چه صورت میشه به کسی که در امریکا هست وکالت داد ؟آیا باید فرمی پر کرد؟
از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند ممنون میشم من را راهنمایی کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mehdi didam ، SHABAH51 ، smpf ، alvan ، alireza51
(2014-10-12 ساعت 00:12)rahelejam نوشته:  سلام دوستان
میشه بگید این 165 دلار را باید چگونه پرداخت کنیم؟به چه سازمانی و به چه حسابی باید پرداخت کرد؟
به اینجا برید یک اکانت تشکیل بدید و پرداخت کنید!
http://www.uscis.gov/uscis-elis
به این تاپیک هم مراجعه کنید راهنما های زیادی هست!
(2014-10-12 ساعت 00:25)rahelejam نوشته:  دوستان کسی اطلاعات دارد که به چه صورت میشه به کسی که در آمریکا هست وکالت داد ؟آیا باید فرمی پر کرد؟
از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند ممنون میشم من را راهنمایی کنند.
در امریکا نمیشه به شخص وکالت داد ، فقط به وکیل! ولی یک شخص مورد اعتماد میتونه پرونده را از طرف شما پیگیری کنه! زمانی که پرونده شما به nvc رسید میتونید تو فرم ds-261 رسما شخصی را به عنوان نماینده خودتون معرفی کنید!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
سلام دوستان
من مدارک همسرم را پست کردم ولی الان دیدم یه چیزی رو جواب دادم که اقای شهاب گفتن چیزی ننویسید خیلی ناراحتم
توی فرم 130 قسمت b14 فکر کردم باید تاریخ صدور و مکان ویزای خودم رو بنویسم یعنی حالا چی میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، mehdi didam ، SHABAH51 ، Shahabpk ، smpf ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-10-12 ساعت 06:57)p.keyvan نوشته:  سلام دوستان
من مدارک همسرم را پست کردم ولی الان دیدم یه چیزی رو جواب دادم که اقای شهاب گفتن چیزی ننویسید خیلی ناراحتم
توی فرم 130 قسمت b14 فکر کردم باید تاریخ صدور و مکان ویزای خودم رو بنویسم یعنی حالا چی میشه؟

جاي نگراني نيست اونها اغلب مشكلات اين شكلي رو اتوماتيك وار حل ميكنن ولي اگه خيلييييي نگرانيد بعد از بدست اوردن شماره پروندتون يك ايميل بزنين وخيلي خلاصه استباهي كه مرتكب سدين رو توضيح بدين.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد فرم choice of agent دارد ? من اگه بخواهم بعد از ارسال فرم های اولیه به uscis به ایران برگردم و برای پیگیری کار هایم به شخصی که ساکن امریکا واگذار کنم باید این فرم را پر کنم و همراه مدارکم بفرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Shahabpk ، SHABAH51 ، alvan ، sam11 ، alireza51
درود
الان ساعت نزدیک 4 بامداد هست. از فرودگاه اومدم خونه، همسر و پسرم برخلاف میل هممون رفتن.
پسرم 6 ساله هست، توی راه یه جمله گفت که هنوز بغض دارم .
" بابا چرا باید بریم، مگه نمیشه همینجا زندگی کرد؟"
بچه‏ های قدیمی می گن این دوره خیلی سخته، من که دارم از درون فرو می ریزم. به قول یه هنرمند دوست داشتنی، " یه وقتایی مرد بودن خیلی سخته"
و دیگر هیچ
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان