کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-10-24 ساعت 02:39)حاجی واشنگتن نوشته:  
(2014-10-24 ساعت 01:05)samoelson نوشته:  
(2014-10-23 ساعت 19:12)smpf نوشته:  
(2014-10-23 ساعت 17:07)samoelson نوشته:  سلام به همه عزيزان و همراهان.
خيلي عجله دارم، ببخشيد اگه تكراريه. خانومم دو روز ديگه پرواز داره و من هنوز اين فرمها رو پر نكردم
چند تا سوال راجع به فرم جي 325:
1- جوابها با حروف بزرگ تايپ بشه يا معمولي؟
2- اونجا كه ميپرسه "همسر قبلي اسمش چيه؟" None بنويسيم يا N/A ؟
3- من قبلن نام خانوادگيم پسوند شهري رو داشته كه الان حذفش كردم، آيا اين رو تو قسمت All other names used بايد بنويسم يا اين كه اون يه مسئله ديگه ست؟
4- جايي كه ميپرسه: "this form is submitted in connection with an application for"‌ چي بايد بنويسيم؟ Status as PR يا Other ؟ و اينكه براي هر دو نفرمون اينو يكسان بزنيم يا خير؟
5- (سوال آخر): منظور از Original Copy دقيقاً چيه؟ منظورشون اصل مدركه؟
ممنونم دوستان
لطف ميكنيد اگه كمكم كنيد
سلام
عجله ايي نكنيد
١- فكر نميكنم حروف بزرگ و كوچك مهم باشه شما بزرگ بزنيد كم خطا تر است،
٢- هركدام از علايم را به جاي خالي بذاريد مقبول است، ما N/A زديم
٣- فاميلي قبلي هر جور در فرم لاتاري زديد به نظر من عمل كنيد،. ولي اين قسمت منظورش تغيير فاميل هم ميشه حتي نام فاميل همسر كه در فاميلي خانم ها در امريكا اضافه ميشه را نيز درخواست كرده بنويسيد
٤- در جواب چهار، ما جلوي other نوشتيم اي ١٣٠ و status pr را هم علامت زديم و براي هر دو نفر يكسان زديم
٥- اصل گپي ، يعني ترجمه رسمي رو اصل بفرستيد

بسیار ممنونم دوست بزرگوار که کمکم کردین.
خواستم بگم که فامیلی من تغییر نکرده ولی 4 سال پیش پسوندی که بهش متصل بود رو فقط حذف کردم. و تو لاتاری با مشخصات جدیدم شرکت کردم. حالا نظرتون چیه؟ بذارم یا نه؟
یه سوال دیگه:
تو فرم آی 130، تو بخش سی 16 به نظر شما خانومم بنویسه که قبلاً برام اقدام کرده یا نیاز نیست؟ و اینکه دوستان میگن یه برگه اضافه کنیم و ماوقع لاتاری رو شرح بدیم، نظر شما چیه؟ نیازه؟
آخرین سوال: تو بخش سی 17، خانومم باید مشخصات همسر و فرزندان من رو بنویسه؟ درسته؟ یعنی مشخصات خودش و دخترم رو که موفق به گرفتن گرین کارت شدن؟ اگه اشتباه میکنم کمک کنید.
بی نهایت سپاسگزارم
به این پست مراجعه کنید
http://www.mohajersara.com/thread-6831-p...#pid557763

ممنون دوست عزیزو من قبلاً پست شما رو مطالعه کردم و سپاسگزارم از شما. اما سوال الان من چیز دیگریست. خواهشاً اگه کسی میتونه کمک کنه. وقتی ندارم:
1- فامیلی من تغییر نکرده ولی 4 سال پیش پسوندی که بهش متصل بود رو فقط حذف کردم. و تو لاتاری با مشخصات جدیدم شرکت کردم. حالا نظرتون چیه؟ بذارم یا نه؟
2- تو فرم آی 130، تو بخش سی 16 به نظر شما خانومم بنویسه که قبلاً برام اقدام کرده یا نیاز نیست؟ و اینکه دوستان میگن یه برگه اضافه کنیم و ماوقع لاتاری رو شرح بدیم، نظر شما چیه؟ نیازه؟
3-تو بخش سی 17، خانومم باید مشخصات همسر و فرزندان من رو بنویسه؟ درسته؟ یعنی مشخصات خودش و دخترم رو که موفق به گرفتن گرین کارت شدن؟ اگه اشتباه میکنم کمک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، smpf ، sam11 ، alvan ، alireza51
فامیل قبلی خود را بنویسید.چون در صفحه توضیحات شناسنامه شما ثبت شده.شرح عدم گرفتن ویزا را نیز بنویسید چون شرح حال شما در اداره مهاجرت وجود دارد.ما هم نوشتیم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: samoelson ، Shahabpk ، smpf ، sam11 ، USA2014 ، alvan ، mehdi didam ، حاجی واشنگتن ، alireza51
ممنون از همه کمکها و همکاریهاتون. خیلی مهربونید همتون.
دوستان من این مدارک رو آماده کردم. اگه چیزی از قلم افتاده لطفاً اشاره کنید:
1- فرم آی 130
2- فرم جی 1145
3- فرم جی 325 آ برای هر نفر یک فرم
4- کپی پاسپورتها
5- ترجمه رسمی شناسنامه خودم، همسرم و دخترم بعلاوه عقدنامه
6- دوقطعه عکس 5 در 5 از هر کدوممون
7- توضیح در مورده جاموندن از لاتاری 2014 که تو یک برگ نوشتم. ولی تو فرم 130 بهش اشاره ای نکردم و No زدم.
.
.
کپی از مهر ورود روی ویزای همسرم و چک 420 دلاری هم بمونه وقتی همسرم رسید اونجا.
ضمناً صاحب دسته چک هر کسی میتونه باشه دیگه. درسته؟
.
.
فدای تک تک شما دوستان با محبت
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، پدی ، حاجی واشنگتن ، Shahabpk ، smpf ، sam11 ، USA2014 ، alvan ، alireza51
دوستان گلم PD منم معلوم شد
15 اكتبرSmile
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
سلام دوست خوبم
از اینکه کاراتون پیش میره خوشحالم .می خواستم از شما بپرسم در فرم i-130 سوا 16 که برای همه دوستانم جای بحث است .شما در فرم خود no زدید یا yes .
برای این از شما پرسیدم که مدارکاتونو فرستادید و یگک مرحله جلوتر از من هستید
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، پدی ، smpf ، alireza51
(2014-10-25 ساعت 02:33)rahelejam نوشته:  سلام دوست خوبم
از اینکه کاراتون پیش میره خوشحالم .می خواستم از شما بپرسم در فرم i-130 سوا 16 که برای همه دوستانم جای بحث است .شما در فرم خود no زدید یا yes .
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز من جواب این سوال رو در فرم همسرم No زدم و مشکلی نبود چون 2 ماه بعد همسرم اپروو شد.
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، smpf ، rahelejam ، USA2014 ، sam11 ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51
(2014-10-25 ساعت 02:33)rahelejam نوشته:  سلام دوست خوبم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام ممنونم. همسر من yes زده و جداگانه هم توضيح داده . موفق باشيد
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، smpf ، USA2014 ، sam11 ، حاجی واشنگتن ، alireza51
ما همyes زدیم
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، smpf ، USA2014 ، sam11 ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، alireza51
آقا شهاب تو رو خدا بيا يه توضيح بده.
نظر من اينه كه از اونجاييكه تو لاتاري، خانومم درخواستي با امضاي خودش براي من نكرده، پس نميتونه پتيشنرِ من باشه.
آقا نزنه Yes‌بزنيم بعدش پروسه ما طولاني بشه. شانس كه نداريم Sad
بعدشم هر دو تا رو بايد Yes بزنيم؟ هم C16 هم D2 ؟
تو رو خدا بزرگان به اجماع برسيد تا ما از اين اوضاع دربيايم
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Shahabpk ، smpf ، USA2014 ، sam11 ، alireza51
دوستان من متن زیر را از sib 24 نقل قول می کنم؛

گروه F2A
چکیده ای از کل مدارکی که باید ارسال کنید:

لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
1-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov
2-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
3-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
4-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
5-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل ترجمه انجام بدید)
6-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی +کپی سوشال سکیوریتی
7- دو قطعه عکس 5*5 برای هر نفر که باید پشت نویسی شده باشه(اسم ,فامیل وتاریخ تولد) و عکس متقاضی باید شماره گرین کارت یا همون Aنامبر هم نوشته بشه.توجه کنید به عکاس بگید فوتوشاپ نشه.
8-مبلغ 420$ که باید به صورت چک یا مانی اوردر باشه.به حساب:
U.S. Department of Homeland Security
درتوضیحات فرم I-130 به یک نکته اشاره کرده بودکه اگرمدرکی بجز این مدارک دارید که نشان دهنده رابطه زوجین هست بفرستید.من عکسهای سرعقد, عکسهای دونفره قدیمی و جدید رو فرستادم +اگه حساب مشترک دونفره دارید یا ملکی بنام زوجین هست مدرکش رو بفرستید
و در آخر تمام مدارک رو برای USCIS بنا به ایالتی که زندگی میکنید پست میکنید.

لیست مدارک ارسال به NVC:
1: پرکردن آنلاین فرمDS-261
2:پرداخت 88$ Affidavit of Support (AOS)+ پرینت قبض 88$
3: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
4: فرم I-864 برای petitioner
5: فرم I-864 برای Joint sponsor
6: ترجمه و کپی برابر اصل شناسنامه ها,کارت ملی, سند ازدواج, کارت پایان خدمت, پاسپورتها, عکسهای پرسونلی(پشت نویسی شود.اسم و فامیل ,اگه گرین کارت دارید #A وبرای همسرتون case number و تاریخ تولد میلادی روبنویسید)
7: کپی از فرمهای مالیاتی سه سال گذشته petitioner و اسپانسر (W2, 1040)+ کپی از آخرین فیش حقوقی اسپانسر وpetitioner
8: فتوکپی از پاسپورت اسپانسر و petitioner اگه سیتیزن آمریکا هستندولی اگه گرین کارت دارند کپی از پشت و روی گرین کارت بگیرند.
9: پرداخت 230$ IV Application Processing+پرینت قبض 230$
10: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
11:فوتوکپی ازقبض برق ,تلفن ,اجاره خونه ,کارتهای بانکی ,بیمه نامه ,عکس با روزنامه یا مجله محلی ,اگه دانشجوهستید کپی کارت دانشجویی وپرینت واحدهای درسی..... خلاصه هرچیزیکه ثابت کنه آمریکازندگی میکنید.
12:همه اینهارو به این ادرس بفرستید
National visa center
Attn. CMR AOS
31Rochester Avenue Suit 100
Portsmouth , NH 03801-2914

http://www.mohajersara.com/thread-2833-p...#pid550186

پاسخ
دوستان سلام. امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. چون در قسمت مربوط به ویزا کسی جواب نمیده من اینجا مینویسم. من برای ویزای کنفرانس اقدام کردم و در عرض 2 روز ویزام صادر شد واقعا دستشون درد نکنه. فقط یه سوال دارم آیا من هم به خاطر اینکه بار اول هست که به آمریکا سفر میکنم باید یک وجهی رو قبلا پرداخت بکنم؟ یادم هست که برای مادرم که برنده لاتاری بود اینکار رو انجام داده بودم. اگر باید پرداخت بکنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چقدر و به چه آدرسی باید پرداخت بشه؟ متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، reasonable ، sam11 ، alireza51
(2014-10-25 ساعت 21:36)hosa نوشته:  دوستان سلام. امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. چون در قسمت مربوط به ویزا کسی جواب نمیده من اینجا مینویسم. من برای ویزای کنفرانس اقدام کردم و در عرض 2 روز ویزام صادر شد واقعا دستشون درد نکنه. فقط یه سوال دارم آیا من هم به خاطر اینکه بار اول هست که به آمریکا سفر میکنم باید یک وجهی رو قبلا پرداخت بکنم؟ یادم هست که برای مادرم که برنده لاتاری بود اینکار رو انجام داده بودم. اگر باید پرداخت بکنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چقدر و به چه آدرسی باید پرداخت بشه؟ متشکرم.

اون 165 $ برای ویزاهای مهاجرتی هست و هزینه گرین کارتو سوشالو و غیره شما ویزاتون غیر مهاجرتی هست و احتیاجی به پرداخت این پول نیست
:cr1 :ارسال مدارک:18mar2013رسید مدارک:24 mar - اپروو:17 jan- کیس نامبر 18 mar ابوظبی-- AP 20 AUG کلیر 13 نوامبر 2014 Smile دریافت ویزا 10 دسامبر - ورود به امریکا 12 دسامبر2014:Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: hosa ، alvan ، Shahabpk ، smpf ، reasonable ، sam11 ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-10-25 ساعت 22:31)shandiz نوشته:  
(2014-10-25 ساعت 21:36)hosa نوشته:  دوستان سلام. امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. چون در قسمت مربوط به ویزا کسی جواب نمیده من اینجا مینویسم. من برای ویزای کنفرانس اقدام کردم و در عرض 2 روز ویزام صادر شد واقعا دستشون درد نکنه. فقط یه سوال دارم آیا من هم به خاطر اینکه بار اول هست که به آمریکا سفر میکنم باید یک وجهی رو قبلا پرداخت بکنم؟ یادم هست که برای مادرم که برنده لاتاری بود اینکار رو انجام داده بودم. اگر باید پرداخت بکنم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چقدر و به چه آدرسی باید پرداخت بشه؟ متشکرم.

اون 165 $ برای ویزاهای مهاجرتی هست و هزینه گرین کارتو سوشالو و غیره شما ویزاتون غیر مهاجرتی هست و احتیاجی به پرداخت این پول نیست

خیلی خیلی متشکرم از پاسخ فوری و کاملتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، shandiz ، smpf ، reasonable ، sam11 ، alireza51
(2014-10-25 ساعت 17:28)samoelson نوشته:  آقا شهاب تو رو خدا بيا يه توضيح بده.
نظر من اينه كه از اونجاييكه تو لاتاري، خانومم درخواستي با امضاي خودش براي من نكرده، پس نميتونه پتيشنرِ من باشه.
آقا نزنه Yes‌بزنيم بعدش پروسه ما طولاني بشه. شانس كه نداريم Sad
بعدشم هر دو تا رو بايد Yes بزنيم؟ هم C16 هم D2 ؟
تو رو خدا بزرگان به اجماع برسيد تا ما از اين اوضاع دربيايم

سلام
من نظرم را قبلا داده ام !
http://www.mohajersara.com/post-558770.html#pid558770
http://www.mohajersara.com/post-555646.html#pid555646
و اینم توضیح در مورد D2
http://www.mohajersara.com/post-555776.html#pid555776
بیشتر از این دیگه نمیدونم چی بگم!
فقط میتونم بگم نگران نباشین ، اگر اشکالی در فرم ها باشه و خیلی مهم نباشه خودشون اصلاح میکنند و نهایتا همه هم اپروو میشند!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، shandiz ، smpf ، amjad ، samoelson ، mehdi didam ، sam11 ، حاجی واشنگتن ، alireza51
آقا شهاب سلام. ایرانید یا ...بی خبر تشریف نبرید
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، smpf ، alvan ، pari pari ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان