کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2013-12-10 ساعت 11:53)سیمین راد نوشته:  دوستان! این قضیه کیلیرنس و انتظار خیلی تو زندگی من تأثیر گذاشته بود ، طوری که وااااااقعاً شبا خوابش رو میدیدم و روزا کم حرف و بی حوصله شده بودم. تا اینکه همسرم پیشنهاد داد، حالا که وقت کافی دارم در مورد پروسه رفتن و مقصد تحقیق کنم. خیلی چیزا هست که باید قبل از رفتنمون اطلاعاتمون رو در موردش کامل کنیم: آژانس و تهیه بلیط، چی و چطور بردن بار و وسایل اضافه، مراحل اداری فرودگاه مقصد و از همه بیشتر در مورد مقصدمون: انتخاب ایالت و شهر با توجه به هزینه زندگی و نرخ بیکاری و کار مربوط به تخصصمون و حتی آب و هوا و کارهای اداری پس از ورود به مقصد. انجام همه اینها کلی وقت می بره . من پیشنهاد میدم اگه کسی تاحالا این کارا رو نکرده از همین حالا شروع کنه. چون بعد از گرفتن ویزا، پروسه رفتن انقد وقت و فکرمون رو بخودش مشغول میکنه که به این کار نمی رسیم

صد در صد موافقم. كليرنس بهترين زمان (توفيق اجباري) براي انجام كاراي عقب افتاده ايه كه اگر كلير شديم خب جلوتر انجامشون داديم؛ اگرم به هر دليل جور نشد ضرر نكرديم. ضمناً اينا رو هم اضافه كنيد:
يادگيري يا تكميل زبان
انجام كاراي عقب مونده پزشكي (مثل دندون پزشكي، ليزيك و ...)
تكميل مدارك نداشته و اكسپاير شده (تحصيلي، پايان خدمت الكترونيك و ...)
تكميل اطلاعات جغرافيا و تاريخ امريكا (4 روز ديگه بچتون ازتون پرسيد نخوايد موضوع رو عوض كنيد Big Grin)
هماهنگي كامل با كسي كه ميخوايد اونجا روزاي اول پيشش بمونيد
كسب اطلاعات كامل در مورد نحوه استعفا از شغل و زمان تسويه و پرداخت مطالبات

دوستان چيزاي ديگه اي رو كه فكر ميكنين يادم رفته اضافه كنيد. مرسي.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
(2013-12-10 ساعت 11:01)EKAM نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 10:28)pari pariaaa نوشته:  خداااااااييييااااااااا CoolCoolCool

اي بابا چرا شماها رو كلير نميكنن ماهم يه نفس راحت بكشيم Cool

بلاتكليفيش از همه بد تره .... هر چي هم مياي سرتو گرم كني به يه كاري بازم فكرت درگيره كلمه اي به نام "كليرنس" هست !!!!!!!!!!!!!!!
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
هر چیزی به وقتش Cool
#مصاحبه 22 اکتبر #سفارت ابوظبی #کلییر بعد 197 روز #گرفتن ویزا 22 می
تشکر کنندگان: masuodrh ، nasim ، farazz ، soli asali ، قصه گو ، zepehr
حس هممون مشتركه بچه ها ... همون بلاتكليفيه .كاش يه روزنه اميدي ايجاد بشه زودتر .باز خوبه اينجا هستيم و مي تونيم دغدغه هامونو با هم اشتراك بذاريم .
راستي masuodrh عزيز،ديگه درجه ي نا اميديت خيلي رفته بالا هاااااا ..... تموم شده نيس اين قضيه ،زمان ميخواد .صبر كن .
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
(2013-12-10 ساعت 12:25)peymanmohajer نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 11:53)سیمین راد نوشته:  دوستان! این قضیه کیلیرنس و انتظار خیلی تو زندگی من تأثیر گذاشته بود ، طوری که وااااااقعاً شبا خوابش رو میدیدم و روزا کم حرف و بی حوصله شده بودم. تا اینکه همسرم پیشنهاد داد، حالا که وقت کافی دارم در مورد پروسه رفتن و مقصد تحقیق کنم. خیلی چیزا هست که باید قبل از رفتنمون اطلاعاتمون رو در موردش کامل کنیم: آژانس و تهیه بلیط، چی و چطور بردن بار و وسایل اضافه، مراحل اداری فرودگاه مقصد و از همه بیشتر در مورد مقصدمون: انتخاب ایالت و شهر با توجه به هزینه زندگی و نرخ بیکاری و کار مربوط به تخصصمون و حتی آب و هوا و کارهای اداری پس از ورود به مقصد. انجام همه اینها کلی وقت می بره . من پیشنهاد میدم اگه کسی تاحالا این کارا رو نکرده از همین حالا شروع کنه. چون بعد از گرفتن ویزا، پروسه رفتن انقد وقت و فکرمون رو بخودش مشغول میکنه که به این کار نمی رسیم

صد در صد موافقم. كليرنس بهترين زمان (توفيق اجباري) براي انجام كاراي عقب افتاده ايه كه اگر كلير شديم خب جلوتر انجامشون داديم؛ اگرم به هر دليل جور نشد ضرر نكرديم. ضمناً اينا رو هم اضافه كنيد:
يادگيري يا تكميل زبان
انجام كاراي عقب مونده پزشكي (مثل دندون پزشكي، ليزيك و ...)
تكميل مدارك نداشته و اكسپاير شده (تحصيلي، پايان خدمت الكترونيك و ...)
تكميل اطلاعات جغرافيا و تاريخ امريكا (4 روز ديگه بچتون ازتون پرسيد نخوايد موضوع رو عوض كنيد Big Grin)
هماهنگي كامل با كسي كه ميخوايد اونجا روزاي اول پيشش بمونيد
كسب اطلاعات كامل در مورد نحوه استعفا از شغل و زمان تسويه و پرداخت مطالبات

دوستان چيزاي ديگه اي رو كه فكر ميكنين يادم رفته اضافه كنيد. مرسي.

در کنار همه اینها بقول عمو احسان به زبان انگلیسی هم برسیم، انتظار زیاد اذیتمون نمی کنه
2014AS1XXX / 28 Oct, Abu Dhabi / Clear after 210 Days / Dallas
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، masuodrh ، ghafari88 ، nasim ، farazz ، peymanmohajer ، soli asali ، Vahid2014 ، قصه گو
(2013-12-10 ساعت 12:30)arnish نوشته:  هر چیزی به وقتش Cool

دِ نَ دِ. نشد. اومدي نسازي. Wink
خيلي از پارامتراي آينده روي تصميمات الانمون اثر ميذاره. مثلاً دونستن آمار مقايسه اي استخدام ايالت ها توي رشته تحصيلي من باعث شد با اينكه تو يه ايالت اسپانسر خوبي داشته باشم ولي به سكونت توي يه ايالت ديگه فكر كنم و اين باعث ميشه زمان گرفتن ويزا بعد از كليرنس، آدرس مكان جديد رو بدم. يا مثلاً من وقتي براي خوندن زبان مصمم تر شدم كه فهميدم هزينه يادگيري زبان تو يه جاي درست درمون تو امريكا حدود 6000 دلار در سال براي هر نفر و به مدت 5 ساله (نگران نشيد جاهاي معمولي هم هست كه رايگانه). فكر مي كنم براي گرفتن بهترين تصميم در حال حاضر، بايد نقشه راهمون رو بدونيم.
دالاس تکزاس 2014
تشکر کنندگان: ghafari88 ، سیمین راد ، pari pariaaa ، farazz ، soli asali ، قصه گو ، zepehr
بچه ها تو تاپيك بولتن ويزا ٢٠١٤ يه پستي خوندم كه دلم نيومد نذارم اينجا ،به حال و هواي ما ميخوره .با تشكر از shahryar7021 عزيز كه اين پست رو گذاشته بودن :

نقل قول"
RE: بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها

*از گابریل گارسیا مارکز می پرسند اگه بخوای یه کتاب صد صفحه ای در مورد امید بنویسی، چی می نویسی؟ می گه 99 صفحه رو خالی می ذارم. صفحه ی آخر سطر آخر می نویسم امید آخرین چیزی است که می میرد.

بیشتر آدم ها زمانی نا امید می شوند که چیزی به موفقیتشان نمانده است.
به مید بهترینها واسه همتون دوستای گلم

Case No: 4xxx //تاریخ رویت قبولی:15/May//ت ارسال فرم: email JUN/18//کنسولگری: ANKARA// تاریخ کارنت شدن کیس:?//مقصد: Charlotte/North carolina

اتمام نقل قول"
تشکر کنندگان: ghafari88 ، nasim ، سیمین راد ، میما ، farazz ، NIKKI ، محبت ، soli asali ، Vahid2014 ، قصه گو ، hedipes ، NEURON ، Alissa
(2013-12-10 ساعت 12:51)peymanmohajer نوشته:  

خيلي از پارامتراي آينده روي تصميمات الانمون اثر ميذاره. مثلاً دونستن آمار مقايسه اي استخدام ايالت ها توي رشته تحصيلي من باعث شد با اينكه تو يه ايالت اسپانسر خوبي داشته باشم ولي به سكونت توي يه ايالت ديگه فكر كنم و اين باعث ميشه زمان گرفتن ويزا بعد از كليرنس، آدرس مكان جديد رو بدم. يا مثلاً من وقتي براي خوندن زبان مصمم تر شدم كه فهميدم هزينه يادگيري زبان تو يه جاي درست درمون تو امريكا حدود 6000 دلار در سال براي هر نفر و به مدت 5 ساله (نگران نشيد جاهاي معمولي هم هست كه رايگانه). فكر مي كنم براي گرفتن بهترين تصميم در حال حاضر، بايد نقشه راهمون رو بدونيم.

و البته آشنا بودن با امور و مراحل و حتی زبان، روند و پیشرفت کارها و در نهایت نتیجه گیری رو بهتر و بیشتر می کنه
2014AS1XXX / 28 Oct, Abu Dhabi / Clear after 210 Days / Dallas
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، masuodrh ، farazz ، peymanmohajer ، soli asali ، میما ، Vahid2014 ، قصه گو
(2013-12-08 ساعت 07:49)armin1 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 15:29)ali3875 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 13:32)alirezaghodrat نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 13:21)omid05 نوشته:  
(2013-12-07 ساعت 11:56)ghafari88 نوشته:  [quote='lida55' pid='447938' dateline='1386400930']
omid05
عضو

RE: کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
سلام بچه ها چقدر بعد از مصاحبه سايت ابوظبي كيس رو مي شناسه معمولا؟؟؟ مرسي

سلام کیس ما رو 10 روز بعد از مصاحبه شناخت در این ادرسhttp://www.abudhabiivo.net/

والا برای ما رو همون روز که از سفارت برگشتیم می شناخت ... خیلی هم شیک و مجلسی! Tongue

يعني به نظرتون باز صبر كنم يا از طريق سفارت پيگيري كنم؟
دوست عزیز کیس ما را تا دو هفته نشناخت اما بعد از دو هفته پیگیری کردیم سه روز بعد یه ایمیل از طرف سفارت اومده بود که عذرخواهی کرده بود بابت مشکل بوجود آمده و بلافاصله کیس ما رویت شد

برای آنکارا هم سایتی هست که کیس مارو بعد مصاحبه بشناسه؟ اگه هست ممنون میشم لینکشو بذارید

علی جان این سایت مال انکاراست کیس نامبرت و واردش کن و وضعیت کیست و ببین .

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...MWCuebHqOw==

خب دوست عزیز الان ما دوماهه انتظار می‌کشیم و این سایت هم شماره کیسمون رو اینولید نشون می‌ده.
۲ نفر (مهندس IT (برنده) و نقاش)/ مصاحبه ۷ اکتبر آنکارا/ آپدیت‌ها: ۱۷ و ۱۸ آوریل، ۱۵- ۲۴ و ۲۹ می، کلیر شدن ۳۰ می---پروفایل دونفره Tongue
سفرنامه‌ اول
سفرنامه دوم
تغییر PTT
تشکر کنندگان: farazz ، pari pariaaa ، soli asali ، قصه گو
(2013-12-10 ساعت 12:51)peymanmohajer نوشته:  

سلام شما آمار مقایسه ای استخدام ایالتها تو رشته تحصیلی تونو از کجا بدست آوردید؟
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: farazz ، pari pariaaa ، سیمین راد ، soli asali
(2013-12-10 ساعت 13:39)azifa نوشته:  
(2013-12-08 ساعت 07:49)armin1 نوشته:  علی جان این سایت مال انکاراست کیس نامبرت و واردش کن و وضعیت کیست و ببین .

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...MWCuebHqOw==

خب دوست عزیز الان ما دوماهه انتظار می‌کشیم و این سایت هم شماره کیسمون رو اینولید نشون می‌ده.

اگر یکی دو پست بعد از این پست رو خونده باشید بنده عرض کردم که این سایت فعلاً هیچ کیس لاتاری 2014 ای رو نمی شناسه .... فکر کنم از یکی دو ماه دیگه راه بیفته تازه ....
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، سیمین راد ، farazz ، محبت ، soli asali ، Vahid2014 ، armin1
(2013-12-10 ساعت 13:53)aaraam نوشته:  سلام شما آمار مقایسه ای استخدام ایالتها تو رشته تحصیلی تونو از کجا بدست آوردید؟

راهنماييتون مي كنم فقط ببينيد چقدر آمارشون كامل و قشنگ و كاربرديه. اين سايت يه دنيا اطلاعات رسمي و دولتي داره كه خيلي با ارزشن. من آدرس قسمت مهندسي مكانيك رو ميذارم شما تو همين صفحه رشته خودتون رو انتخاب كنيد تا نقشه ها تغيير كنه:
سايت: http://www.bls.gov/oes/current/oes172141.htm
تو اين صفحه با توجه به تخصصي كه انتخاب مي كنيد، نقشه امريكا به تفكيك ايالت با توزيع ميزان استخدام در اين رشته، نسبت تعداد متخصصين شاغل در اين رشته نسبت به كل، حقوق متوسط در اين رشته در ايالتهاي مختلف، ميزان استخدام در اين رشته به تفكيك ايالت و منطقه بصورت كانتورهاي رنگي ارائه مي شود. بازم اگر بگرديد كه هر اطلاعاتي كه فكرشو بكنيد و نكنيد در رابطه با استخدام در رشته ها مي تونيد پيدا كنيد. موفق باشيد.
دالاس تکزاس 2014
(2013-12-10 ساعت 14:32)peymanmohajer نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 13:53)aaraam نوشته:  سلام شما آمار مقایسه ای استخدام ایالتها تو رشته تحصیلی تونو از کجا بدست آوردید؟

راهنماييتون مي كنم فقط ببينيد چقدر آمارشون كامل و قشنگ و كاربرديه. اين سايت يه دنيا اطلاعات رسمي و دولتي داره كه خيلي با ارزشن. من آدرس قسمت مهندسي مكانيك رو ميذارم شما تو همين صفحه رشته خودتون رو انتخاب كنيد تا نقشه ها تغيير كنه:
سايت: http://www.bls.gov/oes/current/oes172141.htm
تو اين صفحه با توجه به تخصصي كه انتخاب مي كنيد، نقشه امريكا به تفكيك ايالت با توزيع ميزان استخدام در اين رشته، نسبت تعداد متخصصين شاغل در اين رشته نسبت به كل، حقوق متوسط در اين رشته در ايالتهاي مختلف، ميزان استخدام در اين رشته به تفكيك ايالت و منطقه بصورت كانتورهاي رنگي ارائه مي شود. بازم اگر بگرديد كه هر اطلاعاتي كه فكرشو بكنيد و نكنيد در رابطه با استخدام در رشته ها مي تونيد پيدا كنيد. موفق باشيد.

اينم براي civil engineers
http://www.bls.gov/oes/current/oes172051.htm
با رفتن احتمال بودن بیشتر میشود(ماكه نرفتيم).. ***4 ، تعداد 3 نفر ، مصاحبه اواخرمارچ و حكايت ما همچنان باقيست
دوستان عزيز ميدونم اينجا جاش نيست ولي اين مطالبو (پست قبلي و اين پست) ميذارم تا شايد كسايي كه منتظر كليرنس هستن بدونن كه بعنوان نمونه چه منابع با ارزشي براي تحقيق براي آيندشون وجود داره و تو اين فرصت طلايي (دوران طولاني انتظار كليرنس) يكم برن به سمت روشن كردن باقي مسيرشون.
اين فايل رو هم حيفم اومد نبينيد. ظاهراً توسط "علي مهاجر" عزيز تهيه شده و پره از اطلاعات مفيد درباره امريكا (به تفكيك ايالت و شهرهاي مهم). شامل:
تركيب جمعيتي (تراكم، سن، جنسبت و ...)
نژاد (حالا بگيد مهم نيست بعد فردا ميريد تو يه ايالت كه يا همه سياه پوستن يا همشون به زبون اسپانيايي صحبت مي كنن)
خانواده (بچه، ازدواج، طلاق و ...)
هزينه زندگي (خوراك، سلامت، خانه، حمل و نقل و ...)
اقتصاد (نسبت بيكاري، رشد استخدام، ماليات و ...)
سطح درآمدي خانوار، نسبت جمعيت بر اساس تخصص (مديريت، تخصصي، اداري، خدماتي، فروش، توليد، ساخت و ساز و ...)
خانه (سن، قيمت، نسبت صاحبخانه، نسبت مستأجر و ...)
كيفيت آب و هوا (آلودگي، باراني، آفتابي، برفي و ...)
نسبت جرائم
آموزش (نسبت دانش آموز به معلم، هزينه آموزش، نسبت مدارك دانشگاهي و ...)
حمل و نقل
مذهب
و ...
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?...iWUE#gid=0
دالاس تکزاس 2014
(2013-12-10 ساعت 12:22)ghafari88 نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 11:53)سیمین راد نوشته:  دوستان! این قضیه کیلیرنس و انتظار خیلی تو زندگی من تأثیر گذاشته بود ، طوری که وااااااقعاً شبا خوابش رو میدیدم و روزا کم حرف و بی حوصله شده بودم. تا اینکه همسرم پیشنهاد داد، حالا که وقت کافی دارم در مورد پروسه رفتن و مقصد تحقیق کنم. خیلی چیزا هست که..................

بهترین کار رو می کنید ....

و از همه مهم تر ........ زبان! Big Grin

دوستان در ادامه استفاده مفید از زمان و زبان ! توصیه میکنم که مجموعه نرم افزاری ROSETA STONE رو برای آموزش زبان از طریق رایانه استفاده کنید. هم زمان تون رو پر میکنه و هم زبان تون رو !
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان