کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2013-12-24 ساعت 13:33)elilucky نوشته:  دوستان سلام، من یه سوال دارم، متاسفانه مصاحبه من 3 فوریه است و احتمالاً من از اول آپریل به بعد استرالیا خواهم بود. با توجه به اینکه همسرم سربازی رفته و هر دو کار تقریباً دولتی داریم، احتمالاً کلیرنس می خوریم اما چون پاسپورتمونو داریم می بریم استرالیا، برای پیکاپ ویزا چی کار کنیم؟ پاسپورت رو نمیشه پست کرد برای کسی، این شرکتها هم که تو تهران هستن نه استرالیا
حالا از وقتی که کلیر میشیم، ما چقدر وقت داریم که مراجعه کنیم و ویزا رو بگیریم؟ و اینکه هیچ راهی نداره که من بتونم از اونجا پیکاپ کنم؟ آیا ممکنه که در عرض 2 ماه کلیر بشیم؟ به نظرتون چی کار کنم؟ اگه نمیشه اصلاً خرج نکم برم تا دبی برای مصاحبه، کلاً بی خیال بشم! :-(

بعد از کلییر شدنتون بهتره هرچه سریعتر برای پیک آاپِ ویزا به سفارت مربوطه مراجعه کنید، کلیرنس هم اکسپایر دیت داره که معمولا می‌نویسن ۲ماه فرصت دارید وگرنه به احتمال زیاد مجددا کلیرنس می‌خورید چطور که پارسال واسه یکی‌ از دوستان این اتّفاق افتاد ۷۶ روز بعد از کلییر شدنشون رفته بودن سفارت و متوجه شده بودن که کلیرنس مجدد خوردن. بعد از اینکه شما رفتید استرالیا فکر می‌کنم بتونید پاسپورتتون رو برای پیک آاپ برستید ابوظبی یه سری افراد هستن مثل ملیکا خانوم که شاید بتونن پیک آاپ ویزا رو واستون انجام بدن. به نظره من پاک کردن صورت مسئله راه حل خوبی‌ نیس برای حل مسئله SmileCool
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May
Updates : 14-15-16 May / 20 May / 11 June

هر سوالی داشتین بهم‌پیام خصوصی بدین در حد توانم راهنمایی میکنم.
تشکر کنندگان: elilucky ، soli asali ، farazz ، قصه گو ، shayesteh
(2013-12-24 ساعت 13:33)elilucky نوشته:  دوستان سلام، من یه سوال دارم، متاسفانه مصاحبه من 3 فوریه است و احتمالاً من از اول آپریل به بعد استرالیا خواهم بود. با توجه به اینکه همسرم سربازی رفته و هر دو کار تقریباً دولتی داریم، احتمالاً کلیرنس می خوریم اما چون پاسپورتمونو داریم می بریم استرالیا، برای پیکاپ ویزا چی کار کنیم؟ پاسپورت رو نمیشه پست کرد برای کسی، این شرکتها هم که تو تهران هستن نه استرالیا
حالا از وقتی که کلیر میشیم، ما چقدر وقت داریم که مراجعه کنیم و ویزا رو بگیریم؟ و اینکه هیچ راهی نداره که من بتونم از اونجا پیکاپ کنم؟ آیا ممکنه که در عرض 2 ماه کلیر بشیم؟ به نظرتون چی کار کنم؟ اگه نمیشه اصلاً خرج نکم برم تا دبی برای مصاحبه، کلاً بی خیال بشم! :-(
خوب دوست من می توانید وقتی که کلیر شدید پاس را توسط مسافر از استرالیا به فرد مورد نظرتون در تهران بفرستید و فرد مورد نظر به شرکت های پیک اپ پاسپورت بفرسته (مثلا شرکت مد نظر خانم ملیکا که امتحان خود را پس داده ) وسپس توسط مسافر استرالیا دوباره به دست شما برسونه ، به نظر من به ریسکش می ارزه تا اینکه بی خیال ویزا بشوید .( ولی دل شیر هم می خواهد )Big Grin
تشکر کنندگان: 5ina ، elilucky ، soli asali ، farazz
(2013-12-24 ساعت 12:12)pari pariaaa نوشته:  بچه هاي ايروان من ديروز به سفارت ايميل فرستادم و صبح اين جواب رو گرفتم ،شايد اگه چند نفر ايميل بزنيم و پيگيري كنيم ،يه تكوني به خودشون بدن !!!! هر چند كه تو آخرين خط ميگه بايد ٩٠ روز صبر كني و بعد ايميل بزني(من نميدونم پس اون ٦٠ روز چي بود!!! ) :

Dear inquirer,

Please be advised that the case is under administrative process and as soon as it is done you will be able to see the case number on our website. Please check the website regularly. This process is out of our hands and it may take a few months to be completed.

When your case number appears on our website http://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html, return to the Embassy with your passport and the item(s) listed on the refusal sheet any Monday through Friday 9:00 to 17:00 pm.

Please wait at least 90 days before sending an email about the case status.

به نظره من زیاد ایمیل نزنین و تماس نگیرین زیاد چون کلافه میشن :d اتفاقی که پارسال هم واسه بچه های ۲۰۱۳ای افتاد و شاکی‌ شده بودن دوستان آمریکاییمونCool
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May

تشکر کنندگان: مهدی 2014 ، NIKKI ، خسته از وطن ، godot ، farazz ، قصه گو

دوست عزیز اگر کلیر شدنتون بیش از 2 ماه طول کشید، بدونید که تا یه مدتی پروستون تاریخ انقضا داره که شما تا قبل از اون تاریخ انقضا می تونید از استرلیا برید دبی و ویزاتون رو بگیرید که به دلیل امکان اتمام سهمیه ویزای ایران بهتره که همون اوایل که کلیر شدید تشریف ببرید، خرجش یک بلیته فقط..
ضمنا دوست عزیز شما که انقد راحت از این موضوع بخاطر خرجش می خواهید بیخیال شید پس چرا اصلا ثبت نام کردید؟!! میدونید که داشتن گرین کارت آرزوی خیلی هاست.پس حالا که این شانس نصیبت شده انقدر راحت از بیخیال شدن صحبت نکن ...
اگر دوستان پیشنهاد دیگه ای دارند بفرمایند..
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
مدارک موردنیاز جهت ارسال به سفارت آنکارا
ســــــــــــــفرنامه
]هر سوالى داشتيد پيام خصوصى بدىد در خدمتم
تشکر کنندگان: خسته از وطن ، 5ina ، elilucky ، soli asali ، farazz ، mahdii
(2013-12-24 ساعت 01:54)soli asali نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 01:40)farshadm999 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 01:33)hamed1286 نوشته:  
(2013-12-23 ساعت 22:32)hamed1286 نوشته:  سلام
برای دریافت ویزا نمی تونیم خودمون نریم ! و به شرکت یا شخصی وکالت بدیم برامون دریافت کنند !؟
آنکارا Cool
(پست موقت)
من چند باری پرسیدم !؟
چرا کسی جواب این سوال منو نمیده ؟؟؟؟ SadSadSad

پیک آپ ویزا
در مورد پیک آپ ویزا از سفارت بعد از برسی‌ ۱۱۰ صفحه هنوز نتونستم به اجماع برسم! خیلی‌‌ها میگن فقط خودتون باید برید، یک سری میگن باید با وکالتنامه برید ، و یک سری دیگه میگن میتونید از سرویس‌های پیک آپ استفاده کنید و همه جور کامنتی پیدا کردم در این زمینه پس پیشنهاد می‌شه در موردش با خود سفارت تماس بگیرید گویا هر سفارت سیاست خاص خودشو دنبال می‌کنه.

ایروان و آنکارا فقط و فقط یکی از اعضای کیس باید بره.
آنکارا اگر یک نفر از اعضای کیس بره باید برای دیگر اعضای بالای 18 سالِ کیس، وکالت نامه ترجمه شده به انگلیسی یا ترکی داشته باشه
بوظبی میتونی خودت بری یا هر کس دیگه به جای شما بره برای دریافت ویزا و به وکالت نامه هم احتیاجی نیست!

با آقای راهواری تماس گرفتم در این مورد سوال پرسیدم
میگن فعلا پیکاپش در نیومده ! دربیاد خدمات ارائه میدیم ....
یکی به من بگه یعنی چی !؟ چون من پرسیدم ازشون، جوری جواب دادن انگار یه چیز واضحی رو سوال پرسیدم Big Grin توضیح ندادن
الان من گیج شدم !؟! یعنی بعد از یه تاریخی اجازه میدن که برای دریافت ویزا وکیل بگیریم !؟
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
تشکر کنندگان: 5ina ، soli asali ، farazz
دوستان شرمنده میدونم سوال تکراریه ولی جوابشو پیدا نکردم.
ممنون میشم ترجمه این متن رو دوباره بزارید
(*) You MUST bring all the missing documents that were listed on your red “221(g) Additional Information sheet” with you. Failure to do so will significantly delay your visa processing and may require you to making an additional trip to U.S. Embassy Yerevan.
و چرا ایروان هر کسی که کلیر میشه بدون استثنا همه جلوي شمارشون ستاره داره؟ ولی آنکارا به این شکل نیست
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
تشکر کنندگان: 5ina ، soli asali ، farazz
دوستانی که ابوظبی مصاحبه شدید..آیا تا حالا کسی فرم 9 سوالی براش ارسال شده؟
من نگرانم..آخه شنیده بودم موضوع پایان نامه و اینا براشون مهمه..ولی از ما نه سی وی خواستن نه فرم 9 سوالی..
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار
تشکر کنندگان: 5ina ، kiana11 ، soli asali ، farazz
(2013-12-24 ساعت 15:55)kage.omid نوشته:  دوستان شرمنده میدونم سوال تکراریه ولی جوابشو پیدا نکردم.
(*) You MUST bring all the missing documents that were listed on your red “221(g) Additional Information sheet” with you. Failure to do so will significantly delay your visa processing and may require you to making an additional trip to U.S. Embassy Yerevan.
و چرا ایروان هر کسی که کلیر میشه بدون استثنا همه جلوي شمارشون ستاره داره؟ ولی آنکارا به این شکل نیست

سلام، امیدجان تو این متن گفته شده که تمام مدارکی که در فرم اضافی‌ ۲۲۱ g قرمز رنگ لیست شده بودن رو ببری واسشون و در ادامه گفتن که اگه ۲باره کم و‌ کاستی باشه تاخیر قابل توجهی در پروسهٔ گرفتن ویزات به وجود میاد و شاید نیاز باشه که دوباره بری سفارت ایروان. این ترجمه دقیقش بود. من فکر می‌کنم بخاطر کسر مدرک کلیرنس خوردی
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May

تشکر کنندگان: kiana11 ، soli asali ، farazz
(2013-12-24 ساعت 16:01)masuodrh نوشته:  دوستانی که ابوظبی مصاحبه شدید..آیا تا حالا کسی فرم 9 سوالی براش ارسال شده؟
من نگرانم..آخه شنیده بودم موضوع پایان نامه و اینا براشون مهمه..ولی از ما نه سی وی خواستن نه فرم 9 سوالی..
تا حالا موردی در مورد فرم نه سوالی از سفارت ابوظبی گزارش نشده ، خیالت راحت باشهWink
تشکر کنندگان: 5ina ، masuodrh ، NIKKI ، soli asali ، farazz ، قصه گو ، pari pari ، SOLTANI11
(2013-12-24 ساعت 16:01)masuodrh نوشته:  دوستانی که ابوظبی مصاحبه شدید..آیا تا حالا کسی فرم 9 سوالی براش ارسال شده؟

نگران نباش مسعود جان اگه چیزی می‌بود که واسشون جای سوال می‌بود و واسشون واضح نمیبود,ازتون سی‌ وی و فرم ۹ سوالی‌ میخواستن. این نشون میده که همچی‌ راجع fبه کیس شما شفّاف هستش فقط یه پروسهٔ اداری باید بگذرونین تا کلییر شین.
امیدوارم هرچه زودتر کلییر شین SmileCool
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May

تشکر کنندگان: kiana11 ، masuodrh ، soli asali ، maryam_a ، farazz ، قصه گو ، میما ، tenese
(2013-12-24 ساعت 16:02)5ina نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 15:55)kage.omid نوشته:  دوستان شرمنده میدونم سوال تکراریه ولی جوابشو پیدا نکردم.

سلام، امیدجان تو این متن گفته شده که تمام مدارکی که در فرم اضافی‌ ۲۲۱ g قرمز رنگ لیست شده بودن رو ببری واسشون و در ادامه گفتن که اگه ۲باره کم و‌ کاستی باشه تاخیر قابل توجهی در پروسهٔ گرفتن ویزات به وجود میاد و شاید نیاز باشه که دوباره بری سفارت ایروان. این ترجمه دقیقش بود. من فکر می‌کنم بخاطر کسر مدرک کلیرنس خوردی
نه کسر مدرک نداشتم افیسر. گفت تمام مدارک شما کامله فقط یه سری مراحل ادار ی که باید بگذره. من واسم سوال شده بود چرا هر چی کیس از ایروان کلیر میشه جلو شمارش ستاره داره حالا چه لاتاری چه ویزاهای دیگه.
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

تشکر کنندگان: امین 13 ، soli asali ، farazz ، قصه گو ، 5ina
(2013-12-24 ساعت 16:33)kage.omid نوشته:  

نه کسر مدرک نداشتم افیسر. گفت تمام مدارک شما کامله فقط یه سری مراحل ادار ی که باید بگذره. من واسم سوال شده بود چرا هر چی کیس از ایروان کلیر میشه جلو شمارش ستاره داره حالا چه لاتاری چه ویزاهای دیگه.
یعنی دوستانی هم که یکضرب گرفتن جلوی ویزاشون ستاره هست؟
سفارت ایروان
شماره کیس:7XXX
وضعیت: برگه ابی-کلیرنس
تشکر کنندگان: امین 13 ، soli asali ، farazz ، 5ina
(2013-12-24 ساعت 14:00)5ina نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 12:12)pari pariaaa نوشته:  بچه هاي ايروان من ديروز به سفارت ايميل فرستادم و صبح اين جواب رو گرفتم ،شايد اگه چند نفر ايميل بزنيم و پيگيري كنيم ،يه تكوني به خودشون بدن !!!! هر چند كه تو آخرين خط ميگه بايد ٩٠ روز صبر كني و بعد ايميل بزني(من نميدونم پس اون ٦٠ روز چي بود!!! ) :
......

به نظره من زیاد ایمیل نزنین و تماس نگیرین زیاد چون کلافه میشن :d اتفاقی که پارسال هم واسه بچه های ۲۰۱۳ای افتاد و شاکی‌ شده بودن دوستان آمریکاییمونCool

ببينيد،اگه هر هفته در حال كلير باشند و ما ايميل بزنيم ،حق دارن كلافه بشن ولي وقتي از اول اكتبر تا الان فقط ١ كيس ايراني رو ميان كلير ميكنن اين يعني بايد پيگير بشيم تا ببينيم دارن چيكار ميكنن و ما تا كي بايد بلاتكليف باشيم !
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
(2013-12-24 ساعت 17:18)arash12 نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 16:33)kage.omid نوشته:  

یعنی دوستانی هم که یکضرب گرفتن جلوی ویزاشون ستاره هست؟
نه دوست عزيز منظور من سایت ایروان بود و کسانی که کلیر میشن

تشکر کنندگان: pari pariaaa ، 5ina ، soli asali ، farazz
(2013-12-24 ساعت 17:19)pari pariaaa نوشته:  
(2013-12-24 ساعت 14:00)5ina نوشته:  
......

ببينيد،اگه هر هفته در حال كلير باشند و ما ايميل بزنيم ،حق دارن كلافه بشن ولي وقتي از اول اكتبر تا الان فقط ١ كيس ايراني رو ميان كلير ميكنن اين يعني بايد پيگير بشيم تا ببينيم دارن چيكار ميكنن و ما تا كي بايد بلاتكليف باشيم !
منم موافقم
دوستانی که مدت انتظارشون بالای 60 روزه باید پیگیر بشن ، مطمئنا جواب نامه ها و تماسها اینه که باید منتظر بمونیم ولی اینکار قطعا روند کارشون رو سرعت میبخشه
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، 5ina ، kage.omid ، soli asali ، farazz ، قصه گو ، EKAM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان