کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2013-11-09 ساعت 11:22)victory7 نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 10:48)tabatabaie نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 10:19)victory7 نوشته:  [font=Impact]کسی رو هنوز ceac نمیشناسه دوستان ؟[/font]
من آنکارا مصاحبه داشتم به تاریخ 10 اکتبر، هنوز نمیشناسه کیس نامبرم را.

برای ما هم یک ماهی میشه از مصاحبه گذشته ولی هنوز نمیشناسه ..شاید امسال روال کاری فرق کرده Smile میخوان یه دفعه کلیر بکنن و....خلاص .

سلام دوستان
برای ایروان هم باید ceas پر کنیم؟
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa
(2014-01-07 ساعت 20:12)shohreh63 نوشته:  
(2014-01-07 ساعت 05:36)hamed1286 نوشته:  
(2014-01-06 ساعت 15:32)masuodrh نوشته:  من هم با شما موافقم..و آماری که دوستانمون زحمت کشیدین و گذاشتین نشون میده که تقریبا نزدیک 50% کیس ها ویزاشون آماده شده یا گرفتند..حالا اون سهمیه حداکثر 3500 تایی ایران و نزدیک 6000 برنده رو هم در نظر بگیرید..یعنی 3500 ویزا برای حداقل 12000 متقاضی..حالا درصدی هم اصلا اقدام نکنند..بازم میشه تقریباً همون 50% که موفق به دریافت ویزا بشن
نمیخوام منفی نگر باشم..ولی زیادی هم خوشبینی کار دستمون میده

بنظرم منفی گری شما داره هم کار دست خودت میده هم روحیه دوستانمونBig Grin
دوست عزیز تموم کیس های آسیا که به این سفارت ها مراجعه می کنند و ویزا میگیرند ایرانی نیستن که شما همه رو از سهمیه ایران کم می کنی .... دبی خودش سهمیه داره ... ایروان هم خودش سهمیه داره ... خیلی ها از سوریه مراجعه میکنند
درضمن من و شمایی که شماره کیسمون سه رقمیه اینجوری بگیم دوستانی که کیس 6 هزار و 7 هزار دارن باید هیات سینه زنی راه بندازن CoolWink
منم از انتظار خسته شدم ولی بیاید با اعداد و ارقام زیاد بازی نکنیم ....
اینکه بشینیم آیه یاس بخونیم چیزی درست نمیشه فقط باعث میشه این زمان دیرتر و سختر بگذره ... حداقل کاری که میتونیم انجام بدیم اینه که روحیمونو حفظ کنیم
بیاید بپذیریم برنده شدن لاتاری یه اتفاق خوب توی زندگیمون بوده و هست، پس لذتش رو ببریم و خودمون رو درگیر چیزایی نکنیم که دیگه از اختیار ما خارجٍ Sad
همونطور که از دستمون میومد لاتری ثبت نام کردیم و کیسمون بدون اختیار ما برنده شد اینم همونطور ..... Wink مدارک هرچی می خواستن ارایه دادیم و به موقع وبدون مشکل، مدیکال و مصاحبمون با موفقیت انجام شد. الان تا گرین کارت قدم نهایی مونده که اونا باید بردارن و تمام Smile

ببخشید اگه طولانی شد Rolleyes
مرسی دوست عزیز
از نحوه نگارشتون خوشم اومد Smileاصل قضیه همینه که شما به زیبایی گفتین

دوستان من امضامو بلد نیستم چطوری درست کنم.فقط میخواستم بگم این امار شما زیاد نمیتونه درست باشه چون خیلیا
یکضرب گرفتن و اصلا نمیدونن مهاجرسرا کجاست که اعلام کنن.نمونشو من ۱ ماه پیش دیدم از ایروان ازش پرسیدم ceas لازمه گفت چی هست اصلا.امیدوارم انشالا همتون بگیرید ویزا.و همینطور پدر و مادر من که هفته دیگه مصاحبه دارن.اگر اینقدر حساب کتاب کنید استرس زودتر از پا درتون میاره.توکل به خدا ایشالا همه ایرانیا بگیرن ویزا.
بچه ها امشب داشتم نگاه مى کردم دىدم بولتن وىزا پارسال اىن موقع تا 4300 بوده و الان 3700 هست ىعنى کارشون کلا کندتر هست امسال. به نظرم هنوز واسه نا امىدى زوده مگه نه؟؟
CN:21## - ABUDHABI - INTERVIEW.NOV 18 - 2
APPLICANTS - FIRST UPDATE : NOV 19 SECOND : FEB 10
Third: May 27 Forth: May 29 ( the end of administrative processing) Fifth : June 3
(2014-01-07 ساعت 23:08)sargol2001@yahoo.com نوشته:  بچه ها امشب داشتم نگاه مى کردم دىدم بولتن وىزا پارسال اىن موقع تا 4300 بوده و الان 3700 هست ىعنى کارشون کلا کندتر هست امسال. به نظرم هنوز واسه نا امىدى زوده مگه نه؟؟
آره منم کاملا با این حرف شما در خصوص کند بودن روند انجام کارها موافقم.
شماره کیس: حدود 2500/سفارت:ایروان/افراد کیس:2 نفر/تاريخ رويت قبولي:1 may/تاريخ فرستادن فرم ها:20 june/تاريخ مصاحبه: 27 nov/ وضعیت:بلاخره كلير شديم بعد 183 روز.دريافت ويزا:10 june. "استفاده از اين آيدي به صورت مشترك"
Big Grinlموفقيت از آن كسي است كه حتي با سنگ هايي كه به سويش پرتاب شده، پايه هاي محكمي بسازد Big Grin
تشکر کنندگان: 5ina ، pari pari ، mohamad92 ، soli asali ، 2014winner ، hamidrezapir1 ، قصه گو
دوستان منفی‌ گرای عزیزم خدمتتون عرض کنم که منظور از ۳۵۰۰ ویزا اینه : به ۳۵۰۰ کیس ویزا میرسه نه صرفاً به ۳۵۰۰ نفر ! حالا یه کیسی ۴ نفرست یه کیس ۱ نفر و ... !

(2014-01-07 ساعت 23:08)sargol2001@yahoo.com نوشته:  بچه ها امشب داشتم نگاه مى کردم دىدم بولتن وىزا پارسال اىن موقع تا 4300 بوده و الان 3700 هست ىعنى کارشون کلا کندتر هست امسال. به نظرم هنوز واسه نا امىدى زوده مگه نه؟؟

تازه بعد از چن روز دیگه موتورشونو روشن میکننو فرتی کلییر اعلام می‌کنن نگران نباشین Cool
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May
Updates : 14-15-16 May / 20 May / 11 June

هر سوالی داشتین بهم‌پیام خصوصی بدین در حد توانم راهنمایی میکنم.
تشکر کنندگان: soli asali ، hamed1286 ، 2014winner ، hamidrezapir1 ، قصه گو ، godot ، hedipes ، amin arefi
(2014-01-07 ساعت 23:13)5ina نوشته:  دوستان منفی‌ گرای عزیزم خدمتتون عرض کنم که منظور از ۳۵۰۰ ویزا اینه : به ۳۵۰۰ کیس ویزا میرسه نه صرفاً به ۳۵۰۰ نفر ! حالا یه کیسی ۴ نفرست یه کیس ۱ نفر و ... !

دوستای خوبم ...من اصلا قصد این رو نداشتم که فضا رو منفی کنم..اینجا واقعا ما به امید و انرژی نیاز داریم
ولی آیا این درسته که این کارو با اطلاعات نادرست انجام بدیم؟
بارها و بارها و بارها بحث سهمیه 3500 تایی مطرح شده من دیگه نمیخوام تکرار مکررات باشه...
اگر لازم هست رفرنس بذاریم که دیگه شبهه ای وجود نداشته باشه
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار
(2014-01-07 ساعت 23:29)masuodrh نوشته:  
(2014-01-07 ساعت 23:13)5ina نوشته:  دوستان منفی‌ گرای عزیزم خدمتتون عرض کنم که منظور از ۳۵۰۰ ویزا اینه : به ۳۵۰۰ کیس ویزا میرسه نه صرفاً به ۳۵۰۰ نفر ! حالا یه کیسی ۴ نفرست یه کیس ۱ نفر و ... !

دوستای خوبم ...من اصلا قصد این رو نداشتم که فضا رو منفی کنم..اینجا واقعا ما به امید و انرژی نیاز داریم
ولی آیا این درسته که این کارو با اطلاعات نادرست انجام بدیم؟
بارها و بارها و بارها بحث سهمیه 3500 تایی مطرح شده من دیگه نمیخوام تکرار مکررات باشه...
اگر لازم هست رفرنس بذاریم که دیگه شبهه ای وجود نداشته باشه

بیخیال Cool
حالا یا میدن یا نمیدن
ولی حق با masuodrh تعداد ویزاها ملاکه ، ربطی به کیس نداره
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
(2014-01-07 ساعت 21:42)asemankh نوشته:  سلام دوستان
برای ایروان هم باید ceas پر کنیم؟
سلام،خير.
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
تشکر کنندگان: soli asali ، قصه گو
ღღღ با آرزوی پایان انتظار هرچه زودتر برای « masoudrh » عزیز ღღღ
چه حالی داد...مرسی..
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان منتظر و مضطرب.

این 1 اصل مهم تو کائنات رو در نظر بگیرید:
اگر تو تقدیر شما راه جدیدی بخواد براتون باز بشه تحت هر شرایطی عملی میشه.

همه ما میدونیم که انتخاب و برنده شدنمون تو لاتاری کاملا خارج از روال عادی زندگیمون بوده.پس 1 خبری هست که از بین این همه افرادشرکت کننده ما جز برندگان هستیم.

پس از این به بعد کلا خودتونو بسپرید به خدا و این شعار را ملکه ذهن خودتون قرار بدید: ((((خدایا مرا آن ده که آن به))))

امیدوارم هرچه خیر و صلاحتون باشه براتون بوجود بیاید.

یک نکته را هم فراموش نکنید.هر چه برای بدست آوردن یک هدف با ذهنیت منفی یا ناامید تلاش کنید نتیجه عکس میگیرید چون این ذهن شماست که
داره روی هدفتون کار میکنه نه روحتون.

1.تو آفریقا وقتی میخوان برای بارش بارون دعا کنند اونهائی که با روحشون میخوان دعا بخونند با خودشون چتر میبرن.

2.تا حالا شده تو یک دشت بزرگ بخوای 1 پروانه بگیری هر چه میخوای بگیریش از دستت فرار میکنه و خیلی سخته بتونی بگیریش.اما کافیه که از گرفتنش منصرف بشی و دیگه بهش فکر نکنی.اونوقت میبینی همون پروانه میاد و دورت شروع به پرواز میکنه.

3.خدایی چند نفر از شما قبل از اعلام نتایج لاتاری تمام فکر و ذهنتون برنده شدن بود؟من میگم تقریبا صفر درصد (همه شما ناخودآگاه خودتونو سپرده بودید به خدا)

4.تمامی شما عزیزان مصاحبه رفتید.یک کم مراحل کارهائی که انجام دادید مرور کنید.حتما متوجه میشید 1 جاهائی به صورت غیر منتظره و ازطریق ندای درونتون بهتون کمک شده
مثلا یکی از دوستان نوشته بود که تو دبی صبح برای رفتن به سفارت ماشین گیرش نیومده و کلی ناراحت و پریشان حال بوده ناگهان یادش میوفته و با تماس با یک شخص دیگه میتونه خودشو برسونه سفارن
چرا اون موقع اون شماره تلفنو داشته.چون خدا براش مقدر کرده که اون روز حتما و تحت هر شرایطی باید میرفته مصاحبه.

دوستان خوبم اصلا یک مدت بی خیال این پروانه لاتاری بشید تا ببینید چه اتفاقی میوفته.اگه خودش نیومد سراغتون.

هر اتفاقی که بیوفته مطمئنا خیر و صلاح شماست.

امیدوارم خیر و صلاح همه دوستان کسب تجربه جدید در کشور جدید باشه.

سرافراز باشید.مثل سرو
در این مرداب دنیا نیلوفر باش!
خدا رو دوست دارم.

با صحبت هاي دوست گرانقدرمون ،me_u كاملا موافقم .تشكر ويژه اي هم دارم ازشون كه با متن زيباشون يه جورايي حس آرامش و اميدواري القا كردن بهمون.گاهي وقتا با اينكه خودمون به خيلي چيزا اشراف داريم اما وقتي فراموش ميكنيم يه چيزايي رو ،لازمه كه حتي در مورد كوچكترين مسائل يه نفر بهمون تلنگر بزنه .
اميدوارم me_u عزيز حضور موثرشون رو بيشتر كنن تو تاپيك ها تا از حرف هاي دلنشينشون هم بيشتر بهره ببريم .
در هر حال دوستاي گلم منم امشب داشتم تو يه وبلاگي متني رو ميخوندم در مورد صبر و طاقت داشتن و راههاي پرورش اين اخلاق؛بد نيست شما هم ٥ دقيقه وقت ارزشمندتون رو بذاريد و اين متن رو بخونيد اگه دوست داشتين .ارادتمند
لينك : http://moallemefarzandam.persianblog.ir/page/8
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
(2014-01-07 ساعت 23:13)melina132 نوشته:  

باید در نظر داشته باشیم دولت امریکا امسال تعطیل شده بود و همین عامل کندی امساله.
۲ نفر (مهندس IT (برنده) و نقاش)/ مصاحبه ۷ اکتبر آنکارا/ آپدیت‌ها: ۱۷ و ۱۸ آوریل، ۱۵- ۲۴ و ۲۹ می، کلیر شدن ۳۰ می---پروفایل دونفره Tongue
سفرنامه‌ اول
سفرنامه دوم
تغییر PTT
تشکر کنندگان: مهدی 2014 ، میما ، pari pari ، قصه گو ، soli asali
دوستان عزیزم
من در مورد تعداد کیس هایی که بعنوان برنده توسط کنتاکی کانسلر اعلام میشه و کسایی که برای مصاحبه و ویزا گرفتن اقدام میکنند یه بررسی آماری کردم و به نکات امیدوار کننده ای رسیده ام که میخام شما رو هم در جریانش بگذارم شاید یکمی براتون آرامش بخش باشه
طبق آماری که کنتاکی اعلام کرده حدود ۲۳۰۰۰ نفر از آسیا بعنوان برنده اعلام شدن که حدود ۶۰۰۰ نفر از ایران هستند
طبق گفته خودشون حد اکثر ۷ در صد از ۵۵ هزار نفر میتونن از ایران باشن که میشه ۳۸۵۰ ویزا
آماری که من از اعلام شده هایی که ویزا گرفتن دارم اینه که هر کیس نامبری که ویزا هاش آماده شده باشه بطور میانگین شامل ۲.۲ نفر بوده یعنی ۲.۲ نفر به ازاء هر کیس نامبر
طبق این آمار حد اکثر و حدودا بایستی ۱۷۵۰ کیس از ایران شامل کسایی باشن که ویزا براشون صادر میشه
یه اماار دیگه هم دارم که تو شماره کیس های پایین تقریبا از هر ۱۰ شماره کیس یکنفر مربوط به ایران میشه مثلا بین شماره ۱ تا ۱۰۰۰ حدود ۱۰۰ کیس ایرانی هست البته نمیدونم چرا بیشتر کیس نامبر های ایرانی زیر ۶۰۰۰ در حالیکه قائدتا باید پراکنش یکنواختی داشته باشه این رو نتونستم بفهمم اگه کسی هست که میدونه چرا لطفا به ما هم بگه ... در مورد شماره کیس های بالا این تعداد خیلی کمتره شاید از هر ۷۰ تا یکی ایرانی باشه
با این حساب کسایی که کیس نامبرشون تا ۱۷۵۰۰ هم باشه باز هم باید کاملا امیدوار باشن به اینکه براشون مشکلی از نظر کمیود ویزا پیش نمیاد البته همونطور که گفتم پراکندگی در کیس نامبر ها یکنواخت نیست و نمودار بیشته به سمت عدد های پایین متمایل هست (بقول آماری ها میگن چوله به چب) با در نظر گرفتن این موضوع کسایی هم که کیسشون خیلی بیشتر از ۱۷۵۰۰ هست هم باید امیدوار باشن تازه کسایی هم هستن که ریجکت میشن یا بخاطر مسایل مالی دنبال کار هاشون نمیرن (یه سفر انکارا واسه من وهمسرم حدود کلی آب خورد خدا خرج دومیش رو به خیر کنه و حالا هزینه رفتن به آمریکا و جاگیر پاگیر شدن بجای خودش) البته امیدوارم که همه مون کلیر بشیم ولی آمار غیر کلیر ها هم کم میشه از این امار
اینطوری که من برداشت کرده ام برای قرعه کشی لاتاری فکر کنم اولش بطور کاملا تصادفی از بین همه شرکت کننده های دنیا یه تعداد برگزیده میشن که عدد موجود در شماره کیس مربوط به همینه و بعدا دسته بندی میشن که مثلا مربوط به آسیا هستن یا اروپا یا جای دیگه که حروف AS یا EU یا چیز های دیگه که تو کیس نامبر هست مربوط به این قسمت میشه . بخاطر همینه که مثلا بعضی از بچه ها شماره کیس ۵۰ هزار یا بیشتر دارند و به این ترتیب اگه این فرضیه ما درست باشه شماره کیس های که با AS شروع میشن بصورت سریال نیستن و بینشون کلی جای خالی هست که مربوط میشه به قاره های دیگه و البته برای ما ایرانی ها این جای خالی خیلی بیشتره چون خیلی از این شماره ها مربوط به کشورهای دیگه آسیا مثل فیلیپین و مالزی یا جا های دیگه میشن
مشکل کم امدن ویزا که پارسال برای بعضی از بچه ها پیش اومده بوده شاید هم بخاطر تعداد ویزا های ایرانی ها نبوده (۳۸۵۰ ویزا) بلکه بخاطر به حد نساب رسیدن ۵۵۰۰۰ ویزای لاتاری بوده این موضوع یکمی نگران کننده هست چون متاسفانه ما ایرانی ها بیشتر کلیر میخوریم و پروسه کاریمون بیشتر طول میکشه ولی خیلی کشور های دیگه دارن از سهمیه ۵۵۰۰۰ نفری استفاده میکنن و از ما جلو تر هستن
در مجموع باید بگم که نگرانی خیلی از بچه ها بخصوص اونایی که کیس نامبر بالا دارن بی مورد هست و اگه کسی کارش خوب پیش بره و مشکلی از نظر کلیر شدن یا مدارک نداشته باشه خیلی مهم نیست که شماره کیس بالا داشته باشه یا پایین و با توجه به تجربه بچه های سالهای قبل که میگن سرعت کار سفارت در ماههای اول خیلی کند تر هستش یه جورایی کیس نامبر بالایی ها کمتر استرس میکشن تا کیس پایینی ها
یه موضوع دیگه هم باید در نظر داشته باشین که امید وار تر بشیم اینه که ما ایرانی ها به نسبت خیلی کشور های دیگه خیلی از نظر امکانات کامپیوتر و اینترنت و هوش خوب هستیم و وجود همین سایت خیلی خوب مهاچر سرا خیلی کمک بزرگیه به همه ما که بتونیم کار هامون رو دقیق و درست انجام بدیم و به مشکل کمتری بخوریم ولی خیلی کشور ها هستن که این امکانات رو ندارن و بسیار مشکل بتونن کار هاشون رو بدون مساله به نتیجه برسونن به همین خاطر ما ایرانی ها شانسمون از اون ها تو گرفتن ویزا بیشتره
سرتون رو درد آوردم ببخشید
حتما در مورد منبع آمار من سوال می کنید جوابتون اینه که من این آمار تقریبی رو از CEAS و سایت خود دی وی لاتاری در آوردم که اطلاعات اون معتبر هست
ممنونم
2014AS12xx -آنکارا - مشاهده قبولی June 4- ارسال مدارک June 23 - تاریخ مصاحبه هفته سوم دسامبر - نفرات کیس:2
(2014-01-08 ساعت 13:29)azifa نوشته:  
(2014-01-07 ساعت 23:13)melina132 نوشته:  

باید در نظر داشته باشیم دولت آمریکا امسال تعطیل شده بود و همین عامل کندی امساله.
دوستای خوبم این نکته راهم در نظر بگیرید فشردگی کیسهای آسیا هم بنا به اعلام kcc تا کیس فکر می کنم 3400 بسیار زیاد بوده و انشااله ازاین شماره به بعد میزان فشردگی کمتر و رسیدگی ها سرعت بیشتری خواهد گرفت .Wink
شماره کیس:2014AS000061xx / برنده: خودم/تاریخ روئت قبولی در سایت:2می/ تعداد افراد کیس :2 نفر / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:08jun/ ارسال از طریق : ایمیل با کمک دوستان خوب مهاجر سراSmile کارنت: آپریل نامه دوم:شب چهارشنبه سوری
مصاحبه :14 میBig Grin /وضعیت کلیرنس /آپدیت های خودم و همسر:14 ,15 و16 ،20 مي، 11 ژوئن ،14 آگوست
تشکر کنندگان: میما ، pari pariaaa ، mrpahlevani ، قصه گو ، soli asali ، mohamad92
(2014-01-08 ساعت 14:44)poopak16 نوشته:  دوستان عزیزم
من در مورد تعداد کیس هایی که بعنوان برنده توسط کنتاکی کانسلر اعلام میشه و کسایی که برای مصاحبه و ویزا گرفتن اقدام میکنند یه بررسی آماری کردم و به نکات امیدوار کننده ای رسیده ام که میخام شما رو هم در جریانش بگذارم شاید یکمی براتون آرامش بخش .....
البته نمیدونم چرا بیشتر کیس نامبر های ایرانی زیر ۶۰۰۰ در حالیکه قائدتا باید پراکنش یکنواختی داشته باشه این رو نتونستم بفهمم اگه کسی هست که میدونه چرا لطفا به ما هم بگه ...
در مورد شماره کیس های بالا این تعداد خیلی کمتره شاید از هر ۷۰ تا یکی ایرانی باشه...
شاید یکی از دلایل این باشه که بررسی پرونده های ایران به دلیل وضعیت ارتباط و نداشتن سفارت خونه بیشتر از سایر کشورها زمان می بره و پراکندگی کیس های ایرانی در شماره های پایین تر فرصت بیشتری رو برای بررسی میده. Big Grin
CN:2014AS19XX/1Person/Interview:Abu Dhabi-24 Nov[/Currnet Status:Ready/Updates: 27 Nov 2013;16 Jan, 10 Feb, 28 Nov, 29 Nov 2014
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، aaraam ، taleghani ، قصه گو ، soli asali

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان