کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2014-09-07 ساعت 11:54)رامین اهوازی نوشته:  امیدوارم این رفتنهای بدون هماهنگی دم در سفارت، موجب تصمیم‌گیری های خشمگینانه آمریکایی ها نشه. همیشه قوانین جهت جلوگیری از بی نظمیها و هرج و مرج ایجاد میشه، ومن امیدوارم این اقدامات و حرکات دوستانمون به اعمال قوانین سفت و سخت نیانجامه. که اون موقع دیگه به این حرکات ریسک پذیری، زرنگی و پول خرج کردن نمیگن، چیز دیگه ای میگن....

دوست عزیز ممنون که این نکته رو متذکر شدین
به نظر من باید همه عاقل باشیم و یه کم به رفتارهامون توجه کنیم...
این رفتارها می تونه عواقب ناخوشایندی داشته باشه
Sad
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: zzarin ، رامین اهوازی ، rezahoorjandi ، nedaba ، sonyz2
(2014-09-07 ساعت 12:49)arashmanteghi نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 11:39)EmJay نوشته:  دوستان
این نامه سفارت ایروان رو برای سیمون فرستادن، هر چند اون هم یکی از ما، ولی [/align]نظرش به شرح ذیله
لطفاً تفسیر فرمایید.

- This is the same message that has been displayed for over a month now. If you read it properly it is pointing out the the limits being reached in all 6 regions is based on the amount of interviews scheduled in August and September - so visas will be granted for a while yet. So - this isn't the end of your story at all - cut that negative thought out of your mind. You still have a chance....

- What about the first paragraph ? The rest is just a template that they have been repeating since the beginning of the September I agree.

- That paragraph specifically [align=left]refers to pending cases (AP). So this letter is telling someone on AP that they will not get a visa - effectively that their AP will not be processed further. That has nothing to do with your AoS case. Whilst I don't 100% accept the argument that AoS will have their visas pre-allocated (as happens in CP cases) I do think that there will be some "flex" (confusion is a more accurate term) between the DoS pool used for AoS cases and the country/region preallocations used at the embassies. So - I could even imagine an Iranian AoS case being approved after the embassies have stopped handing out visas.
منظورش از AoS case چیه؟ یعنی بعد از اینکه سفارت بی‌خیال ما شد، ما بازم میتونیم امید داشته باشیم؟ پاراگراف آخرش رو خوب متوجه نشدم.
تو سایت Travel.state.gov که منظورش از Affidavit of Support: AOS هستش
لینک : http://travel.state.gov/content/visas/en...pport.html
کیس نامبر 2014AS6XXX / اعضای کیس 1 نفر/ سفارت : ایروان/مصاحبه : هفته آخر می /برگه آبی /به روز رسانی ها: 23 می ، 28 می،16 جولای به زور ای میل، 13 و 14 آگوست (احتمالا آپ واقعی) ، 2 سپتامبر /
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، nedaba
(2014-09-07 ساعت 12:33)zzarin نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 12:28)MOHAMMADKHANI نوشته:  دوستان خوبم آقا معلم ، علی مؤمن ،mjarim و... کسانی که الان در خاطرم نیست خدا پشت و پناهتون مارم بی خبر نذارید ...Big Grin
یه نکته رو بهشون بگید که اگر قرار بود ویزا به این زودی تموم بشه چرا تا همین روزای آخری باز هم ترتیب مصاحبه می دادند بهتر نبود که اول به وضعیت کلیرنسی ها رسیدگی می کردند که هم هزینه پرداخت کرده بودند هم خیلی چشم انتظاری کشیده بودند؟
البته می دونم که الان دوستان کیس بالایی از حرف های من ناراحت می شن ولی بخدا حالا که داره تنهایی رفتنم واقعی می شه تازه می فهمم که چقدر سخته که دوری عزیزانم بخصوص حاجی رو تحمل کنم .
خدایا کمک کن که دوستانم با خبرهای خوب از سفارت برگردند.
دوست خوبم امیدوارم همسرهای شما هم ویزا بگیرن ولی بی انصافی نکنید شما یکیتون ویزا گرفته و برای اون یکی میتونه اقدام کنه ما چی که 4 ماهه منتظریم هیچ
حاج خانوم ویزا تموم نشده مطمئن باشید به همسر من و شما و هر کسی که امیدوارباشه میرسه ما 6 ماه منتظریم این 20 روز هم روش من هم اگر تنها برم غصه میخورم
كيس نامبر : 2014ASxxx5xxx ------- تعداد افراد: 4نفر ---- مصاحبه : آنكارا->ابوظبي ---- تاريخ : 12 می--- برگه ابی -
8jul-7jul-7jun-19may-14may
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 07:37)hamid.eng نوشته:  دوستان
سلام ما امروز راهی ابوظبی هستیم
بچه های لاتاری اینجا خیلی زیادن
گرچه امیدمون زیاد نیست ولی راه برگشتی نیست و باید تا آخرش رفت
عصری برمیگردم با اخبار ابوظبی....
سلام ازتون خواهش میکنم امروز عصر که اومدید کامل اینجا بگید اونجا چه خبر بود؟؟
73$$(خودم)،سفارت:ابوظبی، 2 نفر، مصاحبه:Jun 1th، کلیرنس:؟؟، آپ1: June 11th خودم ،همسرمjun 9th آپ2: Agu 8th خودم ،آپ3: هر دو نفر ویزا؟؟ مقصد: اوهایو
تشکر کنندگان: nedaba
(2014-09-07 ساعت 13:03)milad.m1986 نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 12:49)arashmanteghi نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 11:39)EmJay نوشته:  دوستان
این نامه سفارت ایروان رو برای سیمون فرستادن، هر چند اون هم یکی از ما، ولی [/align]نظرش به شرح ذیله
لطفاً تفسیر فرمایید.

- This is the same message that has been displayed for over a month now. If you read it properly it is pointing out the the limits being reached in all 6 regions is based on the amount of interviews scheduled in August and September - so visas will be granted for a while yet. So - this isn't the end of your story at all - cut that negative thought out of your mind. You still have a chance....

- What about the first paragraph ? The rest is just a template that they have been repeating since the beginning of the September I agree.

- That paragraph specifically [align=left]refers to pending cases (AP). So this letter is telling someone on AP that they will not get a visa - effectively that their AP will not be processed further. That has nothing to do with your AoS case. Whilst I don't 100% accept the argument that AoS will have their visas pre-allocated (as happens in CP cases) I do think that there will be some "flex" (confusion is a more accurate term) between the DoS pool used for AoS cases and the country/region preallocations used at the embassies. So - I could even imagine an Iranian AoS case being approved after the embassies have stopped handing out visas.
منظورش از AoS case چیه؟ یعنی بعد از اینکه سفارت بی‌خیال ما شد، ما بازم میتونیم امید داشته باشیم؟ پاراگراف آخرش رو خوب متوجه نشدم.
تو سایت Travel.state.gov که منظورش از Affidavit of Support: AOS هستش
لینک : http://travel.state.gov/content/visas/en...pport.html

AOS: Adjustment Of Status
منظور همون 5000 ویزای اضافه بر 50000 ویزای لاتاری است. برای کسانی که در خاک آمریکا هستند. اصلا با پروسه DV متفاوته و فقط همزمان برگزار میشه.
اطلاعات بیشتر:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?..._web#gid=5
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: milad.m1986 ، rezahoorjandi ، arenfard ، SabSor ، EmJay ، maryam_ros ، lida55 ، nedaba ، mehrzad2013 ، babak12 ، ah1004
سلام دوستان
برای همتون ارزوی ارامش و شادی می کنم
من قبلا این موضوع رو گفتم باز هم میگم
پیشنهاد من تنظیم یک نامه با امضای شماره کیس هامون هست تا به این وضع خاتمه بدن تا سال های بعد دوستای دیگه ای به این مشکل دچار نشن
چون هزینه و وقت و انرژی فوق العاده ای از آدم میگیره
یکی پا پیش بزاره و یه حرکت انقلابی کنه
جا مانده بعد از کلیر
کیس نامبر:2014as2###
تاریخ مصاحبه:21december (برگه آبی)
تاریخ رویت کیس در بولتن:5june
تاریخ مراجعه به سفارت:15july
آپدیت ها: 30می،15جولای،30می!!!،7آگوست
ISSUED
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، rezasadeghi ، avayebahar ، nedaba
دوستان عزیز،اگه تا فردا همه چی روبراه بود که خدا رو شکر،اگه خدای نکرده نبود، بی خیال فدای سر هممون ،من همین جا همتون رو آخر هفته به شمال دعوت میکنم و کلی خوش میگذرونیم و همه چی رو فراموش میکنیم...دی
تشکر کنندگان: avayebahar ، rbrb-2015 ، HERMES7 ، maryam_ros ، نیلان ، Touraj2014 ، nedaba
(2014-09-07 ساعت 13:39)farzadsj2 نوشته:  سلام دوستان
برای همتون ارزوی ارامش و شادی می کنم
من قبلا این موضوع رو گفتم باز هم میگم
پیشنهاد من تنظیم یک نامه با امضای شماره کیس هامون هست تا به این وضع خاتمه بدن تا سال های بعد دوستای دیگه ای به این مشکل دچار نشن
چون هزینه و وقت و انرژی فوق العاده ای از آدم میگیره
یکی پا پیش بزاره و یه حرکت انقلابی کنه

یکبار یکی انقلاب کرد حالا حالا باید تاوانشو بدیم...بیخیال بابا نشدم که نشد...بهتره مثل یک انسان متمدن با این مسله اتمام ویزا برخورد کنیم و بپذیریم...پارسال 3700 تا ویزا دادن بعدش بازم اونهمه شلوغ بازی دراوردن بچه هایی که بهشون نرسید...نتیجش چی شد؟ امسال کردنش 2200 تا !!!
2014AS47** ,Interview April 06, ABD,AP,Update April 8,9,15 May5 July 8 Aug 18,19
تشکر کنندگان: zzarin ، abbas09 ، rbrb-2015 ، نیلان ، nedaba ، georgia1 ، SomeOneX ، morteza-dm ، NarCssuS ، shahrzad001
چه باحال لاتاری 2014 به ایران 2200 تا ویزا دادن که 2000 تاش خانم بودن با بچه ها شون ا... جالبه
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
(2014-09-07 ساعت 14:02)morvarid65 نوشته:  دوستان عزیز،اگه تا فردا همه چی روبراه بود که خدا رو شکر،اگه خدای نکرده نبود، بی خیال فدای سر هممون ،من همین جا همتون رو آخر هفته به شمال دعوت میکنم و کلی خوش میگذرونیم و همه چی رو فراموش میکنیم...دی

خیلی خوبه که مسائل رو اینقد راحت میگیری و راحت با مشکلات کنار میای ، تبریک میگم ، اما این مسائل برای کسایی که 6 ماه و 8 ماه و 10 ماه منتظر بودن خیلی سخته ، امثال pari pari ها یا Morteza1350 ها Alimomen ها Soli asali ها ، کسایی که دیگه حاااااال پست گذاشتن ندارن ولی میدونیم که هستن و اصطلاحاَ سایه نشینن..... وقتی قدم به قدمشون 1 سال زندگی کرده باشی میتونی خوب درکشون کنی ، اونوقته که وقتی خودت ویزا میگیری خجالت میکشی بیای پست بزاری تا مبادا حرفی بزنی که دل کسی رو برنجونی .... حس تک خوری بهت دست میده .... فقط میشینی پستها رو میخونی و براشون دعا میکنی ..... (یا حدقل این حال و روز منو خانوممه)
دوستای منتظر دلمون با شماس حتی اگه پستی نذاریم...... Sad دوستون داریم....
3xxx - ابوظبی / مصاحبه: 25 فوریه / کلیرنس , برگه آبی / مقصد: دالاس شایدم میشیگان آپدیت ها: 20 مارچ + 4جون + 9جون + 10 جون ، کلیر بعد از 105 روز ، شغل خصوصی ، خدمت ارتش
به خود فکر کن ، و درست که بیندیشی.... تنها دیگران را می بینی........................................................................... http://mahak.org
(2014-09-07 ساعت 14:12)zzarin نوشته:  چه باحال لاتاری 2014 به ایران 2200 تا ویزا دادن که 2000 تاش خانم بودن با بچه ها شون ا... جالبه

دقيقا ،همسره من ميگه كه ديگه خودش شركت نميكنه ولي به من ميگه تو اگه ميخواي شركت كن چون خانمي حداقل به تو و بچه ها ميدن و بعد ميري براي من اقدام ميكني وميگه اگرم برنده شدي برو سفارت بگو همسرم نميخواد از امتيازش استفاده كنه چون مطمئنا دوباره ميره تو كليرنس و در نمياد و اعصابمون خورد خاكشير ميشه ،همون بهتر كه من برم اونجا و دو سال دوريو تحمل كنم ولي خيلي با پرستيژ براي ايشون اقدام كنم.
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، rbrb-2015 ، zzarin ، milad.m1986 ، lida55 ، nedaba ، pari pari ، pari pariaaa ، shilan ، m_nikparvaz
چقدر من دلم الان ویزای آمریکا می خوااااااااااااااااااااااااااااااااااااد خدا می دونه. راست میگن سخته زندگی در اونجا. مخصوصا با توجه به شرایط من. اما می خوام! من یه انسانم و این خواسته من است. کسی حق نداره به خواسته ام ایرادی بگیره. خواسته ای هست که به هیچکس آسیبی نمی زنه! خودم قانع کردم که ویزانامبری نیست دیگه. اما دلم ویزا رو میخواد. می دیدمش جلو چشمام.خودمو سوار هواپیما ! فرودگاه خاک آمریکا، و توی اجتماع اونجا تصور می کردم. ساده نیست یکساله دارم جدی بهش فکر می کنم. دوستی می گفت آوا زیاد جدی گرفتیش.ولی بنظر من جدی بود. این پرسه ماهیتا عظیمه و باید خودتو آماده کنی . کاری نیست بگی حالا ویزام که رسید دستم تازه شروع به مطالعه می کنم براش و ذهنمو آماده می کنم. باید اقلا یکسال قبل خودتو آماده کنی . حالا بعد یکسال تلاش و ذهن مشغول به این موضوع و صرف وقت و درآمدم، حالا اینجام. بی ویزا بچه ها سخته و دیروز رفتم پیاده روی تا آرامتر بشم و مفید بود. میدانم این سختی می گذره و آرامش می یابم. اما رنج امروزم هم واقعیت داره همان طور که شادی دیروز و امید به فرصت های آینده واقعیت داره
(2014-09-07 ساعت 10:27)arashmanteghi نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 03:17)me_u نوشته:  سلام.
دوستان من نامه را برای یکی از دوستانم که خارج از کشور کارمند است فرستادم.ایشون پس از مطالعه نامه گفتند:
بنظر میرسه این نامه برای افرادی نوشته شده که این ماه مصاحبه داشتند و هنگام مراجعه به سفارت
قرار بوده بهشون تحویل بدهند.
ایشون هم اعلام کرد تا تو سایت رسمی سفارت ننوشتند شما نا امید نشید.ضمنا گفت هر گونه تصمیمی تو این زمان ممکنه گرفته بشه.

سرافراز باشید.مثل سرو
بله، من که میگفتم حرفشون دو پهلو هست. میگن ویزا برای کسایی که تو سپتامبر مصاحبه داشتند یا درخواست دادن تاریخ مصاحبه شون عقب بیوفته تو خطر و ریسک هستند.
من الان دو هفته هست میخوام برم آنکارا بپرسم واقعن جریان چیه که یه جواب واضح بهم بدن. ولی هی همش میگم باید صبر کرد و منتظر بود ببینیم برنامه سفارت ها چیه. این هفته هم میخواستم برم ولی باز هم تصمیم گرفتم تا 14 سپتامبر صبر کنم.
حالا صبر کنید ببینید فردا دوشنبه سایت ایروان هیچ اطلاعیه رسمی نمیده. اگه اینطور نشد.

متاسفانه اگه اعلام هم نکنن، این طور که آمار ها اومده بیرون، ویزاهای جهانی به سقفش رسیده...حالا چه سفارتها اینو بگن بهمون چه نگن!
رویت قبولی: همون اوایل
ارسال فرمها: اون اواسط
کیس نامبر: 2014AS79xx
مصاحبه: 28 جولای- ایروان: برگه آبی توام با صحبتهای ناامید کننده آفیسر+فرم 9 سوالی
تعداد نفرات کیس: تنهای تنها
آپدیتها: 28 جولای-31 جولای- 1 آگوست(بعد از ارسال پاسخ فرم 9 سوالی)، 2 سپتامبر، 12 سپتامبر، 15 سپتامبر

دریافت ویزا: شاید وقتی دیگر! (بده فحش قشنگه رو...)
تشکر کنندگان:
(2014-09-07 ساعت 14:18)janatirad نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 14:02)morvarid65 نوشته:  دوستان عزیز،اگه تا فردا همه چی روبراه بود که خدا رو شکر،اگه خدای نکرده نبود، بی خیال فدای سر هممون ،من همین جا همتون رو آخر هفته به شمال دعوت میکنم و کلی خوش میگذرونیم و همه چی رو فراموش میکنیم...دی

خیلی خوبه که مسائل رو اینقد راحت میگیری و راحت با مشکلات کنار میای ، تبریک میگم ، اما این مسائل برای کسایی که 6 ماه و 8 ماه و 10 ماه منتظر بودن خیلی سخته ، امثال pari pari ها یا Morteza1350 ها کسایی که دیگه حاااااال پست گذاشتن ندارن ولی میدونیم که هستن و اصطلاحاَ سایه نشینن..... وقتی قدم به قدمشون 1 سال زندگی کرده باشی میتونی خوب درکشون کنی ، اونوقته که وقتی خودت ویزا میگیری خجالت میکشی بیای پست بزاری تا مبادا حرفی بزنی که دل کسی رو برنجونی .... حس تک خوری بهت دست میده .... فقط میشینی پستها رو میخونی و براشون دعا میکنی ..... (یا حدقل این حال و روز منو خانوممه)
دوستای منتظر دلمون با شماس حتی اگه پستی نذاریم...... Sad دوستون داریم....
گل گفتی جناب جنتی راد,
یا کسایی مثل من که همسر و دو فرزندم برن کشور قریب و خودم اینجا!!!
نه من زندگی دارم نه اونها. پسر بزرگم میگه "بابا وقتی پیش همدیگه بودیم بیشتر خوش بودیم" همشون ناراحت و نگرانند و هزاران مشکل دونسته و ندونسته دارن.
پس همه ویزا گرفته ها خوشحال نیستن. ما که زهرمارمون شد. دعا میکنیم از این بدتر نشه!!!؟؟؟
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
الان رفته بودم تو تاپیک اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت.نمیدونم چرا وقتی ۳،۴تا از پستا رو خوندم انقدر حس دلشکستگی بهم دست داد.به خودم گفتم چرا این همه ادم گرفتن ویزاشونو و من که از اول زندگیم فقط بدبختی داشتم,یکبارم که شانس بهم رو کرد اینجوری خون دل باید بخورم.به خدا انصاف نیست.ما حتی هیچ سابقه ای که نداشتیم,توی هیچ جای دولتی هم کار نکردیم وبه زور سربازی رفتم.Sad آخه چرا خدا؟؟؟؟؟
شماره کیس:2014AS68xx
تعداد افراد کیس :2 نفر
کارنتی: 7آوریل
دریافت نامه دوم: 17 آوریل
مصاحبه: 30 - June / سفارت: آنکارا
وضعیت: کلیرنس
آپدیت واقعی: 30 جون - 2 جولای - 3 جولای - 7 جولای فقط من از ام ر یکا - 8 جولای مجدد فقط من - 10 جولای هر دو - 11 جولای همسر بانو - 15 جولای همسر بانو
آپدیت با ایمیل: 11 آگوست - 13 آگوست - 28 آگوست - 3 سپتامبر - 4 سپتامبر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان