کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-07-17 ساعت 22:05)sharareh amini نوشته:  سلام
من مدارکمو فرستادم رفت همون دو تا فرم رو میگم
حالا هر چی به KCC ایمیل میزنم که تایید کنه
میگه کیس نامبر که دادی تو ایمیل درست نیست؟ درست کردم دوباره واسش فرستادما بازم میگه بررسی کن.
روانی شدم چی کار کنم ؟؟ جواب یه ایمیلو هنوز نداده صبر کنم جواب اونو بده بعد دوباره ایمیل بزنم؟؟

بهترین راه تماس تلفنیه
تشکر کنندگان: noobnoobi ، محبت ، sharareh amini
(2013-07-17 ساعت 22:03)farzadsmile نوشته:  سلام
چند سال باید بمونيم تا سیتیزن بشیم؟
تو این مدت چند وقت یکبار میتونیم خارج بشیم ‌؟

شما باید 2 سال و نیم از 5 سال رو در آمریکا باشین.یعنی حداقل سالی 6 ماه. البته اگر با یک سیتیزن ازذواج کنید. 5 سال به 3 سال کاهش پیدا میکنه.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: noobnoobi ، ojee ، محبت
طبق قوانین ایالات متحده برای سیتیزن شدن 2 شرط داره اول اینکه 5 سال از تاریخ صدور گرین کارت(همونی تاریخی هست که رو گرین کارت درج شده - خدا نصیب همه بکنهCool) گذشته باشه و شرط دوم اینکه حداقل 30 ماه در خاک آمریکا زندگی کرده باشین.
این 2 شرط زمانیش هست چیزای دیگه هم هست مثلا امتحان زبان میگیرن و کلا باید تو اون مدت که تو آمریکا بودین مشکل خاصی از نظر مالیاتی و کلا همه چیز خوب بوده باشین.

در مورد تعداد خروج و ورود محدودیت ندارین فقط بیش از 180 روز نباید بیرون از آمریکا باشین وگرنه گرین کارت باطل میشه.ولی بعد از سیتیزن شیپ شدن هیچ محدودیتی ندارین...
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، H Pier ، محبت ، ojee ، زری وحدتی
(2013-07-17 ساعت 22:32)noobnoobi نوشته:  
طبق قوانین ایالات متحده برای سیتیزن شدن 2 شرط داره اول اینکه 5 سال از تاریخ صدور گرین کارت(همونی تاریخی هست که رو گرین کارت درج شده - خدا نصیب همه بکنهCool) گذشته باشه و شرط دوم اینکه حداقل 30 ماه در خاک آمریکا زندگی کرده باشین.
این 2 شرط زمانیش هست چیزای دیگه هم هست مثلا امتحان زبان میگیرن و کلا باید تو اون مدت که تو آمریکا بودین مشکل خاصی از نظر مالیاتی و کلا همه چیز خوب بوده باشین.

در مورد تعداد خروج و ورود محدودیت ندارین فقط بیش از 180 روز نباید بیرون از آمریکا باشین وگرنه گرین کارت باطل میشه.ولی بعد از سیتیزن شیپ شدن هیچ محدودیتی ندارین...

دو مورد هم من اضافه کنم:
1- یکی دیگه از آزمون هاش هم آزمون تاریخ آ م ر ی ک ا است
2-در جریان باشید که در چند سال اخیر به شدت سر این که شما ساکن ایالات متحده باشید حساسن و ورود و خروج ها رو شدیدتر از قبل چک می کنن. این ها برای سیتیزنی خیلی مهمه.

موفق باشید
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، noobnoobi ، H Pier ، ojee ، azadeh2014 ، محبت ، aghaghia ، زری وحدتی ، sepideh_
دوستان یه سوال واسم پیش اومده .......کسانی که تو لاتاری برنده میشن و هیچ اقدامی نمیکنن آیا برا همیشه دیگه اجازه ثبت نام ندارن یا اینکه دوره های بعد هم میتونن شرکت کنند ....؟؟
کیس نامبر: 2014AS000031XX
سفارت:آنکارا ----> ایروان
مصاحبه: 5 فوریه
دریافت ویزا: 7 فوریه
هزینه ها تا الان: 209 ترجمه - 26 عکس- 135 واکسن

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش / بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

اولین ورود 18 جولای - دالاس
تشکر کنندگان: زری وحدتی
(2013-07-16 ساعت 16:56)noobnoobi نوشته:  اقاقیا عزیز واقعا خوشحالم و بهت تبریک میگم و امیدوارم با کمک هم بتونیم راه رو آسونتر کنیم و پیش بریم.

مرحله دوم رو هم به فال نیک میگیرم و خوشحالم برای کسایی که هنوز امیدشون رو از دست ندادن.
یه سوال اینجا پیش میاد. مرحله دوم به این معنی که کیس ماها برا مصاحبه میوفته جلوتر؟
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
تشکر کنندگان: ojee ، محبت
(2013-07-17 ساعت 23:16)hamid_fs3 نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 16:56)noobnoobi نوشته:  اقاقیا عزیز واقعا خوشحالم و بهت تبریک میگم و امیدوارم با کمک هم بتونیم راه رو آسونتر کنیم و پیش بریم.

مرحله دوم رو هم به فال نیک میگیرم و خوشحالم برای کسایی که هنوز امیدشون رو از دست ندادن.
یه سوال اینجا پیش میاد. مرحله دوم به این معنی که کیس ماها برا مصاحبه میوفته جلوتر؟

ببینید. واقعیت قضیه اینه که زمانی مرحله دوم برندگان لاتاری اعلام میشه که KCC بررسی کنه و ببینه میزان افرادی که فرم هاشون رو ارسال کرده اند کم است و باید برای به حد نصاب رسیدن افراد بیشتری رو اعلام کنن.
من تصور می کنم که خــــــیلی روی دعوت به مصاحبه ها و زمانش تاثیر نداشته باشه اما بهرحال بی تاثیر هم نیست. منظور اینکه تاثیرش کمه.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: H Pier ، noobnoobi ، ojee ، زری وحدتی
(2013-07-17 ساعت 23:15)andishe نوشته:  دوستان یه سوال واسم پیش اومده .......کسانی که تو لاتاری برنده میشن و هیچ اقدامی نمیکنن آیا برا همیشه دیگه اجازه ثبت نام ندارن یا اینکه دوره های بعد هم میتونن شرکت کنند ....؟؟
نه دوست عزیز این افراد برای همیشه از لاتاری کنار گذاشته میشن
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: ojee ، H Pier ، noobnoobi ، kage.omid ، andishe
به نظر میرسد از دو روز پیش ایمیل های با عنوان پاسخ تازه قابل دریافت نمیباشد. جهت آزمایش این مشکل این مطلب را ارسال نمودم.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

تشکر کنندگان:
Thank you for your inquiry.

The following should be sent to KCC to begin the processing of your case:

· DSP 122 completed for the principal applicant
· DS 230 Part I completed for all family members & principal applicant applying for a Diversity Visa
· DS 230 Part II completed for all family members & principal applicant applying for a Diversity Visa
·Two (2) passport size full face photograph for each family member & principal applicant applying for a Diversity Visa

To Download the forms, please check the website at http://travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html

If additional pages are need for a response, you may add a sheet of paper. Include the form number and the question number on the top of the added page. Any additional documents may be sent to KCC with your forms, or you may take those with you to the DV interview appointment.

Diversity Visa Unit
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.
دوستان سلام من برای تغییر محل مصاحبه به KCC ایمیل زدم این جواب بعد 8 روز اومده دوستانی که تجربه دارن میشه بکن دقیقا چی گفته؟
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان:
(2013-07-18 ساعت 07:43)ali3875 نوشته:  Thank you for your inquiry.

The following should be sent to KCC to begin the processing of your case:

· DSP 122 completed for the principal applicant
· DS 230 Part I completed for all family members & principal applicant applying for a Diversity Visa
· DS 230 Part II completed for all family members & principal applicant applying for a Diversity Visa
·Two (2) passport size full face photograph for each family member & principal applicant applying for a Diversity Visa

To Download the forms, please check the website at http://travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html

If additional pages are need for a response, you may add a sheet of paper. Include the form number and the question number on the top of the added page. Any additional documents may be sent to KCC with your forms, or you may take those with you to the DV interview appointment.

Diversity Visa Unit
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.
دوستان سلام من برای تغییر محل مصاحبه به KCC ایمیل زدم این جواب بعد 8 روز اومده دوستانی که تجربه دارن میشه بکن دقیقا چی گفته؟

گفته که برای اینکه پروندتون به جریان بیفته باید فرم 122 را برای برنده و 230 برای همه اعضا همراه و فرد برنده به همراه عکس به kcc فرستاده بشه.
یه توضیح هم داده که اگه اطلاعات جای کافی نداشت باید یک برگه جدا ضمیمه کنید و آدرس بدین که جواب کدوم سوال از فرم هست که میتونین همراه خودتون موقع مصاحبه هم ببرین.

در واقع خلاصش میشه آپدیت کردن فرمهاتون یعنی همه ی فرم هایی که فرستادید رو با اطلاعاتی که میخواین تغییر بدین دوباره بفرستین.
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: ojee ، محبت ، زری وحدتی ، H Pier
(2013-07-17 ساعت 13:57)محبت نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 12:51)mahan1331 نوشته:  من شرمنده ام که باز سوال کردم میخوام بدونم که اگه من شغل مرتبط با رشته تحصیلیم دارم و فعالم حساب بانکی شخصی هم دارم میخوام بدونم تاثیر داره یا خیر؟ممنون
سلام چرا شرمنده دوست عزیز همه اینجا برای کمک به هم هستیم پس شرمندگی نداره بابت سوالتم مرتبط بودن یا نبودن شغل و رشته تحصیلی یا بودنش قضیه مهمی نیست مهم داشتن دو سال سابقه کاره یا دیپلم 12ساله حداقل یا نظام جدید و پیش دانشگاهی در مرحله بعد مابقی قضایا مثل تمکن مالی و مدیکال مطرحه , موفق باشی

مگه دو سال سابقه کار برای هر شغلی هست؟ من اینطور متوجه شدم که دو سال سابقه کار برای شغلاییکه در زون چهار و پنج قرار داره. درست میگم؟
***2014as3، دو نفر، ایروان برگه آبی
...The cheapest sort of pride is national pride
تشکر کنندگان: ojee ، زری وحدتی
(2013-07-17 ساعت 22:53)ghafari88 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:32)noobnoobi نوشته:  

دو مورد هم من اضافه کنم:
1- یکی دیگه از آزمون هاش هم آزمون تاریخ آ م ر ی ک ا است
2-در جریان باشید که در چند سال اخیر به شدت سر این که شما ساکن ایالات متحده باشید حساسن و ورود و خروج ها رو شدیدتر از قبل چک می کنن. این ها برای سیتیزنی خیلی مهمه.

موفق باشید
منظورتون از 180 روز در کل دوره 5 ساله است یا 180 روز در سال؟
تشکر کنندگان: محبت
(2013-07-18 ساعت 12:47)batigoal_189 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 13:57)محبت نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 12:51)mahan1331 نوشته:  من شرمنده ام که باز سوال کردم میخوام بدونم که اگه من شغل مرتبط با رشته تحصیلیم دارم و فعالم حساب بانکی شخصی هم دارم میخوام بدونم تاثیر داره یا خیر؟ممنون
سلام چرا شرمنده دوست عزیز همه اینجا برای کمک به هم هستیم پس شرمندگی نداره بابت سوالتم مرتبط بودن یا نبودن شغل و رشته تحصیلی یا بودنش قضیه مهمی نیست مهم داشتن دو سال سابقه کاره یا دیپلم 12ساله حداقل یا نظام جدید و پیش دانشگاهی در مرحله بعد مابقی قضایا مثل تمکن مالی و مدیکال مطرحه , موفق باشی

مگه دو سال سابقه کار برای هر شغلی هست؟ من اینطور متوجه شدم که دو سال سابقه کار برای شغلاییکه در زون چهار و پنج قرار داره. درست میگم؟
بله دقیقا همینطوره منظور دو سال سابقه مورد تاییده اما بهتره پیش رو در اسرع وقت بگیرن
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: ojee ، aghaghia
(2013-07-17 ساعت 01:40)محبت نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 01:35)میما نوشته:  سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگه من چند سال (فکر کنین 2 سال) بعد از خروج از کشور درحالی که اعتبار پاسم تموم شده و مثلا یک سال از پایان اعتبارش گذشته ایا برای ورود به کشور دچار مشکل میشم؟
نه دوست خوبم برای ورود مشکل نداری اما برای خروج چرا و باید پاست رو بدی عوض کنن برنامه ریزیت واسه برگشتت باید مناسب باشه
دوست عزیز ببنید اگر سوالتان به این منظور است که الان مثلا یک سال تا پایان اعتبار گذرنامه وقت دارید ولی اگر بروید امریکا و برگردید و دوباره بخواهید بروید ان وقت ویزا را در گذرنامه جدید ندارید، چه کنید ؟ پاسخ این است برای ورود به کشور مشکلی نخواهید داشت و برای خروج باید پاس جدید بگیرید. اما نگران ویزای خود نباشید شما بعد از ورود به امریکا گرین کارت دریافت خواهید کرد و همان برای شما حکم ویزا را خواهدداشت. و با ان میتوانید وارد و خارج خاک امریکا شوید.
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: aghaghia ، noobnoobi ، محبت ، maziar irani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان