کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
ممنونم دوستان بابت تمام تبریک هاتون چه اون عزیزانی که پیام خصوصی دادن چه اینجا.
من امید وارم همگی در کنار هم بتونیم از این مراحل عبور کنیم و در تمام زمینه ها پیشرفت کنیم چه زندگی شخصی چه شغلی چه روحی و چه اجتماعی .
برای همتون موفقیت رو ارزو دارم.
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: noobnoobi ، aghaghia ، محبت ، maziar irani ، amin arefi ، godot
(2013-07-18 ساعت 13:20)farzadsmile نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:53)ghafari88 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:32)noobnoobi نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:03)farzadsmile نوشته:  سلام
چند سال باید بمونيم تا سیتیزن بشیم؟
تو این مدت چند وقت یکبار میتونیم خارج بشیم ‌؟
طبق قوانین ایالات متحده برای سیتیزن شدن 2 شرط داره اول اینکه 5 سال از تاریخ صدور گرین کارت(همونی تاریخی هست که رو گرین کارت درج شده - خدا نصیب همه بکنهCool) گذشته باشه و شرط دوم اینکه حداقل 30 ماه در خاک آمریکا زندگی کرده باشین.
این 2 شرط زمانیش هست چیزای دیگه هم هست مثلا امتحان زبان میگیرن و کلا باید تو اون مدت که تو آمریکا بودین مشکل خاصی از نظر مالیاتی و کلا همه چیز خوب بوده باشین.

در مورد تعداد خروج و ورود محدودیت ندارین فقط بیش از 180 روز نباید بیرون از آمریکا باشین وگرنه گرین کارت باطل میشه.ولی بعد از سیتیزن شیپ شدن هیچ محدودیتی ندارین...

دو مورد هم من اضافه کنم:
1- یکی دیگه از آزمون هاش هم آزمون تاریخ آ م ر ی ک ا است
2-در جریان باشید که در چند سال اخیر به شدت سر این که شما ساکن ایالات متحده باشید حساسن و ورود و خروج ها رو شدیدتر از قبل چک می کنن. این ها برای سیتیزنی خیلی مهمه.

موفق باشید
منظورتون از 180 روز در کل دوره 5 ساله است یا 180 روز در سال؟

نه منظور اینکه شما حتی میتونید همه 5 سال رو خارج از آمریکا باشید ولی هر 180 روز یکبار برین آ م ر ی ک ا و مهر ورود بخورین و دوباره برگردین ایران.
ولی دقت کنین این فقط برای اینکه گرین کارت از بین نره ولی هموینطور که دوستمون گفتن برای سیتیزن شیپ شدن تعداد ورود و خروج ها مهمه و باید متقاعد بشن که شما واقعا قصد زندگی در آ م ر ی ک ا رو دارین.
واضح هست کسی که 5 سال فقط اومده که گرین کارتش از بین نره و برگشته سیتیزن شدنش در هاله ای از ابهام قرار میگیره.
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: farzadsmile
(2013-07-18 ساعت 13:20)farzadsmile نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:53)ghafari88 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:32)noobnoobi نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 22:03)farzadsmile نوشته:  سلام
چند سال باید بمونيم تا سیتیزن بشیم؟
تو این مدت چند وقت یکبار میتونیم خارج بشیم ‌؟
طبق قوانین ایالات متحده برای سیتیزن شدن 2 شرط داره اول اینکه 5 سال از تاریخ صدور گرین کارت(همونی تاریخی هست که رو گرین کارت درج شده - خدا نصیب همه بکنهCool) گذشته باشه و شرط دوم اینکه حداقل 30 ماه در خاک آمریکا زندگی کرده باشین.
این 2 شرط زمانیش هست چیزای دیگه هم هست مثلا امتحان زبان میگیرن و کلا باید تو اون مدت که تو آمریکا بودین مشکل خاصی از نظر مالیاتی و کلا همه چیز خوب بوده باشین.

در مورد تعداد خروج و ورود محدودیت ندارین فقط بیش از 180 روز نباید بیرون از آمریکا باشین وگرنه گرین کارت باطل میشه.ولی بعد از سیتیزن شیپ شدن هیچ محدودیتی ندارین...

دو مورد هم من اضافه کنم:
1- یکی دیگه از آزمون هاش هم آزمون تاریخ آ م ر ی ک ا است
2-در جریان باشید که در چند سال اخیر به شدت سر این که شما ساکن ایالات متحده باشید حساسن و ورود و خروج ها رو شدیدتر از قبل چک می کنن. این ها برای سیتیزنی خیلی مهمه.

موفق باشید
منظورتون از 180 روز در کل دوره 5 ساله است یا 180 روز در سال؟
دوست عزیز اگر میخواهید در مدت 5 سال سیتیزن بشین باید در این مدت 30 ماه در ا م ر ی ک ا باشید. شرط دیگر اینه که بیشتر از 6ماه پیوسته در سال خارج از آ م ر ی ک ا نباشید،پس منظور 180 روز در سال است. اگر بیشتر از 6 ماه پیوسته خارج از آ م ر ی ک ا باشید گرین کارت شما باطل میشه... البته سیتیزن شدن شرایط دیگری به غیر از این 30 ماه اقامت رو داره که دوستان در پست های قبلی توضیح دادند....
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: H Pier ، محبت ، maziar irani
(2013-07-16 ساعت 19:51)farzadsmile نوشته:  سلام
یه سوال
ما که انشاء الله ویزا و گرین کارت گرفتیم برای رفت و آمد هنوزم با همون گذرنامه خودمون باید رفت و آمد کنیم یا به ما گذرنامه موقت می دهند
در ادامه صحبت دوستم میگم که شما برای ورود و خروج به خاک امریکا اگر گرین کارت داشته باشید نیازی به پاسپورت امریکایی نخواهید داشت و با پاسپورت کشور خودتان و گرین کارت میتوان وارد امریکا شد( گرین کارت حداکثر بعد از 3 ماه بعد از اولین ورود به امریکا داده میشود)
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: aghaghia ، KIMIA2005 ، H Pier ، محبت ، maziar irani
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من حدودا 20 سال پیش دیپلم گرفتم و مدرکش هم گم کردم....Sad
الان مدرک لیسانس دارم
آیا در هنگام مصاحبه مدرک دیپلم هم می خواد حتما با وجود اینکه لیسانس دارم؟
آموزش و پرورش هم رفتم میگن المثنی و رونوشت به هیچ وجه نمیدن و فقط یه برگه تاییدیه میدن... همین رو بگیرم ترجمه کنم آیا بدرد می خوره؟؟؟؟
ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن
با تشکر
2014AS000068XX (+همسرم) | سفارت: آنكارا > ابوظبي| کارنت: 10th of April مصاحبه: 4th week of June ویزا : ورود به آمریکا: |
آدمی که منتظر است هیچ نشانه ای ندارد
فقط با هر صدایی برمیگردد
تشکر کنندگان:
(2013-07-18 ساعت 15:01)mehdikhosro نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم
الان مدرک لیسانس دارم
آموزش و پرورش هم رفتم میگن المثنی و رونوشت به هیچ وجه نمیدن و فقط یه برگه تاییدیه میدن... همین رو بگیرم ترجمه کنم آیا بدرد می خوره؟؟؟؟
با تشکر

دوست عزیز اصلا نمیشه پیش بینی کرد ممکنه ازتون بخوان ممکنه نخوان، ولی شما حتما اون تاییدیه رو بگیرین و ترجمه کنید و همواهتون داشته باشید...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: mehdikhosro ، ojee ، KIMIA2005 ، maryam_fo ، H Pier
سلام به عزیزانه دل و گلهای ایران

سوال دارم
سفارت آنکارا می گه حداقل کار بررسی کیس ایرانی ها ۶ ماه زمان می بره.
داستان این ۶ ماه چیه؟ از کی شروع می شه؟
تشکر کنندگان:
(2013-07-18 ساعت 16:05)shazad نوشته:  سلام به عزیزانه دل و گلهای ایران

سوال دارم
سفارت آنکارا می گه حداقل کار بررسی کیس ایرانی ها ۶ ماه زمان می بره.
داستان این ۶ ماه چیه؟ از کی شروع می شه؟

کجا همچین چیزی نوشته؟
مطمئنید راجع به لاتاری هست؟
لطف می کنید منبعش رو بذارید؟
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: ojee ، aghaghia
(2013-07-18 ساعت 15:17)aghaghia نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 15:01)mehdikhosro نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم
الان مدرک لیسانس دارم
با تشکر

دوست عزیز اصلا نمیشه پیش بینی کرد ممکنه ازتون بخوان ممکنه نخوان، ولی شما حتما اون تاییدیه رو بگیرین و ترجمه کنید و همواهتون داشته باشید...
من کاملا با اقاقیای عزیز نوافقم. البته تو سایت مهاجرتی آمریکا نوشته ترجمه آخرین مدرک تحصیلی. بعید میدونم خیلی رو دیپلم حساس باشن. به نظر من متن راهنمای لاتاری رو از سایت http://www.dvselectee.state.gov بگیرید وترجمه کنید. قول میذم به بیشتر جوابها میرسید و حتی شایذ بتونید به راحتی افسر سفارت رو قانع کنید.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: mehdikhosro
من فرمهاروپرکردم وفرستادم ومنتظروقا سفارت درترکیه هستم الان چه بایدبکنم فقط انتظاریانه؟
تشکر کنندگان: ojee
(2013-07-18 ساعت 22:14)مجیدمایکرو نوشته:  من فرمهاروپرکردم وفرستادم ومنتظروقا سفارت درترکیه هستم الان چه بایدبکنم فقط انتظاریانه؟

بله. باید تامل کنید تا از 15 آگوست به بعد که کارنت ها در سایت زیر اعلام میشه کارنت بشید و ایشالا در موعد مقرر تشریف ببرید مصاحبه.

سایت بولتن ویزا
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: ojee ، KIMIA2005 ، محبت ، amin arefi
(2013-07-18 ساعت 22:14)مجیدمایکرو نوشته:  من فرمهاروپرکردم وفرستادم ومنتظروقا سفارت درترکیه هستم الان چه بایدبکنم فقط انتظاریانه؟

دوستان خوب. اینجا همه هستیم تا بی ریا به هم کمک کنیم. اما خواهش دارم صفحات قبل رو بخونید تا جواب سوالاتتون رو گرفته باشین. اینطوری پیج هم شلوغ نمیشه.
(اما با اجازه مدیران جواب میدم: شما اول از کی سی سی بعد از 1 هفته تا نهایتا حدودا 8 هفته تاییدیه دریافت مدارک میگیرید و همچنین از 15 آگوست کارنت شده ها برای مصاحبه رو از سایت بولتن ویزا چک میکنید که اون هم معمولا به ترتیب کیس نامبرهاست.)
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ghafari88 ، ojee ، محبت
من با سفارت براي گرفتن تاييديه رسيدن فرمهام تماس گرفتم ولي باز گفتن سيستم چيزي نشون نميده ، به نظر شما حالا چيكار كنم؟ مجددا بفرستم؟ من با پست فرستادم و با توجه به ايميلي كه از پست رسيده به دستشون رسيده .
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
تشکر کنندگان: ojee
(2013-07-18 ساعت 22:45)Niyousha نوشته:  من با سفارت براي گرفتن تاييديه رسيدن فرمهام تماس گرفتم ولي باز گفتن سيستم چيزي نشون نميده ، به نظر شما حالا چيكار كنم؟ مجددا بفرستم؟ من با پست فرستادم و با توجه به ايميلي كه از پست رسيده به دستشون رسيده .

نیوشا خانوم منظورتون از سفارت، مرکز کنسولی کنتاکی یا همون KCC هست دیگه؟! ... نهههه؟! Wink

ببینید؛ با چه پستی ارسال کردین؟
اگر پستتون میگه رسیده و اون ها به صورت تلفنی می گن نرسیده یه مقدار عجیبه. چون پست های بین المللی کارشون درسته. به نظرم یه بار دیگه تلفنی استعلام کنید و اگر باز هم گفتند نرسیده، براساس رسید پستتون بهشون بگید امضا فلان فرد هست و تحویل گرفته و ازشون بخواهید که پیگیری کنند. حتی می تونید رسید پست رو براشون ایمیل کنید. نهایتا اگر به نتیجه نرسیدید بپرسید که ایمیل کنم یا نه؟ .. احتمالا بهتون می گن انجام بدید که اون موقع فرم ها رو براساس دستورالعمل ها مجدد آماده کنید و براشون ایمیل کنید.
موفق باشید.
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: ojee ، Niyousha ، محبت
(2013-07-18 ساعت 23:05)ghafari88 نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 22:45)Niyousha نوشته:  من با سفارت براي گرفتن تاييديه رسيدن فرمهام تماس گرفتم ولي باز گفتن سيستم چيزي نشون نميده ، به نظر شما حالا چيكار كنم؟ مجددا بفرستم؟ من با پست فرستادم و با توجه به ايميلي كه از پست رسيده به دستشون رسيده .

نیوشا خانوم منظورتون از سفارت، مرکز کنسولی کنتاکی یا همون KCC هست دیگه؟! ... نهههه؟! Wink

ببینید؛ با چه پستی ارسال کردین؟
اگر پستتون میگه رسیده و اون ها به صورت تلفنی می گن نرسیده یه مقدار عجیبه. چون پست های بین المللی کارشون درسته. به نظرم یه بار دیگه تلفنی استعلام کنید و اگر باز هم گفتند نرسیده، براساس رسید پستتون بهشون بگید امضا فلان فرد هست و تحویل گرفته و ازشون بخواهید که پیگیری کنند. حتی می تونید رسید پست رو براشون ایمیل کنید. نهایتا اگر به نتیجه نرسیدید بپرسید که ایمیل کنم یا نه؟ .. احتمالا بهتون می گن انجام بدید که اون موقع فرم ها رو براساس دستورالعمل ها مجدد آماده کنید و براشون ایمیل کنید.
موفق باشید.

من نهايت تلاشم ميكنم به اين كي سي سي نگم سفارت ولي...Big Grin تا اينا به من تاييديه نفرستن منم به اينا سفارت ميگمTongue
نميگن نرسيده ميگن سيستم ما چيزي نشون نميده، در ضمن تلفني استعلام كردم. Sad
منظورتون از رسيد پستي ايميلي هست كه سفارت فرستاده هست؟ ايميلي كه ميگه دليور شده و فلان شخص تحويل گرفته يا چيز ديگه؟
شماره کیس***2014AS00000
تاریخ رویت قبولی:ارديبهشت
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :١
ارسال فرم: 10 Jun
مصاحبه:١٠ دسامبر
دریافت ویزا:يه ضربSmile
تشکر کنندگان: ojee ، ghafari88 ، میما

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان