کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-04 ساعت 18:37)mahsa.s نوشته:  من فوق دیپلم گرافیک دارم از اون نظر مشکلی نیست واسه شغل گفتم اگه دانشگاه رته باشم مگه اون عدد بازم مهم نیست؟
اگه توجه کرده باشین اونجا نوشتم یا مدرک تحصیلی یا سابقه کار، نیازی به هردو نیست. بنابراین فقط مدرک فوق دیپلم و دیپلم را ترجمه کنید.
تشکر کنندگان: mahsa.s ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 18:33)vistac نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 17:24)reza6966 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 17:20)vistac نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 17:12)hassan1358arab نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 17:02)ali3875 نوشته:  با سلام من با کیس نامبر 15XX برنده شدم سوال من اینه بعد از گرفتن ویزا تا چند ماه فرصت رفتن به آمریکا هست؟ اگه برم میتونم بعد مثلا 2 ماه اقامت برگردم ایران؟ با داشتن گرین کارت برای اینکه باطل نشه در طول یک سال چند ماه باید در آمریکا بود؟ چون من 2-3 سال تا بازنشستگیم مونده 27 سال بیمه ام بیخودی میشه خواهش میکنم راهنمائیم کنید با تشکر

دوست عزیز شما بعد از گرفتن ویزا برو آمریکا و بعد گرفتن گرین کارد درخواست پاس سفید بدید تا بتونید بدون اینکه گرین کاردتون دچار مشکل بشه 2 سال از آمریکا خارج بشید.ویزاتون هم 6 ماه اعتبار داره.در طول یکسال 6 ماه و یک روز رو باید در آمریکا باشید.
آقا میشه گرین کارت رو بگیریم بعد 2 سال دیگه بریم؟ چون من میخوام گرین کارت رو بگیریم یه 2 سالی پول جمع کنم بعد یکدفعه برم بمونم برای 2 الی 3 سال تا سیتی زن بشم
تاپیک مربوط به پاس سفید مطالعه کنید
http://mohajersara.com/thread-3694.html
همونطور که حسن عزیز گفتن , می تونی برید آمریکا سپس تقاضای پاس سفید بدید

میخواستم بدونم وقتی به امید خدا پرین کارتم رو گرفتم میشه 2 سال بعدش برم آمریکا یا مهلت گرین کارت 6 ماهست؟
شما وقتي ويزاتون رو گرفتيد به اميد خدا از تاريخ مديكال 6 ماه ويزاي شما اعتبار داره كه توي اين 6 ماه بايد براي اولين بار تشريف ببريد آمريكا و كارهاي مربوط به فعال كردن گرين كارتتون رو انجام بديد. وقتي گرين كارت رو گرفتيد مي تونيد برگرديد ايران و نهايت 1 سال ديگش بريد . فكر نمي كنم 2 سال بتونيد فاصله بندازيد مگر اينكه پاس سفيد بگيريد كه اونم شرايط خودش رو داره
تشکر کنندگان: vistac ، Soap McTavish ، gbtm ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 18:21)my2220 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 18:16)maryam_dr نوشته:  دوم اینکه من پزشک عمومی هستم.برای آمریکا تخصص خوندن وقتی دارم از طریق لاتاری می رم بازم امتحان USMLE می خواد؟

پیشاپیش مرسی از پاسخ هاتون (:

بله برای رزیدنتی باید Step 1 و Step 2 را گذرانده باشید و برای طبابت Step 3، اگر سولات بیشتری در مورد USMLE داشتید در انجمن ادامه تحصیل در امریکا بخش پزشکی بپرسید. توجه کنید که دانشنامتون رو زود تر آزاد کنین بعد از دریافت گرین کارت هرگونه استفاده از خدمات بانکی ایران نقض تحریم های کنگره محسوب میشه و ممکنه جریمه بشین یا جتی زندان برین.
تشکر کنندگان: maryam_dr ، escutcheon ، kasrafo ، gbtm ، KIMIA2005
دوستان فرم ها رو باید به چه آدرسی MAIL کنیم؟
بالای فرم فقط آدرس پستی هست
لطف می کنید EMAIL ADDRESS مربوطه رو بگید؟

مورد دوم اینکه کی باید مدارکی رو که خواستن ( نه فرم ها ) رو براشون بفرستیم؟
اونم می شه MAIL کرد؟
باید آمریکا فرستاد یا محل مصاحبه

پیشاپیش مرسی از راهنمایی هاتون (:
تشکر کنندگان: KIMIA2005
[quote='maryam_dr' pid='328363' dateline='1367679444']
دوستان فرم ها رو باید به چه آدرسی MAIL کنیم؟

اونم می شه MAIL کرد؟

دكتر جون فرمهارو به اين آدرس ايميل كن KCCDV@state.gov
تا قبل از مصاحبه هر سوالي داشتي مي توني به اين آدرس ايميل ايميل بزني اما بعد از مصاحبه و دريافت ويزا ديگه سرو كارت با سفارته.
بعد از اينكه تاريخ مصاحبت مشخص شد اگه سفارت آنكارا رو انتخاب كرده باشي بايد 15 روز قبل از مصاحبه مدارك مربوطه را پست كني به آدرس سفارت.
حالا اگه امضاتون و كامل كنيد بيشتر ميشه راهنماييتون كرد
تشکر کنندگان: maryam_dr ، Soap McTavish ، KIMIA2005 ، godot
(2013-05-04 ساعت 19:27)maryam_dr نوشته:  دوستان فرم ها رو باید به چه آدرسی MAIL کنیم؟

اونم می شه MAIL کرد؟

من شخصا فرم ها رو به آدرس
U.S. Department of State
Kentucky Consular Center
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769
U.S.A
فرستادم.از طریق پست خصوصی خارجی ای که نام نمیبرم و همه هم البته میشناسنش.بعضی از دوستان فرم ها رو از طریق ایمیل ارسال کردن که اون هم به آدرس ایمیل kcc بوده و چون مطمئن نیستم ارجاع میدم به صفحه ی dvselectee.state.gov
ارسال فرم ها هرچقدر زودتر باشه بهتره.در این حالت زودتر مدارک رو بررسی میکنن و موقع اعلام شماره تون برای مصاحبه، مطمئن خواهید بود که پرونده تون خونده شده و برای مصاحبه آماده ست.
تا جایی که میتونید خلاصه سعی کنید زودتر بفرستید چون کار خاصی نداره.
موفق باشید
Case Number:2013 AS 60XX
سفارت : ابوظبی هفته دوم اپریل
ویزای یکضرب
ساکن فلوریدا از اپریل 2013
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، KIMIA2005
فرمهارو هم ميشه از طريق ايميل فرستاد هم پست.
اما مدارك و از طريق پست
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 16:19)reza6966 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 16:07)ghafari88 نوشته:  سلام
1-بچه ها من پاسپورتم تا آخر امسال ( اسفند ماه) اعتبار داره و مال خانومم هم تا فرودین 93. به نظرتون الان تو فرم ها اطلاعات همین پاسپورت هامون رو بزنیم و بعدا تعویض کنیم یا الان تعویض کنیم و اطلاعات پاسپورت های جدیدمون رو وارد کنیم.
2-شنیدم ( خدایی یه نفر بهم گفته و خودم شک داریم رو این موضوع) که پاسپورت عوض هم بشه شمارش تغییر نمی کنه. درسته این حرف؟ .. کسی تجربه داره؟

سلام
دوست عزیز , برای پر کردن فرم ها DSP-122 و DSP-230 نیازی به شماره پاسپورت نیست که
شما نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد باید وارد کنید که طبق همون پاسپورت قدیمی , درخواست پاس جدید بدید

فرم ها رو با آرامش و دقت پر کنید Cool

(2013-05-04 ساعت 16:06)nedafarsi نوشته:  سلام به همه و مرسی بابت سوالات و پاسخ های خوبتون
من بیشتر پست ها و تاپیک های اخیر و همینطور تاپیک های 2013
راستش خوندنشون هم کمکم کرد و هم کمی گیج شدم
1- من مدرکم فوق لیسانس دانشگاه سراسریه یه جا خوندم هرچی مدرک بالاتر باشه احتمال کلیر خوردن بیشتره، با این اوصاف یعنی من فقط مدرک پیش دانشگاهی رو ارائه بدم بهتره؟؟
2- الان دقیقاً 2 سال سابقه کار با عنوان مهندسی دارم و میتونم از بیمه سابقه کار بگیرم ولی اینجور که دوستان میگن با داشتن دیپلم احتیاج به سابقه کار نیست یعنی این سابقه واسم آپشن محسوب نمیشه؟؟
3- کنسولگری من مثل بقیه آنکارا هست، خیلی ها از خوبی های انکارا و خیلی ها هم از خوبی ابوظبی گفتن، با این توصیفات واقعاً نمیدونم باید کدوم رو توی فرمم بنویسم که راحتر باشه، ممنون میشم به طور قاطع بگین کدوم بهتره که تا دیر نشده توی فرمم وارد کنم.
4-من یه کیس یه نفره و مجرد هستم و هیچ فامیلی در آمریکا ندارم این قضیه ممکنه توی مصاحبه به ضررم تموم بشه و باعث ریجکت شدنم بشه؟؟
ببخشید اگه سوالام زیاده Cool

سلام دوست عزیز
تبریک میگم

1) صداقت صداقت صداقت , شما چیزی رو پنهان نکنید و از کلیرنس خوردن هم نترسید
2) نیاز به هیچ گونه سابقه کاری نیست و فقط درون فرم ها اذعان کنید که کجاها کار کردید
(بنا به توصیه دوستان نسبت به محل کار و شغل خود , کم اهمیت جلوه بدید )
3) بستگی به خود شما داره , کسی نمی تونه بگه آنکارا بهتره یا ایروان یا ابوظبی
شما فاکتور هایی که دارید رو برای این 3 محل بررسی کنید , سبک سنگین کنید و در آخر یکی رو انتخاب کنید
(هزینه / احتمال ویزا یک ضرب / مدت کلیر شدن / تفریح در اون شهر و ...)
4) دوستان مشابه شما زیاد بودن و همه ویزا دریافت کردن , نگران نباشید

موفق باشید

مرسی از جوابتون اون چیزی که برام تو انتخاب کونسولگری مهم هست همون احتمال ویزا یک ضرب و مدت کلیر شدنه...بعضی دوستان میگن ابوظبی بهتره و دلیلش رو بعداً می فهمیم (نقل قول مستقیم Wink ) و البته بعضی دیگه می گن آنکارا منظبط تره ...نظرات واقعاً متفاوته و من هنوز جوابم رو نگرفتم Sad
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، KIMIA2005 ، FMANIS
ببخشيد من دانشجوي پزشكي هستم براي قسمتي كه گفته present occupation بزنم N/A يا student؟ يه سوال ديگه سوال 6 dsp122 كه بالاترين مدرك تمام شده رو خواسته diploma بزنم؟و براي مدرسه هايي كه گذرونديد توي فرم ds230 دانشگاهمو بزنم چون هنوز مدرك ندارم؟توي همين فسمت از فرم من دبيرستانم و دبستانمو دو مدرسه متفاوت رفتم اما تعداد جاهاي خالي 4تاست اونو چيكار كنم؟
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 20:03)mahsa201 نوشته:  ببخشيد من دانشجوي پزشكي هستم براي قسمتي كه گفته present occupation بزنم N/A يا student؟ يه سوال ديگه سوال 6 dsp122 كه بالاترين مدرك تمام شده رو خواسته diploma بزنم؟و براي مدرسه هايي كه گذرونديد توي فرم ds230 دانشگاهمو بزنم چون هنوز مدرك ندارم؟توي همين فسمت از فرم من دبيرستانم و دبستانمو دو مدرسه متفاوت رفتم اما تعداد جاهاي خالي 4تاست اونو چيكار كنم؟

present occupation رو N/A بزن. بالاترین مدرکتونم دیپلم بزنید چون هنوز دانشجویید. توی قسمت محل های تحصیل هم دانشگاهتون رو بزنید وقتی تاریخ از ... تا ... حالا رو می زنید مشخص میشه که دانشجویید. دبستان هم نمی خواد بزنیدو از دبیرستان کافیه.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
(2013-05-02 ساعت 22:33)r_ent نوشته:  ulaleh عزيز پدرتون به كمك خاصي نياز ندارن فرم رو شما براشون تايپ كنين بعد براشون ايميل كنين يا براي يكي از آشنايان كه ايميل دارن و از اونها بخواين پرينت بگيرن و بدن به پدرتون امضا كنن و بعد دوباره اسكن كنن و عكسشونم اتچ كنن و براي kcc ايميل كنن
يا براي شما ايميل كنن

یک سئوال : تو همین سایت نوشته این فرمها نباید امضا بشن که قضیه چیه؟
(2013-05-04 ساعت 21:32)mahsa.s نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 22:33)r_ent نوشته:  ulaleh عزيز پدرتون به كمك خاصي نياز ندارن فرم رو شما براشون تايپ كنين بعد براشون ايميل كنين يا براي يكي از آشنايان كه ايميل دارن و از اونها بخواين پرينت بگيرن و بدن به پدرتون امضا كنن و بعد دوباره اسكن كنن و عكسشونم اتچ كنن و براي kcc ايميل كنن
يا براي شما ايميل كنن

یک سئوال : تو همین سایت نوشته این فرمها نباید امضا بشن که قضیه چیه؟

یه قسمت داره که متقاضی باید امضا کنه و زیر اون قسمت رو نباید امضا کرد
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: lilac ، KIMIA2005
قسمت Statement of Sworn فرم ها را امضا نکنید. توی سفارت جلوی افیسر امضا خواهید کرد
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، lilac ، KIMIA2005 ، godot
(2013-05-04 ساعت 21:37)sinamn نوشته:  فرم ها را باید پر کنید اما امضا نکنید. توی سفارت جلوی افیسر امضا خواهید کرد

خواهشا تا اطمینان ندارید جواب گمراه کننده هم ندید.انتهای فرم 122 نوشته امضا و فرم 230 هم بعد از گزینه 35 جای امضا داره و جایی هم که نباید چیزی نوشته بشه گزینه 45 فرم 230 هست
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، lilac ، KIMIA2005 ، exxedus
سلام یک سئوال مهم من کیس نامبرم 4xxx هستش می خوام بدونم تا کی وقت دارم برای پر کردن این فرمهای kcc لطفا سریع به من جواب بدید ممنون میشم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان