کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-04 ساعت 17:35)Mahbaran نوشته:  ممنون از جواباتون اما این پسر ما دیپلم 11 ساله هنرستان حسابداری می گیره و اصلا این رشته پیش دانشگاهی نداره چی کار می تونیم بکنیم؟
Sad

(2013-05-04 ساعت 18:15)babak82 نوشته:  به نظر من این شرط حداقل دیپلم 12 ساله برای این وضع شده چون معمولا دیپلم ها 12 ساله هستن. حالا اگه رشته ای 11 سال بیشتر نداره و پیش دانشگاهی هم نداره که 12 سال بشه اگر توضیح بدید بهشون من فکر نمیکنم که قانع کننده نباشه.

رشته مهم نیست. میتونند پیش دانشگاهی رو در رشته دیگری بگیرند. مثلا علوم انسانی.

(2013-05-04 ساعت 18:15)mtcanada نوشته:  دوستان از همتون ممنونم که بچه های 2014 را راهنمایی می فرمایید.
بچه ها اونایی که هنرستان خوندن و دیپلم 11 ساله دارن در صورتی که مدرک فوق دیپلم داشته باشن مشکلی که ندارن درسته؟؟؟
من هنرستان خوندم و فوق دیپلم گرفتم. لیسانسمم همین 2/3 ماه پیش تموم شده (بهمن 91) که بهم یه گواهی موقت دادن.
سربازی هم باید رفت یا دانشگاه قبول شد تا اصل دانشنامه رو بگیرم که ما که قصدمون رفتنه دیگه فرصت اینکارا نیست.
آیا گواهی موقت قابل ترجمه هست برای روز مصاحبه ببریم یا مدرک فوق دیپلمم را ترجمه کنیم؟
ممنون از همگیتون. ♥

کسانی که پیش دانشگاهی (یا دیپلم ۱۲ ساله نظام قدیم) ندارند. مطلقا ریسک نکنید و به دنبال پیش دانشگاهی باشید. احتمال اینکه سابقه کاریتون رو قبول کنند نزدیک به صفره. به شخصه معتقدم اگر موردی هم بوده که با دیپلم ۱۱ ساله ویزا رو گرفته ناشی از اشتباه انسانی آفیسر بوده.

دوستان که پیش دانشگاهی (یا دیپلم ۱۲ ساله نظام قدیم) ندارند اما مدرک بالاتر دارند. حتما ریز نمرات مقطع بعد از دیپلمشون + ترجمه‌اش رو ببرند برای مصاحبه و با مدارک دیگه تحویل بدن.
دقت کنید حتما دروس پیش که در ترم ۱ گذروندید در ریز نمرات درست ترجمه شده باشه. کاری که آفیسر میکنه دروس پیش رو رؤیت میکنه و معادل سازی میکنه با مدرک پیش دانشگاهی.
دقت کنید این قانون توی ایران هم هست. کسی با دیپلم ۱۱ ساله نمیتونه وارد دانشگاه بشه مگر اینکه دروس اصلی پیش دانشگاهی رو در ترم ۱ بگذرونه. مثل فیزیک و ریاضی. حتی اگر پیش دانشگاهی رو داشته باشید و نمرات این دروس علوم پایه‌تون کم شده باشه بازهم مجبورتون میکنند یکبار دیگه این درسها رو بگذرونید.
مسأله کاملا واضح و روشنه. همونطوری که خودشون صراحتا اعلام کردند باید امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای آمریکا رو داشته باشید.
اما چون همه آفیسرها با مدرک کاردانی پیوسته آشنایی ندارند در چنین مواردی پیش آمده که گیر دادند و حتی خواستند کیس رو ریجکت کنند. شما با اعلام اینکه دروس پیش رو در ترم اول دانشگاه گذروندید و ارائه ریز نمرات قطعا میتونید آفیسر رو قانع کنید.
باز هم تأکید میکنم:
۱- حداقل مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم ۱۲ ساله نظام قدیم. اگر ندارید از همین الان به دنبالش باشید
۲- اگر پیش دانشگاهی ندارید ولی مدرک بالاتری دارید حتما ریز نمرات مقطع بعد از دیپلمتون رو با خودتون ببرید.
۳- به هیچ وجه به امید ارائه دو سال سابقه کار نباشید. شرایطی که برای جاب زون و رنک کار مورد قبول ارائه کردند بسیار دشواره و اغلب مشاغل مورد قبول نیاز به مدرک کاردانی یا بالاتر داره و عملا با مدرک دیپلم سوابق کاریتون مورد قبول واقع نمیشه. اصلا ریسک نکنید و به دنبال پیش دانشگاهی باشید.

(2013-05-04 ساعت 22:03)mahsa.s نوشته:  سلام یک سئوال مهم من کیس نامبرم 4xxx هستش می خوام بدونم تا کی وقت دارم برای پر کردن این فرمهای kcc لطفا سریع به من جواب بدید ممنون میشم

اینجا رو بخونید.
تشکر کنندگان: mahsa.s ، farshadsh ، amir82 ، پروا ، payam62 ، lilac ، iman63ir ، Soap McTavish ، KIMIA2005 ، FMANIS
(2013-05-04 ساعت 16:19)reza6966 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 16:07)ghafari88 نوشته:  سلام
1-بچه ها من پاسپورتم تا آخر امسال ( اسفند ماه) اعتبار داره و مال خانومم هم تا فرودین 93. به نظرتون الان تو فرم ها اطلاعات همین پاسپورت هامون رو بزنیم و بعدا تعویض کنیم یا الان تعویض کنیم و اطلاعات پاسپورت های جدیدمون رو وارد کنیم.
2-شنیدم ( خدایی یه نفر بهم گفته و خودم شک داریم رو این موضوع) که پاسپورت عوض هم بشه شمارش تغییر نمی کنه. درسته این حرف؟ .. کسی تجربه داره؟

سلام
دوست عزیز , برای پر کردن فرم ها DSP-122 و DSP-230 نیازی به شماره پاسپورت نیست که
شما نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد باید وارد کنید که طبق همون پاسپورت قدیمی , درخواست پاس جدید بدید

فرم ها رو با آرامش و دقت پر کنید Cool

(2013-05-04 ساعت 16:06)nedafarsi نوشته:  سلام به همه و مرسی بابت سوالات و پاسخ های خوبتون
من بیشتر پست ها و تاپیک های اخیر و همینطور تاپیک های 2013
راستش خوندنشون هم کمکم کرد و هم کمی گیج شدم
1- من مدرکم فوق لیسانس دانشگاه سراسریه یه جا خوندم هرچی مدرک بالاتر باشه احتمال کلیر خوردن بیشتره، با این اوصاف یعنی من فقط مدرک پیش دانشگاهی رو ارائه بدم بهتره؟؟
2- الان دقیقاً 2 سال سابقه کار با عنوان مهندسی دارم و میتونم از بیمه سابقه کار بگیرم ولی اینجور که دوستان میگن با داشتن دیپلم احتیاج به سابقه کار نیست یعنی این سابقه واسم آپشن محسوب نمیشه؟؟
3- کنسولگری من مثل بقیه آنکارا هست، خیلی ها از خوبی های انکارا و خیلی ها هم از خوبی ابوظبی گفتن، با این توصیفات واقعاً نمیدونم باید کدوم رو توی فرمم بنویسم که راحتر باشه، ممنون میشم به طور قاطع بگین کدوم بهتره که تا دیر نشده توی فرمم وارد کنم.
4-من یه کیس یه نفره و مجرد هستم و هیچ فامیلی در آمریکا ندارم این قضیه ممکنه توی مصاحبه به ضررم تموم بشه و باعث ریجکت شدنم بشه؟؟
ببخشید اگه سوالام زیاده Cool

سلام دوست عزیز
تبریک میگم

1) صداقت صداقت صداقت , شما چیزی رو پنهان نکنید و از کلیرنس خوردن هم نترسید
2) نیاز به هیچ گونه سابقه کاری نیست و فقط درون فرم ها اذعان کنید که کجاها کار کردید
(بنا به توصیه دوستان نسبت به محل کار و شغل خود , کم اهمیت جلوه بدید )
3) بستگی به خود شما داره , کسی نمی تونه بگه آنکارا بهتره یا ایروان یا ابوظبی
شما فاکتور هایی که دارید رو برای این 3 محل بررسی کنید , سبک سنگین کنید و در آخر یکی رو انتخاب کنید
(هزینه / احتمال ویزا یک ضرب / مدت کلیر شدن / تفریح در اون شهر و ...)
4) دوستان مشابه شما زیاد بودن و همه ویزا دریافت کردن , نگران نباشید

موفق باشید

راجع به سوال دوم من چطور. کسی از دوستان اطلاعی داره که پاسپورت جدید شماره اش تغییر می کنه یا نه؟! ... جهت اطلاع دارم می پرسم. ممنون.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: KIMIA2005
دوستان برای پر کردن فرممممم ها عجله نکنید، وقت دارید وقت دارید
از زمانی که کارنت می شید
همه در یک ماه مصاحبه می شید
پس اونقدر هم سریع فرستادن فرم ها تاثیری نداره
قشنگ شما یک ماه رو برای بررسی کردن فرم ها وقت دارید
فکر میکنم یک ماهم زمانی کمی نیست
بیشتر هم زمان دارید
با دقت پر کردن فرم ها مهم هست هر اطلاعاتی که الان می دین به سفارت بعدا باید براش اگر سئوالی از شما شد توضیحات رو بدین ، این رو فراموش نکنید .
موفق باشید.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
@ghafari88
بله پاسپورت جدید شماره عوض می شه
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، nooshshahnar ، lilac ، Soap McTavish ، senterstar ، KIMIA2005
بچه ها؟یکی از بچه هایی که امسال برنده شده اسم پدرش بعد از اسم خودش اومده و بعد فامیلیش اومده. احتمالا موقع ثبت نام اشتباه کرده .مثلا به اینصورت احمد رضا یاوری. که رضا اسم باباش بوده. به نظرتون مشکلی واسش پیش میاد؟باید چیکار کنه؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، پروا ، 3pideh ، nooshshahnar ، parsush ، senterstar ، KIMIA2005
دوستان و اساتید با سابقه خواهشالطف بفرمایید در رابطه با محل مصاحبه من رو راهنمایی کنیدکه بالاخره بطور کلی ایروان بهتر هستش یا ابو ظبی از هر نظر ؟؟که بنده تصمیم نهایی رو برا محل مصاحبه بگیرم و در فرم 122 بنویسم و نیزاین اصطلاحات کلیر شدن و کلیرنس خوردن لطف بفرمایید در موردشون توضیح دهید ممنونم
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: senterstar
دوستان شرمنده من یه چیزی رو متوجه نشدم این دو تا فرم که باید پر کنیم بعد از این که پر کردیم باید پرینتشون بگیریم و یا دست نویس؟ و عکس روشون بزنیم و اسکن کنیم و دوباره میل کنیم؟ و یا توی کامپیوتر که پر کنیم و فرمها و عکس رو پیوست میل کنیم کافیه؟
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
تشکر کنندگان: senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 23:20)kage.omid نوشته:  دوستان شرمنده من یه چیزی رو متوجه نشدم این دو تا فرم که باید پر کنیم بعد از این که پر کردیم باید پرینتشون بگیریم و یا دست نویس؟ و عکس روشون بزنیم و اسکن کنیم و دوباره میل کنیم؟ و یا توی کامپیوتر که پر کنیم و فرمها و عکس رو پیوست میل کنیم کافیه؟

شما باید فرما رو پر کنین - یا تایپی یا دستی - پرینت بگیرین، امضا کنین، عکسا رو بچسبونین ، اسکن بگیرین ازشون و بعدش ایمیل کنین.

(2013-05-04 ساعت 23:15)KIMIA2005 نوشته:  دوستان و اساتید با سابقه خواهشالطف بفرمایید در رابطه با محل مصاحبه من رو راهنمایی کنیدکه بالاخره بطور کلی ایروان بهتر هستش یا ابو ظبی از هر نظر ؟؟که بنده تصمیم نهایی رو برا محل مصاحبه بگیرم و در فرم 122 بنویسم و نیزاین اصطلاحات کلیر شدن و کلیرنس خوردن لطف بفرمایید در موردشون توضیح دهید ممنونم

دوست عزیز من از ابوظبی اطلاع ندارم ولی مصاحبه ما ایروان بوده و من کلا راضی بودم. از نظر هزینه ها هم مقرون به صرفه تره.
وقتی شما فرماتونو ارسال میکنین بعد از یک مدتی کارنت میشین یعنی پرونده هاتون به جریان میفته بعد از اون دعوت به مصاحبه میشین اگه ایشالله یک ضرب گرفتین که هیچ ولی اگه یک ضرب نگیرین اصطلاحا به شما کلیرنس میخوره یعنی یه مدتی طول میکشه که کارای اداریتون انجام شه - چک امنیتی میخورین - که بسته به کیس از 1 ماه به بالا طول میکشه. البته این اصلا جای نگرانی نداره و اکثر ماها هم شاملش بودیم. بعد از اینه کلیرنس بهتون خورد باز یه زمانی لازمه که ویزای شما حاضر شه و اصطلاحا شما کلیر میشین یعنی پاک و مطهر میشین واسه رفتن Wink
موفق باشید
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، kage.omid ، پروا ، 3pideh ، lilac ، miladtorfi ، iman63ir ، senterstar
شماره کیس: 2014AS00001xxx
تاریخ رویت قبولی: 1/May
تاریخ ارسال فرم های اول:
کنسولگری:ANKARA
(2013-05-04 ساعت 23:15)KIMIA2005 نوشته:  دوستان و اساتید با سابقه خواهشالطف بفرمایید در رابطه با محل مصاحبه من رو راهنمایی کنیدکه بالاخره بطور کلی ایروان بهتر هستش یا ابو ظبی از هر نظر ؟؟که بنده تصمیم نهایی رو برا محل مصاحبه بگیرم و در فرم 122 بنویسم و نیزاین اصطلاحات کلیر شدن و کلیرنس خوردن لطف بفرمایید در موردشون توضیح دهید ممنونم

اول ابوظبی بعد آنکارا.ایروان با اینکه تست پزشکیش 6 ماه بیشتر اعتبار داره ولی اولا تازه کارن دوما سایت ceac کیس های ایروان رو نمیشناسه و این ایراد بزرگیه.چون بعد مصاحبه که کلیرنس میخورین میتونین از وضعیت کیستون باخبر شین.

(2013-05-04 ساعت 23:24)مانترا نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 23:20)kage.omid نوشته:  دوستان شرمنده من یه چیزی رو متوجه نشدم این دو تا فرم که باید پر کنیم بعد از این که پر کردیم باید پرینتشون بگیریم و یا دست نویس؟ و عکس روشون بزنیم و اسکن کنیم و دوباره میل کنیم؟ و یا توی کامپیوتر که پر کنیم و فرمها و عکس رو پیوست میل کنیم کافیه؟

شما باید فرما رو پر کنین - یا تایپی یا دستی - پرینت بگیرین، امضا کنین، عکسا رو بچسبونین ، اسکن بگیرین ازشون و بعدش ایمیل کنین.

دوست عزیز من از ابوظبی اطلاع ندارم ولی مصاحبه ما ایروان بوده و من کلا راضی بودم. از نظر هزینه ها هم مقرون به صرفه تره.
وقتی شما فرماتونو ارسال میکنین بعد از یک مدتی کارنت میشین یعنی پرونده هاتون به جریان میفته بعد از اون دعوت به مصاحبه میشین اگه ایشالله یک ضرب گرفتین که هیچ ولی اگه یک ضرب نگیرین اصطلاحا به شما کلیرنس میخوره یعنی یه مدتی طول میکشه که کارای اداریتون انجام شه - چک امنیتی میخورین - که بسته به کیس از 1 ماه به بالا طول میکشه. البته این اصلا جای نگرانی نداره و اکثر ماها هم شاملش بودیم. بعد از اینه کلیرنس بهتون خورد باز یه زمانی لازمه که ویزای شما حاضر شه و اصطلاحا شما کلیر میشین یعنی پاک و مطهر میشین واسه رفتن Wink
موفق باشید

مانترا خانم مردمو اغفال نکنین.همین ناشی گری افسرای ایروان بود که من بدبخت شدم.الان 150 روزه که منتظرم.بذارین ملت کارشونو بکنن.Big GrinBig Grin
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: مانترا ، senterstar ، KIMIA2005
(2013-05-04 ساعت 23:24)مانترا نوشته:  

موفق باشید

ممنونم دوست عزیز
از دیگردوستان و اساتید محترم هم خواهش دارم نظرشون رو در مورد سفارت ایروان و ابو ظبی جهت مصاحبه اعلام نمایند که کدوم بهتره و بر دیگری ارجحیت داره تا بین این دو یک نتیجه گیری نهایی انجام داده و فرم 122رو پر کنم ممنونم
مسعود جان؟بحث شما یه کم خاص بود ضمن اینکه اینجور اتفاقات تو هر سفارتی امکان داره بیفته. درسته؟؟
البته تجربیات کاملا شخصیه و نهایت هر کسی باید سبک و سنگین کنه و بهترین انتخاب و داشته باشه Smile
تشکر کنندگان: 3pideh ، nooshshahnar ، senterstar
میخواستم بدونم ملاک انتخاب کردن برای دریافت ویزا چیه یعنی طرف اگر مدارکش هیچ مشکلی نداشته باشه آیا بازم امکانش هست مثلا آفسیر از طرف خوشش نیاد یا دلایلی دیگه بخواند طرف رو رد کنند یا اگر مدارک مشکلی نداشته باشند گیری دیگه ای نمیتونند بدند؟
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
(2013-05-04 ساعت 23:52)kage.omid نوشته:  میخواستم بدونم ملاک انتخاب کردن برای دریافت ویزا چیه یعنی طرف اگر مدارکش هیچ مشکلی نداشته باشه آیا بازم امکانش هست مثلا آفسیر از طرف خوشش نیاد یا دلایلی دیگه بخواند طرف رو رد کنند یا اگر مدارک مشکلی نداشته باشند گیری دیگه ای نمیتونند بدند؟
صداقت و درستی و کامل بودن مدارکتون، همین!
اینکه طرف خوشش بیاد یا نه تصورات ذهنی و غلط ما ایرانیاس...
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، kage.omid ، lilac ، Soap McTavish ، senterstar ، KIMIA2005 ، godot
دوستان من تاریخ تولد رو موقع ثبت نام درست وارد نکردم و سال 1986 رو ثبت کردم ولی بعد از گرفتن پاس سال 1987 برام خورده ، نیاز به ارسال ایمیل برای تصحیح مشخصات هست یا ثبت اطلاعات درست تو فرم های DS-230 کفایت میکنه ؟
2014-8XXX ، ایروان ، کلیرینس ، پایان آرزو ...

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان