کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-11-16 ساعت 17:39)20020 نوشته:  دوستان سوال من اینه که:کسانی که قبول میشن معمولا چه وضعیت مالی دارن؟ آیا این رفتنشون میتونه مفید باشه؟ کسانی که آشنایی بیشتر و تسلط بیشتری دارند لطفا این قضیه رو کمی تشریح کنند. آیا مهاجرت افراد به آمریکا در شرایطی که ناچارا باید اسپانسر بگیرند تا دولت آمریکا اونها رو بپذیره برای ما ایرانی ها مفیده یا از چاله به چاه افتادنه؟!

دوست عزیز هر کسی که تصمیم برای مهاجرت می گیره مطمئنا دنبال بهتر شدن هست . اما این بهتر شدن از همان بدو ورودتون ایجاد نخواهد شد . مثل یه تازه عروس و دومادی که باید تمام تلاششون و کنن تا یه زندگی اونم بدون کمک خوونواده ها بنا کنن اونم از صفر. خیلی از ماها با اینکه شرایط مالی مناسبی نداریم از اسپانسر استفاده نکردیم . ( ممکنه در بدو ورودمون بریم خوونه دوست و فامیل برای چند روز اما اونها رو بعنوان اسپانسر معرفی نکردیم خوب این نظر شخصی من بود که اگه اسپانسر داشته باشم شاید خیلی از کمک های دولت ازم بر داشته بشه البته می دونم که دولت هیچ کمکی نمی کنه و البته مهمتر از اون نمی خواستیم سر بار دوست و آشنا بشیم بالاخره اونا هم اونجا مشکلاتی دارن برای خودشون !) اما چرا باید اسپانسر بگیریم تا دولت آمریکا مارو بپذیره ؟ این حرفتونو نفهمیدم ! و همه کسانی که از تمکن مالی به جای اسپانسر استفاده کردن ( از جمله خود من که این کاررو خواهم کرد ) یه مبلغی و یه روزه حساب به حساب کردن . نظر شخصی بنده اینه که اگه کسی توی ایران موقعیت ، شغل ، سرمایه خوبی داره اونو نباید از دست بده چون مدت ها طول می کشه تا دوباره بخواد اونو بعد از مهاجرنش بدست بیاره ! امیدوارم یه مقدار تونسته باشم کمکتون کنم .
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
تشکر کنندگان: ghafari88 ، KIMIA2005 ، alirz ، tenese ، m_yek ، sepideh_ ، محبت ، behfaza ، Sam2014 ، noobnoobi
سلام

دوستان راسته میگن امسال سال اخر لاتاری هستش و مدت زمان موندن در امریکا برای سیتی زن شدن کمتر شده. راستش من خودم گرین کارت دارم و تازه از امریکا اومدم این چیزا رو بعضی ها اینجا میگن میشه راهنمائی کنید. سپاس
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان کسی که بخواد برای ویزای نامزدی اقدام کنه باید سیتیزن بشه یا بعد دریافت گرین کارت میتونه اقدام کنه؟
CN: 2014AS000034$$[font=Tahoma]
"Stop Saying "I Wish" , Start Saying "I Will
[/font]
تشکر کنندگان: ojee
(2013-11-17 ساعت 01:20)kiana11 نوشته:  کد خبر : 1272232101164378583 تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 9:46

چه کسانی کارت پایان خدمت شان را تعویض کنند؟
طرح تعویض کارت‌های پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند از سال ۹۰ در کشور آغاز شده است و تاکنون فراخوان‌هایی جهت تعویض این کارت‌ها به افراد داده شده است. اما چه کسانی باید کارت خود را تعویض کنند و چه کسانی نیاز به تعویض کارت ندارند؟
به گزارش جام جم و بر اساس اطلاعات موجود در سایت سازمان نظام وظیفه ، سال 90 طرح تعویض کارت های پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند آغاز شد.این طرح در ابتدا تنها برای دارندگان کارت های معافیت اجرا شد اما با دریافت اطلاعات و آمادگی سازمان وظیفه عمومی طرح تویض کارت های پایان خدمت نیز از سال گذشته آغاز شد.

سردار ابراهیم کریمی، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی در مورد علت این کارت می گوید: به این دلیل ابتدا کار تعویض کارت های معافیت را آغاز کردیم چون اطلاعات این کارت ها و صاحبان آنها در دسترس بود و تقریبا مشکلی بابت جمع آوری این اطلاعات نداشتیم.

به گفته جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، کارت های معافیت قدیمی از تیرماه سال گذشته فاقد اعتبار شده و دارندگان این کارت ها نمی توانند خدماتی که نیاز به ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دارد استفاده کنند.

این افراد اگر برای تعویض گواهینامه خود و یا دریافت گذرنامه یا تعویض آن مراجعه کنند، اداره مربوطه از آنها کارت هوشمند را طلب می کند و عملا با کارت های قدیمی نمی توان کاری از پیش برد.

در آخرین فراخوان سازمان وظیفه عمومی از کسانیکه کارت خود را بعد از سال 60 و یا به عبارتی بعد از یکم فروردین 1360 دریافت کرده اند درخواست شده است تا برای تعویض کارت قدیمی خود با کارت هوشمند مراجعه کنند.

سردار کریمی در مورد چرایی مبنا قرار دادن سال 60 می گوید: از آنجایی که کشور ما در شرایط صلح قرار دارد، مردان 50 سال به بالا از انجام خدمت وظیفه معاف هستند و می توانند با ارائه شناسنامه خود خدمات دریافت کنند اما چون ما نمیتوانستیم سن را در تعویض کارت مبنا قرار دهیم و با تحصیل کرده ها و تحصیل نکرده ها برخورد دوگانه داشته باشیم، سال 60 را مبنا قرار دادیم.

بر این اساس تمام کسانی که کارت خود را از سال 60 به بعد دریافت کرده اند ولو اینکه بالای 50 سال سن داشته باشند، باید برای تعویض کارت خود اقدام کنند و افرادی که کارت خود را حتی یک روز قبل از سال 60 و روز 29 اسفند سال 59 دریافت کرده اند، نیازی به تعویض کارت خود ندارند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی پیرامون زمان تعویض کارت های قدیمی که فاقد اعتبار شده اند گفت: درست است که این کارت ها فاقد اعتبار شده اند اما کار تعویض آنها همچنان ادامه دارد ولی باید بدانیم که تعویض کارت افرادی که دیر مراجعه کرده اند برای تعویض، در اولویت قرار ندارد و اولویت با کسانی است که در زمان مقرر مراجعه می کنند.

زمان معمولی که برای تعویض کارت های قدیمی با هوشمند سپری می شود حدود یک ماه است و بعد از این مدت کارت هوشمند بوسیله پست به در منزل افراد ارسال می شود. اما وجود دارند کسانی که زمانی بیش از یک ماه را در انتظار دریافت کارت خود می گذرانند.

سردار کریمی علت این امر را نبود اطلاعات این افراد و نیاز به استعلام از ستادکل نیروهای مسلح عنوان می کند و در مورد کسانیکه اطلاعات آنها به نحوی در دسترس نیست می گوید: به این افراد اطلاع داده می شود تا خود به یگان خدمتی خودشان مراجعه کنند و نسبت به دریافت و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

به گفته جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا حدود 95 درصد کارت ها در مدت یک ماهه صادر و تحویل افراد می شود و تنها 5 درصد از کارت ها زمان صدورشان بیش از یک ماه به طول می انجامد.

3 9 انتهای خبر :: کد خبر : 1272232101164378583

سلام
ممنون از مطلبی که Share کردی.
یه نکته ای بگم که اگه قصد تعویض کارتتونو دارین اصلا روی یک ماهی که گفته شده حساب نکنید! کارشون اصلا حساب و کتاب نداره!!
من بعد از قبولی بلافاصله واسه تعویض اقدام کردم که 4 ماه طول کشید به دستم برسه! اونم با پیگیریهایی که خودم انجام دادم و حتی مجبور شدم شخصا با یگان خدمتم مکاتبه کنم (بعد 6-7 سال از پایان خدمتم)!! چه استرسی کشیدم و حدود 2 هفته مونده به مصاحبه بالاخره به دستم رسید. Sad
موفق باشید.
2014$$10$$ - ابوظبی
کارنت: 13 آگوست / مصاحبه: 7 اکتبر / مقصد: فلوريدا (سري اول) - دالاس (سري دوم)

كلير 11 جون (بعداز 247 روز) - ويزا 25 جون - ورود به آمريكا: 19 نوامبر - سري دوم ؟
تشکر کنندگان: m_yek ، محبت ، behfaza
سلام دوستان عزیز
بنظرتون تمکن مالی بدون در نظر گرفتن اسپانسر برای یک جوان مجرد باید در چه حدودی باشد که باعث شک و تردید افیسر محترم نشود ؟
شماره کیس:**2014AS000051 خودم تنها هستم Cool مصاحبم 23 آپریل ابوظبی >>>> ويزا يك ضررررررررررررب >>>>> به لطف خدا Smile
تشکر کنندگان: محبت ، behfaza ، nika ، ojee
دوستان میخواستم نظرتون رو جویا بشم:
با توجه به اینکه بنده ترجمه کارت پایان خدمت قدیمی و کپی کارت را که به ترجمه پلمپ شده بود را روز مصاحبه ارائه داده ام اگر الان برای تعویض کارت پایان خدمت قدیمی با کارت پایان خدمت هوشمند جدید اقدام کنم بنظرتون مشکلی و مغایرتی در مدارک موجود در پرونده بنده پیش نخواهد امد ؟؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: mehdir ، aghaghia ، behfaza ، noobnoobi
(2013-11-17 ساعت 16:15)KIMIA2005 نوشته:  دوستان میخواستم نظرتون رو جویا بشم:
با توجه به اینکه بنده ترجمه کارت پایان خدمت قدیمی و کپی کارت را که به ترجمه پلمپ شده بود را روز مصاحبه ارائه داده ام اگر الان برای تعویض کارت پایان خدمت قدیمی با کارت پایان خدمت هوشمند جدید اقدام کنم بنظرتون مشکلی و مغایرتی در مدارک موجود در پرونده بنده پیش نخواهد امد ؟؟

نه علی آقا. برای چی پیش بیاد؟ ... شما که مدارکتون رو دادید تموم شده رفته. نهایتش هم اینه که شما کار غیر قانونی ای که انجام نمی دید. تعویض می کنید و دوباره ترجمه کنید این جدیدرو. فوقش اگر سفارت خواست می دید بهشون و تمام. فقط کارتتون رو که صادر می کنن باید اطلاعاتش تغییری نکنه دیگه. داستان شناسنامه اون بنده خدا نشه که بعد از تعویض دید محل تولدش رو یه شهر دیگه زدن! Smile
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: mehdir ، aghaghia ، KIMIA2005 ، Sam2014 ، behfaza ، nika ، amin arefi ، noobnoobi
(2013-11-17 ساعت 16:21)ghafari88 نوشته:  

نه علی آقا. برای چی پیش بیاد؟ ... شما که مدارکتون رو دادید تموم شده رفته. نهایتش هم اینه که شما کار غیر قانونی ای که انجام نمی دید. تعویض می کنید و دوباره ترجمه کنید این جدیدرو. فوقش اگر سفارت خواست می دید بهشون و تمام. فقط کارتتون رو که صادر می کنن باید اطلاعاتش تغییری نکنه دیگه. داستان شناسنامه اون بنده خدا نشه که بعد از تعویض دید محل تولدش رو یه شهر دیگه زدن! Smile
علی آقا
خیالتون راحت چون من عوض کردم روی کارت های جدید فقط تاریخ شروع و پایانه خدمته اطلاعات اینکه شما کجا خدمت کردین رو نداره مه بخاد باعث تضاد شه
متاسفانه نشد،
تشکر کنندگان: behfaza ، kmzamani ، noobnoobi

احسان جان اخه توی کارتهای هوشمند جدید یک سری اطلاعاتی که در کارتهای قدیمی قید شده و به اون اشاره شده موجود نیست اونوقت اون رو چه بکنیم؟

[عکس: 32457785772629732448.jpg]
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: ghafari88 ، behfaza ، Morteza1350 ، kmzamani ، noobnoobi
(2013-11-17 ساعت 16:37)KIMIA2005 نوشته:  

احسان جان اخه توی کارتهای هوشمند جدید یک سری اطلاعاتی که در کارتهای قدیمی قید شده و به اون اشاره شده موجود نیست اونوقت اون رو چه بکنیم؟

[عکس: 32457785772629732448.jpg]

خوب شما اون قبلی رو با ترجمه رسمی دادید به سفارت. این جدید هم که هوشمنده مثلاً Big Grin ... دست شما نیست که اطلاعاتش کم شده رفته تو اون چیپستش. نهایتش اینه که می گید آقا جان من طبق قانون مملکتم مجبور بودم کارتم رو تغییر بدم و دادم. کلاً خیلی مهم نیست. خودتون رو اذیت نکنید به نظر من. برید با خیال راحت تعویض کنید. بالاخره کاریه که باید بشه. بعید هم می دونم که سفارت از شما دوباره این مدرک رو بخواد. فقط درخصوص زمانی که ممکنه طول بکشه تا بیاد حواستون باشه و در نظر داشته باشید.
ضمناً من کارت معافیتم رو که ترجمه کردم و دادم از همین هوشمنداس و مشکلی هم نبود و اطلاعات مازادی علاوه بر چیزی که روی کارت هست نخواستن. والا اگر بخوایم اینطوری ریز بشیم، برای من هم روی کارت قبلیم شمار پرونده و از اینجور داستانا داشت که روی جدیده نداشت.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: aghaghia ، KIMIA2005 ، shahryar7021 ، behfaza ، Morteza1350 ، kmzamani ، ojee ، amin arefi ، noobnoobi
علی آقا، حق با عمو احسان هست، با خیال راحت برید تعویض کنید، شما اگر نقص مدرک نخورده باشید که نخوردید، وقتی کلیر بشید فقط به پاسپورت و برگه آبی رو که بهتون دادن احتیاج دارید نه کارت پایان خدمت و نه هیچ چیزِ دیگه ای ازتون نمیخوان، خیالتون راحت Smile
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
سلام به همه .. وقتی‌ فرم‌های اولیه رو از طریق ایمیل فرستادم یک ایمیل دریافت کردم که ظاهراً به صورت اوتومات برای همه میاد ولی‌ بد از ۴ روز یه ایمیل از طرف شخصی‌ به نام Rhonda اومد به این مضمون

Thank you for your inquiry.

The information you provided will be included in your case file for review.
Diversity Visa Unit
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

ممکن منو راهنمای کنید که این ایمیل مربوط به چیه ؟
تشکر کنندگان: ojee
(2013-11-18 ساعت 03:12)kmzamani نوشته:  سلام به همه .. وقتی‌ فرم‌های اولیه رو از طریق ایمیل فرستادم یک ایمیل دریافت کردم که ظاهراً به صورت اوتومات برای همه میاد ولی‌ بد از ۴ روز یه ایمیل از طرف شخصی‌ به نام Rhonda اومد به این مضمون

Thank you for your inquiry.

The information you provided will be included in your case file for review.
Diversity Visa Unit
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

ممکن منو راهنمای کنید که این ایمیل مربوط به چیه ؟

سلام به شما
یعنی مدارکی که ارسال کردید به کیس شما اضافه شد همین
case number:2014AS00002XXX تاریخ رویت قبولی:1می
کارنت شدن:10اکتبر تاریخ تایید رسید فرم ها:16aug سفارت:ایروان
تاریخ مدیکال:هفته دوم دسامبرتاریخ مصاحبه :هفته دوم دسامبر
برگه آبی کلیرنس و همچنان منتظرتاریخ آپدیت:28 فوریه 29 می
کلیرنس:30می
انجام مدیکال جدید:16 جون دریافت ویزا:20 جون
تشکر کنندگان: kmzamani
رفقا چند سري ترجمه واسه سفارت بايد داشته باشيم. آيا مهر وزارت خارجه و دادگستري روي همه سريها بايد باشه؟
و زندگی همان روزهائی بود که زود سپری شدنش را آرزو میکردیم

کیس نامبر : **32
دریافت فرم توسط کی سی سی : 12 جون
کارنتی : 12 دسامبر
مصاحبه : 19 فوریه ابوظبی
تعداد : 3نفر ، اپدیتها 19 و 21 فوریه و 5 مارچ و7 و 8 جون

كلير : 8 جون بعد از 109 روز

تشکر کنندگان:
(2013-11-18 ساعت 13:37)morteza88 نوشته:  رفقا چند سري ترجمه واسه سفارت بايد داشته باشيم. آيا مهر وزارت خارجه و دادگستري روي همه سريها بايد باشه؟

مهر وزارت و دادگستری برای کسایی که میخوان ویزای تحصیلی بگیرن
یه سری باید کافی باشه
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: سیمین راد ، ojee ، behfaza ، aghaghia ، armina-2014 ، KIMIA2005 ، noobnoobi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان