کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-12-29 ساعت 15:20)manamilad نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 15:00)ostokhan نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 14:30)manamilad نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 13:17)rainyboy نوشته:  بچه های کسی نرم افزاری واسه تبلت سراغ نداره که کاملا آفلاین باشه واسه اموزش انگلیسی؟

دوست عزیز من در اینجا آدرس یه نرم افزار آموزش زبان رو گذاشتم (یادم رفت بگم که کاملاً آفلاینه!!!) که خیلی کمک می کنه و یکی از دوستان هم در اینجا لینک خیلی خوبی دادن که من از صبح تا حالا تو این سایت مشغول دانلودم !!!! Tongue

اینم یه دونه pdf دیگه که از اینجا میتونید دانلود کنید. نظرتئن راجبه کتاب قبلی چی بود؟ Cool

واقعاً عاااااالی. راستشو بخواین من دارم کل این سایتی رو که لینکشو دادین می بلعم!!!Tongue در واقع بی انتهاست و در مورد هر چیزی در رابطه با آموزش زبان مطلب داره. من تا حالا چیزی پیدا نکرده بودم که اینقدر کامل باشه. واقعاً ازتون ممنونم. امیدوارم همه دوستان بتونن استفاده کنن

دوستان - مرجع اموزش زبان ایرانیان - رو هم سر بزنید

اموزش انلاین انگلیسی - امریکن

دانلود رایگان کتاب انگلیسی برای فعالیت های روزمره
English for Everyday Activities
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پر تیراژترین نشریه ایرانیان لس آنجلس

Covering The Iranian Community Of Southern California
www.haftehbazaar.com
(2013-12-29 ساعت 15:40)manamilad نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 15:35)hamid_nazanin نوشته:  سلام
یک سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین من کارت ملی‌ رو ترجمه کردم و در ایران هم زندگی‌ نمیکنم حالا شنیدم که باید کارتو عوض کرد و کارت جدید گرفت که بین ۴۰ تا۵۰ روز طول می‌‌کشه و تاریخ کارت ملی‌ قبلی‌ هم تاریخ انقضا کارت تموم شده و برای تعویض مجدد باید خود شخص باشه و در حل حاضر امکان رفتن به ایران رو ندارم باید چی‌ کار کنم

با تشکر

دوست عزیز تمام دوستانی که برای مصاحبه رفتند گفتند که ترجمه کارت ملی رو ازشون نخواستند بعید می دونم نیاز به تهیه ترجمه از کارت ملیتون داشته باشید
دوست عزیز من ترجمه کارت ملی رو قبل از مصاحبه ارسال کرده بودم، ولی روز مصاحبه نه تنها کارت ملی رو نخواستند بلکه ترجمه اونو هم بهم برگردوند و گفت لازم نیست. ظاهرا کارت ملی برایشان مدرک مهمی نیست. شناسنامه مهمه.
2014AS7xx،یک نفر،ارسال فرمها:17 June،کنسولگری:آنکارا، کارنتی سری اول، مصاحبه:17 December، کلییرنس، آپدیتها: 30 دسامبر، 6،2 ژانویه،15و30می،26،24،23،20،13،12،5،3 جون و 27 کلییر بعد از 192 روز، دریافت ویزا 11جولای
سفرنامه
تشکر کنندگان: manamilad ، محبت ، hamid_nazanin ، amin arefi ، H Pier ، مامان خانم
درود .یک سوال داشتم از دوستان با تجربه .خواهرم به همراه خانواده اش ساکن کانادا هست. من در فرمها ادرس دوستشان در امریکا را نوشتم . این موضوع تاثیری منفی داره در مصاحبه؟
تشکر کنندگان:
(2013-12-30 ساعت 17:50)k98k نوشته:  درود .یک سوال داشتم از دوستان با تجربه .خواهرم به همراه خانواده اش ساکن کانادا هست. من در فرمها ادرس دوستشان در آمریکا را نوشتم . این موضوع تاثیری منفی داره در مصاحبه؟
سلام
به هیچ عنوان اثر منفی ندارد اصلا چرا نوشتن ادرس یک دوست مشکل ساز باشد این کاری است که همه ما انجام داده ایم نگران نباشید
موفق باشید
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
تشکر کنندگان: H Pier ، محبت
با سلام
پرینت حساب بانکی رو می شه از بانک صادرات یا ملت هم گرفت؟
***2014AS3
تاریخ ارسال فرم های اول: 9 jun
کارنت: 11 دسامبر
مصاحبه: February
دریافت ویزا:‌ یک ضرب
تشکر کنندگان:
(2013-12-30 ساعت 18:03)مامان خانم نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 17:50)k98k نوشته:  درود .یک سوال داشتم از دوستان با تجربه .خواهرم به همراه خانواده اش ساکن کانادا هست. من در فرمها ادرس دوستشان در آمریکا را نوشتم . این موضوع تاثیری منفی داره در مصاحبه؟
سلام
به هیچ عنوان اثر منفی ندارد اصلا چرا نوشتن ادرس یک دوست مشکل ساز باشد این کاری است که همه ما انجام داده ایم نگران نباشید
موفق باشید

تشکر از پاسخ شما .منظورم اینه که اگه بفهمن خواهرم کاناداست گیر نمیدن که میخای ساکن کانادا بشیو از این حرفا ؟
تشکر کنندگان:
(2013-12-30 ساعت 18:10)farzadsmile نوشته:  با سلام
پرینت حساب بانکی رو می شه از بانک صادرات یا ملت هم گرفت؟
سلام
دوست خوبم بله هیچ مشکلی نداره اما سوالتون رو در تاپیک خودش بپرسید نداشتن اسپانسر و راه حل ها
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: manamilad ، KIMIA2005
سلام
دوستان خوبم بد نیست این مطلب رو مربوط به خاطرات یک ایرانی در آمریکا مطالعه کنید.

چند هفته پیش یکی از دوستان که در لاتاری گرین کارت برنده شده بود، با من تماس گرفت و دنبال توصیه و پیشنهاد بود برای جمع و جور کردن کارها در ایران و مهاجرت به آمریکا. از وضع زندگیش که در ایران پرسیدم، گفت متاهل است و شاغل با درآمدی مناسب. چندین سال پیش از دانشگاه بیرون آمده بود و آمادگی ذهنی لازم برای ادامه تحصیل را نداشت، اما همچنان پافشاری میکرد که میخواهد فوق لیسانس بخواند در آمریکا و میپرسید از دانشگاهی که بتواند بدون تافل و جی آرای پذیرش بگیرد چون تسلطی نیز بر انگلیسی نداشت. همه این حرف ها را که زد از وی پرسیدم برای چه میخواهی بیایی آمریکا؟ در جواب گفت میخواهم پیشرفت کنم. بیشتر از این نتوانستم جلوی خنده خودم را بگیرم و علی رغم اینکه میدانستم ناراحت میشود خیلی رک به وی گفتم امریکا جایی گرم و نرم تر از ایران برای تو نیست. بمان و نیا. میدانم میاید و پشیمان خواهد شد. مملکتی که نه زبانش را بلدی، نه فرهنگش را میدانی و نه چندان توانایی تحصیل و کار داری، تو را مجبور میکند به کار در مکدولاند راضی باشی. غرورت اما مجبورت میکند به همه فامیل و دوستانت در ایران دروغ بگویی واز مزایایی در اینجا تعریف کنی که هرگز شرایط استفاده از آنها را نداری. این دروغ ناشی از غرور تو، همان دروغی است که دیگران به تو گفتند و باعث شد تو زندگی معمولی ایران را به سودای سراب رفاه در آمریکا بفروشی و بیایی. نکنید این کار را عزیران من.

زمانی که من از ایران آمدم، سوئد تحصیل رایگان بود و با قیمت آن زمان گرون، یک حساب دودوتا چهار تا، ایجاب میکرد که در سوئد درس بخوانی، با اروپا آشنا بشوی و تجربه ایده آلی کسب کنی از تحصیل در یک دانشگاه درجه یک اروپایی. آنزمان که جوانتر بودم عشقم این بود که بروم عسلویه، بشوم مدیر پروژه. میخواستم برگردم ایران. قبل از انتخابات ریاست جمهوری، در این تصمیم مصمم تر شده بودم، چراکه حدس میزدم اوضاع سیاسی و اجتماعی بازتر و مناسب تر شود. خوادث بعد از انتخابات ذوقم را کور کرد. اما با این حال، حتی یک روز بیشتر از آنچه در ویزای دانشجوییم مقرر شده بود، سوند نماندم. هنوز وضعیتم برای کار دائم در سوئد مشخص نشده بود و جواب اپلیکیشن های دکتری آمریکا هم نیامده بود. همه گفتند دیوانه ام که دارم برمیگردم. ولی پیش خودم فکر کردم، اگر خوب باشم، همه چیز درست میشود. به چیزی نباید بی خود چنگ زد. من برگشتم، در 6 ماهی که در ایران بودم، به واسطه دوستانی که از قبل میشناختم سربع مشغول به کار شدم، و لذت بردم. اگرچه درآمدم شاید چندان زیاد نبود، اما قابل قبول بود. تا اینکه آمدم آمریکا. اینجا نیز دقدقه کار نداشتم، با بورس دانشگاه زندگی میکنم و راضیم. اگر کار گرفتم، میمانم، وگرنه ایران همیشه گزینه اطمینان است. من برای زندگی در اینجا، به جز دوری از وطن، هزینه دیگری ندادم چون ارزشش را نداشت، و نخواهم نداد، چرا که هرگز راه ایران را برای خودم نبستم. اینجا ماندن به امید و آروز حماقت است. اگر مطمئن نیستید، هرگز نیایید
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

(2013-12-30 ساعت 18:31)محبت نوشته:  سلام
دوستان خوبم بد نیست این مطلب رو مربوط به خاطرات یک ایرانی در آمریکا مطالعه کنید.

چند هفته پیش یکی از دوستان که در لاتاری گرین کارت برنده شده بود، با من تماس گرفت و دنبال توصیه و پیشنهاد بود برای جمع و جور کردن کارها در ایران و مهاجرت به آمریکا. از وضع زندگیش که در ایران پرسیدم، گفت متاهل است و شاغل با درآمدی مناسب. چندین سال پیش از دانشگاه بیرون آمده بود و آمادگی ذهنی لازم برای ادامه تحصیل را نداشت، اما همچنان پافشاری میکرد که میخواهد فوق لیسانس بخواند در آمریکا و میپرسید از دانشگاهی که بتواند بدون تافل و جی آرای پذیرش بگیرد چون تسلطی نیز بر انگلیسی نداشت. همه این حرف ها را که زد از وی پرسیدم برای چه میخواهی بیایی آمریکا؟ در جواب گفت میخواهم پیشرفت کنم. بیشتر از این نتوانستم جلوی خنده خودم را بگیرم و علی رغم اینکه میدانستم ناراحت میشود خیلی رک به وی گفتم آمریکا جایی گرم و نرم تر از ایران برای تو نیست. بمان و نیا. میدانم میاید و پشیمان خواهد شد. مملکتی که نه زبانش را بلدی، نه فرهنگش را میدانی و نه چندان توانایی تحصیل و کار داری، تو را مجبور میکند به کار در مکدولاند راضی باشی. غرورت اما مجبورت میکند به همه فامیل و دوستانت در ایران دروغ بگویی واز مزایایی در اینجا تعریف کنی که هرگز شرایط استفاده از آنها را نداری. این دروغ ناشی از غرور تو، همان دروغی است که دیگران به تو گفتند و باعث شد تو زندگی معمولی ایران را به سودای سراب رفاه در آمریکا بفروشی و بیایی. نکنید این کار را عزیران من.

زمانی که من از ایران آمدم، سوئد تحصیل رایگان بود و با قیمت آن زمان گرون، یک حساب دودوتا چهار تا، ایجاب میکرد که در سوئد درس بخوانی، با اروپا آشنا بشوی و تجربه ایده آلی کسب کنی از تحصیل در یک دانشگاه درجه یک اروپایی. آنزمان که جوانتر بودم عشقم این بود که بروم عسلویه، بشوم مدیر پروژه. میخواستم برگردم ایران. قبل از انتخابات ریاست جمهوری، در این تصمیم مصمم تر شده بودم، چراکه حدس میزدم اوضاع ۳۰ یا C و اجتماعی بازتر و مناسب تر شود. خوادث بعد از انتخابات ذوقم را کور کرد. اما با این حال، حتی یک روز بیشتر از آنچه در ویزای دانشجوییم مقرر شده بود، سوند نماندم. هنوز وضعیتم برای کار دائم در سوئد مشخص نشده بود و جواب اپلیکیشن های دکتری آمریکا هم نیامده بود. همه گفتند دیوانه ام که دارم برمیگردم. ولی پیش خودم فکر کردم، اگر خوب باشم، همه چیز درست میشود. به چیزی نباید بی خود چنگ زد. من برگشتم، در 6 ماهی که در ایران بودم، به واسطه دوستانی که از قبل میشناختم سربع مشغول به کار شدم، و لذت بردم. اگرچه درآمدم شاید چندان زیاد نبود، اما قابل قبول بود. تا اینکه آمدم آمریکا. اینجا نیز دقدقه کار نداشتم، با بورس دانشگاه زندگی میکنم و راضیم. اگر کار گرفتم، میمانم، وگرنه ایران همیشه گزینه اطمینان است. من برای زندگی در اینجا، به جز دوری از وطن، هزینه دیگری ندادم چون ارزشش را نداشت، و نخواهم نداد، چرا که هرگز راه ایران را برای خودم نبستم. اینجا ماندن به امید و آروز حماقت است. اگر مطمئن نیستید، هرگز نیایید

من شخصاً کار به هیچ کس ندارم ، هر کی‌ مختار هر کاری می‌خواد بکنه ، میتونه ویزا بگیر نره میتونه ویزا بگیر بره ، فقط کوتاه میگم شخص من فکر می‌کردم چه خبره ، مهاجرتهم یه جور مسافرته طولانیه، ماشینمو خونمو فروختم اومدم اینجا الان اگه برگردم ایران همون خونه که هیچی‌ اصلا کار به خونه نداریم ، یه دونه ماشین هم نمیتونم بخرم، هر چی‌ داشتم و در میارم میدم شهریه دانشگاه ، اجاره‌ خونه ، خرج زندگی‌ سر به فلک میکشه ماهیانه مینیمم مینیمم ۵ میلیون خرج ( به جز شهریه دانشگاه ) ولی‌ انگار دوستان خیلی‌ شوخی‌ گرفتن مهاجرتو. امیدوارم ویزا به دست کسانی‌ برسه که واقعاً قصد مهاجرت دارن.
خوشحالم.
(2013-12-31 ساعت 00:17)KIMIA2005 نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 20:28)farshadm999 نوشته:  من شخصاً کار به هیچ کس ندارم ، هر کی‌ مختار هر کاری می‌خواد بکنه ، میتونه ویزا بگیر نره میتونه ویزا بگیر بره ، فقط کوتاه میگم شخص من فکر می‌کردم چه خبره ، مهاجرتهم یه جور مسافرته طولانیه، ماشینمو خونمو فروختم اومدم اینجا الان اگه برگردم ایران همون خونه که هیچی‌ اصلا کار به خونه نداریم ، یه دونه ماشین هم نمیتونم بخرم، هر چی‌ داشتم و در میارم میدم شهریه دانشگاه ، اجاره‌ خونه ، خرج زندگی‌ سر به فلک میکشه ماهیانه مینیمم مینیمم ۵ میلیون خرج ( به جز شهریه دانشگاه ) ولی‌ انگار دوستان خیلی‌ شوخی‌ گرفتن مهاجرتو. امیدوارم ویزا به دست کسانی‌ برسه که واقعاً قصد مهاجرت دارن.

دوست عزیز شما در حال حاضر آمریکا هستید ؟؟

خیر سوئد زیست می‌کنم، ایشالا اگه خدا بخواد ۱ ضرب قراره بریم آمریکا اگه نخواست هم که .... Big GrinBig GrinBig Grin
خوشحالم.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، nedaba ، محبت
(2013-12-30 ساعت 20:28)farshadm999 نوشته:  من شخصاً کار به هیچ کس ندارم ، هر کی‌ مختار هر کاری می‌خواد بکنه ، میتونه ویزا بگیر نره میتونه ویزا بگیر بره ، فقط کوتاه میگم شخص من فکر می‌کردم چه خبره ، مهاجرتهم یه جور مسافرته طولانیه، ماشینمو خونمو فروختم اومدم اینجا الان اگه برگردم ایران همون خونه که هیچی‌ اصلا کار به خونه نداریم ، یه دونه ماشین هم نمیتونم بخرم، هر چی‌ داشتم و در میارم میدم شهریه دانشگاه ، اجاره‌ خونه ، خرج زندگی‌ سر به فلک میکشه ماهیانه مینیمم مینیمم ۵ میلیون خرج ( به جز شهریه دانشگاه ) ولی‌ انگار دوستان خیلی‌ شوخی‌ گرفتن مهاجرتو. امیدوارم ویزا به دست کسانی‌ برسه که واقعاً قصد مهاجرت دارن.

تشکر کنندگان:
(2013-12-31 ساعت 00:39)ماتیتی نوشته:  
(2013-12-31 ساعت 00:25)farshadm999 نوشته:  

خیر سوئد زیست می‌کنم، ایشالا اگه خدا بخواد ۱ ضرب قراره بریم آمریکا اگه نخواست هم که .... Big GrinBig GrinBig Grin

شما که در سوید با ان سیستم نیمه سوسیالیستی و تامین اجتماعی قوی نسبت به سایر کشورها گلایه دارید چگونه میخواهید در سیستم بی رحم سرمایه داری امریکا دوام بیارید؟ شاید به امید پیدا کردن شغل و درامد بیشتر!! به هر حال امیدوارم در مورد امریکا تحقیق کامل را کرده باشی تا خدایی نکرده از چاله به چاه نباشه.ضمنا شما که در سوید زندگی میکنی قاعدتا در همان کشور میبایستی مصاحبه بشی که از هر لحاظ براتون بهتره چرا ابوظبی؟
موفق باشید.
C/N 2014AS00007xxx - سفارت ایروان

تشکر کنندگان: محبت ، hamid_fs3 ، قصه گو ، pari pariaaa ، manamilad
(2013-12-31 ساعت 01:17)masoud z نوشته:  
(2013-12-31 ساعت 00:39)ماتیتی نوشته:  
(2013-12-31 ساعت 00:25)farshadm999 نوشته:  

شما که در سوید با ان سیستم نیمه سوسیالیستی و تامین اجتماعی قوی نسبت به سایر کشورها گلایه دارید چگونه میخواهید در سیستم بی رحم سرمایه داری آمریکا دوام بیارید؟ شاید به امید پیدا کردن شغل و درامد بیشتر!! به هر حال امیدوارم در مورد آمریکا تحقیق کامل را کرده باشی تا خدایی نکرده از چاله به چاه نباشه.ضمنا شما که در سوید زندگی میکنی قاعدتا در همان کشور میبایستی مصاحبه بشی که از هر لحاظ براتون بهتره چرا ابوظبی؟
موفق باشید.
گلایمون که بخاطر شرایط سوئد نیست بالاخره هر جایی‌ خوبیو بعدی داره، آمریکا وضعیتش خیلی‌ از اینجاها بهتره اروپا وقت تلف کردنه. در مورد مصاحبه متأسفانه خانومم برندهٔ اصلی‌ هستن و مشکل زبان دارن بخاطر این ترجیح میدیم ابوظبی باشه که مصاحبه فارسی باشه.
خوشحالم.
تشکر کنندگان: H Pier ، محبت ، قصه گو ، masoud z ، pari pariaaa ، manamilad
سلام به همه دوستان
چند تا سوال. اول اینکه بعد از ورود به آمریکا چطور باید اون ادرسی رو که تو فرم ها نوشته بودیم رو عوض کنیم؟ و اینکه آیا کسی که هنوز گرین کارتش به دستش نرسیده میتونه تو آمریکا کار کنه یا نه؟
شماره کیس: 2014AS26xx
تاریخ رویت قبولی: 2 May
کنسولگری: ایروان
تعداد افراد منظور در کیس : 1 نفر
ارسال فرمهای سری اول: اواخر May
کارنت شدن کیس: سری سوم
مصاحبه: 18 December
دریافت کلیرنس: یک ضرب
دریافت ویزا:23 December
ورود به آمریکا: 25 December
دریافت گرین کارت:؟
جمع تقریبی هزینه‌ها:140 تومان پست + 100 تومان ترجمه + ادامه دارد