کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها
(2015-01-10 ساعت 19:40)مامان خانم نوشته:  سلام
شاید جای گفتنش اینجا در پس این همه استرس نباشد اما فکر کنم به چند بار گفتنش می ارزد که وقت خود را صرف زبان خواندن کنید ما در روند کارنت شدن کلیر شدن و ..... نمی توانیم کاری انجام دهیم پس تا حدودی به انچه از دستمان بر می اید بپردازید می توانید پستهای سال گذشته من را بخوانید جز سه ماه اخر که منتظر کلیرنس همسرم بودم به طور مدام زبان می خواندم و مهم نبود شاید اصلا کارنت نشوم چون شماره ۶۷۰۰ واقعا فاجعه بود
باور کنید من و همسر با این که سابقه تحصیل در خارج از کشور را داشتیم در هفته اول هنک‌کرده بودیم و با چشمان متعجب به همه نگاه میکردیم طول کشید تا توانستیم با جامعه تطبیق پیدا کنیم برای ساده ترین کارها حتی صندوقداری به زبان قوی احتیاج است یادم نمیرود اولین بار که مصاحبه تلفنی داشتم تمام متن مکالمه با پاردن پاردن من گذشت
باور کنید تمام شما تلاشتان را کرده اید حالا فقط به فکر زبان باشید مخصوصا مکالمه اکر بچه دبستانی دارید اصول مکالمه را به او یاد بدهید وگرنه سخت سرخورده میشود بچه های من علی رغم شش سال زبان خواندن روزهای اول با گریه مدرسه میرفتند
حالا فکر کنید اگر چیزی نمی دانستند چه میشد
در اکثر ایالتها امتحان رانندگی به زبان فارسی برگزار نمیشود پس حداقل باید بتوانید یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای را امتحان بدهید البته چندان سخت نیست و باور کنید بدون ماشین حتی در خرید مایحتاج به مشکل برخورد می کنید
خلاصه زبان زبان و باز هم زبان بخوانید امیدوارم تک تکتان موفق باشید
ممنون من کلی به همسرم میگم برای زبان گوش نمیدند الان پیامتونو براش خوندم به امید اینکه زبان را جدی بگیرندWink
من هم شرایطم مثل شماست و برنده اصلی خودم و نگران ap خوردن همسرم بخاطر سربازیشم ولی خیلی امیدوارم. ممنونمSmile
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: bia2mob ، farrokh1675 ، bahar101 ، babak12 ، A_A ، hilda60 ، Aghaman ، babisondes ، Mahboy ، shirin.ad68
دوستان امیدتون رو از دست ندید - به این فکر کنید که خدا تقدیر بهتر رو براتون رقم می زنه و به خود خدا تکیه کنید و با امید به این که خدا بهترین درها رو برای ما باز می کنه پس به خودتون استرس بیش حد وارد نکنید واقعا تعجب می کنم کیس نامبر 6000 نا امید شده
ما که 8000 هستیم چی باید بگیم
به احتمال زیاد روند کارنتی ها از ماه اینده سریع تر میشه و یه جوری شبیه سال 2013 هستش
با آرزوی موفقیت برای همگی
2013 = has been not selected
2014 = has been not selected
2015= کیس نامبر 8200 و کارنت نشدن
2016  در پروسه ‎2015‎ بودم و ثبت نام نکردم
2017 = has been not selected
2018 = has been not selected
2019= has been not selected
تشکر کنندگان: ریحانا ، aa-tt ، farrokh1675 ، bahar101 ، ARSAMNEW ، soruosh ، babisondes ، Mahboy
(2015-01-10 ساعت 21:25)bia2mob نوشته:  دوستان امیدتون رو از دست ندید - به این فکر کنید که خدا تقدیر بهتر رو براتون رقم می زنه و به خود خدا تکیه کنید و با امید به این که خدا بهترین درها رو برای ما باز می کنه پس به خودتون استرس بیش حد وارد نکنید واقعا تعجب می کنم کیس نامبر 6000 نا امید شده
ما که 8000 هستیم چی باید بگیم
به احتمال زیاد روند کارنتی ها از ماه اینده سریع تر میشه و یه جوری شبیه سال 2013 هستش
با آرزو ی موفقیت برای همگی
نه دوست عزیز من اصلا نا امیدنشدم امضامو ببین
ما تازه اول راهیم اگر بخواهیم به خاطر کیس نامبرمون ناامید بشیم که چطوری می خواهیم با مراحل سخت بعد از ورود به آنجا کنار بیاییم؟؟Smile امیدوارم شما هم موفق باشید. ضمناً جمله ای که برداشت اشتباه ایجاد می کرد را هم حذف کردم.
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، bahar101 ، babak12 ، A_A ، ARSAMNEW ، Mahboy
به امید ویزای یکضرب Big Grin[عکس: kjcduwe1wvl56c3ptrwi.jpg]
2015 شماره کیس:**61/  کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس:  11 می / مصاحبه:  8 جولای/ کلیر: N E V E R /اپدیتها ۸ ۱۳،۱۰ ،۲۸ جولای، ۱۲ اگوست و ۱ و۱۴ , 28 با ایمیل و 30 سپتامبر / سربازی ارتش - کارمند شرکت نیمه خصوصی - رشته غیر حساس
“نیمه ی پر لیوان رو ببین!” ، “مثبت باش!” ، چقدر این جمله ها تکراریه! اما جالبه که همیشه هر چیزی که مرتب توی گوش آدم فرو میشه، کم کم تکراری میشه وارزشش رو هم از دست میده و در نتیجه اثرش هم کمتر میشه. انگار گوش های ما حساسیتشون به این کلمات کم شده! اما اون چیزی که آدم با تمام وجود و بی واسطه حس می کنه، دیگه چیزی نیست که بشه انکارش کرد. خب، کمی فکر کنیم… چیا داریم؟ چیا نداریم؟! …
یکی از 9میلیون نفر هستیم که در لاتاری شرکت کردند وبرنده شدیم .یکی از 20.000 آسیایی هستیم که قبول شدند.همونی هستیم که کمتر ازیک درصد شانس برنده شدن بین شرکت کنندگان را داشتیم. خدایا چقدرهوامو نو داشتی واقعا شکی نمی مونه که همیشه هوامونو داری پس نگران چی باشیم؟؟Smile
سفرنامه من
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، satan ، HERMES7 ، m.ghoreishi ، bahar101 ، k1_m_1358 ، fa15 ، aidaz ، farrokh1675 ، A_A ، Mahboy ، Macy ، SomeOneX ، shirin.ad68
(2015-01-11 ساعت 10:31)ریحانا نوشته:  “نیمه ی پر لیوان رو ببین!” ، “مثبت باش!” ، چقدر این جمله ها تکراریه! اما جالبه که
این 9 میلیون ایرانی و 20 میلیون اسیایی رو مطمئنی
لینکی داری ازش
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان:
(2015-01-11 ساعت 10:31)ریحانا نوشته:  یکی از 9میلیون نفر ایرانی هستیم که در لاتاری شرکت کردند وبرنده شدیم .یکی از 20.000 آسیایی هستیم که قبول شدند.همونی هستیم که فقط یک درصد شانس برنده شدن بین شرکت کنندگان را داشتیم. خدایا چقدرهوامو نو داشتی واقعا شکی نمی مونه که همیشه هوامونو داری پس نگران چی باشیم؟؟Smile

تا جایی که می دونم کل ثبت نام کنندگان لاتاری امسال کل جهان 12 میلیون نفر بوده، طبق آماری که دادن.
تشکر کنندگان: r.bazargan ، bahar101
البته فکر کنم منظورشون 9 میلیون شرکت کننده بوده
شانس یک ایرانی برای برنده شدن در لاتاری با اطلاعاتی که در دست داریم و محاسبات نسبتا دقیق حدود 3 دهم درصد هست یعنی از هر 300 نفر یکنفر.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: ریحانا ، bahar101 ، Memolk ، afrand ، farrokh1675 ، A_A ، Mahboy ، soruosh ، SomeOneX
(2015-01-11 ساعت 15:31)behdadK نوشته:  البته فکر کنم منظورشون 9 میلیون شرکت کننده بوده
شانس یک ایرانی برای برنده شدن در لاتاری با اطلاعاتی که در دست داریم و محاسبات نسبتا دقیق حدود 3 دهم درصد هست یعنی از هر 300 نفر یکنفر.

نـــــــــــــــــــــــــه!!!!!!!!!!!!...جدی؟؟؟؟ خوشـــــــــــم اومد.
کاش یه قرعه کشی بانکی ...جایی ..چیزی... هم برنده میشدیم که دیگه واقعا خوش شانسی مون ثابت شه. Wink
کیس نامبر: 2015AS49xx / ارسال فرم اول: 26 May / تعداد افراد کیس: 2نفر / سفارت: آنکارا -> دبی / تاریخ مصاحبه: 4 May
تشکر کنندگان: bahar101 ، afrand ، aidaz ، farrokh1675 ، behjat
در سال 2015:
تعداد ثبت نام کنندگان در جهان: 14,397,781
تعداد ثبت نام کنندگان جهان واجد شرایط (نه الزاما ایرانی که متنو ادیت کردم) که در قرعه کشی شرکت داده شدند: 9,388,986

تعداد برندگان در جهان: 125,514 (یعنی 1/3درصد از افراد واجد شرایط انتخاب شدند) که 20002 نفرشان آسیایی اند.
درواقع با فرض شانس برابر، شانس هر نفر شرکت کننده در قبول شدن 0.013 بوده است به عبارت دیگر از هر 1000 نفر شرکت کننده واجد شرایط 13 نفر انتخاب شدند.
باشد که به حرف هایم ایمان آورید و دیگر به نیمه پرلیوان بنگریدWink
این هم لینکش: http://travel.state.gov/content/visas/en...rants.html
سفرنامه من
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Memolk ، babisondes ، nilgoon1982 ، farrokh1675 ، Mahboy ، satan ، SomeOneX ، سوین
تا اون پاراگراف دومش صحیحه
اما این که شانس قبولی بین همه دنیا به یک نسبت تقسیم شده غلط آی غلطه:دی
در هر منطقه جغرافیایی سهمیه متفاوته به طوری که آفریقا و اروپا سهمیه بیشتر و اسیا و آمریکای جنوبی و اقیانوسیه سهمیه کمتری دارند جالب اینه که شرکت کنندگان هم دقیقا برعکسه یعنی آسیایی ها بیشترین شرکت کننده رو دارند! نتیجه این میشه که آسیایی ها کمترین شانس قبولی رو دارند(1.1 درصد) . اما اینجا پایان کار نیست در آسیا هم هر کشور محدود به 5000 قبولی است و اگر بیشتر بشه بقیه قبولی اعلام نمیشه یعنی درسته که باید شانس هر نفر در آسیا مساوی باشه اما ایرانی ها و نپالی ها به دلیل تعداد زیاد و محدود شدن به 5000 قبولی باز شانس کمتری دارند.
در کل کشور های جهان با توجه به تعداد شرکت کنندگان و سهمیه قبولی منطقه و محدودیت 5000 ویزا ایرانی ها کمترین شانس قبولی رو دارند که حدود 7 دهم درصد برای یکنفره

اما یک اروپایی در یک کشور معمولی حدود 2.5% شاید هم بیشتر شانس داره!
حالا بماند که پارسال با این وضعیت افتضاح تازه به بیش از نصف هم ویزا نرسید و شانس هر ایرانی شد سه دهم درصد !! خلاصه ویزا در پاستون دیدید خودتون رو میتونید یکی از ایرانیان خوش شانس بدونید.

ورودی محاسبات آمار شرکت کنندگان 2012 که آخرین آمار رسمی شرکت کنندگانه هست. حدس بنده این هست شرایط به مرور بدتر هم شده و تعداد شرکت کنندگان ایرانی بیشتر هم شده.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2015-01-11 ساعت 16:47)behdadK نوشته:  تا اون پاراگراف دومش صحیحه
در هر منطقه جغرافیایی سهمیه متفاوته به طوری که آفریقا و اروپا سهمیه بیشتر و اسیا و آمریکای جنوبی و اقیانوسیه سهمیه کمتری دارند جالب اینه که شرکت کنندگان هم دقیقا برعکسه یعنی آسیایی ها بیشترین شرکت کننده رو دارند! نتیجه این میشه که آسیایی ها کمترین شانس قبولی رو دارند(1.1 درصد) . اما اینجا پایان کار نیست در آسیا هم هر کشور محدود به 5000 قبولی است و اگر بیشتر بشه بقیه قبولی اعلام نمیشه یعنی درسته که باید شانس هر نفر در آسیا مساوی باشه اما ایرانی ها و نپالی ها به دلیل تعداد زیاد و محدود شدن به 5000 قبولی باز شانس کمتری دارند.
در کل کشور های جهان با توجه به تعداد شرکت کنندگان و سهمیه قبولی منطقه و محدودیت 5000 ویزا ایرانی ها کمترین شانس قبولی رو دارند که حدود 7 دهم درصد برای یکنفره

حالا بماند که پارسال با این وضعیت افتضاح تازه به بیش از نصف هم ویزا نرسید و شانس هر ایرانی شد سه دهم درصد !! خلاصه ویزا در پاستون دیدید خودتون رو میتونید یکی از ایرانیان خوش شانس بدونید.

ورودی محاسبات آمار شرکت کنندگان 2012 که آخرین آمار رسمی شرکت کنندگانه هست. حدس بنده این هست شرایط به مرور بدتر هم شده و تعداد شرکت کنندگان ایرانی بیشتر هم شده.
فرض من نمونه گیری تصادفی ساده بوده ولی با توجه به اینکه هر قاره سهمیه ای جداگانه داره پس واقعا خیلی خوش شانس تربودیم و حتما به شانسمون ایمان داشته باشیم اینکه خداوند مارا تا اینجا بالا آورده، پس در بقیه راه هم همراهمون هست (ولو اینکه شانس هر ایرانی برای ویزا شده سه دهم درصد)
جناب مدیر ظاهرا میخواهی فقط ایمان نیاوریها و هی حاشیه میریدWink
سفرنامه من
تشکر کنندگان: bahar101 ، farrokh1675 ، Mahboy
(2015-01-11 ساعت 16:47)behdadK نوشته:  تا اون پاراگراف دومش صحیحه

بهداد جان بچه كه زدن نداره Big Grin بابا ما به اندازه كافى روحيمون خراب هست و استرس داريم حالا هى شما آمار ارقام بالا پايين كن ما رو بيشتر بترسون Big Grin
از شوخى بگذريم مرسى از اينكه اينهمه اطلاعات مفيد در اختيار ما ميزارى به نوبه خودم بينهايت سپاسگزارم و خسته نباشى و در تمام مراحل زندگى موفق باشى
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، L_haam ، bahar101 ، aidaz ، farrokh1675 ، ریحانا ، m.ghoreishi ، Mahboy
با سلام ، اگر کارنت آپریل حداقل 300 تا اعلام بشه (یعنی تا 4600) من هم کارنت میشم. (البته امیدوارم بالای 1000 تا کارنت کنن، ولی با این مقدار کارنتی کی سی سی در هر ماه، چشممون آب نمیخوره)
ولی با وجود اینکه فرم DS260 رو تو ماه نوامبر فرستادم شدیدا نگرانم که نامه مصاحبه دیرتر به دستم برسه و برای اردیبهشت و خرداد برای مصاحبه دعوت بشم و با کلیرنس خوردن هم که دیگه ...
به نظرتون این دیر فرستادن فرم چرا باعث تاخیر در زمان مصاحبه میشه؟ چرا کی سی سی تو فرم 260 به این قضیه اشاره نکرده؟ (آنها که همه چیشون رو حسابه)
از این ها گذشته ممکنه کم کم کارنت کردن کیس ها به دلیل رسیدگی به فرمها باشه؟ بعیده تمام فرمها تو چهار پنج ماه اول (از ژوئن2014) کنترل بشه. اگر روال متناوبی برای رسیدگی فرم ها باشه، ارسال فرم تا دو ماه قبل از کارنت شدن قاعدتا نباید تاثیری روی رفتن با تاخیر به مصاحبه داشته باشه.
**2015AS45 /ارسال فرم260، 19 نوامبر/ ابوظبی
[/code]
تشکر کنندگان: nilgoon1982
(2015-01-12 ساعت 01:22)dv winner نوشته:  با سلام ، اگر کارنت آپریل حداقل 300 تا اعلام بشه (یعنی تا 4600) من هم کارنت میشم. (البته امیدوارم بالای 1000 تا کارنت کنن، ولی با این مقدار کارنتی کی سی سی در هر ماه، چشممون آب نمیخوره)
ولی با وجود اینکه فرم DS260 رو تو ماه نوامبر فرستادم شدیدا نگرانم که نامه مصاحبه دیرتر به دستم برسه و برای اردیبهشت و خرداد برای مصاحبه دعوت بشم و با کلیرنس خوردن هم که دیگه ...
به نظرتون این دیر فرستادن فرم چرا باعث تاخیر در زمان مصاحبه میشه؟ چرا کی سی سی تو فرم 260 به این قضیه اشاره نکرده؟ (آنها که همه چیشون رو حسابه)
از این ها گذشته ممکنه کم کم کارنت کردن کیس ها به دلیل رسیدگی به فرمها باشه؟ بعیده تمام فرمها تو چهار پنج ماه اول (از ژوئن2014) کنترل بشه. اگر روال متناوبی برای رسیدگی فرم ها باشه، ارسال فرم تا دو ماه قبل از کارنت شدن قاعدتا نباید تاثیری روی رفتن با تاخیر به مصاحبه داشته باشه.
سلام
دوست عزیز
اینشالا که شما حتما در ماه دیگه کارنت شدید
اما در مورد ارسال فرم ها
من دوستی را دیدم که ایشون با کیس 3000 حدود 3 ماه هم دیر فرستاده بود اما سر وقت نامش اومد . بنده این مورد را به چشم دیدم .
لذا همونجوری که دیدیم این مدلی هم داریم . پس نگران اصلا نباشید

بهداد هم پیشتر گفته بود که امسال مدت زمان کلیرنس اینشالا کوتاهتر خواهد بود
البته اینشالا شما یک ضرب بگیرید

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: bahar101 ، laleht ، saboteur ، dv winner ، ریحانا ، Mahboy ، p00ya2001 ، farrokh1675 ، shirin.ad68 ، nilgoon1982 ، soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان