کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها
سلام دوستان دارم دیوونه میشم کیس نامبر20xx ولی متاسفانه فرم های DS_260 رو دیر ارسال کردم و الان ششمین مرحله هم کارنت شدن ولی هنوز وقت مصاحبه واسه من نیومده...
افسوس میخورم که چرا دیر فرمهارو فرستادم
تشکر کنندگان: bia2mob ، bahar101
(2015-01-10 ساعت 13:55)abedin67 نوشته:  سلام دوستان دارم دیوونه میشم کیس نامبر20xx ولی متاسفانه فرم های DS_260 رو دیر ارسال کردم و الان ششمین مرحله هم کارنت شدن ولی هنوز وقت مصاحبه واسه من نیومده...

ببخشید دیر یعنی کی؟
شماره كيس: **2015AS000052
تاريخ رويت قبولي: ٢ مي
تعداد افراد كيس: 2 نفر
سفارت: انكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 6 سپتامبر
تاريخ كارنت: مارچ ٢٠١5
دريافت نامه دوم: 25 مارچ
تاريخ مصاحبه: 11می
تاریخ آپدیتها: 12 می-14می-2 جون
تشکر کنندگان:
(2015-01-10 ساعت 13:58)farnaz s نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 13:55)abedin67 نوشته:  سلام دوستان دارم دیوونه میشم کیس نامبر20xx ولی متاسفانه فرم های DS_260 رو دیر ارسال کردم و الان ششمین مرحله هم کارنت شدن ولی هنوز وقت مصاحبه واسه من نیومده...

ببخشید دیر یعنی کی؟

شما کی فرم رو فرستادی؟ اگر انلاک نکرده باشی حدودا 5 ماه طول میکشه تا نامتون بیاد زا زمان کانفرم

یکم صبور باشید هنوز نامه دوم مربوط به کارنتی های این سری یعنی ماه مارس نیومده ، به نظرم تا آخر این هفته میاد زیاد نگران نباشید
ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﯿﺲ: 2015AS000053XX | سفارت : آنکارا | تعداد افراد کیس : 3 نفر |رویت قبولی : May 1 | فرستادن مدارک : June 12 | تاریخ کارنت : 14 April | نامه دوم : April 24| مصاحبه : June 3 | وضعیت مصاحبه : AP SadSad آپدیت ها : 3 ، 8 ، 9 June کل کیس | June 12 نفر اول و دوم | 7 July فقط نفر دوم | 6 آگوست شبانه نفر اصلی | 8 و 11 آگوست به خاطر ایمیل پیگیری | 13 آگوست شبانه نفر اصلی | 14 آگوست کل کیس و تبدیل / به or | دریافت ایمیل کلیر شدن 18 آگوست|صدور ویزا : 24 آگوست | دریافت ویزا از پست : 25 آگوست
(2015-01-10 ساعت 13:42)farrokh1675 نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 13:29)behdadK نوشته:  ممنون قربان
خیر همه کیس ها به مصاحبه نمیرن. من گفتم همه ایرانی ها به مصاحبه میرن (البته اگر فرم ها رو خیلی دیر ارسال نکرده باشند). پارسال هم برای نمونه تا کیس 13350 کارنت شدند و پارسال مطمئنا آخرین شماره 19000 نبود چون مجموعا 23000 برنده از آسیا داشتیم(امسال 20000 داریم)
با سلام مجدد خدمت مدیر محترم .بنده به تحلیل های شما ایمان دارم و از اون ها استفاده های بهینه میکنم ولی وقتی سارا گرو که سخنگوی آمریکا در امور لاتاری است میگوید همه اون هایی که در لاتاری قبول شده اند نامه براشون میاد و به مصاحبه دعوت میشن (صرف نظر از ۲۰۱۴ که تقریبا یک استثنا بود )شما با چه منطقی میفرمایید تا 12500بیشتر به مصاحبه نمیرن لطفا مرا از اشتباه احتمالی مطلع فرمایید با سپاس فراوان
قربان بنده هم مثل بقیه تحلیل میکنم و جایز الخطا و همه اینها تخمین هست زیاد جدی نگیرید. مخصوصا تا آخر سال روند رو گفتم اگر بر اساس 3 ماه اخیر باشه.
اما در خصوص سئوالتون سارا گرو میتونه منظورش همه ایرانی ها باشه یا حتی میتونه حرفی که میزنه اشتباه باشه. مثلا درست مثل وقتی که میگفت که 3500 ایرانی پارسال ویزای لاتاری گرفتند در صورتی که اعداد رسمی که آمد مشخص شد محاسبات کاربرهای مهاجرسرا درست بود و 2300 نفر ویزا گرفته بودند.
فراموش نکنید که تابحال ساراگرو فقط یک آفیسر بوده و ساختار اطلاعاتی وزارت خارجه ساختار لایه بندی شده و اطلاعات طبقه بندی شده است و حتی اگر دسترسی به همچین اطلاعاتی هم داشته باشه قبل از رسمی شدن اجازه اعلامش رو نداره(هرچند به نظرم حتی دسترسی هم نداره و غلط آدرس دادن نشونه اونه)
اما چطور تا 12500 بیشتر اعلام نمیشه؟
پارسال که 13500 نفر کارنت شدند آسیا دچار کمبود ویزا شد و به این دلیل روند متوقف شد در حالی که آخرین فردی که شماره گرفته بود پیش بینی بنده اینه که حول و حوش 24000 بوده شماره کیسش. حالا امسال چه تغییری میتونه صورت بگیره که بالای 13000 کارنت بشوند یکی اش میتونه کلیر نشدن ایرانی ها حتی با وضعی بدتر از پارسال باشه که نهایت اگر هیچ ایرانی ای کلیر نشه 1000 تا ویزای اضافه بین 3000 کیس میتونه تقسیم شه و 13500 کیس تبدیل به 16500 کیس بشه که باز با 20000 فاصله ای جبران ناشدنی داره. پس عملا امکانش نیست که همه کارنت بشوند.
قبل از 2014 رو که نگاه کنید میبینید که تعداد برندگان جهان و آسیا کم بود که 2012 مشکل خطای اعلام پیش آمد و درصد کمی به مصاحبه آمدند و ویزاها کامل نشد.
البته 2013 هم از اروپاو آفریقا و آسیا ویزا کمتر از حد نیاز گرفتند و اضافی اش رو به ایران دادند (200 کیس بیش از سهمیه 3500 تایی) اینها یعنی عدم برنامه ریزی که نتیجه اش میشد عدم تطابق با قانون که بایستی KCC جواب پس بده. البته میدانید که KCC تا بخواهد تغییری در روش بدهد معمولا 2 سال طول میکشه (به دلیل زمان اعلام نتایج و بررسی و ...) و علت اصلی مشکلات 2012 بود که روی 2014 نتیجه اش مشخص شد و تاثیر 2013 هم جلوتر بهش میرسیم.
در نتیجه در سال 2014 تعداد برندگان یکدفعه از حول و حوش 100000 تا متوسط 5 سال گذشته شد 140 هزار تا و آسیایی ها از متوسط 15000 برنده شدند 23000 برنده که خیال KCC راحت باشد هر چه شد تعداد برنده ها به قدری هست که 50000 ویزا رو پوشش بده و از هر منطقه به اندازه کافی ویزا باشه. یعنی مشکلی در 2012 شناسایی شد و در 2014 حل شد.
خوب حالا چطور میشود برندگان هر ناحیه را دسته بندی کرد که به نسبت های تعیین شده مد نظر KCC از این 50000 سهمیه ویزا بهره مند بشوند؟ چطور میشه که هر ماه کار سفارت ها رو بصورت مساوی تقسیم کرد که فشار کاری در یک ماه نباشه و یکماه استراحت؟ جواب کنترل ویزا بولتن هست که میتونه در همون زمان صورت بگیره. در نهایت KCC پارسال برای همه منطقه های جغرافیایی حد گذاشت چون محدودیت 50000 ویزا رو داشت و آل کارنت نکرد. درست مثل 2005. امسال هم نگاه کنید از متوسط 100000 برنده جهانی و 15000 برنده آسیا برندگان بیشتر هستند و در نتیجه حدی لازمه (درست مثل 2014 و 2005)

اما برسیم به مشکل 2013 که سهمیه ایران بیش از 3500 شد. برای حلش یه راه حل ساده هست. قبولی های ایرانی کمتر بشوند. برای همین حد 6000 قبول شده هر کشور در منطقه جغرافیایی به 5000 تقلیل پیدا کرد مشکل در 2013 بوجود آمد پس راه حل در 2015 بوجود میاد. ایران هم که 2013 و 2014 هر کدوم 6000 برنده داشت امسال 5000 برنده دارد که با حذف کنسلی ها و ریجکتی ها و نصف و نیمه ها به 3500 نرسد و مشکل پارسال پیش نیاید. البته وضعیت ایرانی ها معمولا خراب تر از آنست که لازم باشد محدودیت 5000 برنده برایشان بگذارند و سال 2013 که خیلی هم رویایی بود اگر ایرانی ها 400 سهمیه بیشتر از 3500 سهمیه شان داشتند همگی خوشحال به خانه برمیگشتند(200 تا اضافه تامین شد). شاید این وضعیت برای نپال واقع بینانه تر باشه که اکثرشون یکضربی هستند و البته برای اونها هم وقتی 3500 ویزاشون کامل شد درست مثل پارسال کات آف میگذارند و وقتی کات آف گذاشتند به تعداد بیشتری آسیایی غیر نپالی ویزا خواهد رسید.

اما برسیم به مشکل کلیرنس طولانی ایرانی ها در 2014. از آنجا که مشکل در 2014 پیش اومد اگر تازه فرض کنیم امسال با تمهیدات KCC این مشکل حل بشود مطابق آمار 2013 میبایست 5700 ایرانی یا کمی بیشتر داشته باشیم که سهمیه 3500 تایی ایران پر بشه یعنی سال آینده KCC در برندگان این مشکل رو منعکس میکنه و سال دیگه ممکنه حداقل 5700 برنده ایرانی داریم .(البته به شرطی که KCC برایش رعایت حقوق متناسب با قانون اهمیت داشته باشه و حاضر باشه اون قانون نانوشته 5000 کیس از هر کشور رو رعایت نکنه که بعیده)
یکبار دیگه یاداوری میکنم مشکلات کوچک با ویزا بولتن کنترل میشوند و مشکلات بزرگ با برنامه ریزی قبولی 2 سال آینده (قبولی های سال آینده که مشخص شده اند فقط ما نتیجه اش رو هنوز خبر نداریم ضمنا قبل از اینکه وضعیت نهایی امسال مشخص شود برندگان سال بعد اعلام شده اند.)
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
من دیگه خیال خودمو راحت کردم 17 16 هر برج که می شه میام بولتین و این تاپیک رو چک مکنم و می رم. پیگیری مدام خوندن فرضیات شما رو زودتر که کارنت نمی کنه هیچ باعث استرس مضاعفتونم میشه. به خودم گفتم اصلا کارنت نمی شم نهش اینه دیگه. حالا اگه شدم که چه بهتر. زمانی ام که داشتم واسه لاتری ثبت نام می کردمم همین حرفو زدم و الان حس خوبی دارم که ریلکس (الکی الکی) دارم می رم ا م ر ی ک ا.
یه 3500 تا کیس دیگه جلومن . چیزی نیس. Big Grin
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 26 می || تعداد اعضای کیس: یک نفر
']
منم 6*** هستم ولی امیدم رو از دست ندادم
[/quote]
آفرین به شما ولی من نمی تونم مثل شما فکر کنم روند امسال.شدیدا کنده چه توی بولتن.چه نامه ی دوم.چه کلیرنس...فکر کنم سال 2015 سال لاکپشته
[/quote]
ما برای اردیبهشت94 کارنت میشیم که خیلی بد نیست
[/quo

دوست عزیز توی اردیبهشت کارنت شدن مستلزم اینه که ماهی حداقل 800 تا 900 تا کارنت بشه روند این چند ماهه مشخصه ببین 475 تا کارنتی ...یعنی تیر و مرداد
[/quote]
والا منم امیدم از دست دادم اینجوری که پیش میره ما شش هزاری ها زودتر از مرداد وقت مصاحبمون نمیشه

[/quote]

به نظر من برید برای تجدید روحیه کاله سون بخورید با نون سنگک و به این فکر کنید که هیچ جای دنیا دیگه گیرتون نمیاد...
جای نیلان رو هم خالی کنید دست ما از نون سنگک کوتاهه
SadSad
ای بابا به زندگی لبخند بزنید، به خاطر کارنت که آدم این حرفا رو نمی زنه...
[/quote]
ببخشید نیلان جون من که نگفتماز زندگی ناامید شدم...اتفاقا از بودن کنار دوستان و خانواده و دوره همی ها و مهمونی ها خوشحالم و به اندازه ی کافی هم خوش می گذره...من فقط خیلی نمی تونم خوش بین باشم به لاتاری به دلیل اتفاق پارسال همین.Wink
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: bia2mob ، bahar101 ، ریحانا
(2015-01-10 ساعت 14:59)Memolk نوشته:  ']
منم 6*** هستم ولی امیدم رو از دست ندادم
آفرین به شما ولی من نمی تونم مثل شما فکر کنم روند امسال.شدیدا کنده چه توی بولتن.چه نامه ی دوم.چه کلیرنس...فکر کنم سال 2015 سال لاکپشته
[/quote]
ما برای اردیبهشت94 کارنت میشیم که خیلی بد نیست
[/quo

دوست عزیز توی اردیبهشت کارنت شدن مستلزم اینه که ماهی حداقل 800 تا 900 تا کارنت بشه روند این چند ماهه مشخصه ببین 475 تا کارنتی ...یعنی تیر و مرداد
[/quote]
والا منم امیدم از دست دادم اینجوری که پیش میره ما شش هزاری ها زودتر از مرداد وقت مصاحبمون نمیشه

[/quote]

به نظر من برید برای تجدید روحیه کاله سون بخورید با نون سنگک و به این فکر کنید که هیچ جای دنیا دیگه گیرتون نمیاد...
جای نیلان رو هم خالی کنید دست ما از نون سنگک کوتاهه
SadSad
ای بابا به زندگی لبخند بزنید، به خاطر کارنت که آدم این حرفا رو نمی زنه...
[/quote]
ببخشید نیلان جون من که نگفتماز زندگی ناامید شدم...اتفاقا از بودن کنار دوستان و خانواده و دوره همی ها و مهمونی ها خوشحالم و به اندازه ی کافی هم خوش می گذره...من فقط خیلی نمی تونم خوش بین باشم به لاتاری به دلیل اتفاق پارسال همین.Wink
[/quote]
قربونت دوست جون Big Grin
اتفاقا منم روش حساب نمی کنم، اگه شد چه بهتر، نشد هم من خودمو در گیر نمیکنم...
هیچ تضمین و دلیلی پشتش نیست، پس من از زندگیم لذت می برم
Wink
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: Memolk ، HERMES7 ، m.ghoreishi ، bia2mob ، bahar101
(2015-01-10 ساعت 17:04)ریحانا نوشته:  دوستان عزیز در کمال ناباوری اعلام میدارد بولتن برای مارچ تا 4.300 کات آف داشته است

حدود 20 ساعت دیر متوجه شدین
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: bia2mob
اين سري كه اعلام شدن براي ماه مارچ ميرن مصاحبه يا اپريل
با تشكر
C.N:2015XXXX4XXX  //  ارسال فرم:9 جون  //  کارنت:9 ژانویه  //  نامه دوم:23 ژانویه  //  مصاحبه:هفته سوم مارچ  // دریافت ویزا:روز بعد مصاحبه // ورود به آمریکا: 14 June // ساکن Metro D.C Area
تشکر کنندگان: bia2mob
(2015-01-10 ساعت 17:19)t_arian_n نوشته:  اين سري كه اعلام شدن براي ماه مارچ ميرن مصاحبه يا اپريل
با تشكر

بستگی به تاریخ ارسال فرم 260 داره ولی در حالت نرمال کارنتیهای این ماه از حدود 45 تا 60 روز دیگه مصاحبه خواهند داشت
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: t_arian_n ، bahar101
(2015-01-10 ساعت 17:19)t_arian_n نوشته:  اين سري كه اعلام شدن براي ماه مارچ ميرن مصاحبه يا اپريل
با تشكر

مارچ
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: t_arian_n ، bahar101
(2015-01-10 ساعت 17:12)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 17:04)ریحانا نوشته:  دوستان عزیز در کمال ناباوری اعلام میدارد بولتن برای مارچ تا 4.300 کات آف داشته است

حدود 20 ساعت دیر متوجه شدین

در طول تعطیلات چک نکرده بودم. ممنون. ولی بجاش در تعطیلات حالم گرفته نشد.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، farrokh1675
سلام
شاید جای گفتنش اینجا در پس این همه استرس نباشد اما فکر کنم به چند بار گفتنش می ارزد که وقت خود را صرف زبان خواندن کنید ما در روند کارنت شدن کلیر شدن و ..... نمی توانیم کاری انجام دهیم پس تا حدودی به انچه از دستمان بر می اید بپردازید می توانید پستهای سال گذشته من را بخوانید جز سه ماه اخر که منتظر کلیرنس همسرم بودم به طور مدام زبان می خواندم و مهم نبود شاید اصلا کارنت نشوم چون شماره ۶۷۰۰ واقعا فاجعه بود
باور کنید من و همسر با این که سابقه تحصیل در خارج از کشور را داشتیم در هفته اول هنک‌کرده بودیم و با چشمان متعجب به همه نگاه میکردیم طول کشید تا توانستیم با جامعه تطبیق پیدا کنیم برای ساده ترین کارها حتی صندوقداری به زبان قوی احتیاج است یادم نمیرود اولین بار که مصاحبه تلفنی داشتم تمام متن مکالمه با پاردن پاردن من گذشت
باور کنید تمام شما تلاشتان را کرده اید حالا فقط به فکر زبان باشید مخصوصا مکالمه اکر بچه دبستانی دارید اصول مکالمه را به او یاد بدهید وگرنه سخت سرخورده میشود بچه های من علی رغم شش سال زبان خواندن روزهای اول با گریه مدرسه میرفتند
حالا فکر کنید اگر چیزی نمی دانستند چه میشد
در اکثر ایالتها امتحان رانندگی به زبان فارسی برگزار نمیشود پس حداقل باید بتوانید یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای را امتحان بدهید البته چندان سخت نیست و باور کنید بدون ماشین حتی در خرید مایحتاج به مشکل برخورد می کنید
خلاصه زبان زبان و باز هم زبان بخوانید امیدوارم تک تکتان موفق باشید
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
(2015-01-10 ساعت 19:40)مامان خانم نوشته:  سلام
شاید جای گفتنش اینجا در پس این همه استرس نباشد اما فکر کنم به چند بار گفتنش می ارزد که وقت خود را صرف زبان خواندن کنید ما در روند کارنت شدن کلیر شدن و ..... نمی توانیم کاری انجام دهیم پس تا حدودی به انچه از دستمان بر می اید بپردازید می توانید پستهای سال گذشته من را بخوانید جز سه ماه اخر که منتظر کلیرنس همسرم بودم به طور مدام زبان می خواندم و مهم نبود شاید اصلا کارنت نشوم چون شماره ۶۷۰۰ واقعا فاجعه بود
باور کنید من و همسر با این که سابقه تحصیل در خارج از کشور را داشتیم در هفته اول هنک‌کرده بودیم و با چشمان متعجب به همه نگاه میکردیم طول کشید تا توانستیم با جامعه تطبیق پیدا کنیم برای ساده ترین کارها حتی صندوقداری به زبان قوی احتیاج است یادم نمیرود اولین بار که مصاحبه تلفنی داشتم تمام متن مکالمه با پاردن پاردن من گذشت
باور کنید تمام شما تلاشتان را کرده اید حالا فقط به فکر زبان باشید مخصوصا مکالمه اکر بچه دبستانی دارید اصول مکالمه را به او یاد بدهید وگرنه سخت سرخورده میشود بچه های من علی رغم شش سال زبان خواندن روزهای اول با گریه مدرسه میرفتند
حالا فکر کنید اگر چیزی نمی دانستند چه میشد
در اکثر ایالتها امتحان رانندگی به زبان فارسی برگزار نمیشود پس حداقل باید بتوانید یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای را امتحان بدهید البته چندان سخت نیست و باور کنید بدون ماشین حتی در خرید مایحتاج به مشکل برخورد می کنید
خلاصه زبان زبان و باز هم زبان بخوانید امیدوارم تک تکتان موفق باشید

آره والا
هر چی کمتر بیای اینجا بهتره
من از امروز تصمیم گرفتم دیگه خیلی اینجا نیام [emoji15]
ممنون از راهنماییتون

{{خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم. . . }}
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

تشکر کنندگان: bia2mob ، farrokh1675 ، bahar101 ، tara2005 ، نیلان ، babisondes ، fa15 ، elmira behdad ، shirin.ad68

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان