کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
سلام
از دوستان کسی می دونه که تو کرج کجا می شه این واکسن ها رو زد و کارت واکسن زرد رو گرفت؟
تشکر کنندگان: Delik
(2014-05-16 ساعت 01:30)behdadK نوشته:  بالای 2650 یا زیر 2650؟
پارسال بالا و پایینش یک ماه با هم تفاوت داشتن . اگر همه چی مثل پارسال باشه یا آذر یا دی مصاحبه دارید. بسته به بالا و پایین بودن از 2650.

ممنون
پایین 2650 Wink عجب مهم شدن این اعداد!!
Big Grin
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان:
(2014-05-16 ساعت 01:42)H Pier نوشته:  
(2014-05-15 ساعت 23:40)Mahboy نوشته:  سلام دوستان
من کیس نامبر **26 دارم، کسی میتونه بگه حدودا کی باید برای مصاحبه برم؟ میخوام این هفته کار واکسیناسیون رو شروع کنم، آیا میرسم تا زمان مصاحبه همه واکسنها رو بزنم؟

اگر طبق روال 2014 ای ها باشه که فکر میکنم هست مصاحه شما حدودا ماه دسامبر 2014 یا ژانویه 2015 هست. مطمئنا به واکسن هاتون هم میرسین. پیروز باشین.

ممنون رفیق
ولی با این حساب ممکنه واکسن آخر هپاتیت بیفته تو بازه زمانی یکماه قبل از مصاحبه و بمونه برای بعد مصاحبه، ایرادی که نداره؟!
راستی کسی میدونه برای بچه زیر یکسال چه واکسنهایی باید زد؟ همون کارت واکسن خودش کافیه یا اون هم باید واکسنهای جدید مثل هپاتیت بزنه؟!!

(2014-05-16 ساعت 11:10)satan نوشته:  سلام
از دوستان کسی می دونه که تو کرج کجا می شه این واکسن ها رو زد و کارت واکسن زرد رو گرفت؟

روزه شک دار نگیر Wink بیا همین تهران کارهات رو انجام بده که خیالت راحت شه.
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: satan
درمانگاه شبانه روزی و کلینیک تخصصی حکیمان
http://www.hakimanclinic.ir

ميدان هروي
مي تونن كمكتون كنن
كيس نامبر : 2014ASxxx1xxx ------- تعداد افراد: 2 نفر ---- مصاحبه : آنكارا->ابوظبي ---- تاريخ : 27 اكتبر --> 26 نوامبر
آپديت ها : 16 ژانويه - 10 فوريه - 20 مارس - 29 می کلیرنس
تشکر کنندگان:
تا جایی که من میدونم اون قضیه فاصله 1 ماهه تا مدیکار برای تزریق واکسن برای واکسن هایی که ویروس زنده هستند از جمله MMR صادقه. تزریق واکسن هپاتیت چون ویروس زنده نیست مشکلی نداره. میتونین از جایی که واکسن بهتون میزنه بپرسین اونها بهتر میدونن.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Mahboy
سلام
من باردارم و واکسن سه گانه هپاتیت رو هم زدم حدودا ۱۰ یا ۱۱ سال پیش. تاریخ مصاحبه ام هم احتمالا مهر ماه هست بلافاصله بعد از به دنیا اومدن بچه باید چه کار کنم؟ لازمه دوباره واکسن ها رو تکرار کنم؟
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان:
سلام
من بچه ام هفته اول مهر ماه به دنیا میاد و مصاحبه ام هم همون موقع هست برای واکسینه کردنش نگرانم چون شنیدم اگه تا زمان واکسن های ۲ ماهگی اش ۲۰ روز هم فاصله باشه براش زودتر می زنن کسی در این مورد اطلاعی داره ؟
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من امروز واكسن MMR زدم
نوبت دوم هم ماه ديگه همين موقع بايد بزنم
به همين راحتي Big Grin
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: rezasadeghi
(2014-05-17 ساعت 14:10)babak12 نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز واكسن MMR زدم
به همين راحتي Big Grin

سلام،آدرس جایی که زدی رو بگو لطفا
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:
(2014-05-17 ساعت 17:32)ajab1 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 14:10)babak12 نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز واكسن MMR زدم
به همين راحتي Big Grin

سلام،آدرس جایی که زدی رو بگو لطفا
سلام دوست عزیز
ادرس:خیابان مطهری -خیابان میرعماد-نبش کوچه ششم
بیمارستان مهرداد
تلفن:88754385-88543592
حتما زنگ بزن وقت بگیر
موفق باشی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: ajab1
(2014-05-17 ساعت 12:45)nazgol hemati نوشته:  سلام
من باردارم و واکسن سه گانه هپاتیت رو هم زدم حدودا ۱۰ یا ۱۱ سال پیش. تاریخ مصاحبه ام هم احتمالا مهر ماه هست بلافاصله بعد از به دنیا اومدن بچه باید چه کار کنم؟ لازمه دوباره واکسن ها رو تکرار کنم؟

سلام
اول از همه تبریک میگم برای اضافه شدن 1 نفر در آینده ای نزدیک به کانون گرم خانواده و دوم برنده شدن شما در لاتاری.

خوب در دوران بارداری شما هیچ واکسنی غیر از TD رو نمیتونید بزنید.تازه حتما باید پزشک زنان و زایمان شما نامه تائیدیه بابت تزریق این واکسن رو بهتون بده وگرنه براتون نمیزنند.
شما هنگام عقد واکسن TD رو زدید.به مرکز مربوطه تاریخ عقد را بفرمائید وارد کارت واکسن میکنند.
بعد از زایمان TD یکبار تزریق میشه ولی تو کارت واکسن دو تا تاریخ به فاصله 1 ماه از هم وارد میشه.

بهتر از همه اینه که شما تست آنتی بادی بدهید.در این تست میزان مقاومت بدن شما نسبت به هپاتیت و آبله مرغان بررسی میشه.

حتی میتونید تست MMR را هم بدهید.ولی حساسیت روی این واکسن در مدیکال بالاست و اگه تزریق بشه خیالتون راحتتره
MMR هم قبل از به دنیا اومدن فرزندتون اصلا نزنید.بعد از اون 1 نوبت بزنید.و به فاصله 1 ماه بعد دومیش هم انجام میشه.
حالا اگه وسط این دو تاریخ هم مدیکال داشته باشید.اونجا تزریقی انجام نمیشه.چون فاصله بین دو تزریق نمیتونه کمتر از 1 ماه باشه.
تو برگ سفیدی که از مدیکال تحویل میگیرید نوبت بعدی رو براتون لحاظ میکنند.که حتما باید بزنید.

سرافراز باشید.مثل سرو
در این مرداب دنیا نیلوفر باش!
خدا رو دوست دارم.

تشکر کنندگان: محبت ، artam2 ، nazgol hemati ، joybar
(2014-05-17 ساعت 12:48)nazgol hemati نوشته:  سلام
من بچه ام هفته اول مهر ماه به دنیا میاد و مصاحبه ام هم همون موقع هست برای واکسینه کردنش نگرانم چون شنیدم اگه تا زمان واکسن های ۲ ماهگی اش ۲۰ روز هم فاصله باشه براش زودتر می زنن کسی در این مورد اطلاعی داره ؟

سلام.
اول از همه تبریک میگم برای اضافه شدن 1 نفر در آینده ای نزدیک به کانون گرم خانواده و دوم برنده شدن شما در لاتاری.

اصلا نگران نباشید.

شما دقیقا نمیدونید تاریخ مصاحبه شما دقیقا کی هست پس از الان برای خودتون استرس ایجاد نکنید.

اگر کودک شما مهر بدنیا بیاد و همون موقع تاریخ مصاحبه شما باشه بهترین کار اینه که تاریخ مصاحبه خودتونو تغییر بدید برای نوزاد کمتر از یکماه پرواز با هواپیما و مسافرت خارج ریسک بالائی داره.
تاریخ مصاحبه که دقیقا مشخص بشه شما 2 ماه فرصت دارید که براحتی میتونید با سفارت مکاتبه کنید و تاریخ مصاحبه را یک یا دو ماه جابجا کنید.

اگر نوزاد بیشتر از سی روز باشه وقتی تشریف ببرید فقط 1 واکسن هپاتیت بهش میزنند.چون اونجا برای نوزاد 3 دوره واکسن هپاتیت به فاصله 1 ماه از هم در نظر میگیرند
بعد تو برگ سفیدی که از مدیکال تحویل میگیرید.تاریخ بعدی که باید واکسن هپاتیت به نوزاد بزنید رو قید کردند که حتما باید در کارت واکسن بین المللی ثبت کنید

سرافراز باشید.مثل سرو
خدا رو دوست دارم.

تشکر کنندگان: artam2 ، nazgol hemati
سلام خدمت تمام دوستان عزیز.

تمام آنچه در مورد واکسن بزرگسالان باید بدانید

لیست واکسنها

DT/DTP
این واکسنها در دوران نوزادی تزریق شده.بر اساس تاریخ تولد به صورت اتوماتیک وارد کارت واکسن بین المللی میکنند.

TD
آقایان که خدمت سربازی رفتن حتما 1 بار TD (دیفتیری کزاز) رو زدند.پس تاریخ خدمتتونو اعلام کنید 1 دوره وارد کارتتون میکنند.
خانمهای متاهل هم قبل از عقد TD رو زدند تاریخ عقد را اعلام کنید وارد کارتتون میکنند.
2 ماه مونده به زمان مصاحبه با مراجعه به انستیتو 1 واکسن TD به شما تزریق میشه(رایگان) ولی تو کارتتون دو تاریخ به فاصله 1 ماه وارد میشه.
برای آقایان خدمت نرفته یا خانمهای مجرد اگر سابفه واکسن TD رو نداشته باشید تزریق 2 سری واکسن به فاصله 1 ماه ضروری است.(البته ممکنه 1 واکسن بزنند و 2 تاریخ وارد کارت بشه)

MMR
در مورد MMR حتی اگر قبلا اوریون یا سرخک هم گرفته باشید بهتره دو نوبت واکسن به فاصله 1 ماه تزریق بشه چون حساسیت روی این واکسن در مدیکال زیاده و تزریق مجدد اون در سن بزرگسالی توصیه میشه.
این واکسن در دو نوبت و به فاصله زمانی 1 ماه تزریق میشه.

دوستانی که منتظر تولد فرزندشون هسنتد قبل از هر اقدامی با پزشک زنان و زایمان در مورد تزریق MMR مشورت کنید.
زنان باردار به هیچ عنوان این واکسن را تزریق نکنند.بعد از به دنیا آمدن فرزندتون اقدام کنید.
آقایان اگر همسرشون باردار باشد و زمان بارداری کمتر از 7 ماه هست بعد از تزریق واکسن 1 هفته تا 10 روز نباید پیش همسرشون باشند برای نوزاد فوق العاده خطرناکه.

خانمها بعد از تزریق این واکسن تا سه ماه نباید باردار شوند.

Hepatitis B
این واکسن در سه دوره با فاصله زمانی اولی و دومی یک ماه سومی شش ماه تزریق میشه.
اگر قبلا واکسن را تزریق کردید با داشتن کارت واکسن مربوطه اطلاعات وارد کارت واکسن بین المللی میشه.اگر کارت واکسنتونو گم کردید
بهتره تست آنتی بادی بدید در این آزمایش (anti HbsAb) میزان مقاومت بدن شما در مقابل هپاتیت بررسی میشه و اگه مشکلی نباشه وارد کارت واکسن بین المللی میشود.
حتما اصل آزمایش به زبان انگلیسی برای مدیکال همراهتون باشه.
اگر هم اصلا این واکسن را نزدید باید سه نوبت تزریق بشه.

Varicella
واکسن آبله مرغان در ایران وجود ندارد.بهترین روش دادن تست آنتی بادی است (anti VZV Ab) .میزان مقاومت بدن شما در مقابل آبله مرغان بررسی میشه و اگه مشکلی نباشه وارد کارت واکسن بین المللی میشود.
حتما اصل آزمایش به زبان انگلیسی برای مدیکال همراهتون باشه.البته ترکیه در این مورد بسیار سخت گیره و فکر کنم واکسن را به شما تزریق میکنه.

Influenza
در مورد آنفولانزا 2 هفته مونده به مصاحبه برای تزریق مراجعه کنید .

نکات مهم

زنان باردار فقط میتونند در ایام بارداری واکسن TD رو بزنند ولی حتما باید نامه از پزشک متخصص زنان و زایمان که تزریق واکسن رو بلامانع بدونه همراه داشته باشند.
بعد از دوران بارداری میتوانید 2 نوبت واکسن MMR و 1 نوبت TD و آنفولانزا را بزنند.هپاتیت و واریسلا رو بهتره آزمایش بدید.

دوستانی که سابقه واکسن هپاتیت را ندارند از هم اکنون برای تزریق سه دوره واکسن اقدام نمائید.

طبق قوانین 1 ماه قبل از مصاحبه واکسن از نوع ویروس زنده نباید به شما تزریق بشه.پس دومین واکسن MMR را یک ماه قبل از مصاحبه بزنید.البته دوستان
اعلام کردند که دوبی و ایروان در این مورد سخت نمیگیرند ولی برای ترکیه خیلی مهمه.

سرافراز باشید.مثل سرو
خدا رو دوست دارم.

دوستان اگر امکان تغییر مکان مصاحبه باشه انکارا بهتره یا ابوظبی ؟منظورم از نظر هزینه های ازمایشات و دسترسی اسون به دکتر هاست.در ضمن بمن گفتن واکسن هپاتیت رو به زیر 18 سال می زنن درسته؟
تشکر کنندگان: shahriar2002
امکانش که هست. از نظر هزینه پزشکی ابوظبی کمی ارزونتره. ابوظبی نفری 500 تومن هزینه تقریبا در میاد آنکارا 700-900 تومن بسته به حال اونگا. اما در کل به دلیل هزینه ویزای دبی، گرانی هتل ها، های سیزن دبی در پاییز و زمستان (اگر این فصل ها تشریف می برید) و گرانی حمل و نقل و غذا و تفریح دبی گرونترین گزینه هست. اگر براتون هزینه مطرح هست چه یکضرب بگیرید چه کلیرنس بخواهید بخورید ایروان بهترین گزینه هست. امکان سفر زمینی، امکان اجاره آپارتمان مناسب با قیمت بسیار نازل، هزینه حمل و نقل کم و هزینه دکتر کم (کمترین در 3 گزینه) ایروان رو گزینه مناسب میکنه. فقط زمستونای ایروان بد سرده.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: r.bazargan ، محبت ، shahriar2002 ، joybar ، mandikhanum

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان