کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2014-05-17 ساعت 14:10)babak12 نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز واكسن MMR زدم
نوبت دوم هم ماه ديگه همين موقع بايد بزنم
به همين راحتي Big Grin

به ما پاستور پیشنهاد کرد 3 ماه قبل از مصاحبه MMR رو شروع کنیم که 2 ماه قبلش (محض احتیاط) تموم شه که دکتر سفارت بهانه ای نداشته باشه. اگر کیست خیلی پایینه کار خوبی کردی. اگر هم بالاست حداکثر اون موقع دوباره 100 دلار پیاده میشی. البته میتونی 10 تومن بدی کارت زردت رو عوض کنی بهشون بگی زمان رو نزدیک مصاحبه بزنن.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، shahriar2002 ، joybar ، AliReza.Sh ، mandikhanum
(2014-05-18 ساعت 10:04)behdadK نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 14:10)babak12 نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز واكسن MMR زدم
نوبت دوم هم ماه ديگه همين موقع بايد بزنم
به همين راحتي Big Grin

به ما پاستور پیشنهاد کرد 3 ماه قبل از مصاحبه MMR رو شروع کنیم که 2 ماه قبلش (محض احتیاط) تموم شه که دکتر سفارت بهانه ای نداشته باشه. اگر کیست خیلی پایینه کار خوبی کردی. اگر هم بالاست حداکثر اون موقع دوباره 100 دلار پیاده میشی. البته میتونی 10 تومن بدی کارت زردت رو عوض کنی بهشون بگی زمان رو نزدیک مصاحبه بزنن.
سلام
مرسي از پيشنهاد و راهنمايي شما
من كيس نامبرم پايين به خاطر همين زود اقدام كردم
البته اين خانم دكتري كه تو پاستور تجريش بود به من گفت مانعي نداره اگه زود واكسن بزني
فقط گفت اگه مصاحبه انكارا باشه تست ابله مرغان اينجا قبول ندارن
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، نیلان
Smile 
دوستان سلامSmile
به پاستور مراجعه کردم بعد از بررسی سوابق واکسیناسیون قدیمی کارت واکسیناسیون بین المللی صادر شد وسری اول واکسن هپاتیت بی وTD رو زدم . ضمناً تاریخ دو سری واکسنهای (MMR) قبلی هم که در کودکی ونوجوانی زده بودم رو در کارت وارد کردند.
تست آنتی بادی آبله مرغون رو هم گفتن هفته دیگه بیا جوابشو بگیر. ویکماه دیگه مراجعه کن برای نوبت دوم هپاتیت بی و TD.
به نظر دوستان آیا نیازی به تجدید واکسن (MMR) هست؟
با سپاس
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، mandikhanum
دوستان بچه 4 ساله چه واکسنی باید بزنه اصلن باید بزنه یا نه؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: shahriar2002
(2014-05-18 ساعت 00:22)me_u نوشته:  سلام خدمت تمام دوستان عزیز.

تمام آنچه در مورد واکسن بزرگسالان باید بدانید

لیست واکسنها

DT/DTP
این واکسنها در دوران نوزادی تزریق شده.بر اساس تاریخ تولد به صورت اتوماتیک وارد کارت واکسن بین المللی میکنند.

TD
آقایان که خدمت سربازی رفتن حتما 1 بار TD (دیفتیری کزاز) رو زدند.پس تاریخ خدمتتونو اعلام کنید 1 دوره وارد کارتتون میکنند.
خانمهای متاهل هم قبل از عقد TD رو زدند تاریخ عقد را اعلام کنید وارد کارتتون میکنند.
2 ماه مونده به زمان مصاحبه با مراجعه به انستیتو 1 واکسن TD به شما تزریق میشه(رایگان) ولی تو کارتتون دو تاریخ به فاصله 1 ماه وارد میشه.
برای آقایان خدمت نرفته یا خانمهای مجرد اگر سابفه واکسن TD رو نداشته باشید تزریق 2 سری واکسن به فاصله 1 ماه ضروری است.(البته ممکنه 1 واکسن بزنند و 2 تاریخ وارد کارت بشه)

MMR
در مورد MMR حتی اگر قبلا اوریون یا سرخک هم گرفته باشید بهتره دو نوبت واکسن به فاصله 1 ماه تزریق بشه چون حساسیت روی این واکسن در مدیکال زیاده و تزریق مجدد اون در سن بزرگسالی توصیه میشه.
این واکسن در دو نوبت و به فاصله زمانی 1 ماه تزریق میشه.

دوستانی که منتظر تولد فرزندشون هسنتد قبل از هر اقدامی با پزشک زنان و زایمان در مورد تزریق MMR مشورت کنید.
زنان باردار به هیچ عنوان این واکسن را تزریق نکنند.بعد از به دنیا آمدن فرزندتون اقدام کنید.
آقایان اگر همسرشون باردار باشد و زمان بارداری کمتر از 7 ماه هست بعد از تزریق واکسن 1 هفته تا 10 روز نباید پیش همسرشون باشند برای نوزاد فوق العاده خطرناکه.

خانمها بعد از تزریق این واکسن تا سه ماه نباید باردار شوند.

Hepatitis B
این واکسن در سه دوره با فاصله زمانی اولی و دومی یک ماه سومی شش ماه تزریق میشه.
اگر قبلا واکسن را تزریق کردید با داشتن کارت واکسن مربوطه اطلاعات وارد کارت واکسن بین المللی میشه.اگر کارت واکسنتونو گم کردید
بهتره تست آنتی بادی بدید در این آزمایش (anti HbsAb) میزان مقاومت بدن شما در مقابل هپاتیت بررسی میشه و اگه مشکلی نباشه وارد کارت واکسن بین المللی میشود.
حتما اصل آزمایش به زبان انگلیسی برای مدیکال همراهتون باشه.
اگر هم اصلا این واکسن را نزدید باید سه نوبت تزریق بشه.

Varicella
واکسن آبله مرغان در ایران وجود ندارد.بهترین روش دادن تست آنتی بادی است (anti VZV Ab) .میزان مقاومت بدن شما در مقابل آبله مرغان بررسی میشه و اگه مشکلی نباشه وارد کارت واکسن بین المللی میشود.
حتما اصل آزمایش به زبان انگلیسی برای مدیکال همراهتون باشه.البته ترکیه در این مورد بسیار سخت گیره و فکر کنم واکسن را به شما تزریق میکنه.

Influenza
در مورد آنفولانزا 2 هفته مونده به مصاحبه برای تزریق مراجعه کنید .

نکات مهم

زنان باردار فقط میتونند در ایام بارداری واکسن TD رو بزنند ولی حتما باید نامه از پزشک متخصص زنان و زایمان که تزریق واکسن رو بلامانع بدونه همراه داشته باشند.
بعد از دوران بارداری میتوانید 2 نوبت واکسن MMR و 1 نوبت TD و آنفولانزا را بزنند.هپاتیت و واریسلا رو بهتره آزمایش بدید.

دوستانی که سابقه واکسن هپاتیت را ندارند از هم اکنون برای تزریق سه دوره واکسن اقدام نمائید.

طبق قوانین 1 ماه قبل از مصاحبه واکسن از نوع ویروس زنده نباید به شما تزریق بشه.پس دومین واکسن MMR را یک ماه قبل از مصاحبه بزنید.البته دوستان
اعلام کردند که دوبی و ایروان در این مورد سخت نمیگیرند ولی برای ترکیه خیلی مهمه.

سرافراز باشید.مثل سرو
کل پروسۀ واکسیناسیون برای مرد مجرد سالم چقدر طول می کشه؟ من سال 2015 حدود ژوئن یا جولای مصاحبه دارم، کی اقدام کنم بهتره؟
تشکر کنندگان: tapartoor600 ، goliii ، artam2 ، shahriar2002 ، sepideh jan ، amin.forouzandeh
اگر هپاتیت نزدید 6 ماه (0 و 1و 6) . اگر بالای پنجاه سال هم هستید سه سری باید TD بزنید 7 ماه ( 0و1و7) بقیه یا یک سری هستند یا مثل MMR دو سری به فاصله یک ماه که یک ماه هم باید تا مصاحبه فاصله داشته باشند که اگر دقیق زمان مصاحبه رو هم ندونید نهایت 1 ماه به این زمان اضافه کنید میشه 3 ماه.

نتیجه: اگر زیر 50 هستید هپاتیت رو بزنید . بقیه رو بگذارید 3 ماه قبل از زمان تقریبی مصاحبه.
البته TD رو اگر سربازی رفتید (و یا زن متاهل هستید) و در 10 سال اخیر بوده 1 بار میزنن وگرنه 2 بار باید تزریق بشه(به فاصله 1 ماه فکر کنم که میشه همزمان با واکسن های MMR )
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، joybar ، AliReza.Sh ، mandikhanum
(2014-05-18 ساعت 14:52)k1_m_1358 نوشته:  دوستان بچه 4 ساله چه واکسنی باید بزنه اصلن باید بزنه یا نه؟

سلام .تمام واکسنهای کارت واکسن ایران رو می خواد به اضافه ابله مرغان که در ایران نیست. و hib (اگر اشتباه نکنم هپاتیت نوع a هست)در کل چیزی که اونجا می زنند جزو واکسنهای متداول ایران نیست.اما حتما واکسنهای کارت واکسن رو سر وفت بزنیدگرچه با توجه به سن فرزند شما احتمالا چیزی ار واکسنش باقی نمونده
CN:2014000058##
ارسال مدارک:1 نوامبر-انکارا در خواست تغییر به ابوظبی
افراد کیس :4 نفر .مقصد:کالیفرنیا
نامه دوم:18 مارچ
مصاحبه:اواسط می/ابوظبی
اپدیت:8جولای-15جولای13 و14 اگوست و1سپتامبر
http://montazersara2014.vvs.ir/
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، shahriar2002
(2014-05-18 ساعت 15:18)hesam427 نوشته:  
(2014-05-18 ساعت 00:22)me_u نوشته:  دوستانی که سابقه واکسن هپاتیت را ندارند از هم اکنون برای تزریق سه دوره واکسن اقدام نمائید.
کل پروسۀ واکسیناسیون برای مرد مجرد سالم چقدر طول می کشه؟ من سال 2015 حدود ژوئن یا جولای مصاحبه دارم، کی اقدام کنم بهتره؟

سلام.
غیر از مورد بالا برای بقیه موارد از سه ماه قبل از مصاحبه اقدام نمائید.

سرافراز باشید.مثل سرو
در این مرداب دنیا نیلوفر باش!
خدا رو دوست دارم.

تشکر کنندگان:
سلام , میشه لطفا ادرس مراکز تزریق واکسن ها رو در مشهد اعلام کنید . ممنون Shy
شماره کیس:***2015AS3/کنسولگری:ابوظبی/تعداد افراد منظور در کیس :2/ارسال فرمهای سری اول: 16jun 2014/کارنت شدن کیس:10oct /مصاحبه: 11دسامبر / AP/آپدیت ها : 22دسامبر(ایمیل) - 1فوریه - ٢٧مارچ - ٢٩ مارچ / دریافت ویزا : ٢ اپريلBig Grin/ورود : ٢٢ مي
آرزوي من اين است ؛ نتراود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد و به اندازي هر روز تو عاشق باشي ...
دوستان کسی اطلاع داره در مشهد چه بیمارستانی این واکسیناسیون رو انجام میده؟
با سپاس
سلام دوست عزيز
به اين ادرس مراجعه كن
http://www.mohajersara.com/thread-6438.html
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: milad.nas ، shahriar2002
با تبريك به قبول شدگان جدید
من هم قبلا در این مسیر اومدم و تجربیاتی دارم و البته خیلی ازین تجربیاتو مدیون دوستان قدیمیتر می دونم پس وظیفم میدونم دینمو ادا کنم و به جدیدیها کمک کنم . موردی خاصی بود پیغام بدید در خدمتتون هستم
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: babak12 ، shahriar2002 ، mandikhanum
(2014-05-18 ساعت 23:11)sepidar87 نوشته:  
(2014-05-18 ساعت 14:52)k1_m_1358 نوشته:  دوستان بچه 4 ساله چه واکسنی باید بزنه اصلن باید بزنه یا نه؟

سلام .تمام واکسنهای کارت واکسن ایران رو می خواد به اضافه ابله مرغان که در ایران نیست. و hib (اگر اشتباه نکنم هپاتیت نوع a هست)در کل چیزی که اونجا می زنند جزو واکسنهای متداول ایران نیست.اما حتما واکسنهای کارت واکسن رو سر وفت بزنیدگرچه با توجه به سن فرزند شما احتمالا چیزی ار واکسنش باقی نمونده

ما واکسن مننژیت رو اینجا به پسرم که 2 ساله بود در 2 مرحله زدیم ولی دکتر سفارت قبول نکرد و 3 تا واکسن بهش زد ابله مرغان - انفولانزا- مننژیت ( گفت این واکسن مننژیت که تو ایران بهش زدین تایپش با ماله ما فرق می کنه )

(2014-05-18 ساعت 23:11)sepidar87 نوشته:  

ما واکسن مننژیت رو اینجا به پسرم که 2 ساله بود در 2 مرحله زدیم ولی دکتر سفارت قبول نکرد و 3 تا واکسن بهش زد ابله مرغان - انفولانزا- مننژیت ( گفت این واکسن مننژیت که تو ایران بهش زدین تایپش با ماله ما فرق می کنه )

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، k1_m_1358
سلام خسته نباشی بچه ها اولا به همگی تبریک می گم دوم یه سئوال داشتم کلا چند وقت کارت واکسن ها معتبره چون مثلا با توجه به کیس نامبرها شاید من اسفند مصاحبه بشم از حالا زوده یا اقدام کنم؟
سلام
دوستانی که از رشت قبول شدند برای کارت واکسیناسیون میتونن به مرکز بهداشت استان(رشت-پیچ سعدی) مراجعه کنند.
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، pouya.67

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان