کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-25 ساعت 19:48)aliklz نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 19:27)aliklz نوشته:  جوتبه این سوال چی میشه دوستان؟
Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school?

کسی جوابه اینو نمیدونه؟ یکی از سوال های تووو فرمه

این سوال مربوط به کیسهای غیرمهاجرتی F-1 (ویزای دانش آموزی) هست که یکی از شرایطش اینه:
foreign students in grades 9-12 at public schools must reimburse the school for the cost of the education.

شما به این سوال NO بزنید.
تشکر کنندگان: aliklz ، joybar ، Saeedv13 ، نیلان ، A_A
(2014-05-25 ساعت 19:36)zaara نوشته:  در قسمت professional organization دوستان سازمان نظام پزشکی رو بزنیم و ترجمه دقیقش چی میشه؟

Medical Council of Islamic Republic of IRAN
تشکر کنندگان: نیلان ، mojtaba_bnd ، sunflower00 ، t_arian_n
دوستان جواب من چی شد پس.نظام پزشکی رو بزنیم تو professional organization?
تشکر کنندگان:
(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  سلام
من چند تا سوال دارم
در مورد مدرک تحصیلی باید چند تا دوره رو بنویسم ایا فقط دانشگاه پیش دانشگاهی و دبیرستان کافیه ؟
دبیرستان و بالاتر (دیپلم، پیش دانشگاهی، ...)
مقاطع راهنمایی و دبستان و ... نیاز نیست.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  من کد پستی دو تا از مدرسه هامو ندارم اگه ننویسم چی میشه
کد پستی اختیاریه. Does Not Apply بزنید.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  و آدرس یکی از مدرسه هام هم تغییر کرده آدرس جدید رو بنویسم یا قدیمی رو ؟
آدرسی که تحصیل میکردید. (قدیمی)

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  در مورد کارت واکسیناسیون که سوال کرده آیا مدرک واکسیناسیون طبق قوانین آمریکا دارم یا نه باید کدوم گزینه رو بزنم ?
YES بزنید.
اگه NO بزنید توضیح میخواد که چرا نزدین؟

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  در مورد other occupation اگر همسرم که علاوه بر کار بیرون کار خانه هم انجام می ده بزنه home maker درسته یا اصلاً اون گزینه رو no جواب بدم ؟
اگه همسرتون شاغل هست دیگه HOME MAKER نزنید.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  سوال آخر اینکه کارمند بانک جزو کدوم گروه شغلی به حساب می آید؟
شغل Bank Teller زیرشاخه Office and Administrative Support هست
ولی گزینه مناسب در فرم پیدا نکردم.

(2014-05-25 ساعت 15:34)ghorbani_saeid نوشته:  بعد اینکه در مورد full name in native...باید به فارسی تایپ بشه یا انگلیسی
ممنون می شم که جواب بدیدSad
نام و نام خانوادگی رو بصورت کامل و با حروف فارسی وارد میکنید.
تشکر کنندگان: babak12 ، joybar ، samansaba ، Hagh81 ، نیلان ، A_A ، sunflower00 ، t_arian_n
(2014-05-25 ساعت 20:10)zaara نوشته:  دوستان جواب من چی شد پس.نظام پزشکی رو بزنیم تو professional organization?

Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?
در فرمهای کاغذی هم این مورد بود و نظام پزشکی، نظام مهندسی و ... نوشته میشد.
ترجمش رو هم در پست قبل نوشتم:
Medical Council of Islamic Republic of IRAN
تشکر کنندگان: zaara ، sunflower00
یه سول دیگه من رشتم مدیریت بازگانیه
تو قسمت شغل چی بزنم؟ هیچیش ربطی به رشته من نداره
بزنم other بعد accunting بزنم؟
مهمه چی بزنیم؟
کیس نامبر :2XXX / کنسولگری: ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : 1 / مصاحبه: 21 Oct/ویزا :21 Oct Wink
تشکر کنندگان:
(2014-05-25 ساعت 20:10)zaara نوشته:  دوستان جواب من چی شد پس.نظام پزشکی رو بزنیم تو professional organization?

بنظر من اصلا لازم نیست بگید عضو نظام پزشکی هستید نفع بخصوصی نداره بلکه ممکنه افسر را گیج هم بکنه انوقت ممکنه سوال های جدید براش پیش بیاد اساسا لاتاری از اسمش پیداست یعنی شانس وخودشون میدانند که ساده ترین ویزا است ودنبال این چیزها نیستند--ترجمه پیشنهادی هم درسته
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: نیلان
(2014-05-25 ساعت 20:36)aliklz نوشته:  یه سول دیگه من رشتم مدیریت بازگانیه
تو قسمت شغل چی بزنم؟ هیچیش ربطی به رشته من نداره
بزنم other بعد accunting بزنم؟
مهمه چی بزنیم؟
مدیریت بازرگانی =business administration

گروه شغلی===business

البته رشته نحصیلی مدیریت بازرگانی شما میتوانی از عنوان مدیر فروش sales managerیا مدیر بازاریابی marketing manager نیز استفاده کنی و امتیاز شغلیش هم بالاتر از 7 است که امتیاز شغلی قابل قبول است
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: aliklz ، samansaba
(2014-05-25 ساعت 19:48)aliklz نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 19:27)aliklz نوشته:  جوتبه این سوال چی میشه دوستان؟
Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school?

کسی جوابه اینو نمیدونه؟ یکی از سوال های تووو فرمه

آیا شما در یک مدرسه ابتدایی دولتی و یا یک دبیرستان دولتی در دانش آموزان وضعیت (F) پس از 30 نوامبر سال 1996 بدون باز پرداخت کردن هزینه مدرسه حضور داشتید؟ بله خیر

فکر کنم معنیش این باشه.بهر حال نه بزنید
تشکر کنندگان: aliklz
سلام. داشتم دغ ميكردم كه اين صفحه قفل شده بود. حالا يه سوال
من به عنوان كمك محقق دارم با يه خانم دكتر كار ميكنم اما در كل پرستار هستم. براي primary occupation بنويسم research يا Health care؟ در ضمن پرسيده ميخوام در امريكا چه كار كنم . به نظر شما خدمات بهداشتي رو بزنم از الان چون بايد اول مداركم تاييد بشن؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-25 ساعت 23:06)ُثمين نوشته:  سلام. داشتم دغ ميكردم كه اين صفحه قفل شده بود. حالا يه سوال
من به عنوان كمك محقق دارم با يه خانم دكتر كار ميكنم اما در كل پرستار هستم. براي primary occupation بنويسم research يا Health care؟ در ضمن پرسيده ميخوام در امريكا چه كار كنم . به نظر شما خدمات بهداشتي رو بزنم از الان چون بايد اول مداركم تاييد بشن؟

MEDICAL/HEALTH ط‌بي‌،وابسته‌به‌پزشكي و سلامتی
اینو بزن.به نظرم خدمات بهداشتی بگید بهتره. البته می تونید چیز دیگه ای هم بگید مثل فروشندگی و آرایشگاه

(2014-05-25 ساعت 23:07)afrand نوشته:  دوستان کسی میدونه کدام کشور برای مصاحبه و اخذ ویزای یکضرب بهتره ؟

دوست عزیز فرقی نمی کنه زیاد.در ضمن قبلا این سوال جواب داده شده تو این پست
لطفا سوال تکراری نپرسید
تشکر کنندگان: afrand
سلام. من قبلا تو یه شرکت خصوصی کار میکردم و بیمه هم برام رد شده
تو این مدت ، به صورت خصوصی تدریس ریاضی هم میکردم
ایا به جز کارم تو اون شرکت خصوصی ، باید تدریس رو هم جزو شغلهای قبلیم بنویسم؟
تشکر کنندگان:
سلا دوستان.تو رو خدا اگه کسی میدونه جواب بده.وقتی ازمن آدرس دائم میخواد و من ندارم چکار کنم؟
Permanent Address
Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States
تا این فیلد هم پر نشه به مرحله بعد نمیره.
ممنون میشم کسی جواب بده
تشکر کنندگان:
(2014-05-25 ساعت 23:49)ostaad نوشته:  سلام. من قبلا تو یه شرکت خصوصی کار میکردم و بیمه هم برام رد شده
تو این مدت ، به صورت خصوصی تدریس ریاضی هم میکردم
ایا به جز کارم تو اون شرکت خصوصی ، باید تدریس رو هم جزو شغلهای قبلیم بنویسم؟

نه نیاز نیست
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان ببخشید من تو پر کردن فرم ها نوشتم جواب اون گزینه ای که میگفت میخوای در آمریکا چه کار کنی من نوشتم student بعد الان موقع مصاحبه بگم این رو اشتباه نوشتم و قصدم کار کردن هست تو آمریکا قبول میکنن؟ یا مشکل ساز میشه برام؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان