کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-25 ساعت 23:50)سجاد دال نوشته:  سلا دوستان.تو رو خدا اگه کسی میدونه جواب بده.وقتی ازمن آدرس دائم میخواد و من ندارم چکار کنم؟
Permanent Address
Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States
تا این فیلد هم پر نشه به مرحله بعد نمیره.
ممنون میشم کسی جواب بده

دوست عزیز از خدمات ایمیگرنجل استفاده کن. یا برو تاپیک سالای قبل ببین کسی رو پیدا می کنی کمکت کنه.این سوال هم قبلا پرسیده شده.چرا همکاری نمی کنید دوستان
تشکر کنندگان: نیلان
(2014-05-26 ساعت 00:24)ajab1 نوشته:  سلام
دوستان ببخشید من تو پر کردن فرم ها نوشتم جواب اون گزینه ای که میگفت میخوای در آمریکا چه کار کنی من نوشتم student بعد الان موقع مصاحبه بگم این رو اشتباه نوشتم و قصدم کار کردن هست تو آمریکا قبول میکنن؟ یا مشکل ساز میشه برام؟

دوست عزیز نگران نباش.محض احتیاط به kccایمیل بزن.البته خودشون یه موقع برای اصلاح فرما می زارن اون موقع اصلاح کن یا روز مصاحبه اصلاح کن و بگو اشتباه شده
تشکر کنندگان:
امسال به نظرم ما دوران سختی رو با 2015ایها داریمSad. تو 3 صفحه 10 سئوال نامرتبط پاک کردم.
(2014-05-25 ساعت 09:29)اشکان. نوشته:  با سلام کسی می دونه در مورد قسمت سربازی چیکار باید بکنیم خواهشنآ یگین که دارم سکته می کنم اگه من که سپاه بودم و هیچ آموزسی ندیدم چی باید بنویسم
ملاک مهم برای سربازی کارت پایان خدمت یا معافی شماست. اگر کارت پایان خدمت شما یگان محل خدمت رو سپاه زده پس شما هم تو فرم ها همون رو می نویسین. دیگه سکته کردن این وسط چی بوده؟!
(2014-05-25 ساعت 09:31)joybar نوشته:  ...من پزشک عمومی هستم و طبعا انجا که سوال میکنه چه رسته کاری را میخواهید در آمریکا انجام بدید باید بنویسم پزشکی ولی این سوال منرا گیج کرده که میپرسه ایا شما فارغ التحضیل گروه پزشکی هستید و دنبال کار مربوطه می گردید ولی هنوز امتحان های مورد نظر برای گرفتن مجوز پزشکی را پاس نکرده اید؟...
شما هم باید جواب مثبت به این سئوال بدین. تا وقتی داخل نیای که نمیشه مجوز بگیری برادر من. بعد هم این موارد در گرفتن ویزای گوناگونی اصلاً نقشی ندارند.
(2014-05-25 ساعت 10:18)bogey نوشته:  ...ایا تعریف شغل اینه که باید بیمه رد شده باشه براش؟
بنده شغلم فنی و در زمینه برق ساختمانه و سفارش کار میگیرم انجام میدم باید چی بنویسم ؟
روز مصاحبه مدرک از کجا بیارم اخه ؟
خیر. اونها هیج مدرکی از شما برای شغلتون نخواهند خواست. شما لاتاری برنده شدین. دیپلم 12 ساله داشته باشین ویزاتون رو بهتون میدن. در زمینه سابقه شغلی به گفته های شما اطمینان می کنند و اصلاً این برنامه بیمه رد کردن هیچ ربطی به ویزا گرفتن شما پیدا نمی کنه.
(2014-05-25 ساعت 18:43)joybar نوشته:  ....و اما در جواب دوست همکارم باید یاداوری کنم در بعضی از کشورهای مهاجر پذیر اتفاقا پزشک نمی پذیرند و به انچه بیشتر نیاز دارند مثل کارگران یدی و شغل های غیر تخصصی (امثل ارایشگری ؛لوله کشی ) بهتر ویزا میدهند مثلا کانادا تا سه سال پیش که نظام مهاجرتش تغییر کرد اصلا به پزشکان ویزا نمی داد چرا که اور لود بودند نیاز انها بر اساس اماره نه اهمیت و درجه تحصیلی
اصلاً در برنامه ویزای گوناگونی شغل و تحصیلات افراد کوچکترین تاثیر و اهمیتی ندارند. این ویزای کار یا تحصیلی نیست که این چیزها براشون مهم باشه. این لاتاری هست عزیزان. شما لاتاری بردین و اگر 2 شرط مهم لاتاری رو داشته باشین و برای امنیت آمریکا خطری نداشته باشین باید به شما ویزا بدن. اصلاً به نفعتون هست که شغل و تحصیلات خودتون رو بزرگ و مهم جلوه ندین. هر چه ساده تر رسیدن به ویزا آسونتر و سریع تر.
(2014-05-25 ساعت 21:03)joybar نوشته:  بنظر من اصلا لازم نیست بگید عضو نظام پزشکی هستید نفع بخصوصی نداره بلکه ممکنه افسر را گیج هم بکنه انوقت ممکنه سوال های جدید براش پیش بیاد اساسا لاتاری از اسمش پیداست یعنی شانس وخودشون میدانند که ساده ترین ویزا است ودنبال این چیزها نیستند--ترجمه پیشنهادی هم درسته
اگر می شد که نگن بهتر بود ولی اونها از همه بهتر می دونن که هیچ پزشکی بدون عضویت در نظام پزشکی نمی تونه تو ایران طبابت کنه. بنابراین باید بنویسین که عضو نظام پزشکی هستید.
تشکر کنندگان: samansaba ، Sam2014 ، نیلان ، Kaveh ، aghaghia ، A_A ، pari pariaaa ، sunflower00 ، t_arian_n ، babak12 ، آلیس-1980
(2014-05-25 ساعت 18:37)Radwin نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:21)zaara نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:16)Radwin نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 16:56)Hagh81 نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 15:03)Radwin نوشته:  این سوال در قسمت کارهایی هست که از نظر دولت آمریکا تخلف محسوب میشود و هدف سوال مشخص کردن وضعیت شما از لحاظ اشتغال به پزشکی در آمریکا نیست. بلکه میخواهد بفهماند که پزشکان خارجی بدون شرکت در آزمون تشخیص صلاحیت مجاز به کار پزشکی در خاک آمریکا نیستند. جواب این سوال باید نه باشد. مثل اکثر سوالات این قسمت
آخه كي مياد بگه من ميخوام كار غير قانوني بكنم، اگه به جمله دقت كنيد زده seeking يعني جوياي كار، همه ميدونن بدون امتحان usmle به هيچ وجه نميشه طبابت كرد. براي اونا ادامه پزشكي خيلي مهمه

(2014-05-25 ساعت 16:56)Hagh81 نوشته:  آخه كي مياد بگه من ميخوام كار غير قانوني بكنم، اگه به جمله دقت كنيد زده seeking يعني جوياي كار، همه ميدونن بدون امتحان usmle به هيچ وجه نميشه طبابت كرد. براي اونا ادامه پزشكي خيلي مهمه
ضمنا به have not yet هم دقت كنين . يعني هنوز ندارين .
دوست عزیز تمام سوالات این قسمت به همین صورته. از شما نپرسیده که بفهمه مثلا شما اهل تروریسم یا پولشویی یا .... هستید از شما سوال کرده تا شما با جواب نه دادن ثابت کنید که میدانید این کار از نظر قوانین آمریکا خلافه. در حقیقت سوالاتی هستند که به معنای جملات خبری و آئین نامه هستند

دوست عزیزم من کاملا گیج شدم میشه یک بار دیگه توضیح بدین و بگین جوای بله هست یا خیر؟
سوالات این قسمتها قوانین امنیتی و مهاجرتی و شغلی ایالات متحده هستند و قصدشان اینستکه بگویند این کارها در خاک آمریکا تخلف از قانون هستند که اگر دقت کرده باشید همگی کارهای غیرقانونی هستند که هر عقل سلیمی اگر بر فرض به آنها اقدام کند باز جواب نه میدهد. مثلا گفته شما در پولشویی و قاچاق انسان و کمک به تروریسم فعالیت کرده اید که روشن است جواب نه است . این سوال هم چون در قسمت این نوع سوالات مصرح شده باید از همین نوع سوالات باشد و میخواهد بگوید که اشتغال پزشکان خارجی در خاک آمریکا منوط به گرفتن مجوز طبابت از سیستم بهداشتی و درمانی آمریکاست و شما باید با جواب نه دادن بگویید که میدانید این کار تخلف است.
من نميفهمم چه اصراريه چيزيو كه نميدونين هي اشتباه تكرار كنين بابا جان اونجا كه گفته شما پولشويي كردين يا نه كجاش خبريه؟ چرا الكي قانون درست ميكنين؟ اين سوال واضحه ، چون براي اونا پزشك بودن مهمه اين سوال و كرده ، همين
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 07:18)Hagh81 نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:16)Radwin نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 16:56)Hagh81 نوشته:  آخه كي مياد بگه من ميخوام كار غير قانوني بكنم، اگه به جمله دقت كنيد زده seeking يعني جوياي كار، همه ميدونن بدون امتحان usmle به هيچ وجه نميشه طبابت كرد. براي اونا ادامه پزشكي خيلي مهمه

ضمنا به have not yet هم دقت كنين . يعني هنوز ندارين .
دوست عزیز تمام سوالات این قسمت به همین صورته. از شما نپرسیده که بفهمه مثلا شما اهل تروریسم یا پولشویی یا .... هستید از شما سوال کرده تا شما با جواب نه دادن ثابت کنید که میدانید این کار از نظر قوانین آمریکا خلافه. در حقیقت سوالاتی هستند که به معنای جملات خبری و آئین نامه هستند

دوست عزیزم من کاملا گیج شدم میشه یک بار دیگه توضیح بدین و بگین جوای بله هست یا خیر؟
سوالات این قسمتها قوانین امنیتی و مهاجرتی و شغلی ایالات متحده هستند و قصدشان اینستکه بگویند این کارها در خاک آمریکا تخلف از قانون هستند که اگر دقت کرده باشید همگی کارهای غیرقانونی هستند که هر عقل سلیمی اگر بر فرض به آنها اقدام کند باز جواب نه میدهد. مثلا گفته شما در پولشویی و قاچاق انسان و کمک به تروریسم فعالیت کرده اید که روشن است جواب نه است . این سوال هم چون در قسمت این نوع سوالات مصرح شده باید از همین نوع سوالات باشد و میخواهد بگوید که اشتغال پزشکان خارجی در خاک آمریکا منوط به گرفتن مجوز طبابت از سیستم بهداشتی و درمانی آمریکاست و شما باید با جواب نه دادن بگویید که میدانید این کار تخلف است.
من نميفهمم چه اصراريه چيزيو كه نميدونين هي اشتباه تكرار كنين بابا جان اونجا كه گفته شما پولشويي كردين يا نه كجاش خبريه؟ چرا الكي قانون درست ميكنين؟ اين سوال واضحه ، چون براي اونا پزشك بودن مهمه اين سوال و كرده ، همين

سلام بچه ها. radwin و hagh81 عزیز.لطف میکنین یک توضیح درست بدین و آیا اینکه شما پزشک هستین یا خیر. چون من برداشتم از صحبتهای hagh81 دیروز این بود که جواب نه است اما امروز برداشتم اینه که مخالف نه زدن هستن.
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 08:29)zaara نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:16)Radwin نوشته:  دوست عزیز تمام سوالات این قسمت به همین صورته. از شما نپرسیده که بفهمه مثلا شما اهل تروریسم یا پولشویی یا .... هستید از شما سوال کرده تا شما با جواب نه دادن ثابت کنید که میدانید این کار از نظر قوانین آمریکا خلافه. در حقیقت سوالاتی هستند که به معنای جملات خبری و آئین نامه هستند

سلام بچه ها. radwin و hagh81 عزیز.لطف میکنین یک توضیح درست بدین و آیا اینکه شما پزشک هستین یا خیر. چون من برداشتم از صحبتهای hagh81 دیروز این بود که جواب نه است اما امروز برداشتم اینه که مخالف نه زدن هستن.

آخه كي مياد بگه من ميخوام كار غير قانوني بكنم، اگه به جمله دقت كنيد زده seeking يعني جوياي كار، همه ميدونن بدون امتحان usmle به هيچ وجه نميشه طبابت كرد. براي اونا ادامه پزشكي خيلي مهمه. ضمنا به have not yet هم دقت كنين . يعني هنوز ندارين . این یعنی اینکه بله یا خیر؟شاید برداشت من غلطه. احساس من از این جملات نه گفتن بود
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 08:31)zaara نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 08:29)zaara نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:21)zaara نوشته:  دوست عزیزم من کاملا گیج شدم میشه یک بار دیگه توضیح بدین و بگین جوای بله هست یا خیر؟

آخه كي مياد بگه من ميخوام كار غير قانوني بكنم، اگه به جمله دقت كنيد زده seeking يعني جوياي كار، همه ميدونن بدون امتحان usmle به هيچ وجه نميشه طبابت كرد. براي اونا ادامه پزشكي خيلي مهمه. ضمنا به have not yet هم دقت كنين . يعني هنوز ندارين . این یعنی اینکه بله یا خیر؟شاید برداشت من غلطه. احساس من از این جملات نه گفتن بود
منظور من اينه كه بايد بله زد، خودمم بله ميزنم، چون پزشك خارجيم و ميخوام اونجا كار كنم ولي هنوز usmle ندادم. مگه اين كار غير قانونيه، خوب امتحانش و ميديم ديگه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من شنیدم در مورد بعضی موارد (مثلا کد پستی) وقتی اطلاعات کافی نداری میتونی گزینه Does not apply رو بزنی ولی برخی میگن که زدن این گزینه میتونه برام مشکل ایجاد کنه!!
لطفاً راهنمایی بفرمایید.
ممنون
تشکر کنندگان:
سلام
من میخوام امشب فرم هامو پر کنم
چند تا سوال داشتم میشه کمکم کنید
1- من دانشجوی لیسانسم اول توی primary occupation چی بزنم؟student بزنم؟و ادرس دانشگاهم رو بدم؟
2- در قسمت های بعدی به ترتیب پیش دانشگاهی و دیپلم رو اضافه کنم؟
تشکر کنندگان: javidk
(2014-05-26 ساعت 09:37)mahboubeyeshab نوشته:  سلام
من میخوام امشب فرم هامو پر کنم
چند تا سوال داشتم میشه کمکم کنید
1- من دانشجوی لیسانسم اول توی primary occupation چی بزنم؟student بزنم؟و ادرس دانشگاهم رو بدم؟
2- در قسمت های بعدی به ترتیب پیش دانشگاهی و دیپلم رو اضافه کنم؟

بله. دقیقاً به همین منوال پیش برید

(2014-05-26 ساعت 09:35)ghorbani_saeid نوشته:  سلام دوستان عزیز
من شنیدم در مورد بعضی موارد (مثلا کد پستی) وقتی اطلاعات کافی نداری میتونی گزینه Does not apply رو بزنی ولی برخی میگن که زدن این گزینه میتونه برام مشکل ایجاد کنه!!
لطفاً راهنمایی بفرمایید.
ممنون

دوست عزیز، هیچ مشکلی پیش نمیاد. بعضی از دوستان الکی مته به خشخاش میزنند.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: ghorbani_saeid ، Shahabpk ، mahboubeyeshab ، نیلان ، A_A ، t_arian_n
(2014-05-22 ساعت 10:53)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمائی بی دریغ دوستان
دوستائی که فرم رو پر کردن، آیا بعد از save کردن امکان ویرایش اطلاعات هست؟

بله. تا زمانی که sign نکردید امکان ویرایش هست
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: A_A
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻳﻪ ﺳﻮاﻝ اﺑﺘﺪاﻳﻲ ﺧﻮاﻫﺸﺎ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻳﺪ.ﺑﺮاﻱ ﻫﺮ ﻣﺘﻘﺎﺿﻲ ﺩاﺧﻞ ﻓﺮﻡ ﻳﻚ ﺳﺎﺑﻤﻴﺖ ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ﻫﺴﺖ?
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 10:21)raminsaghafi نوشته:  ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻳﻪ ﺳﻮاﻝ اﺑﺘﺪاﻳﻲ ﺧﻮاﻫﺸﺎ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻳﺪ.ﺑﺮاﻱ ﻫﺮ ﻣﺘﻘﺎﺿﻲ ﺩاﺧﻞ ﻓﺮﻡ ﻳﻚ ﺳﺎﺑﻤﻴﺖ ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ﻫﺴﺖ?

بله
تشکر کنندگان: raminsaghafi ، نیلان
عکس هم میخواد برای اپلود کردن تو فرم؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 11:11)mahboubeyeshab نوشته:  عکس هم میخواد برای اپلود کردن تو فرم؟
نه نیازی نیست
تشکر کنندگان: mahboubeyeshab ، نیلان ، Kaveh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان