کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
یه سوال،
من سال اول دبیرستان که عمومی بود خوندم ، بعدش رفتم هنرستان فنی حرفه ای و دو سال خوندم و دیپلم گرفتم.
حالا میخواستم بپرسم من باید اول دبیرستانمو جدا قید کنم؟؟؟؟؟
ممنون میشم اینم بگین.
تشکر کنندگان:
با اجازه ی مدیران محترم
دوستان تقریبا به تمام سوالات فرم 260 پاسخ داده شده...لطفا به خودتون زحمت بدید تایپیک را کامل بخونید...با پرسشهای تکراری فقط وقت بقیه و خودتون را می گیرید.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: kamij ، Saeedv13 ، samansaba ، rohemast ، Aamed
(2014-05-26 ساعت 23:32)shirin.ad68 نوشته:  یه سوال،
من سال اول دبیرستان که عمومی بود خوندم ، بعدش رفتم هنرستان فنی حرفه ای و دو سال خوندم و دیپلم گرفتم.
حالا میخواستم بپرسم من باید اول دبیرستانمو جدا قید کنم؟؟؟؟؟
ممنون میشم اینم بگین.
نه دوست عزیز از اول دبیرستانت تا 3 دبیرستان برن دیپلم
تشکر کنندگان:
(2014-05-26 ساعت 23:31)s.zare نوشته:  اینو چی بزنم؟
Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card?

آیا می خواهید درخواست صدور شماره و کارت تامین اجتماعی را به اداره تامین اجتماعی بدهید؟ بله خیر
جواب این سوال رو بله بزنید
تشکر کنندگان: h.maghsoudi
با سلام

میخواستم بدونم داستان این سربازی امریکا که برای افراد زیر ۲۶ سال هست چیه ؟
یعنی واقعا ممکنه فراخوان خدمت بزنن برای ماها ؟ اونم جنگ ؟
بعد من کارت معافیت دارم اینجا ؟ اونجا تکلیف چیه ؟
لطفا یکی از دوستان مطلع یک پست راجع به این موضوع ٬ توضیح بدهند (بخصوص جناب کاوه)

با تشکر
شماره کیس : 22XX
تاریخ رویت قبولی : 2014/May/2 ساعت 6 صبح
کنسولگری : ANKARA
جمع تعداد افراد در کیس : 2
پر نمودن فرمهای سری اول (DS-260) : -
کارنت شدن کیس : -
مصاحبه : -
دریافت ویزا : -
ورود به آمریکا : -
دریافت گرین کارت :
جمع تقریبی هزینه‌ها تاکنون : ۶۰۰ هزار تومن
تشکر کنندگان:
با سلام
من کیس نامبر همسرم حدود 40xx
من پاسم مهلت انقضاش تا چهارده تیر 94 هستش.... می خواستم بپرسم وایستم تا تیر 93 پاس رو عوض کنم بعدا ds-260 رو پر کنم یا الان پر کنم با همین پاسپورت بعد موقع مصاحبه با پاسپورت جدید برم ؟ اگه با پاس جدید برم تو مصاحبه مشکل پیش نمیاد/......لطفا کمک کنید....مر30
تشکر کنندگان:
(2014-05-27 ساعت 02:09)حامد آیلتس نوشته:  با سلام
من کیس نامبر همسرم حدود 40xx
من پاسم مهلت انقضاش تا چهارده تیر 94 هستش.... می خواستم بپرسم وایستم تا تیر 93 پاس رو عوض کنم بعدا ds-260 رو پر کنم یا الان پر کنم با همین پاسپورت بعد موقع مصاحبه با پاسپورت جدید برم ؟ اگه با پاس جدید برم تو مصاحبه مشکل پیش نمیاد/......لطفا کمک کنید....مر30

ولا با توجه به کیس نامبرت من بودم عوض می کردم .البته میشه عوضم نکرد و با همینا فرمو پر کرد و وقتی ویزا تو پاست خورد می تونی پاس قدیمیتو با خودت ببری وقتی رفتی امریکا.قبولش می کنند
تشکر کنندگان: حامد آیلتس
(2014-05-26 ساعت 15:20)joybar نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 12:48)Abamos نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 12:10)Radwin نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 07:18)Hagh81 نوشته:  
(2014-05-25 ساعت 18:37)Radwin نوشته:  سوالات این قسمتها قوانین امنیتی و مهاجرتی و شغلی ایالات متحده هستند و قصدشان اینستکه بگویند این کارها در خاک آمریکا تخلف از قانون هستند که اگر دقت کرده باشید همگی کارهای غیرقانونی هستند که هر عقل سلیمی اگر بر فرض به آنها اقدام کند باز جواب نه میدهد. مثلا گفته شما در پولشویی و قاچاق انسان و کمک به تروریسم فعالیت کرده اید که روشن است جواب نه است . این سوال هم چون در قسمت این نوع سوالات مصرح شده باید از همین نوع سوالات باشد و میخواهد بگوید که اشتغال پزشکان خارجی در خاک آمریکا منوط به گرفتن مجوز طبابت از سیستم بهداشتی و درمانی آمریکاست و شما باید با جواب نه دادن بگویید که میدانید این کار تخلف است.
من نميفهمم چه اصراريه چيزيو كه نميدونين هي اشتباه تكرار كنين بابا جان اونجا كه گفته شما پولشويي كردين يا نه كجاش خبريه؟ چرا الكي قانون درست ميكنين؟ اين سوال واضحه ، چون براي اونا پزشك بودن مهمه اين سوال و كرده ، همين
پروفسور اونجاییکه سوال کرده شما میخواهید پولشویی کنید (البته اگر میدانید کجا را میگم) چه کسی بله جواب میده؟ پس شما که علامه دهرید بگو این سوالو برای چی گذاشتن؟ بقیه سوالا از جمله تروریسم و قاچاق انسان و... را برای چی گذاشتن. غیر از همه اینها شما که آخر فهم و کمالاتی جوابهایی که دوست داری قبول بکن. اگر این سوال از نظرتون واضحه رد شو برو دیگه جواب دادن چیه؟ مگه با این سوال پزشک بودن شما مهمه که سوال کرده باشه. اینکه شما برنده شده قرعه کشیه نه ویزای مهاجرت شغلی

ببخشيد من فضولى ميكنم البته كيسم خانوادگيه ولى اين فرم را ما هم بايد پر كنيم و چون همكار هستيم گفتم كمكى كرده باشم ، پاسخ به اين سوال no است و اين سوال جز سوالهاى كاراى غير قانونى و خلاف هست و مطرح شدنش هم به اين علت نيست كه رشته پزشكى براشون مهم هست.
دوستان من خودم این سوال را مطرح کردم و بعد علاوه بر بررسی نظر دوستان خودم هم بیشتر بررسی کردم .اول اینکه اجازه بدیم برداشت دستوری و فلسفی خود را از این جمله که میتواند ترجمه های متفاوتی داشته باشد بصورت یقین و قطعی در نیاوریم و دوم اینکه من نظر مستندی ندیدم هر چند دنبال یک نفری بودم که شاید این پست را ببیند ومثلا یکی دو سال قبل برنده بوده وخودش جواب داده باشد واگر نه متاسفانه اظهار نظر دوستان پزشک در داخل آمریکا نمی تواند دقیق باشد مگر اینکه خودشان درگیر چنین کیس هایی اخیرا بوده باشند. من سایت usmle را بررسی کردم
http://www.usmleweb.com/visa_img.html ونتیجه گرفتم که این سوال مربوط به دیگرانواع ویزاها هست لطفا بخوانید:
H-1B (Temporary Worker)

The H-1B is the most preferred visa by IMGs and, if offered by a GME program, can often be used to attract the most qualified candidates. Foreign Medical Graduates or FMGs may use the H-1B category if:
they are undertaking teaching or research; or
they are performing direct patient care (either as interns or residents as part of graduate medical education, or in a private medical practice or private or public health care institution), provided several conditions are met.
Requirements for FMGs to perform direct patient care under the H-1B visa:

The alien doctor must have passed the Federation Licensing Examination (FLEX) (parts I and II).
Equivalent examinations designated by the Secretary of Health and Human Services include the National Board of Medical Examiners certifying examinations (parts I, II, and III) and the United States Medical Licensing Examination (steps 1, 2, and 3);
یعنی از این نوع درخواست کننده ویزا (که حتی میتواند یک کارفرما باشد)سوال میکند که تو که تحصیلات پزشکی خارجی داری ولی هنوز امتحانهای مربوط را در آمریکا نداده ای میخواهی بصورت غیر قانونی کار کنی؟ که طبعا جوابش نه است حالا اگر چه مربوط به ویزاهای لاتاری نمیشه ولی باز هم جوابش نه است از انطرف همکاران عزیز اگر پس و پیش این سوال را بخوانید متوجه میشید که برای بقیه کادر سلامت مثل پرستاران هم مطرح شده حتی سوال قبل تر به همین شکل برای کارگران ماهر و غیر ماهر هم مطرح شده پس موضوع اهمیت بیشتر پزشک نیست این یک قالب سوال مربوط به حرفه هست> در اخر حتی اگر کسی یس و نه را غلط انتخاب کنه که اتفاق بزرگی نمی افته افسر فکر میکنه

که اشتباه کردین ؟!! مثل اینه که به سوال های قاچاق چی و چند زنه و ...جواب مثبت بدید خب معلومه که پر کننده فرم اشتباه کرده واگر کسی که نمی اید بگه من فلان فلان هستم . واما نظر فلسفی م نیز این است که نقیض این جمله میشه کسانی که مجوزها را پاس کرده باشند میتوانند کار پزشکی کنند.در جامعه مثل آمریکا با این نوع سوالات میخواهند قانون را یاداوری کنند و از شما تایید بگیرند که بعدا اگر تخلف کردی نتوانی بگویی اطلاع نداشتم یا مثل ایران صد جور توجیه و پیچاندن علم نکنیم
در اخر اینکه من با نظر دوستان که استدلال نه دارند موافقم به دلایل بالا
و تحسین میکنم همه شرکت کنندگان در بحث را ..موفق باشید
http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1182
البته بازم معلوم نيست شامل لاتاري هم ميشه يانه ؟ لطفا اين لينك و كامل بخونين
تشکر کنندگان:
برای آدرس محل کار، میتونم آدرس دفتر مرکزی شرکت رو وارد کنم؟ یا حتما باید اشاره کنم که در شهرستان و در کارگاه کار میکردم؟
اگه آدرس کارگاه/ پروژه رو به عنوان محل کار بنویسم و از اونجایی که اقامتم بیش از شش ماه بوده باید در قسمت آدرس های محل زندگی، آدرس کارگاه ها رو هم وارد کنم؟
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان:
با سلام و تشکر از همه عزیزانی که وقت میذارن و سوالات پیش امده در تکمیل فرم رو به دوستان برنده امسال جواب میدن.
من pdf فرم رو پر کردم و چند تا سوال واسم پیش اومده. ممنون میشم اگه جواب این سوالات رو بهم بگین.
1- آدرس هایی که تو قسمت های مختلف فرم برای محل های سکونت، تحصیل و کار باید پر کنیم باید کامل باشه. یعنی یک آدرس پستی کامل رو باید ثبت کنیم؟
2- من برنده لاتاری هستم. آیا این فرم رو باید برای همسرم هم باید پر کنم؟
3- آدرسی که تو آمریکا باید بدهیم، آدرس سکونت برنده لاتاری 2 سال قبل میتونه باشه؟ یا آدرس یک شهروند آمریکا باید باشه حتما؟ و آیا برای اسکان موقت حتما در اینده باید بریم اونجا؟
4- من 7 سال قبل، حدود 6 ماه تو یه شرکت کار کردم که سابقه بیمه تو اون شرکت ندارم. انگار جابجا شده و آدرس درستی ازش ندارم. آیا اطلاعات این شرکت رو مهمه که وارد کنم به عنوان سوابق شغلیم؟
بازهم تشکر میکنم از دوستانی که پاسخ میدهند.
تشکر کنندگان: shadi_1364
(2014-05-27 ساعت 08:53)rbrb-2015 نوشته:  برای آدرس محل کار، میتونم آدرس دفتر مرکزی شرکت رو وارد کنم؟ یا حتما باید اشاره کنم که در شهرستان و در کارگاه کار میکردم؟
اگه آدرس کارگاه/ پروژه رو به عنوان محل کار بنویسم و از اونجایی که اقامتم بیش از شش ماه بوده باید در قسمت آدرس های محل زندگی، آدرس کارگاه ها رو هم وارد کنم؟

بله دوست عزیز .واقعیت رو بگید بهتره
تشکر کنندگان: rbrb-2015
(2014-05-27 ساعت 10:22)peyman.rock نوشته:  با سلام و تشکر از همه عزیزانی که وقت میذارن و سوالات پیش امده در تکمیل فرم رو به دوستان برنده امسال جواب میدن.
من pdf فرم رو پر کردم و چند تا سوال واسم پیش اومده. ممنون میشم اگه جواب این سوالات رو بهم بگین.
1- آدرس هایی که تو قسمت های مختلف فرم برای محل های سکونت، تحصیل و کار باید پر کنیم باید کامل باشه. یعنی یک آدرس پستی کامل رو باید ثبت کنیم؟
2- من برنده لاتاری هستم. آیا این فرم رو باید برای همسرم هم باید پر کنم؟
3- آدرسی که تو آمریکا باید بدهیم، آدرس سکونت برنده لاتاری 2 سال قبل میتونه باشه؟ یا آدرس یک شهروند آمریکا باید باشه حتما؟ و آیا برای اسکان موقت حتما در اینده باید بریم اونجا؟
4- من 7 سال قبل، حدود 6 ماه تو یه شرکت کار کردم که سابقه بیمه تو اون شرکت ندارم. انگار جابجا شده و آدرس درستی ازش ندارم. آیا اطلاعات این شرکت رو مهمه که وارد کنم به عنوان سوابق شغلیم؟
بازهم تشکر میکنم از دوستانی که پاسخ میدهند.
سلام دوست عزیز
1-کامل باشه یا نباشه هر چی دارین بنویسید دیگه .اگه کد پستیشو ندارین تیک گزینه does not apply رو بزنید
2-بله برای هر نفر همسر یا فرزند باید جداگانه پر بشه
3-بله میشه-فقط یه ادرس اونجا باشه فرقی نمی کنه .این ادرس برای ارسال گرین کارته فقط.نه هر جا که بخوای می تونی بری
4-نه نیاز نیست
تشکر کنندگان: shadi_1364
(2014-05-27 ساعت 07:09)Hagh81 نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 15:20)joybar نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 12:48)Abamos نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 12:10)Radwin نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 07:18)Hagh81 نوشته:  من نميفهمم چه اصراريه چيزيو كه نميدونين هي اشتباه تكرار كنين بابا جان اونجا كه گفته شما پولشويي كردين يا نه كجاش خبريه؟ چرا الكي قانون درست ميكنين؟ اين سوال واضحه ، چون براي اونا پزشك بودن مهمه اين سوال و كرده ، همين
پروفسور اونجاییکه سوال کرده شما میخواهید پولشویی کنید (البته اگر میدانید کجا را میگم) چه کسی بله جواب میده؟ پس شما که علامه دهرید بگو این سوالو برای چی گذاشتن؟ بقیه سوالا از جمله تروریسم و قاچاق انسان و... را برای چی گذاشتن. غیر از همه اینها شما که آخر فهم و کمالاتی جوابهایی که دوست داری قبول بکن. اگر این سوال از نظرتون واضحه رد شو برو دیگه جواب دادن چیه؟ مگه با این سوال پزشک بودن شما مهمه که سوال کرده باشه. اینکه شما برنده شده قرعه کشیه نه ویزای مهاجرت شغلی

ببخشيد من فضولى ميكنم البته كيسم خانوادگيه ولى اين فرم را ما هم بايد پر كنيم و چون همكار هستيم گفتم كمكى كرده باشم ، پاسخ به اين سوال no است و اين سوال جز سوالهاى كاراى غير قانونى و خلاف هست و مطرح شدنش هم به اين علت نيست كه رشته پزشكى براشون مهم هست.
دوستان من خودم این سوال را مطرح کردم و بعد علاوه بر بررسی نظر دوستان خودم هم بیشتر بررسی کردم .اول اینکه اجازه بدیم برداشت دستوری و فلسفی خود را از این جمله که میتواند ترجمه های متفاوتی داشته باشد بصورت یقین و قطعی در نیاوریم و دوم اینکه من نظر مستندی ندیدم هر چند دنبال یک نفری بودم که شاید این پست را ببیند ومثلا یکی دو سال قبل برنده بوده وخودش جواب داده باشد واگر نه متاسفانه اظهار نظر دوستان پزشک در داخل آمریکا نمی تواند دقیق باشد مگر اینکه خودشان درگیر چنین کیس هایی اخیرا بوده باشند. من سایت usmle را بررسی کردم
http://www.usmleweb.com/visa_img.html ونتیجه گرفتم که این سوال مربوط به دیگرانواع ویزاها هست لطفا بخوانید:
H-1B (Temporary Worker)

The H-1B is the most preferred visa by IMGs and, if offered by a GME program, can often be used to attract the most qualified candidates. Foreign Medical Graduates or FMGs may use the H-1B category if:
they are undertaking teaching or research; or
they are performing direct patient care (either as interns or residents as part of graduate medical education, or in a private medical practice or private or public health care institution), provided several conditions are met.
Requirements for FMGs to perform direct patient care under the H-1B visa:

The alien doctor must have passed the Federation Licensing Examination (FLEX) (parts I and II).
Equivalent examinations designated by the Secretary of Health and Human Services include the National Board of Medical Examiners certifying examinations (parts I, II, and III) and the United States Medical Licensing Examination (steps 1, 2, and 3);
یعنی از این نوع درخواست کننده ویزا (که حتی میتواند یک کارفرما باشد)سوال میکند که تو که تحصیلات پزشکی خارجی داری ولی هنوز امتحانهای مربوط را در آمریکا نداده ای میخواهی بصورت غیر قانونی کار کنی؟ که طبعا جوابش نه است حالا اگر چه مربوط به ویزاهای لاتاری نمیشه ولی باز هم جوابش نه است از انطرف همکاران عزیز اگر پس و پیش این سوال را بخوانید متوجه میشید که برای بقیه کادر سلامت مثل پرستاران هم مطرح شده حتی سوال قبل تر به همین شکل برای کارگران ماهر و غیر ماهر هم مطرح شده پس موضوع اهمیت بیشتر پزشک نیست این یک قالب سوال مربوط به حرفه هست> در اخر حتی اگر کسی یس و نه را غلط انتخاب کنه که اتفاق بزرگی نمی افته افسر فکر میکنه

که اشتباه کردین ؟!! مثل اینه که به سوال های قاچاق چی و چند زنه و ...جواب مثبت بدید خب معلومه که پر کننده فرم اشتباه کرده واگر کسی که نمی اید بگه من فلان فلان هستم . واما نظر فلسفی م نیز این است که نقیض این جمله میشه کسانی که مجوزها را پاس کرده باشند میتوانند کار پزشکی کنند.در جامعه مثل آمریکا با این نوع سوالات میخواهند قانون را یاداوری کنند و از شما تایید بگیرند که بعدا اگر تخلف کردی نتوانی بگویی اطلاع نداشتم یا مثل ایران صد جور توجیه و پیچاندن علم نکنیم
در اخر اینکه من با نظر دوستان که استدلال نه دارند موافقم به دلایل بالا
و تحسین میکنم همه شرکت کنندگان در بحث را ..موفق باشید
http://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1182
البته بازم معلوم نيست شامل لاتاري هم ميشه يانه ؟ لطفا اين لينك و كامل بخونين
دوست عزیز hagh81 خیلی ممنون از لینک مفید و کامل شما
الان دیگه با وجود توضیحات این لینک که در واقع پایه قانونی سولات مبهم مورد نظر است من به یقین میگم که جواب نه است نه تنها درکیس های لاتاری بلکه برای همه نوع دیگر ویزاها نیز جواب نه باید باشد . تردید نکنید ضمن اینکه من پارگراف مربط به پزشکان را اینجا میزارم لطفا شما هم بخوانید
(B) Unqualified physicians
An alien who is a graduate of a medical school not accredited by a body or bodies approved for the purpose by the Secretary of Education (regardless of whether such school of medicine is in the United States) and who is coming to the United States principally to perform services as a member of the medical profession is inadmissible unless the alien
(i) has passed parts I and II of the National Board of Medical Examiners Examination (or an equivalent examination as determined by the Secretary of Health and Human Services) and

(ii) is competent in oral and written English. For purposes of the previous sentence, an alien who is a graduate of a medical school shall be considered to have passed parts I and II of the National Board of Medical Examiners if the alien was fully and permanently licensed to practice medicine in a State on January 9, 1978, and was practicing medicine in a State on that date.

© Uncertified foreign health-care workers
Subject to subsection ® of this section, any alien who seeks to enter the United States for the purpose of performing labor as a health-care worker, other than a physician, is inadmissible unless the alien presents to the consular officer, or, in the case of an adjustment of status, the Attorney General, a certificate from the Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools, or a certificate from an equivalent independent credentialing organization approved by the Attorney General in consultation with the Secretary of Health and Human Services, verifying that—
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: samansaba ، sdj.1349
دوستان گرامی
بعد از اینکه فرم 260 رو ساین کردیم و انوقت بفهمیم در اسم همراه و نه فرد اصلی اشتباه تایپی داریم بهترین کار چیست؟
با تشکر
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
دوستان دقت کنید .....
اگه مثلا اسمتون محمد علیزاده مقیمی هستش..توی surname باید بنویسین MOGHIMI و توی given name باید بنویسین MOHAMMAD ALIZADEH
این چیزی هستش که خودش توضیح داده.....اشتباه نکنین.........مر30
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان