کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
سلام آقا واقعا از زحماتی که می کشین بی نهایت سپاسگزارم من هم یکی از برندگان 2015 هستم و چند تا سوال داشتم .
این Invoice I.D. number یعنی چی ؟؟
در پورتال CEAC پنجره ی کشویی I am the را چی بذارم ؟
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، salar5452
(2014-05-09 ساعت 15:51)mmf8967 نوشته:  سلام آقا واقعا از زحماتی که می کشین بی نهایت سپاسگزارم من هم یکی از برندگان 2015 هستم و چند تا سوال داشتم .

Invoice ID Number و NVC Case Numbe برای کیسهای لاتاری نیاز نیست.
کیسهای لاتاری برای ورود فقط شماره کیس و تاریخ تولد وارد میکنن

تصویر صفحه جدید که 19 می فعال میشه:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424

(2014-05-09 ساعت 15:51)mmf8967 نوشته:  در پورتال CEAC پنجره ی کشویی I am the را چی بذارم ؟

APPLICANT
تشکر کنندگان: soli asali ، m007 ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 15:51)mmf8967 نوشته:  سلام آقا واقعا از زحماتی که می کشین بی نهایت سپاسگزارم من هم یکی از برندگان 2015 هستم و چند تا سوال داشتم .
در پورتال CEAC پنجره ی کشویی I am the را چی بذارم ؟

کاربرای عزیز چرا به خودتون زحمت نمیدید این چندصفحه رو از اول بخونید جواب همه سوال ها تا الان توش هست که KBS عزیز لطف کردن جوابشونو دادن به خوبی
لطفا از اول بخونید تاپیک رو
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، samansaba ، shahin2737 ، r.bazargan ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 15:44)elham rajaei نوشته:  دوستان سلام

خوشبختانه بنظ میرسه با تلاش های مسئولین سایت و همه دوستان فعال ، ابهامات مربوط به فرم 260 رفته رفته در حال حل شدن هستش.فقط یک نکته رو خواستم به همتون بگم و اون اینکه یکی از اقوام ما که سال گذشته واسه مهاجرت به کانادا با خانومش اقدام کردند به موردی برخورد کردند که شاید بد نباشه ما هم به اون دقت کنیم و اینکه قبل از دادن مدارکمون واسه ترجمه خصوصاً کارت ملی به تاریخ انقضای پشتش و کد پستی پشت کارت ملی دقت کنیم...اگر تاریخ انقضای کارت ملی تمام شده باشه نسخه ترجمه شدش ولی آفیسر بی معنی میشه همچنین مشکلی که اون دوست ما پیدا کرده بود ایم بود که کد پستی مندرج در پشت کارت ملی خودش و خانومش متفاوت بود و آفیسشر بهشون ایراد گرفته بود که مگه با هم زندگی نمی کنید!!!!! واسه همین فکر کنم باید واسه تغییر و تمدید کارت های ملی اقدام کنیم چون 2 تا 3 ماه ممکنه اصلاحش طول بکشه و تا قیل از مصاحبه و ترجمه مدارک باید درستش کنیم.
لطفا اگه دوستان مطلع تر و عزیزان قدیمی تر اطلاعاتی تکمیلی دارند بگن ........

1. شرایط کانادا با لاتاری آمریکا فرق داره!
2. سفارت فقط شناسنامه رو بعنوان Birth Certificate ایرانیان قبول داره و از شما فقط شناسنامه درخواست میکنه
3. در کارت ملی نام مادر درج نشده و Birth Certificate محسوب نمیشه
ترجمه کارت ملی مدرک اضافه هست که میتونید همراهتون ببرید.

[عکس: 096c_shenasnameh.png]
تشکر کنندگان: soli asali ، Mahboy ، m007 ، t_arian_n ، dv winner
(2014-05-09 ساعت 16:00)Vandadi نوشته:  سلام
من 2 تا سوال داشتم:
1-تاریخ کارت ملی من تا 89 اعتبار داره امکان داره بدم برا تعوض تا زمان مصاحبه اماده نشه چون فکر کنم با توجه ب کیس من ماههای اول برم برا مصاحبه ایا شناسنامه و ترجمه اش قبول نیست؟

2- چرا بعضی از این صفحات فرم DS-260 اطلاعات تکراری یا سوال تکراری میپرسه این فرم ایا ایراد داره ؟ اگه نه چیکار باید کرد؟

دوست عزیز من کارت ملی رو عوض کردم البته غوص نمیکردنمنم گفتم گم کردم المثنی دادن یک ماه بیشتر زمان نمیبره
تشکر کنندگان: soli asali
سلام
یه بزرگی لطف کنه این سوالات رو جواب بده خیلی سپاسگزار میشم Smile

توی فرم DS-260 دوبار سوالات زیر رو پرسیده، و بار دوم Expiration Date هم خواسته. برای پر کردن این چند تا سوال، کمکی هست؟

Document Type:
Document Id:
country/Authority that Issued Document:
.........................................................
Document Type:
Document Id:
Expiration Date:
تشکر کنندگان: soli asali ، rohemast
(2014-05-09 ساعت 17:09)hanieh2015 نوشته:  سلام
یه بزرگی لطف کنه این سوالات رو جواب بده خیلی سپاسگزار میشم Smile

توی فرم DS-260 دوبار سوالات زیر رو پرسیده، و بار دوم Expiration Date هم خواسته. برای پر کردن این چند تا سوال، کمکی هست؟

Document Type:
Document Id:
.........................................................
Document Type:
Document Id:
Expiration Date:
از اول همین تاپیک بخوانبد متوجه میشید و جواب سوالتون رو میگیرید
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، hanieh2015
(2014-05-09 ساعت 17:22)Vandadi نوشته:  سلام

اخه به من گفتن نیاز به تعویض نداری و تا 94 اعتبار داره چیکار باید کنم؟

سلام

اخه به من گفتن کارت ملی نیاز به تعویض نداری و تا 94 اعتبار داره چیکار باید کنم؟

لزومی نداره تعویض کنید کارتون با همین راه میوفته !
این بحث ها هم تاپیک جدا برای خودشون دارند لطفا تو تاپیکه مربوطه خودشون بپرسید سوالات رو
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh
سلام. آیا در فرم 260 جایی برای اعلام اینکه پس از ورود به آمریکا در کدام ایالت سکنا خواهید داشت وجود دارد؟
و آیا این فیلد مهم است؟ یعنی نمیشود هر کجای آمریکا دلتان خواست بروید؟
تشکر کنندگان: soli asali

سلام

تاریخ کارت ملی اغلب ایرانی ها گذشته، این موضوع به نظر من مسلما در ترجمه مشکل ایجاد میکنه. از طرفی من شنیدم که قراره از انتهای 93 برای دادن کارتهای هوشمند جدید اقدام کنند بنابراین هیچ کارت ملی تعویض و به روز نمیشه! مشکل ایجاد نمیکنه؟!
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali
(2014-05-09 ساعت 19:31)jjcale نوشته:  سلام. آیا در فرم 260 جایی برای اعلام اینکه پس از ورود به آمریکا در کدام ایالت سکنا خواهید داشت وجود دارد؟

بله وجود دارد.نه زیاد مهم نیست .میشود هر جا بروید.این ادرس اولیه ای است برای ارسال گرین کارت و .... در ضمن در موقع ورود به اونجا در فرودگاه هم می توانید تغییر بدین
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، m007 ، t_arian_n ، r.bazargan
(2014-05-09 ساعت 19:34)jjcale نوشته:  

سلام

تاریخ کارت ملی اغلب ایرانی ها گذشته، این موضوع به نظر من مسلما در ترجمه مشکل ایجاد میکنه. از طرفی من شنیدم که قراره از انتهای 93 برای دادن کارتهای هوشمند جدید اقدام کنند بنابراین هیچ کارت ملی تعویض و به روز نمیشه! مشکل ایجاد نمیکنه؟!
نه.مدرک اصلی تشخیص هویت برای ایرانیان شناسنامه است.
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، rohemast ، m007 ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 19:56)jjcale نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 19:36)..... نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 19:31)jjcale نوشته:  سلام. آیا در فرم 260 جایی برای اعلام اینکه پس از ورود به آمریکا در کدام ایالت سکنا خواهید داشت وجود دارد؟

بله وجود دارد.نه زیاد مهم نیست .میشود هر جا بروید.این ادرس اولیه ای است برای ارسال گرین کارت و .... در ضمن در موقع ورود به اونجا در فرودگاه هم می توانید تغییر بدین

سپاس Smile یعنی من که هیچ جا و مکان مشخصی ندارم باید چطوری گرین کارتو دریافت کنم؟ نمیشه آدرس دریافت گرین کارت در ایران باشه؟ فکر کنم جوابم خیر است چون اونوقت شما اونطرف هستید و گرین کارتتنوم توی ایران! Big Grin

نه نمیشه.فرودگاه میتونی تغییر بدین.تازه بعدشم بازم می تونین تغییر بدین.خب اگه کسی رو نداری از خدمات ایمیگرنجل استفاده بکن
تشکر کنندگان: soli asali ، Kaveh ، m007 ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 16:00)Vandadi نوشته:  سلام
من 2 تا سوال داشتم:
1-تاریخ کارت ملی من تا 89 اعتبار داره امکان داره بدم برا تعوض تا زمان مصاحبه اماده نشه چون فکر کنم با توجه ب کیس من ماههای اول برم برا مصاحبه ایا شناسنامه و ترجمه اش قبول نیست؟

سفارت فقط شناسنامه رو بعنوان Birth Certificate ایرانیان قبول داره و از شما فقط شناسنامه درخواست میکنه
ترجمه کارت ملی هم مدرک اضافه هست که میتونید همراهتون ببرید.
دوستان زیادی که الان ویزا گرفتن، همین کارت ملی تاریخ گذشته رو با خودشون برده بودن

[عکس: 096c_shenasnameh.png]

(2014-05-09 ساعت 16:00)Vandadi نوشته:  2- چرا بعضی از این صفحات فرم DS-260 اطلاعات تکراری یا سوال تکراری میپرسه این فرم ایا ایراد داره ؟ اگه نه چیکار باید کرد؟

فرم DS-260 رو از این پست دانلود کردید؟
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424
موارد تکراری رو اعلام کنید تا توضیح بدم.
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 16:12)maryferfere نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 15:49)KBS نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 15:22)maryferfere نوشته:  خسته نباشید . من پیغام دوستان رو که خوندم چند تا سوال برام پیش اومده :
1- من کارمند قراردادی یه اداره دولتی ام اما همسرم کارش خصوصی ولی همسرم سربازیش تووی ستاد مشترک سپاه بوده به نظرتوون ما کلیرنس می خوریم؟

به احتمال زیاد بله.
توجه داشته باشید که مدت کلیرنس مهمه...

(2014-05-09 ساعت 15:22)maryferfere نوشته:  2-کارنت شدن یعنی چی ؟

هر ماه بولت ویزا اعلام میکنه که تا این شماره کیس، در این ماه، به مصاحبه دعوت میشن یعنی کیسهای زیر این شماره کارنت شدن.

(2014-05-09 ساعت 15:22)maryferfere نوشته:  3- من بردارم آمریکا است بهم گفته اگه بخوای میتونم برات وکیل بگیرم به نظرتوون احتیاجی به وکیل هست؟

برای کیس لاتاری فکر نکم نیاز باشه

خیلی متشکرم از توضیحاتتون ، به نظرتوون با شرایطی که داریم مدت کلیرنس ما چقدر ممکنه طول بکشه؟ ممنونم

بهتره این سوال رو در تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ مطرح کنید تا دوستانی که شرایط مشابه شما رو داشتند، راهنمایی کنند.
تشکر کنندگان: soli asali ، soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان