کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-09 ساعت 17:09)hanieh2015 نوشته:  سلام
یه بزرگی لطف کنه این سوالات رو جواب بده خیلی سپاسگزار میشم Smile

توی فرم DS-260 دوبار سوالات زیر رو پرسیده، و بار دوم Expiration Date هم خواسته. برای پر کردن این چند تا سوال، کمکی هست؟

Document Type:
Document Id:
country/Authority that Issued Document:
.........................................................
Document Type:
Document Id:
country/Authority that Issued Document:
Expiration Date:

فقط در بخش Personal Information 2 یک مورد Document Type هست که اگه PASSPORT انتخاب بشه، شماره پاسپورت، کشور صادرکننده، تاریخ صدور و تاریخ انقضا میخواد و اگه OTHER TRAVEL DOCUMENT انتخاب بشه اطلاعات اضافی نمیخواد.

منظور از TRAVEL DOCUMENT اسناد و مدارک معتبری است که هویت و ملیت شما رو ثابت کنه

فرم DS-260 رو از اینجا دانلود کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، hanieh2015 ، soruosh ، m007 ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 20:03)Vandadi نوشته:  سلام
چرا بعضی از این صفحات فرم DS-260 اطلاعات تکراری یا سوال تکراری میپرسه این فرم ایا ایراد داره ؟ اگه نه چیکار باید کرد؟

کاربرای گرامی باید رعایت کنن و زحمت بکشن از اول بخوانند تاپیک رو که متاسفانه این کار رو نمیکنند
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: soruosh ، r.bazargan ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 19:57)Vandadi نوشته:  با عرض سلام
اخه یکی پست گذاشته که می خواستن برن کانادا که افیسر گیر داده من گیج شدم چیکار باید کرد واقا؟؟؟؟؟؟

خوب شرایط کانادا با لاتاری آمریکا فرق داره!

در این پست در مورد کارت ملی توضیح دادم:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid494059
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba ، t_arian_n
با سلام و خسته نباشید
من از برندگان 2015 هستم با کیس نامبر 000003xx من شنیدم برندگان لاتاری با توجه به شماره کیس نامبر در گرفتن ویزا درجه بندی میشن میخواستم ببینم راسته یا نه.
مثلا برای بعضی ها اونجا آپشن هایی در نظر میگیرن مثل پیدا کردن کار یا خونه براشون
ممنون از پیگیری ها و زحمات بی دریغتون
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: soli asali ، m007 ، A-N
سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
1. کسی که سربازیش رو در سپاه دانش (سرباز معلم) قدیم گذرونده باشه تووی فرم محل خدمت رو چی باید بنویسه؟ ترجمه سپاه دانش چی میشه که افیسر هم گیج نشه؟
2. در مورد اینکه ایا خدمت رو در ارتش گذرونده اید جواب منفی باید داد؟
ممنون
تشکر کنندگان: soli asali ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 19:36)..... نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 19:31)jjcale نوشته:  سلام. آیا در فرم 260 جایی برای اعلام اینکه پس از ورود به آمریکا در کدام ایالت سکنا خواهید داشت وجود دارد؟
و آیا این فیلد مهم است؟ یعنی نمیشود هر کجای آمریکا دلتان خواست بروید؟

بله وجود دارد.نه زیاد مهم نیست .میشود هر جا بروید.این ادرس اولیه ای است برای ارسال گرین کارت و .... در ضمن در موقع ورود به اونجا در فرودگاه هم می توانید تغییر بدین

سلام من که هیچ ادرسی در انجا ندارم و نهایت بتونم بگم که میرم مثلا لس انجلس و بعد اونجا خانه اجاره میکنم باید چیکار کنم و در فرودگاه چی بگم لطفا راهنمایی کنید که سوال مهمی هست
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: A_A ، soli asali
(2014-05-09 ساعت 20:59)bahreini.ehsan نوشته:  با سلام و خسته نباشید
من از برندگان 2015 هستم با کیس نامبر 000003xx من شنیدم برندگان لاتاری با توجه به شماره کیس نامبر در گرفتن ویزا درجه بندی میشن میخواستم ببینم راسته یا نه.
مثلا برای بعضی ها اونجا آپشن هایی در نظر میگیرن مثل پیدا کردن کار یا خونه براشون
ممنون از پیگیری ها و زحمات بی دریغتون

بله به ترتیب شماره کیستون مصاحبه میشید . همچین آپشن هایی هم وجود نداره
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، m007 ، t_arian_n
(2014-05-09 ساعت 21:45)kia_0950 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
1. کسی که سربازیش رو در سپاه دانش (سرباز معلم) قدیم گذرونده باشه تووی فرم محل خدمت رو چی باید بنویسه؟ ترجمه سپاه دانش چی میشه که افیسر هم گیج نشه؟
2. در مورد اینکه ایا خدمت رو در ارتش گذرونده اید جواب منفی باید داد؟
ممنون

جایی که خدمت کردید رو بزنید سپاه ... شغلتون رو هم میپرسه که بنویسید معلم به همین راحتی برای ترجمش هم از دیکشنری استفاده کنید . یا به این لینک http://www.mohajersara.com/thread-6449.html مراجعه کنید و از سرچش استفاده کنید .. مورد مشابه شما رو من تو همین لینک دیده بودم .. توی سرچ وارد کنید "" سرباز معلم "" نتیجه میگیرید

(2014-05-09 ساعت 22:15)aghamilad نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 19:36)..... نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 19:31)jjcale نوشته:  سلام. آیا در فرم 260 جایی برای اعلام اینکه پس از ورود به آمریکا در کدام ایالت سکنا خواهید داشت وجود دارد؟
و آیا این فیلد مهم است؟ یعنی نمیشود هر کجای آمریکا دلتان خواست بروید؟

بله وجود دارد.نه زیاد مهم نیست .میشود هر جا بروید.این ادرس اولیه ای است برای ارسال گرین کارت و .... در ضمن در موقع ورود به اونجا در فرودگاه هم می توانید تغییر بدین

سلام من که هیچ ادرسی در انجا ندارم و نهایت بتونم بگم که میرم مثلا لس انجلس و بعد اونجا خانه اجاره میکنم باید چیکار کنم و در فرودگاه چی بگم لطفا راهنمایی کنید که سوال مهمی هست

به امیگرنجل تماس بگیرید کمکتون میکنن !! شماره بالای صفحه رو تبلیغات هست ! شما حتما باید به آدرس بهشون معرفی کنید
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، soruosh ، Mahboy ، m007 ، t_arian_n
سلام
برای کسانی که سربازی رفتند باید در جواب سوالی که پرسیده آیا شما در ارتش خدمت کردید چی بزنند ؟
من سربازی ام تو وزارت دفاع بوده
سوال بعد این که روز مصاحبه به چه زبانی مصاحبه میکنند
آیا باید حتما انگلیسی جواب بدیم ؟
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-09 ساعت 23:39)omidkhazdooz نوشته:  سلام
برای کسانی که سربازی رفتند باید در جواب سوالی که پرسیده آیا شما در ارتش خدمت کردید چی بزنند ؟

وزارت دفاع رو نمیدونم چی باید بنویسید شما میتونید از این لینک هم کمک بگیرید http://www.mohajersara.com/thread-6449.html
سوال دومتون هم : خیر تو هر 3 سفارت فارسی مصاحبه میشید
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: samansaba ، soruosh ، Kaveh ، t_arian_n
سلام دوستان عزیز ... من یکی از برندگان 2015 هستم و تازه با این سایت آشنا شدم .. اگر سوالم رو اشتباهی اینجا میپرسم و مربوط به یک تاپیک دیگه هستش عذر میخوام... من سه تا سوال داشتم. ممنون میشم اگه جواب هامو بدین.....................
1/ من الان مدرک موقت لیسانس دارم از دانشگاه آزاد تهران همچنین سال 87 هم در یکی از دانشگاه های شهرستان به مدت یک سال درس خواندم ولی از اون دانشگاه انصراف دادم و تعدادی از درس هام رو تو همین دانشگاه ازاد تطبیق دادم و مدرکم رو هم از دانشگاه آزاد گرفتم..حالا میخواستم ببینم نیازی هست که اطلاعات مربوط به دانشگاه شهرستان رو تو فرم 260 وارد کنم یا اصلا نیازی نیست اسمی از اون دانشگاه ببرم؟؟؟؟
2/ تو فرم 260 باید اطلاعات مربوط به مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو بطور جداگانه وارد کنیم ؟؟؟؟
3/ من دوماه برای واحد کارآموزیه دانشگام در یک شرکت برنامه نویسی کار کردم آیا لازمه این مورد رو در فرم ذکر کنم؟؟؟؟
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: soli asali ، m007
(2014-05-10 ساعت 00:12)omidkhazdooz نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 00:05)soli asali نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 23:39)omidkhazdooz نوشته:  سلام

وزارت دفاع رو نمیدونم چی باید بنویسید شما میتونید از این لینک هم کمک بگیرید http://www.mohajersara.com/thread-6449.html
سوال دومتون هم : خیر تو هر 3 سفارت فارسی مصاحبه میشید

پس یعنی کسایی که سربازی رفتند در جواب سوال do yo sreved in millitary ?
حتما باید yes بزنند دیگه ؟

بله حتما !
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، t_arian_n
(2014-05-10 ساعت 01:05)hilda60 نوشته:  سلام دوستان عزیز ... من یکی از برندگان 2015 هستم و تازه با این سایت آشنا شدم .. اگر سوالم رو اشتباهی اینجا میپرسم و مربوط به یک تاپیک دیگه هستش عذر میخوام... من سه تا سوال داشتم. ممنون میشم اگه جواب هامو بدین.....................
1/ من الان مدرک موقت لیسانس دارم از دانشگاه آزاد تهران همچنین سال 87 هم در یکی از دانشگاه های شهرستان به مدت یک سال درس خواندم ولی از اون دانشگاه انصراف دادم و تعدادی از درس هام رو تو همین دانشگاه ازاد تطبیق دادم و مدرکم رو هم از دانشگاه آزاد گرفتم..حالا میخواستم ببینم نیازی هست که اطلاعات مربوط به دانشگاه شهرستان رو تو فرم 260 وارد کنم یا اصلا نیازی نیست اسمی از اون دانشگاه ببرم؟؟؟؟
2/ تو فرم 260 باید اطلاعات مربوط به مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو بطور جداگانه وارد کنیم ؟؟؟؟
3/ من دوماه برای واحد کارآموزیه دانشگام در یک شرکت برنامه نویسی کار کردم آیا لازمه این مورد رو در فرم ذکر کنم؟؟؟؟

1- بنویسید یا ننویسید زیاد مهم نیست مهم جایی هست که مدارک هاتون صادر شده ! اگه جا میشه از دانشگاه تا دبستان بنویسید والا همون دانشگاهایی که مدرکشو دارید بنویسید
2- شما از اخرین مدرک مینوسید تا اولین مدرک که ابتدایی باشه یعنی :
A: دانشگاه ..... تا B: ..... و C:.......
3- بیمه بودید بنویسید.
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: hilda60 ، soruosh ، samansaba ، t_arian_n
سلام دوستان عزیز.
دو مورد برام سوال پیش اومده.

1- الان یه سری مدارس با پایان سوم دبیرستان مدرک دیپلم میدن. که این نوع دیپلوم میشه 11 سال تحصیل. ولی طبق اطلاع من سفارت ها و قوانین ایالات متحده در پرورده های لاتاری 12 سال تحصیل را بعنوان دیپلم قبول دارد. آیا این نوع دیپلم ما قابل قبول خواهد بود یا رد میکنند؟

2- مورد دوم اینکه من تا مصاحبه حدود 30 ماه یا بیشتر سابقه کار ( لیست بیمه تامین اجتماعی) خواهم داشت. آیا این میتونه کمک بکنه به من؟

ممنون میشم دوستان عزیز جواب بدن.
4XXX - جولای ابوظبی - AP - ویزا 27 سپتامبر
مقصد فعلا Ohio - WestLake
In GOD We Trust
Cool
I'm agent of this case. It doesn't belong to me
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-10 ساعت 02:33)sunnyday نوشته:  سلام دوستان عزیز.
دو مورد برام سوال پیش اومده.

1- الان یه سری مدارس با پایان سوم دبیرستان مدرک دیپلم میدن. که این نوع دیپلوم میشه 11 سال تحصیل. ولی طبق اطلاع من سفارت ها و قوانین ایالات متحده در پرورده های لاتاری 12 سال تحصیل را بعنوان دیپلم قبول دارد. آیا این نوع دیپلم ما قابل قبول خواهد بود یا رد میکنند؟

2- مورد دوم اینکه من تا مصاحبه حدود 30 ماه یا بیشتر سابقه کار ( لیست بیمه تامین اجتماعی) خواهم داشت. آیا این میتونه کمک بکنه به من؟

ممنون میشم دوستان عزیز جواب بدن.

نه ! قبول نیست ! دیپلم 12 ساله ... باید پیش دانشگاهی هم گذرونده باشید. دیپلم های نظام قدیم قبوله بدون پیش دانشگاهی چون با 12 سال تحصیل دیپلم میگرفتید
2- خیر
[/font]
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان: samansaba ، sunnyday

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان