کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
با سلام
1ـ بنده دانشجوي ارشد هستم آيا نيازي هست تو قسمت level of education اين رو قيد كنم اگه لازم هست كدوم گزينه رو انتخاب كنم مثلا بزنم university,no degree ؟؟؟؟يا اينكه تو اين قسمت صرفا بايد اونهايي كه مدرك گرفتيم رو بزنيم؟
2ـ اينجا كه پرسيده number of educational institutions attended منظور چيه و چي بايد قيد كرد؟
3ـمنظور از cours of study و گزينه بعديش كه پرسيده
Degree, Diploma or Certificate Receiveid اينها چي هست من فارغ التحصيل ليسانس حسابداريم چي بزنم؟
ممنون ميشم پاسخ بدين
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 09:16)abbas_sorouri نوشته:  سلام دوستان. من فارغ التحصيل دانشگاه آزاد هستم آيا بايد azad university قيد كنم يا islamic azad university ؟بخاطر بحث كليرنس منظورمه.و حساسيت اونا به كلمه اسلامي
چرا به مشکل بخورید؟ اکثریت فارغ التحصیل همین دانشگاه ان. اینجوری به این قضیه نگاه نکنید. اونا میدونن که تو کشور اسلامی هستید و مشکلی شخصی ام با اسلام ندارن. اگه داشتن که اصلا بطور شانسی ام برنده نمی شدید. بهتره به فرمت زیر بنویسید
Islamic Azad University of Central Tehran Branch
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 26 می || تعداد اعضای کیس: یک نفر
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان
این قسمت petitioner information را باید چه جوری پر کنیم
میشه لظفا راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 11:45)mojtaba_bnd نوشته:  با سلام
1ـ بنده دانشجوي ارشد هستم آيا نيازي هست تو قسمت level of education اين رو قيد كنم اگه لازم هست كدوم گزينه رو انتخاب كنم مثلا بزنم university,no degree ؟؟؟؟يا اينكه تو اين قسمت صرفا بايد اونهايي كه مدرك گرفتيم رو بزنيم؟
2ـ اينجا كه پرسيده number of educational institutions attended منظور چيه و چي بايد قيد كرد؟
3ـمنظور از cours of study و گزينه بعديش كه پرسيده
Degree, Diploma or Certificate Receiveid اينها چي هست من فارغ التحصيل ليسانس حسابداريم چي بزنم؟
ممنون ميشم پاسخ بدين

لطف کنید پست های قبل رو بخونید جواب تموم سوالاتونو میگیرید
number of educational institutions: 4
رشته تحصیلی Accountancy یا Accounting جفتش درسته course of study: x
Degree, Diploma or Certificate Receiveid: گواهی که بعد از یک مقطع تحصیلی گرفتید. مثلا لیسانس Bachelor's degree
کیس نامبر: 2015AS7XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 26 می || تعداد اعضای کیس: یک نفر
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 10:56)ghorbani_saeid نوشته:  سلام دوستان
من مهندس نرم افزارم و الان کارمند قراردادی یک سازمان دولتی هستم. برای شغل باید چیو انتخاب کنم؟ علوم کامپیوتر یا کارمند دولت؟

اگر درستون تموم شده باید شغلتون رو وارد کنید مثلا اگه کارتون برنامه نویسی باید بنوسید computer programmer و توضیحات کارتونو تو قسمتی که نوشته Does this job require at least 2 years of training or experience بنوسید
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 04:54)hamid66 نوشته:  سلام دوستان یه سوال
من مربی ورزشیم و تو تهران تیم دارم.
توی فرم هم نوشتم. میخواستم بدونم برا مصاحبه همه حکم های قهرمانیم و تقدیرنامه هام رو ببرم یا فقط حکم مربی گری و سابقه کاری رو ببرم.
یعنی میخوام بدونم برام امتیاز حساب میشه یا نبرم بهتره؟

نه فقط حکم مربی گری و سابقه کاری رو ببر

(2014-05-30 ساعت 12:03)Azadenrgs نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
این قسمت petitioner information را باید چه جوری پر کنیم
میشه لظفا راهنماییم کنید

دوست عزیز این قسمت برای کیس های لاتاری حذف شده
تشکر کنندگان: Azadenrgs ، یاسمین امین
(2014-05-30 ساعت 09:16)abbas_sorouri نوشته:  سلام دوستان. من فارغ التحصيل دانشگاه آزاد هستم آيا بايد azad university قيد كنم يا islamic azad university ؟بخاطر بحث كليرنس منظورمه.و حساسيت اونا به كلمه اسلامي
هر کدام رو می تونی بنویسی

(2014-05-30 ساعت 04:56)آزاده_امین نوشته:  من فرم ها رو بالاخره پر کردم... فقط یه مساله ای هست اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.... من دانشگاهمو ول کردم ولی تو قسمت education قید کردم که دانشگاه رفتم یعنی راستشو گفتم ولی حالا استرس گرفتم...این دردسر نمیشه برام؟ یا فقط کافیه ریز واحدهامو ترجمه کنم ببرم با خودم و مشکلی پیش نمیاد؟
خب باید تو قسمت اخرین مدرک university,no degree رو زده باشید و اگه مدرکی در این مورد دارید ببرید
تشکر کنندگان: آزاده_امین ، یاسمین امین
(2014-05-30 ساعت 12:13)styvan نوشته:  
من مهندس نرم افزارم و الان کارمند قراردادی یک سازمان دولتی هستم. برای شغل باید چیو انتخاب کنم؟ علوم کامپیوتر یا کارمند دولت؟

اگر درستون تموم شده باید شغلتون رو وارد کنید مثلا اگه کارتون برنامه نویسی باید بنوسید computer programmer و توضیحات کارتونو تو قسمتی که نوشته Does this job require at least 2 years of training or experience بنوسید

ممنون از پاسختون. درسم تموم شده. الان شش سال دارم در یک سازمان دولتی به صورت کارمند قراردادی کار میکنم. سوالم اینه که با توجه به اینکه کارمند پیمانی یا رسمی دولت نیستمو حکمم کارمند قراردادی سالیانه هست باید بگم کارمند دولتم؟ با کارمند دولت بودن مشکلی ندارن؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 12:51)ghorbani_saeid نوشته:  

ممنون از پاسختون. درسم تموم شده. الان شش سال دارم در یک سازمان دولتی به صورت کارمند قراردادی کار میکنم. سوالم اینه که با توجه به اینکه کارمند پیمانی یا رسمی دولت نیستمو حکمم کارمند قراردادی سالیانه هست باید بگم کارمند دولتم؟ با کارمند دولت بودن مشکلی ندارن؟
اسم اون مکانی رو که کار میکنی بنویس .روز مصاحبه توضیح میدی در موردش
تشکر کنندگان: ghorbani_saeid ، یاسمین امین
(2014-05-08 ساعت 01:30)Kaveh نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 20:31)jjcale نوشته:  سلام و خسته نباشید
دو تا سوال در همین ارتباط:
1- مگه میشه توی رم سابقه کار رو نزد؟! یعنی مثلا وقتی میپرسه قبلا کجا کار کرده اید؟ باید خالی گذاشت؟

اگه به سوال Were you previously employed جواب No بدید اطلاعات اضافی نمیخواد ولی اگه جوابتون Yes باشه باید مشخصات شغل قبلیتون رو وارد کنید.
اگه موارد خواسته شده رو خالی بزارید، Error میده و تا اطلاعات خواسته شده رو وارد نکردید به مرحله بعد نمیره

(2014-05-07 ساعت 20:31)jjcale نوشته:  2- میشه شغل را بصورت self-employed یا freelance وارد کرد؟
سپاس

گزینه های قابل انتخاب برای Primary Occupation:
AGRICULTURE
ARTIST/PERFORMER
BUSINESS
COMMUNICATIONS
COMPUTER SCIENCE
CULINARY/FOOD SERVICES
EDUCATION
ENGINEERING
GOVERNMENT
HOMEMAKER
LEGAL PROFESSION
MEDICAL/HEALTH
MILITARY
NATURAL SCIENCE
NOT EMPLOYED
PHYSICAL SCIENCES
RELIGIOUS VOCATION
RESEARCH
RETIRED
SOCIAL SCIENCE
STUDENT
OTHER

HOMEMAKER و RETIRED: توضیح و مشخصات اضافی نمیخواد.
NOT EMPLOYED: بجای مشخصات کار، توضیح میخواد.
OTHER: هم توضیح میخواد، هم مشخصات کار

ببخشید
من کارمند بخش فروش یک شرکت خصوصی هستم باید گزینه other رو انتخاب کنم ؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 12:51)ghorbani_saeid نوشته:  

در کل به کارهای دولتی و نوع فعالیت سازمان حساسیت بیشتری نشون میدن اما نگران نباشید.
شما اسم سازمان یا کارفرماتون رو در این قسمت وارد کنید Present Employer or School Name و دقیقا اشاره کنید در این سازمان چه کاری انجام میدید. قراردادی یا رسمی بودن خیلی فرقی نمی کنه مهم دولتی یا خصوصی بودن آن است
تشکر کنندگان: ghorbani_saeid ، یاسمین امین
(2014-05-30 ساعت 13:01)t_arian_n نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 01:30)Kaveh نوشته:  گزینه های قابل انتخاب برای Primary Occupation:
AGRICULTURE
ARTIST/PERFORMER
BUSINESS
COMMUNICATIONS
COMPUTER SCIENCE
CULINARY/FOOD SERVICES
EDUCATION
ENGINEERING
GOVERNMENT
HOMEMAKER
LEGAL PROFESSION
MEDICAL/HEALTH
MILITARY
NATURAL SCIENCE
NOT EMPLOYED
PHYSICAL SCIENCES
RELIGIOUS VOCATION
RESEARCH
RETIRED
SOCIAL SCIENCE
STUDENT
OTHER

HOMEMAKER و RETIRED: توضیح و مشخصات اضافی نمیخواد.
NOT EMPLOYED: بجای مشخصات کار، توضیح میخواد.
OTHER: هم توضیح میخواد، هم مشخصات کار
ببخشید
خب دوست عزیز اگه در گزینه های بالا چیز مرتبطی پیدا نمی کنی other بزن
تشکر کنندگان: t_arian_n ، gogolian ، MJAVADIAN
ببخشید
[/quote]

بله و میتونید بنویسید salesperson و توضیحات کارتونم دقیق وارد کنید
تشکر کنندگان: t_arian_n
سلام من دوتا سوال داشتم:
۱ـ من فوق لیسانس شیمی هستم کارم تدریس پاره وقت تو دانشگاه
و از طرفی شرکت خصوصی یکی از اشنایان برام بیمه رد می کنه کدوم را به عنوان شغل بگم بهتره؟وباید علوم طبیعی بزنم ؟

۲ـ کا رت خدمت جدید فقط رسته را مشخص کرده سپاه یا....ننوشته برای این قسمت چی نوشت؟
تشکر کنندگان:
دوستان من ۲ تا فرم پر کردم . واسه یکیش ایمیل اومد برام ولی اون یکی هنوز نیومده... یعنی confirm نشده ؟
کیس نامبر:2015AS60XX -سفارت: آنکارا -ارسال فرم ها: ۲۹ می- آنلاک فرم : ۲۹ آگست - تعداد اعضای کیس: دو نفر - کارنت شدن : ۱۲ می -دریافت نامه دوم : ۱ جون- مصاحبه : ۸ جولای - خودم یک ضرب همسرم ap. (کار خصوصی - سربازی ارتش )
آپدیت ها : ۸ جولای همسرم /۹ جولای خودم/۱۰،۱۱،۱۴،۲۸ جولای دوتامون/۲۹ و ۳۰ جولای و ۴ آگست همسرم/ ۵ آگست دوتامون (ایمیل)/ ۱۱ آگست خودم/۲۶ آگست همسرم/ ۲۷ آگست دوتامون با تغییر به or و ایمیل کلیری ساعت ۱۲ ظهر
مقصد: کالیفرنیا
ورود به آمریکا : اوایل اکتبر به امید خدا
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان