کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-30 ساعت 17:25)hamed shayan نوشته:  دوستان یه سوال پیش اومد
اون ادرسی که موقع ثبت نام لاتاری توی فرم دادم ، با ادرس الانی که ساکن هستم فرق داره.
یعنی اسباب کشی کردیم .
حالا این سوال که میگه : is your mailing address the same as your present address ?
منظورش ادرسیه که موقع ثبت نام دادم ؟ یا ادرسیه که الان ساکن هستم ؟

اون ادرس موقع ثبت نام رو تو قسمت ادرسای گزشته بنویس
این سوال منظورش ادرس امریکاست
تشکر کنندگان: hamed shayan ، sadegh25 ، gogolian
(2014-05-30 ساعت 17:38)k1_m_1358 نوشته:  سلام دوستان من كارمند آژانس هواپيمايي هستم ميخواسم ببينم عنوان شغلي چي بنويسم

ولا بهتره other بزنی و توضیح بدی
تشکر کنندگان: sadegh25 ، k1_m_1358
(2014-05-13 ساعت 18:42)Kaveh نوشته:  
(2014-05-13 ساعت 18:18)aghamilad نوشته:  سلام خدمت اساتید
اگه امکان داره درباره قسمت mailing and permanent address information یه توضیح بدید . لطفا نگید برو از اول بخون که خوندم و نبود (گشتم نبود نگرد نیست).
سوال دومم م اینه مه من اونجا ادرس ندارم و باید بعد از ورود به ا.نجا خونه اجاره کنم این قسمت ادرس را چی بزنم؟
مرسی

Mailing Address رو میتونید آدرس خودتون در ایران رو بدبد
اگه فعلاً آدرس آمریکا ندارید به سوال
Do you have an address in the United States where you
intend to live?
NO یزنید.
در این حالت دیگه آدرس ارسال گرین کارت هم نمیخواد.

بعد که آدرس مشخص شد، اعلام میکنید.

(2014-05-13 ساعت 18:18)aghamilad نوشته:  و من دانشجو کارشناسی هستم و در قسمت primaryoccupation چی باید بزنم و پایین همونجا نوشته school address من چی بزنم؟ادرس دانشگاهی که کاردانی گرفتم را بزنم؟

STUDENT بزنید و مشخصات دانشگاهی رو که کارشناسی میخونید

و در بخش Work / Education / Training Information
سوابق تحصیلی رو وارد میکنید (کاردانی، پیش دانشگاهی، دیپلم)

در قسمت Mailing and Permanent Address Information دو تا سوال می پرسه
Mailing Address
Is your Mailling Address the same as your Present Address
که جوابش Yes میزنم (چون آدرس خونه ام تو ایران با آدرس پستیم یکیه) درسته؟
بعد میپرسه
Is your present address where you want your Permanent Residene Card (Gereen Card) mailed?
یعنی آدرس الانت جایی که میخوایی گرین کارت برات فرستاده شه (یعنی آدرس ایرانم)!!!
میشه این بخش توضیح بدید
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 18:00)..... نوشته:  
اون ادرسی که موقع ثبت نام لاتاری توی فرم دادم ، با ادرس الانی که ساکن هستم فرق داره.
یعنی اسباب کشی کردیم .
حالا این سوال که میگه : is your mailing address the same as your present address ?

این سوال منظورش ادرس آمریکاست

فکر کنم اشتباه متوجه شدین
این سوال تو قسمت Mailing and Permanent هستش.. یه سوال دیگه ای هست که مربوط به ارسال گرین کارت هست و سوالش اینه :
Is this address where you
want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?
ولی این سوال پایینی رو چی باید جواب بدم ؟
is your mailing address the same as your present address ?
به نظرم کلمه Mailing address ایهام داره . 2 تا معنی میده !! 1- ادرسی که موقع ثبت نام فرستادم ؟ 2- یا ادرسی که الان ادرس پستیه منه و الان ساکن همونجا هم هستم ؟
تشکر کنندگان: MJAVADIAN
(2014-05-14 ساعت 16:01)ahr270 نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 12:25)pari93 نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم اطلاعات مربوط به petitioner باید اطلاعات مربوط به کسی رو که در آمریکا داریم رو بزنیم؟؟

با سلام

خیر ٬ اونی که شما میگی اسپانسر هست
این قسمت به احتمال زیاد در فرم 19 می حذف شود

اما اگر نشد ٬ برنده برای خودش را self انتخاب کند
و بقیه همراهان ٬ مشخصات برنده رو بدهند

موفق باشید

این بخش حذف شده یا هست ؟
تشکر کنندگان:
If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an e-mail to (KCCDV@state.gov) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case number, and must clearly indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an appointment, you must contact the consular section where you have been scheduled in order to request a change. It may not be possible to change the location of your interview after you have been scheduled.

این بعد از ساین کردن تویه نوتیک ها هست . دوستان نطر بدید
من میخوام از آنکارا تغییر بدم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 18:54)hamed shayan نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 18:00)..... نوشته:  
یعنی اسباب کشی کردیم .

این سوال منظورش ادرس آمریکاست

فکر کنم اشتباه متوجه شدین
این سوال تو قسمت Mailing and Permanent هستش.. یه سوال دیگه ای هست که مربوط به ارسال گرین کارت هست و سوالش اینه :
Is this address where you
want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?
ولی این سوال پایینی رو چی باید جواب بدم ؟
is your mailing address the same as your present address ?
به نظرم کلمه Mailing address ایهام داره . 2 تا معنی میده !! 1- ادرسی که موقع ثبت نام فرستادم ؟ 2- یا ادرسی که الان ادرس پستیه منه و الان ساکن همونجا هم هستم ؟

منظورش اینه که می خای آدرس پستی شما ( آدرسی که در موقع ضرورت با شما مکاتبه میشه از طرف kcc یا ... ) همین آدرس فعلیت باشه ( آدرسی که در فرم 260 به عنوان پرزنت آدرس وارد می کنی ) ؟ طبیعتا اگه آدرس فعلیت همون منزل دائمیته تا حدود دو سال آینده و میخای مکاتبه ها با این آدرس باشه جواب بده بله و اگه که نظر دیگه ای داری جواب بده نه ، بعد یه چند تا باکس آدرس باز میشه که باید آدرسی که مد نظرته رو وارد کنی
تشکر کنندگان: hamed shayan ، MJAVADIAN
(2014-05-30 ساعت 19:04)t_arian_n نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 16:01)ahr270 نوشته:  
(2014-05-14 ساعت 12:25)pari93 نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم اطلاعات مربوط به petitioner باید اطلاعات مربوط به کسی رو که در آمریکا داریم رو بزنیم؟؟

با سلام

خیر ٬ اونی که شما میگی اسپانسر هست
این قسمت به احتمال زیاد در فرم 19 می حذف شود

اما اگر نشد ٬ برنده برای خودش را self انتخاب کند
و بقیه همراهان ٬ مشخصات برنده رو بدهند

موفق باشید

این بخش حذف شده یا هست ؟

این بخش در فرم آنلاین برندگان لاتاری حذف شده.
تشکر کنندگان: t_arian_n ، A_A
سلام
من لاتاری 2015 برنده شدم در مورد پر کردن فرم ها راجع به پر کردن قسمت دوره های آموزشی چه دوره هایی رو باید وارد کنم.
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 17:21)..... نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 16:00)houshym نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 15:51)reza.aa نوشته:  دوستنای که اشتباه ئاشتن و ایمیل به کی سی سی دادن آیا کسی جواب گرفته؟؟؟؟؟

اگر بله . چی نوشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی هم تونسته دوباره فورم رو ویرایش کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی خونده دیگران در اینباره کاری کرده باشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ر
دوستان
من هم در فرم خانمم اشتباه کردم و به کی سی سی نامه فرستادم ولی جواب ندادن 5 روزه که میگذره از این موضوع. اگه کسی تجربه ای داره بگه لطفا
با تشکر
دوست عزیز نگران نباشید اغلب یکی دو هفته بعد جواب میدن

در پاسخ دوست خوبم آقای صمد ...بله دوست عزیز من بعد از نامه نگاری با KCC بعد از 1 هفته جواب دریافت کردم...نگران نباشید...هنوز برای ویرایش فرم را باز نکردن...قبل از باز کردن فرم با ایمیل خبر می دن...
موفق باشید
در مورد اشتباهتون هم نگران نباشین وقتی که فرما باز شه برای ادیت می تونین اصلاح کنید و اگه بازم نشد روز مصاحبه می تونین اصلاح کنید
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 19:58)p00ya2001 نوشته:  سلام
من لاتاری 2015 برنده شدم در مورد پر کردن فرم ها راجع به پر کردن قسمت دوره های آموزشی چه دوره هایی رو باید وارد کنم.

اگر شما فاقد مدرک دیپلم 12 سال هستید هرگونه Certificate که از موسسات و نهاد های آموزشی گرفته اید را وارد نمایید اما اگر دارای تحصیلات دیپلم 12 سال یا بالاتر هستید هر چقدر کمتر اطلاعات دهید کمتر به پروسه کلیرنس بر می خورید البته توجه کنید که در ثبت نام مقدماتی برنده اصلی چه مدرکی را اعلام نموده اید.
تشکر کنندگان:
با سلام

دوستان یک قسمت در فرم DS-260 است که می گوید آیا شما می توانید به زبان دیگری غیر از زبان مادری صحبت کنید یا بخوانید؟

به نظر شما اگر بله بزنیم و زبان انگلیسی را وارد کنیم روز مصاحبه با همین زبان با ما مصاحبه می شود یا انتخاب زبان روز مصاحبه دست خودمان است؟ در ضمن اگر انگلیسی را در سطح متوسط بدانیم باز هم باید جواب این سوال را بله داد؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 20:41)mkhmail نوشته:  با سلام

دوستان یک قسمت در فرم DS-260 است که می گوید آیا شما می توانید به زبان دیگری غیر از زبان مادری صحبت کنید یا بخوانید؟

به نظر شما اگر بله بزنیم و زبان انگلیسی را وارد کنیم روز مصاحبه با همین زبان با ما مصاحبه می شود یا انتخاب زبان روز مصاحبه دست خودمان است؟ در ضمن اگر انگلیسی را در سطح متوسط بدانیم باز هم باید جواب این سوال را بله داد؟

موقع مصاحبه شما می تونید انتخاب کنید که با چه زبانی (فارسی یا انگلیسی) مصاحبه کنید و هر زبانی رو هم که اینجا بزنید بلدید هیچ ربطی به زبان مصاحبه کردنتون نداره و به نظرم هر زبانی رو که بلدید اعلام کنید. Smile
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: Shahabpk ، shahin2737 ، A_A ، rbrb-2015 ، masoud222
دوستان ممنون از کمک و راهنماییتون.
یه وضعیتی دارم شرح میدم راهنمایی کنید.
من الان بازنشسته هستم ، ولی یه مغازه راه انداختم و ناچارا از طرف دارایی ، مجبورم کد اقتصادی بگریم.
حالا الان توی فرم شغل اصلی رو زدم بازنشسته ، و در جواب سوال بعدش که میپرسه ایا شغل دیگه ای دارید ، زدم خیر.
حالا به نظرتون باید اطلاعات مربوط به مغازه رو وارد کنم یا نیازی نیست ؟
در صورتی که من چیزی اعلام نکنم ، از طریق کد اقتصادی ، اونا میتونن پیگیری کنن و بفهمن که من مغازه دارم که بهشون اطلاع ندادم؟
---
در مورد سوال : ? Is this child immigrating to the u.s at a later date to join you (بالای 21 سال )
دو حالت وجود داره
1- این بچه خودش قصد داره (از طریق ویزا تحصیلی یا سرمایه گذاری و ... ) به والدینش که اونجا هستن بپیونده ؟
یا
2- والدین این بچه بعد از گرفتن گرین کارت میخوان برای پیوستن فرزندشون اقدام کنن.
با توجه به این 2 حالت ، جواب باید بله باشه یا خیر ؟
یا اصلا موضوع چیز دیگریست ؟ چون نمیخوایم از بردن بچه هامون ، بعدا محروم بشیم.
ممنون
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 20:41)mkhmail نوشته:  با سلام

دوست عزیز در روز مصاحبه شخص آفیسر با زبان فارسی با شما مصاحبه خواهد کرد چون شما یک ایرانی هستید
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، masoud222

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان