کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-10 ساعت 14:43)bahram10 نوشته:  من نمیتونم تعویض کنم چون سربازی نرفتم، با نامه دانشگاه که تا تاریخ 93/06/31
در حال تحصیل می باشد تونستم پاس بگیرم، در غیر این صورت باید صبر کنم تا
فارغ التحصیل شم تا از فراغت تحصیل استفاده کنم، پس الان برای وارد کردن فرم شماره پاسپورت الان رو میزنم ولی بعدا برای مصاحبه باید پاس عوض شه که بتونم برم.

حالا شماره تغییر پیدا میکنه چی میشه؟

نگران نباشید، شماره پاسپورت فعلی رو یزنید، روز مصاحبه شماره پاسپورت جدید و تغییرات دیگه رو اعلام میکنید.
تشکر کنندگان: soli asali ، t_arian_n
(2014-05-10 ساعت 13:30)aria802 نوشته:  من یک فرم Ds260 از آدرس زیر دیدم مربوط به امساله:
https://docs.google.com/file/d/0ByW6p0Pz...edit?pli=1
در مورد تحصیلات دوستان ببینید در مورد کسی که ارشد داره باید به صورت زیر پر کنه(ترتیبش از آخرین مدرک درسته)؟؟:

تعداد موسسات آموزشی که تابحال شرکت کرده اید: 6
1-نام موسسه:دانشگاه.... آدرس:...... درجه:کارشناسی ارشد از ...... تا ......
2-نام موسسه: دانشگاه.... آدرس:..... درجه:کارشناسی از..... تا ......
3-نام موسسه: مرکز پیش دانشگاهی... آدرس:..... درجه: ؟؟؟ از...... تا .....
4-نام موسسه:دبیرستان ......... آدرس:..... درجه:دیپلم از ..... تا .....
5-نام موسسه: مدرسه راهنمایی.... آدرس:.... درجه:- از ....تا .....
6- نام موسسه: دبستان...... آدرس:.... درجه:- از ....تا ....

تا دبیرستان کافیه. به پست زیر مراجعه کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid494298
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-10 ساعت 14:16)A L I R E Z A 67 نوشته:  سلام و ممنون از راهنماییتون
من یه ذره گیج شدم...این صفحه ای که شما عکسش رو قرار دادید برای من یه شکل دیگست و اصلا تاریخ تولد نمیخواد...و اینکه اگر فرمها بعد 19 میاد پس دوستان از کجا فرم رو تو این سایت گذاشتن؟؟؟

صفحه جدید مخصوص DV-2015، فعلاً در مرحله تست و تغییرات هست و تا 19 می در دسترس نیست.
این تصاویر هم مربوط به مرحله تست هست که حدود 2 ماه پیش گرفته شده

(2014-05-10 ساعت 14:16)A L I R E Z A 67 نوشته:  یه سوال دیگه اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم...تو فرم پرسیده آیا فرزندتون بعدا قصد مهاجرت به آمریکا رو داره؟؟؟ این گزینه رو چی انتخاب کنیم؟؟؟من میخوام برم ولی میترسم اونجا ایراد بگیرن به خانوادم

منظورتون رو متوجه نشدم.
فرزندان مجرد زیر 21 سال و همسر میتونه یا همراه با برنده اصلی مهاجرت کنه یا بعدا مهاجرت کنه (تا پایان همون دوره) یا اصلاً مهاجرت نکنه
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-08 ساعت 19:59)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 16:44)KSSM نوشته:  با عرض سلام وخسته نباشید
در فرم DS-260 در مورد سربازی سوال کرده . اونهایی که سربازیشونو خریدن و سربازی نرفتن ولی کارت پایان خدمت دارن باید yes رو بزنن یا no ?
Have you ever srved in the military ?
درود بر شما
شما که خریدید یعنی کارت معافیت دارید ( نوعش هم معافیت خاص زده ).شما که کارت پایان خدمت ندارید چون خدمت نکردید ... پس باید NO بزنید .

ولي كساني كه خريدند هم يك دوره آموزشي در سپاه يا ارتش طي كردند. موضوع اين دوره آموزش كه فكر كنم يكماهه بود چي ميشه؟!Cool
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
(2014-05-10 ساعت 16:59)Mahboy نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 19:59)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 16:44)KSSM نوشته:  با عرض سلام وخسته نباشید
در فرم DS-260 در مورد سربازی سوال کرده . اونهایی که سربازیشونو خریدن و سربازی نرفتن ولی کارت پایان خدمت دارن باید yes رو بزنن یا no ?
Have you ever srved in the military ?
درود بر شما
شما که خریدید یعنی کارت معافیت دارید ( نوعش هم معافیت خاص زده ).شما که کارت پایان خدمت ندارید چون خدمت نکردید ... پس باید NO بزنید .

ولي كساني كه خريدند هم يك دوره آموزشي در سپاه يا ارتش طي كردند. موضوع اين دوره آموزش كه فكر كنم يكماهه بود چي ميشه؟!Cool

اگه کلاً سرباز نرفته (حتی دوره آموزش) جواب این سوال رو NO میزنه
اگه چند روز دوره آموزش رفته، جواب این سوال رو YES میزنه و تاریخ شروع و پایان دوره رو هم مینویسه. روز مصاحبه آفیسر در موردش سوال کرد توضیح میده که خدمت رو خریده
تشکر کنندگان: soli asali ، Mahboy ، t_arian_n
سلام وخسته نباشید من یه سوال داشتم اگه کسی کمتر از شش ماه جایی کار کرده باشه هم باید بنویسه در قسمت مشاغل؟
(2014-05-10 ساعت 17:43)titi_spring64 نوشته:  سلام وخسته نباشید من یه سوال داشتم اگه کسی کمتر از شش ماه جایی کار کرده باشه هم باید بنویسه در قسمت مشاغل؟

نه فکر نکنم نیاز باشه.اگه دوس داری می تونی بنویسی.ولی من بودم نمی نوشتم
تشکر کنندگان: soli asali ، r.bazargan ، t_arian_n
(2014-05-10 ساعت 19:41)KBS نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 18:43)A L I R E Z A 67 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 16:44)KBS نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 16:31)A L I R E Z A 67 نوشته:  
یکی از آشنایانمون که تو کار ویزای دانشجویی و مهاجرتی هست به پدر و مادرم گفته اگر شما با لاتاری برین آمریکا احتمال زیاد پسرتون(من) نمیتونه اپلای کنه واسه آمریکا چون میفهمن که میخواد بیاد پیش شما و برنگرده...اولا این قضیه درسته؟؟؟ و دوما حالا من که اسمم تو لاتاری اعلام نشده تو فرم 260 بنویسم که بعدا قصد مهاجرت دارم یا جواب منفی بدم ؟؟؟
ممنون

تا جایی که فهمیدم، یکی از والدین شما در لاتاری برنده شده

لطفا به این سوالات پاسخ بدید تا بتونم راهنمایی کنم:
1. الان چند سالتونه؟
2. والدینتون در فرم ثبت نام لاتاری، شما رو بعنوان همراه اعلام کردن؟
3. شما برای ویزای غیر مهاجرتی اپلای کردید؟
بله اسم مادرم درومده.که تو کیسشون اسم پدر و خواهرم قرار داره
1- 25 ساله هستم
2- فقط خواهرم(19ساله) در فرم ثبت شده و من چون سنم بالای 21 بود جدا ثبت نام کردم
3-هنوز هیچ کاری برای اپلای نکردم.حتی روندشو نمیدونم(الان مقطع ارشد هستم و میخوام برای دکتری اپلای کنم)
یک سوال جدید
ما اگه کسی یا جایی رو نداشته باشیم که آدرسش رو برای گرین کارت اعلام کنیم باید چیکار کنیم؟؟؟راستش کسی هستش ولی هم قابل اعتماد نیست و هم نمیخوایم بهش رو بندازیم.راهی هست؟
بازم ممنون

1. سوال Is this child immigrating to the U.S. with you? فقط برای فرزندان مجرد زیر 21 سال مفهوم داره و شما رو باید NO بزنند.
جواب این سوال فقط برای این کیس و این دوره اعتبار داره و بعدا اگه مهاجرت کردید، به این کیس ربطی نداره و مشکلی برای والدینتون ایجاد نمیکنه

2. پدر یا مادرتون بعد از دریافت گرین کارت میتتونن برای شما اقدام کنند (اگه مجرد باشید با شرایط فعلی حدود 7 سال طول میکشه)

3. وقتی خانوادتون مقیم آمریکاست و شما هم با شرکت در لاتاری برای دریافت ویزای مهاجرت اقدام کردید (هر جند که برنده نشدید) از طرفی هم پدر یا مادرتون برای شما درخواست ویزای مهاجرت بده به این معنی هست که شما قصد مهاجرت دارید و این کار شما رو برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی سخت میکنه ولی باز تصمیم نهایی با آفیسر سفارت هست

4. بلاخره باید آدرسی مشخص کنید تا گرین کارت به اون آدرس پست بشه
ممنون از وقتی که میگذارید...فکر کنم من نتونستم منظورمو برسونم...وقتی من برای خودم گزینه no رو انتخاب کنم یه سوال هم میپرسه که آیا بعدا قصد مهاجرت به آمریکا رو دارید؟؟؟ این رو چی بزنم؟؟؟
برای اپلای اگه مادر پدرم درخواست ندن اونموقع چی؟؟؟یعنی اونا درخواستی ندن و من فقط از طریق دانشجویی اقدام کنم...
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali
سلام دوستان
می خواستم بدونم تا چه زمانی میشه فرم ۲۶۰ رو که ۱۹ می وقتش شروع میشه، پر کرد؟
من تا آذر به خاطر سربازیم نمیتونم پاسپورت بگیرم و احتمالا اواخر دی ماه بتونم پاسپورت بگیرم و فکر کنم اون موقع میتونم فرم رو پر کنم. مشکلی نداره؟
کیس نامبر من 3XX هست. آیا اگر دیر فرم رو پر کنم احتمال اینکه ویزا بهم تعلق نگیره هست؟ یا اساسا ربطی نداره به زمان پر کردن فرم؟؟؟
ممنون
(2014-05-10 ساعت 19:47)A L I R E Z A 67 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 19:41)KBS نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 18:43)A L I R E Z A 67 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 16:44)KBS نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 16:31)A L I R E Z A 67 نوشته:  
یکی از آشنایانمون که تو کار ویزای دانشجویی و مهاجرتی هست به پدر و مادرم گفته اگر شما با لاتاری برین آمریکا احتمال زیاد پسرتون(من) نمیتونه اپلای کنه واسه آمریکا چون میفهمن که میخواد بیاد پیش شما و برنگرده...اولا این قضیه درسته؟؟؟ و دوما حالا من که اسمم تو لاتاری اعلام نشده تو فرم 260 بنویسم که بعدا قصد مهاجرت دارم یا جواب منفی بدم ؟؟؟
ممنون

تا جایی که فهمیدم، یکی از والدین شما در لاتاری برنده شده

لطفا به این سوالات پاسخ بدید تا بتونم راهنمایی کنم:
1. الان چند سالتونه؟
2. والدینتون در فرم ثبت نام لاتاری، شما رو بعنوان همراه اعلام کردن؟
3. شما برای ویزای غیر مهاجرتی اپلای کردید؟
بله اسم مادرم درومده.که تو کیسشون اسم پدر و خواهرم قرار داره
1- 25 ساله هستم
2- فقط خواهرم(19ساله) در فرم ثبت شده و من چون سنم بالای 21 بود جدا ثبت نام کردم
3-هنوز هیچ کاری برای اپلای نکردم.حتی روندشو نمیدونم(الان مقطع ارشد هستم و میخوام برای دکتری اپلای کنم)
یک سوال جدید
ما اگه کسی یا جایی رو نداشته باشیم که آدرسش رو برای گرین کارت اعلام کنیم باید چیکار کنیم؟؟؟راستش کسی هستش ولی هم قابل اعتماد نیست و هم نمیخوایم بهش رو بندازیم.راهی هست؟
بازم ممنون

1. سوال Is this child immigrating to the U.S. with you? فقط برای فرزندان مجرد زیر 21 سال مفهوم داره و شما رو باید NO بزنند.
جواب این سوال فقط برای این کیس و این دوره اعتبار داره و بعدا اگه مهاجرت کردید، به این کیس ربطی نداره و مشکلی برای والدینتون ایجاد نمیکنه

2. پدر یا مادرتون بعد از دریافت گرین کارت میتتونن برای شما اقدام کنند (اگه مجرد باشید با شرایط فعلی حدود 7 سال طول میکشه)

3. وقتی خانوادتون مقیم آمریکاست و شما هم با شرکت در لاتاری برای دریافت ویزای مهاجرت اقدام کردید (هر جند که برنده نشدید) از طرفی هم پدر یا مادرتون برای شما درخواست ویزای مهاجرت بده به این معنی هست که شما قصد مهاجرت دارید و این کار شما رو برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی سخت میکنه ولی باز تصمیم نهایی با آفیسر سفارت هست

4. بلاخره باید آدرسی مشخص کنید تا گرین کارت به اون آدرس پست بشه
ممنون از وقتی که میگذارید...فکر کنم من نتونستم منظورمو برسونم...وقتی من برای خودم گزینه no رو انتخاب کنم یه سوال هم میپرسه که آیا بعدا قصد مهاجرت به آمریکا رو دارید؟؟؟ این رو چی بزنم؟؟؟
برای اپلای اگه مادر پدرم درخواست ندن اونموقع چی؟؟؟یعنی اونا درخواستی ندن و من فقط از طریق دانشجویی اقدام کنم...

سوال دوم هم که میپرسه بعدا میخواد Join بشه هم مثل سوال اول فقط برای فرزندان مجرد زیر 21 سال مفهوم داره و شما رو باید NO بزنند.
منظورش از Join اینه که برنده اصلی مثلا تنهایی ویزا بگیره بره آمریکا، بعد از اونجا درخواست بده تا بقیه اعضای کیس در همون دوره برن برای مصاحبه
نه اینکه شما بعدا با کیس دیگه ای برید... جواب هر دو سوال: NO

باید آفیسر رو قانع کنید که قصد مهاجرت ندارین. در هر حال بهتره که برای شما درخواست بدن و در این فاصله میتونید در لاتاری دوره های بعد شرکت کنید.
تشکر کنندگان: samansaba ، A L I R E Z A 67 ، soli asali ، Darious ، t_arian_n
(2014-05-10 ساعت 18:28)..... نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 17:43)titi_spring64 نوشته:  سلام وخسته نباشید من یه سوال داشتم اگه کسی کمتر از شش ماه جایی کار کرده باشه هم باید بنویسه در قسمت مشاغل؟

نه فکر نکنم نیاز باشه.اگه دوس داری می تونی بنویسی.ولی من بودم نمی نوشتم

ممنون از جوابتون .اگه براش بیمه رد شده باشه چی ؟ولی بیمه دیگه پیگیری نشده باشه مثلن فقط شش ماه بیمه تامین اجتماعی داشته ولی همون سال این بیمه مختومه شد باشه .برای این میپرسم که اگر بررسی کنن ممکنه به سوابق بیمه دسترسی داشته باشن
سلام.
یکی از مواردی که داخل فرم DS-260 میباشد شماره پاسپورت است.
سوال من اینکه تاریخ اعتبار پاسپورتم تموم شده و اقدام برای پاسپورت جدید کردم اگه تا روز پرکردن فرم حاضر نشه چیکار باید کرد ؟
ممنون از راهنمای های خوب شما.
(2014-05-10 ساعت 21:30)farshad_dg نوشته:  سلام.
سوال من اینکه تاریخ اعتبار پاسپورتم تموم شده و اقدام برای پاسپورت جدید کردم اگه تا روز پرکردن فرم حاضر نشه چیکار باید کرد ؟

امیدوارم که اماده بشه
نگران نباش تو document type گزینه other travel document رو بزن که شماره نمی خواد.تو قسمت شماره پاسپورت هم فعلا n/a بزار
(2014-05-10 ساعت 20:32)sunnyday نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 02:58)soli asali نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 02:33)sunnyday نوشته:  سلام دوستان عزیز.
دو مورد برام سوال پیش اومده.

1- الان یه سری مدارس با پایان سوم دبیرستان مدرک دیپلم میدن. که این نوع دیپلوم میشه 11 سال تحصیل. ولی طبق اطلاع من سفارت ها و قوانین ایالات متحده در پرورده های لاتاری 12 سال تحصیل را بعنوان دیپلم قبول دارد. آیا این نوع دیپلم ما قابل قبول خواهد بود یا رد میکنند؟

2- مورد دوم اینکه من تا مصاحبه حدود 30 ماه یا بیشتر سابقه کار ( لیست بیمه تامین اجتماعی) خواهم داشت. آیا این میتونه کمک بکنه به من؟

ممنون میشم دوستان عزیز جواب بدن.

نه ! قبول نیست ! دیپلم 12 ساله ... باید پیش دانشگاهی هم گذرونده باشید. دیپلم های نظام قدیم قبوله بدون پیش دانشگاهی چون با 12 سال تحصیل دیپلم میگرفتید
2- خیر

مگر طبق گفته خودشون داشتن 2 سال سابقه کار یا داشتن حداقل دیپلم ملاک نیست مگه؟

آیا میشه مهر ماه دانشگاه ثبت نام کرد و تا روز مصاحبه یک ترم (حداقل 20 واحد) یا شاید دوترم ( 40 واحد) گذروند و گواهی اشتغال دانشگاه ارائه داد؟ یعنی میشه همون گزینه که موقع ثبت نام در لاتاری داره در مورد وضعیت تحصیلی که نوشته " گذراندن برخی از دروس دانشگاهی " .

محبت کنید راهنمایی بفرمائید در این مرحله چه کاری باید انجام دهیم؟ راهکار؟
ممنون

1. در مورد دیپلم 11 ساله اینجا رو ببینید:
http://www.mohajersara.com/thread-6852-p...#pid438566

2. اگه شغلتون شرایط لازم رو داشته باشه، میتونید از این طریق اقدام کنید.
لطفاً شغلتون رو اعلام کنید تا بررسی کنم
(2014-05-10 ساعت 21:30)farshad_dg نوشته:  سلام.

نگران نباشید هنوز فرصت هست، فرم رو بعد از 19 می هم میتونید تکمیل کنید.
شما که برای پاسپورت جدید اقدام کردید، بهتره چند روز منتطر باشید و اطلاعات پاسپورت جدید رو وارد کنید.
تشکر کنندگان: soli asali ، ghazaleh12324 ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان