کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-05 ساعت 14:39)heridas نوشته:  اونایی که فرم DS-260 رو پر کردند آخرش چی میحاد ؟ باید بعد از پر کردن مدارک بفرستیم یا نه ؟
دوست عزیز اخرش وقتی ساین این کردی و کانفرمیشن را زدی دیگر تمام است و شما باید یک پرینت از صفحه کانفرمیشن همان صفحه اخر که دوتا بارکد دارد بگیری و نگه داری .امسال هیچ نوع مدرک پستی نمیخواد بفرستی (باستثنا سفارت ترکیه که فکر کنم 15 روز قبل از مصاحبه باید مدارک را پست کنی سفارت).بعد باید منتظر بشی و سایت ویزا را چک کنی تا موقعیکه شماره ات کارنت بشه و بعد نامه دوم که وقت مصاحبه است جایگزین نامه برنده شدنت میشه که با ان میری محل مصاحبه بهتر است تا انموقعه کارت واکسن را تکمیل بفرمایید
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: mbsamani ، h.maghsoudi ، Darious
(2014-06-04 ساعت 23:05)hrgh نوشته:  سلام دوستان
پدر من لاتاری 2015 رو برنده شده.
می خواستم بدونم در صفحه children فرم DS-260 آیا باید همه فرزندان رو وارد کنیم یا فقط فرزندان زیر 21 سال؟

ممنون از راهنماییتون

همه فرزندان بدون توجه به سن و وضعیت
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 15:44)joybar نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 14:55)Shaft نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 14:52)Shaft نوشته:  سلام دوستان ، همسر من برنده اصلي هستش و دندانپزشكه ،مطب داره و صبحها در كلينيك تأمين اجتماعي كار دندانپزشكي ميكنه البته تازه بعد از پنج سال تبديل به نيروي پيماني شده كه با رسمي فرق چنداني نداره يا بهتره بگم تا سال اينده رسمي ميشه.
سؤال من اينه بايد كار صبح رو بنويسيم يا مطب اكتفا ميكنه و بعد از دانشگاه دو سال طرح در مراكز درماني بوده بايد ذكر بشه يا نه
لطفا كسي كه اطلاعات كافي داره راهنمايي كنه.

مثل اينكه كسي جواب نميده
دوست عزیز اخه شما میگی کسی که اطلاعات کافی داره جواب بده در صورتیکه دوستا ن اینجا یا براساس تجربه خودشون جواب میدن یا براساس درک شون از موقعیت پس تقریبا هیچ کس نمی تواند جواب کافی و کامل به شما بدهد .مگر اینکه دقیقا موقعیت و شغل شبیه مورد شما را داشته باشد! بهرحال بنظر من شغل صبح را معرفی کند چون بهتر میتواند گواهی مستند شغلی بگیرد و راجع به دوسال طرح هم اگر که جزو سابقه کاری ده سال اخیرشان است باید ذکر کنند وهمان گواهی پایان طرح را ترجمه کنند. البته که این نظر شخصی بنده است که در گروه پزشکی مثل شما فعالیت میکنم.
دوستان جزو مداركي كه بايد ببريم اصلا گواهي كار نخواسته، شما اطلاع ديگه اي داريد؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 23:52)tisanisa نوشته:  سلام
یه سوال خیلیییی مهم لطفا راهنماییم کنین

من موقع ثبت نام اسمم رو همراه با اسم مستعارم نوشتم

مثال: احمدرضا.....رضا

والان در جدول اسامی که اول فرم 260 میاد اسمم رو به همین شکل نوشته:
ahmadreza reza

اما من توی فرم 260 اشاره یی به این نکردم و فقط اسمم رو دادم " احمد رضا"

حالا به نظرتون به این گیر میدن؟ ایمیل بزنم و توضیح بدم ?
اگه موقع ثبت نام اشتباه نوشتید، کافیه در فرم DS-260 نام و نام خانوادگی رو صحیح و مطابق پاسپورت بنویسید
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 17:11)Shaft نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 14:52)Shaft نوشته:  سلام دوستان ، همسر من برنده اصلي هستش و دندانپزشكه ،مطب داره و صبحها در كلينيك تأمين اجتماعي كار دندانپزشكي ميكنه البته تازه بعد از پنج سال تبديل به نيروي پيماني شده كه با رسمي فرق چنداني نداره يا بهتره بگم تا سال اينده رسمي ميشه.
سؤال من اينه بايد كار صبح رو بنويسيم يا مطب اكتفا ميكنه و بعد از دانشگاه دو سال طرح در مراكز درماني بوده بايد ذكر بشه يا نه

مثل اينكه كسي جواب نميده
دوست عزیز اخه شما میگی کسی که اطلاعات کافی داره جواب بده در صورتیکه دوستا ن اینجا یا براساس تجربه خودشون جواب میدن یا براساس درک شون از موقعیت پس تقریبا هیچ کس نمی تواند جواب کافی و کامل به شما بدهد .مگر اینکه دقیقا موقعیت و شغل شبیه مورد شما را داشته باشد! بهرحال بنظر من شغل صبح را معرفی کند چون بهتر میتواند گواهی مستند شغلی بگیرد و راجع به دوسال طرح هم اگر که جزو سابقه کاری ده سال اخیرشان است باید ذکر کنند وهمان گواهی پایان طرح را ترجمه کنند. البته که این نظر شخصی بنده است که در گروه پزشکی مثل شما فعالیت میکنم.
مرسي از لطفت

ذکر عبارت dentist کفایت میکنه و الزامی نداره که به این شکل ریز بشی، و از بابت استعلام هم خیالت راحت باشه واسه ی اونا پیگیری این جور چیزا اهمیتی ندلره، با تشکر

(2014-06-05 ساعت 17:51)شایان واحد نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 17:11)Shaft نوشته:  

مثل اينكه كسي جواب نميده
مرسي از لطفت

ذکر عبارت dentist کفایت میکنه و الزامی نداره که به این شکل ریز بشی، و از بابت استعلام هم خیالت راحت باشه واسه ی اونا پیگیری این جور چیزا اهمیتی نداره، با تشکر
تشکر کنندگان:
سلام
ایا سابقه کار توی قسمت نیروگاه گازی مورد داره؟؟؟
مدت دو سال توی بخش تعمیرات
نیروگاه هم خصوصی هست.
احتمال ویزا یه ضرب چقدره؟؟؟
مرسیBig Grin
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 13:36)bogey نوشته:  سلام
صاحب نظران
مطابق عکس
دوستان در قسمت Specify Other توضیحاتی درمورد کارم نوشتم
در قسمت Present Employer or School Name نوشتم : SELF EMPLOYMMENT
و در قسمت ادرس ,ادرسم دادم
ایا درسته ؟؟؟؟؟؟

[عکس: New_Bitmap_Image.jpg]

منم همین کارو کردم تقریبا SELF EMPLOYMENT
توی کادر توضیح دادم که شغلم بدون دفتره و ...
توی آدرس هم یک - گذاشتم , خطا نمیده
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان: babak12
با سلام خدمت دوستان
قبلا در یکی از صفحات خونده بودم که برخی دوستان برای ورود به فرم 260 با مشکل مواجه بودند. من امروز اومدم فرو رو تکمیل کنم گفت مشخصات شما با اطلاعات ثبت شده یکی نیست. کسی هست که همچین مشکلی داشته باشه؟ گفته بودند بدون صفرها امتحان کنید که اون هم جواب نداد! کسی هست که در اینخصوص با KCC مکاتبه کرده و جوابی گرفته باشه؟ راستش استرس گرفتم، خواهشا راهنمایی کنید.
ش.کیس نامبر: **2015AS00026
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 15:55)Hagh81 نوشته:  

مثل اينكه كسي جواب نميده
دوستان جزو مداركي كه بايد ببريم اصلا گواهي كار نخواسته، شما اطلاع ديگه اي داريد؟
دوست عزیز شما درست میگویید ولی میدانید که از شرایط پذیرفتن در لاتاری داشتن دو سال سابقه کار یا 12 سال تحصیل معادل دیپلم است.(بیشتر ؛بهتر) پس یا باید مدرک تحصیلی را نشان داد یا مستند حداقل دو سال سابقه کار و این مورد دوم است که میشود گفت بله گواهی یا مستند سا بقه کار میخواهد انهم با درجه بالای هفت که در جدول مشاغل امریکا امده باشد. ازطرف دیگر ملاحظه کنید که برای برنده اصلی با اظهار هر پایه و پوزیشن شغلی بلافاصله گزینه دو سال سابقه را در فرم 260از شما میپرسد. توجه داشته باشید که اکثر افراد همراه با کلیرنس فرم 9 سوالی و رزومه را باید بفرستند .رزومه کامل باید مستند باشد وsupporteive ducuments همواره باید اماده باشد که در صورت درخواست ارایه شود که به اصطلاح upon request است وصد البته که اگر در فرایند مصاحبه لازم نباشد ولی برای هرنوع درخواست کار در امریکا خصوصا کارهای تخصصی مستندات میخواهند محکم تایید شده اش هم میخواهند.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: Hagh81
(2014-06-05 ساعت 12:35)Natasha9 نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 12:11)sababaei نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 16:30)Kaveh نوشته:  
(2014-06-03 ساعت 14:35)sababaei نوشته:  پس بنابراین نیازی به وارد کردن دوره های راهنمایی و ابتدایی نیست و فقط از سال اول دبیرستان به بعد بایست وارد شود؟ درسته؟

بله. فقط دبیرستان به بعد
جناب کاوه
رو گواهی مدرک پیش دانشگاهی زده سال اخذ مدرک 79-80. ولیکن واقعیت اینکه سال شروع تحصیل 78 بوده ولی بدلیل عدم قبولی در یکی از دروس سال اخذ مدرک به سال 80 کشیده و مدرک هم در همین سال 80 اخذ شده.
حالا به نظر شما طول دوره پیش دانشگاهی در فرم 260 میشه 78-80 یا 79-80؟؟ واقعیت این هست که سال شروع تحصیل 78 بوده و اگه مردودی در یک درس نبود 79 تموم میشد. ولی حالا شده 80.

لطفا راهنمایی فرمائید.

شما اگر قرار باشه مدرک دیپلم و البته پیش دانشگاهیتون ( دوره 12 ساله تحصیلی) رو در روز مصاحبه به آفیسر تحویل بدید مدارکتون رو ترجمه می کنید و تاریخها در اون ترجمه درج خواهند شد. بنابراین مطابق با مدارکتون تاریخها رو وارد کنید. برای آفیسرها داشتن اصل مدرک مهم هست نه طول دوره ی تحصیل شما.
موفق باشید

فرمایش شما درسته سوال منم الان همینه.
رو مدرک پیش دانشگاهی زده سال اخذ مدرک 79-80. ولی تو کارنامه ریز نمرات مشخص است که دوره پیش دانشگاهی سال 78 شروع شده و سال 80 تموم شده. علت هم که گفتم این بود که بدلیل عدم قبولی در یکی از دروس، اخذ مدرک در سال 79 میسر نشد و کار به سال 80 کشید. حالا سوال من اینه که وقتی دارم تاریخ دوره پیش دانشگاهی رو اعلام می کنم 78 الی 80 صحیح است که مطابق ریز نمرات است و یا 79 الی 80 که رو گواهینامه پیش دانشگاهی درج شده.
تشکر کنندگان:
سلام کسی میدونه اون لینک را که در صفحه آخر برای ثبت نهایی کذاشته و فرم سربازی هست رو باید چکار کنیم ؟من اصلا روی اون لینک کلیک نکردم و فرم را ثبت نهایی کردم نمیدونم اصلا توی لینکش چی بوده و باید چکارش میکردم سن من بین 18 تا 26 سال هست آیا الان که روی لینک کلیک نکردم و هیچی نمیدونم راجع بهش دردسر میشه ؟ کسایی که میدونن خواهش میکنم راهنمایی کامل بکنن که اصلا اون لینک چی بوده الان باید چکار کنم؟
تشکر کنندگان:
سلام کسی لطف کنه معادل انگلیسی کلمات زیر رو بگه ممنون میشم
ریاضی فیزیک
علوم تجربی
فوق دیپلم
Course of Study همون رشته تحصیلیه ؟ یعنی باید بنویسم ریاضی فیزیک ؟؟
Degree, Diploma or Certificate Received هم میشه مدرک ؟ همون دیپلم و . . .
من دانشجو هستم تو گزینه کار فعلی زدم Student بعد توی قسمتی که میپرسه Have you attended any educational institutions at a secondary level or above? باز دوباره باید دانشگاه رو وارد کنم یا فقط دبیرستان رو بزنم ؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-05 ساعت 20:18)حسین69 نوشته:  سلام کسی میدونه اون لینک را که در صفحه آخر برای ثبت نهایی کذاشته و فرم سربازی هست رو باید چکار کنیم ؟من اصلا روی اون لینک کلیک نکردم و فرم را ثبت نهایی کردم نمیدونم اصلا توی لینکش چی بوده و باید چکارش میکردم سن من بین 18 تا 26 سال هست آیا الان که روی لینک کلیک نکردم و هیچی نمیدونم راجع بهش دردسر میشه ؟ کسایی که میدونن خواهش میکنم راهنمایی کامل بکنن که اصلا اون لینک چی بوده الان باید چکار کنم؟

من از برندگان 2014 هستم و اطلاعی از فرم امسال ندارم که چه تغییراتی داشته. اما تا پیش از مصاحبه و حتی روز مصاحبه می تونید اگر اطلاعاتی رو وارد نکردید یا می خواهید تغییر دهید ( مثلا کسانی که طی این فاصله صاحب فرزند می شوند یا ازدواج می کنند و یا طلاق می گیرند و ...) به صورت فرم آپدیت شده و با کمی توضیحات به KCC ایمیل کنید. بنابراین نگران چیزی نباشید. ولی مورد مذکور رو حتما پیگیری کنید.
CN: 2014AS29XX
کارنت : 9 Nov
نامه دوم: 21 Nov
مصاحبه: 29 Jan
دریافت ویزا: 30 Jan

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: Shahabpk ، A_A
بالاخره امروز من هم فرممو پر کردم و بعد از 5 ساعت نوشتن ، به آخر رسوندم. البته هنوز ارسال نکردم چون میخوام پرینتشو بگیرم و چک کنم و اگه اشتباهی نداشت ، دکمه ی آخر برای ارسال رو بزنم. اینجا میخواستم از همه ی دوستانی که با اطلاعاتشون به ما کمک کردند ، تشکر کنم.
برای جبران لطف دوستان ، و همینطور به خاطر اینکه تو 150 صفحه ی این تاپیک متوجه شدم که مشکل اکثر دوستان در مورد مقاطع تحصیلی و سربازی هست ، طریقه کلی پر کردن این دو قسمت رو اینجا مینویسم که دوستان مجبور به خوندن صفحات قبل نشند.
در ضمن اگر دوست عزیزمون Kaveh لطف بکنند و پست " نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015" در صفحه ی 7 این تاپیک رو ویرایش بکنند و مطالب زیر رو بهش اضافه کنند ، فکر میکنم مشکل خیلی از دوستان تازه وارد حل بشه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree

-----------------------------------------------------------------------------------------------
در قسمت مربوط به سوال Have you ever served in the military? ، اگه به سربازی رفتید ، جواب بله رو انتخاب کنید.
Branch of Service:رسته یا شاخه خدمت (مثلا ارتش جمهوری اسلامی ایران یا ...)
Rank/Position:رتبه یا سمت یا درجه ( مثلا ستوان دوم یا ...)
Military Specialty: تخصص نظامی (چون اکثر ماها دوران سربازی برامون اجباری هست ، میتونیم جواب این سوال رو nothing یا none یا not applied یا خدمت اجباری compulsory military service بنویسیم)
درجه های سربازی به انگلیسی رو میتونید از لینک زیر پیدا کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military
تشکر کنندگان: amirmz ، Kaveh ، joybar ، ayliin ، A_A ، AliT ، rbrb-2015 ، SAAM_60 ، milad.nas ، Hoshang ، Shahabpk ، سوین ، babak12 ، ofrfar ، dv winner ، sheghi
(2014-06-05 ساعت 19:34)Mahboy نوشته:  با سلام خدمت دوستان
قبلا در یکی از صفحات خونده بودم که برخی دوستان برای ورود به فرم 260 با مشکل مواجه بودند. من امروز اومدم فرو رو تکمیل کنم گفت مشخصات شما با اطلاعات ثبت شده یکی نیست. کسی هست که همچین مشکلی داشته باشه؟ گفته بودند بدون صفرها امتحان کنید که اون هم جواب نداد! کسی هست که در اینخصوص با KCC مکاتبه کرده و جوابی گرفته باشه؟ راستش استرس گرفتم، خواهشا راهنمایی کنید.
ش.کیس نامبر: **2015AS00026

احتمالاً در فرم ثبت نام تاریخ تولد رو اشتباه نوشتید.
تشکر کنندگان: Mahboy ، milad.nas ، A_A

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان