کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
.
دوستان توجه کنند بعد از ثبت نهایی فرم، امکان ویرایش نیست.
با این حال میتونید برای ویرایش به KCC درخواست بدبد فرم رو دوباره باز کنند یا روز مصاحبه تغییرات رو اعلام کنید.
مورد بعد اینکه مهلت تکمیل فرم، فقط 19 می نیست و بعد از اون هم میتونید فرم رو تکمیل کنید
(از نظر تئوری تا 30 سپتامبر 2015 فرصت هست ولی در عمل بهتره حداقل 2 ماه قبل از کارنت شدن تکمیل کنید تا بموقع به مصاحبه تشریف ببرید)

بنابرین عجله نکنید و فرم رو با دقت تکمیل کنید.
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، Saeedv13 ، rohemast ، r.bazargan ، t_arian_n ، AliT ، Mahmood129
سلام
اگر در فرم اوليه ثبت نام قرعه كشي نام خانوادگي را با يك حرف انگليسي بيشتر نوشته باشيم ولي در پاسپورت يك جرف كمتر باشد مشكلي پيش مي ايد؟
يعني در پاسپورت:TAYARI
ولي در فرم اوليه :TAYYARI
حالا داخل فرم ds-260 چجوري بنويسم؟
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-11 ساعت 00:47)Poziero نوشته:  سلام
اگر در فرم اوليه ثبت نام قرعه كشي نام خانوادگي را با يك حرف انگليسي بيشتر نوشته باشيم ولي در پاسپورت يك جرف كمتر باشد مشكلي پيش مي ايد؟
يعني در پاسپورت:TAYARI
ولي در فرم اوليه :TAYYARI
حالا داخل فرم ds-260 چجوري بنويسم؟

مشکلی نیست، کافیه در فرم عین پاسپورت بنویسید: TAYARI
تشکر کنندگان: Poziero ، soli asali ، ghazaleh12324 ، rbrb-2015 ، t_arian_n
42 پست نامرتبط با موضوع تاپیک عدم تایید شدند. از دوستان تازه وارد خواهشمندم که فقط سئوالات مربوط به فرم DS-260 را در این تاپیک مطرح کنند. از دوستان قدیمی خواهشمندم که به پست های نامرتبط پاسخ ندهند چون تمام پست های نامرتبط و به تبع آن پاسخ های این پست ها حذف خواهند شد. در صورت بی توجهی به این تذکر تاپیک حاضر قفل خواهد شد.
تشکر کنندگان: Kaveh ، babak433 ، k1_m_1358 ، rohemast ، rbrb-2015 ، soli asali ، javidk ، samansaba ، r.bazargan ، t_arian_n ، AliT
(2014-05-09 ساعت 20:18)KBS نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 17:09)hanieh2015 نوشته:  سلام
یه بزرگی لطف کنه این سوالات رو جواب بده خیلی سپاسگزار میشم Smile

توی فرم DS-260 دوبار سوالات زیر رو پرسیده، و بار دوم Expiration Date هم خواسته. برای پر کردن این چند تا سوال، کمکی هست؟

Document Type:
Document Id:
country/Authority that Issued Document:
.........................................................
Document Type:
Document Id:
Expiration Date:

فقط در بخش Personal Information 2 یک مورد Document Type هست که اگه PASSPORT انتخاب بشه، شماره پاسپورت، کشور صادرکننده، تاریخ صدور و تاریخ انقضا میخواد و اگه OTHER TRAVEL DOCUMENT انتخاب بشه اطلاعات اضافی نمیخواد.

منظور از TRAVEL DOCUMENT اسناد و مدارک معتبری است که هویت و ملیت شما رو ثابت کنه

فرم DS-260 رو از اینجا دانلود کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424

الان یه سوال : باید Passport رو بزنی یا Other travel....?
دو تا سوال داشتم.در باره پر کردن فرم. به نظرم خیلی همه هستن برای ما ایرانیا.

1. یک از بند ها سوال میپرسه آیا مطابق شرایط واکسیناسیون آمریکا ،واکسن دریافت کرده اید.
yes ,no
2. بند آخر میپرسه آیا مایل هستید در امیکا مورد حمایت الی قرار گیرید؟
yes ,no

لطفا جواب بدید خیلی مهمه
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: soli asali ، nazaninmarefat
(2014-05-11 ساعت 10:58)reza.aa نوشته:  دو تا سوال داشتم.در باره پر کردن فرم. به نظرم خیلی همه هستن برای ما ایرانیا.

1. یک از بند ها سوال میپرسه آیا مطابق شرایط واکسیناسیون آمریکا ،واکسن دریافت کرده اید.
yes ,no
yes ,no

لطفا جواب بدید خیلی مهمه

سلام
1-بله
2-نه
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 10:45)aliklz نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 20:18)KBS نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 17:09)hanieh2015 نوشته:  سلام
یه بزرگی لطف کنه این سوالات رو جواب بده خیلی سپاسگزار میشم Smile

توی فرم DS-260 دوبار سوالات زیر رو پرسیده، و بار دوم Expiration Date هم خواسته. برای پر کردن این چند تا سوال، کمکی هست؟

Document Type:
Document Id:
.........................................................
Document Type:
Document Id:
Expiration Date:

فقط در بخش Personal Information 2 یک مورد Document Type هست که اگه PASSPORT انتخاب بشه، شماره پاسپورت، کشور صادرکننده، تاریخ صدور و تاریخ انقضا میخواد و اگه OTHER TRAVEL DOCUMENT انتخاب بشه اطلاعات اضافی نمیخواد.

منظور از TRAVEL DOCUMENT اسناد و مدارک معتبری است که هویت و ملیت شما رو ثابت کنه

فرم DS-260 رو از اینجا دانلود کنید:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424

الان یه سوال : باید Passport رو بزنی یا Other travel....?

PASSPORT رو میزنید و مشخصات پاسپورت رو وارد میکنید.

برای یکی از دوستان که به خاطر سربازی نمیتونستن تا چند ماه پاسپورت بگیرن، پیشنهاد داده بودم فعلاً OTHER TRAVEL DOCUMENT رو بزنن بعد که پاسپورت گرفتن، تغییرات جدید رو اعلام کنند.
تشکر کنندگان: soli asali ، t_arian_n
(2014-05-10 ساعت 21:13)titi_spring64 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 18:28)..... نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 17:43)titi_spring64 نوشته:  سلام وخسته نباشید من یه سوال داشتم اگه کسی کمتر از شش ماه جایی کار کرده باشه هم باید بنویسه در قسمت مشاغل؟

نه فکر نکنم نیاز باشه.اگه دوس داری می تونی بنویسی.ولی من بودم نمی نوشتم

ممنون از جوابتون .اگه براش بیمه رد شده باشه چی ؟ولی بیمه دیگه پیگیری نشده باشه مثلن فقط شش ماه بیمه تامین اجتماعی داشته ولی همون سال این بیمه مختومه شد باشه .برای این میپرسم که اگر بررسی کنن ممکنه به سوابق بیمه دسترسی داشته باشن
مشکلی نیست.از کجا بررسی کنن؟.اگه شغلت حساس نبوده می تونی بنویسی که خیالت راحت باشه.مشکلی ایجاد نمی کنه
(2014-05-10 ساعت 23:18)atlantis770 نوشته:  سلام.
منظور از
petitioner information
چیه؟
ممنونم توضیح بدید.
Atlantis770@yahoo.com

این مورد مختص کیسهای ازدواجی است که یکی از امریکا براشون اقدام میکنه و توسط nvc پردازش میشه پس این مورد برای کیس های لاتاری نیست.احتمالا غیر فعال بشه برای کیس های لاتاری
(2014-05-11 ساعت 10:58)reza.aa نوشته:  دو تا سوال داشتم.در باره پر کردن فرم. به نظرم خیلی همه هستن برای ما ایرانیا.

yes ,no
yes ,no

لطفا جواب بدید خیلی مهمه

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?
YES
چون کارت واکسیناسیون که تهیه میکنید، مدرکی هست که نشون میده شما واکسنهایی رو مطابق با قوانین آمریکا دریافت کردید.

Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?
NO
چون برای دریافت ویزای مهاجرت باید ثابت کنید که بعد از رفتن به آمریکا public charge نخواهید شد. (مدرک تمکن مالی رو برای اثبات این موضوع درخواست میکنن)
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 11:47)Vandadi نوشته:  سلام به اساتید عزیز
می خواستم سوال کنم که من 2سال سابقه بیمه و تامین اجتماعی و یا سابق کار از طریق شرکتت تعاونی دارم می خواستم بدونم ایا تو فرم بنویسم یا نه؟
تو همین جا بمن گفتن که پرونده تو سنگین نکن ننویس چون احتمال کلیرنس خوردنت زیاد میشه چه جوابی بدم بهتره؟

دوست عزیز اگه شغلت دولتی و حساس نیست بنویس هیچ اشکالی نداره
سلام
دوستان من مدرکم کارشناسی ارشد از یه دانشگاه دولتیه و هنوز آزاد نشده.خواستم بدونم اگر من مدرک پیش دانشگاهیمو با خودم ببرم و تو فرمها بزنم دیپلم بهتره یا تاثیری داره تو مصاحبه؟
چون امکان داره تا چند ماه آینده نتونم آزادش کنم؟ راهنمایی کنید لطفا
شماره کیس: **2015AS5/تاریخ رویت قبولی:may1/ کنسولگری:ankara/ تعداد افراد منظور در کیس :1/ ارسال فرمهای سری اول:22May/ مصاحبه:2oct/ دریافت ویزا:2oct!!/ ورود به آمریکا:25 NOV،
(2014-05-11 ساعت 11:49)sahar63 نوشته:  سلام
دوستان من مدرکم کارشناسی ارشد از یه دانشگاه دولتیه و هنوز آزاد نشده.خواستم بدونم اگر من مدرک پیش دانشگاهیمو با خودم ببرم و تو فرمها بزنم دیپلم بهتره یا تاثیری داره تو مصاحبه؟

دوست عزیز خب مدرک موقت که داری.همونو ببر ترجمه کن ببر.البته پیش دانشگاهی و دیپلمتم با خودت ببر. تازه مدرک کارشناسیتم که هست.نگران نباش مشکلی پیش نمیاد
تشکر کنندگان: soli asali ، Kaveh ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 12:04)..... نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 11:49)sahar63 نوشته:  سلام

دوست عزیز خب مدرک موقت که داری.همونو ببر ترجمه کن ببر.البته پیش دانشگاهی و دیپلمتم با خودت ببر.نگران نباش مشکلی پیش نمیاد

مطمئنید که ترجمه گواهی موقت رو قبول میکنن؟ چون زیر گواهی موقت ها هم نوشته قابل ترجمه نیست
شماره کیس: **2015AS5/تاریخ رویت قبولی:may1/ کنسولگری:ankara/ تعداد افراد منظور در کیس :1/ ارسال فرمهای سری اول:22May/ مصاحبه:2oct/ دریافت ویزا:2oct!!/ ورود به آمریکا:25 NOV،

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان