کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-11 ساعت 12:09)sahar63 نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 12:04)..... نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 11:49)sahar63 نوشته:  سلام
دوستان من مدرکم کارشناسی ارشد از یه دانشگاه دولتیه و هنوز آزاد نشده.خواستم بدونم اگر من مدرک پیش دانشگاهیمو با خودم ببرم و تو فرمها بزنم دیپلم بهتره یا تاثیری داره تو مصاحبه؟
چون امکان داره تا چند ماه آینده نتونم آزادش کنم؟ راهنمایی کنید لطفا

دوست عزیز خب مدرک موقت که داری.همونو ببر ترجمه کن ببر.البته پیش دانشگاهی و دیپلمتم با خودت ببر.نگران نباش مشکلی پیش نمیاد

مطمئنید که ترجمه گواهی موقت رو قبول میکنن؟ چون زیر گواهی موقت ها هم نوشته قابل ترجمه نیست

اره نوشته ولی خیلی از دوستان این کارو کردن و قبول کردن ازشون.اصل مدرک موقت و دیپلمتم ببر با خودت برای احتیاط
تشکر کنندگان: soli asali ، Kaveh ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 11:47)Vandadi نوشته:  سلام به اساتید عزیز
می خواستم سوال کنم که من 2سال سابقه بیمه و تامین اجتماعی و یا سابق کار از طریق شرکتت تعاونی دارم می خواستم بدونم ایا تو فرم بنویسم یا نه؟
تو همین جا بمن گفتن که پرونده تو سنگین نکن ننویس چون احتمال کلیرنس خوردنت زیاد میشه چه جوابی بدم بهتره؟

چندین بار این سوال پرسیده شده ×!
هرچی هست رو صادقانه بنویسید ... مشکلی براتون پیش نمیاد !
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، samansaba ، rohemast ، r.bazargan ، t_arian_n
سلام و وقت بخیر خدمت همه
دو تا سوال داشتم اگر وقت بذارید و پاسخ بدید شرمندم میکنید

1-کدوم سفارت گیر و گور کاراشون کمتره؟؟؟ایروان،ابوظبی یا آنکارا؟؟؟
2-برای تکمیل فرم 260 عکس لازم هست؟؟؟یه جایی دیدم نوشته عکس 5*5 ولی یادم نیست کجا دیدم
تشکر کنندگان: r.bazargan ، soli asali
سلام به اساتید عزیز
1-می خواستم بپرسم چرا در قسمت personal inferomation 1 دو بار (2بار) در مورد اسم و فامیل زمان و مکان تولد پرسیده چرا تکراری تو 2 صفحه جداگانه؟
2-در قسمت personal information 2 دوبار در مورد other document نوشته و من که چیزی جز پاسپورت و ملیت ایرانی ندارم این قسمت چی جواب بدم؟
3-چرا در مورد ادرس باز هم 2بار پرسیده؟
4-چرا در مورد ادرس کسی که تو امریکا قراره موقع ورود به امریکا برید پیشش یا green card به انجا پست بشه 3 4 بار پرسیده؟
5- در مشخصات والدین در مورد مادر من در شناسنامه متولد یک شهر اما صادره از شهر دیگه من کدوم بنویسم؟ موقع ثبت نام مادرم من صادره را گفتم الان چی بگم؟
6-چرا در مورد مشخصات والدین 3 4 بار سوال کرده و چرا در قسمت مشخصات همسر نپرسیده همسر دارید یا نه برا کسایی مجرد هستن چون در مورد بچه پرسیده.
7-چرا در مورد مشخصات کاری در 4 5 صفحه تکرار کرده؟ و سوال من اینه که من از طریق سرکت تعاونی یکی از اشنایان 2 سال سابقه کار و بیمه رد میشه و هیچ حقوقی نمیگیرم و من هیچ سمتی و شغلی در ان تعاونی ندارم و فقط بعضی وقتا برا کمک و کسب تجربه میرم انجا و دانشجو هستم ایا من در جواب اینکه می پرسه شما شغل دیگری دارید چی بگم بهتره؟
8-ایا پرسیده که شما می توانید به زبانی غیر از زبا مادری حرف بزنید چی بگم؟ من مدرک IELTS دارم اما اعتبارش 1 سال گذشته.
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: soli asali ، t_arian_n
دوستان یه سوالی: اگه کسی مثلا 7 ماه در سال 86 و 6 ماه در سال 87 توی یه کشور اروپایی زندگی کرده باشه. باید نوشته بشه. و اگر باید نوشته بشه لازم هست از سفارت اون کشور عدم سو پیشینه بگیره؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-11 ساعت 13:46)Vandadi نوشته:  سلام به اساتید عزیز
1-می خواستم بپرسم چرا در قسمت personal inferomation 1 دو بار (2بار) در مورد اسم و فامیل زمان و مکان تولد پرسیده چرا تکراری تو 2 صفحه جداگانه؟
2-در قسمت personal information 2 دوبار در مورد other document نوشته و من که چیزی جز پاسپورت و ملیت ایرانی ندارم این قسمت چی جواب بدم؟
4-چرا در مورد ادرس کسی که تو آمریکا قراره موقع ورود به آمریکا برید پیشش یا green card به انجا پست بشه 3 4 بار پرسیده؟
5- در مشخصات والدین در مورد مادر من در شناسنامه متولد یک شهر اما صادره از شهر دیگه من کدوم بنویسم؟ موقع ثبت نام مادرم من صادره را گفتم الان چی بگم؟
6-چرا در مورد مشخصات والدین 3 4 بار سوال کرده و چرا در قسمت مشخصات همسر نپرسیده همسر دارید یا نه برا کسایی مجرد هستن چون در مورد بچه پرسیده.
7-چرا در مورد مشخصات کاری در 4 5 صفحه تکرار کرده؟ و سوال من اینه که من از طریق سرکت تعاونی یکی از اشنایان 2 سال سابقه کار و بیمه رد میشه و هیچ حقوقی نمیگیرم و من هیچ سمتی و شغلی در ان تعاونی ندارم و فقط بعضی وقتا برا کمک و کسب تجربه میرم انجا و دانشجو هستم ایا من در جواب اینکه می پرسه شما شغل دیگری دارید چی بگم بهتره؟
8-ایا پرسیده که شما می توانید به زبانی غیر از زبا مادری حرف بزنید چی بگم؟ من مدرک IELTS دارم اما اعتبارش 1 سال گذشته.

اون پی دی اف که شما خوندی تمام حالات و گزینه ها رو نشون داده. وقتی میبینی یه صفحه 2 بار تکرار شده به معنی این نیست که 2 بار از شما می پرسه . بالای صفحه توضیح داده که اگه فلان گزینه رو انتخاب کنین این شکلیه اگه اون یکی گزینه رو انتخاب کنید یه شکل دیگه.
چون فرم امسال اینترنتیه و متغییر و حالت های مختلف داره راهنماش هم باید همه حالت ها رو نشون بده کما اینکه بعضی جاها 3-4 حالت هم اتفاق افتاده.

فکر کنم شما که بیمه برات رد شده حتما باید جزو سابقه کارت بیاری. نمیدونم امکان استعلام دارن یا نه ولی اگر داشته باشن و نیاری داستان میشه واست. تا جایی که میدونم تعاونی ها نه شغل حساسن و نه دولتی پس برای دریافت ویزا نباید به دلیل آوردن این سابقه کلیرنس بخورید.

اونجا ازتون نپرسیده چه مدرک زبانی دارید. اگر بلدید انگلیسی صحبت کنید اعلام کنید. کسی از شما مدرک نمیخواد و اصلا فکر نکنم این که چه زبانی بلد باشید در پروستون تاثیر بزاره.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 14:25)titi_spring64 نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 11:11)..... نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 21:13)titi_spring64 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 18:28)..... نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 17:43)titi_spring64 نوشته:  سلام وخسته نباشید من یه سوال داشتم اگه کسی کمتر از شش ماه جایی کار کرده باشه هم باید بنویسه در قسمت مشاغل؟

نه فکر نکنم نیاز باشه.اگه دوس داری می تونی بنویسی.ولی من بودم نمی نوشتم

ممنون از جوابتون .اگه براش بیمه رد شده باشه چی ؟ولی بیمه دیگه پیگیری نشده باشه مثلن فقط شش ماه بیمه تامین اجتماعی داشته ولی همون سال این بیمه مختومه شد باشه .برای این میپرسم که اگر بررسی کنن ممکنه به سوابق بیمه دسترسی داشته باشن
مشکلی نیست.از کجا بررسی کنن؟.اگه شغلت حساس نبوده می تونی بنویسی که خیالت راحت باشه.مشکلی ایجاد نمی کنه
ممنونم نه شغلشون حساس نبوده ولی به دلیل ینکه اولا شش ماه بیشتر نبوده بعد گفتیم نکنه پروسه کلیرنس طولانی بشه
تشکر کنندگان: samansaba ، soli asali
(2014-05-11 ساعت 13:45)A L I R E Z A 67 نوشته:  سلام و وقت بخیر خدمت همه
دو تا سوال داشتم اگر وقت بذارید و پاسخ بدید شرمندم میکنید

1-کدوم سفارت گیر و گور کاراشون کمتره؟؟؟ایروان،ابوظبی یا آنکارا؟؟؟
2-برای تکمیل فرم 260 عکس لازم هست؟؟؟یه جایی دیدم نوشته عکس 5*5 ولی یادم نیست کجا دیدم

1-ایروان
2- فک کنم نه
تشکر کنندگان: A L I R E Z A 67 ، soli asali ، t_arian_n
[عکس: 86128337098048048136.gif]
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان:
(2014-05-11 ساعت 13:46)Vandadi نوشته:  سلام به اساتید عزیز
4-چرا در مورد ادرس کسی که تو آمریکا قراره موقع ورود به آمریکا برید پیشش یا green card به انجا پست بشه 3 4 بار پرسیده؟

1- یه باره که
2-همون پاسپورتو بزن یا n/a
3-نه یه باره اونام ادرسای قبلیه و اخریم ادرس پستیه که دوباره پرسیده
4-یه بار ادرسو پرسیده و یه بارم ادرس شخص ارتباطی رو
5-تولدو بنویس
6-یه بار برای پدر و یه بار برای مادر پرسیده و در مورد همسر هم باید فرم جداگونه پر بشه
7-خب شاید کسی چند شغل داشته باشه واسه اونه.اگه حساس نیست بگو دارم
8-اگه می تونی حرف بزنی بگو بله
دوستان تاریخ پاسپورت شوهر من تمام شده آیا قبل از پر کردن فرم باید تعویض بشه یا بعد هم فرصت هست ؟
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: soli asali ، ramin5589
دوستان سلام.

میخواستم بپرسم تاریخ در فرمها به چه صورت نوشته میشه. mm/dd/yyyy یا . dd/mm/yyyy هر کس یه چیزی میگه لطفا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-11 ساعت 15:16)zaara نوشته:  دوستان سلام.

میخواستم بپرسم تاریخ در فرمها به چه صورت نوشته میشه. mm/dd/yyyy یا . dd/mm/yyyy هر کس یه چیزی میگه لطفا راهنمایی کنید

فرم اینترنتیه! تو ثبت نام چطوری ثبت نام کردی؟
از داخل تقویم انتخاب میکنی

(2014-05-11 ساعت 15:05)behjat نوشته:  دوستان تاریخ پاسپورت شوهر من تمام شده آیا قبل از پر کردن فرم باید تعویض بشه یا بعد هم فرصت هست ؟

بله باید عوض بشه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: soli asali ، t_arian_n
(2014-05-11 ساعت 15:05)behjat نوشته:  دوستان تاریخ پاسپورت شوهر من تمام شده آیا قبل از پر کردن فرم باید تعویض بشه یا بعد هم فرصت هست ؟

هردو میتونی.ولی اول تعویض کن بعد فرما رو پر کن
(2014-05-11 ساعت 13:45)A L I R E Z A 67 نوشته:  2-برای تکمیل فرم 260 عکس لازم هست؟؟؟یه جایی دیدم نوشته عکس 5*5 ولی یادم نیست کجا دیدم

فرم DS-260، عکس درخواست نمیکنه

برندگان دوره های قبل، باید 2 قطعه عکس همراه با فرم DS-230 به KCC پست میکردن و برای مصاحبه هم باز 2 قطعه عکس دیگه همراهشون میبردن

ولی از این دوره فقط 2 قطعه عکس 5x5 (چاپ شده) به سفارت میبرید.
تشکر کنندگان: ghazaleh12324 ، soli asali ، r.bazargan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان