کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
سلام دوستان

1- surnames فقط فامیلی رو باید بنویسم؟ و given name اسم کوچک رو؟

2- در جواب اون سئوال که گفته شده بعد از ورود به آمریکا کجا میخواید اقامت کنید آدرس فامیلامونو بدم؟ یا اصلا جواب ندم؟ گرین کارتو به این آدرس بگم بفرستن؟

3- شهرک ترجمش چی میشه؟ منظورم وایه آدرس نوشتنه

4 - تو فرم ds-260 فونتم بصورت حروف بزرگه همش!!!! یعنی فقط با حروف بزرگ میشه تایپ کرد؟؟؟!! caps lock هم خاموشه بازم بزرگ تایپ میکنه.

متشکر
تشکر کنندگان:
(2014-07-10 ساعت 11:25)mohandes63 نوشته:  سلام دوستان

1- surnames فقط فامیلی رو باید بنویسم؟ و given name اسم کوچک رو؟

2- در جواب اون سئوال که گفته شده بعد از ورود به آمریکا کجا میخواید اقامت کنید آدرس فامیلامونو بدم؟ یا اصلا جواب ندم؟ گرین کارتو به این آدرس بگم بفرستن؟

3- شهرک ترجمش چی میشه؟ منظورم وایه آدرس نوشتنه

4 - تو فرم ds-260 فونتم بصورت حروف بزرگه همش!!!! یعنی فقط با حروف بزرگ میشه تایپ کرد؟؟؟!! caps lock هم خاموشه بازم بزرگ تایپ میکنه.

متشکر
1-بله
2-بله بايد حتما جواب بديد و اگر نه خطا ميده ..مي توني به همون آدرسي كه مي خواي اقامت داشته باشي بدي يا يك ادرس جديد
3-Town
4-بله براي همه بصورت حروف بزرگ بوده
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
راهنمايان عزيز:من 26 جون فرمم رو سابميت كردم .اگر الان بخواهم از كي سي سي براي انجام برخي اصلاحات تقاضا كنم فرم را باز كند شايد در كل حدود 25 روز طول بكشه كه فرمم باز بشه ومن اصلاحات رو انجام بدم ودوباره سابميت كنم .يعني بررسي پرونده من بعدازاصلاح كردن عملا حدود يك ماه به تاخير ميفته.ازطرفي كيس نامبرم هم 7000 تا8000 هست.موردي را هم كه ميخوام اصلاح كنم مربوط به اينه كه فكر ميكنم در مورد شغل هام اطلاعات اضافي دادم كه شايد اگر بخشي ازاونها رو حذف كنم پروسه كليرنسم كوتاه تر بشه.چون مشاغلم كلا دولتي والبته غير حساس بوده وپايان خدمت هم دارم.بزرگواري هم اعتقاد داشت كه بهتره تقاضاي باز كردن فرم رو نكنم چون در واقع با اينكار اون رو به جاي اصلاح زخمي ميكنم وبعلاوه اونها يك back up ازفرم ارساليم گرفتن وتناقض ايجاد شده دراطلاعات به ضررم تمام ميشه. سوال ديگه اي در همين رابطه دارم اينه كه ايا منظورشون ازبررسي فرم كه طبق گفته خودشون از زمان ساين وسابميت كردن فرم شروع ميشه همون اف بي اي چك نيست؟يا كه نه اف بي اي چك بعد از مصاحبه شروع ميشه؟پس اگه بعد از مصاحبه شروع بشه ما اميد واهي نداسته باشيم و واقع بين باشيم.ازجوابي كه ميدين سپاسگزاري ميكنم.
تشکر کنندگان:
دوست عزیز کمتر کردن اطلاعات کمکی به شما نمیکنه. از اول نباید اطلاعات اضافه میدادید الان تغییرش باعث مشکوک شدن خواهد شد. اما اگر قصد تصحیح دارید میتونین به راحتی درخواست بدید و براتون باز کنند و تصحیح کنید و این تصحیح هیچ تاثیری در زمان مصاحبه شما نخواهد گذاشت ودرصد کلیرنس شما رو بالاتر نخواهد برد.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12
(2014-07-10 ساعت 10:52)bogey نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 03:58)bardia225 نوشته:  
(2014-07-09 ساعت 17:17)behrayan نوشته:  سلام دوستان
سوالى برام پيش اومده كه مايلم در ميان بگذارم
در پستهاى قبلى دوستان در جواب نوع course of study براى ديپلم دوازده سال اكثرا پيشنهاد داده اند كه براى هنرستان vocational و براى دبيرستان academic انتخاب شود
اما يك سايت هست كه اين موضوع را كاملا توضيح داده : http://edglossary.org/core-course-of-study
نوشته كه در دوره چهار ساله ديپلم ( حال چه هنرستان و يا دبيرستان ) دروس را به چهار بخش تقسيم كرده : زبان خارجى ، هنر ، رياضى و علوم و توضيح داده هر دوره آموزشى كه شامل اين سر فصل ها ميشوند نشان دهنده اين است كه دانش آموز را جهت ورود به دانشگاه آماده ميكنند.
پس به نظر من چه براى هنرستان و چه براى دبيرستان بايد academic بزنيم
و vocational فقط براى ديپلم هاى دو ساله آموزشگاهى و براى يك رشته خواص مانند : ديپلم خياطى ، ديپلم ماشين نويسى و .... استفاده ميشود
خود vocational حرفه اى ترجمه ميشود يعنى آموزش جهت يك حرفه خاص
لطفا نظر بدهيد

همانطور که گفتید دیپلم دبیرستان و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش همگی دیپلم اکادمیک Academic هستند .یعنی در مورد اون رشته خاص تحصیل میکنید و فقط از طریق کار تجربی نیست.
منظور از Vocational Degree گواهینامه های مهارت صادر شده از طریق آموزشگاههای فنی و حرفه ای میباشد و شامل دیپلم آموزش و پرورش نمیشود.
هر چند دیپلم های سه ساله یا باید پیش دانشگاهی داشته باشند ,برای هنرستانی ها کاردانی پیوسته یا مشغول به تحصیل دردانشگاه.
برای مطمئن شدن یکسری به دارالترجمه بزنید.
اینم ترجمه رسمی دیپلم هنرستان رشته برق

http://veci.host56.com/up/36b598abb934.jpg

سلام دوستان عزیز
من هم در مورد مدرک تحصیلی سوال دارم
من در فرمم فقط مدرک لیسانسم رو زدم چون فکر می کردم وقتی لیسانس دارم بدیهیه که دیپلم هم دارم.
و حالا که پست های دیگران رو می بینم دیپلم و پیش دانشگاهیشون رو هم زدن.
آیا برای من مشکلی پیش میاد و بهتره که فرمم رو با در خواست باز کنم و اصلاح کنم؟
ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.
شماره کیس: 3XXX
تاریخ رویت قبولی: May
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : 1
ارسال فرمهای سری اول: June
کارنت شدن کیس: Dec
مصاحبه: Feb
دریافت ویزا: Feb
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من 3 زور قبل(دوشنبه) به KCC ایمیل زدم ولی هنوز پاسخی نگرفتمبازم منتظر بمونم یا دوباره ایمیل بزنم؟
کیس نامبر18xx تاریخ رویت قبولی 2 می سفارت انکارا سابمیت فرم 7 جون و اپدیت 16 جولای افراد کیس 1 نفر دريافت نامه دوم ٢٤ نوامبر مصاحبه ژانويه , كلير ٢٤مارچ، ويزا ٢٨ مارچ
تشکر کنندگان:
سلام من هم مدزک دیپلم رو نزدم چون اصلا نخواست سوالش این بود که ایا شما تحصیلات عالیه SECOND DEGREE دارید من زدم YES , وتحصیلات تکمیلی رو فرستادم
کیس نامبر18xx تاریخ رویت قبولی 2 می سفارت انکارا سابمیت فرم 7 جون و اپدیت 16 جولای افراد کیس 1 نفر دريافت نامه دوم ٢٤ نوامبر مصاحبه ژانويه , كلير ٢٤مارچ، ويزا ٢٨ مارچ
تشکر کنندگان: Sanaz Jam
(2014-07-10 ساعت 13:22)Sanaz Jam نوشته:  سلام دوستان عزیز
من هم در مورد مدرک تحصیلی سوال دارم
من در فرمم فقط مدرک لیسانسم رو زدم چون فکر می کردم وقتی لیسانس دارم بدیهیه که دیپلم هم دارم.
و حالا که پست های دیگران رو می بینم دیپلم و پیش دانشگاهیشون رو هم زدن.
آیا برای من مشکلی پیش میاد و بهتره که فرمم رو با در خواست باز کنم و اصلاح کنم؟
ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.

شما باید درخواست بدید فرم رو براتون باز کنند از سکند دیگری به بعد همه رو ذکر کنید
(2014-07-10 ساعت 13:46)fatan57 نوشته:  دوستان سلام
من 3 زور قبل(دوشنبه) به KCC ایمیل زدم ولی هنوز پاسخی نگرفتمبازم منتظر بمونم یا دوباره ایمیل بزنم؟
اون جواب اتو ریپلای که براتون اومد؟ معمولا 3-4 روز طول میکشه جواب . میتونید 1-2 روز دیگه منتظر بمونید

(2014-07-10 ساعت 13:49)fatan57 نوشته:  سلام من هم مدزک دیپلم رو نزدم چون اصلا نخواست سوالش این بود که ایا شما تحصیلات عالیه SECOND DEGREE دارید من زدم YES , وتحصیلات تکمیلی رو فرستادم

شما باید تمام مقاطع متوسطه به بالا رو ذکر کنید. مجددا درخواست ادیت فرم کنید
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12
سلام بهداد عزيز:در مورد بخش دوم سوالم چي؟ ايا اف بي اي چك از زمان سابميت كردن شروع ميشه يا بعد از مصاحبه؟چون در صفحه كانفيرمي كه بعد از سابميت كردن ظاهر ميشه ميگه بررسي فرم شما از اكنون اغاز ميشود .در مورد سوال اول هم كه اگه درست فهميده باشم بهتره اطلاعات كاري قبليمو تغيير ندم و پيه طولاني تر شدن كليرنسمو به تنم بمالم(خدو كرده را تدبير نيست)درست عرض ميكنم؟
تشکر کنندگان:
سلام من نظام جدید بودم وهم مدرک دیپلم دارم و هم مدرک پیش دانشگاهی باید کدوم روبفرستم و باید از کجا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مو بگیرم واسه روز مصاحبه؟ من فقط دوره دانشگاهم رو تو فرم ثبت کردم
تشکر کنندگان:
مهر دادگستری رو ترجمه ها بزنیم ؟ واجبه؟ آخه میگن شده ۸۰ هزار تومن
تشکر کنندگان:
(2014-07-10 ساعت 16:53)azad229 نوشته:  مهر دادگستری رو ترجمه ها بزنیم ؟ واجبه؟ آخه میگن شده ۸۰ هزار تومن

سلام دوست عزیز
نه نباز نیست
فقط مهر متجرم رسمی کفایت میکنه و روز مصاحبه تمام مدارک از شما میگیرن .
نکته اینکه اگر قصد تحصیل در یو اس اس دارید یک نسحه دیگر با مهر دادکستری و وزارت امور خارجه نیاز است
ضمنا دوست عزیز سئوالات مربوطه را در تایپیک حودش مطرح کنید
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
سلام من نظام جدید بودم وهم مدرک دیپلم دارم و هم مدرک پیش دانشگاهی باید کدوم روبفرستم و باید از کجا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مو بگیرم واسه روز مصاحبه؟ من فقط دوره دانشگاهم رو تو فرم ثبت کردم حتما باید ایمیل واسه unock بزنم به kcc?
تشکر کنندگان:
(2014-07-10 ساعت 17:26)fatan57 نوشته:  سلام من نظام جدید بودم وهم مدرک دیپلم دارم و هم مدرک پیش دانشگاهی باید کدوم روبفرستم و باید از کجا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مو بگیرم واسه روز مصاحبه؟ من فقط دوره دانشگاهم رو تو فرم ثبت کردم حتما باید ایمیل واسه unock بزنم به kcc?
هر دو مدرک (دیپلم و پیش دانشگاهی) باید بفریستید
و از دییلم تا اخرین مقطع تحصیلی خود باید در فرم وارد کنید
یعنی 1-دیپلم 2- پیش دانشگاهی 3 کاردانی اگر دارید 4- لیسانس
از مدرسه ای که درس خوندید
یا از دانشگاه که فارغ التحصیل شدید
بله حتما باید مکاتبه کنید برای باز unlock کردن فرم
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: pari pariaaa
(2014-07-10 ساعت 23:04)lotttery2015 نوشته:  
(2014-07-10 ساعت 16:18)lotttery2015 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز
ببخشید تو قسمتی که میگه آیا شغل شما به دو سال تجربه یا آموزش احتیاج داره آیا اگه کسی با مدرک دانشگاهی وارد کار شده این جزو آموزش میشه یا نه ؟ یه سوال دیگه من دو سال دانشگاه تو یه شهر غیر از محل سکونتم بودم آیا حتما باید آدرس محل سکونتم تو اون شهر رو وارد کنم یا نه ؟ اگه بخوام همه محل سکونت هام رو ینویسم حدودا 6 مورد میشه
در مورد course of study زیاد در مورد بحث شده استنباط من طبق توضیحات کنار صفحه اینه که در مورد دیپلم رشته رو نمیخواد ازمون فقط باید یا بنویسیم academic یا vocational که بنظر من برای هنرستان باید vocational نوشته بشه و در مورد کل دیپلم ها در قسمت diploma باید نوشته بشه high school diploma خواهشا دوستان نظر بدن

دوستان کسی کمک نمی کنه؟
سلام
1-من متوجه منظور شما نشدم
ولی سئوالی که از شما برای 2 سال تجربه و اموزش میپرسه مربوط به شغلهای مورد تایید امریکا است اگر شغل شما مورد تایید و رتبه SVP Range هفت یا بیشتر بود، باید توضیح بدهید
دوست عزیز پاراگراف 4 این قسمت بخون در مورد شرایط شغلهای مورد تایید توضیح داده که من در بالا به ان اشاره کردم
اگر شما مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر از اون دارید نیاز به پاسخ دادن 2 سال تجربه و اموزش نیست .
اگر شغلی دارید فقط در قسمت Specify Other توضیح بدهید
2-نیاز نیست ولی برای محل سکونت اگر از 16 سالگی هر تغییری که بوده باید اعلام کنید
3-نه دوست عزیز باید رشته تحصیلی اعلام کنید قسمت اخر همون help بخون
بله باید نوشت high school diploma
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان