کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-14 ساعت 13:35)نیلان نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 12:04)aidin2015 نوشته:  من کیسم 27xx واکسنم گرفتم کارتشو کی فکر میکنید برای مصاحبه دعوت بشم

دوست عزیز لطفا توی تاپیک مربوط به بولتن شماره ها سوالتون رو مطرح کنید

(2014-06-14 ساعت 13:34)k1_m_1358 نوشته:  این زمان 6 ماه و یکسال که برای گواهی عدم سو پیشینه هست برای اعلام محل زندگی هم هست یعنی اگه کمتراز 6 ماه توی کشور دیگه زندگی کرده باشی نیاز به اعلام هست؟

شش ماه نیازی نیست. بالای یک سال نیاز است

(2014-06-14 ساعت 12:14)h_researcher نوشته:  سلام
به خاطر تغییر محل سکونت،کد پستی محل زندگی با پشت کارت ملی همخونی نداره،تو تکمیل فرم و ارائه مدارک به سفارت تناقص پیش میاد،اشکالی ایجاد نمیشه؟؟؟

خیر، کارت ملی از شما نمیخوان

دوست عزیزم وقتی اطلاع دقیق ندارید اینقدر با قاطعیت جواب ندید. علاوه بر شناسنامه و ترجمه اون، کارت ملی و ترجمه اونم مورد تقاضای سفارت آنکارا هستش. واسه اطمینان به لینک زیر که سایت سفارته مراجعه کنید و چک لیست مدارک مورد نیازو که بصورت فایل PDF هست دانلود کرده و بخونید. در اونجا میبینید که نوشته شده :
BIRTH CERTIFICATES)
Applicants born in a country other than their country of citizenship must present a birth-certificate from the country in which they were born. Iranian applicant are required to submit a copy of their “Shenasname” and Iraqi applicants are required to submit a copy of their “Hawiat Al Ahwal Al Madniya” with their original English translations. Iranian applicants are required to submit their National ID cards, “Cart e Meli” in addition to their birth certificates. Iraqi applicants are also required to submit their National ID cards, “Shahadat Al Jinsiya Al Iraqiya”.
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-07-31 ساعت 04:25)amin.forouzandeh نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 13:35)نیلان نوشته:  
(2014-06-14 ساعت 12:04)aidin2015 نوشته:  من کیسم 27xx واکسنم گرفتم کارتشو کی فکر میکنید برای مصاحبه دعوت بشم

دوست عزیز لطفا توی تاپیک مربوط به بولتن شماره ها سوالتون رو مطرح کنید

(2014-06-14 ساعت 13:34)k1_m_1358 نوشته:  این زمان 6 ماه و یکسال که برای گواهی عدم سو پیشینه هست برای اعلام محل زندگی هم هست یعنی اگه کمتراز 6 ماه توی کشور دیگه زندگی کرده باشی نیاز به اعلام هست؟

شش ماه نیازی نیست. بالای یک سال نیاز است

(2014-06-14 ساعت 12:14)h_researcher نوشته:  سلام
به خاطر تغییر محل سکونت،کد پستی محل زندگی با پشت کارت ملی همخونی نداره،تو تکمیل فرم و ارائه مدارک به سفارت تناقص پیش میاد،اشکالی ایجاد نمیشه؟؟؟

خیر، کارت ملی از شما نمیخوان

دوست عزیزم وقتی اطلاع دقیق ندارید اینقدر با قاطعیت جواب ندید. علاوه بر شناسنامه و ترجمه اون، کارت ملی و ترجمه اونم مورد تقاضای سفارت آنکارا هستش. واسه اطمینان به لینک زیر که سایت سفارته مراجعه کنید و چک لیست مدارک مورد نیازو که بصورت فایل PDF هست دانلود کرده و بخونید. در اونجا میبینید که نوشته شده :
BIRTH CERTIFICATES)
Applicants born in a country other than their country of citizenship must present a birth-certificate from the country in which they were born. Iranian applicant are required to submit a copy of their “Shenasname” and Iraqi applicants are required to submit a copy of their “Hawiat Al Ahwal Al Madniya” with their original English translations. Iranian applicants are required to submit their National ID cards, “Cart e Meli” in addition to their birth certificates. Iraqi applicants are also required to submit their National ID cards, “Shahadat Al Jinsiya Al Iraqiya”.

http://turkey.usembassy.gov/dv_step5_sen...bassy.html
تشکر کنندگان: zepehr
(2014-06-15 ساعت 00:20)----- نوشته:  
(2014-06-15 ساعت 00:15)credelboy2004 نوشته:  سلام دوستان
در فرم 260 مربوط به dv-2015 یک سوال داره که پرسیده:
آیا شما مدرکی که نشان دهنده داشتن واکسیناسیون مطابق با قوانین آمریکا باشه دارید؟
این رو چی باید بزنم؟ yes / no
چون این مدرک رو باید داشته باشیم, اگر بزنم yes و بعدا واکسن بزنم از نظر مغایرت تاریخ پر کردن فرم و تاریخ واکسن مشکلی پیش نمیاد؟
نه مشکلی نیست.بله بزن
اگه احیانا پرسید بگو باید داشته باشم چون بدون اون مصاحبه نمیشید اصلا

(2014-06-15 ساعت 00:18)credelboy2004 نوشته:  آیا گذشتن تاریخ اعتبار کارت ملی مشکل ساز میشه؟
نه دوست عزیز
اصلا کارت ملیم نیاز نیست ولی اونم ببری بد نیست

دوستان، کارت ملی هم نیازه. برید به این آدرس و چک لیست مدارک مورد نیازو مطالعه کنید.

http://turkey.usembassy.gov/dv_step5_sen...bassy.html
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-07-23 ساعت 21:06)hamed shayan نوشته:  دوستان عزیز و گرامی:من یک ادرس از اشنایان توی فرم دادم که فقط برای گرفتن گرین کارت توی کا ل یف رن یا اس.یک ادرس هم همینطوری ازیک ایالت دیگه دادم که بعنوان ادرس مقصدمه.حالا میخوام ببینم ایا افیسر هنگام مصاحبه در مورد این ادرس دوم از من سوالاتی میکنه یا نه (چون نمیدونم ادرس مال کیه).البته مقصدم همین ایالته که ادرس همینظوری دادم فقط رسیدم اونجا باید برم یک جایی رو اجاره کنم وادرس وافعیمو جایگزین ادرس همینطوریم کنم.بنظرشما در سفارت از ادرس همینطوریم از من سین جیم نمیکنند>خیلی متشکرم
من این پست شما اینجادیدم نگران نباشید .شما میتونیدزمانیکه واردآمریکاشدیدهزینه گرین کارت واریز کنید وبعددرقسمتی ازسایت مهاجرت که مربوط به تغییرآدرس سکونت هست اونجا آدرس آپارتمان خودتون بنویسیدوگرین کارت به آدرس جدیدارسال خواهدشد.من همچین مشگلی داشتم وگرین کارتم گم شده بود ازطریق تغییرآدرس درهمین سایت تونستم گرین کارت خودم که به اداره مهاجرت برگشت خورده بوددریافت کنم
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، Mahmood129 ، zepehr
سوال مجدد
سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم
من 3 پسر دارم یکیشون بالای 21 سال بود موقع ثبت نام لاتاری نمیتونستم اسمشو زیر مجموعه خودم بنویسم
حالا من برنده لاتاری 2015 شدم باید اسم همه 3 تا پسرمو تو فرم بنویسم و واسه بزرگتره بنویسم که نمیخواد با آمریکا مهاجرت کنه با ما؟ یا نباید اسمشو بنویسم ؟ بعد مغایرت نمیشه وقتی شناسنامه هامونو میبریم سفارت؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: zepehr
(2014-08-01 ساعت 07:55)p00ya2001 نوشته:  سوال مجدد
من 3 پسر دارم یکیشون بالای 21 سال بود موقع ثبت نام لاتاری نمیتونستم اسمشو زیر مجموعه خودم بنویسم
حالا من برنده لاتاری 2015 شدم باید اسم همه 3 تا پسرمو تو فرم بنویسم و واسه بزرگتره بنویسم که نمیخواد با آمریکا مهاجرت کنه با ما؟ یا نباید اسمشو بنویسم ؟ بعد مغایرت نمیشه وقتی شناسنامه هامونو میبریم سفارت؟
سلام دوست عزیز شما باید اسم همه فرزندانتون را بنویسید . اما در فرم یه قسمت داره می پرسه آیا این فرزندتون میخات بیات با شما آمریکا اون را میتونید No بزنید .

در کل اسم فرزند - شوهر این موارد باید قید شوند .

شاد باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، babak12
(2014-08-01 ساعت 10:08)Mahmood129 نوشته:  
سلام دوست عزیز شما باید اسم همه فرزندانتون را بنویسید . اما در فرم یه قسمت داره می پرسه آیا این فرزندتون میخات بیات با شما آمریکا اون را میتونید No بزنید .

شاد باشید
سلام
پس مغایرت حساب نمیشه ؟
من اسم پسرمو وارد میکنم و ذکر میکنم که نمیخواد همراه ما به امریکا مهاجرت کنه
در آینده اگر مجرد بمونه میتونم اگه خودم گرین کارتم اوکی شد واسش اقدام کنم؟ درسته؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
سلام من فوق لیسانس دارم اما در زمان تکمیل فرمها جواب سوالی که پرسیده بود آیا شغل شما به 2 سال سابقه و تجربه نیاز داره yes زدم بعد فهمیدم که کسایی که دیپلم 12 ساله ندارن باید بله میزدن به نظر شما بگم فرما رو باز کنن یا مهم نیست؟
تشکر کنندگان:
(2014-08-01 ساعت 10:51)p00ya2001 نوشته:  
(2014-08-01 ساعت 10:08)Mahmood129 نوشته:  

شاد باشید
سلام
پس مغایرت حساب نمیشه ؟
من اسم پسرمو وارد میکنم و ذکر میکنم که نمیخواد همراه ما به آمریکا مهاجرت کنه
در آینده اگر مجرد بمونه میتونم اگه خودم گرین کارتم اوکی شد واسش اقدام کنم؟ درسته؟

سلام دوست عزیز

اینشاالله شما رفتید و به خاک آمریکا رسیدید اینشالا پس از اخذ گرین کارتتون قدام اولیه را می تونید بکنید .
پیروز باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12
(2014-08-01 ساعت 11:13)atefeh60 نوشته:  سلام من فوق لیسانس دارم اما در زمان تکمیل فرمها جواب سوالی که پرسیده بود آیا شغل شما به 2 سال سابقه و تجربه نیاز داره yes زدم بعد فهمیدم که کسایی که دیپلم 12 ساله ندارن باید بله میزدن به نظر شما بگم فرما رو باز کنن یا مهم نیست؟

سلام

فکر کنم باید مدارکی رو آماده کنی که نشون بده تو اون کار تجربه داری ولی بهتر بود نمیزدی.
تشکر کنندگان:
نکات مهم در مورد دریافت گرین کارت لاتاری از طریق کار برای متقاضیانی که مدرک تحصیلی معادل دیپلم دوازده ساله ندارند

If the applicant is not a high school graduate he/she must have two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. In determining the qualifying work experience, Department of Labor’s O*Net OnLine database is used (http://online.onetcenter.org/). All applicants qualifying for a DV on the basis of their work experience must, within the past 5 years, have two years of experience in an occupation that is classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher. The SVP range can be found under “job zone” section of occupations listed on the O*Net OnLine database.

متن فوق را KCC به یکی از متقاضیان داده که یآدآوری میکند متقاضیانی که از طریق کار میخواهند گرین کارت دریافت نمایند می بایست در سایت http://online.onetcenter.org حرفه خود را یافته و بررسی کنند که آیا آن شرایط لازم برای پذیرش لاتاری دارد که شرط لازم همان داشتن رتبه SVP حداقل 7 و یا بیشتر است.
با بررسی مشاغل مشخص گردید بیشتر حرفه هاییکه بنوعی با فروش و یا تعمیر وسایل سروکار دارند رتبه کمتر از 7 دارند.برای بررسی ضمن مراجعه به سایت مذکور در قسمت Occupation Search میتوانید شغل مورد نظر را یافته و در قسمت Jon Zone میزان تحصیلات مربوطه و کد SVP Range آن شغل را بیابید.برای یافتن مشاغل بر اساس رتبه SVP در قسمتFind Occupation گزینه Job zone را انتخاب نموده وروی فلش کلیک نمایید
http://www.onetonline.org/find/zone

نکته مهم در قسمت Job Zone در قسمت Title مقدار یا مدت زمان لازم برای آمادگی وکسب مهارت و تجربه در آن شغل خاص را نشان میدهد که شامل 5 دسته میشود

one :little or NO preparation Needed
دسته اول مشاغلی که نیاز یه هیچ ویا کمی تجربه دارند و با آمادگی مختصر میتوان به آن کار مشغول شد.رتبه SVP این گروه 4 و کمتر میباشد و شامل مشاغلی مانند منشی,کارهای مرتبط با رستوران وآشپزی,نگهبانی,مدل هنری و ...میشود
http://www.onetonline.org/find/zone?z=1&g=Go

Two:Some Preparation needed
دسته دوم مشاغلی که نیاز به کمی تجربه و امادگی دارند .رتبه SVP این گروه 4 تا کمتر از 6 میباشد و شامل مشاغل بازیگری ,اپراتور ماشین آلات کشاورزی,نانوا ,راننده اتوبوس ,نجار ,کاگر ساختمان ,ویزیتور و...میشود
http://www.onetonline.org/find/zone?z=2&g=Go

Threee:Medium Preparation needed
دسته سوم مشاغلی که نیاز به تجربه کاری نسبی داشته و رتبه SVP این گروه 6 تا کمتر از 7 میباشد.مشاغلی مانند تکنسین ماشینهای کشاورزی ,تعمیر کار لوازم الکترونیکی کامپیوتر و ماشینهای اداری ,عکاسی ,لوازم خانگی نصاب لوازم الکترونی و .. ....,کاردانهای عمران ,ساختمان و.. اپراتور کامپیوتر و دستگاههای مربوطه ,طراح لباس ,زیوز الات وبیشتر رشته های مربوط به کاردانی (تکنیسین های فنی ) ...در این گروه جای میگیرند.
http://www.onetonline.org/find/zone?z=3&g=Go

Four:Considerable Preparation needed
دسته چهارم مشاغلی هستند که نیاز به تجربه قابل توجهی جهت آمادگی برای پرداختن به آن رشته دارند.رتبه SVP این گروه 7 تا کمتر از 8 میباشد و شامل مشاغلی مانند حسابداری ,معلمی سطح متوسطه و بزرگسال ,مربی ورزشی ,انالیزور های رشته های مختلف,مهندسین رشته های ساختمان کامپیوتر(سخت افزار و نرم افزار ) شیمی والکترونیک ...,جنگلبانی !,سردبیران ,مشاوران مالی ,مدیر بازار یابی و...که البته تحصیلات مرتبط را گذزاند ه اند,میباشد.
http://www.onetonline.org/find/zone?z=4&g=Go

ّFive:Extensive Preparation needed
دسته پنجم مشاغلی که نیاز به دوره های فشرده و تجربه زیاد جهت پرداختن به آن نیاز دارند.رتبه SVP این گروه 8 و بیشتر میباشد و شامل مشاغلی مانند پزشکان دارو سازان دندانپزشکان روانشناسان ,دامپزشکان ,پرستاری مامایی ,شیمیدانان ,تارخ شناسان ,حقوقدانان و قضات ,و...میشوند.
http://www.onetonline.org/find/zone?z=5&g=Go
همچنین در قسمت Wages & Employment Trends میتوانید اطلاعاتی در رابطه با شغل مورد نظر که شامل میانگین دستمزد Median wages -دستمزد بر اساس ایالت State wages -تعداد کل کسانی که در سال قید شده در آن حرفه مشغول به کار هستند Employment -رشد پیش بینی شده در دوره زمانی قید شده Projected growth -فرصت های شغلی در دوره زمانی قید شده Projected job openings - رویه و الگوی ایالتی State trends و صنایع پیشرو Top industries در آن زمینه را مشاهده نمایید.

بنابراین طبق شرایط لاتاری مشاغلی مورد قبول است که جزو گروه چهارم و پنجم باشند و اگر شغل شما دارای رتبه SVP پایینتر از 7 باشد احتمال رد شدن پرونده شما وجود دارد وممکن است همچین جوابی برای شما ارسال شود
Unfortunately the job zone for your occupation is not qualified to receive a visa under the Diversity Visa Program.
بنابراین اگر شغل شما شرایط لازم را ندارد بهتر است برای دریافت دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام نمایید. همچنین اگر دیپلم معادل دوازده سال تحصیل دارید بهترین گزینه میباشد و بهتر است مبنای صلاحیت خود را بر همان اساس قرار دهید چون یک مدرک مشخص میباشد و نمیتوان به آن ایراد گرفت اما در مورد نوع کار و سوابق مربوطه خیلی موضوع گسترده است و خیلی راحتتر میتوانند ایراد وارد کنند.
موفق باشید
تشکر کنندگان: SAAM_60 ، AliReza.Sh
(2014-08-01 ساعت 12:22)رضا2015 نوشته:  
(2014-08-01 ساعت 11:13)atefeh60 نوشته:  سلام من فوق لیسانس دارم اما در زمان تکمیل فرمها جواب سوالی که پرسیده بود آیا شغل شما به 2 سال سابقه و تجربه نیاز داره yes زدم بعد فهمیدم که کسایی که دیپلم 12 ساله ندارن باید بله میزدن به نظر شما بگم فرما رو باز کنن یا مهم نیست؟

سلام

فکر کنم باید مدارکی رو آماده کنی که نشون بده تو اون کار تجربه داری ولی بهتر بود نمیزدی.
سلام

ای بابا کی گفته نباید بله بزنی
هر کاری که به دو سال تجربه نیاز داره بله بزنید کاری هم به مدرک تحصیلی و غیره نداره.
در مورد مدرک کار هم شما وقتی لیسانس مهندسی برق هستی قطعا 4 سال اموزش دیدی و همون کافیه
تشکر کنندگان:

سلام دوست عزیز
نگران نباشید
اگر شغل شما مورد تایید نباشه اصلا اون قسمت مورد بررسی قرار نمی گیره
حالا اگر شغل شما جز شغلهای مورد تایید یو اس اس با svp رنج 7 به بالا باشه که باید از اینجا جک کنید
باید برای روز مصاحبه مدرک معتبر شامل قرارداد کار و گواهی اشتغال به کار از مدت اعلام شده(منظور تاریخ شروع به کار اعلامی) در فرم ارائه بدید
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
سلام، من دیپلم فنی بودم و الان لیسانس دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم، باید حتما برم دنبالش؟ یا خودشون میدونن؟ احتمال داره که مدرک پیش دانشگاهی بخوان ازم؟
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

تشکر کنندگان:
(2014-08-01 ساعت 16:19)ashkansoso65 نوشته:  سلام، من دیپلم فنی بودم و الان لیسانس دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم، باید حتما برم دنبالش؟ یا خودشون میدونن؟ احتمال داره که مدرک پیش دانشگاهی بخوان ازم؟
سلام
نه دیگه نیاز نیست .شما مدارک بالاتر دارین
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان