کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-07-28 ساعت 10:29)farhad_syd نوشته:  
(2014-07-25 ساعت 20:27)hamid1243 نوشته:  یک سوال شاید تکراری باشه ولی هر چی گشتم پیدا نکردم فوق دیپلمو چی بنویسم و شماره چند رو باید وارد کنم . دیپلم هنرستانیه .
با اجازه پیشکسوتان و مدیران فوق دیپلم میشه associate degree و منظورتون از نوشتن شماره رو من ندونستم.

سلام شماره 2 رو وارد کنید

چون یه دیپلم هنرستان دارین و فوق دیپلم ، فقط برای محکم کاری یه سر برین خیابان طالقانی سر ایرانشهر با اصل مدرک فوق دیپلم، معاونت تحصیلات متوسطه ، گواهی پیش دانشگاهی بگیرید و ترجمه کنید.اگر روز مصاحبه افیسر پرسید پیش نداشتی رفتی دانشگاه بهش توضیح بدهید که من فوق دیپلم هنرستان هستم و بدون پیش رفتم برای فوق دیپلم .
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A
سلام دوستان
ما فرممون رو پر كرديم و فرستاديم چند تا اشتباه كوچك داشتيم به كي سي سي ايميل زديم ولي هنوز فرم ها رو باز نكردن. ايا دوباره ايميل بزنم يا منتظر باشم. يه مشكل ديگه هم داريم در ثبت نام اوليه نام همسرم رو با اسپل متفاوتي نوشتم اما در تكميل فرم ها با توجه به پاسپورتش نوشتم اين مشكلي رو پيش نمياره ؟نيازي به مكاتبه هست؟
دوستاني كه فرم هاشون انلاك شده ميشه حدود كيس نامبرشون رو بگن؟
با تشكر
تشکر کنندگان: salar5452
(2014-07-28 ساعت 13:41)sinapco نوشته:  سلام دوستان
ما فرممون رو پر كرديم و فرستاديم چند تا اشتباه كوچك داشتيم به كي سي سي ايميل زديم ولي هنوز فرم ها رو باز نكردن. ايا دوباره ايميل بزنم يا منتظر باشم. يه مشكل ديگه هم داريم در ثبت نام اوليه نام همسرم رو با اسپل متفاوتي نوشتم اما در تكميل فرم ها با توجه به پاسپورتش نوشتم اين مشكلي رو پيش نمياره ؟نيازي به مكاتبه هست؟
دوستاني كه فرم هاشون انلاك شده ميشه حدود كيس نامبرشون رو بگن؟
با تشكر
دوست عزيز
نگران نباشيد.من هم مشابه اين مشكل رو داشتم ولي با توجه به اطلاعاتي كه از تاپيك هاي سال گذشته در اوردم گويا ملاك اصلي براي بررسي وضعيت برنده لاتاري، فرم 260 است.سعي كنيد بعد از انلاك كردن فرم حتما صحيح بنويسيد.براي انلاك كردن فرم، كيس نامبر اصلا ملاك نيست.
اساتيد اگر اشتباه ميكنم لطفا اعلام فرماييد.
كيس نامبر: 2015AS8074
بازمانده لاتاري 2015
تشکر کنندگان: babak12 ، sinapco
سلام ، اگر فرم DS-260 را یکبار آنلاک و سابمیت کرده باشیم میتوان برای بار دوم هم درخواست آنلاک بکنیم؟ ( علتش تصمیم در مورد تغییر محل مصاحبه است )که در آنلاک اول انتخاب محل مصاحبه در فرم ، غیر فعال بود ولی بعد از سابمیت کردن ، در یکی از پست ها خواندم که میشود آنرا فعال کرد (چطور؟ هنوز نمیدانم و متشکر میشوم اگر راهکار آن نشان داده شود). اضافه کنم که در قسمت Review هم موفق به فعال کردن آن نشده بودم.
باتشکر
شماره کیس: 2015AS000012XX
تعداد افراد منظور در کیس : 2
تشکر کنندگان:
(2014-07-28 ساعت 18:53)kaamiran نوشته:  سلام ، اگر فرم DS-260 را یکبار آنلاک و سابمیت کرده باشیم میتوان برای بار دوم هم درخواست آنلاک بکنیم؟ ( علتش تصمیم در مورد تغییر محل مصاحبه است )که در آنلاک اول انتخاب محل مصاحبه در فرم ، غیر فعال بود ولی بعد از سابمیت کردن ، در یکی از پست ها خواندم که میشود آنرا فعال کرد (چطور؟ هنوز نمیدانم و متشکر میشوم اگر راهکار آن نشان داده شود). اضافه کنم که در قسمت Review هم موفق به فعال کردن آن نشده بودم.
باتشکر
شماره کیس: 2015AS000012XX
تعداد افراد منظور در کیس : 2
سلام دوست عزیز
طبق گفته دوستان فقط یکبار می تونید انلاک کنید
برای تغییر محل مصاحبه نگران نباشید
صبر کنید وقتی کارنت شدید و محل قطعی مصاحبه شما مشخص شد مکاتبه کنید برای تغییر محل مصاحبه این تنهاترین راهکار در حال حاضر
با توجه به کیس نامبر،شما جز اولین کارنتیها هستید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Mahmood129 ، kaamiran
من تو چندتا مرکز علمی کاربردی مدرس حق التدریسم. اسم یکیشون رو بعنوان
Present Employer or School Name
نوشتم و

Primary Occupation
رو هم
education انتخاب کردم
آیا درسته؟
و سوال دیگه اینکه
other occupations
رو باید اسم مراکز دیگری که بودم یا هستم رو بنویسم.۷ یا ۸ تا دیگه میمونه چی کار کنم.همه رو بنویسم ؟ اصلن لازمه بنویسم؟

و اینکه تدریس خصوصی هم دارم تو منزل free lancer اونو باید کجا بنویسم؟مدرس تیزهوشان قلمچی هم بودم و اینکه از سال ۸۲ تا الان تو آموزشگاههای مختلف تدریس داشتم و... ولی بیمه نبودم این کارها رو هم لازمه بنویسم؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
سلام. شماره های شهر ما عوض شده. آیا ضروری هست که به کی سی سی اطلاع بدم یا روز مصاحبه اطلاع بدم کافیه؟ یه سوال دیگه! جایی در فرم پرسیده ایا با خیریه کار می کنید؟ اگر من با خیریه بعد از ثبت فرم همکاری مختصری کرده باشم به نظرتون ضروریه اعلام کنم. اگر در جایی جدید اما غیر دولتی مشغول به کار شمبدون بیمه ایا اعلام کنم!؟ بعد از اینکه submit کردیم کار دیگه ای که لازم نیست انجام بدیم نه؟ و سوال آخر. کی اعلام میکنن وقت مصاحبه گروه اول 2015 رو؟
شماره کیس: 2015ASXXXX1XXX تاریخ رویت قبولی:14 May کنسولگری: Ankara ---->Abu Dhabi تعداد افراد منظور در کیس : 1 ارسال فرمهای سری اول: 27 may
کارنت شدن کیس: 12 Augest مصاحبه: Nov هفته سوم دریافت کلیرنس: هفته سوم March دریافت ویزا: سه هفته بعد ورود به آمریکا: May دریافت گرین کارت: Big Grin

تشکر کنندگان:
(2014-07-28 ساعت 21:50)Goldenstar نوشته:  سلام. شماره های شهر ما عوض شده. آیا ضروری هست که به کی سی سی اطلاع بدم یا روز مصاحبه اطلاع بدم کافیه؟ یه سوال دیگه! جایی در فرم پرسیده ایا با خیریه کار می کنید؟ اگر من با خیریه بعد از ثبت فرم همکاری مختصری کرده باشم به نظرتون ضروریه اعلام کنم. اگر در جایی جدید اما غیر دولتی مشغول به کار شمبدون بیمه ایا اعلام کنم!؟ بعد از اینکه submit کردیم کار دیگه ای که لازم نیست انجام بدیم نه؟ و سوال آخر. کی اعلام میکنن وقت مصاحبه گروه اول 2015 رو؟

فکر نکنم خیلی مهم باشه چون تماس تلفنی که ندارن ولی بگو بد نیست
کجا نوشته بود خیریه؟
بعد سابمیت دنبال کار ترجمه و واکسن ها باشید و در مورد زندگی در اونجا مطالعه کنید و اطلاعات کسب کنید
احتمالا ۱۰ تا ۱۵ سپتامبر اعلام میشه گرده اول

(2014-07-28 ساعت 21:50)Goldenstar نوشته:  سلام. شماره های شهر ما عوض شده. آیا ضروری هست که به کی سی سی اطلاع بدم یا روز مصاحبه اطلاع بدم کافیه؟ یه سوال دیگه! جایی در فرم پرسیده ایا با خیریه کار می کنید؟ اگر من با خیریه بعد از ثبت فرم همکاری مختصری کرده باشم به نظرتون ضروریه اعلام کنم. اگر در جایی جدید اما غیر دولتی مشغول به کار شمبدون بیمه ایا اعلام کنم!؟ بعد از اینکه submit کردیم کار دیگه ای که لازم نیست انجام بدیم نه؟ و سوال آخر. کی اعلام میکنن وقت مصاحبه گروه اول 2015 رو؟

فکر نکنم خیلی مهم باشه چون تماس تلفنی که ندارن ولی بگو بد نیست
کجا نوشته بود خیریه؟
بعد سابمیت دنبال کار ترجمه و واکسن ها باشید و در مورد زندگی در اونجا مطالعه کنید و اطلاعات کسب کنید
احتمالا ۱۰ تا ۱۵ سپتامبر اعلام میشه گروه اول
تشکر کنندگان: babak12 ، Goldenstar
سلام دوستان.ایا روز مصاحبه میفهمند که ما کجاها کار کردیم.اخه میخوام یکی از کارامو ننویسم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:
(2014-07-29 ساعت 00:31)حسین69 نوشته:  سلام دوستان.ایا روز مصاحبه میفهمند که ما کجاها کار کردیم.اخه میخوام یکی از کارامو ننویسم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام حسین عزیز

دوست عزیز پیشنهاد میشه که شما بنویسی کجاها بودی ...
اما اگر اون شغل دولتی نبوده باشه و نخاید بنویسید زیاد مشکلی نیست
شما هر چیزی در فرم می نویسید را مبنا قرار میدن مگر اینکه خلافش ثابت شه
ولی باز هم تاکید میکنم من جای شما بودم می نوشتم

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12
(2014-07-28 ساعت 21:43)samane1363 نوشته:  من تو چندتا مرکز علمی کاربردی مدرس حق التدریسم. اسم یکیشون رو بعنوان
Present Employer or School Name
نوشتم و

Primary Occupation
رو هم
education انتخاب کردم
آیا درسته؟
و سوال دیگه اینکه
other occupations
رو باید اسم مراکز دیگری که بودم یا هستم رو بنویسم.۷ یا ۸ تا دیگه میمونه چی کار کنم.همه رو بنویسم ؟ اصلن لازمه بنویسم؟

و اینکه تدریس خصوصی هم دارم تو منزل free lancer اونو باید کجا بنویسم؟مدرس تیزهوشان قلمچی هم بودم و اینکه از سال ۸۲ تا الان تو آموزشگاههای مختلف تدریس داشتم و... ولی بیمه نبودم این کارها رو هم لازمه بنویسم؟
1-بله
2-به نظر من بنویسید بهتره
3-چون بیمه پردازی نداشتید نه نیاز نیست
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
خیلی ممنونم از پاسختون.ولی یه سوال، من اسم مراکز بعدی رو بعنوان other معرفی کنم یا همون education بذارم؟
وقتی eduction میذارم ارور میده میگه که تکراریه.
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
تشکر کنندگان:
خیلی ممنونم از پاسختون.ولی یه سوال، من اسم مراکز بعدی رو بعنوان other معرفی کنم یا همون education بذارم؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم
من 3 پسر دارم یکیشون بالای 21 سال بود موقع ثبت نام لاتاری نمیتونستم اسمشو زیر مجموعه خودم بنویسم
حالا من برنده لاتاری 2015 شدم باید اسم همه 3 تا پسرمو تو فرم بنویسم و واسه بزرگتره بنویسم که نمیخواد با امریکا مهاجرت کنه با ما؟ یا نباید اسمشو بنویسم ؟ بعد مغایرت نمیشه وقتی شناسنامه هامونو میبریم سفارت؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
(2014-07-29 ساعت 02:45)samane1363 نوشته:  خیلی ممنونم از پاسختون.ولی یه سوال، من اسم مراکز بعدی رو بعنوان other معرفی کنم یا همون education بذارم؟
خواهش می کنم
other بزنید دوست عزیز و تو قسمت Specify Other توضیح بدید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: Farshad2015

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان