کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-17 ساعت 11:13)nkazemi نوشته:  سلام. یه سوال داشتم اگه کحسی می تونه منو راهنمایی کنه لطفاً...
چرا باید توی فرم DS-260 آدرس آمریکا ثبت کنیم؟ خوب ما اگه آدرس آمریکا داشتیم چرا تو لاتاری شرکت می کردیم؟ آیا ثبت آدرس آمریکا برای دریافت گرین کارت الان الزامی است؟ کسی هست که این آدرسو ثبت نکرده باشه؟ مشکلی واسش پیش نیومده؟ Cool

پاسختون تو پست های قبلی هست.
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت اساتید گرامی
من 3تا سوال داشتم.
1.برنده کیس خودم هستم و کارمند شرکت بیمه ،در قسمت شغل کدام ایتم رو باید انتخاب کنم؟
2.همسرم شغلشون ساختمان سازی هست(آزاد) واسه ایشون چی انتخاب کنم؟
3.همسرم هرسال دبیرستانش رو در 3دبیرستان مختلف گذرونده لازم هست هر3رو بنویسه یا اینکه همونجایکه دیپلم گرفته(فنی بوده)رو قیدکنه کافیه؟
ممنونم.
تشکر کنندگان:
(2014-05-17 ساعت 11:56)nkazemi نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 11:24)mbsamani نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 11:13)nkazemi نوشته:  سلام. یه سوال داشتم اگه کحسی می تونه منو راهنمایی کنه لطفاً...
چرا باید توی فرم DS-260 آدرس آمریکا ثبت کنیم؟ خوب ما اگه آدرس آمریکا داشتیم چرا تو لاتاری شرکت می کردیم؟ آیا ثبت آدرس آمریکا برای دریافت گرین کارت الان الزامی است؟ کسی هست که این آدرسو ثبت نکرده باشه؟ مشکلی واسش پیش نیومده؟ Cool

پاسختون تو پست های قبلی هست.

تو کدوم پست ؟ میشه راهنمایی کنید؟

ارسال 381 صفحه 26
تشکر کنندگان:
(2014-05-17 ساعت 09:56)Natasha9 نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 07:38)javidk نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 04:48)hanieh2015 نوشته:  سلام، دوستان در مورد مدارک تحصیلی سوال داشتم
من دیپلم/پیش دانشگاهی/فوق دیپلم/لیسانس دارم

ریز نمرات هر چهار دوره احتیاج هست؟ و اینکه ریز نمرات رو باید چطور درخواست کرد؟
ممنونم

دوست عزيز، فقط آخرين مدرك تحصيلي رو ميخواد در ضمن ريز نمرات نميخان

دوست عزیز به عنوان یک پاسخ کلی باید بگم برای سفارت اصل مدارک مهم هست. معمولا برای دانشگاه دبیرستان و پیش دانشگاهیتون مدارک و ریز نمراتتون رو برای دانشگاه میفرستند. در مورد دانشگاه هم اگر دانشگاه آزادی باشید با تسویه بدهیتون به دانشگاه اصل دانشنامه و ریزنمرات تحویل شما میشه و اگر سراسری خوندید باید یا تعهد به خدمتتون رو انجام داده باشید یا اون رو از دانشگاه معادل قیمتی که تعیین می کنن براتون بخرید. ضمن اینکه ریزنمرات تنها زمانی به کارتون میاد که به سلامتی ویزاتون رو گرفتید و در آمریکا قصد ادامه تحصیل دارین. ( این از پاسخ به سوال ریزنمرات)
اما اینکه دوستمون جواب دادن "فقط" آخرین مدرک تحصیلی می خواستم بگم اصلا اینطوری نیست و بستگی به آفیسرتون داره. بعضا مشاهده شده که در عین داشتن مدرک فوق لیسانس مدرک دیپلم رو هم درخواست کردن و بنابراین بهتره شما به صورت کامل مدارکتون رو در اختیار داشته باشین که بی جهت پروسه ی کاریتون رو طولانی نکنید. منتها با تاکید بر اصل بودن مدرک ( نه گواهی موقت)
سلام من دانشجئ مقطع لیشانس هستم و ترم بعد درسم تموم میشه
1- من مدرک تحصیلیم را چی بزنم؟
2-Have you attended any educational institutions at a secondary level or above چی بنویسم ؟بنویسم مثلا دبستان . راهنمایی . دبیرستان . هنرستان . کاردانی و کارشناسی. یعنی 6 مورد بنویسم؟
3- در فرم ازمون ادرس ایمیا نمیخواد؟

(2014-05-17 ساعت 07:38)javidk نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 04:48)hanieh2015 نوشته:  سلام، دوستان در مورد مدارک تحصیلی سوال داشتم

ممنونم

دوست عزیز به عنوان یک پاسخ کلی باید بگم برای سفارت اصل مدارک مهم هست. معمولا برای دانشگاه دبیرستان و پیش دانشگاهیتون مدارک و ریز نمراتتون رو برای دانشگاه میفرستند. در مورد دانشگاه هم اگر دانشگاه آزادی باشید با تسویه بدهیتون به دانشگاه اصل دانشنامه و ریزنمرات تحویل شما میشه و اگر سراسری خوندید باید یا تعهد به خدمتتون رو انجام داده باشید یا اون رو از دانشگاه معادل قیمتی که تعیین می کنن براتون بخرید. ضمن اینکه ریزنمرات تنها زمانی به کارتون میاد که به سلامتی ویزاتون رو گرفتید و در آمریکا قصد ادامه تحصیل دارین. ( این از پاسخ به سوال ریزنمرات)
اما اینکه دوستمون جواب دادن "فقط" آخرین مدرک تحصیلی می خواستم بگم اصلا اینطوری نیست و بستگی به آفیسرتون داره. بعضا مشاهده شده که در عین داشتن مدرک فوق لیسانس مدرک دیپلم رو هم درخواست کردن و بنابراین بهتره شما به صورت کامل مدارکتون رو در اختیار داشته باشین که بی جهت پروسه ی کاریتون رو طولانی نکنید. منتها با تاکید بر اصل بودن مدرک ( نه گواهی موقت)
2-Have you attended any educational institutions at a secondary level or above چی بنویسم ؟بنویسم مثلا دبستان . راهنمایی . دبیرستان . هنرستان . کاردانی و کارشناسی. یعنی 6 مورد بنویسم؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: hanieh2015
سلام من چند تا سئوال دارم :
اول) شغلی که در حال حاضر داریم رو باید اینجا بنویسیم؟
Were you previously employed? Yes No
Employer Name (1)Smile
Employer Street Address:
City:
State/Province:
Postal Zone/ZIP Code:
Country/Region:
Telephone Number:
Job Title:
Supervisor’s Surnames:
Supervisor’s Given Names:
Employment Date From:
Employment Date To:
دوم ) Supervisor’s Surnames باید اسم مدیر عامل یا مدیر مستقیم یا چی بنویسیم؟
شماره کیس: AS00000007XX - کنسولگری:ابوظبی - تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر) -مصاحبه:14Dec 2014 -کلیر:خودم و دخترم2 آپریل -همسرمAp (آخرین آپدیت همسرم22آپریل - 15 جولای بدون ایمیل پیگیری) - 10 آگست - 18آگست آپدیت ایمیل -22سپتامبر آپدیت از سفارت همه کیس -ویزا همسر :Sadمقصد سن خوزهSad

تشکر کنندگان:
دوستان موقع مصاحبه نیاز هستش که مدارک مربوط به دوره دبستان و راهنمایی رو همراه داشته باشیم؟؟
و ایا لازم هستش اطلاعات مربوط به دوره دبستان و راهنمایی رو تو فرم وارد کنیم؟؟؟؟
و سوال آخرم اینکه من الان دوره کارشناسیم رو تموم کردم ولی هیچ مدرکی هنوز نگرفتم اگه بزنم student بعد موقع مصاحبه مدرک لیسانسم رو هم ببرم موردی پیش نمیاد؟
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: m007
(2014-05-17 ساعت 14:20)hilda60 نوشته:  دوستان موقع مصاحبه نیاز هستش که مدارک مربوط به دوره دبستان و راهنمایی رو همراه داشته باشیم؟؟
و ایا لازم هستش اطلاعات مربوط به دوره دبستان و راهنمایی رو تو فرم وارد کنیم؟؟؟؟
و سوال آخرم اینکه من الان دوره کارشناسیم رو تموم کردم ولی هیچ مدرکی هنوز نگرفتم اگه بزنم student بعد موقع مصاحبه مدرک لیسانسم رو هم ببرم موردی پیش نمیاد؟

نه نیازی به مدارک قبل از دیپلم نیست
یا باید دیپلمتو ببری یا گواهی از دانشگاه بگیری با خودت ببری
تشکر کنندگان: m007 ، hilda60
سلام من چند تا سئوال دارم :
Employer Name (1)Smile
Employer Street Address:
City:
State/Province:
Postal Zone/ZIP Code:
Country/Region:
Telephone Number:
Job Title:
Supervisor’s Surnames:
Employment Date From:
Employment Date To:
شماره کیس: AS00000007XX - کنسولگری:ابوظبی - تعداد افراد منظور در کیس :3 نفر) -مصاحبه:14Dec 2014 -کلیر:خودم و دخترم2 آپریل -همسرمAp (آخرین آپدیت همسرم22آپریل - 15 جولای بدون ایمیل پیگیری) - 10 آگست - 18آگست آپدیت ایمیل -22سپتامبر آپدیت از سفارت همه کیس -ویزا همسر :Sadمقصد سن خوزهSad

تشکر کنندگان: m007
(2014-05-17 ساعت 14:43)s.zare نوشته:  سلام من چند تا سئوال دارم :
Employer Name (1)Smile
Employer Street Address:
City:
State/Province:
Postal Zone/ZIP Code:
Country/Region:
Telephone Number:
Job Title:
Supervisor’s Surnames:
Employment Date From:
Employment Date To:
نه اون مال شغل های قبلیه
شغل اصلی و فعلی رو اینجا بنویس
Primary Occupation
2-اره اسم مدیر یا سرپرست شغلتو بنویس
تشکر کنندگان: m007 ، nazaninmarefat
(2014-05-17 ساعت 12:54)aghamilad نوشته:  
(2014-05-17 ساعت 09:56)Natasha9 نوشته:  سلام، دوستان در مورد مدارک تحصیلی سوال داشتم

ممنونم

1-student بزن واگه تا موقع مصاحبه درست تموم نشد یه گواهی اشتغال به تحصیلم ببر
2-نه فقط مدارک بعد دیپلم مثل لیسانس و....
3-ادرس ایمیل که قبلا دادی اگه هم خواست بده دیگه
تشکر کنندگان: m007 ، aghamilad ، hanieh2015
(2014-05-17 ساعت 12:14)negar_afs نوشته:  با سلام خدمت اساتید گرامی
من 3تا سوال داشتم.
1.برنده کیس خودم هستم و کارمند شرکت بیمه ،در قسمت شغل کدام ایتم رو باید انتخاب کنم؟
2.همسرم شغلشون ساختمان سازی هست(آزاد) واسه ایشون چی انتخاب کنم؟
3.همسرم هرسال دبیرستانش رو در 3دبیرستان مختلف گذرونده لازم هست هر3رو بنویسه یا اینکه همونجایکه دیپلم گرفته(فنی بوده)رو قیدکنه کافیه؟
ممنونم.
سلام
1- فکر کنم other بزنید و شغلتونو بنویسید و توضیح دهید
2-ایشون هم other بزنند و توضیح دهند
3-نه فقط اونجایی که دیپلم گرفته بنویسه
تشکر کنندگان: negar_afs ، rbrb-2015
(2014-05-17 ساعت 11:00)jhantin نوشته:  با سلام خدمت دوستان
چندتا سوال داستم
1- در قسمت آخر فرم 260 که یکسری سوال میپرسه , فکر کنم اون سوال دوم که در مورد واکسیناسیون . اون رو باید yes بزنین دیگه درسته ؟
2 - برای ترجمه مدارک حتماً حتماً مهر وزارت دادگستری لازم هست یا فقط مهر دارالترجمه رسمس کافیه ؟ این خیلی مهم هست .
3 - مدارک تحصیلی هم که قرار شد از دیپلم به بالا نوشته بشه .
4 - من کارم خرید و فروش آهن هست که با یکی از دوستان کار میکنم باید شغل رو آزاد other بزنم و در موردش توضیح بدم .
5 - همسرم که برنده شدن فقط دیپلم داره + 5سال سابقه کار . مشکلی واسه کیسمون ایجاد نمیشه که پیش دانشگاهی ندارن ؟
ممنونم از دوستانی که نظرشونو مینویسن .
سلام
1-بله yes بزنید
2-نه مهر مترجم کافیه
3-بله
4-بله
5-باید دیپلم 12 ساله داشته باشند جوری پیش دانشگاهی رو باید بگیرند ولی اگه شغلشون مورد تایید اونا باشه نیازی به پیش دانشگاهی ندارند
برای اینکه بدونید شغلتون مورد تایید است یا نه به سایت http://www.onetonline.org برید
تشکر کنندگان: m007 ، mbsamani
سلام،
من هم کار می کنم و هم درس میخونم، چه طور باید قسمت مربوط به "work, education, and training Information "رو پر کنم. تو قسمت "work, education, and training Information " یکی از گزینه هایی که به عنوان کار انتخاب میکنی Students هست. این قسمت باید چه طور پر کرد؟
(در قسمتPrimary Occupation شغل رو بنویسم و در قسمت Other Occupation بنویسم Students )
تشکر کنندگان:
راهنمای شغل های مورد تایید امریکا

توجه:این قسمت بیشتر برای کسانی است که می خواهند به جای دیپلم از سابقه کار استفاده کنند

1- به سایت www.onetonline.org برید
2-در قسمت جستجوی سایت یا همون Occupation Quick Search شغلتون رو وارد کنید و یا در منو کشویی Find Occupations دنبال Job Family بگردید و روی آن کلیک کنید.
3-بعد از جستجو شغل شما یا شغل های مرتبط با این فیلد میاد با انتخاب شغل یا زمینه مورد نظر و انتخاب ان به مرحله بعد برید.
4-حال به قسمت Summary Report رفته اید که توضیحاتی در مورد شغل مورد نظر هست حال در همین صفحه در به قسمت Job Zone که در میان توضیحات هست یا در زیر بخش summary به صورت کوچک نوشته شده برید
5-حال در قسمت Job Zone یه قسمت هست به اسم SVP Range که جلوش یک عدد نوشته شده اگه این عدد باید بالاتر از 7 باشد .
اگر این عدید بزرگتر از مقدار بالا باشد شغل شما قابل قبوله اگه کمتر باشد شغل شما مورد قبول نیست
برای مثال job zone یک مهندس برق رو ببینید
Job Zone

Title: Job Zone Four: Considerable Preparation Needed
Education: Most of these occupations require a four-year bachelor's degree, but some do not.
Related Experience: A considerable amount of work-related skill, knowledge, or experience is needed for these occupations. For example, an accountant must complete four years of college and work for several years in accounting to be considered qualified.
Job Training: Employees in these occupations usually need several years of work-related experience, on-the-job training, and/or vocational training.
Job Zone Examples: Many of these occupations involve coordinating, supervising, managing, or training others. Examples include accountants, sales managers, database administrators, teachers, chemists, environmental engineers, criminal investigators, and special agents.
SVP Range: (7.0 to < 8.0)

همونطور که میبینید SVP Range این شغل بالاتر از 7 میباشد پس مورد تایید است.

به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان: puryapurya ، soruosh ، babak12 ، pari pariaaa ، rbrb-2015 ، سوین ، SAAM_60
(2014-05-02 ساعت 18:50)Sam2014 نوشته:  
(2014-05-02 ساعت 04:09)soli asali نوشته:  استاد اعظم :
فرمها تغییر کردن ؟
یعنی فرم هایی که پارسال ارسال کردن دوستان دیگه نباید ارسال بشه ؟
درود بر دوستان
با کسب رخصت از اساتید اعظم ، چون بنده جزوشون نیستم.
روند کار برندگان 2015 در ابتدای راه (که همان تکمیل و ارسال فرم ها است) قدری تغییر کرده . به جای فرم های DS-230 و DSP-122 باید فرم آنلاین DS-260 را به قول خودشان Submit کنند.این موضوع در متن نامه قبولی دوستان 2015 اشاره شده است .این فرم از سال قبل در ارتباط با ویزاهای غیر مهاجرتی فعال شده بود.مدیریت انجمن هم که امکان عالی برای پرکردن فرم ها در نظر گرفته که واقعاً دستشون درد نکنه .
بنا بر اطلاع سایت travel.state این فرم آنلاین برای کیس های لاتاری از 19 می در دسترس خواهد بود .همچنین این فرم از طریق پرتال CEAC در دسترس خواهد بود .برنده و هریک از اعضاء زیر مجموعه او بایستی این فرم را پرکنند. در ابتدا با استفاده از شماره کیس این فرم فعال می شود و برای هر بار آپدیت یا اصلاح دیگه نیازی به ایمیل زدن و ارسال فرم جدید نمی باشد.
پر کردن و مراحل تکمیل این فرم آنلاین با فرم های سال قبل فرق های اساسی داره و حتماً بایستی با حوصله و البته آگاهی کامل انجام بشه.
چند نکته مهم که من از یک سایت یادداشت برداشتم:

گام اول:
اینترنت مطمئن (که قطعی نداشته باشهBig Grin)
شماره کیس
شماره ای که موقع شروع کار NVC در همون صفحه اول به شما اعلام می کنه.
Internet access
Your NVC Case Number (refer to the message you received from NVC)
Your Invoice I.D. number (refer to the message you received from NVC)
آپدیت: توجه کنید برای کیس های لاتاری به جای NVC Case Number کیس نامبر که در نامه قبولی اعلام شده با فرمت 2015AS0000XXXX و تاریخ تولد که در فرم های ثبت نام در لاتاری دادید با فرمت (DD-MMM-YYYY) نیاز می باشد و نیازی به Invoice ID Number نمی باشد.

گام دوم:
فرم با زبان انگلیسی پر می شود. به شما 20 دقیقه وقت می دهند که کار را تمام کنید در غیر اینصورت تقاضا ثبت نمیشه. البته در کنارش یک امکان عالی هم گذاشته اند . شما مرحله به مرحله که صفحات را پر می کنید در پایین صفحه دکمه SAVE وجود داره پس نگران نباشید مثل بازی های کامپیوتری کارتون را می تونید SAVE کنید و بعد بروید صفحه بعد . تا وقتی که در مرحله آخر دکمه “Sign and Submit Application” را نزدید امکان اصلاح و تغییر در اطلاعات مهیا است.یادتون باشه اگر تا مرحله آخرکارهاتون رو SAVE نکرده باشید اطلاعاتتون پاک می شه و باید از آخرین مرحله که SAVE کردید دوباره کار را شروع کنید.Sad
در این فرم پرکردن اغلب فیلدها الزامی است . بعضی از فیلدها آپشنال علامت گذاری شده اند که اگر پرکردنش برای شما لازم نیست “Does Not Apply” را انتخاب می کنید. (پارسال N/A می زدیم ).اکیداً توصیه می شود همه فیلدها را پرکنید چراکه فیلد خالی را سیستم تشخیص میده و پیغام Error میده.
All other fields must be completed: the application will not allow you to submit a form with any mandatory fields left blank. In this instance, an error message will be displayed and you will be required to complete the field before continuing with the application. If you do not answer questions that apply, your form may be rejected.
خلاصه فرم ها بایستی در کمال حوصله ، آرامش و دقت پر بشه . عملیات عجولانه و یه هویی موقوف!Cool
شما تا مرحله ثبت و امضای نهایی همیشه به فرمتون دسترسی دارید. از طریق CEAC به بخش IV and Alien Registration section of the Immigrant Visa – Summary Information با زدن دکمه View/Edit به فرم تون دسترسی خواهید یافت. البته با داشتن Case number و ID number می تونید وارد بشید. انگار یک اکانت شخصی ساختید .پس این دو تا شماره مهم را هرگز فراموش و گم نکنید.
همانطور که در بالا اشاره کردم ، بعد از اتمام کار و ثبت فرم ، دسترسی به فرم ها برای شما امکان پذیر نخواهد بود و در این حالت :
Once you submit your application, by clicking the “Sign and Submit Application” button on the "Sign and Submit" page, you will be unable to access your application again without the assistance of NVC, or the U.S. embassy or consulate at which you plan to apply.

گام نهایی:
بعد از ثبت موفقیت آمیز مثل حالتی که در ثبت نام لاتاری بود یک صفحه با نام تاییدیه ثبت ظاهر می شود و حتماً یک پرینت از این صفحه(من باشم چند تا پرینت و PDF ,...) تهیه و نگهدارید تا روز مصاحبه به آفیسر ارائه بدهید.
After submitting the Form DS-260 online, print the confirmation page. You must bring the confirmation page to your visa interview.
همچنین از فرم های DS-260 هم در هر مرحله پرینت و عکس (Print Screen) تهیه کنید و برای خودتان نگهدارید(بد جوری لازم میشه)البته این پرینت ها به درد ارائه به جایی نمی خوره چون آفیسر به پرونده شما آنلاین دسترسی داره.
You should not bring your application with you to your interview. The interviewing officer will have full access to review your application online.
امیدوارم این اطلاعات اولیه در شروع کار دوستان مفید واقع بشه. چنانچه اطلاعات تکمیلی یا اصلاحی به دستم برسد این پست را آپدیت می کنم.
یک سری هم اینجا ها بزنید مفیده :
http://travel.state.gov/content/visas/en...tions.html
آپدیت: به پست دوست عزیزمون KBS در اینجا:
http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid492424
موفق و پیروز باشید .

خیلی ممنون عزیزم از اطلاعات خوبی که دادید.یک سوال دارم.
منظور از ID number چیه؟
همون کد ملی میشه؟
دقیقا چی هست؟
ممنونم کسی بگه.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان