کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-20 ساعت 16:57)ahr270 نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 16:51)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
من دوران تحصیل (لیسانس و فوق لیسانس) هر کدوم تو یک شهری غیر از شهر محل سکونت بودم. توی اون صفحه ای که آدرسهای محل سکونت رو لازم داره، باید شهرهای محل تحصیلم رو اضافه کنم یا نه؟ یا بهتر بگم محل تحصیل هم جزو محل سکونت حساب میشه؟
ممنونم

با سلام

باید جزو آدرس های قبلی محل سکونتت اضافه کنی
چون اگه نکنی تناقض حساب میشه
روز مصاحبه افسر اذیتت میکنه

موفق باشید

از راهنماييتون ممنونم

(2014-05-20 ساعت 16:58)..... نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 16:51)reza-alavi نوشته:  سلام دوستان
من دوران تحصیل (لیسانس و فوق لیسانس) هر کدوم تو یک شهری غیر از شهر محل سکونت بودم. توی اون صفحه ای که آدرسهای محل سکونت رو لازم داره، باید شهرهای محل تحصیلم رو اضافه کنم یا نه؟ یا بهتر بگم محل تحصیل هم جزو محل سکونت حساب میشه؟
ممنونم

بله می تونید بنویسید.البته نوشتنش هم بهتره

از اينكه وقت ميذاريد و راهنمايي ميكنيد ممنونم.
پايدار باشيد
شماره کیس: 2015AS2XXX - کنسولگری: ANKARA - مصاحبه: JAN 2015 - وضعيت: كليرنس
تشکر کنندگان: samansaba
(2014-05-20 ساعت 18:27)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از 2ستان
جریان این petitioner information چیه؟چی باید نوشت؟

این قسمت مربوط به کیس های خانوادگی هست به احتمال زیاد برای کیس های لاتاری حذف شود.اگه حذف نشد فرد اصلی در قسمت اول خودش را مینویسد و همراهان برنده اصلی رو مینویسند
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 18:09)aria802 نوشته:  [quote='ahr270' pid='499333' dateline='1400588466']
با سلام خدمت دوستان

کسی تا الان فرمش رو ثبت نهایی کرده ؟
چون یکی از دوستان چنین پیامی به من داده :
دوستان من فرمو پرکردم، در پایان 2 تا فرم دیگه هست که واستون لینکشو میزارم نوشته باید پر کنیم و به همراه عکس بفرستیم، اینو چه زمانی باید پست گنیم؟
http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf
http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

کسی میدونه داستان چیه ؟

موفق باشید
پس از ثبت نهایی کد تاییدیه بهت میده و نمونه عکسی رو که باید زمان مصاحبه با خودت ببری همانند ثبت نام ....نوشته که نیازی به ارسال پستی نیست ٬فکر نکنم نیازی به این فرمها باشه چون اصلا ندیدم که آخر ثبت نام بگه فرمی رو پر کنید
من هرگز به آينده فكر نمي كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمدWink
تشکر کنندگان: A_A
همسر من برنده لاتاری شده و الان همزمان با کار در یک شرکت بین المللی- که شعباتی هم در امریکا داره- دانشجوی کارشناسی ارشد هست.در توضیحات سایت دیدم که برای این کیس ها شخص باید شغل اصلی خود را student بزنه و تا مدرک کارشناسی اظهار کنه.اما در این میان شغلی که الان همزمان با تحصیل بهش مشغوله رو کجا باید ذکر کنه؟
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزیز
من چند سال پیش، یک حرف از اسمم رو عوض کردم، الان تو قسمت other names used باید اسم قبلیم رو بنویسم؟؟ با توجه به این که توی شناسنامه ام هم قسمت "توضیح دارد" (که مربوط به همین تغییر نام هست)، هم اضافه شده.
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 18:49)samirakn نوشته:  سلام بر دوستان عزیز
من چند سال پیش، یک حرف از اسمم رو عوض کردم، الان تو قسمت other names used باید اسم قبلیم رو بنویسم؟؟ با توجه به این که توی شناسنامه ام هم قسمت "توضیح دارد" (که مربوط به همین تغییر نام هست)، هم اضافه شده.

بله بنویسید
تشکر کنندگان: samirakn ، soruosh
(2014-05-20 ساعت 18:42)sm2015 نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 18:09)aria802 نوشته:  [quote='ahr270' pid='499333' dateline='1400588466']
با سلام خدمت دوستان

کسی تا الان فرمش رو ثبت نهایی کرده ؟
چون یکی از دوستان چنین پیامی به من داده :
دوستان من فرمو پرکردم، در پایان 2 تا فرم دیگه هست که واستون لینکشو میزارم نوشته باید پر کنیم و به همراه عکس بفرستیم، اینو چه زمانی باید پست گنیم؟
http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf
http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

کسی میدونه داستان چیه ؟

موفق باشید
پس از ثبت نهایی کد تاییدیه بهت میده و نمونه عکسی رو که باید زمان مصاحبه با خودت ببری همانند ثبت نام ....نوشته که نیازی به ارسال پستی نیست ٬فکر نکنم نیازی به این فرمها باشه چون اصلا ندیدم که آخر ثبت نام بگه فرمی رو پر کنید
دوستان این دو تا همون فرمای DS-230 و DSP-122 سال های قبل می باشد.فکر نکنم دیگه امسال به پر کردن اینا نیاز باشه
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 18:44)HTQ نوشته:  همسر من برنده لاتاری شده و الان همزمان با کار در یک شرکت بین المللی- که شعباتی هم در آمریکا داره- دانشجوی کارشناسی ارشد هست.در توضیحات سایت دیدم که برای این کیس ها شخص باید شغل اصلی خود را student بزنه و تا مدرک کارشناسی اظهار کنه.اما در این میان شغلی که الان همزمان با تحصیل بهش مشغوله رو کجا باید ذکر کنه؟

دوست عزیز هیچ کس نگفته باید این کارو بکنید.ما گفتیم اگر کسی مشغول تحصیله و هم کار میکنه می تونه تو قسمت شغل اصلی student بنویسه و در قسمت شغل های دیگر کار رو، و فرقی هم نداره اگه برعکس نوشته بشه.
اما در مورد شما هم می تونه در قسمت Primary Occupation بنویسه student و در قسمت Other Occupations شغلشو در اون شرکت بنویسه و یا برعکس.
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزیز
در بخش سوال های امنیتی، برای "دومین سوال" که جواب "YES" رو انتخاب می کنیم، در پایان که میگه برای جواب های بله "توضیح بدیم"، چه توضیحی باید بنویسم؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 19:09)samirakn نوشته:  سلام بر دوستان عزیز
در بخش سوال های امنیتی، برای "دومین سوال" که جواب "YES" رو انتخاب می کنیم، در پایان که میگه برای جواب های بله "توضیح بدیم"، چه توضیحی باید بنویسم؟

خب بنویس مدیکال دادم
تشکر کنندگان: samirakn
(2014-05-20 ساعت 18:12)khabbazian نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 12:08)..... نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 09:43)khabbazian نوشته:  سلام سوالی داشتم در مورد اینکه کسی در یک جای مهم دولتی کار کنه البته قراردادی و بیمه هم تامین اجتماعی باشه و عنوان کارفرما هم همون جا قید شده باشه چی کار باید بکه آیا احتمال رد کردن داره اگه نگه چی؟

ولا این مورد شما کلیرنس میخوره ولی اینکه کامل رد بشه نیست
در مورد اینکه بگی یا نه به خودتون بستگی داره.ولی به نظر من بگین بهتره چون کسی نمی دونه اونا چطور ایرانیا رو چک می کنن اگه واقعیتو بگی فوقش کلیرنس می خوری ولی اگه نگی یهو دیدی اون فهمیده باشه فورا ریجکت میشی
پس صداقت از همه بهتره.کلا نگران نباشید اگه یادم باشه تو 2013 بود فکر کنم که یکی خودش هم نظامی(باز نشسته یا بیرون اومده ) بود که ویزا گرفت

من نظامی نیستم من تو دولت کار میکنم تو ریاست جمهوری اینو چی میگی؟11 ساله البته

دوست عزیز کاری به نظامیو غیره نداره.صادق باشی بهتره چون فوقش کلیرنس می خوری ولی اگه بدونن دروغ گفتی وپنهان کاری کردی واسه همیشه ریجکت میشی
تشکر کنندگان:
کیس نامبر 5000
چند تا سوال!
1. من الان دانشجو کارشناسی هستم (لیسانس ندارم). تعداد موسسات آموزشی رو چیا باید بزنم؟ اگه میشه لطفا دقیق بگین چند تا موسسه بزنم و چیا. آیا دانشگاه رو هم باید بزنم؟
2. در جواب اینکه اونجا قراره چه شغلی داشته باشم چی بزنم؟ مثلا مهندسی یا دانشجو؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-20 ساعت 19:11)..... نوشته:  
(2014-05-20 ساعت 19:09)samirakn نوشته:  سلام بر دوستان عزیز

خب بنویس مدیکال دادم

یعنی الان که واکسیناسیون را کامل نکردیم باز هم yes بزنیم مشکلی پیش نمیاد؟
تشکر کنندگان:
حواستون باشه تا همه صفحات رو چند بار چک نکردین و پرینت نگرفتی امضا و تکمیل نهاییش نکنین

دقت کنین اگه پرینتر ندارید موقع REVIEW هر قسمت را میتونین PRINT TO PDF کنین. همش میشه چند تا فایل PDF برای هر نفر...بعد میتونین برید یک کافینت از PDF ها پرینت بگیری

برای سفارت فقط صفحه آخری که همون CONFIRMATION هست را باید برد. اما یهتره پرینت همه را داشته باشید تا اگه موقع مصاحبه چیزی پرسید بدونید چی پر کردید
تشکر کنندگان: sunflower00 ، babak12 ، Hagh81 ، masoud222
سلام بر دوستان عزیز
تو قسمت تحصیلات course of study رو چی باید نوشت؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان