کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
دوست عزیز طبق گفته عزیزان قدیمی واکسن ابله مرغان در ایروان نیست و اینطوری که در سفرنامه ها خوندم باید بعداز ورود به آمریکا این واکسن رو تزریق کنید. حالا چقدر این مسئله صحت داشته باشد خودمم نمیدانم فقط محض اطلاعتان عرض کردم
[/quote]

ممنون؛ من هم همین رو شنیده بودم و میخواستم مطمئن بشم. لطف کردید Smile
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، sam11
یه فرمی هست به اسم travel history که ممکنه افیسر بخواد (اسم کشورهایی که سفر کردید با تاریخ ورود و خروج و علت سفر) من هر چی میگردم پیداش نمی کنم
کسی اگه دراه یه لینک بزاره .. خیلی ممنون میشم
C.N:2015XXXX4XXX  //  ارسال فرم:9 جون  //  کارنت:9 ژانویه  //  نامه دوم:23 ژانویه  //  مصاحبه:هفته سوم مارچ  // دریافت ویزا:روز بعد مصاحبه // ورود به آمریکا: 14 June // ساکن Metro D.C Area
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
شبتون بخیر. من دیروز با اتوبوس امدم ، امروز ظهر رسیدم ایروان. فردا صبح هم ساعت 10/5 وقت مدیکال دارم. مصاحبه ام 4 مارچ (چهار شنبه) صبح هستش. اگه از اینجا سوال خاصی دارین بپرسین جواب میدم. مرسی
شماره کیس : 2015AS 41XX
تعداد افراد منتظر : 1
تاریخ ارسال فرمها : 17 JUL
کارنت شدن : 09 January
دریافت نامه دوم : 23 January
تاریخ مصاحبه : 4 March ایروان
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
دریافت ویزا : ؟
تشکر کنندگان: t_arian_n ، m.ghoreishi ، shahin2737 ، behjat ، hilda60 ، k1_m_1358
(2015-03-01 ساعت 20:56)t_arian_n نوشته:  یه فرمی هست به اسم travel history که ممکنه افیسر بخواد (اسم کشورهایی که سفر کردید با تاریخ ورود و خروج و علت سفر) من هر چی میگردم پیداش نمی کنم
کسی اگه دراه یه لینک بزاره .. خیلی ممنون میشم

اگه پیدا نکردی مشکلی نداره و بصورت دست نویس تهیه کن و ارائه بده
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: t_arian_n ، hilda60 ، Aamed
(2015-03-01 ساعت 21:19)ehsanalavy نوشته:  سلام دوستان.
شبتون بخیر. من دیروز با اتوبوس امدم ، امروز ظهر رسیدم ایروان. فردا صبح هم ساعت 10/5 وقت مدیکال دارم. مصاحبه ام 4 مارچ (چهار شنبه) صبح هستش. اگه از اینجا سوال خاصی دارین بپرسین جواب میدم. مرسی

به سلامتی.
آب و هوا چطوره؟
قیمت ها چطوره؟
مثل تاکسی؟ حدوداBig Grin
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: behjat ، k1_m_1358
(2015-03-02 ساعت 02:10)hilda60 نوشته:  

به سلامتی.
آب و هوا چطوره؟
قیمت ها چطوره؟
مثل تاکسی؟ حدوداBig Grin

سلام موفق باشین مدیکال زودتر هم برید بهتره چون بیمارستان شلوغ میشه معطل میشید انشاالله یکضرب بگیرید اتوبوس ۶۷ آبی سبز رنگه از میدان جمهوری سوار شید دقیقا جلوئ در بیمارستان نگه میداره بر عکسش هم جلوی سفارت ایستگاه داره نفری صد درام کرایشه سریع هم میرسه موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: hilda60 ، t_arian_n ، k1_m_1358 ، m.ghoreishi ، Aamed ، sam11
امروز رفتم مدیکال ، نیم ساعت زود تر اونجا بودم . تقریبا میشه گفت که شلوغ بود. چون تعداد زیادی از ایرانی ها بودن . 2 تا کیس واسه لاتاری دیدم. بقیه گرین کارت غیر از لاتاری بودن.
چند تا نکته :
- نقشه شماتیک دفتر معاینه و آزمایشگاه و رادیولوژی اونی نیست که الان تو سایت مهاجر سراست. اصلا خط آبی و قرمزی در کار نیست! اتاق دکتر تغییر کرده.(طبقه دوم ، انتهای راهرو دست راست، شماره 222) . رادیولوژی طبق اول یا همون همکف ، بعد از ورودی سمت راست می باشد. آزماشگاه هم پشت ساختمان تو حیاط می باشد. پیدا کردن این مکان ها ساده اس. نگران نباشین . راهنماییتون میکنن.
- حتما زودتر از وقت اونجا باشین. چون منشی فارسی زبانش با هاتون یه سری چیزا رو قبلش هماهنگ میکنه. ایشون کاملا فارسی بلدن . خیلی خوب صحبت میکنن. نگران نباشین.
- من واکسن MMR مرحله دوم رو نزده بودم ، هیچی بهم نگفتن. اصلا نپرسین چرا نزدی؟!
- کپی کارت زرد رو برداشت ، کارت زرد واکسن رو بهم پس داد، گفت نیازی نیست.
- تست آبله رو هم نگاه کرد ، چیزی نگفت، چون تو کارت زرد وارد شده بود فقط کپی همون رو برداشت.
- عکس 6 عدد میخواد . 4*3 ، پشت نویسی شده ، اسم و فامیل و امضاء. ( تو این سایت گفته شده که 3 تا، ولی 6 تا میخوان . )
- مدارک همونی که تو ایمیل براتون میفرسته : عکس ، پریینت تعیین وقت دکتر، پرینت دعوت به مصاحبه ، پرینت قبولی ، کپی پاسپورت ، کارت واکسیناسیون (زرد) ، آدرس امریکا و ایران هم تو یه کاغذ تایپ کنید همراه داشته باشین چون میخواد.

آگه سوالی بود بنده در خدمت هستم.
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، Marmad ، hilda60 ، k1_m_1358 ، t_arian_n ، Aamed ، behjat ، faravaz ، SomeOneX ، ریحانا
جا داره از دوستانی مثل احسان عزیز و بهجت خانم و بقیه دوستانی که لحظه به لحظه و بعداز طی کردن مراحل مختلف خودشون میان اینجا و گزارش میدن یه تشکر اساسی و البته همراه با رتبه داشته باشیم. به امید موفقیت و دریافت ویزای یکضرب برای شما.
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: hilda60 ، k1_m_1358 ، behjat ، faravaz ، sam11 ، ریحانا
(2015-03-02 ساعت 15:06)ehsanalavy نوشته:  امروز رفتم مدیکال ، نیم ساعت زود تر اونجا بودم . تقریبا میشه گفت که شلوغ بود. چون تعداد زیادی از ایرانی ها بودن . 2 تا کیس واسه لاتاری دیدم. بقیه گرین کارت غیر از لاتاری بودن.
چند تا نکته :
- نقشه شماتیک دفتر معاینه و آزمایشگاه و رادیولوژی اونی نیست که الان تو سایت مهاجر سراست. اصلا خط آبی و قرمزی در کار نیست! اتاق دکتر تغییر کرده.(طبقه دوم ، انتهای راهرو دست راست، شماره 222) . رادیولوژی طبق اول یا همون همکف ، بعد از ورودی سمت راست می باشد. آزماشگاه هم پشت ساختمان تو حیاط می باشد. پیدا کردن این مکان ها ساده اس. نگران نباشین . راهنماییتون میکنن.
- حتما زودتر از وقت اونجا باشین. چون منشی فارسی زبانش با هاتون یه سری چیزا رو قبلش هماهنگ میکنه. ایشون کاملا فارسی بلدن . خیلی خوب صحبت میکنن. نگران نباشین.
- تست آبله رو هم نگاه کرد ، چیزی نگفت، چون تو کارت زرد وارد شده بود فقط کپی همون رو برداشت.
- عکس 6 عدد میخواد . 4*3 ، پشت نویسی شده ، اسم و فامیل و امضاء. ( تو این سایت گفته شده که 3 تا، ولی 6 تا میخوان . )
- مدارک همونی که تو ایمیل براتون میفرسته : عکس ، پریینت تعیین وقت دکتر، پرینت دعوت به مصاحبه ، پرینت قبولی ، کپی پاسپورت ، کارت واکسیناسیون (زرد) ، آدرس آمریکا و ایران هم تو یه کاغذ تایپ کنید همراه داشته باشین چون میخواد.

ببخشید منظورتون از امضا
امضا پشت عکس 3*4 هستش؟؟!!!
آخه ما پشت نویسی کردیم دیگه جایی برا امضا نداره !
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، sam11
(2015-03-02 ساعت 18:02)hilda60 نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 15:06)ehsanalavy نوشته:  امروز رفتم مدیکال ، نیم ساعت زود تر اونجا بودم . تقریبا میشه گفت که شلوغ بود. چون تعداد زیادی از ایرانی ها بودن . 2 تا کیس واسه لاتاری دیدم. بقیه گرین کارت غیر از لاتاری بودن.
چند تا نکته :
- مدارک همونی که تو ایمیل براتون میفرسته : عکس ، پریینت تعیین وقت دکتر، پرینت دعوت به مصاحبه ، پرینت قبولی ، کپی پاسپورت ، کارت واکسیناسیون (زرد) ، آدرس آمریکا و ایران هم تو یه کاغذ تایپ کنید همراه داشته باشین چون میخواد.

ببخشید منظورتون از امضا
امضا پشت عکس 3*4 هستش؟؟!!!
آخه ما پشت نویسی کردیم دیگه جایی برا امضا نداره !

بله دقیقا پشت هر عکس یه امضاء میکنین. چیز زیاد مهمی نیست ، ولی خب یه جا پیدا بکنین پشت عکس حتما امضاء بکنین. چون بدون امضاء قبول نمیکنن!!!
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Aamed ، hilda60 ، t_arian_n ، sam11
(2015-03-02 ساعت 16:53)m.ghoreishi نوشته:  جا داره از دوستانی مثل احسان عزیز و بهجت خانم و بقیه دوستانی که لحظه به لحظه و بعداز طی کردن مراحل مختلف خودشون میان اینجا و گزارش میدن یه تشکر اساسی و البته همراه با رتبه داشته باشیم. به امید موفقیت و دریافت ویزای یکضرب برای شما.
ممنون از شما دوست گرامی. البته فرماموش نشه اینترنت پر سرعت اینجا هم بی تاثیر نیست!!!!
همه جا اینترنت پر سرعت وجود داره. هر چند کشور فقیری نسبت به ایران. صنعت ندارن، تکنولوژی ندارن، همه رو وارد میکنن. ولی خب ارتباط اجتماعی جزو اولین حقوق افراد محسوب میشه اینجا.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، behjat ، hilda60 ، t_arian_n ، sam11
(2015-03-02 ساعت 02:20)behjat نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 02:10)hilda60 نوشته:  

به سلامتی.
آب و هوا چطوره؟
قیمت ها چطوره؟
مثل تاکسی؟ حدوداBig Grin

سلام موفق باشین مدیکال زودتر هم برید بهتره چون بیمارستان شلوغ میشه معطل میشید انشاالله یکضرب بگیرید اتوبوس ۶۷ آبی سبز رنگه از میدان جمهوری سوار شید دقیقا جلوئ در بیمارستان نگه میداره بر عکسش هم جلوی سفارت ایستگاه داره نفری صد درام کرایشه سریع هم میرسه موفق باشید
آب و هوا خوبه ، مثل ایران. اینا هم اینجا از نباریدن برف و سرما امسال شاکی هستن.
تاکسی هر مسیر یا هر د ربست 1000 درامه (7300 تومان) ، اتوبوس ها 100درام (730تومان) ، اکثر فروشگاه ها حراج دارن ، واسه خرید میتونین از اینجا خرید بکنین، البته من داخل فروشگاه ها فرصت نکردم برم.
من اولش میخواستم هتل برم، اتفاقی یه جایی وسط شهر نزدیک خیابان نعلبندیان خونه گرفتم، یه سوییت که واسه یه پیر زن و پیر مرد هست ، همه چی تکمیلیه، خونه حالت قدیمیه دقیقا خونه ارمنی ها مثل تو فیلما( همه چی چوبی، خیلی باحاله ) اینترنت پر سرعت ، عالی ، سیستم گرمایی شوفاژ خیلی قدیمیه ، ولی خب حساب گرم میکنه. واسه نوشین آب هم گفت اصلا آب نگیر بیرون، آب لوله کشی اینجا مثل اینکه بهتربن آب واسه نوشیدنه! شبی 30 دلار گرفتم. راحت هستم. بزرگه، پخت و پز هم میکنم.
خرید خوراکی هام رو از فروشگاه میکنم، نزدیکه ، قیمت مواد غذایی مثل ایرانه ، شاید حتی ارزونتر، تنوع همه نوع مواد غذایی هست. هرذائقه ای که داشته باشین میتونین بخرین. حتی تو فروشگاه هاشون میتونین بعض غذا هارو که آماده کردن بخرین، مثلا ، انواع بورانی ها، کوفته ها، انواع سالاد ها ماکارونی کلم قارچ . نیازی نیست خودتون وقت بذارین درست کنین. قیمت ها هم مناسبه.
سیم کارت ویواسل گرفتم، با پاسپورت رایگانه، از دفاترش باید بگیرین. 2000(14600ت) درام هم شارژش کردم. اینترنت رو فعال کردم. دو نوع بسته داشت: 1 روزه 100MB میتونین فعال بکنین 200 درام (1460ت) ، یا یه ماهه 100MB روزانه میتونین فعال بکنین 5000 درام (36500ت). اینترنت تو همه جا تو گوشیت فعاله ، چون اینجا رقابت بین اپراتور ها هست سعی میکنن بهترین خدمات رو با کمترین هزینه بدن. از ADSL خونه ما خیلی بهتره!!!!!
اینجا 90 درصد شرکت ها خصوصی هستن، یعنی دولت تو جامعه خیلی کمتر دخالت داره، سر و کار مردم با شرکت های خصوصیه. میشه گفت رانت دولتی خیلی کمه .
بازم اگه چیز خاص بود براتون به اشتراک میزارم. مرسی از دوستان.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، ziba62ka ، k1_m_1358 ، Aamed ، laleht ، hilda60 ، behjat ، t_arian_n ، sam11 ، fa15 ، ed2008 ، ریحانا
از بین دوستانی که تا الان ارمنستان رفتند کسی دارالترجمه که خدمات روسی و فارسی اونجا داشته باشه دیده ؟
شماره کیس: 2015-4XXX رویت قبولی: 2 می کنسولگری: از آلماتی درخواست به Yerevan دادم تعداد افراد منظور در کیس: از 2 تبدیل به یک
ارسال فرمهای سری اول: می 2014 >>>> آنلاک سپتامبر >>>> ارسال مجدد 30 اکتبر
کارنت شدن کیس: Feb 2015 نامه دوم: 24 Feb مصاحبه 6 آوریل دریافت ویزا 15 آوریل
تشکر کنندگان:
(2015-03-02 ساعت 18:36)ehsanalavy نوشته:  
(2015-03-02 ساعت 16:53)m.ghoreishi نوشته:  جا داره از دوستانی مثل احسان عزیز و بهجت خانم و بقیه دوستانی که لحظه به لحظه و بعداز طی کردن مراحل مختلف خودشون میان اینجا و گزارش میدن یه تشکر اساسی و البته همراه با رتبه داشته باشیم. به امید موفقیت و دریافت ویزای یکضرب برای شما.
ممنون از شما دوست گرامی. البته فرماموش نشه اینترنت پر سرعت اینجا هم بی تاثیر نیست!!!!
همه جا اینترنت پر سرعت وجود داره. هر چند کشور فقیری نسبت به ایران. صنعت ندارن، تکنولوژی ندارن، همه رو وارد میکنن. ولی خب ارتباط اجتماعی جزو اولین حقوق افراد محسوب میشه اینجا.

سلام ممنونم دوست عزیز کاری که از دستم بر میامد کردم البته من همه چیز را خیلی آسون گرفتم حتی سیم کارت هم نگرفتم چون تو هاستل که اینترنت رایگان داشتم بیرون هم نیاز نداشتم سفارت هم به هاستل زنگ زد برای ویزا بقیه کارهارو هم کم کم دارم انجام میدم رزرو بلیط و انتظار برای کلیرینس همسر
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: hilda60 ، m.ghoreishi ، t_arian_n ، sam11
سلام دوستان.
اگه گفتن لحظه به لحظه از اینجا نیازی نیست ، دوستان خواهش میکنم که بگن.
امروز جواب رادیولوژی قفسه سینه رو بردم دادم ، اوناهم همراه با چند تا مدارک دیگه به پس دادن. یه پاکت مهر شده که در بسته اس، واسه سفارت. و یه سری کاغذ و مدارک که داخل کاور معمولی هستش واسه زمانیه که وارد خاک امریکا شدیم. اونحور که فهمیدم اگه نیاز به زدن واکسن باشه همه رو تو امریکا بعد از ورودتون میزنن. تو ارمنستان کیس لاتاری انگار کمه. چون من امروز تو مدیکال بالای 50% دیدم که غیر لاتاری بودن. چند تا از کساییکه امروز دیدم ، امروز بعد از ظهر مصاحبه شون بود. کیس نامبر هشون در حدود 2000 بود. انگار من خیلی خوش شانس بودم که با اونا دارم مصاحبه میشم.
راستی شماره تلفن خانوم جنسیس که منشی دکتر کریستین هست رو گرفتم. 094408992. کاملا فارسی صحبت میکنه. فقط اگه سوال داشتین میتونه راهنمایی بکنه. واسه تعیین وقت فقط باید با ایمیل با خانوم دکتر کریستین ارتباط داشته باشین.
یه نکته: از کارت زرد واکسیناسیون حتما کپی بگیرین. تا اصلشو بهتون برگردونه. اگه بعدا نیاز داشته باشین واسه المثنی دیگه هزینه ندین.
یکی از دوستان خواسته بودن بپرسم که شماره پاسپورت قدیمی شون تو کارت زرد نوشته شده ، که امروز من پرسیم گفتن مشکل نداره. ولیه واسه مسئله ای میتونین با منشی دکتر که فارسی بلده صحبت بکنین.
فردا میرم مصاحبه. فک میکنم که برگه آبی دارم!
تشکر کنندگان: hilda60 ، behjat ، Aamed ، m.ghoreishi ، tara2005 ، hamid99 ، sam11 ، ed2008 ، ریحانا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان