کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
ممنون احسان جان فقط یک نکته رو اضاف کنم: شماره منشی دکتر که گذاشتی برا تماس داخلی ارمنستانه و دوستان از ایران باید 00374 رو هم اضاف کنن یعنی 0037494408992 . موفق باشید
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: hilda60 ، Aamed
(2015-03-03 ساعت 16:18)m.ghoreishi نوشته:  ممنون احسان جان فقط یک نکته رو اضاف کنم: شماره منشی دکتر که گذاشتی برا تماس داخلی ارمنستانه و دوستان از ایران باید 00374 رو هم اضاف کنن یعنی 0037494408992 . موفق باشید
اره دوست گرامی. همینطوره که شما فرمودین. باید حتما اولش کد اضافه میشه. مرسی از شما
شماره کیس : 2015AS 41XX
تعداد افراد منتظر : 1
تاریخ ارسال فرمها : 17 JUL
کارنت شدن : 09 January
دریافت نامه دوم : 23 January
تاریخ مصاحبه : 4 March ایروان
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
دریافت ویزا : ؟
تشکر کنندگان: hilda60 ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، sam11
از راهنماییهای هردوی شما دوستان ممنونم[emoji259]
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، hilda60 ، k1_m_1358
(2015-03-03 ساعت 15:11)ehsanalavy نوشته:  سلام دوستان.
اگه گفتن لحظه به لحظه از اینجا نیازی نیست ، دوستان خواهش میکنم که بگن.

ممنون احسان جان از بابت اطلاعات خوبت و همچنين سوالي كه واسم پرسيدي،
در ضمن اصلن اينجوري نگو كه برگه آبي ميگيري ايشالا با يه ويزاي يك ضرب هممون رو خوشحال ميكني
كلي انرژي مثبت از طرف بچه ها همراهت هست موفق باشي
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: hilda60 ، m.ghoreishi ، faravaz ، sepideh jan ، sam11 ، fa15
از آقا احسان خبری نیست.. امیدوارم امروز با دست پر برگرده
با ویزای یک ضرب
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: HERMES7 ، k1_m_1358 ، behjat ، sepideh jan
سلام به همه دوستان
من امروز رفتم مصاحبه ، نتیجه رو اول بگم : امروز روز برگه آبی بود ! من هم کلیرنس خوردم. بالاخره قسمت اینه.
- صبح ساعت 9 مصاحبه ام بود ، ساعت 8/30 جلو سفارت رسیدم. جلو در حیاط سفارت باید تو صف وایستی. تو صف که هستی افسر دمه در میاد یکی یکی پاسپورت ها رو میگیره نگاه میکنه تا ببینه اسمت تو لیست امروز هست یا نه؟ اگه نباشه حق نداری تو صف باشی. باید سریع اونجا رو ترک کنی.
- اگه زودتر بری قاعدتا خب زودتر هستی تو صف و زودتر میری داخل.
- همون افسر جلو در دو تا دو تا میفرسته تو بری تا جلو در ساختمان اداری. که اونجا یه افسر دیگه پاکت مدیکال رو باز میکنه و از راهرو دستگاه رد میشی. [(هنوز داخل ساختمون نشدی)
- بعدش خودش راهنمایی میکنه میری داخل ، موبایل رو ازت میگیرن، صندوق امانات میذارن. کاپشن یا روپوش به همراه کیف و ساعت یا هرچی که همراه داری باید در بیاری. از زیر دستگاه عبور میدن ، چک میکنن. خودتونم بازم از داخل راهرو دستگاه رد میشین.
- وسایل هاتو میگیری ،کاپشنتو میپوشیف راهنماییت میکنه میری داخل یه ساختمون دیگه(محل مصاحبه)
- اونجا میشینی منتظر، سالن انتظاره. چند تا باجه هست. شماره روشون هست. من یا ایرانی دیدم یا ارمنی. باجه 8 و 9 واسه ایرانی هاست واسه تحویل مدارک. فارسی اعلام میکنن که برای تحویل مدارک مراجعه کنین به باجه ... .
- نوبت رو خود مراجعه کننده ها باید رعایت بکنن. که هرکی پشت سر هرکی اومده بره تحویل مدارک بده. تقریبا 10 دقیقه بطوز متوسط تحویل مدارک طول میکشه. بعد از تحویل میای میشنی منتظر واسه صدا کردن اسمت برا مصاحبه.
- امروز باجه 11 و 10 واسه مصاحبه ایرانی ها بود. روزای دیگه رو نمیدونم.
- راستی مدارک : مدیکال ، پاسپورت + کپی ، شناسنامه + ترجمه ، پایان خدمت + ترجمه ، لیسانس + ترجمه ، تمکن مالی ، دیپلم + ترجمه ، پیش دانشگاهی + ترجمه. بعد از تحویل مدارک همه فیش میده بهت میری 3 قدم اونورتر 330 دلار واریز میکنی. فیشش رو میاری همونجا تحویل مدارک. میتونی وسایل هاتو بزاری همونجا جلو باجه بری پول رو بریزی. اونجا هیچی گم نمیشه و دزدیده نمیشه . اینو مطمئن باشین. ( ریز نمرات و کارت ملی نخواستن. پول ترجمه هاش پرید!!!!) ( ولی خب به ریسکش نمیرزه، به نظر من همراه داشته باشین)
- به ترتیبی که مدارک ها رو داده بودیم (ترتیب نفرات) صدا میکنن واسه مصاحبه.
- تقریبا بغد از 45 دقیقه من دعوت شدم به مصاحبه. به یکی از باجه ها. کیس لاتاری امروز فقط 1 تا بودیم. بقیه کیس ها که لاتاری نبودن 8 تا میشدن.
- به هیچکس امروز ویزا ندادن. به بعضیا برگه زرد و بقیه آبی. فک میکنم سهمیه این ماه ویزا تموم شده بود.
- مصاحبه ها همه اکثرا بین 20 تا 25 دقیقه طول میکشید.
- من که رفتم داخل ، گفت نوشته رو شیشه رو بخون در حالیکه دست راستت بالاست. قسم واسه صحت حرفا بود. بعدش 3 تا سوال فقط پرسید. چرا خدمت نکردم ، گفتم خریدم. گفت چرا رزومه کاری نداری گفتم خودم کار میکنم ، شرکت دارم. در خصوص تخصصم پرسید. خیلی کوتاه گفتم فهمید. گفت آمریکا همون جایی که گفتی میری، گفتم اگه جای دیگه کار پیدا کنم میرم اونجا. هیچی نگفت. حین صحبت ها برگه آبی برداشت، گفت همه چی خوبه ، تکمیله، به خاطر مراحل اداری باید منتظر باشی. گفتم چقدر طول میکشه؟ خودش موند چی بگه. گفت معلوم نمیشه ، از یکماه تا 5 ماه منتظر باش. گفتم از کی سایت رو چک کنم؟ گفت پیشنهاد میکنم از امروز!!!! فهمیدم که امروز کلا همه کلیر باید بشن!!!!!
- نکته خیلی مهم دوستان، به عنوان برادر کوچکتر، من زیاد سفر کردم به خاطر کارم، خیلی جا ها رفتم و خیلی هارو دیدم. تا حدودی میتونم بفهمم که چه خبره. نیلزی نیست از قبل تو ذهنتون چیزی رو اماده کنین که جواب فلان پرسش رو چی بگم. بزارین همونجور واقعی و با صداقت حرفاتون زده بشه. چیزی بود که من از اونجا فهمیدم. صداقت و راستی براشون خیلی مهمه. حتی از من اگه میپرسید کسی رو اونجا داری یا نه راستشو میگفتم، نه. البته خودش فهمید. واسه همین اصلا از ادرسی که داده بودم چیزی نپرسید که کیه؟ چیکارس؟ اگه صداقت باشه شما هیچ استرس و یل مشکلی نخواهین داشت. اینو مطمئن باشین.
- بالاخره برگه آبی رو داد و برگشتم تا منتظر باشم.

راستی چک کردن فقط از طریق سایت CEAC هستش؟ یا از جای دیگه هم هست؟ ممنون میشم اگه کسی بدونه.

مرسی از همتون دوستان.
هرکسی سوالی یا موردی باشه، من در خدمت هستم.
نتیجه مصاحبه : کلیرنس (برگه آبی) ، آپدیت : 5 March و 6 March و 10 March و 11 March و 20 March و 16 April و 19 May و 20 May و 2 jun و 8 jun (با ایمیل) و 20 jul (با ایمیل) ، 18 August و 9 September ( با ایمیل ) , 22 September ( با ایمیل )
تشکر کنندگان: HERMES7 ، hilda60 ، Kia robani ، m.ghoreishi ، behjat ، sepideh jan ، t_arian_n ، sam11 ، SomeOneX ، bugbear ، ریحانا ، hamed shayan
ببخشید کیس لاتاری امروز 2 تا بودیم که 1 نوشتم. ببخشید.
تشکر کنندگان: HERMES7 ، hilda60 ، m.ghoreishi ، sepideh jan
با سلام . هتلهای ارمنستان برای هزینه ی اقامت دلار قبول میکنند یا باید به درام پرداخت کنیم؟ و این درام رو برای اول که میرسیم اونجا یک مقدار باید همراهمون ببریم ؟ درام رو از ایران تهیه کنیم یا از ایروان؟
تشکر کنندگان:
براي همراه برنده اصلي هم بايد مدارك تحصيلي كامل باشه يعني ديپلم ليسانس و ...
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان:
(2015-03-04 ساعت 17:01)Kia robani نوشته:  براي همراه برنده اصلي هم بايد مدارك تحصيلي كامل باشه يعني ديپلم ليسانس و ...

تا جاییکه من خوندم و اطلاعات دارم عده ایی میگن فقط برنده اصلی
عده ایی هم آفیسر ازشون برای همراه رو هم خواسته عده ایی هم نخواسته
ما که داریم برا دونفرمون رو میبریم
باز هر چی صلاحه . حالا همراتون باشه بهتره
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، sam11
(2015-03-04 ساعت 17:01)Kia robani نوشته:  براي همراه برنده اصلي هم بايد مدارك تحصيلي كامل باشه يعني ديپلم ليسانس و ...

اگه جمله تون سوالی باشه جوابش خیره . فقط مدرک تحصیلی شخص برنده مهمه و باید حداقل دارای دیپلم باشه
تشکر کنندگان: hilda60
(2015-03-04 ساعت 16:12)ehsanalavy نوشته:  راستی چک کردن فقط از طریق سایت CEAC هستش؟ یا از جای دیگه هم هست؟ ممنون میشم اگه کسی بدونه.

مرسی از همتون دوستان.
هرکسی سوالی یا موردی باشه، من در خدمت هستم.

احسان جان امیدوارم هرچه زودتر کلییر شی.
برا چک کرد تو همون برگه ابی که بهت دادن دقیق نوشته باید چه سایتی رو چک کنی. سایت CEAC
تشکر کنندگان:
(2015-03-04 ساعت 16:12)ehsanalavy نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز رفتم مصاحبه ، نتیجه رو اول بگم : امروز روز برگه آبی بود ! من هم کلیرنس خوردم. بالاخره قسمت اینه.
ممنون احسان عزيز ايشالا كه به زودي كلير ميشي، بازم ممنون بابت سفرنامه با وجود اينكه يه ضرب نگرفتي وقت گذاشتي و نوشتي موفق باشي
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: behjat ، hilda60
(2015-03-04 ساعت 16:40)member نوشته:  با سلام . هتلهای ارمنستان برای هزینه ی اقامت دلار قبول میکنند یا باید به درام پرداخت کنیم؟ و این درام رو برای اول که میرسیم اونجا یک مقدار باید همراهمون ببریم ؟ درام رو از ایران تهیه کنیم یا از ایروان؟

سلام از اینجا دلار ببرید تو مرز فقط به اندازه ویزا و کرایه تاکسی چنج کنید بعد تو شهر به اندازه نیازتون تبدیل کنید لب مرز دلار رو ارزونتر چنج میکنند هتل ها هم فکر کنم دلار قبول کنند باز بپرسید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: hilda60
(2015-03-04 ساعت 16:40)member نوشته:  با سلام . هتلهای ارمنستان برای هزینه ی اقامت دلار قبول میکنند یا باید به درام پرداخت کنیم؟ و این درام رو برای اول که میرسیم اونجا یک مقدار باید همراهمون ببریم ؟ درام رو از ایران تهیه کنیم یا از ایروان؟

اگر هوایی برید تو فرودگاه بمحض ورود میتونید به وسیله دستگاه دلارو به درام تبدیل کنید. ولی اگر زمینی میرید فقط به اندازه گرفتن ویزا سر مرز و کرایه تاکسی درام داشته باشی کافیه. در ضمن بیشتر فروشگاههای بزرگ و هتلها دلار قبول میکنن ولی بنفع شماست که به وسیله دستگاه یا صرافی درام تهیه و استفاده کنید.
تشکر کنندگان: member ، hilda60 ، t_arian_n ، k1_m_1358

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان