کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
شب شما هم بخير به اميد تحقق ارزوهاي همه

٢٠١٥AS ٧&&&
مصاحبه ابوظبي
اپديت ١٦. ١٧. ١٨. ١٩ اگوست
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Alex 2014 ، 1362amin1362 ، Pariba
[عکس: fc09e44091fb5714b22ca3da11f5a77f.jpg]

٢٠١٥AS ٧&&&
مصاحبه ابوظبي
اپديت ١٦. ١٧. ١٨. ١٩ اگوست
شب همگی خوش ،دوستان میشه لطف کنند و یک سمپل از متن ایمیل به سفارت به منظور پیگیری برای من ارسال کنند .بسیار ممنون.

تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Alex 2014 ، 1362amin1362
من امشب ساعت 10:15 آپ خوردم. من و همسرم که خیلی خوشحال شدیم و جشن گرفتیم. امیدوارم آپ طلایی باشه. اگرم نبود بازم خوبه یه کم روحیه داد.
شماره کیس: 6XXX
سفارت: ANKARA
تعداد افراد: ۲
مصاحبه: 6 جولای
وضعيت: همسرم یکضرب خودم AP
آپديتهاي سيس: 6 - 8 - 10 - 13 - 28 جولای 25 آگست (شب ساعت 10)
26 آگست نفر اصلی (ساعت 12 ظهر) 26 آگست نفر دوم (ساعت 13) و تبدیل به or
26 آگست ساعت 14:47 ایمیل کلیری
سربازی ارتش - مهندس تاسیسات
(2015-08-26 ساعت 04:16)357_Rezaa نوشته:  من امشب ساعت ۱۰:15 آپ خوردم. من و همسرم که خیلی خوشحال شدیم و جشن گرفتیم. امیدوارم آپ طلایی باشه. اگرم نبود بازم خوبه یه کم روحیه داد.
ایشالا که خیرهRolleyes
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
ما که امشب هم اپ نخوردیم به اونایی که اپ خوردن تبریک میگم و امیدوارم این یه ماه اخر واقعا دست از بازی کلیرنس بردارن

خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
(2015-08-26 ساعت 02:15)2015reza نوشته:  دوستان ،العهد و الوفاء ،دعاي من هم تموم شد و با خلوص نيت ، براي هممون بدون استثنا دعا كردم و مهم اينكه بعد از دعا ، يك حس عالي و مملو از اطمينان از برآورده شدن حاجتمون بهم دست داد كه البته اين حس در مواقعي در من ايجاد ميشه كه اون نياز ، اجابت شده باشه. پس انشا... همه كلير هستيم اگر به صلاحمون باشه.

آقا خير ببیني، فقط واسه همه دعا کردي ديگه، مگه نه؟ اگه واسه همه دعا کرديTongue، اميد که اول کليرنس شما اول از همه صادر بشه.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: A2000 ، 2015reza ، Alex 2014 ، آزاده_امین ، 1362amin1362 ، SAMBAR
(2015-08-26 ساعت 02:36)صابري نوشته:  [عکس: fc09e44091fb5714b22ca3da11f5a77f.jpg]

آقا دستت درد نکنه، از بس صفحه سياه سفيد ديديم افسرده شديم. دمت گرم و آسمان دلت هميشه بهاري و معطر باشه.Big Grin
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، ARSAMNEW ، لطف اله ، mfte.teacher ، 1362amin1362 ، SAMBAR ، bahar101 ، Pariba
ما تو این مدت, مدام از مثبت اندیشی صحبت کرده و خواهیم کرد, ولی چه بخواهیم و نخواهیم بخشی از قضیه نگرفتن ویزا است, پس بیاییم سناریوهای موجود را از منفی ترین حالت ممکن به مثبت ترینش برسی کنیم:
سناریو اول: اینکه همین امروز بگویند که ویزا تمام شده: این سناریو به دلیل کلیر کردن این چند روزه افراد به ویژه از طریق تلفن و با توجه به آمارهای جهانی که امسال نه در آسیا و نه در جهان به حد نصاب نمی رسد, بسیار غیر محتمل است, ولی اگر همچین چیزی رخ دهد لاتاری 2015 ایران با رقم 2300 ویزا پایان خواهد یافت.

سناریو دوم: افراد دارای چک امنیتی کمتر (در سه ماهه آخر سال) را کلیر کرده و بقیه را به حال خود بگذارند: این سناریو تا جایگزینی سناریوهای محتمل بعدی, از مدتی قبل شروع شده و با این 20 تا 30 نفری که آپ خوردند, ادامه دارد. من با حسابی که کردم حدود 100 نفر در این سناریو کلیر خواهند شد و اوایل سپتامبر ایران با رقم 2400 ویزا به لاتاری امسال پایان خواهد داد (نکته مثبت رد این سناریو, عدم کارنت کردن افراد در سپتامبر و موجود بودن ویزا به تعداد است).

سناریوی سوم: که دنباله سناریوی دوم است و از اوایل شهریور شروع می شود و تا جائیکه ویزا و زمان یاری کند, ادامه خواهد یافت. در این مرحله برخلاف سناریوی دوم, هر که کلیرنسش زودتر تمام شود, ویزا به او تعلق خواهد گرفت در واقع Fast Come, Fast Serve این مرحله هم با توجه به موجود بودن ویزا و صدور 550 ویزا در سال 2013 برای ماه سپتامبر, با رقم 2800 پایان خواهد یافت, که احتمالا گروه قلیلی را بی نصیب از ویزا نماید.

حال دیگه خود دوستان قضاوت نمایند, روز و روزگارتان خوش
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
(2015-08-26 ساعت 00:01)Radwin نوشته:  دوستان عزیز باز شرایط فشار کلیرنس مشکل آفرین داره میشه و متاسفانه در اینموارد درگیریها بالا میره. در مورد مطالبی که دوستان در 20 صفحه گذشته بیان فرمودند لازم دانستم نکاتی را بگویم:
یکی از دوستان که البته حق هم دارند نگران باشند فرمودند کسیکه موفقه نیازی به لاتاری و شانس ندارد. نه دوست عزیزم اینگونه نیست هر فرد موفقی بسته به مراحل زندگیش دیر یا زود و به اشکال مختلف از شانس استفاده کرده و شانس آوردن مسئله منفی نیست و خداوند به افراد عنایت میکند.
در مورد پروسه لاتاری هم ما خودمان از اول با شرایط سالهای گذشته آشنا بودیم و با چشم باز به استقبال آن آمدیم پس الان گلایه کردن جز اینکه فشار اضافی به شما وارد شود سودی ندارد. در ضمن این پروسه مثل بقیه کارهایی که در آمریکا الان انجام میشود و انشاء الله وقتی تشریف آوردید میبنید اشکالات عدیده ای دارد. اینجا اصولا اگر از کارمندی یا مسئولی سوالی پرسیدید نباید صددرصد اطمینان کنید و باید بروید و خودتان مطالعه بفرمائید بنابراین لاتاری هم قطعا مشکلات زیادی دارد و نحوه کلیر کردنها هم این موارد را نشان میدهد ولی نکته اساسی اینست که اینها که با ما دشمنی ندارند که مثلا بگویند 4000 نفر بعد 2000 تا بدهند میتوانستند از اول بگویند 2000 و اصولا لاتاری را برای دادن امتیاز به کشورهای دیگر نگذاشته اند بلکه نیازهای تنوع جمعیتی و برنامه های دیگر علت دادن این ویزاست. ما نباید کاستی های لاتاری را به خودمان و یا ایرانی بودنمان ربط دهیم.
در کل هنوز بیش از یکماه تا انتهای پروسه امسال زمان مانده و یقین داشته باشید که آمریکا نهایت تلاش خود را خواهد کرد که تعداد زیادی در این زمان ویزا بگیرند و اگر قصدشان این نبود یا قصدشان منافع مال بود، دوستان عزیز ما که بالای 7650 بودند را هم برای مصاحبه دعوت میکردند. پس وقتی میبینید که عده ای را حتی کارنت نمیکنند یعنی قصدشان دادن ویزا به حداکثر افراد باقیمانده است. لذا دوباره تکرار میکنم با امید به ادامه لاتاری نگاه کنید و زندگی و افکار خود را خراب نکنید فقط انرژی مثبت به هم بدهید و سعی کنید بد به دلتان راه ندهید.
همگی شاد و پیروز باشید

آقا دستت درد نکنه بابت جملات اميدوار کننده و دلگرمي بالاCool همه حرفهات درسته، ولي همون طور که گفتي اين امريکايي فقط مثل ماشين به امور نگاه مي کنند. (فکر کنم شعارشون اينه مثل خ ر کار کن، مثل س گ حال کن، البته بلا نسبت همه ايراني ها و مهاجرها) و در ضمن ديدشون نسبت به ساير کشورها و ملل مثل سيستم خودشونه، و خيلي فکرشون بسته است، که صد البته اشتباهه.
از ديد يک آمريکايي کسي کار دولتي داره که براي دولت فدرال کار مي کنه ، که نيم درصد کل جمعيت کل کشور را تشکيل نمي ده، بنابراين وقتي یکي کارمند دولته فکر مي کنند، که مامور فدراله، نه اينکه مثل ايران بيش از 15 درصد مردم مستقيم و يا با واسطه کارمند دولت باشند. (البته برا افراد ليسانس به بالا اين نسبت به بالاي 25 درصد مي رسه.)
در رابطه با سربازي هم، نه که اونجا سربازي اجباري نيست، کارمند سفارت درک نمي کنه که، 99/99 درصد افراد جامعه ايران خودشون تو رفتن به سربازي و جاشون يا سمتشون تاثيري نداشته، فقط قرعه به اسمشون اينطوري خورده، مثل همين لاتاري.
به هر حال اميد وارم که همه چشم انتظارها به مقصدش برسند.
در ضمن الان من تازه از خواب بيدار شدم و صبحانه توپي خوردم و سرحالم، واسه همين عقلم بهتر کار مي کنه. اگر بعد ازظهر بود و دوباره 100 بار سايت سيس و ابوظبي را چک کرده بودم و همون صفحات مسخره بدون تغيير را ديده بودم، دوباره احساسات آزار دهنده بهم دست ميداد و مي بايست چند تا بار سفارت و خودم مي کردم که از شر استرس خلاص بشمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تشکر کنندگان: 2015reza ، khalilkhah ، Alex 2014 ، sunn789 ، AliReza.Sh ، آسماني ، 1362amin1362 ، mordad ، SAMBAR ، bahar101 ، m.ghoreishi ، Pariba
دوستان عزیزی که سربازی س پ ا ه داشته اند و در شش ماه اول مصاحبه داشته اند اگر مورد دیگری مثلا رشته های پرخطر یا کار در قسمتهای پرخطر یا کار دولتی یا سفر به کشورهای پرخطر مثل پاکستان، افغانستان، چین، روسیه و عراق و.... نداشته اند به نظر من اگر برایشان ویزای آمریکا اهمیت حیاتی دارد و احیانا آشنایی داخل آمریکا دارند از طریق اینجا با تلفن و یا وکیل پیگیر باشند چون خیلی بعیده که کسی را فقط بخاطر سربازی در این ارگان بیش از هشت نه ماه کلیر نکنند کمااینکه بسیاری از دوستان با همین شرایط و اتفاقا زودتر از زمان مورد انتظار کلیر شده اند. و در ضمن اگر کاری میخواهید بکنید الان بکنید که به زمانهای انتهایی لاتاری امسال نکشد.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، sunn789 ، ARSAMNEW ، 2015reza ، mordad ، 1362amin1362 ، SAMBAR ، A2000 ، Pariba
تا لاتاری و ویزا هست, زندگی باید کرد
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
(2015-08-26 ساعت 08:42)khalilkhah نوشته:  تا لاتاری و ویزا هست, زندگی باید کرد

خليلخواه قوي باش،
اگه لازم بشه گور باباي لاتاري!!!Cool زندگي را به هر حال بايد کردBig GrinBig GrinBig Grin، چه با لاتاري چه بي لاتاريSadSadSad، البته با گرين کارت لاتاري زندگي زيباتره!! WinkWink
(2015-08-26 ساعت 08:41)Radwin نوشته:  دوستان عزیزی که سربازی س پ ا ه داشته اند و در شش ماه اول مصاحبه داشته اند اگر مورد دیگری مثلا رشته های پرخطر یا کار در قسمتهای پرخطر یا کار دولتی یا سفر به کشورهای پرخطر مثل پاکستان، افغانستان، چین، روسیه و عراق و.... نداشته اند به نظر من اگر برایشان ویزای آمریکا اهمیت حیاتی دارد و احیانا آشنایی داخل آمریکا دارند از طریق اینجا با تلفن و یا وکیل پیگیر باشند چون خیلی بعیده که کسی را فقط بخاطر سربازی در این ارگان بیش از هشت نه ماه کلیر نکنند کمااینکه بسیاری از دوستان با همین شرایط و اتفاقا زودتر از زمان مورد انتظار کلیر شده اند. و در ضمن اگر کاری میخواهید بکنید الان بکنید که به زمانهای انتهایی لاتاری امسال نکشد.
سلام دوست عزیز ممنون که هنوز به فکر بچه های این گروه هستی و فراموش نکردی فکر نکنم وکیل کاری بتونه انجام بده اونا همون جوابی رو که به خودمون می دن به وکیل هم همین جواب رو میدن البته به طور رسمی من بعید می دونم وکیل بتونه کاری بکنه اساتید محترم جواب بدید به نظرتون جواب میده وکیل بگیریم؟
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، آزاده_امین ، Alex 2014 ، 1362amin1362 ، bahar101 ، m.ghoreishi
(2015-08-26 ساعت 08:36)Azer نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 00:01)Radwin نوشته:  دوستان عزیز باز شرایط فشار کلیرنس مشکل آفرین داره میشه و متاسفانه در اینموارد درگیریها بالا میره. در مورد مطالبی که دوستان در 20 صفحه گذشته بیان فرمودند لازم دانستم نکاتی را بگویم:
یکی از دوستان که البته حق هم دارند نگران باشند فرمودند کسیکه موفقه نیازی به لاتاری و شانس ندارد. نه دوست عزیزم اینگونه نیست هر فرد موفقی بسته به مراحل زندگیش دیر یا زود و به اشکال مختلف از شانس استفاده کرده و شانس آوردن مسئله منفی نیست و خداوند به افراد عنایت میکند.
در مورد پروسه لاتاری هم ما خودمان از اول با شرایط سالهای گذشته آشنا بودیم و با چشم باز به استقبال آن آمدیم پس الان گلایه کردن جز اینکه فشار اضافی به شما وارد شود سودی ندارد. در ضمن این پروسه مثل بقیه کارهایی که در آمریکا الان انجام میشود و انشاء الله وقتی تشریف آوردید میبنید اشکالات عدیده ای دارد. اینجا اصولا اگر از کارمندی یا مسئولی سوالی پرسیدید نباید صددرصد اطمینان کنید و باید بروید و خودتان مطالعه بفرمائید بنابراین لاتاری هم قطعا مشکلات زیادی دارد و نحوه کلیر کردنها هم این موارد را نشان میدهد ولی نکته اساسی اینست که اینها که با ما دشمنی ندارند که مثلا بگویند 4000 نفر بعد 2000 تا بدهند میتوانستند از اول بگویند 2000 و اصولا لاتاری را برای دادن امتیاز به کشورهای دیگر نگذاشته اند بلکه نیازهای تنوع جمعیتی و برنامه های دیگر علت دادن این ویزاست. ما نباید کاستی های لاتاری را به خودمان و یا ایرانی بودنمان ربط دهیم.
در کل هنوز بیش از یکماه تا انتهای پروسه امسال زمان مانده و یقین داشته باشید که آمریکا نهایت تلاش خود را خواهد کرد که تعداد زیادی در این زمان ویزا بگیرند و اگر قصدشان این نبود یا قصدشان منافع مال بود، دوستان عزیز ما که بالای 7650 بودند را هم برای مصاحبه دعوت میکردند. پس وقتی میبینید که عده ای را حتی کارنت نمیکنند یعنی قصدشان دادن ویزا به حداکثر افراد باقیمانده است. لذا دوباره تکرار میکنم با امید به ادامه لاتاری نگاه کنید و زندگی و افکار خود را خراب نکنید فقط انرژی مثبت به هم بدهید و سعی کنید بد به دلتان راه ندهید.
همگی شاد و پیروز باشید

آقا دستت درد نکنه بابت جملات اميدوار کننده و دلگرمي بالاCool همه حرفهات درسته، ولي همون طور که گفتي اين امريکايي فقط مثل ماشين به امور نگاه مي کنند. (فکر کنم شعارشون اينه مثل خ ر کار کن، مثل س گ حال کن، البته بلا نسبت همه ايراني ها و مهاجرها) و در ضمن ديدشون نسبت به ساير کشورها و ملل مثل سيستم خودشونه، و خيلي فکرشون بسته است، که صد البته اشتباهه.
از ديد يک آمريکايي کسي کار دولتي داره که براي دولت فدرال کار مي کنه ، که نيم درصد کل جمعيت کل کشور را تشکيل نمي ده، بنابراين وقتي یکي کارمند دولته فکر مي کنند، که مامور فدراله، نه اينکه مثل ايران بيش از 15 درصد مردم مستقيم و يا با واسطه کارمند دولت باشند. (البته برا افراد ليسانس به بالا اين نسبت به بالاي 25 درصد مي رسه.)
در رابطه با سربازي هم، نه که اونجا سربازي اجباري نيست، يارو فکر نمي کنه که بابا، 99/99 درصد افراد جامعه خودشون تو رفتن به سربازي و جاشون يا سمتشون تاثيري نداشته، فقط قرعه به اسمشون اينطوري خورده، مثل همين لاتاري.
به هر حال اميد وارم که همه چشم انتظارها به مقصدش برسند.
در ضمن الان من تازه از خواب بيدار شدم و صبحانه توپي خوردم و سرحالم، واسه همين عقلم بهتر کار مي کنه. اگر بعد ازظهر بود و دوباره 100 بار سايت سيس و ابوظبي را چک کرده بودم و همون صفحات مسخره بدون تغيير را ديده بودم، دوباره احساسات آزار دهنده بهم دست ميداد و مي بايست چند تا بار سفارت و خودم مي کردم که از شر استرس خلاص بشمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

دوست گرامی این دیدگاه نسبت به اینکه چون سربازی ندارند فکر میکنند خود فرد رفته یا کارمند بودن در ایران و آمریکا به نظر من درست نیست آنها در این زمینه ها کاملا به مسائل و تفاوتهای داخل ایران اشراف دارند و اگر نداشته باشند که دیگه واویلاست چون اگر کشوری که دارد ویزای اقامتی به این مهمی را میدهد به مسائل روتین کشور دیگر آگاه نباشد به مشکل میخورد. اینجا اشکالات از نبود وحدت رویه و آموزش در نیروهای کارمندیشان حادث میشود، که البته وقتی تشریف بیاورید به عینه خواهید دید. یعنی اینکه پرونده ای فراموش شود، کارمندی قانونی را نداند چیز زیاد عجیبی نیست برای همین شما در آمریکا باید تمام مراحل کارهای اداری و بانکی خود را دقیقا زیرنظر بگیرید و پایش کنید وگرنه به علت ندانم کاری یا اشتباه کارمندان دچار مشکل خواهید شد.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: sunn789 ، ARSAMNEW ، 2015reza ، Alex 2014 ، 1362amin1362 ، A2000 ، arveen100 ، Pariba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان