کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
آقا این بحث سربازی کلیرنس را باید بیخیال شد من فکر میکنم که آفیسر مگر اینکه حواسش نبوده باشه کلیرنس به خدمت رفته ها نمیده که اینهم دور از ذهنه که حواسش نباشه چون در این مدت ما دیده ایم که خدمت خط قرمزشونه. حالا اگر کسانی با خدمت میگویند یکضرب گرفته اند نوش جونشون ولی این اصلا دست ما نیست که بدن یا ندن پس بروید مصاحبه فقط راست بگویید حالا اگر یه ضرب داد که چه بهتر اگر هم کلیرنس زد که تازه میشوید مثل خیل جنایتکاران خدمت رفته. اصلا این پست مال اسیران کلیرنسه نه مصاحبه شونده ها. دوستان مصاحبه ای بروند خونه خودشونBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: bahar101 ، نیلان
خوب اینم 26 فوریه ای که همه ازش صحبت میکردن، امیدوارم همانطور که دوستان در پست های قبلیشون گفتن از این تاریخ به بعد خبر های خوبی واسه منتظران داستان کلیرنس اتفاق بیوفته ...
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: goliii ، bahar101 ، somayeh1363 ، mick ، sunn789 ، jupiterx
(2015-02-26 ساعت 12:47)Radwin نوشته:  آقا این بحث سربازی کلیرنس را باید بیخیال شد من فکر میکنم که آفیسر مگر اینکه حواسش نبوده باشه کلیرنس به خدمت رفته ها نمیده که اینهم دور از ذهنه که حواسش نباشه چون در این مدت ما دیده ایم که خدمت خط قرمزشونه. حالا اگر کسانی با خدمت میگویند یکضرب گرفته اند نوش جونشون ولی این اصلا دست ما نیست که بدن یا ندن پس بروید مصاحبه فقط راست بگویید حالا اگر یه ضرب داد که چه بهتر اگر هم کلیرنس زد که تازه میشوید مثل خیل جنایتکاران خدمت رفته. اصلا این پست مال اسیران کلیرنسه نه مصاحبه شونده ها. دوستان مصاحبه ای بروند خونه خودشونBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
دوست عزیز من فکر میکنم نه تنها خدمت مهمه جاش هم براشون مهمه و چیکار میکردی هم مهمتر، در ضمن سن applicant هم خیلی مهمه شاید یکی که 20 سالشه خدمت هم ارتش بوده شانسی داشته باشه ولی هر چی عوامل دیگه هم که باعث کلیرنس میشه تویه نفر بیشتر باشه همشون بیشتر بولد میشه نمونه اش من خرید خدمتی بودم آموزشیو نوشته بودم یه کار نیمه دولتی هم داشتم، 5 سال هم هند دانشجو بودم، احساس کردم همون لحظه تصمیم گرفت AP بده ( چندبار هم ازش پرسیدم شاید یهو پشیمون شه نشد Big Grin
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-02-26 ساعت 11:47)behdadK نوشته:  
(2015-02-26 ساعت 11:32)rbrb-2015 نوشته:  
(2015-02-12 ساعت 21:15)afshin.as نوشته:  سلام به همه
با اجازه یه جام به ما بدید مام اومدیم
خدارو شکر مصاحبه مام تموم شد 11feb بود
اول بگم خانومم کیس اصلی بود یه ضرب گرفت من AP خوردم
شرایط خانومم
لیسانس حسابداری شغل یه شرکت خصوصی
خودم:
لیسانس سخت افزار
خدمت ارتش پشتیبانی
این و بگم روز قبل ما آقایی بود که خدمتم کرده بود ولی یه ضرب گرفت کیس اصلی خانومش بود
پس امید به یه ضرب داشته باشید
من کلا زیاد تایپم خوب نیست سوالی باشه در خدمتم

کاربر Afshin.as یکی از دوستانی بودن که خبر دادن امسال کیسی در آنکارا با وجود سربازی ـ نیروی انتظامی ـ ویزا یکضرب گرفتن. حالا اینکه خودشون مستقیم با این شخص ارتباط داشتن و یا از دیگری شنیدن رو نمیدونم.
خوب همین رو ازشون بپرسید. شما اگر به همچین موردی برخورد میکردید اینجا تو فروم دقیق تر با اطلاعات بیشتر نمینوشتید. به نظر میاد از پستشون که یکی رو میشناختن که این رو میشناخته. بله در زمان مصاحبه ما هم در ابوظبی از این شایعه ها بود بین مصاحبه شوندگان خیلی زیاد. ما هم به همه لبخند میزدیم.
سلام آقای افشین. خانم خوبند؟ اون چند نفری که سربازی رفته بودند ویزای یک ضرب کرفتن، پاسشون را با یک برگه صورتی از پست تحویل گرفتن!!!!!!!!
آقای افشین شما هم آپدیت زیاد داشتید؟
کیس نامبر: 2015AS38XX>
ارسال فرمهای اولیه: 28می
تعدادافراد کیس: 1نفر
سفارت:انکارا
تاریخ کارنت شدن: 9 نوامبر
نامه دوم: 12 نوامبر
مصاحبه: فوریه
وضعیت: کلیرنس
آپدیتها: 11feb, 17feb 19feb , 24feb, 27feb, 2march, 9march،20march 1jun(by email),5jun,9jun, 11jun(name az sefat baraye clear shoda Smile )
120 روز انتظار
تشکر کنندگان:
سلام
بچه ها من یه چیزی کشف کردم،Big Grin اگه سفارت باز کنه کل کیس آپدیت میخوره اگه از اونور باز کنن فقط تکی وقتی رو کیس نامبر ها کلیک میکنی نشون میده ( مخصوص کیسه های چند نفره)
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان:
(2015-02-26 ساعت 13:39)nikoo2468 نوشته:  سلام آقای افشین. خانم خوبند؟ اون چند نفری که سربازی رفته بودند ویزای یک ضرب کرفتن، پاسشون را با یک برگه صورتی از پست تحویل گرفتن!!!!!!!!
آقای افشین شما هم آپدیت زیاد داشتید؟

شاهد از غیب رسیدBig Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Aghaman
سلام
بچه ها من یه چیزی کشف کردم،Big Grin اگه سفارت باز کنه کل کیس آپدیت میخوره اگه از اونور باز کنن فقط تکی وقتی رو کیس نامبر ها کلیک میکنی نشون میده ( مخصوص کیسه های چند نفره)
[/quote]

قدرت خدا و جل الخالق
به حرف چیزای نشنیده و تکنولوژی بلاد کفر
مزاح می کنم ها!
Big GrinBig Grin
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، میخوام یه آمار کوچیک بگیرم
کسانی که امسال فرم ده سوالی دریافت کردن زود کلیر شدن؟
حدودا چند روزه؟
خیلی ممنونم که راهنمایی می کنید
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
تشکر کنندگان:
دوستان من شرح مصاحبه ی دوستم رو در مالزی نوشتم اگه دوست دارید به تاپیک مصاحبه در سایر کشورها مراجعه کنید.
امیدوارم مفید باشه.
تشکر کنندگان: reza.aa ، m.ghoreishi ، Mahboy
سلام
من همیشه از نوشته دوستان استفاده کردم و خیلیییییییییییییی کمک شده به من هر چند کمتر می اومدم و یا مطلبی نمیزاشتم ولی واقعا هر چه دارم از این سایت هست و خواستم تشکری ویژه کنم از تمامی دست اندرکاران چه انان که مدیرند و چه اعضای آ ن
من در ایالت فلوریدا شهر میامی بودم و الان یک ماهه اومدم ایران اگرکسی این ایالت رابرای زندگیش می خواد انتخاب کنه انتخاب خوبی هست و من
چهار ماه دیگه بر می گردم و مایلم باهم وطنای خودم هم خونه باشم تا بیگانه ها اگر کسی تمایل داره پیام بده
تشکر کنندگان: bahar101 ، Alex 2014
سلام دوستان

این فرم OF-194 چی‌ هست ؟ همه باید این فرم رو بعد از طی‌ شدن مرحلهٔ اداری با خودشون ببرن ؟
تشکر کنندگان:
چرا ایرانی ها اکثرا در پروسه کلیرنس قرار میگیرند؟

- تصور کنید شما جای آفیسر هستید. احتمالا کلی دوره آموزشی هم گذرانید تا بتونید تشخیص بدید آیا ورود متقاضی مشکلی ایجاد میکنه برای امنیت کشورت و ...

حالا اولین کیس ایرانی جلوی روتون هست :
س- سربازی رفتی ؟
ج - بله
( تفکر آفیسر با توجه به شرایط آمریکا : عجب پس طرف وطنپرست بوده )

س- چه شغلی داری دولتی یا خصوصی ؟
ج - دولتی / نیم دولتی /
تفکر آفیسر ... : شغل خصوصی که درآمدش بیشتره پس چرا دولتی؟ یا خیلی محافظه کاره و قدرت ریسک نداره که پس چطور ریسک مهاجرت ؟؟؟؟؟
یا اینکه مامور شده این کار رو انجام بده . پس باید چک بشه

س- تحصیلات چیه ؟
ج - دانشگاه مدرک مهندسی ....
تفکر آفیسر ... : عجب با این تحصیلات و سابقه کاری و .... عجیبه ؟؟؟؟؟

نتیجه گیری آفیسر : بذار بدم ادارات بالاتر چک کنند من تمی تونم مسئولیت اینهمه سوال رو بعهده بگیرم !! اما عجب نگاهم میکنه حالا بهش چی بگم جنبه انسانی رو رعایت کرده باشم ! آها دستورالعمل چی میگفت :
لبخند بزنید! مدارک شما کامل هست اما یک سری مراحل اداری بایت طی شود ظرف 2 تا 4 ماه آیند سایت را چک کنید ......

آخیش راحت شدم رفت
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، somayeh1363 ، Mahboy ، masouleh ، Ali2020 ، solid_mercury ، goliii ، varchandi ، vahid1432
(2015-02-26 ساعت 16:38)mick نوشته:  چرا ایرانی ها اکثرا در پروسه کلیرنس قرار میگیرند؟

- تصور کنید شما جای آفیسر هستید. احتمالا کلی دوره آموزشی هم گذرانید تا بتونید تشخیص بدید آیا ورود متقاضی مشکلی ایجاد میکنه برای امنیت کشورت و ...

حالا اولین کیس ایرانی جلوی روتون هست :
س- سربازی رفتی ؟
ج - بله
( تفکر آفیسر با توجه به شرایط آمریکا : عجب پس طرف وطنپرست بوده )

س- چه شغلی داری دولتی یا خصوصی ؟
ج - دولتی / نیم دولتی /
تفکر آفیسر ... : شغل خصوصی که درآمدش بیشتره پس چرا دولتی؟ یا خیلی محافظه کاره و قدرت ریسک نداره که پس چطور ریسک مهاجرت ؟؟؟؟؟
یا اینکه مامور شده این کار رو انجام بده . پس باید چک بشه

س- تحصیلات چیه ؟
ج - دانشگاه مدرک مهندسی ....
تفکر آفیسر ... : عجب با این تحصیلات و سابقه کاری و .... عجیبه ؟؟؟؟؟

نتیجه گیری آفیسر : بذار بدم ادارات بالاتر چک کنند من تمی تونم مسئولیت اینهمه سوال رو بعهده بگیرم !! اما عجب نگاهم میکنه حالا بهش چی بگم جنبه انسانی رو رعایت کرده باشم ! آها دستورالعمل چی میگفت :
لبخند بزنید! مدارک شما کامل هست اما یک سری مراحل اداری بایت طی شود ظرف 2 تا 4 ماه آیند سایت را چک کنید ......

آخیش راحت شدم رفت

این وقتیه که ایران را نشناسند، اونا ایران را بهتر از خود ما میشناسند. تو آموزشهاشون هم کاملا میدونن چه خبره. اول میبینن اگه مردی میگن آخ جون کلیرنس. بعد برای اینکه خیالشون راحت بشه میپرسن خدمت رفتی اگه بگی آره اونوقت لبخند میزنن تو دلشون میگن آخیش کلیرنس. اگه بگی نه، عزا میگیرن چون باید کار دولتی را بپرسن. با ترس و لرز میپرسن. بگی نه باز عزا میگیرن که حالا باید بالاخره به یک چیزی مشکوک بشن. پس قدم بعدی رشته تحصیلیه که بالاخره یکجورایی همه رشته ها مشکوک میزنن، همه رشته ها به یک شکلی مشکوکند، از بیولوژی بگیر بیا تا مهندسی صنایع، الکترونیک و برق و مکانیک و ... در نهایت هم که دیگه چیزی نبود میگن مسافرت زیاد میریا کلک!!! اگه بگی بابا من ماگزیمم شاه عبدالعظیم را دیدم، دیگه علیرغم میل باطنی مجبوره یکضرب ویزا بده تازه از اون سخت تر باید لبخند بزنه که الکی مثلا من خوشحالم. در مورد خانمها کار راحتتره چون در هرصورت میخوان ویزا بدن. فقط خداییش کار دولتی جنایت وحشتناکیه نمیشه ازش گذشت. اگر کار دولتی نباشه دیگه حله با یک لبخند واقعی که الکی یعنی ما حقوق زنها را رعایت میکنیم و بعد ویزای یکضرب و بعد با وجدان راحت جلوی شومینه روزنامه واشنگتن پست ونیوزویک و ... چون کار خیلی دقیق و رو اصول انجام شده
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Mahboy ، m.ghoreishi ، visa2015 ، farrokh33 ، somayeh1363 ، jupiterx ، Jefferson ، solid_mercury ، goliii
با سلام

دوستان فکر می کنم کسایی که 20 فوریه اپدیت شدن مربوط به کار دولتی بوده. تا انجایی که چک کردم حتی تو کیس های چند نفره فقط اعضایی که کار دولتی داشتن اپدیت شدن.
یه مطلب دیگه کسی از بین شما هس که ایمیل زده به سفارت و اونا جوابی که دادن پندینگ باشه و مدت پروسه رو ننوشته باشه؟
تشکر کنندگان: farrokh33 ، mendoosh ، negar6043
(2015-02-26 ساعت 17:39)visa2015 نوشته:  با سلام

دوستان فکر می کنم کسایی که 20 فوریه اپدیت شدن مربوط به کار دولتی بوده. تا انجایی که چک کردم حتی تو کیس های چند نفره فقط اعضایی که کار دولتی داشتن اپدیت شدن.
یه مطلب دیگه کسی از بین شما هس که ایمیل زده به سفارت و اونا جوابی که دادن پندینگ باشه و مدت پروسه رو ننوشته باشه؟

بله من ایمیل زدم ولی مدت پروسه را بیان نکردند. اصولا زمان دقیق ذکر نمیکنند و 4 تا شش ماه ذکر میکنند و تا شش ماه میگویند پاسخی داده نمیشود. و این ایمیلهایی که به ما جواب داده اند اتوماتیک است و جواب محسوب نمیشود. در ضمن اینکه آپدیتی که شده مربوط به چیست و اصولا نشاندهنده چیست هم مشخص نیست. تجارب سالهای گذشته نشان داده که روی این اپدیتها نمیتوان زیاد حساب کرد و تحلیل جامعی ارائه کرد چون مواردی بوده اند که تنها یک آپدیت داشته اند و آنهم تنها در هنگام صدور ویزا و افراد دیگری هم بوده اند که آپدیتهای مکرر داشته اند که حتی منجر به صدور ویزا هم نشده است. چیزی که مشخصه که اگر حدود سه تا چهارماه از کلیرنس فرد گذشته باشد و آپدیتی در اینزمان رخ دهد میتوان امید داشت که در آستانه صدور ویزاست ولی همین هم قطعی نیست.
تشکر کنندگان: visa2015 ، Mahboy ، farrokh33 ، somayeh1363 ، jupiterx

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان