کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-03-10 ساعت 14:05)رضا2015 نوشته:  مشکل اصلی ما این هست که با دیدگاه ایرانی به دولت آمریکا نامه میدیم!
رادوین عزیز موضوع لاتاری سیستم یا روشی است که قوانین و موارد ان برای افیسر ها تعیین و مشخص شده اونها حق تعدی به قوانینشون رو ندارن!
این جوری نیست که ما جمع شیم یه نامه بدیم اونها هم بگن چشم!
قضیه نونوایی نیست که من تا سر کوچه برم!
اصالا براشون پروتکل کردن تا ته کلیر ایرانی ها رو در نیاوردین ویزا ندین! حالا شما با نامه می تونی قانون اداره مهاجرت رو عوض کنی ؟
بسم اله Smile

رضاجان شما چه پيشنهادي داريد؟ فقط صبر يا اينكه فعلا صبر؟ اگر فعلا صبر، قدم بعدي چي هست؟
ورود به آمریکا: آگست ٢٠١۵
تشکر کنندگان: r.bazargan ، bahar101 ، goliii
والله من خودم دارم فکر میکنم چطوری میشه بگیم بهشون محترمانه که اقا این کلیرنس سوهان روح شده به خدا!

یکی از راه هاش این بود که همه تکی تو یه روز بدیم! در خانه ک س است یک حرف بس است!
این جوری نه طومار فرستادیم نه اعتراض کردیم ! دوزاری خودشون هم میوفته!
این هفته من سفارت کشور اروپایی بودم، اونقدر خوب با افیسر حرف زدم که اصلا ازم مدرکی برای اثبات برگشتن نخواست هیچ بلکه ویزام رو 8 روزه صادر میکنه ولی باجه بغلی من بچه پررو بازی در اورد که من شینگن داشتم قبلا! طرف تا ته اطلاعاتشو خواست با سند و فلان و بمدان بعد گفت 21 روز دیگه پاسسستو بیار تازه بهت بدیم یا نه!

دوستان طرز برخورد با قضیه خیلی مهمه! خیلی!
من هم تو کشتی شمام تازه شاید شما اکثرتون مصاحبه رفتین و اون پروسه 5 ماهه تون که کلیر بشید داره تموم میشه ! ما هنوز اندر خم فاز دوم هستیم!
بنظر من اعتراض باید به حق مسلم باشه من خودم شارگم بره حقم نره! ولی این موضوع حق نیست! شانسه
تشکر کنندگان: jupiterx ، Reza-2015 ، bahar101 ، goliii ، حاجی واشنگتن
دیروز دوتا از بچه های مهاجرسرا توی انکارا یکضرب گرفتن!
کیس نامبر: **AS2015****31
اعضای کیس دونفر
ارسال فرم : ۱۸ سپتامبر
کارنت : اکتبر
دریافت نامه دوم : 25 فوریه
زمان مصاحبه:۲۶اپریل
دریافت ویزا:هوراااااااا
اپدیت ها:۲۶ ۲۷ ۲۹ و ۳۰ اپریل
گر خدای من آنست که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد
تشکر کنندگان: HERMES7 ، jupiterx ، Reza-2015 ، Mahboy ، afshin.as ، Radwin ، bahar101 ، goliii
(2015-03-10 ساعت 14:05)رضا2015 نوشته:  مشکل اصلی ما این هست که با دیدگاه ایرانی به دولت آمریکا نامه میدیم!
رادوین عزیز موضوع لاتاری سیستم یا روشی است که قوانین و موارد ان برای افیسر ها تعیین و مشخص شده اونها حق تعدی به قوانینشون رو ندارن!
این جوری نیست که ما جمع شیم یه نامه بدیم اونها هم بگن چشم!
قضیه نونوایی نیست که من تا سر کوچه برم!
اصالا براشون پروتکل کردن تا ته کلیر ایرانی ها رو در نیاوردین ویزا ندین! حالا شما با نامه می تونی قانون اداره مهاجرت رو عوض کنی ؟
بسم اله Smile

اصلا صحبت اصلاح قانون مهاجرت نیست. از 2014 به قبل هم همین مکانیسم کلیرنس وجود داشته چرا داستان به این شکل نبوده؟ در سال گذشته مقام رسمی خودشون داره میگه نیرو کم داشتیم نمیگه کیسها مشکل داشته اند. صحبت سر کش دادن کلیرنس نیست ولی چیزی که یقینیه که اینهمه کیس مشکل دار از ایران نمیتونند باشند که بخاطر اون تا حالا فقط 500 ویزا داده اند. تازه همین که شما داری میگی و مثل حرفهای من حدس و گمان است هم باید روشن به ما توضیح داده شود. تازه از طرف دیگر همانطور که کلیرنس قانونشونه . دادن ویزا به تعدادی که خودشون اعلام کرده اند نه من و شما هم قانونشونه اون هم قانونی که سر این تعداد کلی محاسبه و بررسی شده است. ما قصد تغییر چیزی را نداریم ما قصد شفاف سازی داریم. در مورد قضیه پارسال خودشون معذرتخواهی کرده اند یعنی پس اشتباه و گناه متوجه آنهاست. امسال هم که شرایط دارد همانگونه پیش میرود اینکه بعدا معذرت بخواهند چه سود؟ اینجوری که شما دارید صحبت میکنید سیستم لاتاری را بری و غیرقابل تغییر معرفی میکنید در صورتیکه اصلا اینطور نیست. حالا اگر در زمان ما هم جواب ندهد در سالهای دیگر باید روشن شود که با زندگی هموطنان ما یکسال و اندی بازی نشود. وقتی قانون مهاجرت برای مهاجرین قاچاق درست میشود برای لاتاری هم باید بشود. من نمیگویم دولت آمریکا باید مثلا 5000 تا به ما بدهد اصلا ده تا سهمیه بدهد. ولی همین ده تا را بدهند.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: jupiterx ، Samia ، bahar101 ، Abdorrezaa ، goliii
اینکه دوستان میگن ما هیچ حقی نداریم اثرات زندگی کردن تو ایرانه که باورمون شده واقعا هیچ حقی نداریم هر کردوم از ما که میریم اونور یه نیروی کار فعال هستیم چه پیر چه جوون اون که پیره تمام دارایی اشو میبره اونور پس سرمایه وارد اون کشور میکنه اونی هم که جوونه علاوه بر تمام امتیازات جوانی دولت امریکا را ازهزینه کردن برای پرورش یه نیرو فعال معاف میکنه یعنی هرچی هزینه اموزش و... شده برای ما به نفع اون کشور تموم میشه فکر کنم تعداد انگشت شماری باشن از دوستان بخواهند بروند اونور برای عشق و حال همه به فکر کار و تحصیل هستن خوب این به نفع کیه ؟در ضمن امریکا با این سابقه تو امرلاتاری مگه میشه ندونه زندگی تمام کسایی که برنده میشن میره رو هوا پس حتما یه بخشی برای پاسخگویی میزاره به نظرم ایمیل زدن کار بسیار خوبیه و نتیجه خواهد داد
تشکر کنندگان: jupiterx ، Radwin ، Samia ، bahar101 ، Alex 2014 ، goliii
(2015-03-10 ساعت 14:31)رضا2015 نوشته:  والله من خودم دارم فکر میکنم چطوری میشه بگیم بهشون محترمانه که اقا این کلیرنس سوهان روح شده به خدا!

یکی از راه هاش این بود که همه تکی تو یه روز بدیم! در خانه ک س است یک حرف بس است!
این هفته من سفارت کشور اروپایی بودم، اونقدر خوب با افیسر حرف زدم که اصلا ازم مدرکی برای اثبات برگشتن نخواست هیچ بلکه ویزام رو 8 روزه صادر میکنه ولی باجه بغلی من بچه پررو بازی در اورد که من شینگن داشتم قبلا! طرف تا ته اطلاعاتشو خواست با سند و فلان و بمدان بعد گفت 21 روز دیگه پاسسستو بیار تازه بهت بدیم یا نه!

من هم تو کشتی شمام تازه شاید شما اکثرتون مصاحبه رفتین و اون پروسه 5 ماهه تون که کلیر بشید داره تموم میشه ! ما هنوز اندر خم فاز دوم هستیم!
بنظر من اعتراض باید به حق مسلم باشه من خودم شارگم بره حقم نره! ولی این موضوع حق نیست! شانسه

منم موافق ارسال نامه در یک روز مشخص توسط همه دوستان هستم به نظرم اینطوری بهتره و البته با یک متن مشخص و ثابت اینطوری متوجه میشن که همه با هماهنگی هم اینکارو کردیم و از شرایط همدیگه مطلع هستیم و دسته جمعی پیگیر هستیم
سفارت : آنکارا / زمان مصاحبه : nov / تعداد کیس : دونفر/ Update In Site Ceac :22 Dec --10 mar(email) --25 & 26 & 30 & 31 mar -- 3 April / کلیر : 3 اپریل فعلا فقط کیس اصلی Sad (انتظار برای کلیر نفر دوم کیسSad ) -- دریافت ویزا:24 April -- آپدیتهای نفر دوم کیس: 5 می - 1جون (ایمیل)- 8 جولای ( ایمیل)-15 جولای - 28 جولای- 29 جولای -- بالاخره بعد از 8 ماه و 16 روز نفر دوم هم کلیر شد به تاریخ 29 جولای
تشکر کنندگان: bahar101 ، Abdorrezaa ، goliii
ببخشید روده درازی میکنم ولی مرحله شانس داستان اون قرعه کشی اولیه و بالا و پایین بودن شماره کیس نامبره. بقیه ربطی به شانس نداره عزیز گل. شانس اونموقعیه که شما اسمتان در یک قرعه کشی در نمیاد اونوقت نباید بگی چرا در نیومد چون اسامی شانسی درآورده شده اند. اگر کل پروسه لاتاری را شانس بدانیم پس از نزدیک 5000 ایرانی که اسمشان بعنوان برنده اعلام شده 2000 نفر برنده اند و بقیه بعنوان بازنده بزرگ هستند چون علاوه بر یکسال و اندی استرس و نگرانی و انتظار، هزینه وحشتناک مالی هم کرده اند. پس من که سالهای پیش برنده نمیشدم در حقیقت الان برنده نشده ام بازنده شده ام چون سالهای پیش یک چک کردن بود و بعد تمام، ولی حالا فاجعست. حرف شما هم در اینکه شما هم کاملا همسو با مایید کاملا صحیحه پس باید تلاشمان را تا حد امکان بکنیم تا حداقل پیش وجدان خودمان راحت باشیم که تلاشی کرده ایم و تسلیم نبوده ایم.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: jupiterx ، Mahboy ، bahar101 ، turadjk ، goliii
(2015-03-10 ساعت 14:39)jupiterx نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 14:31)رضا2015 نوشته:  والله من خودم دارم فکر میکنم چطوری میشه بگیم بهشون محترمانه که اقا این کلیرنس سوهان روح شده به خدا!

منم موافق ارسال نامه در یک روز مشخص توسط همه دوستان هستم به نظرم اینطوری بهتره و البته با یک متن مشخص و ثابت اینطوری متوجه میشن که همه با هماهنگی هم اینکارو کردیم و از شرایط همدیگه مطلع هستیم و دسته جمعی پیگیر هستیم

من حتی میگم ی صفحه اعتراض امیز تو فیسبوک درست کنیم و همه توی اون سایت عضو شوند خاطاتشونو توش بنویسند و صفحه یو اس در فارسی را اضافه کنند ی اعتراض مسالمت امیز
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: Radwin ، bahar101 ، goliii
به نظر میرسه همه با یک پتیشن و نامه دستجمعی که همه با هم بفرستیم همسوییم ولی الان صحبت سر چگونگی آن است. که از دوستانی باتجربه در زمینه متن آن و هم اینکه کجا بفرستیم و هم طریقه بقول آقا رضای عزیز نامه تکی با امضاء همگانی درخواست میکنم کار را پیش ببرند تا به امید خدا طرحی نو دراندازیم.
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-03-10 ساعت 14:52)mehrdad_123 نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 14:39)jupiterx نوشته:  

من حتی میگم ی صفحه اعتراض امیز تو فیسبوک درست کنیم و همه توی اون سایت عضو شوند خاطاتشونو توش بنویسند و صفحه یو اس در فارسی را اضافه کنند ی اعتراض مسالمت امیز

این هم راه فوق العاده ایه ولی به نظر من در کنار این کار وزارت امورخارجه را هم با یک ایمیل کلی مستقیم درگیر کنیم.
بر طبق قوانین uscis کلیه سفارت های امریکا به هیچ پرونده ای که کمتر از شش ماه از پروسه ap آنها گذشته باشه جوابگو نخواهند بود. حالا دوستان میتونن نامه دست جمعی بزنن یا میتونن برن جلوی سفارت بس بشینن یا هر کار دیگه ای بکنن. نظر بنده اینه که دوستان سعه صبر داشته باشند و سعی کنن لحظه لحظه این دوره رو بیاد بسپارن چون در این ایام نقطه عطف زندگی همه ما داره رقم میخوره و بزودی همگی زندگی زیبایی رو تجربه خواهیم کرد. من مطمئنم. استرس و دلهره ی این دوران هم قشنگه بیایید ازش خاطره بد نسازیم. درود به همگی.
C.N : 16xx # Interview : Dec Ankara # 3 person # clearance # update : 24-30 Dec 2014/4-20 Jan,20 Feb,30-31 Mar,2-3-8-10-13 Apr 2015 # cleared after 125 day
سفرنامه آنکارا:
http://www.mohajersara.com/thread-7100-p...#pid571693
تشکر کنندگان: ashkan.h56 ، bahar101 ، Abdorrezaa ، jupiterx
(2015-03-10 ساعت 15:01)hrghoreshi نوشته:  بر طبق قوانین uscis کلیه سفارت های آمریکا به هیچ پرونده ای که کمتر از شش ماه از پروسه ap آنها گذشته باشه جوابگو نخواهند بود. حالا دوستان میتونن نامه دست جمعی بزنن یا میتونن برن جلوی سفارت بس بشینن یا هر کار دیگه ای بکنن. نظر بنده اینه که دوستان سعه صبر داشته باشند و سعی کنن لحظه لحظه این دوره رو بیاد بسپارن چون در این ایام نقطه عطف زندگی همه ما داره رقم میخوره و بزودی همگی زندگی زیبایی رو تجربه خواهیم کرد. من مطمئنم. استرس و دلهره ی این دوران هم قشنگه بیایید ازش خاطره بد نسازیم. درود به همگی.

اگر شما میفرمایید شش ماه ک من نمیدونم از کجا میفرمایید اما من چند لینک در سایت سفارت خانه مجازی امریکا در هست که میگه 2 ماه و سارا گرو در مصاحبه خودش گفت 2تا4 ماه اما اینجور که معلومه بیشترم هست
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: bahar101 ، goliii
سلام من آپدیت بعدی رو هم خوردم 9Mar
کیس:   36xx/ 2015سفارت: انکارا **مصاحبه: Feb** تعداد افراد منظور در کیس :2 نفر** دریافت ویزا:خانومم گرفته خودم : کلیر 9 جون بعد از 10 آپدیت آخرین آپدیت 2 جون با همسرم دریافت ویزا 25 جون
خدمت دوستان گلم عرض کنم که می دونم انتظار خیلی سخته ولی ما کاری غیر این از دستمون بر نمیاد
یه سوال که خیلی ذهن منو درگیر کرده اینکه از بچه هایی که مدت زمان زیادیه در انتظار کلیرنس هستن آیا در خانوادشون کسی بوده که یه ضرب بگیره و اونا منتظر بمونن برای نمونه خود من خانومم برنده اصلی بود و یه ضرب گرفت ولی خودم APخوردم خواهش میکنم جواب بدید ؟؟؟؟؟
کیس:   36xx/ 2015سفارت: انکارا **مصاحبه: Feb** تعداد افراد منظور در کیس :2 نفر** دریافت ویزا:خانومم گرفته خودم : کلیر 9 جون بعد از 10 آپدیت آخرین آپدیت 2 جون با همسرم دریافت ویزا 25 جون
(2015-03-10 ساعت 15:01)hrghoreshi نوشته:  بر طبق قوانین uscis کلیه سفارت های آمریکا به هیچ پرونده ای که کمتر از شش ماه از پروسه ap آنها گذشته باشه جوابگو نخواهند بود. حالا دوستان میتونن نامه دست جمعی بزنن یا میتونن برن جلوی سفارت بس بشینن یا هر کار دیگه ای بکنن. نظر بنده اینه که دوستان سعه صبر داشته باشند و سعی کنن لحظه لحظه این دوره رو بیاد بسپارن چون در این ایام نقطه عطف زندگی همه ما داره رقم میخوره و بزودی همگی زندگی زیبایی رو تجربه خواهیم کرد. من مطمئنم. استرس و دلهره ی این دوران هم قشنگه بیایید ازش خاطره بد نسازیم. درود به همگی.

دوست گرامی من، اینکه ما بپرسیم چرا وضعیت مثل پارساله، چرا سهمیه مصوب خودتان را هم نمیدهید، اینها ساختن خاطره ای بده؟ برای کی خاطره ای بده؟ بعد هم دوست عزیز صحبت این نیست که مثلا کلیرنس من بصورت تک چرا زیاد طول کشیده صحبت از مجموعه شرکت کنندگان لاتاریست نه فرد. تازه با این سیستم پس کسانی که در می به بعد کلیرنس بخورند یعنی هیچی
تشکر کنندگان: bahar101 ، sahar nafisi ، farrokh33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان