کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-03-10 ساعت 19:58)masouleh نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 18:45)Radwin نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 13:52)masouleh نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 13:32)jupiterx نوشته:  به نظر من هم فک میکنم اگه یکی از دوستان که اصول نگارش نامه رو بلد هستند یه متن کوتاه در مورد پیگیری کیسها بنویسن و بذارن که همه یک متن رو ارسال کنیم خوبه . بالاخره همه میدونیم که نوشتن نامه در انگلیسی یه سری اصولی داره که شاید بعضیها خیلی مسلط نباشیم بهش.
در مورد پیگیری هم من فک میکنم اگه مثلا یه تاریخی رو اعلام کنین که همه دوستان تو همون تاریخ ایمیل ارسال کنن و همینجا هم اعلام کنن خوب باشه. والا من 3 روز هستش که ایمیل پیگیری زدم اما حتی جوابی هم ندادن تا چه برسه به اپدیت .
درسته که ما کاری نمیتونیم بکنیم لااقل ما پیگیریمون رو میکنیم و بعدا با خودمون نمیگیم که کاش زودتر اقدام کرده بودیم .
باز هم بقیه نظرشون چی باشه
البته یه درفت اولیه هست دوستان نظر بدن
Dear Sir
We the undersigned, humbly request your kind attention to the issue of delayed Administrative Processing, having recognized the importance of the process to sift out any threats to the American way of life we would like to point out the guide lines from the State Department is that most cases require 60 days to complete, unfortunately we witness that many missions citing due to high demand, direct candidates not to inquire about their cases pending for less than 180 days.
The issue becomes stressful when a candidate is applying under DV category and has a limited window of opportunity to receive a visa by the end of 30th September, or has been issued visa for other family members and himself is pending on Administrative Processing
Unfortunately during 2014 DV Lottery programs many applicants were on Administrative Process and when it was complete the deadline had passed. Later on many reports shed light on the root cause of the problem such as technical problem concerning the CEAC database, and as a sign of goodwill Sarah Grow Spoke on VOA Persian and promised many that AP to be swift. Yet 6 month into the program we have not witnessed any change from last year and it is particularly true for Iranian Citizens.
Yet again we humbly request you to consider this plea and thank you for your time.

دوست عزیز متنتان به نظر من خوب و بارعایت اصوله. ولی اگر لطف کنید و تعداد پایین ویزاهای صادر شده تا حالا و تعداد زیادی از ویزا که مانده و زمان باقی مانده را هم ذکر بکنید یک متن عالی میشود.
دوست عزیز اون کار 30 ثانیه است اول به اینکه برای کی بفرستیم توافق کنیم
سفارت
آلن ایر
سارا گرو ویا پتیشن به وزارت خارجه آمریکا

به نظر شخص من پتیشن باید خطاب به وزارت امور خارجه آمریکا بخش ویزای لاتاری باشد. بعضی دوستان معتقدند زمان الان یک مقدار زود است. باز به همفکری دوستان منوط است که البته در اینمورد به نظرمن جا دارد زمان بدهیم ولی حداکثر تا اواخر مارچ البته این هم به نظر تمام دوستان بستگی داره.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Samia ، jupiterx ، somayeh1363
[/quote]

به نظر شخص من پتیشن باید خطاب به وزارت امور خارجه آمریکا بخش ویزای لاتاری باشد. بعضی دوستان معتقدند زمان الان یک مقدار زود است. باز به همفکری دوستان منوط است که البته در اینمورد به نظرمن جا دارد زمان بدهیم ولی حداکثر تا اواخر مارچ البته این هم به نظر تمام دوستان بستگی داره.
[/quote]

کار رو متن رو آغاز کنیم. متنی که از ماسوله اومده برا شروع خوبه.
در مورد گیرنده هم هرکس نظری داره بگه.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان:
(2015-03-10 ساعت 21:37)satan نوشته:  سلام
ما هم به این تاپیک فرستاده شدیم

سلام
خوش اومديد، انشالله بزودي كلير بشيد و از اين تاپيك به تاپيك اولين سفر به آمريكا فرستاده شيد Smile
ورود به آمریکا: آگست ٢٠١۵
تشکر کنندگان: satan
(2015-03-10 ساعت 21:35)vahid1432 نوشته:  سلام دوستان
من امروز سومین آپدیت خودم رو داشتم توی یک هفته بعد از مصاحبه.
آیا این خبر خوبی هست ؟ با بقیه هم اینطوری بودن؟!

سلام دوست عزيز
چند آپديت پشت سر هم در اولين روزهاي بعد از مصاحبه طبيعيه و پيام خوب يا بدي نداره. با توجه به زمان كمي كه از مصاحبتون ميگذره الان خيلي زوده كه خودتون رو درگير آپديتها كنيد. كمي صبر كنيد انشالله به موقع كلير ميشيد Smile
پيروز باشيد
ورود به آمریکا: آگست ٢٠١۵
تشکر کنندگان: vahid1432 ، sunn789 ، somayeh1363
(2015-03-10 ساعت 21:35)vahid1432 نوشته:  سلام دوستان
من امروز سومین آپدیت خودم رو داشتم توی یک هفته بعد از مصاحبه.
آیا این خبر خوبی هست ؟ با بقیه هم اینطوری بودن؟!

وحیدجان اصلا رو این آپدیتها فکر نکن همه افرادیکه بعد از ژانویه مصاحبه داشته اند این آپدیتها را داشته اند البته اینکه میگم فکر نکن برای اینکه امید کاذب پیدا نکنی.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: vahid1432
دوستان عزیز ما هم مثل همه شما منتظران 120 روز هست که منتظریم و نگران وعصبی با یه زندگی رو هوا با هزینه کردن بسیار زیاد برای ترجمه و........ با کلی دل نگرونی که اگه من برم و همسرم بمونه چی میشه من با اینکه باید صدامون رو به یه جایی برسونیم موافقم ولی قبول کنید که ما هیچ کاری نمیتونیم انجام بدیم تو سایتشون نوشته که کمتر از 6 ماه جوابگو نیستن تو جواب ایمیلهای پیگیری هم همینو گفتن سارا گرو هم که گفته 4 ماهه و از اولش هم که گفتن در زندگیتون هیچگونه تغیری ندید تا ویزا تو پاستون زده بشه واین که قبول شدن در لاتاری برابر باگرفتن ویزا نیست پس یعنی اینکه حق مسلم خودتون ندونید وفقط ارامش داشته باشید و دعا کنید به درگاه خداوند که این انتظارها ختم به خیر بشه
20151xxxنفر2,ارسال مدارکMay28،انکارا,نامه دوم20sepمصاحبهnov, آپدیت18novو24febایمیل و25.26.30.31مارچ و1.8اپریل کلیری8 اپریل با ایمیل146روز.24 اپریل رسیدن به کالیفرنیاBig Grin
نامه به سفارت انکارا جهت تاییدرسیدن مدارک سفرنامه, کاربرحرفه ای
تشکر کنندگان: hrghoreshi ، jupiterx ، حاجی واشنگتن
(2015-03-10 ساعت 22:43)goliii نوشته:  دوستان عزیز ما هم مثل همه شما منتظران 120 روز هست که منتظریم و نگران وعصبی با یه زندگی رو هوا با هزینه کردن بسیار زیاد برای ترجمه و........ با کلی دل نگرونی که اگه من برم و همسرم بمونه چی میشه من با اینکه باید صدامون رو به یه جایی برسونیم موافقم ولی قبول کنید که ما هیچ کاری نمیتونیم انجام بدیم تو سایتشون نوشته که کمتر از 6 ماه جوابگو نیستن تو جواب ایمیلهای پیگیری هم همینو گفتن سارا گرو هم که گفته 4 ماهه و از اولش هم که گفتن در زندگیتون هیچگونه تغیری ندید تا ویزا تو پاستون زده بشه واین که قبول شدن در لاتاری برابر باگرفتن ویزا نیست پس یعنی اینکه حق مسلم خودتون ندونید وفقط ارامش داشته باشید و دعا کنید به درگاه خداوند که این انتظارها ختم به خیر بشه

گلی عزیز معلومه که لاتاری معادل گرفتن ویزا نیست از اول هم همه میدانستند الان هم میدانند. اینکه سارا گرو گفته چی یا گفتند در زندگیتون هیچ تغییری ندهید کافی نیست. همه میدانند که اینها شعار هستند و آنها بهتر از ما هم میدانند. اصلا وقتی افرادی میخواهند کشور محل اقامتشان را تغییر بدهند مگر میشود خود را آماده این چالش بزرگ نکنند. این یعنی خواهی نخواهی یکسال و اندی از زندگی هیچ. بارها در این پستهای اخیر هم گفته ام باز میگویم اصلا صحبت اینکه چرا کلیرنس اینقدر طولانی شده نیست، صحبت اینجاست که به سهمیه هایی که خودشان اعلام کرده اند پایبند نیستند. ما تجربه سال گذشته را یدک میکشیم که خودشان هم بر قصور خودشان معترف هستند و عذرخواهی هم میکنند. اصلا بر فرض صدای ما به جایی نرسد که به نظر من اینگونه نیست، ولی اینکار هم برای آسودگی خاطر خود ما که در راه احقاق حقمون (یعنی سهمیه ای که به ما اختصاص داده شده) تلاش کرده ایم. در ضمن ما میخواهیم آمریکا برویم که برای گرفتن بعضی حقوقمان باید اینگونه چالشها را تجربه کنیم پس الان تمرین گرفتن حقمان است از دولتی که قانون مدار است. شما الان از ده ماه است گرفتار این پروسه هستید هیچ چیز بیش از چیزی که خودشان اعلام کرده اند نمیخواهید. اگر شما در مصاحبه بخت آزمایی مثلا 2 میلیون دلار برنده شوید این پول حق مسلّم شما نیست؟؟ اگر بگویند چون قرعه کشی بود پس حق مسلم شما نیست پس بهتون نمیدیم شما دربست قبول میکنید؟
تشکر کنندگان: jupiterx ، somayeh1363

[/quote]

کار رو متن رو آغاز کنیم. متنی که از ماسوله اومده برا شروع خوبه.
در مورد گیرنده هم هرکس نظری داره بگه.
[/quote]

دست دوست عزیزمان masouleh عزیز درد نکند که متن خوبی تهیه کرده که امیدوارم یک مقدار کاملتر هم بکنند تا انشاء الله برای فرستادن آماده بشود بعد در مورد محل فرستاده شدن و زمان فرستاده شدن به جمع بندی برسیم. شاید هم در این اثنا انفجار کلیری که معادل انفجار هسته ایه برای جماعت برندگان لاتاری رخ دهد.
تشکر کنندگان: lotttery2015 ، mehrdad_123 ، jupiterx
Radwin جان واقعا ازت ممنونم ک اینهمه پیگیری و یه فکر دیگران ستایش بر انگیزه اما اینکه میگیم کاره من که حل شد بیخیال بقیه کاریه ک 2014 ها کردند اونها گفتند ما که اول رفتیم مصاحبه حتما ویزا میگیریم بیخیال بقیه . حالا ازین حرفا گذشته ایا ب نظرتون این کار تبعیض نژادی نیست اگه هست برید ببینید برا همچی کاری توی فرگوسن مردمش چه سیاه و سفید برای ارزش های انسانی برای یک کسه دیگه چه اعتراضی کردتد کسی هم نگفت زشته ! یده ! زوده !
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: jupiterx
من فک میکنم برای اینکه به یک نتیجه گیری برسیم بهتره یک صفحه رای گیری ایجاد بشه که دوستان بتونن درمورد اینکه موافق پیگیری بصورت ایمیل یا پتیشن هستند و همچنین زمان انجام این کار و یا اینکه کلا مخالفند و برای رای دادن هم یک تاریخ حداکثری مشخص کنن که دوستان تا اون موقع رای بدهند . اینطوری میشه یه جمع بندی کرد این بحث رو چون با کامنت گذاشتن و پاسخ دادن دوستان تو این صفحه به نظر من نتیجه کلی حاصل نمیشه و فقط دوستان در این مورد بحث و گفتگو خواهند کرد.
توی همون صفحه هم میشه در مورد متن مورد نظر به توافق رسید
تا نظر مدیران چی باشه. البته هنوز هیچکدوم از مدیران بخصوص اقا بهداد و بقیه نظری و صحبتی در این مورد نکردن ببینیم نظر اونا چیه
باتشکر
سفارت : آنکارا / زمان مصاحبه : nov / تعداد کیس : دونفر/ Update In Site Ceac :22 Dec --10 mar(email) --25 & 26 & 30 & 31 mar -- 3 April / کلیر : 3 اپریل فعلا فقط کیس اصلی Sad (انتظار برای کلیر نفر دوم کیسSad ) -- دریافت ویزا:24 April -- آپدیتهای نفر دوم کیس: 5 می - 1جون (ایمیل)- 8 جولای ( ایمیل)-15 جولای - 28 جولای- 29 جولای -- بالاخره بعد از 8 ماه و 16 روز نفر دوم هم کلیر شد به تاریخ 29 جولای
تشکر کنندگان: goliii
(2015-03-10 ساعت 23:37)mehrdad_123 نوشته:  Radwin جان واقعا ازت ممنونم ک اینهمه پیگیری و یه فکر دیگران ستایش بر انگیزه اما اینکه میگیم کاره من که حل شد بیخیال بقیه کاریه ک 2014 ها کردند اونها گفتند ما که اول رفتیم مصاحبه حتما ویزا میگیریم بیخیال بقیه . حالا ازین حرفا گذشته ایا ب نظرتون این کار تبعیض نژادی نیست اگه هست برید ببینید برا همچی کاری توی فرگوسن مردمش چه سیاه و سفید برای ارزش های انسانی برای یک کسه دیگه چه اعتراضی کردتد کسی هم نگفت زشته ! یده ! زوده !

ببخشید دوست عزیز کدام کار را میگید تبعیض نژادی؟ ببخشید من اصلا متوجه نمشوم لطف کنید توضیح بدهید. مگه من گفتم اگه کار من حل شد بیخیال کار دیگران من چهارماهه منتظرم و اگر بخواهیم حساب کنیم من کارم دیگه آخرشه. اصلا صحبت من در تمام پستهام دفاع از سهمیه ایرانه. درهرصورت لطف کنید و توضیح دهید ممنون میشوم
تشکر کنندگان: aaraam
(2015-03-11 ساعت 00:25)jupiterx نوشته:  من فک میکنم برای اینکه به یک نتیجه گیری برسیم بهتره یک صفحه رای گیری ایجاد بشه که دوستان بتونن درمورد اینکه موافق پیگیری بصورت ایمیل یا پتیشن هستند و همچنین زمان انجام این کار و یا اینکه کلا مخالفند و برای رای دادن هم یک تاریخ حداکثری مشخص کنن که دوستان تا اون موقع رای بدهند . اینطوری میشه یه جمع بندی کرد این بحث رو چون با کامنت گذاشتن و پاسخ دادن دوستان تو این صفحه به نظر من نتیجه کلی حاصل نمیشه و فقط دوستان در این مورد بحث و گفتگو خواهند کرد.
توی همون صفحه هم میشه در مورد متن مورد نظر به توافق رسید
تا نظر مدیران چی باشه. البته هنوز هیچکدوم از مدیران بخصوص اقا بهداد و بقیه نظری و صحبتی در این مورد نکردن ببینیم نظر اونا چیه
باتشکر

با نظر شما موافقم اگر بخشی در این خصوص ایجاد شود به نظرم کار بسیار خوبیه
تشکر کنندگان: jupiterx ، goliii
(2015-03-11 ساعت 00:28)Radwin نوشته:  
(2015-03-10 ساعت 23:37)mehrdad_123 نوشته:  Radwin جان واقعا ازت ممنونم ک اینهمه پیگیری و یه فکر دیگران ستایش بر انگیزه اما اینکه میگیم کاره من که حل شد بیخیال بقیه کاریه ک 2014 ها کردند اونها گفتند ما که اول رفتیم مصاحبه حتما ویزا میگیریم بیخیال بقیه . حالا ازین حرفا گذشته ایا ب نظرتون این کار تبعیض نژادی نیست اگه هست برید ببینید برا همچی کاری توی فرگوسن مردمش چه سیاه و سفید برای ارزش های انسانی برای یک کسه دیگه چه اعتراضی کردتد کسی هم نگفت زشته ! یده ! زوده !

ببخشید دوست عزیز کدام کار را میگید تبعیض نژادی؟ ببخشید من اصلا متوجه نمشوم لطف کنید توضیح بدهید. مگه من گفتم اگه کار من حل شد بیخیال کار دیگران من چهارماهه منتظرم و اگر بخواهیم حساب کنیم من کارم دیگه آخرشه. اصلا صحبت من در تمام پستهام دفاع از سهمیه ایرانه. درهرصورت لطف کنید و توضیح دهید ممنون میشوم
من جواب شما راندادم شما دارید نهایت تلاشتون را میکنید تا در راستای کمک به همه ایزانیان باشه منم تشکر کردم . بعد عرض کردم اینکه به یک سری افراد با یک ملیت برچسب میزنند(کلیرنس) مشابه تبعیض نژادیه و این کار تقبیح شده و الانم میگم اگر از همین حالا که میبینیم روند مثل پارساله اگه کاری نکنیم میشم مثل 2014 ها . حالا صلاح مملکت خویش خسروان دانند
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: jupiterx
(2015-03-11 ساعت 00:49)mehrdad_123 نوشته:  

من جواب شما راندادم شما دارید نهایت تلاشتون را میکنید تا در راستای کمک به همه ایزانیان باشه منم تشکر کردم . بعد عرض کردم اینکه به یک سری افراد با یک ملیت برچسب میزنند(کلیرنس) مشابه تبعیض نژادیه و این کار تقبیح شده و الانم میگم اگر از همین حالا که میبینیم روند مثل پارساله اگه کاری نکنیم میشم مثل 2014 ها . حالا صلاح مملکت خویش خسروان دانند

شرمنده من درست متوجه نشده بودم. این مورد البته تبعیض نژادی نیست چون خود آمریکایی ها به ارزش مردم ایران واقفند جان کری وزیر امورخارجه آمریکا که دامادش هم ایرانیه در آخرین مصاحبش گفت که خواهرش هم در ایران کار میکرده و عظمت مردم ایران براش کاملا روشنه. دوست پسر سارا گرو هم که سنندجیه کلی هم به این میبالید. در عید نوروز هم که اوباما بارها پیام تبریک برای مردم ما فرستاده. این یعنی این مردم در جهان وزنه اند. ولی اتفاقاتی که در مورد لاتاری دارد می افتد حتما ریشه های دیگری دارد. در هرصورت هر ریشه ای هم داشته باشد ما باید برای جلوگیری از تضییع حق سهمیه لاتاریمون تلاش کنیم.
تشکر کنندگان: bahar101 ، jupiterx
(2015-03-11 ساعت 00:58)Radwin نوشته:  
(2015-03-11 ساعت 00:49)mehrdad_123 نوشته:  

شرمنده من درست متوجه نشده بودم. این مورد البته تبعیض نژادی نیست چون خود آمریکایی ها به ارزش مردم ایران واقفند جان کری وزیر امورخارجه آمریکا که دامادش هم ایرانیه در آخرین مصاحبش گفت که خواهرش هم در ایران کار میکرده و عظمت مردم ایران براش کاملا روشنه. دوست پسر سارا گرو هم که سنندجیه کلی هم به این میبالید. در عید نوروز هم که اوباما بارها پیام تبریک برای مردم ما فرستاده. این یعنی این مردم در جهان وزنه اند. ولی اتفاقاتی که در مورد لاتاری دارد می افتد حتما ریشه های دیگری دارد. در هرصورت هر ریشه ای هم داشته باشد ما باید برای جلوگیری از تضییع حق سهمیه لاتاریمون تلاش کنیم.
شایدم اینجور باشه ک شما میگید و من هم قبول دارم در سطح کلان اینجور هست همینطور که رییس جمهور امریکا یک سیاه پوسته و همینطور بانوی اول و ....... کاری هم به اینا نداریم فعلا تلاش برای اومدن بیرون از این وضعیته
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: Radwin ، bahar101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان