کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
بله دوستان به زودی اپدیت آخر رو ببینین همه.امیدوار باشید.به زودی میاد انشاالله
شماره كيس: 2015ASXXX---كنسولگري: آنكارا--تاريخ رويت قبولي: 1 MAY--ارسال فرمهاي اول: 18 MAY--تعداد افراد كيس: فقط خودم---كارنت شدن كيس:Aug --دريافت نامه دوم: 15 aug--مصاحبه: oct 8,آپديت ها: -4Nov-7Nov-8Jan-12Jan-18Jan-16 Mar-24- Mar25(by email)--April 27rd(by --email)-April28-April29-May5-May6-May7---کلیرنس :-May 7---دريافت ويزا: May13Cool---ورود به آمريكا:7OCT Big Grin
تشکر کنندگان: milad.nas ، Siavash-M ، masouleh ، bahar101 ، k1_m_1358 ، goliii
سلام دوستان ضمن تبریک به دوستان کلید شده. بین شماها کسی بوده کار دولتی داشته؟
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
تشکر کنندگان: bahar101
دوستان عزیز خواستم یک آماری اینجا بدم.
کل کیس های قبل از ژانویه ابوظبی به جز یک کیس (که حدس میزنم کسر مدرک داشته و هرگز کلیر نخواهد شد) آپدیت خورده اند .
دسته اول شامل 12 کیس همونطور که گفتم مصاحبه های تا 16 دسامبر که دو بار آپدیت عالی یکی 25 مارچ نفر اصلی از آمریکا و بعدی 26 مارچ کل کیس از ابوظبی آپدیت خوردند و من 99% اطمینان دارم که در اولین آپدیت ابوظبی که حداکثر تا آخر همین هفته هست کلیریشون اعلام میشه.
دسته دوم شامل 5 کیس که از 21 تا 23 دسامبر مصاحبه داشتند و آپدیت اولشون از یو اس رو 27 مارچ خوردند و منتظر آپدیت دوم از ابوظبی هستند که چون جمعه و شنبه ابوظبی تعطیله احتمالا کل اعضای کیس یکشنبه یا نهایت دوشنبه از ابوظبی باید آپدیت بشن. این دوستان هم من 90% اطمینان دارم که آپدیت دوم رو میخورند و بزودی تا آخر هفته احتمالا بهشون کلیرشون اعلام میشه.

دوستان توجه داشته باشند که اگر کلیر شدند احتمالا مثل گروه قبلی تا 23 آپریل فرصت دارند پاس رو تحویل بدهند مخصوصا اگر از دسته اول هستید کارهاتون رو انجام بدید . بار و بنه ها رو ببندید که یک سفر تا ابوظبی حداقل به زودی خواهید داشت.

با توجه به اینکه آنکارا امسال همیشه از ابوظبی کمی عقب تر بوده حدس میزنم به زودی آنکارا هم تعداد زیادی از کیس های تا آخر دسامبر رو کلیر بکنه اگر اینطور نشه و ابوظبی کل کیس ها رو کلیر بکنه معلوم میشه آفیسر های آنکارا سخت گیری بیشتری روی کیس ها انجام داده و تعداد چک های بیشتری زده اند که کمی بعید میدونم این قضیه رو به شخصه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
سلام دوستان
من هم دیروز کیس های آنکارا رو چک می کردم اکثرا اونهایی که تا 2 دسامبر مصاحبه رفتن آپدیت شدن - دیشب هم سه دسامبر یا و چند تا از 8 دسامبریا آپدیت شدن
کلا بنظر می رسه که 106 تا کیس که تا 16 دسامبر مصاحبه رفتن هنوز AP هستن
فایل زیر تجمیع اطلاعات سیمون برای آسیا هست با باقیمانده AP آنکارا

https://www.dropbox.com/s/86sw4bqag3ccqg....xlsx?dl=0
کیس نامبر:2015AS0004xx افراد کیس: 3 نفر آ،نکارا، تاریخ ارسال فرم ها: 22 می کارنت: 12 آگوست 2014 نامه دوم: 23 اکتبر 2014 تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر دریافت ویزا: Cool خودم AP همسر و فرزند یک ضرب آپدیتها 24 دسامبر، 20 فوریه، 26 فوریه بعد ارسال ایمیل ، 27 مارچ، 30 مارچ، 31 مارچو کلیر 8 آپریل دریافت ویزا22 آپریل Big Grin ورود به آمریکا 6 می
تشکر کنندگان: bahar101 ، HERMES7 ، satan ، Alex 2014 ، milad.nas ، rbrb-2015 ، ashkan.h56 ، jupiterx
سلام وتبریک به تمامی دوستان کلیر شده بخصوص آقا بهداد عزیز.ما که هنوز تو صف مصاحبه هستیم.حالا جا داریم تا انتظار کلیر.برا ماهم دعا کنید.به امید خبرای خوب برای همه در روزهای آینده

2015as49xx
پروردگارا
آرامشی به من عطا کن تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
و شجاعتی به من ده تا چیز هایی که میتوانم تغییر دهم
و عقلی که تشخیص دهم تفاوت میان این دو را
کیس نامبر : 2015as47xx /ابوظبی 10may/ سربازی س پاه/کار خصوصی
تشکر کنندگان: behdadK ، bahar101 ، Alex 2014 ، milad.nas ، rbrb-2015 ، goliii
در مورد آنکارا هم جمع بندی این چند روزه به این صورت هست که:

- تقریبا تمام کیس های باقی مانده اکتبر و همچنین کیس هایی که تا اواسط نوامبر مصاحبه رفته بودند چهارشنبه شب (25 مارچ) آپدیت شدند که آپدیت از سوی آمریکا بوده. فردای اون روز پنجشنبه (26 مارچ) همگی این کیس ها حوالی بعد ازظهر آپدیت شدند که به احتمال زیاد آپدیت از سوی سفارت بوده، همون پنجشنبه شب یکسری رو کلیر کردند ولی همچنان تعداد زیادی باقی موندند که انتظار میره تا با شروع روز کاری آنکارا در این هفته روند کلیر این کیس ها هم شروع بشه.

-در ادامه دیشب (27 مارچ) هم حول و حوش ساعت 9 به بعد کیس های اواخر نوامبر تا اواسط دسامبر(و احیانا چند روز جلوتر) آپدیت شدند که اینم آپدیت آمریکا هست و احتمالا اینها هم در هفته جاری آپدیت دوم رو هم خواهند شد و در ادامه ی صف کلیرنس میرند برای کلیر شدن.

حالا در این بین تک و توک برخی از دوستان اوایل دسامبر یا حتی اواخر نوامبر بودند که آپدیت اولشون 26 مارچ اومد که اونها هم احتمالا با شروع کار سفارت به زودی آپدیت دوم رو هم خواهند خورد.

در مجموع میشه گفت روند کلی آنکارا بعد از اولین کلیر گروهی(در 30 ژانویه) و تقریبا 2 ماه سکوت سنگین کاملا رو به جلو هست و از اونجایی که تعداد زیادی از مصاحبه های آتی آنکارا (در مورد کیس های AS) هم منتقل شدند به سفارت های دیگه (ابوظبی و ایروان) میشه انتظار داشت که روند کلیر کردن آنکارا حداقل در پارت هایی که مربوط به سفارت هست در روزها و ماه های آینده سرعت و شتاب بیشتری بگیره.
کیس نامبر: 2015AS9XX | سفارت: آنکارا | تعداد اعضای کیس: 1 نفر | مصاحبه: 13 نوامبر | تاریخ کلیر شدن: April 03, 2015 بعد از 141 روزCool

تشکر کنندگان: behdadK ، Radwin ، bahar101 ، HERMES7 ، reza.h ، Alex 2014 ، milad.nas ، rbrb-2015 ، goliii ، jupiterx ، Reza-2015 ، AliReza.Sh
(2015-03-28 ساعت 08:02)behdadK نوشته:  دوستان عزیز خواستم یک آماری اینجا بدم.
کل کیس های قبل از ژانویه ابوظبی به جز یک کیس (که حدس میزنم کسر مدرک داشته و هرگز کلیر نخواهد شد) آپدیت خورده اند .
دسته اول شامل 12 کیس همونطور که گفتم مصاحبه های تا 16 دسامبر که دو بار آپدیت عالی یکی 25 مارچ نفر اصلی از آمریکا و بعدی 26 مارچ کل کیس از ابوظبی آپدیت خوردند و من 99% اطمینان دارم که در اولین آپدیت ابوظبی که حداکثر تا آخر همین هفته هست کلیریشون اعلام میشه.
دسته دوم شامل 5 کیس که از 21 تا 23 دسامبر مصاحبه داشتند و آپدیت اولشون از یو اس رو 27 مارچ خوردند و منتظر آپدیت دوم از ابوظبی هستند که چون جمعه و شنبه ابوظبی تعطیله احتمالا کل اعضای کیس یکشنبه یا نهایت دوشنبه از ابوظبی باید آپدیت بشن. این دوستان هم من 90% اطمینان دارم که آپدیت دوم رو میخورند و بزودی تا آخر هفته احتمالا بهشون کلیرشون اعلام میشه.

دوستان توجه داشته باشند که اگر کلیر شدند احتمالا مثل گروه قبلی تا 23 آپریل فرصت دارند پاس رو تحویل بدهند مخصوصا اگر از دسته اول هستید کارهاتون رو انجام بدید . بار و بنه ها رو ببندید که یک سفر تا ابوظبی حداقل به زودی خواهید داشت.

با توجه به اینکه آنکارا امسال همیشه از ابوظبی کمی عقب تر بوده حدس میزنم به زودی آنکارا هم تعداد زیادی از کیس های تا آخر دسامبر رو کلیر بکنه اگر اینطور نشه و ابوظبی کل کیس ها رو کلیر بکنه معلوم میشه آفیسر های آنکارا سخت گیری بیشتری روی کیس ها انجام داده و تعداد چک های بیشتری زده اند که کمی بعید میدونم این قضیه رو به شخصه.

بهداد عزیز به عقیده بنده کاملا تحلیلت درسته. ما هم هفته اول دسامبر مصاحبه داشتیم. روز 26 مارچ اول خودم و بعد از حدود 6 ساعت نفر دوم کیس هم اپدیت شد. اپدیت نفر اصلی حدود ساعت 9 شب و اپدیت نفر بعدی حدود ساعت 3 صبح بود. بنظر این اپ ها از اونور بوده و منطقا باید منتظر اولین اپ انکارا باشیم. قاعدتا این نحوه اپ های منظم و گروهی نمیتونه بی دلیل و منطق باشه.

پاینده باشی

#
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: behdadK ، Radwin ، bahar101 ، HERMES7 ، Alex 2014 ، milad.nas ، rbrb-2015 ، goliii ، solid_mercury
دوستان عزیز چیزی که در آنکارا توجه من را جلب کرد اینه که در آپریل تنها 5 کیس از آسیا (به احتمال قوی ایران) در آنکارا مصاحبه دارند. و در ویزاهای مهاجرتی که نگاه بکنید در تمام می تا 20 جون مصاحبه ای برای کیسهای مهاجرتی وجود ندارد یعنی نزدیک سه ماه مخصوصا در می و جون کارشان را خیلی سبک کرده اند. الان هم که میبینید آپدیتهای پشت سر هم و گروهی و منظم میکنند با توجه به این شواهد گویا حتی تا مصاحبه های فوریه و مارچ هم تا می و جون به کلیر شدن میتوانند امیدوار باشند البته باز میگویم اینها حدس و گمان است چون در پروسه کلیر شدن قطعیتی نیست. به امید هوراهای پیاپی و انرژی مثبت بی اتنهای تمام دوستان و همراهان
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: bahar101 ، zohreh-gh ، mfte.teacher ، reza.h ، Alex 2014 ، rbrb-2015 ، goliii ، jupiterx ، Reza-2015
سلام
شماره هایی که کلیر شده اند با توجه به شمارشون به نظر می آد بیشترشون مربوط به ژانویه و بعد باشند مخصوصاً شماره 3464 که مطمئناً آخرای فوریه رفته مصاحبه حالا برای من سواله که اگه قراره نفراتی که اول رفتن مصاحبه کلیر بشن پس چرا تو اعلام سفارت که سند قابل استناده اینطور نیست ؟؟ درآخر هم جهت اطلاع دوستان ما آخرین آپمون 20 مارچ بوده و از تاریخ مصاحبه که تا حالا حدوداً 40 روز گذشته تا به حال هفت بار آپ شدیم
تشکر کنندگان: mfte.teacher ، p00ya2001
راستی بنده یک اشتباه داشتم گفتم 4 کیس از ابوظبی کلیر شده اند امروز فایل رو چک میکردم دیدم یک کیس سه نفره 26 ژانویه مصاحبه رفته هم کلیر شده . احتمالا شرایط یکضربی داشتن ایشون. خواستم تصحیح کنم.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: mel ، نیلان ، Alex 2014 ، milad.nas ، rbrb-2015 ، goliii ، Reza-2015
(2015-03-28 ساعت 10:59)behdadK نوشته:  راستی بنده یک اشتباه داشتم گفتم 4 کیس از ابوظبی کلیر شده اند امروز فایل رو چک میکردم دیدم یک کیس سه نفره 26 ژانویه مصاحبه رفته هم کلیر شده . احتمالا شرایط یکضربی داشتن ایشون. خواستم تصحیح کنم.
هوررررررررررررررا
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: goliii
(2015-03-28 ساعت 10:51)ghorbani_saeid نوشته:  سلام
شماره هایی که کلیر شده اند با توجه به شمارشون به نظر می آد بیشترشون مربوط به ژانویه و بعد باشند مخصوصاً شماره 3464 که مطمئناً آخرای فوریه رفته مصاحبه حالا برای من سواله که اگه قراره نفراتی که اول رفتن مصاحبه کلیر بشن پس چرا تو اعلام سفارت که سند قابل استناده اینطور نیست ؟؟ درآخر هم جهت اطلاع دوستان ما آخرین آپمون 20 مارچ بوده و از تاریخ مصاحبه که تا حالا حدوداً 40 روز گذشته تا به حال هفت بار آپ شدیم
این کیس آخرین کیس مصاحبه در فوریه بوده شماره کیسش خیلی به من نزدیکه و یادمه حتس مصاحبه شون تو سفارت آنکار 26 فوریه و ساعت 9:30 صبح بود
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: goliii
خوبه دارم شدیدا کیف می کنم که کلیرنس انفرادی واسه ماههای ژانویه و فوریه هم شروع شدن. ایشالا به مارچ هم برسه هر چی سریعتر.
دوستان کسی بوده که مارچ مصاحبه شده باشه و کلیر شده باشه؟
و ممنون میشم دوستانی که مارچ مصاحبه داشتن یه پیام خصوصی بدن
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: goliii ، p00ya2001

قربان اگر شما شرایط یکضربی داشتید و کلیرنس گرفتید میتونید جدا روی کلیر زودهنگام حساب کنید مخصوصا اگر اپدیت های مشکوک و همزمان با دوستان 3-4 ماه گذشته مصاحبه رفته دارید. مثلا همین کیس که بنده جا گذاشتم 20 ژانویه مصاحبه رفته بود اولش 2-3 تا آپدیت داشت اما نداشت تا همین چند روز پیش دیگه آپدیت نداشت. همزمان با مصاحبه های نوامبر ابوظبی و دقیقا مثل اونها آپدیت گرفت و کلیر شد.
آپدیت ها الزاما به معنای جواب نیست که باهاش ذوق کنید.
شما قبل از مصاحبه و روز مصاحبه و تا چند روز و بعضا تا یکی دو هفته بعد از مصاحبه تعداد زیادی آپدیت میخورید. نه تنها شما همه میخورند. اگر میبینید که شما 10 بار آپدیت خوردید و یکی که قبل از ژانویه بوده میگه آپدیت تاحالا نداشتم معنیش این نیست که شما وضع بهتری دارید. از قبل از ژانویه سایت چیزی رو نشون نمیداد و همه ماها که قبل از ژانویه مصاحبه رفتیم فقط آپدیت آخر رو دیدیم. خیلی از ما ممکنه بیشتر از شما آپدیت خورده باشیم و ندیده باشیم. بعد از استعلامات اولیه و اضافه کردن اونها به پرونده که هر دفعه با یک آپدیت همراهه میبایست منتظر جواب از سازمان های مربوطه بود.
بعضی از این جواب ها 2 روزه سه روزه یا حتی 1 ماهه میاد و بعضی های که اتفاقا به سربازی و کار دولتی مرتبطه 3-4 ماه طول میکشه. اما تا همه کامل نشه اتفاقی نمی افته و شما کلیر نمیشید.
یک دفعه حتی میبینید یک دوره 3-4 روز پشت سر هم آپدیت میشید و هیچ خبری نمیشه این آپدیت واسه اینه که یکی از اون سازمانها نقص اطلاعات یا سئوالی داره و با سفارت ارتباط میگیره و این سئوال و جواب منجر به چند بار آپدیت شما میشه. حالا یا قانع میشه و اصلا جوابش رو میده که اگر جواب اصلی باشه شما کلیر میشید یا اطلاعات جدید میگیری که دوباره بره تحقیقات رو از نو شروع کنه یا حتی ممکنه خدای ناکرده از موارد نادر مورد اختلافی بوجود بیاد که غیر قابل حل باشه و هیچوقت جواب کلیر شما نیاد یا حتی جواب ریجکت بیاد!
خلاصه آپدیت های تا یک ماه بعد از مصاحبه رو جدی نگیرید که یا استعلامند یا چک های سریع که بیشتر برای کیس های با شرایط یکضربی سودمندند.
باز هم تاکید میکنم زیاد وارد مقوله آپدیت نشید. آپدیت ها بیشتر وسلیه ای جهت اطمینان از کلیر نشدنه تا کلیر شدن. اینجوری ازش استفاده کنید که تا آپدیت نگرفتید خبری از کلیر نیست و تازه آپدیت هم گرفتید اگر آپدیت زمانی درست بود با هم مصاحبه ای های شما بود و پشت سر سهم اونوقت میتونید کمی استرس بگیرید که شاید این دور در لیست سفارت باشید.
اینها که میگم صرفا جهت کاهش استرسه. دوستان با روند فعلی سفارت اگر همه قبل از سال نویی ها کلیر بشوند کسانی که تا به امروز و یا حتی تاپایان ماه مه (می) مصاحبه رفته اند و میروند حداقل هیچ نگرانی ندارند.
ضمنا با پیش رفتن پروسه میتونیم امیدوار باشیم . که زمان کلیرنس کوتاه تر بشه.
امیدوارم امسال هیچ کلیرنسی باقی مونده ای از ایران نداشته باشیم.
به امید موفقیت همه شما

(2015-03-28 ساعت 11:09)mfte.teacher نوشته:  خوبه دارم شدیدا کیف می کنم که کلیرنس انفرادی واسه ماههای ژانویه و فوریه هم شروع شدن. ایشالا به مارچ هم برسه هر چی سریعتر.
دوستان کسی بوده که مارچ مصاحبه شده باشه و کلیر شده باشه؟
و ممنون میشم دوستانی که مارچ مصاحبه داشتن یه پیام خصوصی بدن

نخیر شروع نشده. حاضرم شرط ببندم اونهایی که ژانویه کلیر شدن شرایط یکضربی داشتند.
امید واهی از حقیقت تلخ تخریب کننده تره.
تشکر کنندگان: Radwin ، Alex 2014 ، milad.nas ، zohreh-gh ، negar6043 ، mfte.teacher ، varchandi ، ashkan.h56 ، jupiterx ، Siavash-M

دوست عزیز قرار نیست نفراتی که اول مصاحبه رفتند اول کلیر بشوند چون ممکنست فردی از اول هم شرایط یکضرب داشته باشد و بنا به ملاحظاتی یکضرب نداده اند و طبیعتا زودتر از افراد با ریسک فاکتور کلیر میشود. در ضمن در مورد افراد دارای فاکتورهای مشمول AP هم یکی ممکن است در یک گروه باشد یکی در دو تا سه گروه بنابراین نمیتوان مرتب و منظم از ابتدای لیست کلیر کرد. در ضمن تنها کیس 3464 به نظر مصاحبه جدید داشته و بقیه متعلق به نوامبر و یا پیش از آن بوده اند.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، goliii ، jupiterx

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان