کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
سلام به همه پیشکسوتان...دوسنان من خیلی نگرانم. اول از همه یکی از پستایی که در پستی دیگه گذاشتم اینحا میذارم تا شرایطمو بدونید.مشکل اصلی من اینه که کلیرنس بخورم وضعیت زندگیم بهم میخوره.

من سینا هستم 23 ساله.برنده 2016 لاتاری هستم.

قبل از هرچیز آیا اگه تا 30 سپتامبر ویزام نیاد گرین کارتو از دست میدم ؟

من دارای مدرک لیسانس و در فرجه یک ساله بعد از لیسانسم می باشم.مشکل من این است با توجه به کیس نامبر 64xx و اینکه مصاحبه ی من سال آینده می باشد من در اون تاریخ اگر امسال ارشد قبول نشم سربازم که سه راه دارم که میخواستم راهنماییم کنید.

1-باتوجه به برنامه ای که از قبل داشتم برای ادامه تحصیل مهر امسال و یا فروردین سال دیگه به آلمان برم و از آنجا به ترکیه برم و برای گرین کارتم اقدام کنم.که درین رابطه سوالم اینه اینکار مشکلی ندارد ینی اقدام از آلمان با ویزای دانشجویی آلمان مشکلی ندارد؟خوبیه این روش اینه مدارک تحصیلیم آزاد میشه.

2-در اشد داخل کشور اقدام کنم و پذیرفته بشم و در زمان مصاحبه با معافیت تحصیلی و به منظور سفر تفریحی خارج بشم که درین رابطه هم میخواستم بدونم مشکلی نمیخورم؟چون بدیه این راه اینه که من مدرک اصل دانشنامه لیسانسمو نمیتونم بگیرم که همینجا این سوال پیش میاد که میتونم با ریز نمرات لیسانس میتونم ادامه تحصیل بدم در آلمان یا خیر؟

3-ویا سرباز شم و بهار امسال با پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان معاف شم و برم و دوباره پروسمو از آلمان پیگیری کنم.که سوالم اینه به این شکل با خدمت برم ممکنه با توجه به کیس نامبر بالا به ویزا نرسم و کلیرنس بخورم ؟ Sad((((

3-در جمع بندیه سه گزینه بالا یه ریسک بالایی وجود داره و اون اینه که برای ادامه تحصیل در آلمان من باید ارشد پذیرفته شده داخل کشور رو قبل از یک سال از شروع تحصیل انصراف بدم که بتونم از حق یک بار انصراف و ادامه معافیت تحصیلی در همون مقطع(ارشد آلمان)استفاده کنم و به آلمان برم حال این بحث وجود داره که در صورت استفاده از روش دوم انصراف قاعدتا نباید بدم تا زمانی که ویزای آمریکام بیاد تا بتونم مجدد برای رفتن به آمریکا خارج بشم.حال اگه ویزام نیاد تا قبل از یک سال شروع از ارشدم ینی مهر سال آینده دیگه برای آلمان هم نمیتونم اقدام کنم و هم گزینه آلمان و هم گرین کارت را از دست میدم.برای همین میخوام کمکم کنید.
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان: Iaccept ، Daneshjo
(2015-05-24 ساعت 14:11)varchandi نوشته:  چرا مکاتبه نمی کنید
فکر کنم یکم بیشتر باید پیگیری کنین
باید بدونن که دارن کوتاهی میکنن
در ضمن شش ماه گذشته موظف هستن جواب بدن

٢ بار ايميل زدم و به هردو جواب دادن كه پروسشون هنوز تموم نشده[emoji17]

2015AS19** 01 issued
02 administrative process
شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
تشکر کنندگان: bahar101 ، Daneshjo
(2015-05-25 ساعت 14:05)sinar نوشته:  سلام به همه پیشکسوتان...دوسنان من خیلی نگرانم. اول از همه یکی از پستایی که در پستی دیگه گذاشتم اینحا میذارم تا شرایطمو بدونید.مشکل اصلی من اینه که کلیرنس بخورم وضعیت زندگیم بهم میخوره.

من سینا هستم 23 ساله.برنده ۲۰۱۶ لاتاری هستم.

من دارای مدرک لیسانس و در فرجه یک ساله بعد از لیسانسم می باشم.مشکل من این است با توجه به کیس نامبر 64xx و اینکه مصاحبه ی من سال آینده می باشد من در اون تاریخ اگر امسال ارشد قبول نشم سربازم که سه راه دارم که میخواستم راهنماییم کنید.

۱-باتوجه به برنامه ای که از قبل داشتم برای ادامه تحصیل مهر امسال و یا فروردین سال دیگه به آلمان برم و از آنجا به ترکیه برم و برای گرین کارتم اقدام کنم.که درین رابطه سوالم اینه اینکار مشکلی ندارد ینی اقدام از آلمان با ویزای دانشجویی آلمان مشکلی ندارد؟خوبیه این روش اینه مدارک تحصیلیم آزاد میشه.

۲-در اشد داخل کشور اقدام کنم و پذیرفته بشم و در زمان مصاحبه با معافیت تحصیلی و به منظور سفر تفریحی خارج بشم که درین رابطه هم میخواستم بدونم مشکلی نمیخورم؟چون بدیه این راه اینه که من مدرک اصل دانشنامه لیسانسمو نمیتونم بگیرم که همینجا این سوال پیش میاد که میتونم با ریز نمرات لیسانس میتونم ادامه تحصیل بدم در آلمان یا خیر؟

۳-ویا سرباز شم و بهار امسال با پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان معاف شم و برم و دوباره پروسمو از آلمان پیگیری کنم.که سوالم اینه به این شکل با خدمت برم ممکنه با توجه به کیس نامبر بالا به ویزا نرسم و کلیرنس بخورم ؟ Sad((((

۳-در جمع بندیه سه گزینه بالا یه ریسک بالایی وجود داره و اون اینه که برای ادامه تحصیل در آلمان من باید ارشد پذیرفته شده داخل کشور رو قبل از یک سال از شروع تحصیل انصراف بدم که بتونم از حق یک بار انصراف و ادامه معافیت تحصیلی در همون مقطع(ارشد آلمان)استفاده کنم و به آلمان برم حال این بحث وجود داره که در صورت استفاده از روش دوم انصراف قاعدتا نباید بدم تا زمانی که ویزای آمریکام بیاد تا بتونم مجدد برای رفتن به آمریکا خارج بشم.حال اگه ویزام نیاد تا قبل از یک سال شروع از ارشدم ینی مهر سال آینده دیگه برای آلمان هم نمیتونم اقدام کنم و هم گزینه آلمان و هم گرین کارت را از دست میدم.برای همین میخوام کمکم کنید.
عزیزم زود اومدی اینجا
فقط باید بیشتر مطالعه کنی اگه میتونی خب حتما برو المان تمام
(2015-05-25 ساعت 14:39)turadjk نوشته:  
(2015-05-25 ساعت 14:05)sinar نوشته:  سلام به همه پیشکسوتان...دوسنان من خیلی نگرانم. اول از همه یکی از پستایی که در پستی دیگه گذاشتم اینحا میذارم تا شرایطمو بدونید.مشکل اصلی من اینه که کلیرنس بخورم وضعیت زندگیم بهم میخوره.

۱-باتوجه به برنامه ای که از قبل داشتم برای ادامه تحصیل مهر امسال و یا فروردین سال دیگه به آلمان برم و از آنجا به ترکیه برم و برای گرین کارتم اقدام کنم.که درین رابطه سوالم اینه اینکار مشکلی ندارد ینی اقدام از آلمان با ویزای دانشجویی آلمان مشکلی ندارد؟خوبیه این روش اینه مدارک تحصیلیم آزاد میشه.

۲-در اشد داخل کشور اقدام کنم و پذیرفته بشم و در زمان مصاحبه با معافیت تحصیلی و به منظور سفر تفریحی خارج بشم که درین رابطه هم میخواستم بدونم مشکلی نمیخورم؟چون بدیه این راه اینه که من مدرک اصل دانشنامه لیسانسمو نمیتونم بگیرم که همینجا این سوال پیش میاد که میتونم با ریز نمرات لیسانس میتونم ادامه تحصیل بدم در آلمان یا خیر؟

۳-ویا سرباز شم و بهار امسال با پذیرش از یکی از دانشگاه های آلمان معاف شم و برم و دوباره پروسمو از آلمان پیگیری کنم.که سوالم اینه به این شکل با خدمت برم ممکنه با توجه به کیس نامبر بالا به ویزا نرسم و کلیرنس بخورم ؟ Sad((((

۳-در جمع بندیه سه گزینه بالا یه ریسک بالایی وجود داره و اون اینه که برای ادامه تحصیل در آلمان من باید ارشد پذیرفته شده داخل کشور رو قبل از یک سال از شروع تحصیل انصراف بدم که بتونم از حق یک بار انصراف و ادامه معافیت تحصیلی در همون مقطع(ارشد آلمان)استفاده کنم و به آلمان برم حال این بحث وجود داره که در صورت استفاده از روش دوم انصراف قاعدتا نباید بدم تا زمانی که ویزای آمریکام بیاد تا بتونم مجدد برای رفتن به آمریکا خارج بشم.حال اگه ویزام نیاد تا قبل از یک سال شروع از ارشدم ینی مهر سال آینده دیگه برای آلمان هم نمیتونم اقدام کنم و هم گزینه آلمان و هم گرین کارت را از دست میدم.برای همین میخوام کمکم کنید.
عزیزم زود اومدی اینجا
ممنون ولی زود نیومدم اگه خونده باشید پستمو متوجه میشید که من الان باید یکی از این سه راه رو انتخاب کنم.که هرکدومش به نظرم تاثیر مجزایی در پروسه ویزا داره فک کنم
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
یعنی میشه زودی امروز تمام شه و خیلی زودم فردا شب بیاد
میبینید به چه روزی افتادیم ارزو داریم عمرمون زود مصرف شه من نمیدونم این کلیرنس بطور کلی لاتاری عجب موجود عجیبی که از شروعش همش دلت میخواد لحظات عمرت زود تمام شه دریغ از اینکه این عمر ماست داره میگذره و دیگه دستیافتنی نیست
شماره کیس :2015AS3xxx/ارسال فرمها: اواخر آگوست/تعدادا افراد کیس:4/کارنت شدن: هفته اول دسامبر/دریافت نامه دوم:23 ژانویه/کنسولگری:آنکارا/مصاحبه:اوایل مارچ/وضعیت:Administrative Processing

تشکر کنندگان: bahar101 ، varchandi ، بابراس ، ali0854 ، kimfar ، maryamb ، ginjer ، zohreh-gh ، Iaccept ، Shahram914 ، p00ya2001 ، Daneshjo ، samane1363 ، babak90

آلمان و آمریکا را با هم داشته باش ، نهایتا برو آمریکا

بله اگه تا سپتامبر ویزا نگیری گریت کارت را از دست میدی
تشکر کنندگان: fa15 ، sinar ، Iaccept ، Daneshjo
(2015-05-25 ساعت 13:03)mehrdad_123 نوشته:  کسایی بودند که سربازی س بودند و خدمتشون هم جدیدا بوده زیر ۵ سال مثلا و کلیر شده باشند ؟

آقا بالای 20 سال هم هنوز کلیر نشدیم
انقدر در خصوصش صحبت شده ما هم که کاملا بی خیال بودیم دیگه داریم میترسیم
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
[quote='turadjk' pid='616117' dateline='1432548584']
[quote='sinar' pid='616108' dateline='1432546504']
سلام به همه پیشکسوتان...دوسنان من خیلی نگرانم. اول از همه یکی از پستایی که در پستی دیگه گذاشتم اینحا میذارم تا شرایطمو بدونید.مشکل اصلی من اینه که کلیرنس بخورم وضعیت زندگیم بهم میخوره.

.....
دوست عزيز اولن بابت قبوليت در لاتاري 2016 بهت تبريك ميگم
سوالي كه مطرح كردي در اين تاپيك موضوعيت نداره و بيشتر به تاپيك سربازي برميگرده
در مجموع هر كسي از همه بهتر به شرايط زندگي خودش واقفه و نميشه براي زندگي ديگران نسخه كامل و جامعي نوشت و اين تو هستي كه ميتوني همه شرايط را بسنجي و تصميم بگيري و نتيجه هر چي باشه بر ميگرده به تصميم گيري خودت....
علي ايهاالحال بحث برنده شدن در لاتاري يك چيزه و گرفتن ويزا چيز ديگريست.... يعني به صرف برنده شدن نميتوني حتمن خودتو مسافر آمريكا تلقي كني،كاملن شانسيه تا آخرش همينه....
به نظر من ،تو هم به اين قضيه به شكل يه جور شانس نگاه كن و بهترين گزينه رو انتخاب كن ...
ازديد من نوعي ،از سه تا راهي كه در بالا عنوان كردي به نظر راه اول از همه بهتر و قابل قبول تره چرا كه با تحصيل در كشور آلمان و با توجه به اينكه لاتاري يه شانسه ،شما از ادامه تحصيلت باز نميموني و اگر ويزاي آمريكا رو گرفتي كه انوقت تصميم با شماست كه همون جا بموني و ادامه تخصيل بدي يا بري آمريكا....
در ضمن يادت باشه كه اگر آخرين مدرك رو در فرم ارسالي ليسانس عنوان كردي بايد بتوني در زمان مصاحبه اصلشو و ترجمه اونو ارائه بدي.
سربلند و پيروز باشيد.
بازمانده لاتاري 2015
تشکر کنندگان: sinar ، Daneshjo
دوستان علاقه مند به مراحل کلیرنس شاید مقاله پایین برای شما جالب باشد:
این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و همه چیز به فرد مصاحبه کننده در سفارت این کشور بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند.

کلیرنس چیست؟

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و همه چیز به فرد مصاحبه کننده در سفارت این کشور بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند. البته برای ایرانی ها در 99 درصد مواقع این اتفاق رخ می دهد و دانشجویان بخت برگشته وارد پروسه عجیب و غریبی می شوند.

در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان ویژه ویزا مورد بررسی قرار می گیرد. این فرآیند شامل ارسال درخواست برای صدور ویزا به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا است. در واقع این پروسه وظیفه دارد تا آمریکا را از خطرات احتمالی ناشی از نفوذ نیروهای بیگانه به داخل خاک این کشور و سوءاستفاده این نیروها از تکنولوژی و علم حاضر در آمریکا یا عملیات خرابکارانه جهت مقابله با منافع آمریکا و دیگر ملت ها و همچنین سلب آرامش و صلح در امان نگاه دارد.

این پروسه پس از سپتامبر 2001 شدت بیشتری گرفت و همواره ملاحظاتی در انجام این پروسه مطابق با آخرین تغییرات نظام امنیتی جهان صورت می گیرد.

سازمان های مرتبط با بررسی سوابق

علاوه بر وزارت امور خارجه آمریکا، سایر سازمان ها و آژانس های مرتبط مخصوصا نهادهای تحت نظارت وزارت امنیت خارجی آمریکا نیز به بررسی شرایط اخذ ویزا ورود می کنند. برخی از این نهادها عبارتند از: FBI، CIA، آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای.

زمان لازم برای بررسی پروسه

وزارت امور خارجه ادعا می کند که در سرتاسر جهان 80 درصد متقاضیان ویزا واجد شرایط بررسی در پروسه کلیرنس در کمتر از دو هفته کلیر می شوند اما همچنان زمان دقیقی برای این پروسه اعلام نمی کند. نکته مهم آن است که این زمان اعلام شده حداقل برای ایرانی ها چندان صدق نمی کند و حداقل 3 ماه و حداکثر 2 سال جزو مواردی بوده که بررسی درخواست دانشجویان ایرانی طول کشیده است. بنابراین میزان این درصد به طور کل برای تمام کشورهای واجد شرایط ورود به پروسه کلیرنس اعلام شده و مسلما از کشوری به کشوری دیگر قطعا تفاوت خواهد کرد.

دسته بندی ملیت ها

کشور آمریکا ملیت های مختلف را در دسته بندی های متفاوتی قرار داده و پروسه بررسی مدارک آنها با توجه به این دسته بندی های صورت می گیرد. ایرانی ها در دسته ویزای Eagle قرار گرفته اند. دسته ای که فقط 5 ملیت شامل آن می شود: روسیه، چین، کوبا و ویتنام! خودتان می توانید تصور کنیدکه قرار گرفتن ملیت ایرانی در این دسته چه معنایی دارد و به چه دلیل ایرادهای عجیب و غریب از متقاضیان گرفته می شود.

بررسی ها چگونه صورت می گیرد؟

مسئول سفارتی که با متقاضیان مصاحبه می کند در واقع اولین و مهمترین مسئول پرونده است. این فرد با ارزیابی که از پرونده و مصاحبه انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع هیچگاه روشن نمی شود، تصمیم می گیرد که فردی را در مصاحبه رد یا قبول کند.

اگر در مصاحبه اولیه قبول شوید دو حالت به وجود می آید. فرد مسئول در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. آفیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی را بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیاز نیست.

از اینجا به بعد با دو جواب روبرو می شوید.اگر آفیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید اما در صورتی که آفیسر تشخیص دهد چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. دراین مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از یک سال نیز احتمال دارد طول بکشد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد.

پس از بررسی های لازم نتیجه به شما اعلام می شود. اگر شما در این پروسه رد شده باشید باید تمامی مراحل را از ابتدا آغاز کنید. افراد بسیاری بوده اند که پس از یک سال رفت و آمد و بررسی، در نهایت واجد شرایط شناخته نشده اند. اگر هم در این پروسه قبول شوید معمولا نتایج آن تا سه سال اعتبار دارد اما اگر در همین زمان تغییر مهمی در وضعیت کاری و اجتماعی شما به وجود آمده باشد باید تمامی مراحل را دوباره طی کنید.

هزاران مورد عجیب

همانطور که گفته شد دلایل رد شدن صلاحیت ها بسیار متعدد هستند و هیچ گاه نیز به صورت دقیق به متقاضیان اعلام نمی شود. با گشت و گذار در اینترنت و میان افرادی که متقاضی بودند به مواردی برخواهید خورد که بسیار عجیب و غیرمنطقی به نظر می رسند. در ادامه برخی از آنها را مرور می کنیم.

1- سربازی: یکی از مواردی که موجب رد درخواست بسیاری از متقاضیان شده همین مورد است. با وجود آن که سربازان نقشی در تعیین یگان خدمتی خود ندارند اما آمریکایی ها بر روی نام برخی یگان ها حساس هستند و به همین دلیل با درخواست افرادی که در این محل ها خدمت کرده اند موافقت نمی کنند.حتی نوع معافیت ها نیز مهم است و برخی معافیت ها باعث رد شدن درخواست ها می شود.

2- رشته تحصیلی: آمریکایی ها در این مورد بسیار حساس هستند و بسیاری از رشته های با ربط و بی ربط را زیر ذره بین خود قرار می دهند. جالب است بدانید که دانشجویان رشته هایی مانند پروتز دندان، مهندسی مواد، مکانیک و روباتیک نیز در بسیاری از مواقع با مشکل روبرو شده اند! همچنین افراد زیادی که در زمینه کنترل مکانیک یا برق تحصیل کرده اند نیز در پایان موفق به اخذ ویزا نشده اند.

3- موضوع پایان نامه: بررسی دقیق موضوع پایان نامه یکی از موارد مهم در تایید درخواست ها است و بسیاری از موارد تحقیقی از نظر آنها مورددار در نظر گرفته می شود. همچنین آنها روی نام استادان راهنما نیز حساس هستند و درج نام برخی از استادان موجب مشکلاتی برای دانشجویان می شود.

4- تدریس در دانشگاه: شاید خنده دار به نظر برسد اما برخلاف تصور عامه، استادان دانشگاه ها با مشکلات بسیاری روبرو هستند. پروسه بررسی امنیتی برخی از آنها مدت زمان بسیاری به طول خواهد انجامید.

5- سوابق کاری: گاهی اوقات اشتغال حتی چند ماهه در یک محل خاص موجب رد درخواست می شود. این موضوع نیز از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و برخی اوقات کار کردن در یک بیمارستان نیز موجب رد درخواست می شود! در این ماجرا حتی پیمانکارهای یک پروژه نیز مهم هستند و آنها نیز بررسی می شوند. در این موارد رتبه سازمانی نیز مهم نیست و یک کارآموزی که دو ماه در یک شرکت کار کرده نیز ممکن است رد درخواست شود!

6- فیس بوک: شاید خنده دارتر از این نباشد که برخی افراد به دلیل فیس بوک رد درخواست شده اند. افسرهای مصاحبه کننده نسبت به برخی افرادی که پیج فیس بوک ندارند شک می کنند و پروسه آنها وارد مراحل امنیتی می شود!
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
(2015-05-25 ساعت 15:41)khalilkhah نوشته:  دوستان علاقه مند به مراحل کلیرنس شاید مقاله پایین برای شما جالب باشد:
...............
۶- FB: شاید خنده دارتر از این نباشد که برخی افراد به دلیل FB رد درخواست شده اند. افسرهای مصاحبه کننده نسبت به برخی افرادی که پیج FB ندارند شک می کنند و پروسه آنها وارد مراحل امنیتی می شود!

این Fb منو کشت یا ابرفضل . من برم خودمو بکشم
2015ASxxx(یک نفر)#ديدن قبولي: 10 مي 2014#ارسال فرم‌ها: 03 اکتبر2014#تاريخ کارنت:12آگوست 2014 #مصاحبه :انکارا 5 می Cool# دریافت Ap Sad آپ: {(می:5و6و7)}
بازمانده 2015
تشکر کنندگان: laleht ، Iaccept ، Daneshjo
(2015-05-25 ساعت 14:45)sinar نوشته:  
(2015-05-25 ساعت 14:39)turadjk نوشته:  

عزیزم زود اومدی اینجا
ممنون ولی زود نیومدم اگه خونده باشید پستمو متوجه میشید که من الان باید یکی از این سه راه رو انتخاب کنم.که هرکدومش به نظرم تاثیر مجزایی در پروسه ویزا داره فک کنم

دوستان الان ینی دوستانی که 2015 بودند و هنوز ویزا نگرفتن جا موندن ؟ ولی ظاهرا که هنوز دارند مصاحبه میکنند
(2015-05-25 ساعت 15:41)khalilkhah نوشته:  دوستان علاقه مند به مراحل کلیرنس شاید مقاله پایین برای شما جالب باشد:
این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و همه چیز به فرد مصاحبه کننده در سفارت این کشور بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند.

کلیرنس چیست؟

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و همه چیز به فرد مصاحبه کننده در سفارت این کشور بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند. البته برای ایرانی ها در 99 درصد مواقع این اتفاق رخ می دهد و دانشجویان بخت برگشته وارد پروسه عجیب و غریبی می شوند.

در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان ویژه ویزا مورد بررسی قرار می گیرد. این فرآیند شامل ارسال درخواست برای صدور ویزا به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا است. در واقع این پروسه وظیفه دارد تا آمریکا را از خطرات احتمالی ناشی از نفوذ نیروهای بیگانه به داخل خاک این کشور و سوءاستفاده این نیروها از تکنولوژی و علم حاضر در آمریکا یا عملیات خرابکارانه جهت مقابله با منافع آمریکا و دیگر ملت ها و همچنین سلب آرامش و صلح در امان نگاه دارد.

این پروسه پس از سپتامبر 2001 شدت بیشتری گرفت و همواره ملاحظاتی در انجام این پروسه مطابق با آخرین تغییرات نظام امنیتی جهان صورت می گیرد.

سازمان های مرتبط با بررسی سوابق

علاوه بر وزارت امور خارجه آمریکا، سایر سازمان ها و آژانس های مرتبط مخصوصا نهادهای تحت نظارت وزارت امنیت خارجی آمریکا نیز به بررسی شرایط اخذ ویزا ورود می کنند. برخی از این نهادها عبارتند از: FBI، CIA، آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای.

زمان لازم برای بررسی پروسه

وزارت امور خارجه ادعا می کند که در سرتاسر جهان 80 درصد متقاضیان ویزا واجد شرایط بررسی در پروسه کلیرنس در کمتر از دو هفته کلیر می شوند اما همچنان زمان دقیقی برای این پروسه اعلام نمی کند. نکته مهم آن است که این زمان اعلام شده حداقل برای ایرانی ها چندان صدق نمی کند و حداقل ۳ ماه و حداکثر ۲ سال جزو مواردی بوده که بررسی درخواست دانشجویان ایرانی طول کشیده است. بنابراین میزان این درصد به طور کل برای تمام کشورهای واجد شرایط ورود به پروسه کلیرنس اعلام شده و مسلما از کشوری به کشوری دیگر قطعا تفاوت خواهد کرد.

دسته بندی ملیت ها

کشور آمریکا ملیت های مختلف را در دسته بندی های متفاوتی قرار داده و پروسه بررسی مدارک آنها با توجه به این دسته بندی های صورت می گیرد. ایرانی ها در دسته ویزای Eagle قرار گرفته اند. دسته ای که فقط ۵ ملیت شامل آن می شود: روسیه، چین، کوبا و ویتنام! خودتان می توانید تصور کنیدکه قرار گرفتن ملیت ایرانی در این دسته چه معنایی دارد و به چه دلیل ایرادهای عجیب و غریب از متقاضیان گرفته می شود.

بررسی ها چگونه صورت می گیرد؟

مسئول سفارتی که با متقاضیان مصاحبه می کند در واقع اولین و مهمترین مسئول پرونده است. این فرد با ارزیابی که از پرونده و مصاحبه انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع هیچگاه روشن نمی شود، تصمیم می گیرد که فردی را در مصاحبه رد یا قبول کند.

اگر در مصاحبه اولیه قبول شوید دو حالت به وجود می آید. فرد مسئول در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. آفیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی را بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیاز نیست.

از اینجا به بعد با دو جواب روبرو می شوید.اگر آفیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید اما در صورتی که آفیسر تشخیص دهد چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. دراین مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از یک سال نیز احتمال دارد طول بکشد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد.

پس از بررسی های لازم نتیجه به شما اعلام می شود. اگر شما در این پروسه رد شده باشید باید تمامی مراحل را از ابتدا آغاز کنید. افراد بسیاری بوده اند که پس از یک سال رفت و آمد و بررسی، در نهایت واجد شرایط شناخته نشده اند. اگر هم در این پروسه قبول شوید معمولا نتایج آن تا سه سال اعتبار دارد اما اگر در همین زمان تغییر مهمی در وضعیت کاری و اجتماعی شما به وجود آمده باشد باید تمامی مراحل را دوباره طی کنید.

هزاران مورد عجیب

همانطور که گفته شد دلایل رد شدن صلاحیت ها بسیار متعدد هستند و هیچ گاه نیز به صورت دقیق به متقاضیان اعلام نمی شود. با گشت و گذار در اینترنت و میان افرادی که متقاضی بودند به مواردی برخواهید خورد که بسیار عجیب و غیرمنطقی به نظر می رسند. در ادامه برخی از آنها را مرور می کنیم.

۱- سربازی: یکی از مواردی که موجب رد درخواست بسیاری از متقاضیان شده همین مورد است. با وجود آن که سربازان نقشی در تعیین یگان خدمتی خود ندارند اما آمریکایی ها بر روی نام برخی یگان ها حساس هستند و به همین دلیل با درخواست افرادی که در این محل ها خدمت کرده اند موافقت نمی کنند.حتی نوع معافیت ها نیز مهم است و برخی معافیت ها باعث رد شدن درخواست ها می شود.

۲- رشته تحصیلی: آمریکایی ها در این مورد بسیار حساس هستند و بسیاری از رشته های با ربط و بی ربط را زیر ذره بین خود قرار می دهند. جالب است بدانید که دانشجویان رشته هایی مانند پروتز دندان، مهندسی مواد، مکانیک و روباتیک نیز در بسیاری از مواقع با مشکل روبرو شده اند! همچنین افراد زیادی که در زمینه کنترل مکانیک یا برق تحصیل کرده اند نیز در پایان موفق به اخذ ویزا نشده اند.

۳- موضوع پایان نامه: بررسی دقیق موضوع پایان نامه یکی از موارد مهم در تایید درخواست ها است و بسیاری از موارد تحقیقی از نظر آنها مورددار در نظر گرفته می شود. همچنین آنها روی نام استادان راهنما نیز حساس هستند و درج نام برخی از استادان موجب مشکلاتی برای دانشجویان می شود.

۴- تدریس در دانشگاه: شاید خنده دار به نظر برسد اما برخلاف تصور عامه، استادان دانشگاه ها با مشکلات بسیاری روبرو هستند. پروسه بررسی امنیتی برخی از آنها مدت زمان بسیاری به طول خواهد انجامید.

۵- سوابق کاری: گاهی اوقات اشتغال حتی چند ماهه در یک محل خاص موجب رد درخواست می شود. این موضوع نیز از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و برخی اوقات کار کردن در یک بیمارستان نیز موجب رد درخواست می شود! در این ماجرا حتی پیمانکارهای یک پروژه نیز مهم هستند و آنها نیز بررسی می شوند. در این موارد رتبه سازمانی نیز مهم نیست و یک کارآموزی که دو ماه در یک شرکت کار کرده نیز ممکن است رد درخواست شود!

۶- FB: شاید خنده دارتر از این نباشد که برخی افراد به دلیل FB رد درخواست شده اند. افسرهای مصاحبه کننده نسبت به برخی افرادی که پیج FB ندارند شک می کنند و پروسه آنها وارد مراحل امنیتی می شود!

لطفاَ منبع متن فوق رو هم میگین
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: laleht ، Iaccept ، Daneshjo
(2015-05-25 ساعت 14:45)sinar نوشته:  [quote='turadjk' pid='616117' dateline='1432548584']
[quote='sinar' pid='616108' dateline='1432546504']

دوست عزيز من هم وسط كاراي ويزاي دانشجويي آلمان بودم كه لاتاري برنده شدم، گزينه اولت خوبه خيلي اما اينو در نظر بگير كه دانشگاه هاي آلمان اكثرا شما رو يه لول پايين تر از مدركت پذيرش ميكنن و اينكه سفارت خيلي سخت گيري داره، من ديدم دوستاني كه پذيرش داشتن اما سفارت با ويزاشون موافقت نكرد، گزينه دوم هم خوبه و فكر كنم شما بتونين با گذاشتن ضمانت مدرك ليسانس رو از دانشگاه براي مصاحبه بگيري و دوباره برگردوني، جواب دقيق تر اينارو بايد تو تاپيك سربازي دنبال كني
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
تشکر کنندگان: HERMES7 ، sinar
دوستان هم من و هم همسرم الان آپ خوردیم این چیه معنیش بنظرتون؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: zohreh-gh ، rbrb-2015 ، HERMES7 ، Iaccept ، laleht ، Daneshjo
دوستان من دیروز ایمیل زدم به سفارت ابوظبی با این مضمون
Dear Sir/Madam I would like to inform you that I had my visa interview at the U.S. Embassy in Abudhabi on 4/19/2015 and now after 35 days, my administrative processing has been still pending. I will appreciate you if you could inform me about the latest status of my case. Sincerely Yours **
05/24/2015

و امروز جوب دادن که :

Dear Sir or Madam,

Thank you for your email. Your case remains pending under administrative processing. We will update the website we gave you as soon as its been concluded.

Thank you,

IV Unit, Abu Dhabi

و در سایت سیس هم خودم که یکضرب گرفتم آپدیت شدم اما همسرم که کلیرنس خورده نه همون تاریخ قبلیه.آیا آپدیت نفر اصلی کیس که خودمم اهمیتی داره یا نه این آپدیت برای تمام افراده کیس تاثیرگذاره؟
امیدی هست؟ یا به همه همینو میگن؟؟؟Big GrinCool
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان