کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-01-11 ساعت 02:49)Habib120 نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 00:46)sun2000 نوشته:  و یک سوال دیگه از دوستان کسایی پزشک بودن و مصاحبه رفته باشن ؟
سلام دوست عزیز من دانشجوی سال آخر دندان پزشکی‌ هستم مصاحبهمون هم دسامبر بود اگه کمکی‌ از دستم بر میاد در خدمتتون هستم

سلام و ممنون دوست عزیز بدلیل اینکه شما هنوز فارغ التحصیل نشدید و همچنین رشته دندانپزشکی با بیمارستان زیاد ارتباطی ندارن و فقط,مطب شخصی است سوالاتی که دارم فکر نکنم بتونم مزاحم شما بشم

ولی از جهت رزومه از خودتون و همسرتون همچنین تراول هیستوری و فرم سیزده سوالی ایا روز مصاحبه ازتون خواستن؟
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز بهداد
یه جایی من فرق بین این ایگل و ... را دیده بودم در همین مهاجرسرا. فرق اینها بصورت خلاصه چیه؟
فصلی بسته وفصل دیگری آغاز می شود
تشکر کنندگان:
(2015-01-10 ساعت 18:01)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 17:37)sh_mm10 نوشته:  با سلام
در Bookmarks کامپیوترم لینکی را ذخیره کرده بودم که آمار و وضعیت کیس های لاتاری را در Tabهای جداگانه برای سفارتهای ایروان ، انکارا و ابوظبی نشان می داد(به صورت جدولی بارنگ های سبز،قرمز و زرد و مواردی مانند Issued,Refused ...را برای هر کیس نوشته بود)البته تا مدتی پیش هنوز کیس های 2014 را نشان می داد.متاسفانه Bookmarks سیستم ، پاک شده و من عنوان و آدرس این سایت را نمی دانم و به هیج طریقی هم نتوانستم آن را در گوگل بیابم ، آیا از دوستان کسی هست که آدرس سایت مربوطه را بشناسد و بتواند در اختیار من قرار دهد؟
با سپاس

این لینک رو ملاحظه بفرمایین

http://montazersara.net/

سلام و سپاس از پاسخ شما دوست عزیز
سایت مد نظر من ،مربوط به سفارت بود و وضعیت هر کیس را به طور جداگانه در یک سطر لیست کرده به طوری که جدولی از کیس نامبر های متفاوت با وضعیت آنها در یک نگاه کلی در دسترس بود.
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، mfte.teacher
(2015-01-11 ساعت 10:00)sun2000 نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 00:46)sun2000 نوشته:  و یک سوال دیگه از دوستان کسایی پزشک بودن و مصاحبه رفته باشن ؟
سلام دوست عزیز من دانشجوی سال آخر دندان پزشکی‌ هستم مصاحبهمون هم دسامبر بود اگه کمکی‌ از دستم بر میاد در خدمتتون هستم

سلام و ممنون دوست عزیز بدلیل اینکه شما هنوز فارغ التحصیل نشدید و همچنین رشته دندانپزشکی با بیمارستان زیاد ارتباطی ندارن و فقط,مطب شخصی است سوالاتی که دارم فکر نکنم بتونم مزاحم شما بشم

ولی از جهت رزومه از خودتون و همسرتون همچنین تراول هیستوری و فرم سیزده سوالی ایا روز مصاحبه ازتون خواستن؟
نه از ما چیزی نخواستن من خانمم ۵ سال سابقه کار دولتی داشتن که البته ۶ سال پیش استعفا دادن دانشجوی دکترا هم هستن ولی‌ هیچ چیزی از ما نخواستن نه فرم ۹ سالی‌ نه تراول هیستوری خواستن در صورتی‌ که ما رزومه و تراول هیستریمن رو آماده کرده بودیم .. فقط گفتن پرونده شما مشکلی‌ نداره باید مراحل اداریش طی‌ بشه ..
شماره کیس:###2015AS2 / تاریخ ارسال فرم:21 جون / کنسولگری: آنکارا / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس: -/ مصاحبه:3DEC -دریافت کلیرنس:cleared / دریافت ویزا:7 april - / ورود به آمریکا: - / دریافت گرین کارت: -
تشکر کنندگان: sun2000 ، HERMES7 ، goliii
(2015-01-11 ساعت 16:29)Habib120 نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 10:00)sun2000 نوشته:  

نه از ما چیزی نخواستن من خانمم ۵ سال سابقه کار دولتی داشتن که البته ۶ سال پیش استعفا دادن دانشجوی دکترا هم هستن ولی‌ هیچ چیزی از ما نخواستن نه فرم ۹ سالی‌ نه تراول هیستوری خواستن در صورتی‌ که ما رزومه و تراول هیستریمن رو آماده کرده بودیم .. فقط گفتن پرونده شما مشکلی‌ نداره باید مراحل اداریش طی‌ بشه ..

به نظرتون برای همه ی زیرگروه های پزشکی یکسان عمل می کنن؟ و کلا گروه پزشکی رشته ی حساس و مشمول کلیرنس هست؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2015-01-11 ساعت 09:22)behdadK نوشته:  آپ های قبل از روز مصاحبه رو که کلا میبایست بی خیال شد. از این بقیه اش نظر شخصی و برداشت من از اطلاعاتی است که میبینم
روز مصاحبه و یا روز بعد از مصاحبه بسته به شلوغی سر آفیسر شما و اعضای کیس همگی یک آپ دارید (مگر اعضای خردسال که چیزی برای درج در پرونده ندارند) و این آپ برای پر کردن اطلاعات شما و اضافه کردنش به دیتابیس هست.
اگر همه اطلاعات رو کنار هم ببینید میبینید که آفیسر چند تا چند تا پرونده ها رو جمع میکنه و اونهایی که نیاز به چک بیشتر دارند چک ها رو مشخص میکنه و میفرسته به سازمان های مربوطه. حالا از شانس ممکنه وقتی که پرونده شما ممکنه آخرین نفر پرونده باشید و همون روز مصاحبه شما با بقیه ارسال بشه فرمتون و اون آپ رو نبینید یا اولین نفر باشید و ببینید مثلا 3، 5 یا حتی 10 روز بعد یا فرداش یه آپ دیگه دارید. البته چند مدل چک هست که از چند سازمان مختلف اخذ میشه. پس ممکنه چند آپ داشته باشید.
کلا آپ های نزدیک مصاحبه و تا مثلا 10 روز بعدش فقط نشون دهنده اینه که درخواست چک شما ارسال شده و شاید هم یکسری سوال و جواب مابین کنسولگری و ادارات مربوطه و شاید حتی یکسری نتیجه از ادارات متولی. این چک ها معمولا کمتر از 2 ماه حاضر میشه و بیشتر طول نمیکشه.
اما چک اصلی که Eagle هست و Condor (برای کشور های حاشیه خلیج )و گاها Mantis(سرقت اطلاعات) و از سازمان هایی نظیر هوم لند سکیوریتی باید جوابش بیاد و به دلیل عدم رابطه دیپلماتیک با ایران امکان تهیه سریعش نیست چک طولانی هست که همه ایرانی ها پشتش گیر میکنند و این چک ها جوابشون تا 1 ماه هم نمیاد. تا جایی که من میدونم ایرانی های کلیرنسی 90% مهمان ایگل هستند اون 10% باقیمانده همونهایی هستند که آفیسر خیلی زود کلیرشون میکنه و شرایط یکضربی داشتند اینها رو آفیسر چک دانکی یا هاوک داده و خودش هم داره پرونده رو مجدد بررسی میکنه و در نتیجه در همون ماه ممکنه یکی دو تا آپ داشته باشند تا آفیسر مطمئن شه. حتی ممکنه این بین آفیسر ازشون با ایمیل اطلاعات بخواد و نظرش رو در نهایت وارد فایل کنه و همه اینها میشه آپ و بعد کلیرشون کنه یا اگر قانع نشد چک های ایگل و کندور و ... رو مهمانشون کنه .
حالا از اون 90% شاید مثلا 30% چک کندور و شاید منتیس هم داشته باشند با این که این دو چک معمولا جواب سریعتری دارند اما خوب چون در نهایت گیر جواب ایگل هم هستند جوابشون هم زمان با بقیه میاد.
این افراد مثلا در بازه 6 ماهه که طول میکشه کلیر بشن در بازه 1-2 ماهه به بعد میبینند که دارند آپ میشوند یعنی جواب اون چک های دیگشون داره کامل میشه(که البته تقریبا 99% ایرانی ها مشکل دزدی اطلاعات رو ندارند و کسی هم که قرار باشه از ایگل سربلند بیرون بیاد از کندور هم سربلند بیرون میاد) اما اون 60% باقی مونده میبینند که هیچ آپی ندارند. نه اونهایی که باقی موندن وضعیتشون بهتره نه اونهایی که مرتب آپ میشن و هر دو وضعیتشون مشابهه و همه منتظر جواب ایگل. برای همینه که میگن این آپ های میانی هیچ تاثیری نداره. حالا ممکنه جواب ایگل شما بعد از 6 ماه مثبت باشه یا منفی یا حتی نیاد. فقط اینو یادتون باشه که آپدیت های اون 90% متفاوت هست با اون 10% و شما هر چه هم آپ داشته باشید نشون از چک های بیشتر شما میده نه اینکه جلوترید چون همگی گیر ایگل هستیم!
از چیزی که من از پارسال و دو سال پیش متوجه شدم نتایج چک ایگل هم گروهی هست و هوم لند بصورت دسته دسته نتیجه بررسی رو اعلام میکنه . حالا داخل یه بچ 20 تایی ممکنه 1 نفر هم رد شده باشه اما اون روزی که هوم لند نتایج رو آپ میکنه مثلا 20 نفر میان میگن که ما آپ داشتیم. این 20 نفر میتونن از 3 تا سفارت باشن با زمان نزدیک ارسال فرم درخواست از سفارت (و به تبعش زمان مصاحبه نزدیک) حالا سفارت جواب رو میگیره و آفیسر نظر نهاییش رو میده و دوباره پرونده آپ میشه. در این صورت ممکنه دوباره 20 نفر با هم آپ بشن و یا یه سفارت دیرتر کارکنه یه سفارت زودتر و مثلا امروز 5 تا از این سفارت آپ بشن فردا 2 تا از اون سفارت پس فردا 13 تا از اون سفارت. یا حتی آفیسر نرسه امروز نصف 13 تا رو بررسی کرده فردا نصفش رو. و در نهایت در 2-3 روز آینده برای پیگیری کارهاشون و تکمیل پروندشون و درخواست ویزاشون و ... 2-3 تا آپ داشته باشند. اینها افرادی هستند که از اول هم میدونستن که کلیرنس میخورند و معمولا به ترتیب زمان مصاحبه هم کلیر میشن یعنی گروهی که دو هفته اول رفته احتمالا اولین گروه کلیری هست. یه روز میبینید نصف اکتبری ها میان میگن که ما آپ داشتیم 2-3 روز آیندش هم همه اعلام میکنن که یکی دو تا آپ دیگه داشتن و بعدش ظرف 1 تا 3-4 روز میبینی 3 سفارت لیست کلیر 10-12 تایی حداقل (تا 40 تایی هم بوده) میدن بیرون. حالا ممکنه یکی هم که با اینها بوده یا قبلشون اصلا آپ هم نشده باشه یا آپ هم شده باشه کلیر نشده باشه یعنی یا جوابش هنوز نیامده و یا مورد مشکوکی هوم لند دیده و منتظر وقت بیشتری است یا حتی ممکنه جواب ایگلش اومده باشه اما مانتیس هم چک خورده و جواب اون گیر کرده.

و چیزی که من از پارسال دیدم تا 6 ماه جوابی از کلیرنس ها از هوم لند نیومد. نمیدونم هوم لند خواب بود لج کرده بود یا مشکلی پیش آمده بود اما بعد از 6 ماه یکدفعه شروع شد و در عرض 3 هفته از شماره 1 تا 3500 رو کلیر کردند. چه اتفاقی افتاد که اینطور شد من نمیدانم. شاید واقعا اینها بچ به این بزرگی دارند و 1000 تا 1000 تا تصمیم گرفتند چک کنند. اما من یک تئوری دیگر دارم که به نظر با واقعیت هماهنگ تره که با پیگیری کلیرنسی ها آخر سفارت ها درخواست دادند و تایید شد که بدون جواب ایگل آفیسر تصمیم گیری کنه چون قانون وجود داره در صورتی که 3 ماه از درخواست بگذره آفیسر میتونه خودش تصمیم گیری کنه.
پارسال برندگان چون وضعیت 2013 رو میدیدند پاشنه سفارت رو از جا کنده بودند و مدام پیگیری که چرا جواب نمیدین (2013 اکلیرنس های گروهش از 9 ام شروع شد و از 23 ژانویه دیگه خیلی جدی شد!) اما ما که وضعیت 2014 رو میبینیم خونسرد نشستیم و می که گذشت تازه یادمون می افته پیگیری کنیم که ممکنه خیلی بد باشه. البته وقتی آفیسر گفته 3-4 ماه و الان 3 ماه هم نشده طبیعتا نمیشود بصورت منطقی پیگیری کرد اما توصیه من به دوستانی که 3 ماهشون گذشته و یا دلیل محکم و مستدلی دارند زودتر پیگیری کنند تا اگر پارسال هم به همین دلیل کلیر ها شروع شد امسال از پارسال وضعیت بدتر نشه.

اینهایی که گفتم کاملا برداشت شخصی بود و ممکنه از پایه غلط باشه. اگر دوستان تئوری دیگری دارند خوشحال میشم بشنونم. البته بنده یک کلمه از فایل سی اک آنالیز نکردم مگرنه پستم رو اونجا میگذاشتم.

ممنون از توضیحات کاملت، من با نطرت موافقم به خصوص راجع به هوم لند سکیوریتی که گفتی قانونی هست که آفیسر مستقل عمل کنه و ویزا رو فعلا صادر کنه، این کاملا درسته چون هوم لند دوباره فرصت داره که شما رو رد کنه، اون هم اولین روز لندینگ در امریکاست که همون روز می تونه کلیر کنه یا نکنه و به گفته ی سایت، اگه اون روز شما رو کلیر کنه، شما دیگه شهرونه امریکا هستین تا آخر عمر و اگه نکنه باید از همون جا برگردید...
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: HERMES7 ، مير منصور ، Mahboy ، farrokh1675 ، ریحانا ، AliReza.Sh
با سلام
خدمت تمام دوستان
با امید کلیر شدن هر چه زودتر همه بچه ها
یک حرف تکراری ولی خیلی خیلی مهم
این روزهای انتظار تمام میشه استرس نداشته باشید و فقط و فقط تا میتونید زبانتون رو تقویت کنید Big Grin
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، bahar101 ، m.ghoreishi ، Mahboy ، babak12 ، karimishad ، ریحانا
دل نهادم به صبوري، كه جز آن چاره ندارم..
سفارت انکارا.مصاحبه نوامبر.اپ یه چندتایی تا 20 مارچ...
امید وارم صلاحم تو رفتن باشه.......
تشکر کنندگان: Mahboy ، bahar101 ، m.ghoreishi
(2015-01-07 ساعت 00:03)kaamiran نوشته:  سلام دوستان ،ما هم از امروز به حمع شما پيوستيم كلا پنج كيس مهاجرتى وقت مصاحبه داشتتند كه فقط ما از طريق لاتارى حضور داشتيم و يك خانواده دو نفره ايرانى ديگر ( از طريق خانوادگى) كه يكضرب ويزا گرفتند ، سه كيس ديگر از كشورهاى ديگر بودند.
صبر و موفقيت براى يكايكتان آرزو مى كنم.

ضمنا جهت اطلاع و اظهار نظر دوستانی که برای پیگیری ، تماس تلفنی ویا ارسال ایمیل را پیشنهاد می کنند اضافه میکنم در سایت سفارت در ابوظبی ( http://www.abudhabiivo.net) پس از وارد کردن کیس نامبرمان پیغام زیر نوشته شده است:

..........Dear

Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates. There is no need for you to write, email, call or fax the Embassy with inqueries on the case, as that will not speed processing.

Last Updated: Tuesday, January 06, 2015
تشکر کنندگان: bahar101 ، A_A ، babak12
سلام به همه منم تازه از مصاحبه برگشتم يه نكته اي كه فهميدم البته شايد اشتباه كنم ، موقعي كه مارو صدا كردن كه مدارك رو بهشون تحويل بديم وقتي تمام مداركو دادم همونجا برگه ابي رو (البته تو ابوظبي) به پرونده اضافه كرد با وجودي كه تمام مداركم كامل بود وقتي هم كه واسه مصاحبه رفتيم داخل چندتا سوال كرد كه بيشترش از كار بود بهدم برگه ابي يا همون ap رو داد فكر ميكنم تمام ايرانيها اين مرحله رو بايد رد كنن

تشکر کنندگان: soruosh ، solid_mercury
(2015-01-12 ساعت 01:51)majid2015 نوشته:  سلام به همه منم تازه از مصاحبه برگشتم يه نكته اي كه فهميدم البته شايد اشتباه كنم ، موقعي كه مارو صدا كردن كه مدارك رو بهشون تحويل بديم وقتي تمام مداركو دادم همونجا برگه ابي رو (البته تو ابوظبي) به پرونده اضافه كرد با وجودي كه تمام مداركم كامل بود وقتي هم كه واسه مصاحبه رفتيم داخل چندتا سوال كرد كه بيشترش از كار بود بهدم برگه ابي يا همون ap رو داد فكر ميكنم تمام ايرانيها اين مرحله رو بايد رد كنن

ممنون دوست عزيز بابت نكته اى كه ياداورى كردين فقط اگه ممكنه از شرايط كيستون هم مقدارى توضيح بدين ممنون ميشم،مثل شغل يا مدرك تحصيلى و كلا شرايط برنده اصلى كيس
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: A_A ، vahidbaq
(2015-01-07 ساعت 22:53)afrand نوشته:  دوستان امروز پرونده ما آپدیت شده ...............ایوایدیگری آپدیت نداشته ؟

سلام، می شه بپرسم آپدیت شدن رو کجا چک می کنید؟
تشکر کنندگان: HERMES7
(2015-01-12 ساعت 02:05)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-01-12 ساعت 01:51)majid2015 نوشته:  سلام به همه منم تازه از مصاحبه برگشتم يه نكته اي كه فهميدم البته شايد اشتباه كنم ، موقعي كه مارو صدا كردن كه مدارك رو بهشون تحويل بديم وقتي تمام مداركو دادم همونجا برگه ابي رو (البته تو ابوظبي) به پرونده اضافه كرد با وجودي كه تمام مداركم كامل بود وقتي هم كه واسه مصاحبه رفتيم داخل چندتا سوال كرد كه بيشترش از كار بود بهدم برگه ابي يا همون ap رو داد فكر ميكنم تمام ايرانيها اين مرحله رو بايد رد كنن

ممنون دوست عزيز بابت نكته اى كه ياداورى كردين فقط اگه ممكنه از شرايط كيستون هم مقدارى توضيح بدين ممنون ميشم،مثل شغل يا مدرك تحصيلى و كلا شرايط برنده اصلى كيس
در مورد ما هم كه در آنكارا مصاحبه داشتيم وضعيت عينا همينطور بود و از قبل فرم صورتي در پرونده بود كه موقع تحويل مدارك ديدم Wink
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: rezasadeghi ، goliii ، bahar101
به امید اینکه امشب آغاز کلیرهای گروهی امسال باشه . . . آمیــــــن
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: siminbiazar ، Mahboy ، bahar101 ، r.bazargan ، k1_m_1358 ، afrand ، satan ، babak12 ، A_A ، Nima90 ، farrokh1675 ، mick ، goliii ، m.ghoreishi ، Iaccept
پس مشخص كه از قبل ميدونن چي كار ميكنن تو مصاحبه ميخان نفرات كيسو ببينن، براي سفارت نوع مدرك تحصيلي و كاري كه انجام ميديم اهميت داره

تشکر کنندگان: ریحانا ، Mahboy ، bahar101 ، goliii

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان