کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2015-03-16 ساعت 23:15)aminb نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 20:14)behrad.sam نوشته:  بالاخره شاخ غولُ شکوندم و فوق لیسانسمم تموم کردم، ولی یه جورایی حالم گرفته است، اگه بزنه و برنده شم هیچ کدوم از مدرکام آزاد نیستن نه لیسانس نه فوق! (دانشگاه آزاد) چون سربازی نرفتم، خیلی زور داره بیخیالِ ۷،۸ سال بشم Sad(

راه داره منتهی باید یکم تحقیق کنی تو این مملکت با کلک زدن میتونی به همه چی برسی من یه دوستی دارم دانشگا آزاد درس میخوند میخواست برای آلمان اقدام کنه مدرکشو آزاد نمیکردن نمیدونم چه کلکی سوار کرد یه دوسه بار رفت تهران و اومد با یه کلکی مدرکشو گرفت بدون هیچ وثیقه ای همین آدم بعدها با شیره مالیدن سر نظام وظیفه معافیت هم گرفت همین آدم یه زمانی همزمان تو دو تا دانشگاه تحصیل میکرد چیزی که رسماً غیر ممکنه اونم با کلک خلاصه این آدم به من یاد داد که شما با کلک زدن به همه چیز میتونی برسی چند نفر دیگه رو میشناسم سر دولت کانادا رو شیره مالیدن و کاملاً قانونی(و نه پ.ن.ا.ه.ن.د.گ.ی) الان دارن تو کانادا خوش و خرم زندگی میکنن خود من یه بار یه مشکلی برام پیش اومد با یکی شرکتای آمریکایی سر یه سو تفاهم کوچیک که بعد کلی نامه نگاری دیگه کاملاً ناامید شده بودم و نزدیک 6 ماه بود که قید پروژه ای که 3 سال براش زحمت کشیده بودم دیگه زده بودم اما با این درسایی که از دوست حقه بازم گرفته بودم گفتم بگذار سرشون شیره بمالم فوقش لو میره و بالاتر از سیاهی رنگی نیست باورتون نمیشه که بعد 2 روز کل مشکلم حل شد و من بعد از گذشت یک سال از اون ماجرا هنوز دهنم وا مونده اینا چطوری انقد راحت گول خوردن الآنم دارم رو یه پروژه ای کار میکنم برای شیره مالیدن سر سیستم لاتاری و فعلاً در حال مطالعات اولیه اون هستم ولی خب نتیجه تا اینجای کار مثبت بوده.
کلاً شما فقط باید قوانین یک سازمان رو خوب سوار باشی روش تا بدونی چطور میشه سرشون شیره مالید ببینید طراحای وبسایت یه اصطلاحی دارن به نام bug که وقتی میگن فلان سایت باگ داره یعنی این سایت رو میشه از طریق همین باگش هک کرد به نظر منم قوانین هر جایی یا سازمانی یه سری باگ داره که اگه شما اونا رو خوب بشناسی میتونی از قوانین خودشون برای دور زدن خودشون استفاده کنی حالا پیدا کن پرتقال فروش را
آقا اینکه خوبه من یه زمانی میخاستم برم فرانسه برای کارشناسی, این نکته رو بگم فرانسه تنها کشور اروپایی هست که مدرک کاردانی ایران قبول داره
بعد برای لیسانس خود سفارت اقدام می کنه وشما فقط باید مدارکت کامل باشه ولی برای ارشد ودکتری باید خودتون اقدام کنین
اونجا یه آقایی گفت دوستش لیسانس داشته (از ایران)بعد دوباره برای لیسانس فرانسه اقدام کرده(از طرف سفارت)بعد رفته اونجا گفته من لیسانس دارم بعد درساشو تطبیق زده شروع بخوندن فوق کرده, اینو که گفت من واشر سر سیلندر سوزندم و گفتم واقعا دمش گرم
تشکر کنندگان: aminb ، msr839 ، bijan9 ، puryapurya
سلااااااااااام دوستیام دلم براتون تنگ شده بود مخصوصا واسه پدر خوانده و والده مهاجر کوچولو ها آقا استخوان و سوم وان لایک یو و اون دختره چشم سفید مو بلند هم اتاقشون که میخوام تیکه تیکه اش کنم :-D عرضم به حضورتون میخوام بگم که من یه موسسه پیدا کردم به اسم آموزش مجازی پارس که مدرک بین المللی میده درواقع جزوه براتون میفرسته شما میخونین مقاله مینویسین و میفرستین و براتون گواهینامه صادر میشه آدرسشم Elearnpars.Org هست من که خیلی خوشم اومد حتما تابستونی میرم شما اگر قبلا استفاده کردین لطفا بهم بگین موفق باشید
A man with dreams needs a woman with vision
تشکر کنندگان: aminb ، babisondes ، msr839 ، bijan9 ، ziba62ka
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

پیشاپیش سال نو همه شما مبارک . اینشاالله سالم و سلامت باشید

دوستان و عزیزان محترم قوانین سایت را حتما مطالعه کنید .
این تاپیک در آن بحث های سیاسی داره میشه ...

پست ها حذف شدند .. کاربرها هم اخراج شدن . لذا همراهی کنید اگر بیش از این پست های نامربوط زده بشه متاسفانه مجبور به بسته شدن این بخش میشیم !!!

لذا لطفا قوانین را بخونید و به آن احترام بگذارید .

با سپاس
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: tenardie2bai ، aminb ، bestgmx ، fatima96 ، farrokh33 ، babisondes ، Ali_Hunter ، msr839 ، vashahri ، bijan9 ، we are one ، rezijon ، DELPHI5 ، 2taha ، puryapurya
(2015-03-17 ساعت 01:09)Mahmood129 نوشته:  با سلام خدمت شما دوستان عزیز

این تاپیک در آن بحث های ۳۰ یا C داره میشه ...

پست ها حذف شدند .. کاربرها هم اخراج شدن . لذا همراهی کنید اگر بیش از این پست های نامربوط زده بشه متاسفانه مجبور به بسته شدن این بخش میشیم !!!

با سپاس
سلام مدیر جون اینا همش از فشار نتیجه لاتاری هست که هر چی نزدیکتر میشیم فشارش بیشتر میشه
اما یه سوالی خیلی وخته ذهنم رو دگیر کرده .خیلی دوست دارم بدونم شما و دوستانی که قبول شدید واقعاً نظرتون درباره ما که تو این تاپیک هستیم چی هست؟ عایا شما ما را مسخره میکنید؟ عایا شما به ما میخندید؟ عایا از دید شما ما اسکل‌هایی هستیم که از بیکاری به اینجا پناه آورده‌ایم؟ SmileSmile نه بگو من طاقتشو دارم
تشکر کنندگان: msr839 ، DELPHI5 ، faridl14 ، 2taha
دوست عزیز امین آقا . لطفا کمی محترمانه تر بیان کنید
شما ها همه با شخصیت هستید و همگی مثل برادر خواهر ما .
هیچ فرقی هم با همدیگه نداریم . فقط امیدواریم اینشاالله اگر قسمت شماها است که امسال قبول شید و راهی بهتر از این در زندگیتون نیست قبول شید .

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: aminb ، fatima96 ، farrokh33 ، babisondes ، msr839 ، bijan9 ، we are one ، alireza_guitar ، puryapurya
(2015-03-17 ساعت 01:27)Mahmood129 نوشته:  دوست عزیز امین آقا . لطفا کمی محترمانه تر بیان کنید
شما ها همه با شخصیت هستید و همگی مثل برادر خواهر ما .
هیچ فرقی هم با همدیگه نداریم . فقط امیدواریم اینشاالله اگر قسمت شماها است که امسال قبول شید و راهی بهتر از این در زندگیتون نیست قبول شید .

موفق باشید

من باب شوخی عرض کردم خدا برای همه خوش بخواد Wink
تشکر کنندگان: fatima96 ، msr839 ، bijan9
(2015-03-16 ساعت 09:54)msr839 نوشته:  دوستان میخواستم ببینم بیشترین سود سپرده های مالی در آمریکا چقدره و کدوم بانک ها یا موسسات میپردازن؟
با سلام دوست عزیز دیدم نوشته ای از سال ۲۰۱۲ در لاتاری شرکت میکنی وهنوز قبول نشده ای .شاید برات جالب باشه بگم من از خیلی وقتها پیش شاید حدود بیست سال است وشاید هم بیشتردقیقا یادم نیست هر سال شرکت میکنم و قبول نمیشم پسر دومی ام پارسال برا اولین بار شرکت کرد و قبول شد(برنده لاتاری ۲۰۱۵)و همین یک ماه پیش ویزاشو گرفت و رفت آ م ر ی ک ا ومن هم اومدم تو تاپیک۲۰۱۶ خدمت شما و اگه قبول نشم باز هم شرکت میکنم ببینم کی از رو میره من ویا لاتاریBig Grin اینو به این علت مطرح کردم که بگم لاتاری همون که از اسمش مشخصه یعنی احتمال ویا به قول معروف شانس .اونهم یک احتمال کم پس نباید زیاد رو اون حساب باز کنیم و رویایی باهاش برخورد کنیم که اگه قبول نشیم رو زندگی ما تاثیر منفی بذاره .من زندگی خودمو میکنم اگه قبول شدم تغییر مسیر میدم و اگه قبول نشدم به راهم ادامه میدم .من تاحالا دو بار رفتم اونجا پیش پسر بزرگم وبه شهر هایی که برا ما خیلی دهن پر کن و رویایی هستند سفر کردم مثل لاس وگاس میامی لس آنجلس سانفرانسیسکو و.... چون برا تفریح رفته بودم خیلی خوش گذشت ولی اگه برا زندگی کردن میرفتم حتما اینطور نبود کسایی که اونجا زندگی میکردن رو از نزدیک باهاشون آشنا شدم خیلی هاشون دلشون پرپر میزد برا ایران یعنی اگه شرایط براشون مهیا بود حتما برمیگشتن تقریبا اکثرشون دیپرس دوری از خانواده و وطن رو داشتن ودوست داشتن همون شرایط زندگی اونجا براشون تو ایران هم فراهم بود تا برگردن .دوست عزیز اونجا برا جوانایی که برنامه برا آیندشون دارن خیلی جای خوبه و حتما با پشتکار موفق میشن و پیشرفت میکنن و به آرزوهاشون میرسن ولی اگه بدون هدف و فقط برا تفریح و خوشگذرونی میخوان برن حتما اونجا سرابی براشون بیش نیست وبه در بسته میخورن وآینده شون رو از دست میدن .آرزو میکنم که همه ایرانیانی که تو لاتاری شرکت کردن برا آینده ای بهتر هدفگذاری کرده باشن .از اینکه پدرانه نصیحتی کردم بر من ببخشایید .همگی شاد باشید
تشکر کنندگان: asher ، amin_j ، msr839 ، nima2016 ، vashahri ، bijan9 ، farzad021 ، Ali.ghz ، tenardie2bai ، Hadi_20 ، abas_kashan ، aminb ، ziba62ka ، kuwait ، baran21 ، 2taha ، puryapurya
(2015-03-17 ساعت 01:23)aminb نوشته:  
(2015-03-17 ساعت 01:09)Mahmood129 نوشته:  با سلام خدمت شما دوستان عزیز

این تاپیک در آن بحث های ۳۰ یا C داره میشه ...

با سپاس
سلام مدیر جون اینا همش از فشار نتیجه لاتاری هست که هر چی نزدیکتر میشیم فشارش بیشتر میشه
اما یه سوالی خیلی وخته ذهنم رو دگیر کرده .خیلی دوست دارم بدونم شما و دوستانی که قبول شدید واقعاً نظرتون درباره ما که تو این تاپیک هستیم چی هست؟ عایا شما ما را مسخره میکنید؟ عایا شما به ما میخندید؟ عایا از دید شما ما اسکل‌هایی هستیم که از بیکاری به اینجا پناه آورده‌ایم؟ SmileSmile نه بگو من طاقتشو دارم
باور قبل از قبولی سخته، اما انشالا که قبول شدی احساس اولش شیرینه و احساسات بعدیش پر از بهت و نگرانی و استرسه. امیدوارم امسال نمره ۲۰ بگیری از kccو در حالت استرسی ببینیمتSmile
از محمود عزیز هم ممنونیم
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
تشکر کنندگان: msr839 ، bijan9 ، shooli98 ، farrokh33 ، puryapurya
(2015-03-17 ساعت 00:39)fatima96 نوشته:  سلااااااااااام دوستیام دلم براتون تنگ شده بود مخصوصا واسه پدر خوانده و والده مهاجر کوچولو ها آقا استخوان و سوم وان لایک یو و اون دختره چشم سفید مو بلند هم اتاقشون که میخوام تیکه تیکه اش کنم :-D عرضم به حضورتون میخوام بگم که من یه موسسه پیدا کردم به اسم آموزش مجازی پارس که مدرک بین المللی میده درواقع جزوه براتون میفرسته شما میخونین مقاله مینویسین و میفرستین و براتون گواهینامه صادر میشه آدرسشم Elearnpars.Org هست من که خیلی خوشم اومد حتما تابستونی میرم شما اگر قبلا استفاده کردین لطفا بهم بگین موفق باشید

پدر خوندت ساقدوشت بشه تو لس انجلس ایشالا ، ایشالا عروسی تو لاس وگاس بگیرم . بی حیا نخند . من یه چیزی گفتم تو نباید خوشال بشی که میخام شوهرت بدمSmile
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
تشکر کنندگان: msr839 ، bijan9 ، rezijon ، farrokh33
(2015-03-17 ساعت 03:03)farrokh33 نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 09:54)msr839 نوشته:  دوستان میخواستم ببینم بیشترین سود سپرده های مالی در آمریکا چقدره و کدوم بانک ها یا موسسات میپردازن؟
با سلام دوست عزیز دیدم نوشته ای از سال ۲۰۱۲ در لاتاری شرکت میکنی وهنوز قبول نشده ای .شاید برات جالب باشه بگم من از خیلی وقتها پیش شاید حدود بیست سال است وشاید هم بیشتردقیقا یادم نیست هر سال شرکت میکنم و قبول نمیشم پسر دومی ام پارسال برا اولین بار شرکت کرد و قبول شد(برنده لاتاری ۲۰۱۵)و همین یک ماه پیش ویزاشو گرفت و رفت آ م ر ی ک ا ومن هم اومدم تو تاپیک۲۰۱۶ خدمت شما و اگه قبول نشم باز هم شرکت میکنم ببینم کی از رو میره من ویا لاتاریBig Grin اینو به این علت مطرح کردم که بگم لاتاری همون که از اسمش مشخصه یعنی احتمال ویا به قول معروف شانس .اونهم یک احتمال کم پس نباید زیاد رو اون حساب باز کنیم و رویایی باهاش برخورد کنیم که اگه قبول نشیم رو زندگی ما تاثیر منفی بذاره .من زندگی خودمو میکنم اگه قبول شدم تغییر مسیر میدم و اگه قبول نشدم به راهم ادامه میدم .من تاحالا دو بار رفتم اونجا پیش پسر بزرگم وبه شهر هایی که برا ما خیلی دهن پر کن و رویایی هستند سفر کردم مثل لاس وگاس میامی لس آنجلس سانفرانسیسکو و.... چون برا تفریح رفته بودم خیلی خوش گذشت ولی اگه برا زندگی کردن میرفتم حتما اینطور نبود کسایی که اونجا زندگی میکردن رو از نزدیک باهاشون آشنا شدم خیلی هاشون دلشون پرپر میزد برا ایران یعنی اگه شرایط براشون مهیا بود حتما برمیگشتن تقریبا اکثرشون دیپرس دوری از خانواده و وطن رو داشتن ودوست داشتن همون شرایط زندگی اونجا براشون تو ایران هم فراهم بود تا برگردن .دوست عزیز اونجا برا جوانایی که برنامه برا آیندشون دارن خیلی جای خوبه و حتما با پشتکار موفق میشن و پیشرفت میکنن و به آرزوهاشون میرسن ولی اگه بدون هدف و فقط برا تفریح و خوشگذرونی میخوان برن حتما اونجا سرابی براشون بیش نیست وبه در بسته میخورن وآینده شون رو از دست میدن .آرزو میکنم که همه ایرانیانی که تو لاتاری شرکت کردن برا آینده ای بهتر هدفگذاری کرده باشن .از اینکه پدرانه نصیحتی کردم بر من ببخشایید .همگی شاد باشید

متشکرم که بنده رو لایق نصیحت دونستید
امیدوارم امسال ان شالله سال شما و من باشه و همسفر باشیم Shy
می گذرد ...
تشکر کنندگان: elahe mousavi ، bijan9 ، aminb ، farrokh33 ، puryapurya
(2015-03-15 ساعت 20:29)tenardie2bai نوشته:  این هم عکس هایی از شیکاگو که یک روز مونده به روز سنت پاتریک رودخونه ها رو سبز کردند

[عکس: 2i21ndg.jpg]

[عکس: 102mooy.jpg]

[عکس: 13zmtxh.jpg]

[عکس: 2ci7hoh.jpg]

سلام، میشه لطفا بیشتر در مورد سنت پارک توضیح بدین
عکساتون خیلی عالی بود ممنون

(2015-03-17 ساعت 10:14)elahe mousavi نوشته:  
(2015-03-15 ساعت 20:29)tenardie2bai نوشته:  این هم عکس هایی از شیکاگو که یک روز مونده به روز سنت پاتریک رودخونه ها رو سبز کردند

[عکس: 2i21ndg.jpg]

ببخشید اشتباه تایپ شد
[عکس: 13zmtxh.jpg]

[عکس: 2ci7hoh.jpg]

سلام، میشه لطفا بیشتر در مورد سنت پارک توضیح بدین
ببخشید اشتباه تایپ شده ، سنت پاتریک
تا خدا چی بخواد
تشکر کنندگان: msr839 ، farrokh33 ، shahram LA
(2015-03-16 ساعت 23:15)aminb نوشته:  
(2015-03-16 ساعت 20:14)behrad.sam نوشته:  بالاخره شاخ غولُ شکوندم و فوق لیسانسمم تموم کردم، ولی یه جورایی حالم گرفته است، اگه بزنه و برنده شم هیچ کدوم از مدرکام آزاد نیستن نه لیسانس نه فوق! (دانشگاه آزاد) چون سربازی نرفتم، خیلی زور داره بیخیالِ ۷،۸ سال بشم Sad(

راه داره منتهی باید یکم تحقیق کنی تو این مملکت با کلک زدن میتونی به همه چی برسی من یه دوستی دارم دانشگا آزاد درس میخوند میخواست برای آلمان اقدام کنه مدرکشو آزاد نمیکردن نمیدونم چه کلکی سوار کرد یه دوسه بار رفت تهران و اومد با یه کلکی مدرکشو گرفت بدون هیچ وثیقه ای همین آدم بعدها با شیره مالیدن سر نظام وظیفه معافیت هم گرفت همین آدم یه زمانی همزمان تو دو تا دانشگاه تحصیل میکرد چیزی که رسماً غیر ممکنه اونم با کلک خلاصه این آدم به من یاد داد که شما با کلک زدن به همه چیز میتونی برسی چند نفر دیگه رو میشناسم سر دولت کانادا رو شیره مالیدن و کاملاً قانونی(و نه پ.ن.ا.ه.ن.د.گ.ی) الان دارن تو کانادا خوش و خرم زندگی میکنن خود من یه بار یه مشکلی برام پیش اومد با یکی شرکتای آمریکایی سر یه سو تفاهم کوچیک که بعد کلی نامه نگاری دیگه کاملاً ناامید شده بودم و نزدیک 6 ماه بود که قید پروژه ای که 3 سال براش زحمت کشیده بودم دیگه زده بودم اما با این درسایی که از دوست حقه بازم گرفته بودم گفتم بگذار سرشون شیره بمالم فوقش لو میره و بالاتر از سیاهی رنگی نیست باورتون نمیشه که بعد 2 روز کل مشکلم حل شد و من بعد از گذشت یک سال از اون ماجرا هنوز دهنم وا مونده اینا چطوری انقد راحت گول خوردن الآنم دارم رو یه پروژه ای کار میکنم برای شیره مالیدن سر سیستم لاتاری و فعلاً در حال مطالعات اولیه اون هستم ولی خب نتیجه تا اینجای کار مثبت بوده.
کلاً شما فقط باید قوانین یک سازمان رو خوب سوار باشی روش تا بدونی چطور میشه سرشون شیره مالید ببینید طراحای وبسایت یه اصطلاحی دارن به نام bug که وقتی میگن فلان سایت باگ داره یعنی این سایت رو میشه از طریق همین باگش هک کرد به نظر منم قوانین هر جایی یا سازمانی یه سری باگ داره که اگه شما اونا رو خوب بشناسی میتونی از قوانین خودشون برای دور زدن خودشون استفاده کنی حالا پیدا کن پرتقال فروش را

سلام
اول خدمت آقا بهراد بگم که من وقتی لیسانسمو گرفتم هنو سربازی نرفته بودم وقتی واسه تصویه رفته بودم آخر سر مدرکو گذاشت تو دستم!!!!! اما یهو یادش اومد پرسید تو سربازی رفتی؟ من احمق یا صادق هم گفتم نه و اون مدرکو گرفت ازم بعد دوسال که از سربازی برگشتم رفتم تو بایگانی و مدرکمو گرفتم بیت صدها مدرکی که اونجا داشت خاک میخورد!!!! میخوام اینو بگم فقط کافی یه آدمی پیدا کنی که به بایگانی دسترسی داشته باشه و دمشو ببینی مدرکو میذاره کف دستت هیچکسم هیچی نمیفهمه.

---------------------
درمورد صحبت های آقا امین بگم که داداش دمت گرم حرفات واسه من خیلی آموزنده بود
مرسی
تشکر کنندگان: behrad.sam ، aminb ، msr839 ، shooli98
سلام دوستان، فقط 47 روز دیگه مونده، آماده باشین...

سلام دوستان...

دلم گرفته ای دوست، هوای گریه با من
گر از قفس گریزم، کجا روم، کجا من؟
کجا روم؟ که راهی به گلشنی ندارم
که دیده بر گشودم به کنج تنگنا من
نه بسته‌ام به کس دل، نه بسته دل به من کس
چو تخته پاره بر موج، رها... رها... رها... من

Sad
تشکر کنندگان: vashahri ، aminb ، msr839 ، azadeh.mohamad ، DELPHI5 ، rezijon ، farrokh33 ، puryapurya

(2015-03-17 ساعت 10:14)elahe mousavi نوشته:  [quote='tenardie2bai' pid='585540' dateline='1426435150']
این هم عکس هایی از شیکاگو که یک روز مونده به روز سنت پاتریک رودخونه ها رو سبز کردند

سلام، میشه لطفا بیشتر در مورد سنت پاتریک توضیح بدین

روز سنت پاتریک (به انگلیسی: Saint Patrick's Day) یکی از اعیاد مخصوص و تعطیلات ایرلندی‌ها ست. که با مهاجرت و نفوذ آنها، بخصوص بارهای ایرلندی به اکثر کشورهای دیگر، بعد بین‌المللی به خود گرفته. در این جشن مردها و زن‌های ایرلندی لباس‌های محلی سبز رنگشان را پوشیده و نوشیدنی محبوب ملی شان را می‌نوشند و رقص محلی شان را اجرا می‌کنند.

روز ملی ۱۷ مارس هر سال بعنوان روز ملی یا سنت پاتریک در کشورهای همسود و آمریکا جشن گرفته می‌شود. استفاده از شبدر ایرلندی توسط سنت پاتریک و هنگام موعظه او در ایرلند موجب تصویب این ترکیب بعنوان نماد ایرلند شد.

سنت پاتریک کسی است که مسیحیت را به ایرلند آورده‌است.

احتمالا روز سنت پاتریک یکی از عیدهایی است که از همه بیشتر در دنیا جشن گرفته می شود - با اجرای جشن های حمايت شده توسط شهرداری ها در ژاپن، استرالیا، کانادا، مالزی، انگلیس، و ایالات متحده و همچنین کشور اصلی کشیش پاتریک، ایرلند. از لحاظ جغرافیایی این نمایانگر پراکندگی وسیع ایرلندی ها، از روی اختیار یا اجبار، در طی 30 سال مهاجرت به کشورهای مختلف در سرتاسر جهان است. ولی احتمالا در هیچ کشور دیگری حضور ایرلندی ها به اندازه ایالات متحده قابل لمس نیست، جایی که اکنون این عید نژادی متعلق به تمام مردم آمریکایی شده است.

تقریبا در تمام مدارس ابتدایی، دولتی یا خصوصی در ایالات متحده، کلاس های درس با رنگ سبز تزیین می شوند؛ اگر احیانا غفلت کرده و در آن روز رنگ سبز نپوشید، احتمالا از سر شوخی با یک نیشگون کوچک مجازات می شوید. لوازم التحریر فروش ها کارت های تبریک سنت پاتریک می فروشند، نانوایی ها بیسکویت های شبدر شکل، تزیین شده با شکر سبز، می پزند، و بارهای محل آبجوی سبز رنگ به مشتریان می دهند.

مایک کرونین و دارل آدیر، تاریخدان، در کتاب شان، "پوشیدن رنگ سبز"، می گويند این جشن ها "نشانه ای از پیروزی قدرت ایرلندی ها است، و تجلیل از آزادی ای که در آمریکا بدست آمده است."
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: vashahri ، abas_kashan ، asher ، aminb ، ziba62ka ، msr839 ، DELPHI5 ، farrokh33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان